جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/02/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4980

سخنگوي وزارت ارشاد در نشست خبري:
«خانه دختر» و «نهنگ عنبر» فعلاً اکران نمي‌شوند


"مصطفي عبداللهي" در بيمارستان


"نيکلاس کيج" در جستجوي بن لادن


عبدي پور و ساخت انيميشن "سندباد"


نمايش فيلم "خليل جبران" در لبنان


ميز خبر


دريچه هنر


 سخنگوي وزارت ارشاد در نشست خبري:
 «خانه دختر» و «نهنگ عنبر» فعلاً اکران نمي‌شوند 

سخنگوي وزارت ارشاد گفت: «خانه دختر» و «نهنگ عنبر» فعلاً اکران نمي‌شوند. اميدواريم اين دو فيلم با اصلاح اشکالات محتوايي‌اي که منطبق با آموزه‌هاي اسلامي و ملي نيست، در نوبت اکران قرار گيرند.به گزارش فارس، نشست خبري حسين نوش آبادي سخنگوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي صبح روز گذشته در محل وزارت ارشاد برگزار شد.نوش آبادي در اين نشست ضمن تبريک فرا رسيدن ميلاد حضرت علي(ع) و روز پدر، پيرامون مطبوعات و رسانه‌ها گفت: مطبوعات و رسانه‌ها بايد در جهت روند تکاملي انقلاب و در خدمت اشاعه فرهنگ اسلامي قلم بزنند و در اين زمينه از برخرود انديشه‌هاي متفاوت و از اشاعه خصلت‌هاي تخريبي و ضدفرهنگ پرهيز کنند. رسالت مطبوعات و رسانه در نظام جمهوري اسلامي مبتني بر روشن ساختن افکار عمومي و بالا بردن سطح معلومات و دانش مردم و حمايت از منافع ملي و حقوق مردم است.

وي درباره آخرين وضعيت تالارهاي تئاتر شهر گفت: با پيگيري وزير ارشاد در حال حاضر منابع مالي براي بازسازي آماده شده است. با توجه به پيگيري‌ها براي بازسازي سريعتر و تجهيز تالارهاي مربوط به تالار شهر تهران خوشبختانه با سرعت و به شکل شبانه روزي در حا احيا و بازسازي اين مجموعه تاريخي هستيم. طي شش ماهه ابتداي سال 4 اميدواريم شاهد
بهره برداري ين بخش باشيم.

سخنگوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره اکران فيلم پرحاشيه «خانه دختر» نيز گفت: براي اکران فيلم «خانه دختر» در آينده نزديک، تصميمي گرفته نشده است و در حال بازبيني و بررسي هماهنگي رفع اشکالات هستيم. با همکاري کارگزدان و تهيه کننده اين فيلم اصلاحاتي داشته بنظر مي آيد اشکالات متوجه فيلم در حال برطرف شدن است اما تصميمي براي اکران آن نداريم.

وي درباره فيلم «نهنگ عنبر» نيز گفت:اين فيلم جزو فيلم‌هايي است که با توجه به نگاه طنز و تفريحي که براي مخاطب دارد براي ان اصلاحاتي صوت گرفته است، يک بار فيلم بازبيني شد و مواردي هم ياداوري شده تا اصلاح شود اين فيلم براي دومين بار در حال بررسي است و فعلا اکران نخواهد شد. اميدواريم اين دو فيلم با توجه به اصلاحات و اشکالات محتوايي که منطبق با آموزه‌هاي اسلامي و ملي نيست با رفع اشکالات در نوبت اکران قرار گيرد.

وي پيرامون عملکرد دولت عربستان در مورد هتاکي صورت گرفته به دو نوجوان ايراني و اينکه شب گذشته وزارت خارجه عربستان طي نامه‌اي به کنسولگري جمهوري اسلامي ايران اشد مجازات را براي اين دو خاطي اعلام کرده است در پاسخ به فارس توضيح داد: ما از قبل اعلام کرديم دولت عربستان تا زماني که عذرخواهي رسمي از دولت جمهوري اسلامي ايران نکرده باشد و آن دو مأمور خاطي و هتاک را به اشد مجازات نرساند سفرهاي عمره همچنان در حال تعليق خواهد بود؛ اين دو شرط بايد حاصل شود يعني هم عذرخواهي مستقيم، شفاف، جدي و فوري دولت عربستان را پاس داريم که به صورت رسمي بايد از دولت جمهوري اسلامي ايران صورت گيرد و هم مجازات شديد براي اين دو خاطي البته دولت عربستان هم در مذاکرات به اشد مجازات متعهد شده است و اعلام کرده اين دو فرد مجازات خواهند شد ولي تاکنون عذرخواهي از مبادي رسمي اعلام نشده است. اين عذرخواهي که عنوان شد شب گذشته اعلام شده ولي کافي نيست زيرا وزارت خارجه عربستان نامه‌اي به کنسولگري ايران ارائه کرده است.

نوش‌آبادي گفت: البته ما از لغو سفر عمره به عنوان سياست دائمي استقبال نمي‌کنيم چون اين حقي براي ملت ايران است و وظيفه دولت عربستان مي‌باشد که امکانات رفاهي و امنيتي را براي زائران فراهم کند به آنها احترام گذاشته و پايبند به حفظ حرمت و کرامت انساني باشد.

وي همچنين درباره ارکستر سمفونيک تهران و ملي گفت: ارکستر سمفونيک تهران و ملي ادغام خواهد شد و سازمان ارکستر سمفونيک ملي تشکيل خواهد شد. به علت اين که رهبر و اعضاي مشتکر درآينده نزديک اين دو ارکستر مشترکا ادامه فعاليت خواند داد.نوش ابادي درباره علت افزايش قيمت بليت‌هاي ارکستر سمفونيک ملي ايران که از 35 تا 150 هزار تومان به فروش مي‌رسد، گفت: اصولا بليت کنسرت‌ها در همه جاي دنيا جزو گرانترين بليط ها نسبت به هنرهاي تجسمي است. در کشور ما نيز اين واقعيت وجود دارد که هرگاه کنسرتي برگزار مي‌شود قيمت‌ها گران و تهيه بليط براي همه فراهم نيست چرا که توسط بخش خصوصي انجام مي شود در نتيجه هزينه‌هاي بالايي دارد که به تبع بر هزينه بليت افزوده مي‌شود. وي ادامه داد: البته ما نظارت کافي را داريم که اين افزايش قيمت بيش از حد نباشد گراني ها بايد متعادل باشد در بخش اجراي کنسرت‌هاي ملي و سمفونيک ما با بخش خصوصي مسابقه نخواهيم داد. دولت هزينه تشکيل کنسرت ها را مي‌دهد هر زماني که به صورت ملي و مردمي عرضه شود رعايت اعتدال خواهد شد تلاش مي‌کنيم قيمت بليت ها منطبق بر شرايطي باشد که ما تنظيم مي‌کنيم.

سخنگوي وزارت ارشاد درباره نمايشگاه کتاب گفت: اين نمايشگاه روز 15 ارديبهشت و يک روز قبل از آغاز رسمي توسط رئيس جمهور افتتاح مي‌شود و اميدواريم تشريف فرمايي رهبر انقلاب باعث دلگرمي متوليان حوزه فرهنگ و هنر باشد.

وي ادامه داد: قبل از آغاز نمايشگاه کتاب مدير اداره کتاب معرفي مي‌شود. گزينه نهايي مشخص شده و شخص وزير تصميم نهايي را مي‌گيرد.سخنگوي وزارت ارشاد همچنين در پاسخ به اين پرسش که ستاد خبري نمايشگاه اسامي کشورهاي خارجي شرکت کننده در نمايشگاه را که لبنان از آن جمله بود منتشر کرد اما سفارت لبنان در ايران اين قضيه را تکذيب کرده است آيا اطلاعي از حضور کشورهاي خارجي در نمايشگاه داريم گفت: دو هزار و 100 ناشر داخلي در نمايشگاه غرفه دارند اما اطلاعاتي از تعداد ناشران و کشورهاي شرکت کننده ندارم.

نوش آبادي در پاسخ به سوالي درباره اينکه وزارت ارشاد به تبليغ فيلم‌هاي داخلي در شبکه هاي ماهواره اي مجوزي اعطا کرده اينگونه توضيح داد که، بايد عنوان شود که هيچ گونه ارتباط و رابطه اي رسمي بين دستگاه‌هاي دولتي با شبکه هاي خارجي وجود ندارد و هنرمندان ايراني که مجوز آثارشان از سوي دستگاه فرهنگي کشور داده مي شود حق تبليغ در شبکه هاي
ماهواره اي را ندارند، چنانچه شبکه ها اقدام کنند و اثبات شود با همکاري فيلم ساز بوده خلاف است و با ان برخورد مي شود. زيرا هيچ گونه موافقتي از طريق دولت براي تبليغ فيلمها وجود ندارد و جنين انتسابي کذب و بي اساس است.

سخنگوي وزارت ارشاد به ضوابط و قوانين و حوزه کاري مطبوعات تاکيد موکد کرد و 11 مورد را برشمرد و گفت: سپس خطاب به مسئولان رسانه‌ها نکات زير را يادآور شد: عدم اشاعه محتواي الحادي و مخالف موازين اسلامي و اهانت به اسلام و مقدسات آن؛ عدم تخريب هويت قومي، محلي و ملي و تمسخر باورها، آيين‌ها و زبان‌هاي قومي و اقليت‌هاي ديني و مذهبي. تمسخر قوميت‌ها و غرور ملي و ايجاد روحيه يأس و خودباوري در مقابل تمدن اسلامي و ايراني و تاکيد بر واگرايي، از مصاديق بارز تخريب هويت ملي؛ عدم ترويج مادي‌گرايي فلسفي و اخلاقي و جريان‌هاي مخالف جهان‌بيني اسلامي؛ عدم ترويج ناهنجاري‌هاي اجتماعي و اشاعه خرده‌فرهنگ‌هاي مغاير با فرهنگ ايران و اسلام؛ عدم ترويج و تبليغ فرغه‌هاي انحرافي و عرفان‌هاي کاذب و سبک‌هاي زندگي مخالف با شريعت اسلامي. ترويج و تبليغ عقايد و نمادهاي فرقه‌هاي ظالم و همچنين بهاييت، وهابيت، خلفي‌گري و شيطان‌پرستي و تبليغ گروه‌هاي منحرف و فريبکار، مصداق عدم رعايت اين اصل است؛ عدم اشاعه منکرات و محتواي خلاف اخلاق و عفت عمومي؛ عدم تضعيف نظام و ضديت با استقلال کشور. البته نبايد به بهانه استقلال، آزادي‌هاي مشروع و قانوني سلب شود.اصل 9 قانون اساسي تصريح مي‌کند که در جمهوري اسلامي ايران آزادي، استقلال، وحدت و تماميت ارضي از هم تفکيک نمي‌شوند و حفظ آنها وظيفه دولت و آحاد ملت است. هيچ فرد يا گروهي يا مقامي حق ندارد به نام استفاده از آزادي، به استقلال سياسي، فرهنگي و اقتصادي و تماميت ارضي ايران، کمترين خدشه را وارد کند و هيچ مقامي هم حق ندارد به نام حفظ استقلال، آزادي‌هاي مشروع را هرچند با وضع قوانين و مقررات سلب کند.

وي همچنين با اشاره به اصل جهاني حق دسترسي آزادانه شهروندان به اطلاعات، به تصويب و ابلاغ قانون حق دسترسي آزاد به اطلاعات در دولت و مجلس اشاره و اظهار اميدواري کرد: اين قانون هرچه زودتر اجرايي شود.

نوش آبادي با اشاره به توقيف نشريه «زنان امروز» تصريح هيات نظارت بر مطبوعات به دليل ترويج پديده «ازدواج سفيد» در روز دوشنبه گفت: برخي از اين تخلفات ناشي از عدم آگاهي از قانون است و تذکرات ما هم براي اين است که از بروز چنين تخلفاتي و همچنين تخلفات ديگر از سوي ساير مطبوعات جلوگيري شود. رسانه‌ها بايد مراقبت کنند تا مرزها رعايت شود، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اصلا از تذکر دادن به يک نشريه يا توقيف آن و يا ارسال پرونده‌اش به دادگاه خوشحال نمي‌شود اما وظايف قانوني ما ايجاب مي‌کند که چنانچه تخلفي از آنها سر بزند بدون اغماض با آن برخورد شود. ما همچنين از افراط و تفريط در برخي رسانه‌ها خوشحال نيستيم.

اين مقام مسئول درباره توقيف نشريه «زنان امروز» به دليل ترويج پديده «ازدواج سفيد» توضيح داد: برخي از اين تخلفات ناشي از عدم آگاهي از قانون است و تذکرات ما هم براي اين است که از بروز چنين تخلفاتي و همچنين تخلفات ديگر از سوي ساير مطبوعات جلوگيري شود.

وي پيرامون اين موضوع اعلام کرد: مستقيما مسئوليت در اين راستا نداريم اگر تصميم شهرداري متوجه اين باشد که دو طبقه باشد تصميم با آنها است ما موضع خاصي نداريم و ارشاد دخالت مستقيم نمي کند.وي در پاسخ به پرسشي مبني براينکه در دولت يازدهم برنامه اي براي ساخت و احداث نمايش بين المللي کتاب دارد يا خير گفت: در زمينه انتخاب مکان نمايشگاه کتاب تهران آن چه اتفاق افتاده بهترين تصميم بوده و در بهترين نقطه شهر نمايشگاه برگزار مي‌شود اما چنانچه مکان مناسب تري با امکان دسترسي راحت تر و امن تر براي مردم فراهم باشد وزارت ارشاد نيز آن را دنبال مي‌کند. سياست دولت يافتن نقطه مناسب تر فضايي بهتر و مکان خوب تر است تا دسترسي کامل براي مردم را به وجود آورد.ما به دنبال ايجاد فضا و مکان مناسب در آينده هستيم.


 "مصطفي عبداللهي" در بيمارستان 

 ايسنا: مصطفي عبداللهي با بستري شدن دوباره در بيمارستان براي دور ديگر شيمي درماني آماده مي‌شود.اين بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون حدود 10 روز است که به دليل وخيم شدن اوضاع جسماني‌اش در بيمارستان بستري شده، اما خوشبختانه به گفته همسرش خطر رفع شده است.

عبداللهي درباره وضعيت جسماني‌اش گفت: حالم چندان مساعد نيست، البته اول خيلي حالم بد بود که مرا به بيمارستان آوردند و الان قرار است يکسري آماده سازي انجام شود تا در صورت مناسب بودن شرايط شيمي درماني شروع شود. مصطفي عبداللهي يکي از بازيگران و کارگردان‌هاي پيشکسوت تئاتر است که سال‌هاست با بيماري سرطان خون دست و پنجه نرم مي‌کند.


 "نيکلاس کيج" در جستجوي بن لادن 

 مهر: نيکلاس کيج در يک فيلم کمدي به جستجوي بن لادن مي‌رود.به نقل از گاردين، در فيلم کمدي «ارتش يک نفره» نيکلاس کيج با همراهي راسل برند در نقش شخصيت‌هاي يک داستان واقعي بازي مي‌کنند.

داستان اين فيلم درباره گري فاکنر مردي از کلرادوي آمريکاست که مي‌خواهد اسامه بن‌لادن رهبر القاعده را دستگير کند و به همين دليل راهي پاکستان مي‌شود. او براي دستگيري بن لادن تنها يک شمشير داشت که آن را از يک حراجي اينترنتي خريده بود. هر چند همه مي‌دانند او در ماموريتش موفق نشد، اما در آمريکا با انتشار اخبار تلاشش، به شهرت رسيد و به شوهاي تلويزيوني راه يافت.


 عبدي پور و ساخت انيميشن "سندباد" 

تسنيم:احسان عبدي پور کارگردان و نويسنده جوان سينماي ايران گفت: فيلم‌نامه انيميشني تحت عنوان «سندباد» را نوشتم و قرار است ساخت آن را به زودي شروع کنم.

عبدي پور در مورد نگارش اين فيلم نامه گفت: فيلمنامه فيلم- انيميشن «سندباد» را به سفارش مرکز صداو سيماي بوشهر نوشتم و قرار است آن را با تهيه کنندگي ادريس عبدي پور بسازيم.وي اضافه کرد: شخصيت اصلي اين انيميشن فانتزي، عروسکي سه بعدي به اسم «سندباد» است که داستان با محوريت او پيش مي‌رود.


 نمايش فيلم "خليل جبران" در لبنان 

 ايسنا:«سلما هايک» - بازيگر و کارگردان هاليوودي - به سرزمين پدري‌اش، لبنان سفر کرده تا انيميشني که درباره‌ «پيامبر» کتاب معروف «جبران خليل جبران» ساخته را به روي پرده ببرد.فيلم انيميشني که درباره مجموعه شعر «پيامبر» جبران خليل جبران ساخته شده با حضور سلما هايک، بازيگر سرشناس مکزيکي آمريکايي در لبنان اکران شد.

هايک در ساخت اين فيلم اقتباسي به عنوان يکي از تهيه‌کنندگان و صداپيشه همکاري کرده است. هايک در اين سفر به روستايي در شمال اين کشور رفت تا به جبران اداي احترام کند.


 ميز خبر 

 قائم مقام نمايشگاه خبر داد:

تحويل غرفه به ناشران از اواخر هفته جاري

امير مسعود شهرام‌نيا قائم مقام و معاون اجرايي بيست و هشتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران با بيان اينکه در هفته طلايي و اوج کارهاي اجرايي نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران قرار داريم، گفت:ناشران از پايان هفته جاري مي‌توانند براي دريافت غرفه و آماده‌سازي آن اقدام کنند.به گزارش آفرينش، وي افزود:خوشبختانه کارهاي اجرايي نمايشگاه بر اساس جدول زمانبندي پيش رفته و در بخش ناشران، کار داخلي نصب سالن‌ها، فضاي داخلي، تخصيص غرفه و جانمايي آنجا به پايان رسيده است.

وي ادامه داد:به زودي تعدادي از ناشران که غرفه خودساخته دارند، غرفه‌هاي خود را آماده مي‌کنند. البته به جز تعدادي از ناشران که در شبستان قرار مي‌گيرند به دليل برپايي نمايشگاه صنايع ساختمان روند ايجاد غرفه‌ها به طول انجاميده است اما غرفه همه ناشران جانمايي شده است.

شهرام‌نيا تصريح کرد:ناشراني که غرفه خودساز دارند مي‌توانند با مراجعه به نمايشگاه نسبت به آماده‌سازي غرفه خود اقدام کنند. ساير ناشران هم از پايان هفته جاري و نهايتا ابتداي هفته آينده مي‌توانند براي دريافت غرفه‌ها و آماده‌سازي آن اقدام کنند. قائم مقام نمايشگاه ادامه داد:در بخش بين‌الملل نمايشگاه کتاب تهران هم اين اتفاق افتاده و جانمايي و تقسيم متراژها نهايي شده و فضاي فيزيکي آن آماده است.بيست و هشتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران از 16 تا 26 ارديبهشت ماه در مصلاي امام خميني(ره) برپا مي‌شود.

صفري خبر داد:

5 محموله کتاب خارجي از راه دريا وارد نمايشگاه شد

حسين صفري، مدير کميته اجرايي بيست و هشتمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران از ورود پنج محموله جديد کتاب خارجي با وزني حدود 120 تن به گمرک نمايشگاه خبر داد. به گزارش آفرينش، حسين صفري با اشاره به ورود محموله‌هاي جديد کتاب‌ به کشور اظهار کرد: طي روزهاي گذشته 5 محموله جديد کتاب از طريق زميني و دريايي وارد نمايشگاه کتاب شده است. وي ادامه داد: اين محموله کتاب‌ها حدود 120 تن وزن دارند و از کشورهاي انگلستان، پاکستان، لبنان، سوريه، هلند، مصر، ترکيه، کويت و آمريکا به ايران ارسال شده‌اند. صفري با اشاره به مجموع کتاب‌هاي خارجي ارسال شده به نمايشگاه کتاب تهران گفت: در مجموع تا به امروز 17 محموله کتاب خارجي با وزني حدود 340 تن به نمايشگاه وارد شده است. بيست و هشتمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران با شعار «خواندن، گفت‌و‌گو با جهان» از تاريخ 16 تا 26 ارديبهشت ماه در مصلاي امام خميني(ره) برگزار مي‌شود.

قرباني:

ميزباني 3 استان از جشنواره مناطق «تئا‌تر سوره ماه»

علي قرباني مدير مر كز محافل و جشنواره‌هاي حوزه هنري در خصوص ميزبان هاي جشنواره سراسري تئاتر سوره ماه، گفت: استان‌هاي زنجان، خوزستان و خراسان جنوبي به عنوان 3 استان برگزار كننده جشنواره‌هاي منطقه‌اي بيست و چهارمين جشنواره سراسري تئا‌تر سوره ماه معرفي شدند.

به گزارش آفرينش، علي قرباني گفت: با هماهنگي‌هاي به عمل آمده با اداره كل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنري و مديران استان‌هاي خوزستان، خراسان جنوبي و زنجان، اين سه استان به عنوان مناطق سه گانه بيست و چهارمين جشنواره سراسري تئا‌تر سوره ماه معرفي شدند كه هر كدام در مجموع 10 استان را شامل مي‌شوند. وي ميزبان منطقه 1 جشنواره تئا‌تر سوره ماه را استان زنجان اعلام كرد و اظهار داشت: در اين منطقه استان‌هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، زنجان، كردستان، گيلان، قزوين، همدان، كرمانشاه و البرز حضور دارند كه در تاريخ 3 تا 5 شهريوبه رقابت خواهند پرداخت.

مدير مركز محافل و جشنواره‌هاي حوزه هنري، با بيان اينكه اجراهاي منطق? 2 جشنواره به ميزباني استان خراسان جنوبي برگزار مي‌شود، اظهار داشت: در اين منطقه استان‌هاي خراسان رضوي، خراسان شمالي، سيستان و بلوچستان، كرمان، يزد، سمنان، خراسان جنوبي، مازندران، گلستان و هرمزگان نمايش‌هاي خود ر از تاريخ 9 تا 11 شهريور به روي صحنه مي‌برند. وي اظهار داشت: در منطقه 3كه با ميزباني استان خوزستان برگزار مي‌شود استان‌هاي ايلام، چهارمحال و بختياري، كهكيلويه و بوير احمد، خوزستان، لرستان، بوشهر، فارس، اصفهان، مركزي و قم حضور دارند كه از 15 تا 17 شهريور گروه‌هاي نمايشي در آن به اجرا مي‌پردازند. هنرمندان براي شركت در بيست و چهارمين جشنواره سراسري تئا‌تر سوره ماه تا 10 ارديبهشت 1394 فرصت دارند متون نمايشنامه خود را به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.


 دريچه هنر 

 درخشش اثر فيلمساز كردستاني در دو جشنواره آمريكايي و يك جشنواره هندي

فيلم كوتاه «مي خورد بر بام خانه» ساخته تيمور قادري با توجه به تعداد جوايزي كه كسب كرده، از درخشان‌ترين آثار كوتاه سينماي ايران محسوب مي‌شود، اين فيلم همچنان در حال كسب موفقيت‌هاي بين‌المللي است.

به گزارس آفرينش، تيمور قادري فيلمساز جوان كردستاني از راهيابي فيلمش «مي‌خورد بر بام خانه» به بخش پاياني جشنواره Boonies آمريكا خبر داد و گفت: اين جشنواره از تاريخ 19 تا 22 آگوست سال جاري ميلادي در آمريكا برگزار مي‌شود.

به گفته تيموري، «مي خورد بر بام خانه» چندي پيش، لوح تقدير فيلم داستاني جشنواره دانشجويي شكياگو را هم از آن خود كرده است.

وي توضيح داد: جشنواره دانشجويي شكياگو به آثار دانشجويان سراسر جهان اختصاص دارد و فيلم‌هاي زير 10 دقيقه را به نمايش و رقابت مي‌گذارد.

اين فيلمساز در پايان اظهار كرد: «مي خورد بر بام خانه» همچنين در بخش پاياني دهمين جشنواره فيلم سفر هند كه در تاريخ 4 سپتامبر سال ميلادي جاري برگزار مي‌شود شركت دارد و با ديگر آثار اين جشنواره به رقابت مي‌پردازد.

با حکم مديرکل هنرهاي نمايشي

دبير جشنواره تئاتر فجر منصوب شد

مديرکل هنرهاي نمايشي طي حکمي، دبير سي‌و‌چهارمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر را منصوب کرد.به گزارش آفرينش، مهدي شفيعي، مديرکل هنرهاي نمايشي، طي حکمي سعيد اسدي را به عنوان دبير سي‌ و ‌چهارمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر منصوب کرد.

«سريع و خشمگين 7» پنجمين فيلم پرفروش تاريخ سينما

قسمت هفتم «سريع و خشمگين» با فروش يک ميليارد و 300 ميليون دلاري، تاکنون به پنجمين فيلم پرفروش دنيا بدل شده است. به گزارش مهر به نقل از گاردين، در حالي که اين فيلم اکشن و سرعتي تاکنون يک ميليارد و 300 ميليون دلار در دنيا فروش کرده، فيلم تازه از راه رسيده «انتقام‌جويان: عصر اولتران» نيز با يک افتناحيه قوي 201 ميليون دلاري، به رقابت با اين فيلم فکر مي‌کند.

در حالي که «سريع و خشمگين 7» براي چهارمين هفته متوالي در راس باکس آفيس آمريکاي شمالي ايستاد و در اين منطقه فروشش را به بيش از 320 ميليون دلار رساند، در خارج از آمريکا نيز فروشش را از يک ميليارد دلار عبور داد و سومين فيلمي شد که پس از «تايتانيک» و «آواتار» اين موقعيت را در جهان کسب کرد. فروش يک ميليارد و 300 ميليون دلاري اين فيلم در دنيا اکنون آن را به پنجمين فيلم پرفروش جهان در همه تاريخ سينما بدل کرده است و پس از «هري پاتر و قديسان مرگبار: قسمت دوم» قرار داده که در مجموع 1.34 ميليارد دلار فروش کرده و در مقام چهارم قرار دارد.

در عين حال «انتقام جويان: دوره اولتران» که تا پايان اين هفته در آمريکاي شمالي اکران نخواهد شد، در سطح بين‌المللي خوب ظاهر شده است. فروش 201.2 ميليون دلاري اين فيلم در حالي است که هنوز در چين و ژاپن به عنوان دو بازار مهم بين‌المللي اکران نشده است.

فهرست پرفروش‌هاي جهاني چنين است:

«آواتار» در سال 2009 با فروش 2 ميليارد و 787 ميليون و 965 هزار و 87 دلار

«تايتانيک» در سال 1997 با فروش 2 ميليارد و 186 ميليون و 772 هزار و 302 دلار

«انتقام جويان» در سال 2012 با فروش يک ميليارد و 518 ميليون و 594 هزار و 910 دلار

«هري پاتر و قديسان مرگبار: قسمت دوم» در سال 2011 با فروش يک ميليارد و 341 ميليون و 511 هزار و 210 دلار

«خشمگين 7» در سال 2015 با فروش يک ميليارد و 321 ميليون و 81 هزار و 575 دلار

«يخ زده» در سال 2013 با فروش يک ميليارد و 279 ميليون و 852 هزار و 693 دلار

«آيرون من» در سال 2013 با فروش يک ميليارد و 215 ميليون و 439 هزار و 994 دلار.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي