جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4922


فـرار از بحران!


دقيقه نود


سوت پايان


 فـرار از بحران! 

درادامه ديدارهاي هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال،امروز پنجشنبه وجمعه پنج ديداردرشهرهاي مختلف برگزار مي‌شود. در مهمترين ديداراين هفته پرسپوليس و ملوان به مصاف هم مي روند. درزير نگاهي به بازي هاي اين هفته داريم.

راه‌آهن – ذوب‌آهن

تيم‌هاي آهنين فوتبال ايران در حالي به ديدار هم مي‌روند که حال وروز تيم اصفهاني خيلي بهترازهمتاي تهراني‌اش است. ذوب‌آهن با 24 امتياز در رده هشتم جدول قرار گرفته و نيم نگاهي به صعود به رده‌هاي بالاتر دارد. در نقطه مقابل، راه‌آهن اصلا حال و روز مناسبي ندارد و پس از فراز و نشيب‌هاي زياد و رفت و آمد مديران و مربيان مختلف در طول فصل، با 16 امتياز چهاردهم است و فعلا يکي از نامزدهاي سقوط به دسته پايين‌تر.

نفت مسجدسليمان – صبا

نفتي‌هاي جنوبي ازهمان ابتداي فصل نوزدهم ليگ برتر نمايش ضعيفي داشتند وازهمان هفته‌هاي نخست به رده‌هاي پايين جدول تکيه زدند و تا امروز هم نتوانسته اند تغيير چشمگيري در جايگاه خود ايجاد کنند. اين تيم اکنون با 15 امتياز در رده پانزدهم قرار گرفته است.در مقابل، صبا که نيم فصل دوم را با حضور مهدي تارتار روي نيمکت مربيگري‌اش شروع کرده، کم‌کم خود را به بالاي جدول رسانده است. 25 امتياز، اندوخته قمي‌ها تا اين‌جاي ليگ است که باعث شده اين تيم در رده هفتم جدول قرار بگيرد.

تراکتورسازي – پديده

تيم چهارم جدول که بهترين عملکرد ليگ را در خط حمله داشته و بيشترين گل‌ها را بين تيم‌هاي ليگ به ثمر رسانده است، اين هفته به مصاف پديده مي‌رود. اين در حالي است که مشهدي‌ها دررتبه دهم جدول جا گرفته‌اند و تلاش مي‌کنند خود را در ميانه‌هاي جدول حفظ کنند تا در حاشيه امن قرار بگيرند.تراکتورسازان درآستانه ليگ قهرمانان آسيا تمام سعي خود را بر اين معطوف کرده‌اند که جايگاه خود را در بالاي جدول تثبيت کنند.

پرسپوليس – ملوان

سرخ‌پوشان پايتخت اين روزها با مشکلات زيادي دست و پنجه نرم مي‌کنند. در حالي که اين تيم سه هفته بعد بايد نخستين ديدار آسيايي‌اش را انجام دهد، در بازي‌هايش نمايش خوبي ارائه نمي‌دهد. اين تيم چند باخت پياپي را پشت سر گذاشته وبرابرملوان فقط به دنبال کسب پيروزي روحيه‌بخش است.پرسپوليس 22 امتيازي که دررتبه نهم جدول قرار دارد براي کسب پيروزي در نوزدهمين ديدار ليگ برتري‌اش، روي کاغذ کار سختي ندارد چون حريف شمالي‌اش در قعر جدول جا خوش کرده وحال وروز خوشي ندارد.

استقلال خوزستان – فولاد

دربي خوزستاني‌ها اين بارحساسيت بيشتري نسبت به زمان‌هاي ديگر دارد. مهد فوتبال ايران اين روزها آب و هواي خوبي را تجربه نمي‌کند و آلودگي هوا و توفان شن و خاک، زندگي رادراين شهر با مشکل روبرو کرده است.با اين حال، فولاد که با صدرنشين ليگ هم‌امتياز است، با عطش پيروزي به ميدان مي‌رود تا خود را به تنهايي در صدر ببيند. در نقطه مقابل اما حريف، دست و پا بسته نيست.

شاگردان عبدالله ويسي همين هفته پيش، در تهران صدرنشين ليگ و رقيب شماره يک فولاد را متوقف کردند و نشان دادند که فولادي‌ها به اين راحتي نمي‌توانند از آنها امتياز بگيرند.


 دقيقه نود 

 نبرد غول‌هاي بسکتبال در ماهشهر

تيم بسکتبال پتروشيمي و مهرام براي چهارمين بار به مصاف هم مي‌روند تا وضعيت قهرمان اين فصل مشخص شود؛ مهرام همچنان فرصت دارد قهرمان ليگ شود و پتروشيمي به دنبال برابر کردن نتيجه رقابت با حريف است. چهارمين ديدار دو تيم بسکتبال مهرام و پتروشيمي امروز پنجشنبه در سالن بسکتبال انديشه ماهشهر برگزار مي‌شود ودراين مسابقه پتروشيمي با استفاده از شرايط ميزباني به دنبال برابر کردن نتيجه و کشاندن رقابت به بازي پنجم است و در طرف ديگرمهرام که نتوانست دربازي قبلي کاررا تمام کند به دنبال اين است تا در ماهشهر برنده شود و به مقام قهرماني برسد. با توجه به اينکه مهرام با يک برد قهرمان مي‌شود دوباره مي‌توان گفت شانس مهرام براي قهرماني روي کاغذ بيشتر است اما بردي که ماهشهري‌ها در تهران کسب کردند از نظر رواني براي آن‌ها بسيار مناسب بود و مطمئنا فشاررواني مهرام را نيز بيشتر مي‌کند.اين مسابقه ساعت 16 در سالن انديشه ماهشهر برگزار مي‌شود.

ساخا جورايف درآستانه پيوستن به پرسپوليس

مدافع چپ ازبکستاني درآستانه پيوستن به پرسپوليس قرار دارد. ساخا جورايف مدافع چپ ازبکستاني قراراست پس از ورود به تهران در تمرينات پرسپوليس شرکت کند تا پس از تاييد حميد درخشان با پرسپوليس قرارداد امضا کند. اين مدافع 28 ساله از سال 2008 الي 2014 در بنيادکار ازبکستان بازي مي‌کرد. پيش از اين نيز او سابقه بازي در تيم لوکوموتيو تاشکند را نيز در کارنامه دارد.

رده‌بندي برترين آزادکاران جهان

6 ايراني در بين بهترين‌ها

رنکينگ برترين آزادکاران جهان تا آغازماه فوريه درسال 2015 اعلام شد که سه کشتي گير ايران در رده دوم و دو آزاد کار ديگر نيز در جاي سوم قرار گرفتند. دراين رده بندي مسعود اسماعيل‌پور، سيداحمد محمدي و کميل قاسمي دررده دوم اوزان خود قرار گرفتند و محمدحسين محمديان و رضا يزداني در رده سوم جاي گرفتند. رحيمي نيزدرسبک وزن چهارم شد.

ملوان با يک محروم و سه مصدوم مقابل پرسپوليس

تيم ملوان در حالي جمعه در تهران به مصاف پرسپوليس مي‌رود که عزت اله پورقاز مدافع مياني خود را به دليل محروميت در اختيار ندارد و همچنين حسين کنعاني و سيد جلال رافخايي بازيکنان دو کارته ملوان هستند که خطر محروميت در بازيهاي بعدي در صورت گرفتن اخطار از داور مسابقه آنها را تهديد مي‌کند.سيد جلال رافخايي که درديدار برابرتراکتورسازي تبريزبه دليل مصدوميت غايب بود همچنان به مرزآمادگي نرسيده و در اين ديدار نيز حضور نخواهد داشت.ديگر بازيکن مصدوم ملوان محسن يوسفي است که پس از ديدار با تراکتورسازي دچار مصدوميت شد و تا روز دوشنبه نتوانست در تمرينات گروهي شرکت کند اما کادرفني بسيار اميدواراست تا وي را مقابل پرسپوليس همراه ملوان داشته باشد.در مقابل پرسپوليس نيز مهدي طارمي و محمد نوري را به دليل محروميت و پيام صادقيان و نورمحمدي را به دليل مصدوميت در ديدار برابر ملوان در اختيار نخواهد داشت.


 سوت پايان 

 آغاز بزرگترين مسابقات کشتي دنيا در تهران

سوت آغاز بزرگترين مسابقات کشتي دنيا در حالي از صبح امروز پنجشنبه در تهران بصدا در مي آيد که نگاه مسئولان اتحاديه جهاني کشتي و IOC به اين رويداد بي سابقه است.

رقابتهاي کشتي عمومي(جام اوپن) درسه رده سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، در دو رشته آزاد و فرنگي طي روزهاي پنج شنبه و جمعه (16 و 17 بهمن ماه) بروي 15 تشک به صورت همزمان در سالن 12 هزار نفري مجموعه آزادي تهران برگزار خواهد شد.اين مسابقات با حضور نماينده اتحاديه جهاني کشتي به عنوان يکي ازمراحل انتخابي تيم ملي برپا مي شود که از سويي ديگر بخشي از برنامه هاي حفظ کشتي در المپيک قلمداد مي شود،چراکه مستندات اين رويداد بزرگ براي حفظ و اعتلاي کشتي در جهان و المپيک به مسئولان IOC ارسال خواهد شد.

گفته مي شود مديريت رکوردهاي جهان گينس نيزدرخواست فدراسيون کشتي ايران براي ثبت بزرگترين تورنمنت کشتي دنيا را پذيرفته و قرار است مستندات، پس از رقابتها براي ثبت در کتاب رکوردهاي جهاني گينس ارسال شود.

ترکيب تيم ملي کشتي فرنگي براي حضور در جام جهاني

آخرين مرحله اردوي تيم ملي کشتي فرنگي بزرگسالان با اعلام ترکيب اصلي تيم ملي در جام جهاني2015 تهران از17 بهمن آغاز مي شود که نام سعيدعبدولي هم به چشم مي خورد. مرحله جديد اردوي مشترک تيم هاي ملي کشتي فرنگي بزرگسالان و جوانان براي حضور در جام جهاني تهران (روزهاي 30 بهمن و اول اسفندماه) از17 تا 28 بهمن ماه در خانه کشتي شماره يک تهران برگزار مي شود.سعيد عبدولي که بعد از بازيهاي آسيايي 2014 اينچئون کره جنوبي به دليل برخي مشکلات شخصي نتوانسته بود در اردوهاي تيم ملي حاضر باشد، با موافقت مربيان تيم ملي و شوراي فني تيم هاي ملي کشتي فرنگي دوباره به تيم ملي دعوت شده است.

ترکيب تيم کشتي فرنگي بزرگسالان به اين ترتيب است:59 کيلوگرم: حميد سوريان (تهران)،66 کيلوگرم: اميد نوروزي (فارس)،71 کيلوگرم: افشين بيابانگرد (تهران) و سعيد عبدولي (خوزستان)،75 کيلوگرم: پيام بويري (خوزستان)،80 کيلوگرم: حبيب الله اخلاقي (خوزستان)،85 کيلوگرم: مجتبي کريم فر (خوزستان)،98 کيلوگرم: قاسم رضايي (مازندران) و مهدي علياري (تهران)و130 کيلوگرم: بهنام مهدي زاده (تهران).

حضور 11 تيم در مسابقات تکواندوي جام فجر

با اتمام زمان ثبت‌ نام رقابتهاي بيست و ششمين دوره مسابقات تکواندوي جام فجر، کشورهاي شرکت کننده در اين پيکار مشخص شدند. بيست و ششمين دوره مسابقات تکواندوي جام فجردردوبخش بانوان و آقايان از سه شنبه 28 بهمن ماه به مدت 2 روز با حضور کشورهاي ارمنستان، فرانسه، بلژيک، کرواسي، اتريش، افعانستان A و B، روسيه، عراق A و B ، پاکستان، آذربايجان و ايران به ميزباني خانه تکواندو آغاز مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي