جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/11/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4932


آغازشناسايي پردرآمدها بـراي حذف يارانه از سوي دولت


شاخص بورس تهران به ريزش خود شدت داد


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


 آغازشناسايي پردرآمدها بـراي حذف يارانه از سوي دولت  

 
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي با اشاره به اين‌که اظهارنظر درباره‌ مصوبه حذف پردرآمد‌ها نيازمند تصويب در صحن علني است، تاکيد کرد: شناسايي پردرآمدها براي حذف يارانه از سوي دولت آغاز شده است.به گزارش آفرينش ،در دومين همايش ملي استاندارد‌هاي حسابداري بخش عمومي محمدباقر نوبخت در پاسخ به سوالي، درباره‌ مصوبه کميسيون تلفيق براي حذف خانوارهاي با درآمد بيش از دو ميليون تومان گفت: کميسيون تلفيق در مجلس متني را تصويب کرده، اما وقتي اين تبديل به قانون مي‌شود که در صحن علني مجلس تصويب شود.

اما بايد تاکيد کنم که حذف خانوار‌هاي پردرآمد از مدت‌ها قبل در راستاي تبصره 21 قانون بودجه شروع شده اما ضرورت ندارد که رسانه‌اي شود و درباره‌ آن در رسانه‌ها گزارش منتشر شود. اما فراتر از اين بحث موضوع چگونگي استفاده از منابع هدفمندي يارانه‌ها است که امسال در بهداشت سرمايه‌گذاري شده که از محل ملي درآمد يارانه‌ها بوده است.

معاون رييس جمهور همچنين گفت: در حال حاضر قانون هدفمندي يارانه معطوف به دادن يارانه در بين مردم نيست، اما به دنبال حرکت در راستاي اجراي خود قانون هستيم که بايد حداکثر 50 درصد از منابع هدفمندي يارانه‌ها بين خانوار‌ها تقسيم شود و بخشي از آن در توليد، بهداشت و درمان هزينه شود. برهمين اساس سال آينده دولت دو ماموريت جديد را دنبال مي‌کند.

1300 ميليارد تومان براي تسهيلات ارزان‌ قيمت با سود حداکثر 10 درصد ارائه مي‌شود که براي متقاضيان در شهرهاي بزرگ 50 ميليون تومان به هر خانوار وام داده مي‌شود که فاصله بين سود 10 درصدي و سود 21 درصد بانک‌ها را دولت تامين مي‌کند.

همچنين 100 ميليارد تومان هم در بخش اشتغال هزينه مي‌شود به ويژه اشتغال نيروهاي متخصص و تحصيل‌کرده.

وي همچنين در پاسخ به اين سوال که چه گروه‌هايي براي حذف از يارانه از سوي دولت شناسايي شده‌اند، گفت: نخست کساني که در خارج از کشور زندگي مي‌کنند و افزايش قيمت‌ها شامل آنها نمي‌شود و همچنين کساني که درآمد‌هاي بالا دارند که از سوي وزارت تعاون و رفاه در حال بررسي است.

رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي تاکيد کرد: اگر اين اقدام درست انجام شود اين حذف‌ها با استرس در جامعه همراه نخواهد بود، زيرا اگر استرسي ايجاد شود بيش از همه براي اقشار کم‌درآمد خواهد بود.


 شاخص بورس تهران به ريزش خود شدت داد 

 شاخص بورس تهران در پايان زمان معاملات به ريزش خود شدت داد و در کانال 64 هزار واحدي ماندگار شد.

به گزارش ايسنا، شاخص بورس تهران در ابتداي معاملات مدار رشد در پيش گرفت و موفق به پس گرفتن کانال 65 هزار واحدي شد. اما رفته رفته از مسير قبلي خود برگشت و در انتهاي معاملات با ريزش 182 واحدي رو به رو شد.

بر اين اساس کمبود شديد نقدينگي در کنار تبعات ناشي از افت قيمت نفت و انتظار سهامداران براي انتشار اخبار مثبت سياسي و اقتصادي در کنار انتشار گزارش عملکرد 12 ماهه شرکتها و پيش بيني بودجه سال آينده همگي دست به دست هم داده و شرايط رکود و بي اعتمادي را در بورس تهران ايجاد کرده است.


 تريبون اقتصادي 

 قيمت نفت به 62 دلار رسيد

قيمت نفت پس از اينکه آژانس بين‌المللي انرژي نسبت خطرهاي عرضه نفت در خاورميانه هشدار داد، افزايش يافت و از 62 دلار نيز فراتر رفت.به گزارش ايرنا به نقل ازرويترز، پس از اينکه آژانس بين‌المللي انرژي نسبت خطرهاي عرضه نفت در خاورميانه هشدار داد، قيمت نفت در بازارهاي جهاني افزايش‌هاي خود را به 62 دلار گسترش داد.اما تحليلگران همچنان معتقدند که اين افزايش‌هاي اخير ممکن است ادامه نيابد.به نوشته اين گزارش، فشارهاي کاهشي ممکن است از سوي بازار محصولات پالايش شده در سه ماهه دوم ديده شود.بانک موگان استنلي اعلام کرد، عموم بازار انتظار ايجاد ذخاير زياد و فشار قيمتي براي بازار نفت در سال 2015 را دارند.

تمامي عيدي و مزاياي کارمندان و بازنشستگان تا پايان اسفند پرداخت مي شود

معاون نظارت مالي و خزانه داري كل كشور گفت: وضعيت مالي خزانه به صورت تعهدي نيست، به همين دليل بدهکار و بستانکار آن مشخص نيست. درآمدهاي خزانه به مرور وصول مي شود و بايد اعتباراتي که به خزانه مي آيد را مديريت کنيم که درآمدهاي آن به درستي هزينه شود، تا بتوانيم از اين درآمدها بهترين استفاده را کنيم.

به گزارش ايلنا، رحمت الله اکرمي، در حاشيه دومين همايش استانداردهاي حسابداري عمومي و در جمع خبرنگاران گفت: عيدي و مزاياي کارمندان و بازنشستگان تا پايان امسال تماما پرداخت مي شود همچنين با توجه به عزم ملي در دولت بودجه سال 94 را نيز بر مبناي بودجه ريزي عملکردي در نظر گرفته و استانداردهايي براي آن تعريف کرديم که بودجه ريزي دستگاه ها مبتني بر عملکردشان باشد.

بهره برداري از تمامي طرح هاي مسکن مهر تا پايان سال 94

معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل سازمان ملي زمين و مسکن گفت: بهره برداري از تمامي طرح هاي مسکن مهر تا پايان سال 94 به اتمام مي رسد و پرونده اين طرح در کشور بسته مي شود.

به گزارش ايرنا؛ سيدمحمد پژمان افزود: پيشرفت اجرايي طرح هاي مسکن مهر در کشور به طور متوسط نزديک به 90 درصد است.

وي ادامه داد: وزارت راه و شهرسازي مصمم است که در سايت هاي مسکن مهر بدون تامين خدمات زيربنايي، واحدي افتتاح و تحويل مردم نشود.معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به اينکه مراحل تدوين برنامه جامع خانه دار شدن خانوارهاي ايراني تا پايان امسال نهايي مي شود، اظهار داشت : بر اساس اين برنامه سالانه يک ميليون و 100 هزار مسکن با همکاري بخش هاي مرتبط در کشور توليد مي شود.

وي همچنين گفت: دولت براي کمک به نوسازي 300 هزار واحد مسکوني در بافت هاي فرسوده و 200 هزار واحد مسکن در روستاهاي کشور تسهيلات بانکي کم بهره در اختيار متقاضيان قرار مي دهد.


 نهادهاي مالي 

 در طرح 76 بانک مسکن فراهم شد :

امکان فک رهن در قبال افتتاح انواع سپرده هاي بلند مدت

مشتريان بانک مسکن مي توانند در طرح 76 بانک مسکن درقبال افتتاح انواع سپرده هاي بلند مدت فک رهن نمايند. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک مسکن،در طرح 76 بانک مسکن که به مناسبت سالروز تاسيس اين بانک و طي ماه هاي بهمن و اسفند ماه سال جاري اجرا مي شود؛ امکان فک رهن از وثيقه ملکي تسهيلات فروش‌اقساطي مسکن و جعاله در قبال افتتاح انواع سپرده هاي بلندمدت بدون محدوديت زماني مدت باقي‌مانده اقساط فراهم گرديد.

قدرداني از روساي برتر شعب بانك اقتصادنوين

قدرداني از روساي برتر شعب بانك اقتصادنوين همزمان با برگزاري پنجمين همايش روساي برتر شعب بانك‌هاي کشور، روساي برتر بانک اقتصادنوين معرفي شدند. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين در پنجمين همايش روساي برتر شعب بانك‌ها كه با حضور رئيس موسسه آموزش عالي بانكداري، معاونين بانك مركزي جمهوي اسلامي ايران، مديرعامل و عليرضا پويان‌شاد معاون بانک اقتصادنوين در محل تالار اجتماعات بانك مركزي برگزار شد، روساي برتر شعب بانک اقتصادنوين معرفي و با دريافت لوح و جوايز مورد قدرداني قرار گرفتند.

اولين دوره قرعه کشي هفتگي جشنواره پايانه هاي فروشگاهي بانک رفاه

مراسم قرعه کشي جوايز اولين هفته مرحله يازدهم پذيرندگان پايانه هاي فروشگاهي بانک رفاه کارگران برگزار شد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک رفاه کارگران ، در اين مراسم که با حضور مسئولان شرکت سامان کيش و توسط اين شرکت و با نظارت مسئولان بانک و در محل اين شرکت برگزار شد، برندگان خوش شانس اولين هفته از طريق گوي و گردونه مشخص شدند.

بانک پارسيان مقام اول بانک هاي خصوصي و مقام نهم در بين صد شرکت برتر را از آن خود کرد

در هفدهمين رتبه بندي صد شرکت برتر، موسوم به IMI100، بانک پارسيان براي ششمين سال پياپي در"شاخص فروش" مقام اول بانک هاي خصوصي، مقام سوم در ميان تمامي بانک ها و مقام نهم در بين صد شرکت برتر را از آن خود کرد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک پارسيان ،درهمايشي که با حضور مسئولان کشوري، مديران شرکت هاي برتر و بزرگ کشور، اصحاب رسانه و مديران کارآفرين در سالن همايش هاي بين المللي صدا و سيما برگزار شد از شرکت هاي پيشرو و برتر کشور تقدير به عمل آمد.

رتبه اول بيمه آسيا در گروه موسسات بيمه اي

بيمه آسيا در هفدهمين سال رتبه بندي يک صد شرکت برتر درگروه موسسات بيمه اي رتبه اول را کسب کرد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بيمه آسيا ، براساس اعلام سازمان مديريت صنعتي، بيمه آسيا در هفدهمين سال رتبه بندي يک صد شرکت برتر با فروش 19283/9 ميليارد ريال در سال 1392 ،رتبه اول در گروه موسسات بيمه اي را کسب کرد .


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي