جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4919

با حضور اصحاب رسانه؛
نشست خبري مدير كل آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد

معاون استاندار:
دامنه تهديد زلزله در برخي مناطق آذربايجان غربي به مرز هشدار رسيده است


خبر


خبر


 با حضور اصحاب رسانه؛
 نشست خبري مدير كل آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مديركل اداره آموزش و پروش خوزستان در اين نشست با اشاره به سالروز وقوع انقلاب اسلامي و لزوم حفظ و تداوم اين اقتدار اسلامي گفت: انقلاب اسلامي تنها يك اتفاق سياسي نبود بلكه آغاز يك دوره استثنايي در تاريخ معاصر است و راز موفقيت اين دوره تاريخي يك بخش آن به عملكرد آموزش و پرورش باز مي‌گردد كه دانش‌آموزان با شناخت و معرفت، دستاوردهاي انقلاب را از نسلي به نسل ديگر منتقل مي‌كنند.

وي در ادامه تصريح كرد: در آموزش و پرورش در اين مدت يك ساله تلاش كرديم فعاليتهاي خود را در چند محور مشخص قراردهيم. اولين محور لزوم ايجاد آرامش ، ثبات و نظم است كه لازمه هر موفقيت است. ما اين آرامش را در سازمان به وجود آورديم و حصول اين آرامش در مجموعه آموزش و پرورش تاكنون نتيجه رضايت‌بخشي داشته است.

محمد تقي‌زاده با اشاره به لزوم توجه ويژه به داشتن برنامههاي مناسب براي انجام فعاليت‌ها در آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش از 3 مشكل عمده رنج ميبرد، مشكلات مالي، منابع انساني و بزرگترين مشكل هم عدم برنامه‌ريزي علمي است.

وي ادامه داد: بخش عمدهاي از مشكلات مالي و كمبود منابع انساني را مي‌توان با برنامه‌ريزي‌هاي علمي مهار كرد كه در همين راستا برنامه توسعه آموزش و پرورش خوزستان در شوراي اداري آموزش و پرورش استانداري مطرح و بررسي شد و اين برنامه با 26 شاخص به همراه در نظر گرفتن چالشهاي آموزشي در استان تدوين شد.

مدير كل آموزش و پرورش خوزستان موضوع مهار بيسوادي در خوزستان را از ديگر برنامه‌هاي حائز اهميت آموزش و پرورش دانست و اظهار كرد: در خوزستان 650 هزار بيسواد داريم و از اين تعداد 250 هزار نفر از والدين دانش آموزان بيسواد هستند.اين آمار براي ما نگران كننده بود بر همين اساس طرح سوادآموزي اوليا بيسواد در خوزستان تصويب شد و در حال اجرا است.تقي‌زاده با بيان اينكه در خوزستان 50 درصد افراد باسواد، داراي مدرك تحصيلي راهنمايي هستند، گفت: حضور اين تعداد افراد بيسواد مطلق و كم‌سواد در استان يك بحران اجتماعي است. براساس اعلام وزارت آموزش وپرورش خوزستان بالاترين پوشش تحصيلي در سواد آموزي كشور داشته است كه اين نشان دهنده برنامه‌هاي اجرا شده در خوزستان براي مقابله همه جانبه با بيسوادي است.

مدير كل آموزش و پرورش با اشاره به اين كه امروزه حضور نوآموزان در دوره پيشدبستاني يكي از موضوعات مورد توجه آموزش و پرورش است،تصريح كرد: دوره پيش‌دبستاني هميشه مورد توجه مجامع علمي بين‌المللي است. در سال گذشته تنها 30 درصد دانش‌آموزان پايه اول دوره پيش‌دبستاني را گذرانده‌اند كه اين آمار بسيار پايين بود. با تلاش معاونت ابتدايي توانستيم مناطق تحت پوشش پيش دبستاني را به ميزان 100 درصد افزايش دهيم و اكنون 65 هزار نوآموز در پيش‌دبستاني‌هاي استان داريم.

تقي‌ز‌اده با بيان اينكه بايد زير ساختارها را در خوزستان ترميم كرد، يادآور شد: اگر به پيش‌دبستاني توجه و رسيدگي شود قطعا در كنكور و پايه سوم متوسطه كه پايه ارزيابي در سطح كشور است مشكلي نخواهيم داشت.وي با اشاره به اينكه در سال گذشته رتبه كنكور استان 28 بود كه توانستيم 2 پله رتبه كنكور را ارتقا دهيم، عنوان كرد: در حوزه ابتدايي سال گذشته رتبه كشور 30 بود كه اكنون رتبه آموزش ابتدايي استان در كشور با 7پله صعود به رتبه 23 رسيده است.

مدير كل آموزش و پرورش استان خوزستان تصريح كرد: نبايد خوزستان را با شاخصهاي آماري با ديگر استانهاي كشور مقايسه كرد. خوزستان را بايد با شاخص‌هاي فرهنگي و اجتماعي مقايسه كنيم. خوزستان در طول تاريخ كانون بحران و آسيب‌هاي اجتماعي بود و تمام شاخص هاي نرم‌افزاري و فيزيكي در استان شكسته شده است.

وي با اشاره به اينكه بايد مسائل آموزش و پرورش دغدغه همه مردم باشد، اظهاركرد: از ديگر محورهاي برنامه‌هاي آموزش وپرورش درگيركردن ذهن مردم و مسئولان با مسائل آموزش و پرورش است. ما مشكلات را در جلسات شوراي آموزش و پرورش با استانداري، فرمانداران، بخشداران و تمام مسئولان مطرح ميكنيم.مدير كل آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: سرانه ساليانه دانش‌آموزي 3 ميليارد و 700 ميليون تومان است كه اين مبلغ براي گذران مدارس اندك است، البته بخشي از آن را به مدارس پرداخت كرديم. اگر ديگر سازمان‌ها مطالبات ما را پرداخت كنند بخش زيادي از مشكلات مدارس حل ميشود.تقي‌زاده تاكيدكرد: ما اگر نتوانيم در وضعيت آموزش و پرورش استان خوزستان تغييري ايجاد كنيم بايد اين مقام را به فرد توانمند ديگري واگذار كنيم.


 معاون استاندار:
 دامنه تهديد زلزله در برخي مناطق آذربايجان غربي به مرز هشدار رسيده است 

 اروميه-خبرنگارآفرينش

هادي بهادري در سمينار زلزله و احتمال زلزله بعدي در اروميه افزود: مطالعات گسترده اي در اين خصوص در شهرهاي بزرگ اروميه، خوي، مهاباد و سلماس انجام شده که سعي داريم با دريافت اطلاعات اين مطالعات، نقشه راه مقابله و کاهش خطرات زلزله را تهيه کنيم.وي اضافه کرد: بر اساس اين مطالعات، گسل سيلوانا گسل غالب زلزله احتمالي در شهر اروميه است که بايد اين امر در برنامه ريزي ها مورد توجه قرار گيرد.وي اظهار کرد: آذربايجان غربي از مناطق لرزه خيز کشور به شمار مي رود که اين امر با مطالعات جديد اثبات شده اند.

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي ادامه داد: تبيين مقدار ريسک، گام نخست در مديريت زلزله و مطالعات ريزپهنه بندي است و در اين مطالعات بايد ميزان خطرات و آسيب پذيري مراکز حساس و زيرساختهاي شرياني به دقت تحليل و محاسبه شود تا با مقاوم سازي و با اقدامات کاهش ريسک از وقوع حوادث احتمالي تاحد ممکن پيشگيري کرد.مهدي زارع استاد پژوهشگاه بين المللي زلزله شناسي و مهندسي زلزله کشور نيز در اين سمينار گفت: براساس مطالعات انجام شده هر 200 سال يک زلزله به بزرگي هفت ريشتر در مناطق اطراف درياچه اروميه روي داده و تکرار اين حادثه نيز محتمل است.در اين سمينار، اساتيد و هيات علمي دانشکده فني دانشگاه اروميه نيز مطالبي را در خصوص آسيب پذيري سازه هاي شهر اروميه و مخاطرات ساختاري در منطقه درياچه اروميه ارائه کردند.در تاريخ آذربايجان غربي، زلزله هاي بزرگي به ثبت رسيده که از جمله آنها مي توان به زلزله سلماس اشاره کرد.


 خبر 

 شهردار دماوند خبر داد؛ جمع‌آوري روزانه 80 تن زباله در دماوند

دماوند - خبرنگارآفرينش

شهردار دماوند از جمع‌آوري روزانه 80 تن زباله در دماوند خبر داد و گفت: تمام نخاله‌هاي شهري جمع‌آوري و به منطقه گندک واقع در اطراف رودهن منتقل مي‌شوند. عباس صفري در گفت‌و‌گو با خبرنگار آفرينش، با بيان اينکه پارک‌هايي را براي محلات شهر دماوند تبيين کرديم، اظهار کرد: پارک محله روح‌افزا سال گذشته مورد بهره‌برداري قرار گرفت و يک پارک نيز در محله ولي‌عصر (عج) در حال احداث است؛ همچنين از هيئت‌امناهاي محلات دعوت مي‌کنيم که براي احداث پارک فضاهايي را به شهرداري دماوند معرفي کنند. وي با اشاره به تشکيل مديريت پسماند در حوزه شهرداري دماوند تصريح کرد: درصدد هستيم تا حاملان نخاله‌هاي شهري را شناسايي کنيم و از پراکندگي حمل و تخليه آنها جلوگيري کنيم؛ براي اين منظور بنرهايي را طراحي کرديم که در هفته‌‌هاي آينده در شهر نصب مي‌کنيم.

اجراي بيش از 650 برنامه فرهنگي ، هنري و ورزشي در دهه فجر در دامغان

دامغان- مهناز ابوالحسني

رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي دامغان گفت : بيش از 650 برنامه فرهنگي، هنري و ورزشي در ايام ا... دهه فجر در شهرستان دامغان اجرا مي‌شود. سيد جعفر ميرعلي اکبري در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش با گراميداشت سي و ششمين بهار آزادي گفت: دهه فجر يک فرصت تاريخي بود که ملت را از يک حصار خطرناک نجات داد. رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي دامغان با اشاره به اينکه براي باشکوه برگزار شدن برنامه‌هاي دهه فجر بايد هر چه در توان داريم به کارگيريم گفت: تمام دستگاههاي اجرايي شهرستان دامغان، مراکز آموزشي و مساجد در بهتر برگزار شدن برنامه‌هاي دهه فجر با سازمان تبليغات اسلامي دامغان همکاري خواهند کرد. وي بيان كرد: بيش از 650 برنامه فرهنگي، هنري و ورزشي در ايام ا... دهه فجر در شهرستان دامغان اجرا مي‌شود.

توسعه مبادلات محصولات كشاورزي با كشورهاي حاشيه درياي خزر و قفقاز از طريق بورس كالاي منطقه آزاد انزلي

رشت - سيده حديث ميرزاده

به گزارش مديريت روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد انزلي، مهندس رضا مسرور رئيس هيأت مديره و مديرعامل اين سازمان در ديدار با رئيس و اعضاي كميسيون كشاورزي اتاق بازرگاني ايران پيشنهاد انجام مبادلات محصولات كشاورزي ايران با كشورهاي حاشيه درياي خزر و قفقاز، از طريق بورس كالاي منطقه را مطرح كرد و گفت: با عنايت به فعاليت تالار اختصاصي بورس در اين منطقه و تلاش اين سازمان براي ارتباط با بورسهاي كالاي كشورهاي منطقه، فرصت مناسبي براي بهره مندي صادر كنندگان و وارد كنندگان محصولات كشاورزي كشور براي خريد و عرضه محصولات كشاورزي درداخل و خارج كشور فراهم شده است.

وي به افزايش ظرفيت كانتينرهاي يخچال دار كشتيراني درياي خزر جهت توسعه صادرات و واردات به كشورهاي حاشيه خزر اشاره نمودو تصريح كرد: از تاسيس واحد صادراتي محصولات گلخانه اي و همچنين صنايع توليدي فناوري بسته بندي و صادرات محصولات كشاورزي در منطقه حمايت مي كنيم و معتقديم با راه اندازي اين صنايع شاهد تحول بزرگي در صادرات كشاورزي استان و كشور خواهيم بود.

مهندس مسرور با اشاره به اقدامات سازمان متبوع خود در مسير توسعه همكاريها با كشورهاي حاشيه درياي خزر با توجه به سياست ابلاغي رياست محترم جمهور به اين منطقه و فعال سازي كريدورهاي بين المللي اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد انزلي در ارديبهشت ماه سال آينده ميزبان پانزدهمين اجلاس بين‌المللي اتاق هاي بازرگاني كشورهاي حوزه خزر است، اجلاسي كه فرصت مناسبي براي گسترش همكاريها و شناخت از توانمنديها و نيازمنديهاي بازارهاي كشورهاي حاشيه خزرايجاد مي كندو اميدوارم با توجه به توانمنديهاي استان در حوزه هاي مختلف يه ويژه صادرات محصولات كشاورزي روند مثبتي را شاهد باشيم.

همزمان با دهه فجر؛

بهره برداري از 26 پروژه مديريت امور برق غرب اصفهان با اعتباري بالغ بر 27 ميليارد ريال

اصفهان – بهمن راعي

مدير امور برق غرب شهرستان اصفهان گفت: همزمان با دهه فجر از 26 پروژه کوچک و بزرگ برق‌رساني با اعتباري بالغ بر 27 ميليارد ريال بهره‌برداري مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس عليرضا فاتحي در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: محدوده فعاليت امور غرب از سمت شمال به محدوده ‌شاهين‌شهر و پالايشگاه تا محدوده ميدان جمهوري اسلامي از سمت شرق به سمت ضلع غربي خيابان کاوه و ميدان شهدا و از سمت غرب به محدوده ناژوان محدود مي‌شود.

وي افزود: امور برق غرب شهرستان اصفهان 103 هزار مشترک خانگي، صنعتي و تجاري ديماندي و غير ديماندي دارد که طي 9 ماهه گذشته 3 هزار و 200 فروش انشعاب داشته است.

مدير امور برق غرب شهرستان اصفهان تصريح کرد: امور برق غرب شهرستان اصفهان در محدوده پنج شهرداري يک، دو، هشت، 9 و 11 است که در اين محدوده نيز سازمان فضاي سبز و پارک‌ها و نيز منطقه ناژوان نيز قرار دارد.

وي ادامه داد: 538 پست هوايي و 100 پست زميني،240 کيلومتر شبکه هوايي و فشار متوسط، 70 کيلومتر فشار متوسط زميني، 700 کيلومتر شبکه فشار ضعيف هوايي و زميني در محدوده امور برق غرب شهرستان اصفهان وجود دارد.

فاتحي با اشاره به بهره‌برداري از 26 پروژه کوچک و بزرگ برق‌رساني با اعتباري بالغ بر 27 ميليارد ريال در دهه فجر، گفت: از تعداد 3 هزار و 250 ميليارد ريال انشعاب عادي فروخته شده در سال جاري 450 واحد مسکوني در اين ايام مبارک از نعمت برق بهره‌مند و نيز نزديک به 10 پروژه با هزينه‌اي بالغ بر 6 ميليارد ريال به تامين برق مشترکان جديد اختصاص يافته است.

استاندار همدان:

اعتبار پروژه‌هاي آب همدان نيازمند نگاه ويژه مجلس است

همدان- خبرنگار آفرينش

استاندار همدان با بيان اينکه خشکسالي و بحران آب به شدت استان همدان را تهديد مي‌کند، گفت: نگاه ويژه‌اي به پروژه‌هاي آب استان در بودجه 94 انجام گيردوآب رساني از سد تالوار به استان 300ميليارد تومان اعتبار نياز دارد. محمد ناصر نيکبخت در شوراي اداري استان با حضور دکتر لاريجاني با اشاره به اينکه همدان داراي مفاخر و مشاهير مختلفي در تمامي اعصار و قرون است، اظهار داشت: مير سيد علي همداني از بزرگترين مفاخر همدان است که سال 94 در استان همدان به نام اين عالم بزرگ نامگذاري شده و يونسکو نيز سال 2015 را به نام وي نامگذاري کرده است.

وي با اشاره به اينکه کنگره مير سيد علي همداني اوايل سال آينده در همدان برگزار مي‌شود از دکتر لاريجاني دعوت کرد تا در اين همايش حضور يابد.نيکبخت با بيان اينکه همدان داراي شرايط مناسبي براي توسعه در زمينه گردشگري، کشاورزي و صنايع تبديلي دارد گفت: 6 محصول کشاورزي همدان داراي رتبه نخست توليد در کشور را دارد اما با اين وجود صنايع تبديلي استان کم بوده و نياز به سرمايه‌گذاري لازم در اين زمينه صورت گيرد.

استاندار همدان با تاکيد بر اينکه خشکسالي و بحران آب به شدت همدان را تهديد مي‌کند گفت: مجلس در حال تصويب بودجه سال آينده است و از اين رو مي‌خواهيم توجه جدي به پروژه‌هاي بخش آب استان همدان در بودجه 94 در نظر باشد.نيکبخت آبرساني از سد تالوار به همدان را يکي از مهمترين پروژه هاي بخش آب همدان دانست و افزود: در صورت اجرايي شدن اين پروژه آب مورد نياز 3 شهرستان، 10 شهر و 56 روستاي همدان تأمين مي شود.استاندار همدان با تأکيد بر اينکه اين پروژه از پيشرفت مناسبي برخوردار است گفت: اين پروژه براي اتمام به 300 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد که اميدواريم رد بودجه سال آينده ديده شود. وي سد گرين نهاوند را از ديگر پروژه‌هاي مهم بخش آب استان دانست و گفت: اين سد بزرگ ناجي منطقه بوده و اين در حالي است که امسال تنها براي آن 1 ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

استاندار همدان با اشاره به اينکه دولت براي تأمين مالي اين پروژه‌ها همکاري خوبي با استان دارد، افزود: راه آهن همدان- تهران از پروژه‌هاي مهم همدان است که زيرسازي آن به اتمام رسيده و در صورت تأمين ريل اين پروژه تا يکسال آينده به بهره‌برداري مي‌رسد.نيکبخت با بيان اينکه با حمايت و همکاري مديران 3 قوه در استان وحدت و همکاري شايسته يا در همدان وجود دارد گفت: اميدواريم ضمن حفظ اين همياري همت مردم را همراه ساخته و در راستاي توسعه و رشد اقتصادي استان گام برداريم.


 خبر 

 مصالحه 28 درصد از پرونده ها در شوراهاي حل اختلاف خوزستان

اهواز – خبرنگار آفرينش

رئيس شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان از مصالحه 28 درصد از پرونده ها وارده طي 9 ماهه سال جاري در شوراهاي حل اختلاف خوزستان خبر داد .به گزارش روابط عمومي شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان عبدالعباس زبيدي نيا اظهار داشت: در اين مدت 28 درصد پرونده وارده بالغ بر34 هزار و 807 فقره پرونده در شوراهاي حل اختلاف استان مصالحه شده که در واقع با توجه به بالا رفتن کيفيت بررسي پرونده‌هاي شورا از پرونده‌هاي شورا منجر به سازش شده است.

معاون قضايي رئيس کل دادگستري با بيان اينکه همراهي و همدلي پايه و اساس هر جامعه انساني و مايه رشد و تعالي آن است گفت: اگر همدلي و هماهنگي افراد از بين برود و اعتماد و صميميت کم رنگ شود، پيشرفت و حرکت تکاملي جامعه نيز به همان ميزان کند مي‌شود.وي صلح و سازش، زندان زدايي، اصلاح ذات البين، خانواده و تحقق عدالت ترميمي را اساس کار شوراهاي حل اختلاف عنوان کرد و گفت: شوراي حل اختلاف به منظور کاهش مراجعات مردم به محاکم قضايي و در راستاي توسعه مشارکت‌هاي مردمي براي رفع اختلاف محلي و حل و فصل اموري که ماهيت قضايي ندارند يا پيچيدگي کمي دارند فعاليت مي‌کند به طوري که امروزه مراجعه به شوراهاي حل اختلاف يکي از بهترين راه‌هاي اقدام جهت رفع اختلافات است و تاکنون برخي پرونده‌هايي که مشکلاتي براي دستگاه قضا ايجاد کرده با ارجاع به شوراي حل اختلاف، خوشبختانه به صلح و سازش خاتمه يافته است .

اکران 10 فيلم سي و سومين جشنواره بين المللي فجر در کرج

کرج - خاکپور

در نشست خبري با اصحاب رسانه در سالن شهداي دولت استانداري، برنامه هاي سي و سومين جشنواره بين المللي فجر ، تشريح شد.اين نشست با حضور سيدموسي حسيني کاشاني مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي، حميدرضا عسگري مورودي مديرکل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري، حسين سعيدي سيرايي مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري کرج، ابراهيم شريفي معاون هنري، سينمايي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي، عبدالحميدقره داغي رئيس حوزه هنري استان البرز برگزار شد.

در ابتداي اين نشست ،سيدموسي حسيني کاشاني مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي ، از هماهنگي وهمکاري دستگاه هاي فرهنگي استان براي برگزاري برنامه هاي جشنواره فجر در استان ابراز خشنودي نموده اظهار داشت : علي رغم مشکلات عديده مالي، به همت مسئولان فرهنگي، با پيگيري وتلاشهاي فراوان موفق شديم تا براي دومين سال متوالي شاهد برگزاري جشنواره فيلم فجر در شهرمان باشيم.

اکران 10 فيلم برترسي و سومين جشنواره فيلم فجر در سينما هجرت

وي در حوزه سينما از اکران 10 فيلم برتر سي و سومين جشنواره بين المللي خبر داد و گفت: از 17 بهمن ماه سينما هجرت کرج ميزبان اکران فيلم هاي برتر جشنواره فجر خواهد بود.کاشاني با بيان اينکه در کشور تنها دو استان البرز و خراسان رضوي در کنار پايتخت توانسته اند ميزبان اکران فيلم هاي سي و سومين جشنواره بين المللي فجر باشند،افزود: 10 فيلم در طول جشنواره به اکران عمومي مي رود و سعي ميشود تا فيلم هاي برتر در جدول اکران قرار گيرد.

يک هفته اجراي موسيقي سنتي در البرز

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز در تشريح برنامه هاي بخش موسيقي جشنواره فجر نيز گفت:از 25 بهمن لغايت 1 اسفند ماه،شاهد اجراي گروه هاي موسيقي سنتي در سالن شهيدان نژاد فلاح کرج خواهيم بود.

مسافران فجر در البرز تئاتر نمايشي دارند

کاشاني در بخش تئاتر نيز از اجراي گروه هاي نمايشي خبر داد و افزود: اگر چه هيچ استاني امسال ميزبان جشنواره تئاتر نبوده است، با اين وجود 3 گروه نمايشي تحت عنوان«مسافران فجر» اجراي نمايش خواهند داشت.وي سيارود، پاييز گفته بود، من يک قهوه ميخواهم و.. را از جمله آثاري برشمرد که ايام جشنواره در پلاتوهاي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي و تئاتر شهر به اجراي عمومي مي رود.کاشاني بيان کرد: در کنار اين برنامه ها، بخشي از دستاوردهاي تجسمي هنرمندان نيز به نمايش درخواهد آمد.

اختصاص اينترنت رايگان در حاشيه اکران فيلم هاي جشنواره بين المللي فجر، ويژه اصحاب رسانه جهت پوشش رويدادها و درنظرگرفتن بخش ويژه «تريبون از نگاه مخاطب» بمنظور نقد و بررسي ديدگاه هاي مخاطبان جشنواره از بخش هاي جنبي اين جشنواره بشمار مي رود.

با هجرت«سينما هجرت»،پرديس سينمايي البرز در مرکزيت شهر ساخته مي شود

عبدالحميدقره داغي رئيس حوزه هنري استان البرز نيز در بخشي از اين نشست خبري در پاسخ به پرسش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري البرز، پيرامون ضرورت احداث پرديس سينمايي در استان گفت: موضوع تخريب سينما هجرت امري جدي است و طي سالها اخير بعنوان يکي از دغدغه هاي فرهنگي مطرح بوده است. وي تصريح کرد: سينما هجرت بايد به پرديس سينمايي تبديل شود و طي آخرين جلسه اي که پيرامون اين موضوع صورت گرفته، با توافق شوراي شهر و شهرداري به ازاي تخريب سينما هجرت، پرديس سينمايي در استان احداث خواهد شد.

قره داغي خاطرنشان کرد: سعي مي شود که اين پرديس سينمايي در مرکزيت شهر احداث گردد.

احداث تئاتر شهر جديد کرج کمتر از يک سال آينده

رئيس حوزه هنري استان البرز در دومين نويد فرهنگي خود به اهالي رسانه، خبر از احداث تئاتر شهري جديد در استان خبر داد و گفت: يکي ديگر از مطالبات رسانه هاي استان و اهالي عرصه نمايش، وجود پلاتوهاي محدود در تئاتر شهر بوده است، در اين راستا با توافقات بعمل آمده و اختصاص زميني از سوي حوزه هنري،کمتر از يک سال آينده در فضايي مناسب، شاهد احداث تئاتر شهر خواهيم بود. وي افزود: سالن جديد تئاتر شهر کرج در محدوده باغستان احداث مي شود و گالري هاي هنري نيز در اطراف آن ديده شده است.

سال آينده سينما پرشين مهرشهر، ميزبان اکران فيلم هاي جشنواره فجر است

سيدموسي حسيني کاشاني در ادامه پيرامون توسعه فضاهاي سينمايي در استان و علت اکران جشنواره هاي فيلم فجر به صورت خاص در سينما هجرت کرج نيز گفت: حوزه هنري يکي از حاميان برگزاري جشنواره هاي فيلم فجر در استان بشمار مي رود و از آنجايي که امکانات لازم جهت اکران در اين سينما فراهم است، شاهد اکران فيلم ها در سينما هجرت هستيم. کاشاني نويد داد سال آينده فيلم هاي جشنواره فيلم فجر استان البرز در سينما پرشين که در مهرشهر کرج واقع است، اکران شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي