جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/10/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4906


پروژه تقاطع غيرهمسطح افلاک‌نما به بهره‌برداري رسيد


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 3


آگهي صفحه 5


آگهي صفحه 7


 پروژه تقاطع غيرهمسطح افلاک‌نما به بهره‌برداري رسيد 

همزمان با ميلاد مسعود پيامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق(ع) با حضور شهردار تبريز، معاونان عمراني و سياسي امنيتي استاندار آذربايجان‌شرقي، رييس مجمع نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي، اعضاي شوراي اسلامي شهر تبريز، فرماندهان ارشد نظامي و انتظامي، مديران دستگاه هاي مختلف اجرايي، خانواده معزز شهدا و ايثارگران و عموم شهروندان تبريزي پروژه تقاطع غيرهمسطح افلاک نما و پل شهيدان خانلي به بهره‌برداري رسيد.تقاطع غيرهمسطح فلاک‌نما واقع در ميدان افلاک‌نما، با طول 40 متر و عرض 24 متر داراي دو دهنه است. روان‌سازي تردد و ترافيک در مسير غرب به شرق، از مهم‌ترين محورهاي نيازسنجي‌شده در طراحي و اجراي اين پروژه عمراني است.

پروژه افلاک‌نما، به عنوان يکي از مهم‌ترين تدارک عمراني شهرداري و شوراي اسلامي شهر تبريز در برنامه سال 93، با اعتبار 120 ميليارد ريال و تنها در مدت شش ماه اجرا و تکميل شده است.

شهردار تبريز:

پروژه افلاک‌نما، تجلي نگرش و همت ويژه‌‌ شهرداري در حوزه عمران است

شهردار تبريز گفت: مدت زمان شش ماهه آغاز تا اتمام پروژه تقاطع غيرهمسطح افلاک نما و پل شهيدان خانلي، تجلي نگرش و همت ويژه‌‌ اي است که شهرداري تبريز در اجراي رويکردهاي عمراني در پيش گرفته است.

دکتر صادق نجفي در مراسم بهره‌برداري از پروژه تقاطع غيرهمسطح افلاک نما و پل شهيدان خانلي، با بيان اين مطلب اظهار داشت: خرسنديم که امروز توفيق يافتيم با هدايت، حمايت و نظارت کارساز شوراي اسلامي شهر تبريز، مدت زمان اجراي اين پروژه را به يک سوم زماني که در برنامه قيد شده بود کاهش دهيم.

وي اضافه کرد: اين سرعت چشمگير در حالي است که پروژه همواره مورد بازديد و حمايت اعضاي شوراي اسلامي شهر و معاونت عمراني شهرداري قرار گرفته و از اين رو، از نظر ويژگي‌هاي کيفي نيز، از استاندارهاي لازم برخوردار است.

صادق نجفي با بيان اين که اين انگيزه و اراده، بي‌شک ريشه در الگوي مديريت جهادي دارد، متذکر شد: همين عامل است که در کنار تعامل ارزشمندي که بين شهرداري و شوراي اسلامي شهر تبريز، استانداري آذربايجان شرقي و نمايندگان شهر تبريز در مجلس شوراي اسلامي دستگاه‌هاي مختلف اجرايي، ايجاد شده است، ضامن توسعه ماندگار و پايدار شهر خواهد شد.

نماينده شهرداران کشور، مديريت واحد شهري را نياز مهم کلان‌شهرهاي کشور خواند و افزود: علي رغم نبود اين قانون، امروز مديريت شهر تبريز، به صميميت و هماهنگي‌ي دست يافته که بهره‌برداري از پروژه تقاطع غيرهمسطح افلاک نما و پل شهيدان خانلي، تنها در مدت شش ماه، از ثمرات ارزشمند آن است.

نجفي گفت: با استمرار اين روند، در مدت باقي مانده تا مسئوليت در عرصه مديريت شهري، دستاوردهاي عمراني ماندگار و تحول‌آفرين را تقديم شهروندان فرهيخته تبريز خوايهم کرد.

شهردار منطقه 2 تبريز:

مدت کوتاه اجراي «افلاک‌نما» اتفاق مهمي در حوزه عمراني شهر تبريز است

شهردار منطقه 2 تبريز با اشاره به حجم پروزه‌هاي عمراني اين منطقه در سال 93 گفت: شهرداري منطقه 2 تبريز، با عهده‌دار شدن دو پروژه تقاطع غيرهمسطح افلاک‌نما و حميد در برنامه سال 93، بخش مهمي از اهداف عمراني شهرداري تبريز را پيگير مي‌کند.

عباس عادلي‌شهير در مراسم افتتاح پروژه تقاطع غيرهمسطح افلاک‌نما با بيان اين مطلب اظهار داشت: به ثمر رسيدن اين پروژه در رفع ترافيک شهري مسير پرتردد بلوار دکتر حسابي، شهرک‌هاي ميرداماد و زعفرانيه و همچنين تسهيل عبور و مرور وسايل نقليه عمومي مسير کمربندي مياني تاثيرگذار خواهد بود.

وي اظهار داشت: با حمايت شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر تبريز، پروژه افلاک نما تنها در مدت شش ماه اتمام و به بهره‌برداري رسيد که اين زمان کوتاه، اتفاق مهمي در حوزه عمران و سازندگي کلان‌شهر تبريز به شمار مي‌رود.

شهردار منطقه 2 تبريز با اشاره به مشخصات فني پروژه افلاک نما گفت: اين پروژه افلاک‌نما به طول 40 متر و عرض 24 متر و براي اجراي آن بيش از 110 هزار مترمکعب خاک‌برداري و 6 هزار مترمکعب بتن‌ريزي صورت گرفته است.

عادلي شهير همچنين با اشاره به همکاري شهرداري منطقه 2 به عنوان منطقه معين در چند پروژه مهم شهرداري تبريز گفت: اين منطقه، با همکاري در اجراي پروژه هاي مهمي از قبيل تقاطع غيرهمسطح ميدان راه آهن، ميدان ساعت، مرکز همايش هاي بين المللي در خاوران و سامان دهي گلزار شهدا، سعي دارد ظرفيت و توان اجرايي خود را تا حد ممکن، در اختيار توسعه و آباداني پروژه هاي مهم شهر قرار دهد.


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 3 


 آگهي صفحه 5 


 آگهي صفحه 7 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي