جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/10/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4905


جزئيات ثبت‌نام آزمونMSRT اسفند ماه

دکتر توکلي خبر داد؛
تاثير 20 درصدي معدل در کارشناسي ارشد پيام نور


خبر


خبر


انتصابات


 جزئيات ثبت‌نام آزمونMSRT اسفند ماه 

 
به گزارش آفرينش به نقل از پي اچ دي تست، ثبت نام در آزمون زبان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ( MSRT ) اسفند ماه، از روز دوشنبه مورخ 29 دي ماه 1393 آغاز مي‌شود.ثبت‌نام در اين ‍آزمون از روز دوشنبه بيست و نهم دي ماه 93 آغاز مي‌شود و زمان برگزاري آزمون نيز، جمعه هشتم اسفندماه 93 است.هزينه ثبت‌نام در اين آزمون پنجاه هزار تومان است و پرداخت آن فقط به صورت آنلاين مي‌باشد.لازم به ذکر است که داوطلبان بايد قبل از تاريخ شروع ثبت‌نام پروفايل بسازند، چون بعد از ساخت آن، نياز به تأييد مدير سامانه وجود دارد و زماني که ثبت‌نام در حال انجام است ممکن است در حوزه موردنظر خود نتوانند ثبت نام کنند. ضمناً تأييد مدارک در روزهاي اداري، از روز شنبه تا چهارشنبه، انجام مي‌شود.


 دکتر توکلي خبر داد؛
 تاثير 20 درصدي معدل در کارشناسي ارشد پيام نور 

 معدل دوره کارشناسي در آزمون کارشناسي ارشد پيام نور تاثير 20 درصدي دارد بنابراين داوطلبان بايد حتما معدل خود را در فرم ثبت نام درج کنند.دکتر حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: ثبت نام براي شرکت در آزمون فراگير پيام نور 28 دي ماه به پايان مي رسد.داوطلبان بايد پس از مطالعه دفترچه راهنما و فراهم آوردن مدارک لازم نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

توکلي با اشاره به تاثير معدل کارشناسي در اين آزمون گفت: با توجه به تأثير 20 درصدي معدل دوره‌ كارشناسي اكيداً توصيه مي‌گردد كه داوطلبان، معدل دوره كارشناسي خود را با توجه به توضيحات مندرج در دفترچه با دقت درج نمايند. شايان ذكر است معدل كارشناسي تراز شده و ميانگين وزني آنها تأثير بيست درصدي در نمره كل داوطلبان خواهد داشت.وي تصريح کرد: هر داوطلب فقط مي تواند در يک کد رشته بر اساس ضوابط ثبت نام کند. اين آزمون جمعه 4 ارديبهشت ماه در حوزه هاي امتحاني سراسر کشور برگزار مي شود.


 خبر 

 در صد و يکمين جلسه هيات رئيسه دانشگاه مطرح شد؛

نخبگان، بورس دانشگاه آزاد اسلامي مي شوند

هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي تصويب کرد از اين پس نخبگان کشور، مشمول بورس دانشگاه آزاد اسلامي شوند.

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا، صد و يکمين جلسه هيات رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي به رياست دکتر ميرزاده و با حضور اعضا برگزار شد.

راه اندازي مرکز آموزشهاي آزاد در دانشگاه آزاد اسلامي

دکتر ميرزاده دراين جلسه پيرامون نامه رئيس واحد خمين در خصوص راه اندازي مرکز آموزشهاي آزاد، با تاکيد بر راه‎اندازي مرکز آموزشهاي آزاد در دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: راه اندازي اين مرکز براي دانشگاه بسيار مثبت است چرا که موجب درآمدزايي مي شود. وي افزود: ليکن براي اين موضوع بايد يک برنامه و آيين نامه واحد در دانشگاه آزاد اسلامي وجود داشته باشد که تمام واحدهاي دانشگاه از يک رويه پيروي کنند. دکتر ميرزاده در ادامه سخنانش با اشاره به امضاي تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامي با سازمان نظام مهندسي به منظور توسعه همکاري، ارائه خدمات علمي و گسترش بازآموزي، عنوان کرد: با اجراي اين طرح بسياري از کارشناسهاي قديمي که از همين دانشگاه فارغ التحصيل شده بودند دوباره براي گذراندن دوره هاي بازآموزي به دانشگاه برگشتند و علاوه بر بروز رساني علمي اين مهندسان، درآمد خوبي از اين راه نصيب دانشگاه شد.

وي با تاکيد بر اينکه در شوراي اقتصاد دانش بنيان دانشگاه آزاد اسلامي کميته اي به نام کميته آموزشهاي آزاد وجود دارد، بيان کرد: هدف از ايجاد اين کميته اين است که از ظرفيت، زيربناها و اساتيد دانشگاه براي درآمد‌زايي استفاده شود. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خاطر نشان کرد: ايجاد دوره هاي کوتاه مدت در مراکز آموزش آزاد در دانشگاه آزاد اسلامي منجر به صدور مدرک نمي‌شود و صرفا يک گواهينامه معتبر صادر مي شود.

وي تاکيد کرد: راه اندازي واحد و مرکز در دانشگاه آزاد اسلامي در داخل و خارج از کشور نياز به مصوبه هيات امناي مرکزي دارد و هر امري غير از آن خلاف محسوب مي شود. دکتر ميرزاده همچنين در اين جلسه با اشاره به گزارش مرکز حراست دانشگاه، بيان کرد: البته بعضي از واحدها از روي نيت خير و صرفا براي درآمد زايي بيشتر ممکن است فعاليتهايي انجام دهند که در دراز مدت موجب سوء استفاده شود که بايد مراقبتهاي لازم در اين خصوص صورت پذيرد.

بورس نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامي

دکتر ميرزاده در ادامه با اشاره به بحث بورسيه در دانشگاه آزاد اسلامي، تاکيد کرد: از اين پس نخبگان کشور مي توانند از بورس دانشگاه آزاد اسلامي استفاده کنند. وي با بيان اينکه در دانشگاه آزاد اسلامي منابع مالي کافي براي بورس تمام افرادي که در مقطع دکتري قبول مي شوند وجود ندارد، تاکيد کرد: نخبگان داراي استانداردهاي بالاي علمي هستند و براي بورس نخبگان مواردي نظير معدل، رزومه، تعداد مقالات چاپ شده، استاد راهنما و پايان نامه مورد بررسي قرار مي‌گيرد. دکتر ميرزاده با بيان اينکه در يک بازه زماني متقاضي عضويت در هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي کم بود و بورس کردن متقاضيان لازم بود، گفت: در حال حاضر و بحمدالله تقاضا براي استخدام به عنوان عضو هيات علمي در دانشگاه آزاد اسلامي بسيار بالاست که اين امر ايجاب مي کند مزاياي ناشي از بورس بيشتر به نخبگان و افراد ممتاز علمي و پژوهشي تعلق گيرد. و نيازي به بورس تعداد زيادي از متقاضيان نداريم. وي افزود: در آيين نامه جديد بورس در دانشگاه آزاد اسلامي که به زودي ابلاغ مي شود تعهدات سابق در خصوص افراد بورس شده به قوت خود باقي است.

ايجاد نمايشگاه دائمي از دستاوردهاي پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي

دکتر ميرزاده در بخش ديگري از سخنانش از ايجاد يک نمايشگاه دائمي از دستاوردهاي پژوهشي قابل تبديل براي تجاريسازي در دانشگاه آزاد اسلامي به نام Azad Expo خبر داد.

وي با تاکيد بر اينکه بايد در دانشگاه آزاد اسلامي مکاني براي ارائه توانمندي هاي دانشگاه وجود داشته باشد، تصريح کرد: نمايشگاه دستاوردهاي دانشگاه که بخش صنعت بتواند مرتبا به آن مراجعه کند مطمئنا از طرف بخش خصوصي نيز مورد استقبال قرار خواهد گرفت چرا که سرمايه گذاران زيادي وجود دارند که به دنبال تجاري سازي طرح هاي تحقيقاتي هستند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي افزود: در اين نمايشگاه که دائمي خواهد بود تمام واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي نمونه هاي خود را که قابليت تجاري سازي دارند عرضه مي کنند.وي با تاکيد بر اينکه اين نمايشگاه بايد محلي براي مراجعه صاحبان صنعت و خدمات باشد، تصريح کرد: ايجاد اين نمايشگاه درآمد دانشگاه را با توجه به توسعه بحث هاي دانش بنيان در دانشگاه افزايش خواهد داد.

مصوبات جلسه

در ادامه اين جلسه گزارشي توسط معاونت برنامه ريزي در خصوص اجلاس 69 و اقدامات صورت گرفته توسط معاونتهاي سازمان پيرامون مصوبات اجلاس 68 به هيات رئيسه ارائه شد. همچنين مصوبه تاسيس بنياد خيريه در دانشگاه آزاد اسلامي تصويب شد و اصلاحيه به عمل آمده در آيين نامه برگزاري همايشهاي بين المللي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

گفتني است در اين جلسه نامه معاون سنجش و پذيرش دانشگاه در خصوص پيشنهاد براي ساماندهي آمار و اطلاعات در دانشگاه مطرح شد و مورد بحث و بررسي قرار گرفت و گزارش کميسيون هاي تخصصي هيات رئيسه مطرح شد.


 خبر 

 30 دي ماه؛ پايان امتحانات نيم سال اول دانشگاه پيام نور

امتحانات پايان نيم سال اول تحصيلي دانشگاه پيام نور تا 30 دي ماه ادامه دارد و در تمام مقاطع آزمون به صورت الکترونيک نيز برگزار مي‌شود. سيدابوالحسن‌ ترابي رييس مرکز آزمون دانشگاه پيام نور در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: امتحانات پايان نيم سال اول تحصيلي سال 94-93 دانشگاه پيام نور تا 30 دي ماه ادامه دارد و در تمام مقاطع آزمون الکترونيک نيز انجام مي‌شود. وي گفت: تاکنون بيش از 780 هزار نفر آزمون الکترونيک برگزار شده است و از 5 ميليون نفر آزمون در کل کشور حدود 800 هزار نفر به صورت الکترونيک برگزار شده است که امکان خطا و تقلب در آن در حد صفر بوده و داوطلبان بلافاصله پس از آزمون قادر به مشاهده نتيجه آزمون خود مي‌باشند.

وي با بيان اينکه آزمون‌هاي آنلاين دانشگاه پيام نور نيز براي دانشجويان برون مرزي در حال برگزاري است، خاطر نشان کرد: با توجه به توسعه آزمون‌هاي آنلاين دانشگاه پيام نور در تلاشيم از ترم‌ آينده آزمونهاي داخلي را هم به صورت آنلاين برگزار کنيم تا دانشجوياني که به علت مشغله مشکل دارند بتوانند آنلاين در آزمون شرکت کرده و نياز به حضور فيزيکي نباشد.

رئيس صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوري خبر داد؛

اعتبار ويژه پژوهشي براي متخصصين ايراني داخل و خارج از کشور

ضرغام گفت: صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران اعتبار ويژه پژوهشي براي متخصصين ايراني داخل و خارج از کشور در نظر گرفته است.ضرغام، رئيس صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: در رابطه با کرسي‌هاي پژوهشي و گرنت بگويم که اعتبار ويژه پژوهشي است که براي اجراي يک برنامه راهبردي تحقيقاتي به دانشمندان برجسته که در داخل و خارج کشور شناخته شده و داراي آثار برجسته جهاني و توانمندي‌هاي پژوهشي ويژه باشند تخصيص مي‌يابد.

وي افزود: کرسي ويژه پژوهشي و گرنت، اعتبار ويژه پژوهشي است که در راستاي تحقق اهداف صندوق و براي اجراي يک برنامه راهبردي تحقيقاتي تشکل از مجموعه‌اي از فعاليت‌ها و پروژه‌هاي هدفمند، به دانشمندان برجسته داخل و خارج از کشور که داراي آثار برجسته جهاني و توانمندي‌هاي پژوهشي ويژه باشند تخصيص مي‌يابد. ضرغام تصريح کرد: کمک به ايجاد ظرفيت‌هاي جديد تحقيقاتي بخصوص براي پژوهشگران جامع‌نگر و آينده‌نگر بهره‌برداري مؤثر از ظرفيت‌هاي بالقوه پژوهشگران برجسته کشور، کمک به نگهداشت سرمايه‌هاي علمي و جذب پژوهشگران فرهيخته ايراني مقيم خارج از کشور به داخل، حمايت از پژوهشگران خوش‌ آتيه منطبق با اولويت‌هاي ملي و کمک به ايجاد محيط علمي پويا و مولد در کشور از اهداف اين کرسي پژوهشي و گرنت است.

مهلت شرکت در جشنواره نوآوري‌هاي فرهنگي دانشجويان تمديد شد

کرج ـ اسماعيل نوبخت

معاون فرهنگي جهاد دانشگاهي واحد استان البرز از تمديد مهلت شرکت در جشنواره نوآوري‌هاي فرهنگي «از باران تا رويش» تا 17 بهمن ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي جهاد دانشگاهي واحد استان البرز، احمدرضا فيروزي گفت: جشنواره نوآوري‌هاي فرهنگي «از باران تا رويش» در زمينه نوآوري و کارآفريني فرهنگي، اجتماعي و هنري از سوي معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي استان البرز در حال اجرا است.

وي خاطر نشان کرد: دانشجويان سراسر کشور و يا فارغ‌التحصيلاني که به تازگي تحصيلات خود را به پايان رسانده‌اند، اگر طي سه چهار سال اخير فعاليتي فرهنگي، اجتماعي و هنري داشته‌ باشند که در آن خلاقيت و نوآوري بوده است مي‌توانند در اين جشنواره شرکت نمايند.

فيروزي تصريح کرد: تمامي دانشجوياني که سابقه فعاليت فرهنگي ندارند نيز مي‌توانند در بخش ايده‌هاي خلاقانه فرهنگي حضور يابند و ايده‌هاي خود را به جشنواره ارسال نمايند.

دبير جشنواره سراسري نوآوري‌هاي فرهنگي دانشجويان با بيان اين که محور اصلي اين جشنواره، نوآوري و کارآفريني فرهنگي است، گفت: "آثار و فعاليت‌هاي نوآورانه فرهنگي"، "راه‌اندازي کسب و کار کارآفرينانه فرهنگي"، "قالب‌ها و شيوه‌هاي نوآورانه فرهنگي"، "ايجاد ساختار نوآورانه در حوزه فرهنگي" و "ايده‌هاي خلاقانه فرهنگي" محورهاي اين جشنواره است.

فيروزي يادآور شد: علاقه‌مندان براي شرکت در اين جشنواره سراسري مي‌توانند آثار و مستندات خود را به پست الکترونيکي cul.alborz@acecr.ac.ir و يا دبيرخانه جشنواره به نشاني: استان البرز، کرج، حصارک، دانشگاه خوارزمي، ساختمان اداري، طبقه همکف، معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي استان البرز ارسال کنند.

وي با اشاره به برنامه زماني جشنواره، افزود: آخرين مهلت ارسال آثار تا 17 بهمن ماه 1393تمديد شده است و اختتاميه جشنواره در دهه نخست ارديبهشت سال آينده برگزار مي‌شود. فيروزي در پايان گفت: علاقه‌مندان براي دريافت اطلاعات بيشتر درباره شيوه‌نامه و ضوابط ثبت‌نام و ساير جزئيات جشنواره مي‌توانند به پايگاه اينترنتي جشنواره به نشانيwww.jalborz.ir مراجعه نموده و يا با شماره تلفن 34505151 -026 تماس حاصل نمايند.

27 دي ماه آخرين فرصت؛

ضرب الاجل صندوق رفاه به دانشگاهها درباره وام دکتري

صندوق رفاه دانشجويي از معاونان دانشجويي دانشگاه ها خواست تا 27 دي ماه نسبت به اصـلاح و ارسـال ليست دانشـجويان واجـد شرايط جهت پرداخت وام ويژه دکتري اقدام کنند.به گزارش خبرنگار مهر، صندوق رفاه دانشجويي وزارت علوم در اطلاعيه اي از معاونان دانشجويي دانشگاه ها خواست تا نسبت به اصـلاح و ارسـال ليست دانشـجويان واجـد شرايط جهت پرداخت وام ويژه دکتري تا 27 دي ماه اقدام کنند. براساس اين اطلاعيه تاريخ فوق الذکر به هيچ عنوان قابل تمديد نبوده و به اطلاعاتي که بعد از تاريخ فوق و يا بصورت نادرست به صندوق رفاه ارسال شود، ترتيب اثر داده نخواهد شد و عواقب ناشي از عدم پرداخت وام به دانشجويان واجد شرايط به عهده معاونين دانشجوئي دانشگاهها است.

براساس اين گزارش، دکتر ناصر مطيعي - رئيس صندوق رفاه دانشجويان با صدور بخش نامه‌اي، از دانشگاه‌ها خواسته بود تا ليست دانشجويان واجد شرايط جهت پرداخت وام ويژه دکتري را تا تاريخ 20 دي ماه 93 جهت استعلام از مراکز ذي صلاح به صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم ارسال کنند.دانشگاهها ملزم بودند، نام، نام خانوادگي، کد ملي، شماره دانشجويي، رشته تحصيلي، سال تحصيلي، سال ورود دانشجو، تاريخ آزمون جامع و تاريخ تصويب رساله را براي استعلام از مراکز ذي صلاح و پرداخت وام ويزه دکتري اعلام کنند.


 انتصابات 

 سرپرست دانشکده علوم پزشکي مراغه منصوب شد

سرپرست دانشکده علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني مراغه منصوب شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، با حکم وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، دکتر علي جنتي به عنوان سرپرست دانشکده علوم پزشکي و خدمات بهداشتي، درماني مراغه منصوب شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي