جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4903


9.5ميليارد ريال اعتبار براي احياي تالاب‌هاي آذربايجان غربي هزينه مي‌شود

رئيس اتاق اصناف دماوند خبر داد؛
پيشرفت 90 درصدي پروژه انتقال مشاغل مزاحم به منطقه اسب‌چران دماوند


حل و فصل اختلاف بين دو طايفه در انديکا

مديرعامل شرکت عمران شهر جديد پرديس خبر داد؛
تحويل کليد 20 هزار مسکن مهر به متقاضيان


خبر


خبر


 9.5ميليارد ريال اعتبار براي احياي تالاب‌هاي آذربايجان غربي هزينه مي‌شود 

 اروميه - خبر نگار آفرينش

سرپرست اداره کل حفاطت محيط زيست آذربايجان غربي گفت: 9 ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار براي احياي تالاب هاي استان هزينه مي شود.پرويز آراسته در جلسه بررسي مسائل و مشکلات محيط زيست چالدران با بيان اينکه تعدادي از تالاب هاي استان به دليل شرايط زيست محيطي از وضعيت خوبي برخوردار نيستند، افزود: در راستاي طرح احيا، اقدامات لايروبي کانال هاي آبرساني به تالاب ها، انتقال آب از منابع آبي تالاب ها انجام مي گيرد.وي اضافه کرد: در حال حاضر 225 گونه انواع پرنده در تالاب هاي استان شناسايي شده اند که از جمله مهم ترين آن ها حواصيل، آنقوت، فلامينگو، پليکان سفيد، اردک مرمري و اردک سرسفيد هستند.

آراسته تعداد تالاب هاي فصلي و دايمي استان را 30 تالاب اعلام کرد و ادامه داد: از اين تعداد، شش تالاب در فهرست تالاب هاي بين المللي به ثبت رسيده است.کريم حسين زاده فرماندار چالدران هم در اين جلسه با اشاره به اينکه امسال در اثر حمله گرازها به محصولات کشاورزي اين شهرستان خسارات زيادي وارد شده است، گفت: اميدواريم با ارائه راهکارهاي لازم بتوانيم خسارات وارده به کشاورزان منطقه را جبران کنيم.در شش تالاب دايمي و فصلي چالدران بيش از 120 گونه انواع پرنده زيست مي کنند.


 رئيس اتاق اصناف دماوند خبر داد؛
 پيشرفت 90 درصدي پروژه انتقال مشاغل مزاحم به منطقه اسب‌چران دماوند 

 دماوند - خبرنگار آفرينش

رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند از پيشرفت 90 درصدي پروژه انتقال مشاغل مزاحم و آلاينده صوتي به منطقه اسب‌چران شهر دماوند خبر داد.عليرضا خواجه‌اي در گفت‌وگو با خبرنگارآفرينش، با اشاره به انتقال مشاغل مزاحم و آلاينده صوتي به منطقه اسب‌چران اظهار داشت: طرح اوليه شهرک صنوف به درخواست اتاق اصناف دماوند در سال 85 ارائه شده است و اين طرح به منظور جمع‌آوري و انتقال مشاغل پر سر و صدا و براي زيباسازي شهر انجام مي‌شود.وي ادامه داد: تمام مشاغلي که به هر نحوي آلودگي صوتي و زيست‌محيطي شهر را به همراه دارند، ساعت پنج بعد از ظهر به بعد که ساعت پرکاري اصناف به حساب مي‌آيد، تعطيل مي‌شوند؛ به جاي آنها مشاغلي همچون سوپرمارکت، لباس‌فروشي و ... جايگزين مي‌شود که تا ساعت 21 يا 22 شب فعاليت داشته باشند.رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند با بيان اينکه زيربناي اين پروژه عظيم 193 هکتار است، تصريح کرد: اين پروژه شامل امکانات خدماتي همچون درمانگاه، مسجد، سوپرمارکت و غذاخوري است.

خواجه‌اي با اشاره به اينکه انتقال مشاغل مزاحم و پر سر و صدا در سال‌هاي گذشته پيشرفتي نداشته، اما در دولت تدبير و اميد، 90 درصد کار صورت گرفته است، گفت: 10 درصد باقي مانده نيز در حال انجام است.وي در خصوص سرنوشت مغازه‌هاي تخليه شده از سوي اتاق اصناف شهرستان دماوند اظهار داشت: صاحبان اين اماکن مي‌توانند آن را اجاره دهند يا در صورت تمايل آن را به مغازه ديگري همچون سوپرمارکت تبديل کنند.

رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند در پاسخ به پرسشي مبني بر چگونگي احداث اين شهرک صنفي افزود: با توجه به شکايات متعدد مردم مبني بر سلب آسايش، ايجاد آلودگي صوتي و زيست‌محيطي برخي مشاغل، تصميم گرفتيم تا اين طرح را عملياتي کنيم.خواجه‌اي تأکيد کرد: زماني که شهرک صنوف آماده بهره‌برداري شود، کليه مشاغل مزاحم و پر سر و صدا بايد از اين قانون اطاعت کرده و محل کار خود را به شهرک صنوف واقع در منطقه اسب‌چران دماوند انتقال دهند.


 حل و فصل اختلاف بين دو طايفه در انديکا 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

با تلاش و وساطت رئيس و اعضاي شعبه ويژه رسيدگي به امور زندانيان شوراي حل اختلاف مجتمع شماره چهار شهرستان اهواز بعد از چهار سال اختلاف بين دو طايفه زراسوند و موري در انديکا به صلح انجاميد

به گزارش روابط عمومي شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان عبدالعباس زبيدي نيا معاون قضائي رئيس کل دادگستري و رئيس امور شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان از برقراري صلح و سازش بين دو طايفه در انديکا خبر داد و گفت: با تلاش رئيس و اعضاي شوراي حل اختلاف شعبه 284 ويژه رسيدگي به امور زندانيان شهرستان اهواز اختلاف بين دو طايفه زراسوند و موري در انديکا به صلح و سازش انجاميد.وي افزود: در پي قتل فردي از طايفه موري به دست فردي از طايفه زراسوند اختلاف و درگيري بين اين دو طايفه ايجاد شد و پس از ارجاع پرونده از شعبه 17 کيفري استان خوزستان به شعبه ويژه رسيدگي به امور زندانيان شوراي حل اختلاف شهرستان اهواز جهت ايجاد مصالحه بين طرفين، ريش سفيدان و معتمدين محلي و رئيس و اعضاي اين شعبه وارد عمل شده و پس از برگزاري چندين جلسه و ارائه توصيه هاي لازم به اصحاب دعوي، بين طرفين دعوا صلح و سازش برقرار شد.

زبيدي نيا بيان داشت:بسياري از اختلافات ايجاد شده که در برخي موارد منجر به قتل مي شود ناشي از سوء تفاهم هاي کوچکي است که با گفتگو و تحمل بردباري قابل حل و فصل مي باشد.معاون قضايي رئيس کل دادگستري خوزستان اظهار اميدواري کرد با بخشش و گذشت اين خانواده و همچنين بازتاب خوب اين اقدام خداپسندانه زمينه گسترش و ترويج بيش از پيش فرهنگ صلح و سازش در جامعه فراهم گردد.


 مديرعامل شرکت عمران شهر جديد پرديس خبر داد؛
 تحويل کليد 20 هزار مسکن مهر به متقاضيان 

 پرديس - ايرج صادقعلي

مديرعامل شرکت عمران شهر جديد پرديس با بيان اينکه تا پايان سال 93 مي‌توانيم 20 هزار واحد مسکن مهر را به متقاضيان تحويل دهيم، گفت: افزايش وام پنج ميليون توماني براي تمام پروژه‌هاي مسکن مهر پرديس تأثيرگذار است.حسن ولي‌پور در گفت‌وگو با خبرنگارآفرينش، در خصوص افزايش وام مسکن مهر و اينکه اين وام به چه متقاضيان تعلق مي‌گيرد، اظهار داشت: با توجه به مصوبه هفته گذشته شوراي پول و اعتبار که منجر به افزايش مبلغ وام مسکن مهر از 25 به 30 ميليون تومان بوده و طي شدن پروسه ابلاغ دستورالعمل، ما نيز همچون متقاضيان در انتظار ابلاغ دستورالعمل اجرايي اين مصوبه هستيم.

ولي‌پور افزود: از اين مصوبه و دستورالعمل انتظار داريم که افزايش وام به تمام پروژه‌هاي مسکن مهر شهر جديد پرديس تعلق گيرد و غير از اين مورد هم انتظار نمي‌رود.مديرعامل شرکت عمران شهر جديد پرديس با اشاره به تأثيرات افزايش وام پنج ميليون توماني در اتمام پروژه‌هاي مسکن مهر شهر جديد پرديس تصريح کرد: اين موضوع بر تمام پروژه‌هاي مسکن مهر تأثيرگذار است، اما اين تأثيرگذار براي بعضي از پروژه‌هاي مسکن مهر شهر جديد پرديس همچون فازهاي سه و 9 قديم، تأثير 100 درصدي دارد.ولي‌پور اضافه کرد: با اين افزايش، مي‌توانيم تمام پروژه‌هاي اين فازها را به اتمام برسانيم، اما براي بعضي ديگر از پروژه‌ها اين درصدها متفاوت است و به طور کلي مشکل متقاضيان در خصوص تأمين آورده خود با اعطاي اين وام تا حدودي رفع مي‌شود.


 خبر 

 سرپرست اداره امور عشاير آذربايجان غربي: اراضي دشت زنگنه پلدشت به عشاير واگذار مي‌شود

اروميه - خبرنگار آفرينش

علي بهادري گفت: دشت زنگنه در پلدشت يکي از دشت‌هاي مهم استان است که عشاير در آن سکونت دارند.وي با اشاره به جمعيت ساکن در اين دشت، تصريح کرد: 216 خانوار عشايري در مناطق قشلاقي دشت زنگنه پلدشت سکونت دارند. بهادري افزود: خدمت‌رساني به اين عشاير جزئي از وظايف اين اداره بوده و در اين راستا در تلاش هستيم نسبت به واگذاري اراضي اين دشت به عشاير اقدام کنيم.

وي با بيان اينکه با واگذاري اراضي اين دشت شاهد اسکان عشاير در اين منطقه خواهيم بود، ادامه داد: اين امر زمينه درآمدزايي عشاير را نيز فراهم مي‌کند. سرپرست اداره امور عشاير آذربايجان غربي اظهار کرد: در اين راستا برنامه‌ريزي شده تا 2 هزار و 350 هکتار اراضي اين دشت به عشاير واگذار شود. 

افزايش 42 سانتي‌متري آب درياچه اروميه

اروميه - خبر نگار آفرينش

مدير مطالعات پايه منابع آب شرکت آب منطقه‌اي آذربايجان غربي گفت: در انتهاي فصل پاييز آب درياچه اروميه نسبت به ابتداي سال زراعي جاري 42 سانتيمتر افزايش يافته است. مهرنگ دوستي رضايي: هم اکنون تراز آب درياچه اروميه به 1270.57 متر رسيده است. وي با اشاره به بارند‌گي‌هاي سال زراعي جاري، تصريح کرد: با توجه به بارش‌هاي خوبي که در پاييز امسال داشتيم آب درياچه اروميه نسبت به ابتداي سال زراعي جاري 42 سانتيمتر افزايش يافته است. دوستي‌رضايي با اشاره به ميزان بارش‌هايي که در سال زراعي جاري به ثبت رسيده است، افزود: امسال 194 ميليمتر بارش به ثبت رسيده است. وي با اشاره به بهبود نسبي وضعيت درياچه اروميه، اعلام کرد: اين امر سبب بهبود نسبي وضعيت درياچه اروميه شده است. دوستي‌رضايي با اشاره به حجم آب موجود در درياچه اروميه، گفت: 2 ميليارد مترمکعب آب در درياچه اروميه وجود دارد.

فرماندار دماوند خبر داد؛

اختصاص اعتبارات ويژه به روستاهاي دماوند

دماوند- خبرنگارآفرينش

فرماندار شهرستان دماوند در جمع اهالي روستاي آرو از توابع بخش مرکزي دماوند، از اختصاص اعتبارات ويژه به روستاهاي اين شهرستان خبر داد.به گزارش خبرنگارآفرينش، ناصر محمودي‌فرد در جمع اهالي روستاي آرو از توابع بخش مرکزي شهرستان دماوند در مسجد اين روستا، با بيان اينکه براي دومين بار است که براي رفع مشکلات آرو در اين روستا حضور پيدا کرده‌ام، اظهار داشت: البته در اين زمان سعي شد تا اعتبارات ويژه‌اي براي بهبود وضعيت روستا به آرو اختصاص يابد که اين اعتبارات به زودي در اختيار شوراي اسلامي و دهياري اين روستا قرار مي‌گيرد.

وي به مشکلات دولت در حوزه بودجه‌اي اشاره کرد، افزود: دولت از نظر امکانات مالي با مشکلات جدي مواجه است، اما سعي شده در مباحث عمراني از کارهاي تبليغاتي جلوگيري شود و پروژه عمراني جديدي تعريف نشود و هدف، تکميل پروژه‌هاي با پيشرفت فيزيکي بالاي 80 درصد است.فرماندار شهرستان دماوند تصريح کرد: در بخش تخصيص‌ها جذب اعتبارات به خوبي صورت گرفته است و اميدواريم تا پايان سال اين جذب اعتبار به حداکثر خود برسد و با اين اعتبارات بتوانيم عمليات عمراني در اين شهرستان را تسريع بخشيم.

محمودي‌فرد با بيان اينکه اعتبارات ويژه به روستاها اختصاص يافته است، گفت: در بخش روستايي دولت اعتبارات خوبي اختصاص داده است و اين اعتبارات در اختيار شوراها و دهياري‌ها به منظور انجام عمليات عمراني قرار مي‌گيرد و فرمانداري تنها نقش نظارتي بر آن را دارد.

بازديد کارکنان حراست برق منطقه اي خوزستان از منطقه عملياتي شلمچه ‏‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

40 نفر از کارکنان مديريت حراست و امور محرمانه شرکت برق منطقه اي خوزستان در قالب کاروان راهيان نور از منطقه عملياتي شلمچه بازديد و با آرمان هاي شهدا تجديد بيعت کردند .‏در اين بازديد تشريح عمليات هاي انجام شده و رشادت هاي سربازان انقلاب اسلامي در منطقه عملياتي شلمچه در هشت سال ايثار و مقاومت و حضور بر مزار شهداي گمنام و قرائت فاتحه از جمله برنامه هاي اين اردوي يک روزه بوده است .در اين اردوي يک روزه کارکنان ضمن بازديد از منطقه عملياتي شلمچه و موزه دفاع مقدس خرمشهر ، نماز ظهر و عصررادر مسجد جامع خرمشهر اقامه گردند . گفتني است،پايگاه مقاومت بسيج شرکت برق منطقه اي خوزستان هر ساله در قالب کاروان هاي راهيان نور اقدام به برگزاري اردوهاي زيارتي - سياحتي به مناطق عملياتي مي کند.

شايان ذکراست استان خوزستان در دوران هشت سال دفاع مقدس 23 هزار شهيد در راه اسلام و انقلاب وآرمانهاي امام راحل( ره) تقديم کرد و اين شهدا بعنوان الگويي درحفظ کيان کشور ونظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در طول 8سال دفاع مقدس پس از گذشت 35 سال ازانقلاب هستند که با رشادت هاي خود ، نگذاشتند ذره اي از خاک ايران اسلامي توسط دشمن بعثي به تصرف درآيد.

بقعه «ويس‌القرن» قطب گردشگري کرمانشاه مي‌شود

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه از برنامه اين اداره کل براي استفاده از ظرفيت‌هاي بقعه «ويس‌القرن» شهرستان کرمانشاه به عنوان منطقه گردشگري خبر داد.به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه کرمانشاه، علي فعله‌گري در جلسه کارگروه گردشگري شهرستان کرمانشاه ابا اعلام اين خبر اظهارکرد: منطقه نمونه گردشگري ويس القرن در سال 1354 به‌عنوان اثر ملي به ثبت رسيده و اشرافيت آن به تالاب هشيلان و جاذبه‌هاي ديگر آن همچون امکان ورزش‌هاي هوايي موجب شده اين منطقه تمام شاخص‌هاي لازم براي تبديل شدن به يک منطقه نمونه گردشگري را دارا باشد.

وي با اعلام اينکه اين منطقه يکي از چهار منطقه گردشگري کشور است که براي رصد ماه و ستارگان بهترين مکان است، گفت: سرمايه گذاران بخش خصوصي آمادگي خود را براي اجراي طرح گردشگري در اين منطقه اعلام کرده‌اند.مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه تصريح کرد: منطقه گردشگري ويس‌القرن در مساحت 40 هکتار در جوار بقعه ويس القرن احداث مي‌شود.فعله گري همچنين در اين نشست در مورد ايجاد بازارچه‌هاي صنايع دستي در شهرستان کرمانشاه گفت: براي راه‌اندازي اين بازارچه‌ها اعتبار مناسبي در نظر گرفته شده است. مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه ادامه داد: براي ايجاد کمپينگ گردشگري در پارک غربي محوطه تاريخي طاقبستان نيز برنامه‌هايي داريم، البته با توجه به برنامه ثبت جهاني آثار تاريخي تاقبستان، الزامات در نظر گرفته شده براي آن توسط سازمان يونسکو بايد در اين زمينه مورد توجه قرار بگيرد.وي با اشاره به طرح ساماندهي محوطه تاريخي و باستاني تاقبستان، بيان کرد: دو ميليارد تومان از محل اعتبارات ماده 180 براي اين امر در نظر گرفته شده که تا به امروز اين اعتبارات تخصيص داده نشده‌اند.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه بيان داشت: در حوزه گردشگري همچنين چند طرح ملي در استان از جمله موزه منطقه‌اي در دست اجراست.


 خبر 

 رييس اداره منابع طبيعي خبر داد؛

مراقبت از گياه ارس در قالب ذخيره گاه ژنتيکي در فيروزکوه

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري فيروزکوه گفت: گياه ارس گونه اي ژنتيکي و نادر است و مراقبت از آن به عنوان ذخيره گاه ژنتيکي در شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.'حجت‌ا... خانمحمدي' در گفت وگو با آفرينش اظهارکرد: 11 هزار هکتار از وسعت شهرستان فيروزکوه از جنگلهاي اُرس پوشيده شده که 23 درصد مساحت جنگلهاي ارس استان است.

وي گفت: از آنجايي که ارس به عنوان گونه اي ژنتيکي و نادر شناخته مي‌شود، مراقبت از آن به عنوان ذخيره گاه ژنتيکي در دستور کار قرار گرفته و اراضي آن محصور شده است.رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري فيروزکوه افزود: به اين منظور و زادآوري اين گونه نادر و افزايش مناطق حفاظت شده آن، طرح تکميلي از سال 86 تهيه شده و از سال 89 اجراي آن در دستور کار قرار گرفته است.

وي خاطرنشان کرد: ارس گياهي است که بومي منطقه بوده و اکثراً در دامنه‌هاي جنوبي سلسله جبال البرز رشد مي‌کند.خان محمدي تصريح کرد: اين گياه خودرو بوده و به خوبي در خاک استقرار مي يابد و به دليل برخورداري از ريشه‌هاي عميق نياز به آبياري ندارد و در تمامي طول سال سبز است.وي تصريح کرد: 'ليک اندر' روستاي 'اندريه' (به وسعت هزار هکتار)، 'ميان کوه' (به وسعت هزار هکتار) و 'کتالان' و 'گرمن' (به وسعت هزار و 500هکتار) ساير ذخيره‌گاه‌هاي منابع طبيعي فيروزکوه هستند.رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري فيروزکوه يادآور شد: اين ذخيره‌گاهها در بر دارنده درختاني نادر و خودرو هستند که بومي منطقه بوده، نياز کمي به آب دارند و با اندک هزينه‌هاي نگهداري زادآوري کرده و حفظ مي‌شوند.

در جلسه کميته مديريت فولاد مبارکه مطرح شد؛

تاکيد مديرعامل بر افزايش بهره‌وري و رضايت شغلي کارکنان و پيگيري پروژه‌هاي در دست اقدام

اصفهان - راعي

در جلسه کميته مديريت که با حضور مدير عامل، معاونين و مديران نواحي مختلف شرکت در روز شنبه 13 ديماه برگزار شد، دکتر سبحاني بر افزايش بهره‌وري و رضايت شغلي کارکنان و همچنين بر پي‌گيري تکميل پروژه‌هاي در دست اقدام و تشکيل يک کميته جهت ايجاد ساختار اجرايي و گردشکار پروژه‌هاي سرمايه‌اي تأکيد نمود.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مدير عامل شرکت فولاد مبارکه افزايش بهره‌وري نيروي انساني را يکي از اهداف اصلي شرکت برشمرد و تصريح کرد: اين امر بايد در همه بخشها بويژه تعميرات، بطور ويژه و بهينه ديده شود بايد به موازات افزايش بهره‌وري نيروي انساني، افزايش سطح رضايتمندي شغلي ايشان نيز در نظر گرفته شود.

دکتر سبحاني با اشاره به نکاتي در خصوص برخي از پروژه‌هاي در دست اقدام پيمانکاران که تاکنون به پايان نرسيده تأکيد نمود لازم است يک کميته متشکل از معاونتهاي مالي و اقتصادي تکنولوژي، توسعه و ساير قسمتهاي ذيربط جهت تفکيک پروژه‌ها به سرمايه‌اي و جاري تشکيل و براي هرکدام از آنها رويکرد متفاوتي در نظر گرفته‌ شود مثلاً اگر در ناحيه‌اي مبادرت به تعويض غلتک نموديم اين مورد را بايد جزء هزينه‌هاي جاري در نظر گرفت و مديريت همان ناحيه مسئول اجرا و کنترل آن باشد ضمن اينکه طرحهاي توسعه در بخش اجرا جزء پروژه‌هاي سرمايه‌اي در نظر گرفته شود .وي همچنين يادآور شد: در زنجيره توليد و در نهايت تحقق EPS شركت، هر ناحيه، بايد نقش خود را مشخص و در جهت تحقق آن کوشا باشد.

قراردادهاي باز بعضي از پروژهاي پيمانکاران از ديگر نکاتي بود که مديرعامل فولاد مبارکه به آن اشاره نمود و خواست اين قراردادها شناسايي و پيمانکار را از لحاظ قانوني موظف به بر طرف نمودن مشکلات آن بنمايند.گفتني است در جلسه کميته مديريت شرکت فولاد مبارکه، معاونين و مديران گزارشهاي مبسوطي از نواحي و واحدهاي تحت مديريت خود مطرح نمودند و پيرامون مباحث مطرح شده از سوي مدير عامل شرکت راهکارها و نكات مورد نظر ارائه شد.

قديمي ترين حمام دنيا؛

حمام سنگي گيوي يکي از قديمي ترين حمام هاي دنيا است

رئيس ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري شهرستان کوثر گفت: حمام سنگي گيوي يکي از قديمي ترين حمام هاي دنيا است که هنوز هم مورد استفاده اهالي منطقه و گردشگران داخلي و خارجي مي باشد.به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبيل؛ حمام سنگي يا داش حامامي در شرق شهر گيوي ميان باغات و کنار رودخانه گيوي و در جنوب اردبيل و به فاصله 300 متري از انتهاي حوزه خدماتي شهرداري گيوي واقع شده است.اين حمام در دامنه كوه بصورت غاري تعبيه شده است . فضاي استحمام دراين محوطه از طريق كندن سنگ ها فراهم شده و تمام فضاي آن پوشيده از سنگ طبيعي مي باشد.اين حمام يک اتاقک مربع شکل با ابعاد حدود 5 متر است که در دل کوهي سنگي کنده شده است و يک در ورودي دارد. آب اين حمام از سه نقطه تامين مي شود كه درجه حرارت هاي هر كدام با ديگري فرق مي كند.

در دو گوشه شمال شرقي و شمال غربي حمام حوضچه هاي كوچكي با ابعاد حدود نيم در نيـم متر ايجاد شده كه آب تراوش شده از دل ديواره سنگي ابتدا در اين حوضچه ها جمع شده و سپس وارد حوض مركزي مي شود. درون حمام دو چشمه ي گرم و سرد وجود دارد.آب دو چشمه در حوضچه سنگي جمع مي شود و تبديل به آبي با درجه حرارت ملايم و مطبوع براي شستن بدن مي شود. گرمترين آب چشمه حمام بيشتر از 20 درجه ي سانتيگراد دما ندارد و در اين فضا آثار تصنعي به چشم ديده نمي شود و بجز درب فلزي ورودي آن درون آن اعم از حوضچه ها و آبريز طبيعي است.مردم شهر گيوي هنوز هم از اين حمام استفاده مي کنند . آنها عقيده دارند آب حمام اثر خاصي بر آنها دارد و بعد از استحمام به شدت گرسنه مي شوند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي