جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/12/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4948


سفر حدادي به آمريکا


دقيقه نود


سوت پايان


يادداشت


شكست پرسپوليس و صدرنشيني دوباره نفت


 سفر حدادي به آمريکا 

 
نايب قهرمان پرتاب ديسک المپيک براي حضور در مسابقه‌هاي جايزه بزرگ به آمريکا مي‌رود.احسان حدادي که اين روزها به دنبال انتخاب مربي است در نظر دارد براي کسب آمادگي بيشتر اوايل سال آينده درمسابقه‌هاي جايزه بزرگ که در کشور آمريکا برگزار مي‌شود شرکت کند.مدير تيم‌هاي ملي با تاييد اين خبر افزود:وضعيت سرمربي احسان حدادي هنوز مشخص نيست و زمان در حال از دست رفتن است.

اميدوارم با مساعدت کميته ملي المپيک هزينه مربي حدادي فراهم شود. تيمورغياثي ادامه داد: به دليل اينکه هنوز وضعيت مربي حدادي مشخص نيست او به احتمال فراوان اوايل سال آينده به آمريکا مي‌رود تا علاوه بر تمرين، در يک سري مسابقه‌ها جايزه بزرگ هم شرکت کند.


 دقيقه نود 

 محمود خوردبين:

يا مقابل مسجد سليمان بازي نمي‌کنيم يا اميدها را به ميدان مي‌فرستيم

محمود خوردبين سرپرست تيم پرسپوليس درباره مخالفت مسئولان باشگاه نفت مسجد سليمان با تعويق تاريخ بازي‌شان، اظهار کرد: ما از مسئولان نفت مسجد سليمان خواهش کرديم تا با تعويق بازي موافقت کنند، چرا که بازي ما مقابل النصر عربستان يک بازي حيثيتي محسوب مي‌شود. اين بازي براي ما ملي است و از هرنظر براي ما مهم خواهد بود اما دوستان بدون اين که اين مسائل را در نظر بگيرند با اين موضوع مخالفت کردند.وي افزود: در هفته‌ بيست و سوم چهار بازي به خاطر تيم ملي اميد به تعويق افتاد پس چرا بازي ما به تعويق نمي‌افتد.چه اتفاقي رخ مي داد که بازي ما هم در تاريخ ديگري برگزار مي‌شد واقعا خيلي‌ها در جريان مسائل نيستند. ما قبلا خواهش کرده‌ايم و الان هم خواهش مي‌کنيم که با تعويق تاريخ بازي ما موافقت کنند. ابتدا درخواستمان را به سازمان ليگ داديم اما آنها توپ را به تيم نفت مسجد سليمان انداختند. در ادامه نيز آقاي نژاد فلاح با مديرعامل باشگاه نفت مسجد سليمان نيز تماس گرفت و مستقيما با وي صحبت کرد.خوردبين درادامه با بيان اين که اگر بازي نفت مسجد سليمان در همان تاريخ مقرربرگزار شود پرسپوليس با تيم اميد مقابل آنها قرار مي‌گيرد، اضافه کرد: اگربخواهيم ازميان ديدار مقابل النصر و نفت مسجد سليمان يک بازي را انتخاب کنيم مسلما ديدار النصر را انتخاب مي‌کنيم. ما در آسيا شرايط به مراتب بهتري نسبت به ليگ داريم. اگر قرار باشد بازي نفت مسجد سليمان در همان تاريخ قبلي برگزار شود ما يا مقابل آنها بازي نمي کنيم يا با تيم اميد به مصاف آنها خواهيم رفت. اميدوارم دوستان لجبازي نکنند و با درخواست ما مبني بر تعويق تاريخ ديدار موافقت کنند.

مسعود رضائيان:

تعويق بازي با پرسپوليس را بررسي مي کنيم

مسعود رضاييان مديرعامل نفت مسجدسليمان درباره تغيير زمان بازي اين تيم با پرسپوليس اظهار کرد: درباره اين بازي جلسه اي در مسجدسليمان با مکوندي داريم و با او صحبت مي‌کنيم. درباره تعويق اين بازي هيچ تماسي از سوي سازمان ليگ با من گرفته نشده است ولي پرسپوليسي ها در اين زمينه تماس داشته‌اند. به هر حال ما اين موضوع را بررسي مي کنيم؛ هر چند که ما گفته بوديم که موافق تعويق اين بازي نيستيم.

دعوت 18 بازيکن به اردوي تيم ملي فوتبال ساحلي

آخرين اردوي آماده سازي تيم ملي فوتبال ساحلي ازروزجمعه 22 اسفندماه در آکادمي ملي فوتبال آغاز مي شود. تيم ملي فوتبال ساحلي که خود را براي مسابقات مقدماتي جام جهاني و قهرماني آسيا آماده مي کند، آخرين اردوي خود را قبل با حضور 18 بازيکن از روز جمعه 22 اسفند آغاز مي کند.اسامي بازيکنان دعوت شده به اين شرح است:حسن عبداللهي، محمد احمدزاده ازخزررودسر، علي نادري، محمدرضا حاجي پور، اميرحسين اکبري و مصطفي کياني از پارس جنوبي، شهريارمژده و مهران مرشدي زاده از ياران اصفهان، حميد بهزادپورومحمدعلي مختاري از گلساپوش يزد، مهدي حسني و افشين جعفري از تاک تيران، فريد بلوک باشي، مسعود غلامي و علي علي گلي از قوي سپيد انزلي، محمدعلي صادقي و محمد مرادي از فائزکاران و سيدپيمان حسيني بازيکناني هستند که از سوي مارکو اکتاويو به اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتبال ساحلي دعوت شدند.بازيکنان بايد عصرروز پنجشنبه21 اسفند در هتل المپيک خود را به کادرفني معرفي کنند. اين اردو تا روز سه شنبه 26 اسفند ادامه خواهد داشت.تيم ملي فوتبال ساحلي که در حال آماده سازي براي رقابت هاي مقدماتي جام جهاني و قهرماني آسياست دو ديدار دوستانه با تيم ملي ساحلي بلاروس خواهد داشت. ساحلي بازان قبل از اعزام به مسابقات قهرماني آسيا که از سوم فروردين در دوحه قطر برگزار مي شود، براي آماده سازي و هماهنگي بيشتر دو ديداردوستانه در روزهاي 24 و 25 اسفند با تيم ملي فوتبال ساحلي بلاروس انجام خواهد داد.اين ديدارها در زمين ساحلي آکادمي ملي فوتبال راس ساعت 16 برگزار خواهد شد.تيم ملي ساحلي شنبه اول فروردين 94 به مسابقات قهرماني آسيا اعزام خواهد شد.

پرواز چارترپرسپوليسي‌هابه عربستان

کاروان تيم فوتبال پرسپوليس براي رويارويي مقابل تيم فوتبال النصرعربستان درهفته سوم ليگ قهرمانان آسيا با پرواز چارتر راهي عربستان خواهد شد.طبق قوانين AFC و درحالي که ديدار النصر و پرسپوليس روز26 اسفند برگزار مي‌شود به احتمال فراوان سرخپوشان روز يکشنبه 24 اسفند تهران را به مقصد رياض ترک خواهد کرد تا براي بازي مقابل النصر آماده شود.

قضاوت ژاپني ها براي النصر – پرسپوليس

کنفدراسيون فوتبال آسيا داور، ناظر بازي، ارزياب داوري و داوران بازي رفت پرسپوليس – النصر عربستان را معرفي کرد.کنفدراسيون فوتبال آسيا ساتور يوجي ژاپن را به عنوان داور بازي پرسپوليس و النصر انتخاب کرد. دو هموطن وي به نام‌هاي ساگارا تورو و گوچي شينجي به عنوان کمک‌هاي اول و دوم وي را ياري خواهند کرد. تانتا شوگيز ازازبکستان هم داور چهارم اين مسابقه است.سالي‌کين‌دين سارکواوي از سنگاپور را به عنوان ناظر بازي انتخاب کرده است. جاسم محمد از قطر نيز وظيفه ارزيابي داوران و گزارش عملکرد آنها را بر عهده دارد.

برگزاري مزايده دوم پرسپوليس واستقلال درحضور خبرنگاران

مزايده دو باشگاه پرسپوليس و استقلال فردا سه‌شنبه با حضورخبرنگاران برگزارخواهد شد. مرحله دوم مزايده دو باشگاه پرسپوليس و استقلال سه‌شنبه برگزار خواهد شد و متقاضيان تا ساعت 16 امروز دوشنبه فرصت دارند پاکت‌هاي پيشنهادي خود را به سازمان خصوصي‌سازي ارائه کنند.طبق اعلام مشاور رئيس سازمان خصوصي سازي درصورتي که درخواست کننده‌اي وجود داشته باشد و پاکتي به سازمان خصوصي‌سازي برسد، مزايده روز سه‌شنبه 19 اسفنددر حضورخبرنگاران برگزار خواهد شد. قراراست خبرنگاران تا زمان باز شدن پاکت‌ها در مراسم مزايده حضور داشته باشند اما قيمت و نام درخواست کنندگان تا زمان محرز شدن اهليت آنها اعلام نمي‌شود.

تيموريان در اردوي پرسپوليس

آندرانيک تيموريان هافبک تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز با سرپرست و کادر فني تيم فوتبال پرسپوليس ديداروگفتگو کرد.اقامت بازيکنان دو تيم پرسپوليس و تراکتورسازي تبريزدرهتل پارس موجب شد تا اعضاي اين دو تيم در لابي و رستوران هتل با يکديگر ديدارهايي داشته باشند.در اين ميان ديروز به هنگام صرف صبحانه، آندرانيک تيموريان هافبک تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز که سابقه عضويت دراستقلال را نيزدرکارنامه دارد، به سمت ميز کادر فني و سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس آمد و با محمود خوردبين، حميد درخشان، حسين عبدي وديگر اعضاي کادر فني به گپ و گفت و خوش و بش پرداخت.اعضاي کادر فني پرسپوليس و تيموريان لحظاتي با يکديگر به گفتگو پرداختند و براي يکديگر آرزوي موفقيت کردند. تيموريان که رابطه صميمانه‌اي با محمد نوري دارد، با کاپيتان پرسپوليس و برخي از بازيکنان تيم نيز به خوش و بش پرداخت.


 سوت پايان 

 هفته هفتم ليگ حرفه‌اي بسکتبال

جدال تيم‌هاي بدون شکست در تهران

تيم‌هاي بدون شکست، صدرنشين و مدعي ليگ حرفه‌اي بسکتبال ايران در هفته هفتم به مصاف هم مي‌روند.دانشگاه آزاد در هفته گذشته از پيروزي يک طرفه 92 بر40 خود مقابل تيم فولاد هفت الماس قزوين، روحيه و انرژي لازم را ذخيره کرده و در تالار بسکتبال آزادي منتظر مهرام است. مهرام در هفته گذشته اما شرايط متفاوتي داشت و يک ديدار سراسر هيجان و حاشيه را از شهرداري گرگان برد. نتيجه اين حاشيه‌ها و درگيري‌ها، 3 جلسه محروميت از بازي‌هاي خانگي و 5 ميليون تومان جريمه براي شهرداري ميزبان بود. دو تيم از فصل 1389 تاکنون15 بارمقابل هم صف آرايي کرده‌اند که مهرام در اين ديدارها برتري محسوسي بر ديگرحريف تهراني داشته است. مهرامي‌ها در15 بازي گذشته 13 بار پيروز شده‌اند و شاگردان مهران شاهين طبع در دانشگاه آزاد تنها در 2 بازي پيروز بوده‌اند که يکي از آنها در ليگ ملي سال 93 بوده است. دست دو مربي به اندازه کافي براي انتخاب بازيکنان تأثيرگذار باز خواهد بود تا در شرايط مختلف با استفاده از بازيکنان کارآمد خود، جريان بازي راعوض کنند. درپايان اين بازي، تنها يک تيم بدون شکست در ليگ حرفه‌اي بسکتبال باقي خواهد ماند.در ديگر بازي اين هفته، فولاد هفت الماس قزوين از پميناي اصفهان پذيرايي مي‌کند. فولادي‌ها پس از شکست سنگين هفته قبل مقابل دانشگاه آزاد به دنبال اعاده حيثيت در خانه هستند. پتروشيمي بندرامام نيزکه هفته قبل استراحت کرده در اين هفته ميهمان ثامن مشهد است. شهرداري گرگان هم با پتروشيمي ماهشهر روبه‌رو مي‌شود. برنامه ديدارهاي هفته هفتم ليگ برتر بسکتبال به شرح زير است:

دوشنبه، 18 اسفند:

مهرام تهران - دانشگاه آزاد، ساعت15:30

پتروشيمي ماهشهر - شهرداري گرگان، ساعت 16

فولاد هفت الماس - پمينا اصفهان، ساعت16

ثامن مشهد - پتروشيمي بندرامام، ساعت16:20

برکناري افجه‌اي از هيات مديره استقلال

بعد ازاينکه ديروزبهرام افشارزاده مديرعامل باشگاه استقلال تصميم گرفت که سيد سعيد افجه اي راازسخنگويي اين باشگاه عزل کند در تصميمي تازه تر وي را از عضويت درهيات مديره هم برکنار کرد.البته گفته مي شود برکناري افجه اي ازهيات مديره استقلال تصميم تنها شخص افشارزاده نبوده و وزارت ورزش هم در اين تصميم دخيل بوده است.دراين خصوص بهرام افشارزاده مديرعامل استقلال اعلام کرد سيد سعيد افجه‌اي نه تنها از اين پس سخنگوي اين باشگاه نخواهد بود، بلکه وي درخواست کرده تا او از عضويت استقلال نيز خارج شود.وي اعلام کرد که علاوه بر اين که سيد سيعد افجه‌اي، سخنگوي باشگاه استقلال راعزل کرده، بلکه نامه برکناري اوازهيات مديره استقلال را هم به وزارت ورزش و جوانان فرستاده است.مديرعامل استقلال ادامه داد: پيش از اين بارها به افجه‌اي اعلام کرديم کمترمصاحبه کند، اما وي توجهي به اين مساله نداشته وازاين به بعد اگرقراربه همکاري افجه‌اي با استقلال باشد اودرسنگري ديگر در خدمت باشگاه خواهد بود.

محمود افشاردوست دبير فدراسيون واليبال:

کارمان سخت شد

دبير فدراسيون واليبال با دشوار خواندن شرايط تيم ملي ايران براي حضور در مرحله نهايي ليگ جهاني گفت: ما براي اينکه به جمع شش تيم برتر ليگ جهاني برسيم بايد با تيم‌هاي برتر دنيا مبارزه کنيم.محمود افشاردوست درباره اعطاي ميزباني مرحله نهايي ليگ جهاني به برزيل، ضمن بيان مطلب فوق اظهارکرد: برزيل قبلا هم کانديدا بود که در مقطعي با فدراسيون جهاني مشکل پيدا کرد اما ظاهرا طرفين صلح کردند و به توافق رسيدند که FIVB بار ديگر اعلام کرد برزيل ميزبان مرحله نهايي مسابقات شده است.وي درباره کانديداتوري ايران براي مرحله نهايي تاکيد کرد: وقتي برزيل انصراف داده بود، ايران، روسيه، لهستان و اين اواخر استراليا نيز کانديداي مرحله نهايي شدند که با توجه به شرايط ايران ما از شانس خوبي هم برخوردار بوديم. ضمن اينکه محمدرضا داورزني در دو مقطع رايزني‌هاي خوبي را در سفرهايي که داشت انجام داد اما در نهايت برزيل و فدراسيون جهاني به توافق دست يافتند و اين کشور ميزبان مرحله نهايي ليگ جهاني 2015 شد.دبير فدراسيون واليبال با بيان اينکه کار ايران براي راهيابي به مرحله نهايي بسيار سخت شده است، خاطرنشان کرد: با اين شرايط کار براي تيم ملي ايران خيلي سخت شده است. روسيه، لهستان و آمريکا قهرمان‌هاي المپيک، جهان و ليگ جهاني در آخرين دوره‌ها هستند و بايد در اين شرايط سطح توقعات را معقول کنيم. تيم ايران پتانسيل اين را دارد از همين گروه هم بالا برود ولي کار خيلي سخت است.وي درباره هدفگذاري ايران در اين رقابتها بيان کرد: تمام تمرکز ما اين است که به مرحله نهايي صعود کنيم. تيم ملي ايران خودش را به دنيا ثابت کرده است و اگر در اين چند ماه خوب تمرکز کنيم مي‌توانيم به شرايط خوبي برسيم.افشاردوست در پايان گفت: ما مبارزه مي‌کنيم که به جمع شش تيم برسيم. ما مي‌دانيم که تيم‌هاي خارجي حالا از ايران شناخت پيدا کرده‌اند اما ما هم شناخت لازم را از آنها داريم و اميدوارم که امسال بتوانيم بهترين نتايج ممکن را براي واليبال ايران رقم بزنيم.


 يادداشت 

 مشکلات پيش روي باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس!

دکترمهدي خبيري

تنها يک روزديگر به برگزاري مزايده دوم فروش دو باشگاه پرسپوليس و استقلال باقي مانده است.واقعيت در خصوص اين دو باشگاه اين است که اگر دولت بستر يک سري زيرساخت‌ها از جمله زيرساخت‌هاي حقوقي، دارايي‌هاي نامشهود مثل کپي رايت و حقوق رسانه‌اي (تلويزيون و ساير رسانه‌هاي تصويري) و صحه گذاري و... را براي اين دو باشگاه فراهم مي‌کرد، الان اين دو باشگاه بايد با رقم بسيار بالاتري جهت فروش به مزايده گذاشته مي‌شدند زيرا ارزش اين دو باشگاه بيشتر ازرقم پيشنهادي است. اما چون اين ساختارهاي حقوقي و سخت افزاري آماده نيست، هر کسي که بخواهد اين دو باشگاه را بخرد، دچار مشکل مي‌شود و صدمه خواهد خورد.اگر بخش خصوصي يا غيردولتي بخواهد براي خريد اين دوباشگاه ورود پيدا کند، چون بيشتر کارها از نظر سخت‌افزاري و نرم‌افزاري براي فروش اين دو باشگاه آماده نيست و مقرارت و قوانين دقيقي براي اسپانسرها و حاميان مالي از نظر نيروي انساني، تجهيزات، امکانات و... وجود ندارد، در نتيجه واگذاري دو باشگاه استقلال و پرسپوليس به بخش خصوصي به صلاح خريدارها و نيز اين دو باشگاه نيست. اگر دولت مي‌توانست روي اين دو باشگاه 3 تا 4 سال با برنامه سرمايه‌گذاري مي‌کرد و سپس بحث واگذاري را پيش مي‌کشيد، بهتر جواب مي‌داد و با رقم بسيار بالاتري اين دو باشگاه به مزايده گذاشته مي‌شدند. درحال حاضر بايد با فکر و برنامه درخصوص واگذاري اين دو باشگاه به بخش خصوصي وارد شد. ما در اين باره الگوهاي خوبي در دنيا داريم که با استفاده از اين الگوها مي‌توانيم از اين واگذاري نهايت سود را ببريم. با توجه به بحران کنوني که اين دو باشگاه درگير آن هستند، اگر مجلس و دولت با زمان‌بندي مناسب و درست اين واگذاري را انجام دهند، شرايط به نفع اين دو باشگاه خواهد بود، اما متاسفانه دولت با اين واگذاري شايد مي‌خواهد مسئوليت اين دو باشگاه راازسرش باز کند. درحالي که با رفع يک مشکل، مشکلات ديگري درآينده ايجاد خواهد شد. اگر دولت درشرايط فعلي روي اين مساله با دقت بيشتري و به عنوان يک نهاد سرمايه‌گذار روي اين دو باشگاه تمرکزکند،آورده بسيار بالايي در آينده براي استقلال و پرسپوليس به دنبال خواهد داشت و بستري براي ساير باشگاه‌ها فراهم خواهد کرد.اگر باشگاه‌هاي استقلال و پرسپوليس با وضعيت کنوني واگذار شوند، اين دو باشگاه مشکلات بيشتري را پيش رو خواهند داشت.


 شكست پرسپوليس و صدرنشيني دوباره نفت 

 
هفته‌ بيست و دوم ليگ برتر فوتبال با انجام ديدارهاي نمايندگان آسيايي فوتبال ايران با حريفان خود به پايان ‌رسيد. در ادامه هفته‌ بيست و دوم ليگ برتر فوتبال يکشنبه نمايندگان فوتبال ايران در ليگ قهرمانان باشگاه‌هاي آسيا به مصاف حريفان خود ‌رفتند که درمهم‌ترين ديدار اين روز تراکتورسازي در خانه پذيراي پرسپوليس بود.دو تيم سرخپوش ليگ برتر فوتبال ايران اين هفته‌ در آسيا کار بزرگي کرده‌اند و برابر حريفان متمول خود به پيروزي رسيدند.

پرسپوليس در ازبکستان از سد بنيادکار گذشت، تيمي که تاکنون به هيچ تيم ايراني نباخته بود. تراکتورسازي هم در تبريز الاهلي امارات را شکست داد، در حالي که حريف اماراتي يکي از ثروتمندترين باشگاه‌هاي آسيا است و در ترکيب خود ازملي‌پوش برزيلي بهره مي برد.جدال سرخ‌هاي آسيايي ليگ ايران مي‌توانست جذاب‌ترين بازي اين هفته‌ باشد و تماشاگران مشتاق را هيجان زده کند.پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا کاملا متفاوت با ليگ برتر ظاهر شده است و با دو پيروزي ارزشمند صدرنشين گروه خود است و مي‌خواست اين روند را درليگ برتر نيز دنبال کند. در هر صورت پرسپوليس نتوانست در مقابل تراكتورسازي موفق عمل كند و در نهايت با نتيجه يك بر صفر مقابل اين تيم تبريزي شكست خورد. تك گل تراكتورسازي را شاهين ثاقبي در دقيقه 62 به ثمر رساند.

با اين پيروزي تراكتورسازي به رده دوم جدول صعود كرد.

نفت تهران که در ليگ قهرمانان باشگاه‌هاي آسيا يک شکست و يک تساوي داشته به مصاف گسترش فولاد تبريزرفت. اين تيم پس ازچندين هفته‌ صدرنشيني روزجمعه صدرجدول را به استقلالي‌ها واگذار کرد، اما اميدواربود با برتري برابر گسترش فولاد بار ديگر خود را درقله ليگ ببيند.

در نقطه مقابل گسترش فولاد تبريز براي جدا کردن خود از نيمه پاييني جدول نياز مبرمي داشت که از مدعي جوان و سخت کوش قهرماني ليگ درتهران امتياز بگيرد. در هر صورت اين بازي با نتيجه 2 بر يك به سود تيم نفت به پايان رسيد تا اين تيم دوباره صدر جدول را از استقلال پس بگيرد. ديگر ديداراين هفته در اهواز برگزار ‌شد،جايي که فولاد ميزبان پيکان تهران بود.

شاگردان اسکوچيچ اين هفته‌ درليگ قهرمانان باشگاه‌هاي آسيا درازبکستان برابر لوکوموتيو اين کشور متوقف شدند و مي‌خواستند درليگ برتر با يک پيروزي خاطره تلخ آن تساوي را فراموش کنند. براي اين کار فولادي‌ها بايد از سد پيکان عبورمي کردند.

تيمي که حال وروز چندان خوشي ندارد وبه نظر مي‌رسد حريف آساني براي مدافع عنوان قهرماني باشد اين بازي نيز در پايان با نتيجه مساوي صفر بر صفر به پايان رسيد تا تيم فولاد همچنان در ليگ روند ناموفقي داشته باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي