جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4903


انحلال استقلال و پرسپوليس در تيرماه سال 94!


کشورهاي اروپايي و بازي با تيم ملي واليبال ايران


حضور بيش از20 هزار ايراني مقابل قطر


تذکر ماموران AFC به کي روش


تلاش لشگري


همگام با جام ملت‌هاي آسيا


سوت پايان


يادداشت


 انحلال استقلال و پرسپوليس در تيرماه سال 94!  

براساس مصوبه هيات عالي واگذاري، دو باشگاه استقلال و پرسپوليس تيرماه سال آينده منحل و به مالکان جديدشان واگذار خواهند شد.به گزارش ايرنااز يکي از شرکت کنندگان درآخرين جلسه هيات عالي واگذاري، قيمت گذاري و نحوه واگذاري دو باشگاه سرخ آبي پايتخت به تصويب رسيد که قرار است سازمان خصوصي سازي ظرف يک هفته آينده آگهي مزايده اين دو باشگاه را منتشر کند.طبق برنامه ريزي هاي به عمل آمده، سهام دو باشگاه استقلال و پرسپوليس تهران اواسط بهمن ماه به مزايده گذاشته خواهد شد تا طلسم هشت سال واگذاري اين دو باشگاه شکسته شود.همچنين کميته تسويه بدهي هاي دو باشگاه سرخ آبي پايتخت در وزارت اموراقتصادي ودارايي تشکيل خواهد شد تا بدهي هاي اين دو باشگاه تا پيش از تحويل به مالکان جديد به طور کامل تسويه شود.اين اتفاق به اين شکل خواهد بود که اين دو باشگاه دولتي عملا ديگر به عنوان باشگاههاي دولتي استقلال و پرسپوليس نخواهند بود و منحل مي شوند و دو باشگاه جديد پرسپوليس و استقلال بصورت خصوصي فعال مي شوند.واگذاري 20 درصد از سهام دو باشگاه به پيشکسوتان از موارد بحث بر انگيز مصوبه اخير هيات عالي واگذاري است زيرا برخي ازاعضاي اين هيات معتقدند که واگذاري اين تعداد سهام به پيشکسوتان مي تواند مانعي بر سرراه اين واگذاري باشد.ازسوي ديگر، هواداران پر شمار دو باشگاه استقلال و پرسپوليس سهمي در اين واگذاري نخواهند داشت به طوريکه نمي توانند سهمي در اين دو باشگاه داشته باشند.

متن مصوبه واگذاري استقلال و پرسپوليس

متن مصوبه واگذاري استقلال و پرسپوليس مشخص شد.در اين مصوبه آمده است:گزارش نحوه آماده‌سازي شرکت‌هاي فرهنگي، ورزشي پرسپوليس و استقلال جهت واگذاري مطرح و پس از بحث و بررسي در خصوص نحوه واگذاري شرکت‌هاي ياد شده مقرر شد:

الف) تمام 100درصد سهام شرکت‌هاي مذکور به صورت يکجا و بلوکي از طريق مزايده واگذار شود.

ب) تعهد خريدار به واگذاري حداکثر 20درصد سهام آنها ظرف مدت يک سال از تاريخ واگذاري به کانون پيشکسوتان (شرکت مورد تأئيد وزارت ورزش) در آگهي عرضه عمومي و آگهي واگذاري درج شود.

ج) تأئيد صلاحيت حرفه‌اي مديريت هيأت مديره از طرف وزارت ورزش جزو تعهدات خريداران در آگاهي سهام به عنوان شرط ضمن عقد ذکر شود.

د) در آگاهي واگذاري سهام شروطي مبني بر نداشتن بدهي بانکي و عدم سابقه مؤثر کيفري درج شود و قبل از اعلام برنده مزايده خريدار به تأئيد بانک مرکزي برسد، هويتش هم از طرف نهادهاي ذيربط و امنيتي تأئيد و استعلام شود.

ه ـ) قيمت‌گذاري شرکت‌هاي مذکور در چارچوب دارايي‌ها و بدهي‌ها بر اساس صورت‌هاي مالي حسابرسي شده باشد و در آگهي فروش قيد شود متقاضي و خريدار با علم به دعاوي احتمالي ثبت نشده اقدام به خريد مي‌کند و در قبال آنها متعهد است.

در آگاهي عرضه و واگذاري سهام شرکت‌هاي مذکور خريدار نمي‌تواند به طور همزمان سهام کنترلي بيش از يک باشگاه را در اختيار داشته باشد.

اين مصوبه در جلسه‌اي با حضور نمايندگان وزارت دادگستري، اقتصاد و دارايي، معاونت برنامه‌ريزي، راهبردي رياست‌جمهوري، اتاق مرکزي تبادل جمهوري اسلامي، اتاق بازرگاني، صنايع معادن کشاورزي، شوراي رقابت، وزارت ورزش و جوانان، وزارت نيرو و وزارت نفت به تصويب رسيده است و جلسه در مورخ 15 آذرماه برگزار شده است.


 کشورهاي اروپايي و بازي با تيم ملي واليبال ايران 

 
امير خوش خبرسرپرست تيم ملي واليبال از برنامه ريزي فدراسيون براي برگزاري هشت ديدار تدارکاتي با کشورهاي اروپايي خبر داد و گفت: تاکنون کشورهاي اروپايي از برگزاري ديدار تدارکاتي با تيم ملي ايران استقبال زيادي کرده اند.امير خوش خبرافزود: با هماهنگي اسلوبودان کواچ سرمربي تيم ملي واليبال با هشت کشور اروپايي براي برگزاري اردوي مشترک و ديدار دوستانه درسال آينده و قبل ازشروع ليگ جهاني مکاتبه کرديم.وي با بيان اين که کشورهاي جمهوري چک، فنلاند، فرانسه، بلغارستان، اسلووني، صربستان، آلمان و ايتاليا مد نظر فدراسيون براي برگزاري ديدار دوستانه هستند، گفت: فنلاند و جمهوري چک که در گروه هاي سطح دوليگ جهاني واليبال قرار دارند از بازي دوستانه و تدارکاتي با تيم ايران استقبال کردند.سرپرست تيم ملي واليبال ياداور شد که برخي کشورها مانند ايتاليا و صربستان تلفني از اين موضوع استقبال کردند اما مکاتبه در اين مورد را منوط به نهايي شدن برنامه تيم هاي ملي واليبال خود دانسته اند.

وي با يادآوري ايامي که درخواست ديدارهاي تدارکاتي تيم ملي واليبال ايران مورد پذيرش کشورهاي اروپايي قرار نمي گرفت، خاطرنشان کرد: اگر هم با ديپلماسي فراوان موفق به موافقت کشوري مي شديم يا با تيم هاي باشگاهي آنان و يا با تيم دوم و سوم آنان بازي مي کرديم. اما درحال حاضر اين گونه نيست و کشورها با آغوش باز از ديدار با ايران استقبال مي کنند و اين موضوع به دليل رشد و پيشرفت واليبال ايران در چند سال اخير است.خوش خبر در ادامه درمورد پاسخ کشورهاي فرانسه و آلمان به مکاتبه فدراسيون واليبال ايران افزود: فرانسه جواب داده است که تيم ملي اين کشور در اردوي آمادگي خارج از فرانسه است و امکان مسابقه تدارکاتي با ايران را ندارد.

آلمان نيز به دليل انصراف از ليگ جهاني برنامه اي براي برگزاري ديدار دوستانه براي ملي پوشان خود ندارد.وي تاکيد کرد: به هر حال بعد از دريافت تمامي پاسخ ها با هماهنگي سرمربي تيم ملي برنامه بازي هاي تدارکاتي و اردوي تيم ملي در سال آينده مشخص خواهد شد.اردوي آماده سازي تيم ملي واليبال ايران براي حضور در سه رويداد مهم سال 2015 از ابتداي سال آينده آغاز مي شود.ليگ جهاني واليبال، مسابقات واليبال قهرماني مردان آسيا و جام جهاني واليبال در ژاپن سه رويداد مهم ملي پوشان واليبال در سال 2015 است.


 حضور بيش از20 هزار ايراني مقابل قطر 

 
مهدي محمد نبي دبير کل فدراسيون فوتبال، در جمع خبرنگاران درباره اخباري مبني بر اين که زمين تمرين تيم ملي نامناسب بوده است، گفت: چمن زمين بد نبود، شايد حتي از زمين چمن سه‌شنبه يعني در ورزشگاه کوگارا پارک تمرين مي‌کنيم هم بهتر بود، اما به دليل نزديکي اين زمين چمن به فرودگاه هر سه دقيقه‌ يک بار، يک هواپيما از بالاي سر ما عبور مي‌کرد و شرايط نامناسبي را براي برگزاري تمرينات تاکتيکي به وجود آورده بود.نبي خاطر نشان کرد: پيش‌بيني مي‌کنيم با توجه به ايراني‌هاي بيشتري که درشهر سيدني نسبت به شهر ملبون حضور دارند، شاهد حضور بيش از20 هزار تماشاگر ايراني در سيدني باشيم. اگر چه گنجايش ورزشگاه بيشتر از ورزشگاه ملبورن است.


 تذکر ماموران AFC به کي روش 

 
ماموران امنيتي کنفدراسيون فوتبال آسيا به سرمربي تيم ملي فوتبال ايران تذکر دادند. کارلوس کي روش در پايان تمرين سه شنبه تيم ملي هواداران اين تيم را به داخل اتوبوس فرستاد تا با بازيکنان عکس يادگاري بگيرند. اين اتفاق مقابل در ورزشگاه رخ داد و بي نظمي هايي را بوجود آورد.به همين خاطر ماموران امنيتي کنفدراسيون فوتبال آسيا که وظيفه محافظت از تيم ملي ايران را برعهده دارند از کي روش خواستند به اين ماجرا خاتمه دهد اما وي اتوبوس را چند متر جلوتر برد تا هواداران بتوانند با بازيکنان عکس بگيرند. اين امر باعث تذکر مجدد ماموران امنيتي شد و آنها خواستار ترک محل توسط اتوبوس تيم ملي شدند.


 تلاش لشگري 

 
آزادکار دارنده مدال برنز جهان و المپيک کشورمان گفت: تمريناتم را آغاز کرده‌ام و فقط به دوبنده تيم ملي فکر مي‌کنم.احسان لشگري آزادکار تيم ملي در مورد آخرين وضعيت مصدوميتش اظهار کرد: تمريناتم را آغاز کرده‌ام و از اينکه بار ديگر مي‌توانم تمرين کنم، خوشحال هستم.وي افزود: تازه با دستگاه دوچرخه زدن را آغاز کرده‌ام ولي همين که توانسته‌ام تمرين کنم مهم است، تمرين کردن لذت‌بخش است و تمام تلاشم را انجام مي‌دهم تا زودتر روي تشک کشتي بازگردم.آزادکار دارنده مدال برنز جهان و المپيک کشورمان خاطرنشان کرد: هدف من مشخص است و تنها براي رسيدن به دوبنده تيم ملي تلاش مي‌کنم.


 همگام با جام ملت‌هاي آسيا 

 تمرينات اختصاصي تيموريان، شجاعي و صادقي

تيم ملي ايران ديروزسه‌شنبه بدون حضورمسعود شجاعي، آندرانيک تيموريان و اميرحسين صادقي با20 بازيکن تمرين کرد که گفته مي‌شود جدي‌ترين تمرين پيش از بازي با تيم ملي قطر خواهد بود. مسئولان دست اندرکار مي‌گويند که اين سه ملي‌پوش با نظر کارلوس کي‌روش به صورت اختصاصي کار مي‌کنند.

خبرنگاران حاضر در تمرين علت اين موضوع را جويا شدند که در پاسخ فقط بحث تشخيص فني کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي ايران مطرح شد.تمرين تيم ملي ساعت17:10 در استاديوم "کوگارا پارک" شهر سيدني برگزار شد. اين در شرايطي بود که مسعود شجاعي، آندرانيک تيموريان و امير حسين صادقي در بازي‌هاي تاکتيکي گروهي در اين تمرين حضور نداشتند.

تست دوپينگ از ملي‌پوشان ايران

پرهام خانلري درباره مصدوميت سه بازيکن تيم ملي ايران، اظهار کرد: آندرانيک تيموريان، مسعود شجاعي و امير حسين صادقي، مصدوميت خاصي ندارند و وضعيت آنها نگران کننده نيست. مسعود شجاعي از ناحيه مچ پا دچار گوفتگي خفيفي شده، امير حسين صادقي نيز از ناحيه زير زانو دچار مصدوميت جزئي شده است و آندرانيک تيموريان هم از ناحيه همسترينگ دچار گرفتگي شده است. ما براي اين بازيکنان تمرينات اختصاصي را در نظر گرفته‌ايم تا از مصدوميت بيشتر آنها جلوگيري کنيم. البته تاکيد مي‌کنم اين بازيکنان مشکل خاصي ندارند و مي‌توانند در تمرينات گروهي نيز حضور داشته باشند.خانلري در پايان در پاسخ به اين سوال که آيا از بازيکنان ايراني تست دوپينگ گرفته شده است نيز گفت: هم در پايان مسابقه و هم در طول تمرينات ماموران آژانس ضد دوپينگ مي‌توانند از بازيکنان تست دوپينگ بگيرند. از بازيکنان ايراني هم اين تست گرفته شده است.

حرکت عجيب کي‌روش

کي‌روش در پايان تمرين سه‌شنبه تيم ملي حرکتي عجيب انجام داد که مورد استقبال هواداران ايراني قرار گرفت. پس از پايان تمرين تيم ملي فوتبال ايران، کارلوس کي‌روش، رضا قوچان نژاد وعليرضا حقيقي براي گرفتن عکس يادگاري مقابل نرده‌هاي استاديوم جايي که تماشاگران ايرانيان تجمع کرده بودند، آمدند و به آنها امضا دادند.کارلوس کي‌روش ازدرهاي استاديوم خارج شد وبا آنها عکس يادگاري انداخت و امضا مي‌داد.استقبال تماشاگران که تعداد آنها به 50 نفر رسيده است، طوري شد که کي‌روش به هنگام خارج شدن ازورزشگاه با آنها خوش و بش مي‌کرد و آنها را به داخل اتوبوس بازيکنان تيم ملي ايران مي‌فرستاد تا تماشاگران با هر بازيکني که مي‌خواهند عکس يادگاري بگيرند و امضا جمع کنند. کي‌روش روي رکاب اتوبوس ايستاده بود و با آنها خوش و بش مي‌کرد.کي‌روش تماشاگران را به داخل اتوبوس تيم ملي مي‌فرستاد تا عکس يادگاري گرفته وامضا جمع کنند. اين حرکت کارلوس کي‌روش به شدت مورد تعجب و استقبال تماشاگران ايراني قرار گرفت و آنها از کي‌روش تشکر مي‌کردند که چنين حرکتي را انجام مي‌دهد.

فروش25 هزار بليت اينترنتي بازي ايران وقطر

تماشاگران تاکنون 25 هزار بليت بازي ايران و قطر را به صورت اينترنتي خريداري کرده‌اند. روزدوشنبه تعداد بليت‌هاي فروخته شده به عدد 15 هزار بليت رسيده بود.گنجايش استاديوم ميزبان ايران و قطر يعني ورزشگاه سيدني حدود 80 هزار نفر است.

کويت- عمان باقضاوت فغاني

عليرضا فغاني داورديدار تيم‌هاي ملي کويت وعمان درمسابقات جام ملت‌هاي آسيا شد. ديدار تيم‌هاي ملي کويت وعمان شنبه هفته آينده در سومين ديدار خود در مسابقات جام ملت‌هاي آسيا در گروه اول به مصاف هم خواهند رفت که قضاوت اين ديدار برعهده عليرضا فغاني داور ايراني است.فغاني به همراه محمدرضا ابوالفضلي و رضا سخندان پيش ازاين ديدارعربستان - چين وکويت -کره جنوبي را قضاوت کرده بودند.

برنامه روز ششم جام ملت‌هاي آسيا

مصاف چشم بادامي‌ها باعربستان و ازبکستان

روز ششم شانزدهمين دوره جام ملت‌هاي آسيا،امروز چهارشنبه با برگزاري دو ديدار پيگيري مي‌شود.گروه دوم شانزدهمين دوره جام ملت‌هاي آسيا که تيم‌هاي ملي فوتبال کره شمالي، عربستان، چين و ازبکستان را در خود مي‌بيند،امروز با دو ديداررقابت‌هايش را ادامه مي‌دهد.ابتدا ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال کره شمالي وعربستان، ساعت10:30 به وقت ايران در ورزشگاه ملبورن اين شهر برگزار مي‌شود و پس ازآن تيم‌هاي ملي فوتبال چين و ازبکستان از ساعت 12:30 به وقت ايران درورزشگاه سانکورپ شهر بريزبن به مصاف يکديگر خواهند رفت.در اولين روز رقابت‌هاي اين گروه ازبکستان موفق شد با يک گل کره‌شمالي را شکست دهد و چيني‌ها نيزبا يک گل عربستان راازپيش‌رو برداشتند.

پيروزي خفيف کره‌جنوبي

ديدار تيم‌هاي کره جنوبي و کويت ازدوردوم گروه A رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا با برتري يک بر صفر کره‌اي ها به پايان رسيد.در نيمه نخست اين ديدار بازي پاياپاي و برابر از سوي دو تيم ارائه شد و در اکثر دقايق بازي توپ در ميانه‌هاي ميدان در جريان بود. با اين‌حال کره‌اي ها از تک فرصت مناسب‌شان استفاده کردند ودردقيقه 22 ارسال بسيارخوب چادوري را نام تائه هي با يک ضربه سر دقيق به گل تبديل کرد.با آغاز نيمه دوم کويتي‌ها بازي به مراتب بهتري نسبت به حريف ارائه دادند و چندين بار مي‌توانستند بازي باخته را با برد جبران کنند اما کم تجربگي آنها و کم دقتي‌شان مانع از گلزني آنها شد تا کويت در حالي به کره ببازد که استحقاق اين شکست را نداشت.

قدرت‌نمايي استراليا با گل‌باران عمان

درادامه ديدارهاي دور دوم مرحله گروهي جام ملت‌هاي آسيا ديروز سه‌شنبه، استرالياي ميزبان به مصاف عمان رفت و موفق شد اين تيم را با نتيجه قاطع و چشم‌گير 4 بر صفر شکست دهد و نام خود را به عنوان تيم صعود کننده به مرحله يک‌چهارم نهايي ثبت کند.به اين ترتيب، استراليا و کره‌جنوبي هر دو با شش امتياز به مرحله يک‌چهارم نهايي راه يافتند و در آخرين ديدارشان تنها براي تعيين تيم نخست گروه به مصاف هم مي‌روند. همچنين کويت و عمان بدون کسب امتياز از دو بازي، حذف شدگان زودهنگام جام شانزدهم لقب گرفتند.


 سوت پايان 

 اعلام آمادگي 13 کشور براي حضوردرجام تختي

طبق اعلام فدراسيون کشتي تاکنون 13 کشوربراي حضوردررقابتهاي بين المللي کشتي آزاد وفرنگي جام تختي اعلام آمادگي کرده اند.رقابتهاي بين المللي کشتي آزاد وفرنگي جام تختي روزهاي23 و 24 بهمن ماه برگزار خواهد شد.براين اساس تاکنون تيم هاي آمريکا،آذربايجان، ژاپن، هند، چين، اوکراين، قرقيزستان، کره شمالي، گرجستان، بنگلادش،عراق، مصر و کاستاريکا براي حضوردراين رقابتها اعلام آمادگي کرده اند.اين در حاليست که هنوز ميزبان رقابتهاي جام تختي مشخص نشده و درآخرين اتفاقات در اين زمينه،استان کرمانشاه هم به عنوان ميزبان اين رقابتها از اين مسئوليت کنار گذاشته شده است.گفته مي شود تهران به عنوان يکي از شهرهاي مورد نظر فدراسيون کشتي است که مي تواند به عنوان ميزبان جام تختي معرفي شود.

فهرست نهايي تيم ملي هندبال براي جام جهاني

سرمربي تيم ملي هندبال کشورمان ليست نهايي بازيکنان حاضر در جام جهاني قطر را اعلام کرد. در پايان اردوى تيم ملي هندبال کشورمان در ايتاليا، بروت ماچک، سرمربى اين تيم فهرست نهايي بازيکنان براي حضور در جام جهاني قطر را اعلام کرد.اسامي فهرست 18 نفره تيم ملي هندبال کشورمان به اين شرح است:مجتبى کرميان، احسان ابوئى، مجتبى حيدرپور، محمدرضا رجبى، ميلاد مسائلى، سجاد استکى، پويا نوروزى‌نژاد، عليرضا موسوى، مهدى بيجارى، الله‌کرم استکى، امين کاظمى، سجاد ندرى، افشين صادقى، جلال کيانى، اميد سه‌کنارى، محسن باباصفرى، سعيد حيدرى‌راد و سعيد برخوردارى.بدين ترتيب مهدي موسوي، سعيدپورقاسمى، شاهو نصرتى و فرهاد شفيعى نيز 4 بازيکني هستند که از تيم کنار گذاشته شدند.

رضاقوچان‌نژاد:

پنج‌شنبه، بازي خوب برابر بحرين را تکرار مي‌کنيم

رضا قوچان نژاد با بيان اينکه براي بازي با قطر آماده هستيم، تاکيد کرد که نبايد ديدار با اين تيم عربي را به دليل باختش برابر امارات ساده دانست اما، يقين دارم که همه مصمم هستيم که بازي خوب با بحرين را بارديگر تکرار کنيم. قوچان نژاد، بازيکن تيم ملي فوتبال ايران، پيش از تمرين تيم ملي فوتبال ايران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بازي خوبي را برابر تيم ملي بحرين داشتيم و دو بر صفر برديم و به خاطر فشار آن مسابقه بازيکنان کمي خسته بودند. روز دوشنبه تمرين و ريکاوري انجام داديم. واقعا بازي آساني را انجام نداده بوديم و برد دو بر صفر براي مان خيلي خوب بود.وي ادامه داد: ما آماده بازي بعدي هستيم و سعي مي‌کنيم روي قطر به خوبي تمرکز کنيم.قوچان‌نژاد در پاسخ به سوالي مبني بر اين که برنامه‌هاي تاکتيکي تيم چگونه پيش مي‌رود، گفت: نمي‌توانم در باره آن صحبتي کنم، اما جلسه خوبي با کادر فني داشتيم.وي با اشاره به اين که انگيزه ملي‌پوشان براي بازي با تيم ملي قطر در جام ملت‌هاي آسيا بالاست، گفت: انگيزه زيادي براي برد با تيم ملي قطر داريم و مي‌خواهيم همين روند را ادامه دهيم. اميدواريم بتوانيم برنامه‌هاي تاکتيکي را در زمين پياده کنيم.قوچان نژاد در پاسخ به اين سوال که باخت چهار بر يک تيم ملي قطر مقابل تيم ملي امارات تا چه اندازه شانس پيروزي تيم ملي ايران را زياد مي‌کند خاطر نشان کرد: ما با آن نتيجه کاري نخواهيم داشت. ما کار خودمان را انجام مي‌دهيم و سعي مي‌کنيم آمادگي تيم ملي بالا برود. اگر تيم ملي قطر باخته مي‌توان اين طور تصور کرد که انگيزه آنها براي روبرو شدن با تيم ملي ايران بيشتر شده باشد و قطعا مي‌خواهند اين بازي را ببرند.قوچان‌نژاد درباره گلزني‌اش گفت: متاسفانه در بازي با تيم ملي بحرين نتوانستم گلزني کنم. اميدوارم شيريني گل زدن با شيريني برد تيم ملي فوتبال ايران در جام ملت‌هاي آسيا همراه باشد.


 يادداشت 

 مشکلات خصوصي شدن استقلال و پرسپوليس

دکتر علي تاجرنيا

خصوصي‌ شدن استقلال و پرسپوليس يک تفاوت بزرگ با ساير بنگاه‌هاي اقتصادي دارد و آن هم اينکه اين دو تاثيرات اجتماعي خودشان را حمل مي‌کنند. در حال حاضروضعيت اين دو تيم ونگاه دولتي به آن‌ها حواشي‌اي ايجاد کرده و با کوچک‌ترين اتفاقاتي شاهد تغييرات دردوباشگاه هستيم. يک مساله هم وجود دارد و آن اينکه اگر باشگاه خصوصي شود، تهديد اينکه مالک بعد ازمدتي باشگاه را به سمت سراشيبي ببرد و يا اينکه مشکلاتي براي باشگاه ايجاد کند، وجود دارد.بهتر است خصوصي شدن باشگاه استقلال و پرسپوليس طي يک پروسه مدت‌دار صورت بگيرد و دولت درگام نخست بخشي از سهام خودش رادراختيار چند شريک قراردهد چرا که ماهيت اين دو باشگاه به شکلي است که نمي‌توان آن را دراختيار يک فرد قرار داد. بايد اهليت خريدار باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس از سوي وزارت ورزش تاييد شود. يک نکته هم بايد مورد توجه قرار بگيرد و آن اينکه يک سهامدار و يا مالک بايد حق تصميم‌گيري داشته باشد و اين حقش از سوي وزارتخانه به صورت رسمي پذيرفته شود، ولي به گونه‌اي نشود که مالک پولي بدهد اما همچنان درساختار مديريتي باشگاه‌ صاحب حق نباشد. وزارتخانه‌ها بايد به خريدارتعهداتي بدهند تا نسبت به خريد باشگاه دلگرم شود. مثلا اگرماجراي حق پخش تلويزيوني را به هر دليلي بخواهند به مالک ندهند، اتفاق خوبي نخواهد بود. هرچند که اصل خصوصي‌سازي دو باشگاه کار بسيار مفيدي است. درباره قيمت سرخابي‌ها که 290 ميليارد تومان قيمت‌گذاري شده‌اند، بايد گفت ما مي‌دانيم که اين دو باشگاه بدهي‌هايي هم دارند که البته رقم اين بدهي‌ها در مقابل عدد قيمت‌گذاري شده روي باشگاه، چيزي به حساب نمي‌آيد.رقم 290 ميليارد تومان که براي استقلال و پرسپوليس قيمت‌گذاري شده است، با توجه به ارزش مالکيت معنوي اين دو باشگاه رقم کمي است و بايد رقم بيشتري قيمت‌گذاري مي‌شد. درنهايت بايد گفت با توجه به مجموعه شرايطي که درواگذاري اين دو باشگاه وجود دارد، شرايط قابل قبولي را مي‌توانم تصور کنم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي