جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4915

علي کفاشيان:
قرارداد کي‌روش تا جام‌جهاني است


برنامه سفر پرسپوليس به اصفهان


دقيقه نود


سوت پايان


 علي کفاشيان:
  قرارداد کي‌روش تا جام‌جهاني است 

علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال درباره وضعيت همکاري فدراسيون فوتبال با کارلوس کي روش گفت: جلسه اي را با کي روش برگزار مي کنيم و برنامه هاي جام جهاني اووشرايط و عملکرد تيم ملي را مورد ارزيابي قرار مي دهيم. قرارداد ما با کي روش تا جام جهاني است و اميدوارم ابزارهاي لازم براي ادامه همکاري با او فراهم شود.او همچنين درباره فسخ قرارداد کارلوس کي روش اظهار کرد: اگر فدراسيون فوتبال به صورت يک جانبه قرارداد او را فسخ کند ما مجبور هستيم يک سال دستمزد اورا کامل پرداخت کنيم.رييس فدراسيون فوتبال درباره صحبت هايي که درباره غير قانوني بودن مجمع فدراسيون صورت مي گيرد، گفت: مجمع ما قانوني تشکيل شد و براي تعيين حسابرس مصوبه اي داشتيم که بايد صورت مي گرفت که خوشبختانه اعضا نيز اين کار را انجام دادند. کميته تنظيم مقررات فدراسيون نيز اين موضوع را رسيدگي مي‌کند.
او درباره برکناري نبي و احتمال جايگزين اسدي به جاي او تصريح کرد: ما يک سري برنامه هايي داريم که منتظر بوديم تيم ملي از جام ملت ها برگردد. قطعا در آينده تغييراتي نيز خواهيم داشت و ظرف چند روز آينده مشخص مي شود که نبي حفظ يا برکنارمي شود. دکتر اسدي نيز يکي ازافرادي هستند که درورزش فعاليت زيادي داشتند و ما روي او نگاهي داريم و تصميم داريم در فدراسيون از او استفاده کنيم.کفاشيان در پاسخ به اين سوال درباره اينکه گفته مي شود فدراسيون نتيجه اعتراض به حضور بازيکن دوپينگي عراق در بازي برابر ايران را مي دانست اظهار کرد: ما ازراي AFC خبر نداشتيم و کاري که انجام داديم کاملا قانوني بود. ما مدارک مستند را به AFC ارسال کرديم و از اين به بعد نيز پيگير هستيم.
او درباره اين که اگر بازيکن عراق دوپينگي بود چرا در بازي برابر کره به ميدان رفت، گفت: به همين دليل مي گويم که قطعا اعتراض ما در آينده نيز پيگيري مي شود چرا که ما مطمئن هستيم او دوپينگي بوده و نبايد بازي مي کرده است.


 برنامه سفر پرسپوليس به اصفهان 

کاروان تيم فوتبال پرسپوليس بعدازظهر پنجشنبه، تهران را به مقصد اصفهان ترک خواهد کرد. سرخپوشان روز پنجشنبه آخرين جلسه تمرين پيش از ديدار برابر ذوب آهن را در ورزشگاه درفشي‌فر انجام داده و پس از صرف ناهاربه سمت فرودگاه حرکت مي‌کنند. تيم فوتبال پرسپوليس با پرواز ساعت 16، تهران را به مقصد اصفهان ترک خواهد کرد و پس ازورود به شهر اصفهان، درهتل عباسي مستقر مي‌شود.ديدار تيم‌هاي فوتبال پرسپوليس و ذوب آهن روز جمعه از ساعت 14:30 درورزشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار خواهد شد.کاروان پرسپوليس پس ازانجام ديدار برابر ذوب آهن از هفته هجدهم مسابقات ليگ برتر بلافاصله با اتوبوس راهي تهران خواهد شد.
دليل برگشت تيم با اتوبوس تغييردربرنامه‌هاي ليگ بود. چراکه پيش از اين، طبق برنامه اعلام شده، بليت پرواز جهت رفت و برگشت، براي هفته آينده رزرو شده بود.


 دقيقه نود 

اعلام آمادگي عبدولي براي حضور در جام جهاني


سعيدعبدولي قهرمان سال 2011 کشتي فرنگي جهان با بيان اينکه به خاطر مشکلات زندگي نتوانستم دراردوها حاضر شوم گفت: من از آقاي بابک و پازاج به خاطر نيامدن به اردوعذرخواهي مي‌کنم واعلام مي‌کنم که آماده حضوردرجام جهاني هستم.وي اظهار کرد: با خود خيلي کلنجار رفتم که اصلا به کشتي برگردم يا قيد کشتي گرفتن را بزنم.
نمي خواهم گفته شود عبدولي صحبت از مسائل مالي مي کند اما من هم خانواده دارم و نبايد شرمنده آن ها شوم. به هر حال تصميم گرفتم درجام جهاني کشتي بگيرم. با آقاي بابک و پازاج تماس گرفته وبا هماهنگي آن ها به اردو خواهم آمد. باور کنيد سعيد عبدولي اهل قهر کردن نيست اما وقتي به بعضي رشته هاي ورزشي که شکست مي خورند، پاداش هم داده مي شود ناراحت مي شوم. نه به خاطر دادن پاداش به آنها، بلکه به خاطر آنکه کشتي فرنگي براي اولين باردرتاريخ قهرمان جهان شد اما کسي خسته نباشيد هم نگفت، ناراحتم. واقعا قهرمان جهان شدن آن هم در کشتي فرنگي ارزشي ندارد.
الان روس ها، جمهوري آذربايجان و ساير تيم ها براي جبران باخت هاي خود، برنامه ريزي کرده اند. به قهرمانان خود پاداش داده و خود را آماده جام جهاني، مسابقه هاي جهاني و المپيک مي کنند درحالي که فدراسيون ما براي پيشبرد کارهايش به دنبال جذب اسپانسر است.

جلسه افشارزاده با مسئولان استقلال


بهرام افشارزاده با حضوردرباشگاه استقلال جلسه اي را با مسئولان اين تيم برگزارکرد.
مديرعامل استقلال که چند هفته اي بود در خارج از ايران به سر مي برد،ديروز به تهران برگشت و بلافاصله درساختمان باشگاه استقلال حاضر شد. وي دربدو حضورش در باشگاه با چند تن از مسئولان اين تيم از جمله علي نظري جويباري، ميرشاد ماجدي، پندار توفيقي و... جلسه اي برگزار کرد تا درباره آخرين وضعيت اين تيم گزارش هايي را دريافت کند.

برنامه ليگ برتر واليبال مدعيان به دنبال صدرنشيني


هفته پنجم دور برگشت ليگ برترواليبال جام زنده ياد حسين معدني امروز چهارشنبه با شش ديدار در شهرهاي گنبد، تهران، زاهدان، اروميه، ورامين و شيراز پيگيري مي‌شودکه طي آن تيم هاي مدعي به دنبال صدرنشيني هستند. برنامه هفته پنجم دور برگشت ليگ برتر واليبال به اين ترتيب است:
چهارشنبه،8بهمن:
تعاون گنبد – ميزان خراسان،گنبد، سالن المپيک: ساعت 17
پيکان تهران – بازرگاني جواهري گنبد،تهران، خانه واليبال: ساعت 17
شهرداري زاهدان – ارتعاشات صنعتي ايران،زاهدان، سالن استانداري: ساعت 17
شهرداري اروميه – آلومينيم المهدي بندرعباس،اروميه ، سالن غدير : ساعت 17
متين ورامين – سايپا البرز،ورامين، سالن شهيد گل عباسي : ساعت 17
پارس مهر فارس – وزارت دفاع،شيراز، سالن شهيد دستغيب: ساعت 17

توافق گابريل با پرسپوليس


بازيکن برزيلي مدنظر سرخپوشان با مسئولان اين باشگاه توافق کرد.فرناندو گابريل، بازيکن برزيلي که چند روزي است در تمرين هاي پرسپوليس شرکت مي کند مورد تاييد حميد درخشان قرار گرفت. او پس از اين که آزمايشات پزشکي را نيز با موفقيت پشت سر گذاشت، صبح ديروز در باشگاه پرسپوليس حاضر شد و مذاکرات نهايي را با مسئولان اين باشگاه انجام داد.گابريل باعلي اکبر طاهري مديرامور اجرايي باشگاه توافق نهايي را انجام داده و قراراست پس از حضور در تمرين، مجددا به باشگاه برود تا قراردادش را امضا کند.

القادسيه مشتري جديد قوچان‌نژاد


داستان حضوررضا قوچان نژاد در باشگاه الکويت به روزهاي آخر خود نزديک مي‌شود و اين بازيکن ايراني به زودي از اين تيم جداخواهد شد. قوچان نژاد که درجام ملت‌هاي آسيا هم عملکرد خوبي داشت، با چند پيشنهاد مواجه شده که از جمله اين پيشنهادات مي‌توان به باشگاه القادسيه اشاره کرد.القادسيه که يکي ار رقباي اصلي تيم الکويت در ليگ فوتبال کويت محسوب مي‌شود، خواهان به خدمت گرفتن رضا قوچان نژاد است ولي هنوز مسئولان اين دو باشگاه نتوانسته‌اند از نظر مالي با هم به تفاهم برسند.روزنامه الجريده کويت در اين خصوص نوشت:با خريدهاي جديد باشگاه الکويت، اين باشگاه با رضا قوچان نژاد و ماکلله تسويه حساب مي‌کند. البته باشگاه القادسيه براي به خدمت گرفتن قوچان نژاد ابراز تمايل کرده و پيشنهادي300 هزار دلاري را به الکويت داده است اما مسئولان الکويت خواهان مبلغ 500 هزاردلار شده‌اند.

هلمکه؛ 6 هفته دور از فوتبال


کميته پزشکي باشگاه استقلال اعلام کرد که بازيکن آلماني اين تيم به مدت 6 هفته دورازميادين خواهند بود.با اعلام کميته پزشکي باشگاه استقلال هندريک هلمکه به دليل مصدوميت از ناحيه مينيسک پا نيازبه عمل جراحي دارد و به اين ترتيب وي6 هفته از ميادين دور خواهد بود.هلمکه که به تازگي به باشگاه استقلال پيوسته دربازي دوستانه استقلال برابر نفت آبادان مصدوم شد.


پيراهن شماره 5آرسنال براي آزمون


درخشش اخيرسردار آزمون، مهاجم20 ساله تيم ملي فوتبال کشورمان که درحال حاضرعضو تيم روبين کازان روسيه است سبب شده تا تيم‌هايي همچون آرسنال، ليورپول، تاتنهام، ميلان، يوونتوس وحتي بارسلونا به دنبال به خدمت گرفتن مهاجم آينده‌دار تيم ملي باشند.
سايت «ديلي استار» انگليس گزارش داد؛ هواداران اميدوارآرسنالي که ظاهراً تمايل زيادي براي پيوستن آزمون به تيم خود دارند با رجوع به صفحه تيم فوتبال آرسنال در سايت ويکي‌پديا نام سردار را در فهرست اوليه تيم‌شان قرار دارند. نکته جالب اينجاست که هواداران آرسنال پيراهن شماره 5 را هم براي وي درنظر گرفتند ولي مديران اين سايت خيلي سريع اين اشتباه کاربران خود را اصلاح کردند.آزمون20 ساله که ازاوبه عنوان مسي ايران ياد مي‌شود تاکنون در 8 بازي ملي 4 گل به ثمر رسانده است.
مسئولان باشگاه روبين‌کازان پيش از اين اعلام کرده‌اند که چندين باشگاه خواهان به خدمت گرفتن اين بازيکن جوان هستند که قيمتي معادل 5 ميليون پوند دارد.آيرات گارايف، مدير ورزشي تيم فوتبال روبين‌ کازان پيش از گفته بود؛ ما درخواست‌هايي در خصوص به خدمت گرفتن سردار آزمون دريافت کرده‌ايم ولي تا موقعي که اين انتقال رسمي نشود دليلي ندارد که دراين خصوص بحث کنيم.آزمون درفصل جاري در14 بازي براي روبين‌کازان تنها يک بار موفق به گلزني شده است.

کواچ 25 بهمن در ايران


سرمربي تيم ملي واليبال ايران براي مشاهده مرحله پلي‌آف ليگ برتر و تشکيل اردوي تيم ملي روز 25 بهمن به ايران مي‌آيد. اسلوبودان کواچ سرمربي صربستاني تيم ملي واليبال ايران پس از قهرماني در بازي‌هاي آسيايي اينچئون کره جنوبي به کشورش بازگشت تا مدتي استراحت کند. کواچ در آستانه آغاز مرحله پلي‌آف ليگ برتر واليبال درروز 25 بهمن ماه به تهران سفر خواهد کرد تا از نزديک شاهد کار ملي‌پوشان در رقابت‌هاي ليگ باشد.


 سوت پايان 

سردار موسي کمالي:از طريق اينترپل پولادي را دستگير مي‌کنيم!

سردار موسي کمالي جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح در گفت‌وگو با تسنيم، درباره آخرين وضعيت مهرداد پولادي اظهار داشت: دررابطه با سربازان متخلف سازمان وظيفه عمومي (نيروهاي مسلح) وظيفه داشت به پرونده‌ها رسيدگي و در چارچوب قانون با آنها برخورد کند.وي افزود: اقداماتي که انجام شد، به اين صورت بود که نخست کارت آنها باطل و دوم برگه اعزام آنها صادر شود که اين کار نيز صورت گرفت. 30،40 نفرهم‌اکنون در پادگان هستند و حتي برخي‌ها دوره آموزشي‌شان به پايان رسيده و مشغول گذراندن دوره خدمت‌شان هستند. تعداد ديگري نيز در آينده اعزام خواهند شد.جانشين اداره منابع انساني ستاد کل نيروهاي مسلح تصريح کرد: پرونده اين بازيکنان با توجه به تخلفاتي که صورت گرفته، در مراجع قضايي تشکيل شده و ديگر نيروهاي مسلح نمي‌تواند اقدام خاصي انجام دهد. ما منتظر هستيم که مراجع قضايي به پرونده اين بازيکنان رسيدگي کند که يکي از آنها پرونده مهرداد پولادي است. اگر مراجع قضايي قاطعانه ورود کرده و احکام لازم را صادر کنند، مي‌توان از طريق قضايي به پرونده پولادي رسيدگي کرد. در مورد مهرداد پولادي و سروش رفيعي جوي عليه نيروهاي مسلح به راه افتاده که متخلفان بخشيده شده‌اند در صورتي که اين‌گونه نيست و آنها بخشيده نشده‌اند. اگر ما اين 2 بازيکن را تيم ملي نمي‌داديم در صورت ناکامي تيم ملي بهانه مي‌کردند که نيروهاي مسلح هيچ‌گونه همکاري انجام نداد. ما به خاطر عرق ملي با تيم ملي کشورمان همکاري کرديم.سردار کمالي در مورد اينکه مسئولان فولاد خوزستان مدعي شده‌اند که سروش رفيعي نيز مانند پولادي تحت قرارداد باشگاه فولاد است و اجازه دهند تا پايان فصل بازي کند، گفت: چنين چيزي امکان ندارد. به دليل اينکه پولادي درخارج ازکشور بازي مي‌کند و بحث مسائل بين‌المللي و فيفا مطرح شده است با پرونده بازيکنان داخلي تفاوت دارد. باز هم تاکيد مي‌کنم اگر راي دادگاه در خصوص پولادي صادر شود، حتي از طريق اينترپل پيگيري و اقدام به دستگيري اين بازيکن مي‌کنيم ولي اين بازيکن فعلا با تيم قطري‌اش قرارداد دارد و حکمي درباره او صادر نشده است.

کره جنوبي - استراليا در فينال جام ملت هاي آسيا

استراليا به فينال جام ملت‌هاي آسيا در سال 2015 رسيد. تيم ملي فوتبال استراليا با نتيجه 2 بر صفر برابر امارات به پيروزي رسيد تا راهي فينال جام ملت هاي آسيا شود.در اين ديدار که در ورزشگاه شهر نيوکاسل برگزار شد، استرالياي ميزبان از‌ همان ابتداي بازي به لطف حمايت تماشاگرانش و البته بازيکنان خلاقش با گل ترنت سينس بوري پيش افتاد و بعد از زدن اين گل نيز فشار زيادي را به روي دروازه امارات آورد. حملات ادامه دار استراليا سبب شد تا دومين گل اين توسط جيسون ديويدسون وارد دروازه امارات شود.استراليايي‌ها البته موقعيت‌هاي گلزني ديگري را نيز در نيمه نخست داشتند ولي در ‌نهايت نيمه نخست اين ديدار با نتيجه 2 بر صفر به پايان رسيد.در نيمه دوم اما بازي دو تيم متعادل دنبال شد و هر دو تيم حملاتي را روي دروازه يکديگر تدارک ديدند.بازي در نيمه دوم تفاوت چشم گيري با نيمه نخست داشت و استراليا که با اختلاف دو گل پيش افتاده بود، چندان خود را براي گلزني به تکاپو نينداخت.اين ديدار در ‌نهايت با نتيجه دو بر صفر به نفع استراليا به پايان رسيد تا ميزبان در ديدار نهايي به مصاف کره جنوبي برود.ديدار فينال جام ملت‌هاي آسيا در سال 2015 شنبه، يازدهم بهمن در ورزشگاه المپيک سيدني برگزار مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي