جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/12/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4949


نمايشگاه بهاره بومهن افتتاح شد

رئيس جمعيت هلال احمر :
در ايام نوروز 5 چادر ايمني و سلامت جوانان در ورودي شهر مستقر خواهد شد

معاون فرماندار فيروزکوه:
نهادينه‌سازي حفظ منابع طبيعي در دستور کار قرار گيرد


کمک بيش از 500 ميليارد ريالي خيرين مدرسه‌ساز در اسلامشهر


خبر


خبر


 نمايشگاه بهاره بومهن افتتاح شد 

 بومهن - خبرنگارآفرينش

نمايشگاه بهاره شهر بومهن در خيابان سپاه اين شهر افتتاح شد.به گزارش خبرنگارآفرينش، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمين حسين توسلي امام‌جمعه پرديس، سيامک بايرام‌پور معاون برنامه‌ريزي فرماندار شهرستان پرديس، حجت فضل‌علي رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت، رؤساي اتحاديه‌هاي صنفي شهرستان پرديس و... نمايشگاه بهاره شهر بومهن در خيابان سپاه اين شهر افتتاح شد.

حجت فضل‌علي، رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پرديس در آيين افتتاح اين مراسم ضمن تسليت ايام سوگواري فاطميه اظهار داشت: نمايشگاه‌هاي فروش بهاره در دو نقطه پرديس و بومهن داير شده که امروز افتتاح نمايشگاه بومهن انجام مي‌شود و فردا نيز نمايشگاه فروش بهاره شهر پرديس آغاز به کار خواهد کرد.

وي افزود: نمايشگاه بومهن در متراژ 3 هزار مترمربع داير شده است که شامل 130 غرفه پوشاک، کيف و کفش، آجيل و خشکبار، ملزومات مورد احتياج شهروندان در قبل و بعد از ايام نوروز، انواع شوينده، کالاهاي اساسي، گوشت، مرغ، ماهي، روغن، قند و شکر، ميوه و تره‌بار در اين غرفه‌هاي تنظيم بازار که به‌صورت رايگان در اختيار عرضه‌کنندگان قرار گرفته است.رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پرديس ادامه داد: اين نمايشگاه‌ها به مدت 10 روز برقرار خواهد بود و در صورت رضايت اصناف و شهروندان اين مدت قابل ارتقاء است همچنين در اين نمايشگاه قيمت اجناس 20 تا 30 درصد زير قيمت بازار توزيع خواهد شد.

فضل‌علي افزود: هدف اصلي برگزاري اين نمايشگاه‌ها ايجاد فضا و نظارت مطمئن و درخور شأن براي خريد مردم در ايام قبل از نوروز است و اين نمايشگاه با کمک اداره صنعت، معدن و تجارت و اتحاديه‌هاي شهرستان پرديس داير شده است.


 رئيس جمعيت هلال احمر :
 در ايام نوروز 5 چادر ايمني و سلامت جوانان در ورودي شهر مستقر خواهد شد 

 جويبار – سميه ابوالحسني

رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان جويبار با بيان اينکه در ايام نوروز 5 چادر ايمني و سلامت جوانان در ورودي شهر مستقر خواهد شد، گفت: نصب چادرهاي استقبال، نماز، ايستگاه نقاشي، صنايع دستي و نمايشگاه کتاب از 28 اسفند لغايت 15 فروردين برپا خواهد بود.

به گزارش خبرنگار آفرينش، محمد احمديان در جلسه هماهنگي ستاد تسهيلات سفر سال آينده با اشاره به اينکه 4 تيم امدادي در منطقه کوهي خيل، پايگاه امداد و نجات دريايي شهداي چپکرود، جمعيت هلال احمر و پل شيبابندان مستقر خواهد شد، اظهارداشت: در کنار پايگاه امداد و نجات جاده اي در کوهي خيل 5 چادر براي اسکان مسافران نيز ايجاد مي شود.

وي با بيان اينکه در نوروز سال جاري حدود 4 هزار بروشور بين مسافران توزيع شده است، اذعان داشت: خوشبختانه در نوروز سال جاري اتفاق ناخوشايندي صورت نگرفت و در 7 تصادف فوتي نداشتيم.

رئيس جمعيت هلال احمر جويبار از توزيع 400 سبد کالا با مشارکت کميته امداد در پايان سال جاري به افراد نيازمند و محروم خبر داد و افزود: يکي از مواردي که جمعيت هلال احمر به آن توجه داشته بحث آموزش مردمي بوده است و در سال جاري حدود هزار و 200 نفر آموزش هاي امداد و کمک هاي اوليه و امداد و نجات را در شهرستان گذراندند.

احمديان از اهداي زمين 500 متر مربع در بخش گيلخواران روستاي انارمز جويبار توسط خير براي ايجاد پايگاه امداد و نجات به ارزش 200 ميليون تومان خبر داد. وي بيان کرد: با توجه به اينکه جمعيت هلال احمر جويبار جديد التاسيس و داراي دو پايگاه جاده اي و دريايي است همچنين مجوز صدور انبار امدادي در زميني به مساحت 2 هزار متر مربع در بخش مرکزي شهرستان جويبار داده شد.

احمديان با اعلام اينکه 15 نيروي رسمي و غير رسمي با اين جمعيت همکاري مي کنند، اظهارداشت: 240 نيروي جوان داوطلب نيز با جمعيت هلال احمر شهرستان همکاري دارند.

وي خواستار همکاري بيشتر مردم و دستگاههاي اجرايي در خصوص آموزشهاي اوليه امدادي هلال احمر شد و افزود: خوشبختانه در بحث آموزش اقدامات خوبي در اين شهرستان صورت گرفت.

احمديان از راه اندازي اتاق واکسيناسيون جهت واکسينه کردن حجاج براي اعزام به خانه خدا خبر داد و گفت: تاکنون بيش از 7 هزار و 860 نفر براي اعزام به حج واکسينه شدند.


 معاون فرماندار فيروزکوه:
 نهادينه‌سازي حفظ منابع طبيعي در دستور کار قرار گيرد 

 فيروزكوه - ايرج صادقعلي

معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار فيروزکوه گفت: نهادينه‌سازي فرهنگ حفظ منابع طبيعي در دستور کار مسئولان اين شهرستان قرار گيرد.به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل از روابط عمومي فرمانداري فيروزکوه، به مناسبت هفته منابع طبيعي و در مراسمي با حضور برخي مسئولان شهرستان فيروزکوه، 280 اصله نهال مثمر و غيرمثمر در مدارس شهري، روستايي و مجتمع‌هاي آموزشي شهرستان غرس شد.مهين خليل‌ارجمندي، معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار فيروزکوه در اين مراسم اظهار کرد: غرس نهال در هفته منابع طبيعي کار زيبايي است و انجام اين کار در مدارس شهرستان در حقيقت مشارکت دادن دانش‌آموزان در نهادينه‌سازي فرهنگ حفظ منابع طبيعي است.

همچنين يعقوب ايماني، مدير آموزش و پرورش شهرستان فيروزکوه در اين مراسم گفت: در راستاي اجراي اين طرح، آموزش و پرورش شهرستان فيروزکوه با هماهنگي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان، در هر مدرسه پنج نهال با اولويت درختان مثمر غرس مي‌کند که در مجموع مشتمل بر 280 نهال مثمر و غيرمثمر است.شايان ذکر است انواع درختان غيرمثمر سوزني‌برگ و کاج و مثمر گردو و آلبالو در سطح مدارس شهرستان غرس شد و مسئولان به‌طور نمادين در مجتمع فرهنگي فيروزه آموزش و پرورش و دبستان پسرانه پيامبر اعظم (ص) حضور يافتند.

حدود 4 هزار و 800 دانش‌آموز در مدارس شهري و روستايي شهرستان فيروزکوه تحصيل مي‌کنند.

سرپرست اداره منابع طبيعي و معاونان آموزش و پرورش شهرستان فيروزکوه ديگر مسئولان حاضر در اين مراسم بودند.


 کمک بيش از 500 ميليارد ريالي خيرين مدرسه‌ساز در اسلامشهر 

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

حسن حبيبي پورمدير آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر، در ششمين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز اين شهرستان با شعارتوسعه عدالت آموزشي برگزار شد، اظهارداشت : خيرين مدرساز در جهت رفع مشکلات فضاهاي آموزش و پرورش و امر خطير تعليم و تربيت، بيش از 500 ميليارد ريال به اين امرهديه نموده‌اند. حبيبي پور با ارائه گزارشي از عملکرد مجمع خيرين مدرسه‌ساز شهرستان اسلامشهر افزود: کمک وهمراهي خيرين بزرگوار در قالب مجمع خيرين مدرسه‌ساز که به همت امام جمعه اسلامشهر و جمعي ديگر از مسئولين شهرستان شکل گرفته، باعث شده که تاکنون بيش از 50 باب ساختمان آموزشي در سطح اين منطقه احداث شود. وي تاکيد کرد: يکي از عمده تلاشهاي اين مجمع که با شعار يک آجر تا يک مدرسه درجهت توسعه فرهنگ مشارکت عمومي در پيشبرد اهداف آموزش و پرورش شکل گرفت، اجراي طرح مهرورزان کوچک است ،که براي نخستين بار دانش آموزان اسلامشهري توانستند در قالب اين طرح يک مدرسه 15 کلاسه را با پولهاي توجيبي شان احداث ، تکميل و به مرحله بهره برداري برسانند.

مدير آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر بيان داشت : در حال حاضر تعداد 9 پروژه خيري در سطح اين شهرستان در حال احداث است که تاکنون پيشرفت فيزيکي 40 تا 100 درصد داشته اند ، که با نصب انشعابات آب و برق و گاز و تامين تجهيزات آموزشي مورد نياز بزودي آماده بهره برداري خواهد شد.

اين مقام مسئول تصريح کرد: بالغ بر 20مدرسه با عمر بالاي 35 سال در سطح شهرستان اسلامشهر وجود دارد ، که در انتظار تخريب و بازسازي هستند که با کمکهاي سازمان نوسازي مدارس شايد تا 30 سال آينده اين بازسازي امکان پذير نباشد و کمکهاي خيرين به انجام اين کارسرعت خواهد بخشيد.حبيبي‌پورخاطر نشان کرد: خيرين مدرسه‌ساز با هزينه کردن مال فناپذير خود در امر خير مدرسه سازي در راه خدا‌، اين مال را جاوادانه کرده و خير دنيا و آخرت را در کارنامه اعمالشان ثبت و ضبط کرده و با بذل مال و جهاد مالي در راه رضاي خدا،براي عمران و آباداني اين کشور ايثار و فداکاري مي کنند.

ساخت مدرسه صدقه جاريه است

حجت الاسلام محمدنوروزي امام جمعه و رييس مجمع خيرين مدرسه‌ساز شهرستان اسلامشهر نيز طي سخناني، اظهارداشت: همه انبياء الهي و ائمه معصومين عليهم السلام خير بودند و براي کار خير و ترويج آن آمده بودند و انجام دادن کار خير براي رضاي خدا در آيات و روايات بسياري مورد تاکيد قرار گرفته است.

وي تاکيد کرد:ساخت مدرسه، بيمارستان و مسجد و... صدقه جاريه براي بانيان اين امور خير محسوب مي شود،اگر مي خواهيد پس از مرگ نيز اجر، پاداش و ثواب نصيبتان شود، نسبت به احداث بناهاي عام المنفعه اهتمام داشته باشيد.

احداث 2 مدرسه توسط خيرين در

بخش چهاردانگه

درادامه اين مراسم که فرماندار ، ائمه جمعه اسلامشهر و واوان وجمع کثيري از مسئولين شهرستان و خيرين حضور داشتند ، پس از اجراي سرود توسط دانش آموزان، تعدادي از خيرين مهرورز دانش آموز قلکهاي پس‌اندازخود را شکستند ودر امر مدرسه سازي به مجمع خيرين اهدا کردند، پس از آن خيرين حاضر با اهداي کمکهاي نقدي و غير نقدي خود، در امر مقدس مدرسه سازي مشارکت نمودند،همچنين دو خير نيکوکار هم هزينه احداث2 باب ساختمان آموزشي را در بخش چهاردانگه شهرستان اسلامشهر تقبل کردند. در خاتمه ششمين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز شهرستان اسلامشهر، با اهداي لوح يادبودي از تلاشهاي خيرين و افراد نيکوکار اين شهرستان تجليل و قدرداني به عمل آمد. قابل ذکر است که با تلاشهاي مجمع خيرين مدرسه‌ساز شهرستان اسلامشهر و با کمکها و مساعدتهاي خيرين تاکنون دهها مدرسه، چندين باب نمازخانه و سالن ورزشي چند منظوره احداث شده است که علاوه بر اين کمکها خيرين در جهت تکميل و تامين وسايل کمک آموزشي و هوشمندسازي مدارس نيز کمکهاي چشمگيري داشته و همواره کمک و ياور دستگاه تعليم وتربيت اين شهرستان بوده اند که اگر اين حمايتهاي خيرين نبود، آموزش و پرورش با مشکلات عديده‌اي مواجهه شده و همانند سالهاي گذشته بايد مدارس بصورت چند شيفته فعاليت مي کردند.


 خبر 

 تيم فوتبال شهرداري اراک مقابل فرهنگ رامهرمز به برتري رسيد

اراک - الهام فراهاني

مديرعامل باشگاه فرهنگي ورزشي شهرداري اراک خبر داد: در چارچوب هفته يازدهم ليگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌هاي کشور دو تيم شهرداري اراک و فرهنگ رامهرمز در ورزشگاه امام خميني (ره) به مصاف يکديگر رفتند؛ که در پايان تيم شهرداري اراک موفق شد با نتيجه سه بر دو به برتري برسد. مديرعامل باشگاه فرهنگي ورزشي شهرداري اراک خبر داد: در چارچوب هفته يازدهم ليگ دسته سوم فوتبال باشگاه‌هاي کشور دو تيم شهرداري اراک و فرهنگ رامهرمز در ورزشگاه امام خميني (ره) به مصاف يکديگر رفتند؛ که در پايان تيم شهرداري اراک موفق شد با نتيجه سه بر دو به برتري برسد. عزيزمحمدي در شرح اين ديدار، عنوان نمود: در دقايق ابتدايي، بازيکنان شهرداري چندين بار تا فتح دروازه فرهنگ رامهرمز پيش رفتند اما تيرک دروازه مانع از به ثمر رسيدن گل شد تا در نهايت رسول رضايي بعد از پشت سر گذاشتن مدافع حريف، گل اول شهرداري را به ثمر برساند.

المان‌هاي نوروزي، مراحل ساخت را پشت سر مي‌گذارند

اراک - الهام فراهاني

مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري اراک خبر داد: المان‌هاي نوروزي، مراحل ساخت را پشت سر مي‌گذارند.فاطمه عسگري با اشاره به فراخوان سراسري المان‌هاي نوروزي گفت: پس از برگزاري فراخوان و داوري المان‌ها، آثار منتخب به مرحله اجرا رسيدند.فاطمه عسگري با اشاره به فراخوان سراسري المان‌هاي نوروزي گفت: پس از برگزاري فراخوان و داوري المان‌ها، آثار منتخب به مرحله اجرا رسيدند.

وي بيان داشت: با نظارت کارشناسان فني و هنري سازمان زيباسازي المان‌هاي نوروزي منتخب، در دست ساخت هنرمندان مي‌باشند که به محض آماده شدن در محل‌هاي جانمايي شده نصب مي‌گردند.

خدمات‌رساني در بومهن متناسب با خواست مردم نيست

بومهن - خبرنگارآفرينش

فرماندار شهرستان پرديس گفت: خدمات‌رساني در شهر بومهن متناسب با خواست مردم نيست

به گزارش خبرنگارآفرينش، مرتضي حيدري در حاشيه مراسم درختکاري در پرديس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از 6 ماه گذشته برنامه‌ريزي‌هايي را براي توسعه فضاي سبز شهرستان پرديس انجام و کميته‌اي را در معاونت عمراني فرمانداري تشکيل داديم تا نهضتي براي سبز نگه‌داشتن شهرهاي شهرستان پرديس انجام دهيم که نقش اصلي اين نهضت را شهرداري‌هاي بومهن و پرديس، بخشداري جاجرود، اداره راه، منابع طبيعي، محيط‌زيست و.. بر عهده داشتند.

وي افزود: مقرر شد بودجه‌اي کافي براي سبز کردن ورودي و داخل شهرها در نظر گرفته شود و تمام ادارات تلاش خود را براي بهبود و توسعه فضاي سبز به کار بستند، اما مشکل اصلي منطقه آب است که اميدواريم با برنامه‌هايي اين مشکل حل شود.

وي با بيان موفقيت شهرداري پرديس در رفع نيازهاي شهروندان موفق‌تر از ديگر دستگاه‌ها گفت: شهرداري پرديس توانسته با توجه به پتانسيل‌هاي موجود رضايتمندي مردم را به دست بياورد که اميدواريم با فراهم شدن امکانات اين رضايت به حداکثر برسد

فرماندار شهرستان پرديس در خصوص اقدامات شهرداري بومهن نيز گفت: در کل اقدامات مناسبي صورت گرفته اما با توجه به مشکلاتي که شوراي شهر بومهن در مقاطعي داشت، اين موضوع کمرنگ شده بود؛ اميدواريم که اين مشکلات کمتر شود.

حيدري بيان داشت: بومهن يک شهر تاريخي، ارزشمند با مردمي متدين، شايسته و فهيم و شايسته خدمات بيش از اين است؛ به خصوص اينکه مردم تمام توان خود را براي تقويت شورا و شهرداري به کار بستند، اما متأسفانه ما خدماتمان در شهر بومهن متناسب با خواست مردم نبوده ولي تلاشمان اين است تا رضايت شهروندان بومهني را نيز به دست بياوريم.

در سومين همايش جايزه بهره وري معادن و صنايع معدني ايران صورت گرفت؛

معرفي فولاد مبارکه اصفهان به عنوان شرکت بهره ور در صنايع معدني کشور

اصفهان - راعي

در سومين همايش جايزه بهره وري معادن و صنايع معدني ايران که با حضور معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي، مدير عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران و مديران بنگاه‌هاي صنعتي و معدني کشور در تهران برگزار شد، لوح تقدير شرکت بهره ور به نام فولادمبارکه اصفهان توسط نوبخت، معاون رياست جمهوري به بهرام سبحاني مدير عامل اين شرکت اعطاء شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي در اين همايش با اشاره به ابلاغ پيش نويس سياست‌هاي کلي برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: پيش نويس سياست‌هاي کلي برنامه ششم توسعه هفته گذشته از سوي رهبر معظم انقلاب به مجمع تشخيص مصلحت نظام ابلاغ شد و هدف‌گذاري بهره وري سه درصدي در صدر سياست‌هاي آن خودنمايي مي‌کند.

محمدباقر نوبخت، اظهار داشت: هدف سه درصدي دستيابي به بهره وري براي سومين سال پيش‌بيني شده و انتظار مي‌رود به آن دست يابيم.اين ابلاغيه طبق اصل 110 قانون اساسي که شروع هر برنامه توسعه بايد توسط مجمع تشخيص مصلحت نظام به عنوان نگاه مشورتي پس از کار کارشناسي به پيشنهاد جمع و تاييد رهبر معظم انقلاب به دستگاه‌هاي اجرايي ارجاع شود.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور افزود: همراه با برنامه‌هاي چهارم و پنجم توسعه، در اين دوره سياست اقتصاد مقاومتي در دستور کار قرار دارد و نشانگر اين است که موضوع بهره وري و دستيابي به رشد متناسب به منظور تحقق هدف چشم انداز 1404يعني رسيدن به جايگاه نخست علم و فناوري در منطقه درحالي که يک کشور توسعه يافته هستيم، اهميت بسزايي دارد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور خاطرنشان ساخت: براساس بودجه سال 1394 و با وجود کاهش منابع نفتي و درآمدي، بيش از 9400 ميليارد تومان پژوهش و تحقيق پيش‌بيني اعتبار شده که اين رقم رشد 34 درصدي نسبت به 1393 را نشان مي‌دهد.

مديرکل سازمان فني و حرفه اي مازندران:

ارائه مدرک دانشگاهي مشکل اشتغال را حل نخواهد کرد

ساري – سميه ابوالحسني

مديرکل سازمان فني و حرفه اي مازندران با بيان اينکه الگوهاي شغلي امروزه در دنيا تغيير کرده است، گفت: متاسفانه ارائه مدرک در جامعه معضل و مشکلي از اشتغال حل نخواهد کرد بلکه داشتن مهارت در بازار کار بسيار تاثيرگذار تر است.

به گزارش خبرنگار آفرينش ، رضا گرزين پيش از ظهر دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اينکه در بحث مشاغل خانگي تفاهم نامه اي با بانک ملت به ارزش 3 ميليارد و 200 ميليون تومان به امضاء رسيده است، اظهارداشت: سقف تسهيلات به متقاضيان مبلغ 5 ميليون تومان بوده و تاکنون 2 ميليارد و 260 ميليون تومان آن توسط 675 متقاضي جذب شده است.

وي درخصوص وام هاي خود اشتغالي، تصريح کرد: در سال جاري تفاهم نامه‌اي با موسسه مهر امام رضا به ارزش يک ميليارد تومان به امضاء رسيده است که تاکنون 72 طرح خود اشتغالي از اين تسهيلات استفاده کردند.

وي با اعلام اينکه فردي با داشتن مهارت هيچگاه بيکار نخواهد بود، اذعان داشت: حدود 117 هزار بيکار در استان وجود دارد که 50 هزار نفر آن در اداره کاريابي ثبت نام کرده اند و نرخ بيکاري در افراد تحصيلکرده 10 برابر افراد داراي مدرک ديپلم و زير ديپلم هستند.

مدير کل فني و حرفه اي مازندران با اشاره به اينکه مازندران بعنوان قطب کشاورزي و گردشگري در کشور معرفي شده است، افزود: سازمان فني و حرفه اي استان در همين راستا آموزش هايي براي اشتغال جوانان انجام داده است.گرزين با بيان اينکه در کشور حدود 5 هزار مربي حق التدريسي مشغول به فعاليت اند، تصريح کرد: در مازندران 150 مربي حق التدريسي وجود دارد که خوشبختانه با تمهيدات دولت تدبير و اميد مجوز استخدام 120 مربي در اين استان و بيش از 4 هزار نفر در کشور صادر شده است.

وي بيان کرد: استعدادهاي آموزشي در سه سال گذشته با آموزش و پرورش هماهنگي نداشته است که اين مشکل هنوز پابرجاست.گرزين با اشاره به اينکه هر جامعه نياز به آموزش دارد، اظهارداشت: سازمان فني و حرفه استان در همين راستا به 3 هزار و 814 نفر در روستا معادل 77 هزار و 419 نفر ساعت و هزار و 972 زنداني نيز آموزش داده است.وي اذعان داشت: بايد سند راهبردي توسعه استان بسمت بومي محلي حرکت کند.


 خبر 

 مبارزه با دستفروشان باعث افزايش قيمت‌ها در بازار ابهر شده است؟

ابهر –علي مظفري

همه ساله در آستانه عيد نوروز بازار ابهر رونق خاصي به خود مي‌گرفت و از رقابت خوبي هم برخوردار بود و اين امر سبب مي‌شد تا حدي قيمتها در مغازه‌ها هم شکسته شود و تنوع اجناس با حضور دستفروشان در بازار بالا باشد و همين تنوع‌گرايي باعث تشويق مردم به خريد از دست‌فروشان گردد.

اگر همين دست‌فروشان نباشند، قدرت خريد مردم به نصف مي‌رسد. بطور مثال شلواري که دست‌فروش 15 هزار تومان مي‌فروشد همان شلوار در مغازه سي هزار تومان بوده و بعضا هم سه برابر بالاتر، ولي متاسفانه امسال با سياستي که شهردار و شوراي اسلامي شهر ابهر براي مبارزه با دستفروشان پيش گرفته اند اين حال و هوا در بازارابهر نيست و به خاطر بالا بودن قيمتها در مغازه‌ها بيشترمردم توان خريد را ندارند و مجبور مي‌شوند براي تهيه اقلام موردنيازعيد به شهرهاي اطراف و يا به استانهاي همجوار سفر کنند که اين امر خود نيز به اقتصاد شهر لطمه وارد مي‌نمايد.

حال نمي دانم شهردار و شوراي شهر ابهر چرا مخالف ارزان فروشي شده است،درحالي که مردم خريد از دست‌فروشان را با صرفه مي‌دانندو از وجود دستفروشان راضي هستند چرا بايد مانع حضور آنان در بازار شويم؟ پاسخ به اين سوال خيلي سريع و روشن بوده از سوي مسئولين امر و اينكه به خاطر ايجاد سد معبر ومزاحمت دررفت آمد مردم در پياده روها مي باشد که عقلا و منطقا بسيار خوب و بجا مي باشد ، ولي جهت يادآوري عرض مي کنم اگر اين کار شما مبارزه با سدمعبر است بس چرا اجناس بيشتر مغازه‌ها بجاي اينکه در داخل مغازه باشد در پياده روها و مقداري هم در خياباها قرارمي گيرد که واقعا مزاحم رفت آمد مردم در طول سال هستند، با آن برخورد نمي شود؟

ولي شخصي که در جاهاي خلوت و باز که هيچ مزاحمتي هم براي رفت آمد مردم ايجاد نمي کند و به دليل عدم توانايي مالي، قادر به اجاره غرفه هم نيست دست فروشي مي کند با آن برجورد شديد مي شود آقايان اگر همين دست فروشان نباشند مطمئن باشيد بعضي از همين مردم نمي توانند چيزي براي خود تهيه نمايند، جالب اينجاست وقتي سوال مي شود مي‌‌گويند ما مي‌خواهيم دست فروشان را سامان دهي کنيم کي و چه وقت خدا مي داند پس اين ساماندهي در ديگر شهرها چگونه و چطوردر کنار بازارهاي شلوغ و پررفت آمد ايجاد شده است و دستفروشان در آن محلها بساط پهن مي کنند ولي در شهري مثل شهر ابهر مطلقا ممنوع مي گردد. لازم است به خاطر اينکه ما هم مثل ديگر شهر ياد بگيريم چگونه دستفروشان را در همان بازارهاي شلوغ ساماندهي نماييم يک سفر کوچک به ديگر شهرها داشته باشيم و ببينم چگونه در اين شهرها دست فروشان فعاليت مي‌کنند و باعث رونق در بازار مي‌شوند.

بهتراست در اين شب عيدي دست مردم را بگيريم و از بي رونقي بازار جلوگيري نماييم.در اين راستا پيشنهاد مي‌گردد فقط براي اين چند روز مانده به عيد با همکاري راهنمايي رانندگي مانع پارک ماشينها در ميدان امام خميني، ميدان آسياب،کنار خيانهاي وليعصر(عج) و امام خميني(ره) باشيد و به جاي پارک ماشينها دستفروشان اقدام به فروش وسايل نمايند.مطمئن باشيد با اين کار مردم دعا گوي شماها خواهند بود.

مختاري خبر داد؛

شبهاي رباط کريم با نورپردازي‌هاي متنوع، زيبا خواهد شد

رباط کريم - ذبيح ا.. اصغري

شهردار رباط کريم از اجراي طرح روشنايي با نصب 400 نوع چراغ هاي نورپرداري در نقاط مختلف شهر خبر داد و گفت: در سال آينده تلاش شهرداري درراستاي بهبود مبلمان شهري شتاب بيشتري به خود مي گيرد. مسعود مختاري در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: عوامل متعددي بر زيبايي و نشاط ظاهري شهر اثر دارد لذا تلاش مجموعه مديريت شهري بر اين است تا بتوان با ايجاد محيطي زيبا و شاداب سبب ايجاد حس تعلق خاطر به مكان و دوست داشتن محيط زندگي در شهروندان شود.

اين مسئول ضمن اشاره به اهميت و اثرگذاري روشنايي شب براي عابرين پياده و افرادي که با وسايط نقليه تردد افزود: شايد تا كنون ضرورت چنداني براي تدوين برنامه مشخص جهت هدايت نور در نقاط مختلف شهر وجود نداشته و همين امر خود موجب افت كيفيت فضايي شده است.

وي در اين راستا اجراي طرح روشنايي با نصب 400 نوع چراغ هاي نورپرداري در نقاط مختلف شهر را مهم خواند و گفت: بطور معمول در فرآيند ادراك محيط، حس بينايي بيشتر از ساير حواس پنجگانه دخالت دارد و يكي از عناصر ادراك بصري، نور است که شهرداري با اجراي اين طرح نورپردازي مي تواند به يکي از مطالبات اساسي شهروندان جامعه عمل بپوشاند.

اين مسئول ادامه داد: اجراي طرح روشنايي معابر با تعويض پايه چراغهاي فرسوده معابر اصلي و همچنين نصب پايه چراغ در معابر مورد نياز از جمله اقداماتي است که در برنامه سال جديد تعريف شده است.

وي همچنين رسيدگي به وضعيت مبلمان شهري رباط کريم را از برنامه‌هاي مهم شهرداري دانست و اعلام کرد: مبلمان فعلي شهر رباط کريم در شان مردم فهيم اين منطقه نيست، به همين خاطر بايد تلاش شهرداري در راستاي بهبود مبلمان شهري شتاب بيشتري به خود گيرد.

سارقان مسلح خودروهاي سنگين درالبرز دستگير شدند

کرج – خاکپور

فرمانده نيروي انتظامي استان البرز از دستگيري 14 سارق مسلح خودروهاي سنگين در قالب دوباند معروف به باندهاي 'سلاخ ' و' شبه' طي روزهاي اخيردراين استان خبرداد.سردار بخشعلي کامراني صالح درجمع خبرنگاران افزود: طبق گزارش ها و شکايت ها ، سارقان مسلح درآزادراه کرج - قزوين چندي پيش تريلرهاي حامل بار آهن بودند را شناسايي و دريک فرصت مناسب با تعقيب و تهديد سلاح اقدام به سرقت ازاين خودروها مي کردند.

وي گفت: در مرحله نخست اعضاي باند سلاخ به سرکردگي (ب - ع) مورد شناسايي قرار گرفت و طي چندين عمليات جداگانه و همزمان تعداد 9 نفر از اعضاء اين باند به همراه سرکرده باند در نقاط مختلف استان البرز دستگير شدند و در بازرسي از مخفيگاه سرکرده اين باند يک قبضه سلاح کمري کشف شد.

کامراني صالح اظهار داشت: پس از دستگيري اعضاي باند سلاخ و انهدام آن، مأموران بلافاصله شناسايي مخفيگاه هاي باند شبه و انهدام آن را در دستور کار قرار دادند و پس از انجام تحقيقات گسترده اطلاعاتي در ابتدا تعداد سه نفر از اعضاي اين باند را شناسايي و دستگير کردند اما دو عضو اصلي اين باند که مخفيگاهشان خارج از استان البرز بود همچنان تحت تعقيب بودند تا اينکه محل اختفاء آنان در تهران بزرگ شناسايي شد .


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي