جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4915

در شوراي اسلامي نسيم‌شهر؛
آخرين موانع ترافيکي نسيم‌شهرمورد بررسي قرار رفت


توسعه ورزش بانوان در راه‌آهن اراك


خبر


خبر


 در شوراي اسلامي نسيم‌شهر؛
 آخرين موانع ترافيکي نسيم‌شهرمورد بررسي قرار رفت 

بهارستان - اصغري
با حضور مسئولين شهرستان بهارستان آخرين موانع ترافيکي نسيم‌شهردر محل ساختمان شوراي اسلامي نسيم‌شهرمورد بحث و بررسي قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار ما در اين نشست ابتدا رياست شوراي شهر که ميزباني اين نشست را بر عهده داشت ضمن خير مقدم گويي به حاضرين در جلسه گفت: براي برون‌رفت از معضل ترافيک و نيز توسعه حمل و نقل و کاهش ترافيک شهري علاوه بر اجراي طرحهاي کوتاه مدت بايد مبتني بر تدوين سياستهاي بلند مدت برنامه‌ريزي کارشناسي شود
ابراهيم ابراهيمي با تاکيد بر تدوين و طراحي پروژه‌هاي کارشناسي ترافيکي براي نسيم‌شهر، بيان کرد: از ويژگيهاي اين طرحها بايد توانايي در پاسخگويي به نيازهاي ترافيکي اين منطقه در آينده باشد؛
وي همچنين اضافه کرد :بايد تلاشمان بر اين باشد که در تصميم‌سازيهاي امروز براي حل ترافيک شهري، معيار و شاخص جمعيت، مهيا کردن زيرساختهاي ترافيکي و افزايش ميل به استفاده از خودروهاي شخصي و... را در نظر داشته باشيم تا تدوين برنامه‌ها از جامعيت و عمق کافي برخوردار باشد.
وي يادآور شد: به رغم همه مسائل مطرح شده گره ترافيکي نسيم‌شهر در گرو اتحاد و همدلي بين مسئولين مرتبط با امر مي‌باشد که با يک تعامل سازنده بتوانند معضلات ترافيکي را برطرف سازند.
وي همچنين از اجرايي شدن طرح ترافيکي توسط شهرداري خبر داد و از نيروي انتظامي خواست در راستاي عملياتي شدن اين طرح همکاري تنگاتنگي با ترافيک شهرداري به عمل بياورند.
در ادامه جلسه، طرح مطالعاتي شهرداري درخصوص حل معضلات ترافيکي در خيابان اصلي شهر توسط کارشناسان حوزه معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري به حاضرين و مسئولين در جلسه تشکيک شد که پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد طرح مزبور طي يک هفته اجرايي شود.
فرماندهي انتظامي شهرستان بهارستان نيز در خصوص رفع موانع ترافيکي منطقه گفت: قاعدتا در خصوص مسائل ترافيکي شهرها معمولا همه نگاهها معطوف به نيروي انتظامي مي‌باشد و انتظار مي‌رود در راستاي اجرايي شدن اين طرح همه مسئولين و حتي شهروندان نيز مشارکت لازم را بعمل آورند تا اين اقدام به بهترين نحو ممکن اجرا شود.
به گفته عبدالمالکي فرماندهي انتظامي شهرستان بهارستان با جديت در اجراي طرح، اقدامات لازم را به عمل خواهد آورد.
سرپرست شهرداري نسيم‌شهر نيز ضمن تقدير از حضور مسئولين و دلسوز نسبت به حل مشکل ترافيک در شهرو قدرداني از زحمات نيروي انتظامي، اذعان داشتند:با توجه به نوع بافت شهر و مشکلات زير ساختي نسيم‌شهر، طبعا شهرداري را در ارائه خدمات بهينه به شهروندان با مشکل مواجه ساخته و انتظار ميرود تمامي ارگانهاي خدمات رسان بويژه درخصوص رفع معضل ترافيک تعامل لازم را با اين نهاد داشته باشد. جانعلي زاده در ادامه همچنين بر ضرورت الگو برداري از پروژه‌ها و طرحهاي موفق ترافيکي تاکيد کرد و افزود: در دوره کنوني که دنيا با پيشرفت عرصه‌هاي مختلفي چون فناوري و تکنولوژي همراه شده، لازم است، معضلات و مشکلات ناشي از تحولات عظيم نيز با بهره گيري از متدهاي جديد و به روز رفع شود. جانعلي‌زاده اظهار داشت: اين برنامه ها در قالب اجراي طرحهاي زودبازه از جمله اجراي اصلاحات ترافيکي مي‌باشد؛ بي‌شک به دليل اينکه اين طرحها از پيچيدگي کمتري برخورداند، قادرند با بهره‌گيري از ظرفيتهاي حداکثري در پروسه زماني کوتاهتر بحران ترافيک را کاهش دهند. توسعه ورزش بانوان در راه‌آهن اراك 

اراک - الهام فراهاني
ورزش بانوان راه‌آهن اراك با تلاش هاي صورت گرفته رشد چشمگيري داشته است.مسئول امور ورزش اداره كل راه‌آهن اراك با بيان اين خبر گفت: با اقدامات زيربنائي صورت گرفته در مجموعه فرهنگي-ورزشي راه‌آهن اراك در حوزه بانوان،شاهد رشد چشمگير ورزش بانوان در اين مجموعه هستيم.ابوالفضل آتشيان گفت:با خريد دستگاهها و وسايل مدرن ورزشي و نوسازي مكان هاي ورزشي شاهد حضور پر تعداد بانوان در فعاليتهاي ورزشي هستيم و از سوي ديگر شاهد افزايش رشته‌هاي ورزشي نيز هستيم.وي افزود:در اين مجموعه ورزشي رشته‌هاي ورزشي، واليبال، كونك فو،يوگا، كاراته، آمادگي جسماني و ايروبيگ،دوچرخه سواري و كار با دستگاه فعال مي‌باشد.وي گفت: اعظم السادات مير روشني به عنوان سرپرست ورزش بانوان در اين مجموعه مشغول به كار مي‌باشند. خبر 

بهره‌برداري از يک باب ايستگاه فشارشکن آب در شهر پرندک


اراک - الهام فراهاني
به منظور مديريت مصرف و جلوگيري از هدررفت آب و همچنين تقويت فشار آب در شبکه آبرساني شهر پرندک يک باب ايستگاه فشارکن در اين شهر ساخته شد.
به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي سيد عطا هجري پور مدير امور آب و فاضلاب شهرستان زرنديه با اعلام خبر فوق گفت: درراستاي بهره‌برداري از خط انتقال آب جديد شهر پرندک به طول 12 کيلومتر، يک باب ايستگاه فشار شکن احداث و تاسيسات آن نصب و راه اندازي شد. وي هزينه ساخت و راه‌اندازي اين ايستگاه را 500 ميليون ريال عنوان کرد و افزود : با بهره برداري از اين ايستگاه فشار شکن از اتلاف و نشت آب جلوگيري و فشار آب در سطح شهر پرندک تقويت شده است.

انجام تعميرات اساسي ژنراتور برق شرکت پالايش نفت اصفهان با هزينه 2 ميليارد ريال


اصفهان - راعي
تعميرات اساسي ژنراتور برق شماره پنج شرکت پالايش نفت اصفهان با هزينه 2 ميليارد ريالي و در مدت 45 روز انجام شد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، رييس نگهداري و تعميرات شرکت پالايش نفت اصفهان با بيان اينکه براي انجام اين تعميرات با 9 هزار نفر ساعت کار انجام شده است گفت: براساس برنامه، عمليات تعميرات اساسي اين ژنراتورها به ازاي هر 10 هزار ساعت فعاليت انجام مي شود. ناصر خيري افزود: در زمان حاضر در شرکت پالايش نفت اصفهان پنج ژنراتور برق در حال فعاليت هستند که هرکدام روزانه 16 مگاوات برق در ساعت توليد مي کنند. وي با بيان اينکه ساخت شرکت پالايش نفت اصفهان پيش از انقلاب آغاز و پس از انقلاب راه اندازي شد ادامه داد: ظرفيت اوليه اين پالايشگاه 200 هزار بشکه در روز است که سال هاي پس از جنگ ظرفيت آن افزايش يافت و حتي به 385 هزار بشکه در روز نيز رسيد.

نماينده مجلس:
احداث محور گرمسار- محمودآباد صرفه اقتصادي براي شهرستان فيروزکوه دارد


دماوند - ايرج صادقعلي
نماينده دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي گفت: احداث محور گرمسار- محمودآباد صرفه هاي اقتصادي زيادي را براي منطقه به دنبال دارد و در تامين زيرساخت هاي گردشگري که يکي از مزيت هاي فيروزکوه است، تاثيرگذار خواهد بود.
'حميدرضا مشهدي عباسي' در خاتمه سومين جلسه پيگيري پروژه هاي راه و شهرسازي مشترک بين استان هاي تهران و سمنان در گفت وگو باآفرينش اظهارکرد: در اين جلسه چند ساعته احداث مسيرهاي ايوانکي- ساران- کيلان- آبسرد- فيروزکوه و گرمسار- محمودآباد- فيروزکوه با حضور مسؤولان دو استان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
وي گفت: جاده ايوانکي که 9 کيلومتر آن تا سر محور مواصلاتي دماوند- فيروزکوه باقي مانده، نياز به بهسازي و نوسازي دارد و بايد با ايجاد فضاي جديدي براي توسعه آن، به صورت فاز به فاز در جهت توسعه آن کار کرد.
مشهدي عباسي خاطرنشان کرد: تامين اعتبار اين پروژه ها انجام شده و در مرحله انعقاد قرارداد با پيمانکار است.
وي افزود: محور ايوانکي- کيلان نيازمند حدود 1.5 کيلومتر تونل در هر دو لاين است که بسيار هزينه بر تخمين زده شده است.
نماينده دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي همچنين با اشاره به آخرين وضعيت محور تازه تاسيس محمودآباد- گرمسار، تصريح کرد: استان سمنان براي تکميل اين محور در محدوده سرزميني خود حدود 300 ميليارد ريال اعتبار تخصيص داده است.
وي ادامه داد: اما 12 کيلومتر از مسير (از عروس پران تا محمودآباد) که در حوزه استحفاظي شهرستان فيروزکوه قرار دارد به دليل نياز به احداث سدبندي (به دليل عبور از کنار رودخانه بزرگ حبله رود) نيازمند 350 ميليارد ريال اعتبار است که از فروش اوراق بهادار تامين خواهد شد.
مشهدي عباسي بيان کرد: با رايزنيهاي انجام شده در مجلس شوراي اسلامي نيز مبلغي از بودجه سال آينده کشور براي بهسازي راهها و محورهاي مواصلاتي اختصاص يافته که حدود 50 ميليارد ريال آن به اين محور مهم اختصاص خواهد يافت.
وي با اشاره به در حال تکميل بودن اتوبان قم- گرمسار که اتصال جنوب به شمال کشور و بر عکس را دنبال مي کند، تصريح کرد: احداث محور گرمسار- محمودآباد در اين راستا، صرفه هاي اقتصادي زيادي را براي منطقه به دنبال دارد و در تامين زيرساخت هاي گردشگري که يکي از مزيت هاي شهرستان است، تاثيرگذار خواهد بود.
در اين جلسه معاونان عمراني استانداري هاي تهران و سمنان و مديران کل راه و شهرسازي دو استان نيز حضور داشتند.

رونمايي از پيشرفته‌ترين پمپ کرايژونيک با حضور معاون وزير نفت در ساوجبلاغ


ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن
طي مراسمي با حضور معاون وزير در امور مهندسي وزارت نفت، فرماندار ساوجبلاغ ، شهردار هشتگرد رونمايي از پيشرفته‌ترين پمپ کرايژونيک اين صنعت در کارخانه پمپ سازي ايران در شهر صنعتي هشتگرد استان البرز رونمايي شد.
سيد عماد حسيني گفت: دانش توليد اين پمپ در اختيار کشور هاي آمريکا ، ژاپن و فرانسه بود که امروز ايران هم توانست با اتکا به دانش و تخصص مهندسين خود توليد اين نوع پمپ پيشرفته را در کشور بومي‌سازي نمايد.
وي گفت مهندسين داخلي با 3 سال مطالعه امروز توانستند يکي از نياز هاي اصلي شرکت نفت را تامين کنند.
معاون وزير نفت افزود ايران يکي از بزرگترين صادرکننده گاز در جهان است و نياز به پمپ کرايژو نيک براي پمپاژ گاز مايع پروبان که فوق العاده حساس مي‌باشد را توانست توليد وبراي فاز هاي مختلف عسلويه ارسال نمايد.
وي گفت قيمت اين پمپها 50 درصد پائين تر از مشابه‌هاي خارجي است و سالانه بيش از 400ميليون دلار صرفه‌جويي ارزي را دربردارد.
معاون وزير افزود: پمپ کرايژونيک توليد شده در اين کارخانه منطبق با استانداردهاي روز دنياست و تامين کننده نياز پارس جنوبي،پتروشيميها و شرکتهاي نفتي کشور است.
فرماندار ساوجبلاغ هم با ابراز خرسندي از رونمايي يکي ديگر از توانمندي مهندسين ايراني در ساخت هايتک ترين پمپ صنعت نفت افزود: از اهداف مهم دولت تدبير و اميد پشتيباني از صنايع و استفاده از توليدات داخلي است.
ابوالقاسم پاليزگير افزود: ما در شهرستان ساوجبلاغ صنايع بسيار مهمي داريم که با برندهاي جهاني از موفقيت خاصي برخوردار هستند و حمايت ما از آنان در همه زمينه‌ها متداوم خواهد بود.
مدير عامل شرکت پمپسازي ايران افزود: پمپهاي کراژنيک يکي از پمپهاي هايتک دنياست که در انتقال پروپان مايع در فاز 17 و 18 عسلويه به کار گرفته مي‌شود. فرج پور گفت: همه مراحل ساخت پمپها از مرحله ي طراحي گرفته تا تامين مواد اوليه ريخته‌گري، ماشين کاري،مونتاژ،تست و راه‌اندازي به دست مهندسان توانمند ايراني انجام مي‌شود.

فيروزکوه؛ ميزبان کوهنوردان استان تهران


فيروزکوه - خبرنگارآفرينش
رييس هيأت کوهنوردي استان تهران از برنامه ريزي صعود کوهنوردان استان به ارتفاعات شهرستان فيروزکوه به ياد مرحوم 'پويا کيوان' خبر داد.
«مرتضي رمضاني» در گفت وگو با آفرينش افزود: اين برنامه کوهنوردي از سوي هيأت کوهنوردي استان تهران به مناسبت فرا رسيدن دهه فجربا انجام صعودهايي در شهرستان هاي تابعه استان تدارک يافته است.
وي گفت در سال هاي گذشته برنامه کوهنوردي درارتفاعات دماوند و لواسانات انجام مي شد لذا امسال با توجه به اينکه اين برنامه‌ها تاکنون در شهرستان فيروزکوه انجام نشده اين منطقه براي برگزاري همايش کوهنوردي در دهه فجر93 در دستور کار قرار گرفت.
رمضاني افزود: صعود به ارتفاعات 'اشن' روستاي 'طارس' از بخش مرکزي با ارتفاع سه هزار و 300 متر و 'ميشينه مرگ' از روستاي 'لزور' بخش 'ارجمند' فيروزکوه با ارتفاع بالاي چهار هزار متر از برنامه‌هاي اين همايش کوهنوردي است. وي خاطرنشان کرد: از هيأت هاي کوهنوردي شهرستانهاي استان دعوت شده تا هر يک پنج کوهنورد خود را براي صعود به اين ارتفاعات به فيروزکوه راهي کنند و در مجموع 50 تا 60 نفر در اين همايش کوهنوردي از ارتفاعات مزبورصعود خواهند کرد.
رييس هيأت کوهنوردي استان تهران گفت: طبق برنامه ريزيهاي انجام شده کوهنوردان غروب پانزدهم بهمن ماه در فيروزکوه حاضر خواهند شد و برنامه صعود در روزهاي 16 و 17 بهمن ماه انجام خواهد شد.
وي تصريح کرد: اين برنامه به ياد مرحوم 'پويا کيوان' کوهنورد فقيد فيروزکوهي که سال گذشته به همراه دو کوهنورد ديگر به نامهاي 'آيدين بزرگي' و 'مجتبي جراحي' در ارتفاعات 'برودپيک' کشور پاکستان دچار سانحه شدند برگزار مي‌شود.


 خبر 

پالايشگاه آبادان مورد مميزي جامع فني‌سيستمي انرژي قرار گرفت


اهواز – خبرنگار آفرينش
شرکت پالايش نفت آبادان در راستاي اجراي ماده 54 قانون اصلاح الگوي مصرف و به منظور شناسايي و شکار فرصت‌هاي بهبود جهت صرفه‌جويي در مصرف انرژي و نيز صيانت از محيط‌زيست، از سوي تيم تخصصي 17نفره مميزي کارگروه اصلي مديريت انرژي پالايشگاه‌هاي کشور با همکاري و همياري بيش از 20 کارشناس منتخب اين شرکت، مورد مميزي جامع فني‌سيستمي انرژي قرار گرفت. اين تيم در قالب چهار گروه مجزاي فرآيندي، آب و بخار، برق/ساختمان و سيستمي از روز شنبه 13 تا چهارشنبه 17 دي‌ماه با بيش از 1000 نفر ساعت‌کار، تمامي واحدهاي اصلي بهره‌برداري، نيروگاهي، ديگ‌هاي بخار، کوره‌ها، کمپرسورهاي هواي فشرده و برج‌هاي خنک‌کننده و... را مورد بررسي و ارزيابي قرار دادند. بر طبق روال پيشين، تهيه گزارش نهايي اين دسته از مميزي‌ها بين 6 تا 8 هفته طول مي‌کشد.
در طول سه سال گذشته، اين دومين مميزي جامع فني‌سيستمي انرژي است که پالايشگاه آبادان آن را تجربه مي‌کند. از مهم‌ترين دستاوردهاي انجام نخستين مميزي، مي‌توان به تدوين نقشه راه مديريت انرژي اشاره نمود که در آن تعريف و بررسي فني و اقتصادي بيش از 20 پروژه مهم، انجام شده که در صورت تعيين اعتبار و اجراي آنها پيش‌بيني مي‌گردد مصرف انرژي پالايشگاه آبادان به شکل چشم‌گيري کاهش يابد. ماده 54 قانون اصلاح الگوي مصرف، تمامي واحدهاي نيروگاهي، پالايشگاهي و پتروشيمي را موظف‌ نموده در چارچوب بودجه سالانه خود نسبت به انجام مميزي انرژي اقدام نمايند.

آثار تاريخي کاشان بر روي اسکناس ملي نقش مي‌بندد


کاشان - سيد حسين صدري
شهردار کاشان در جمع خبرنگاران از موافقت اوليه بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران با چاپ تصاوير آثارتاريخي کاشان بر روي اسکناس‌هاي رايج و ملي کشور خبر داد.
سيد محمد ناظم رضوي گفت: در مکاتبات صورت گرفته با مسوولين بانک مرکزي شاهد استقبال بانک مزبور از اين طرح بوديم.
وي تصريح کرد: نامه رسمي شهردار و اسناد و مدارک آثارتارخي کاشان و پرونده ثبت ملي آنها به درخواست بانک مرکزي برايشان ارسال شده است که اميدواريم در سال آينده شاهد نقش بستن تصوير تپه‌هاي باستاني سيلک يا يکي از بناهاي تاريخي کاشان بر روي اسکناس‌هاي رايج کشور باشيم.
وي تاکيد کرد: چاپ تصاوير اماکن تاريخي بر روي اسکناس رونق گردشگري نه تنها کاشان بلکه جمهوري اسلامي ايران در عرصه بين‌المللي بدنبال خواهد داشت. شهردار کاشان با اشاره به تاريخ ديرينه تپه‌هاي تاريخي سيلک بعنوان نخستين تمدن شهرنشيني جهان خاطرنشان کرد: خطه گهرخيز دارالمومنين کاشان از ديرباز خاستگاه عالمان، انديشمندان و هنرمندان بزرگ و نام‌آور جهان اسلام بوده است. وي با اشاره به وجود عالماني و هنرمنداني همچون غياث‌الدين جمشيد کاشاني، علامه ملامحسن فيض کاشاني، فاضلين نراقي، رضاعباسي و استاد کمال‌الملک يادآور شد: وجود بقعه امام‌زاده سلطانعلي بن محمد باقر(ع)، خانه‌هاي تاريخي عباسيان، بروجردي‌ها و طباطبايي‌ها و باغ تاريخي فين کاشان از ويژگي‌هاي برجسته فرهنگي و تاريخي کاشان به شمار مي‌رود.

مديرکل ميراث فرهنگي همدان:
هشتمين جشنواره زمستاني همدان با عنوان «پيامبر مهرباني‌ها» برگزار مي‌شود


همدان - مجيد ملکيان
مديرکل ميراث فرهنگي همدان با اشاره به اينکه هشتمين دوره جشنواره زمستاني در همدان عنوان پيامبر مهرباني‌ها برگزار مي‌شود، گفت: اين دوره از جشنواره بدون منابع مالي از سوي دولت و با مديريت جهادي اداره مي‌شود.
ريحان سروش مقدم به مناسبت هشتمين دوره جشنواره زمستاني در همدان اظهار داشت: اين دوره از جشنواره به مدت يک ماه از تاريخ 5 بهمن تا 5 اسفند ماه جاري در همدان برگزار مي‌شود.
سروش مقدم بيان کرد: به دليل رويدادهاي اخير و اهانت دشمنان اسلام به پيامبر اسلام(ص) جشنواره زمستاني امسال در همدان در زير سايه پيامبر و با عنوان پيامبر مهرباني‌ها است و چندين برنامه جشنواره همچون مسابقه
انشاء نويسي با محوريت پيامبر اسلام(ص) برگزار مي‌شود و همدان به عنوان يکي از استان‌هاي پيشرو در مسائل مذهبي- ديني در کشور مطرح مي‌شود.
وي شعار جشنواره امسال را « کرسيهاي مادستان، شادي‌هاي زمستان» عنوان کرد و افزود: برنامه ريزي و سياست گذاري هشتمين جشنواره زمستاني از سه ماه پيش آغاز شده است.
سروش مقدم بيان کرد: شوراي سياست گذاري و مشورتي با حضور کارشناسان و صاحب نظراني از بخش‌هاي مختلف تشکيل شد که با بررسي برنامه‌هاي سالهاي گذشته و شناسايي نقاط قوت و نقاط ضعف جشنواره امسال با کيفيت بهتري زا قبل برگزار مي‌شود. مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان با بيان اينکه در دوره‌هاي اخير جشنواره زمستاين بر محور دستگاه‌هاي دولتي اداره مي‌شد و حضور بخش خصوصي کمتر ملموس بود، اظهار داشت: در اين دوره تلاش کرديم نقش مردم و بخش خصوصي در برگزاري جشنواره پررنگ تر از پيش باشد. سروش مقدم افزود: در سالهاي گذشته جشنواره زمستاني بيش از اينکه گردشگر را جذب کند حضور مدعوان در برنامه‌ها چشمگير بود، افزود: در تلاش هستيم تا گردشگران به بهانه برگزاري جشنواره در همدان حضور پيدا کنند و بتوانيم از اين راه براي استان ثروت توليد کنيم.
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان گفت: جشنواره زمستاني هنوز به جايگاهي نرسيده تا براي استان توليد ثروت داشته باشد، ضمن اينکه بايد حضور مردم استان و نقش آنها در جشنواره بيش از گذشته باشد و علاوه برايجاد فضاي شادابي و نشاط به توليد ثروت در استان بپردازيم.

با حضور مسئولان؛
مدير جديد اداره صنعت، معدن و تجارت پرديس معرفي شد


پرديس - خبرنگارآفرينش
حجت فضل‌علي به‌عنوان مدير جديد اداره صنعت، معدن و تجارت پرديس معرفي شد. به گزارش خبرنگارآفرينش، آيين توديع و معارفه رؤساي اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پرديس با حضور معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان پرديس، معاون توسعه مديريت و منابع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، رئيس حراست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، رؤساي اتحاديه‌هاي شهرستان پرديس و ... برگزار شد طي حکمي از سوي رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، حجت فضل‌علي به‌عنوان رئيس جديد اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پرديس معرفي شد و همچنين در اين آيين، از زحمات رئيس سابق اين اداره در شهرستان پرديس قدرداني شد. 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي