جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/02/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4980

علي کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال :
دنبال تحقق نظرات مردم در تيم ملي هستيم


پنج‌شنبه آخرين تمرين آبي‌پوشان قبل از رويارويي با صبا


سوت پايان


دقيقه نود


  علي کفاشيان، رئيس فدراسيون فوتبال :
 دنبال تحقق نظرات مردم در تيم ملي هستيم 

نشست هيات رئيسه فدراسيون فوتبال صبح روز سه‌شنبه (ديروز) به رياست علي کفاشيان برگزار شد.در ابتداي اين جلسه علي کفاشيان، رئيس فدراسيون ضمن خير مقدم به اعضاي هيات رئيسه گفت: اين نشست فوق العاده را تشکيل داده‌ايم تا بار ديگر برنامه‌هاي تيم ملي فوتبال را بررسي کنيم. در جلسه گذشته هيات رئيسه مقرر شد تا همکاري با کارلوس کي روش ادامه داشته باشد و در اين جلسه به بررسي و اجراي برنامه هاي تيم ملي بپردازيم.

وي گفت: پس از رقابت‌هاي جام جهاني برزيل و با نظر هيات رئيسه، مقرر شد کي روش و دستيارانش، تيم ملي ايران را تا جام جهاني 2018 همراهي کنند و پس از انجام مراحل قرار داد و برگزاري مسابقات جام ملتهاي آسيا، سرمربي تيم ملي فوتبال روز 29 اسفند ماه در نشستي که برگزار کرديم اعلام کرد مشکلاتي بر سر راه تيم ملي فوتبال وجود دارد و بايد اين موانع رفع شود. وي بحث بودجه تيم ملي، اردوها و برنامه هاي تدارکاتي و آماده سازي تيم ملي، سالن بدنسازي و امکانات زمين چمن آکادمي ملي فوتبال را جزيي از مشکلات تيم ملي دانست. همچنين وي برنامه هاي خود را براي موفقيت و پيشرفت تيم ملي و کسب نتايج مطلوب ارائه کرد.

رئيس فدراسيون فوتبال ادامه داد: با توجه به وجود مشکلات مالي، برنامه هاي تيم ملي با مشکل مواجه مي‌شد و همه مشکلات دست به دست هم داد تا در نشست گذشته هيات رئيسه به بررسي حضور کي روش در ايران بپردازيم که آيا او به عنوان سرمربي در ايران فعاليت کند يا خير؟ شما من را به عنوان نماينده براي ادامه مذاکرات براي حضور کي روش در ايران انتخاب کرديد و وزارت ورزش و جوانان نيز نماينده خود را به ما معرفي کرد تا بتوانيم با بررسي بيشتر موانع و مشکلات مختلف را رفع کنيم.

کفاشيان در ادامه افزود: کي روش بارها اعلام کرده که درباره پرداخت حقوق و يا دير کرد آن مشکلي ندارد اما برنامه هاي تيم ملي و کارهاي مربوط به آن بايد انجام شود، بحث هاي زيادي انجام شد و نهايتا با اعلام حمايت نماينده وزارت ورزش و جوانان و جلسات متعددي که برگزار کرديم مقرر شد تا با قدرت از برنامه هاي تيم ملي حمايت کنيم.

وي در ادامه بيان کرد: در سال گذشته مشکلات مالي عديده اي داشته ايم. از يک سو برنامه هاي متعدد تيم‌هاي ملي و مسابقات مختلف بين المللي داشته‌ايم. از دلايل ديگري که با مشکلات مالي روبه رو بوديم اين است که سال قبل سال پر کار بود و بسياري از اعتبارات ما در مورد حق پخش و پول فيفا تامين نشده است. بسياري از برنامه هاي ما مانند ساختن سالن بدنسازي، زمين چمن مصنوعي تيم ملي باقي مانده است اما در حال حاضر تيم ملي در وضعيت خوبي قرار دارد و وجهه خوبي در آسيا و جهان دارد. با توجه به روند صعودي تيم ملي ايران و پيشرفت فوتبالمان، بسياري از کشورها درخواست بازي با ايران را دانرد واين نشان از پيشرفت خوب فوتبال ايران داشته است. همه مي دانند 90 تا 95 درصد پيشاني و ويترين فدراسيون ها تيم ملي است و حالا ما وضعيت خوبي که در آسيا و جهان داريم.

کفاشيان گفت: از طرفي ديگر با تلاشهاي اعضاي فدراسيون، وجهه فدراسيون ايران در جهان افزايش يافته، بسياري از کشورهاي منطقه که مشکلات داخلي مختلفي دارند، پيشنهاد برگزاري بازيهاي خود را در ايران دارند. باتوجه به اينکه بسياري از کشور ها مي توانند و علاقه دارند ميزباني مسابقات براي آنها شوند اما کشورهايي چون افغانستان، عراق و سوريه درخواست دارند بازي هاي مقدماتي خود را در ايران برگزار کنند و اين نشان از ديپلماسي ايران و فوتبال ايران دارد . همه کشورهاي فوق اعلام علاقه کرده‌اند که بازيهاي مقدماتي جام‌جهاني را به دليل مشکلاتشان، فقط در ايران انجام دهند و اين موفقيت ديپلماسي فوتبال است که کشورها علاقه به بازي در ايران را دارند و ساير کشورها مجبورند براي حضور در بازيها به ايران بيايند.

وي در ادامه درباره پرداخت ماليات کي روش گفت: با توجه به اينکه کي روش يک چهره سرشناس بين المللي و است ما سعي کرديم اين مشکل را حل کنيم. همه ما بايد تلاش کنيم که اين مشکل براي ايشان به وجود نيايد. وي در پايان گفت: درست است که اختلاف نظر در اين ميان وجود دارد اما به هر جهت تيم ملي فوتبال براي همه مردم ايران است و ما به عنوان نماينده مردم بايد نظرات و خواسته هاي آنها را تامين کنيم و همه عليرغم اين نظرهاي متفاوت بايد بدانند که تيم ملي مورد حمايت همه ما از جمله فدراسيون و هيات رئيسه است.


 پنج‌شنبه آخرين تمرين آبي‌پوشان قبل از رويارويي با صبا  

اعضاي تيم فوتبال استقلال بعد از تمرين روز پنجشنبه به قم سفر کرده و در هتل خورشيد مستقر مي‌شوند.تيم فوتبال استقلال که خود را براي ديدار با صبا آماده مي‌کند روز پنجشنبه تهران را به مقصد قم ترک خواهد کرد. هرچند زمان دقيق آخرين تمرين تيم استقلال قبل از سفر به قم مشخص نشده اما آبي‌پوشان قرار است صبح روز پنجشنبه آخرين تمرين خود را برگزار کرده و پس از صرف ناهار به سمت قم حرکت کند. اعضاي تيم استقلال بلافاصله پس از رسيدن به شهر مقدس قم در هتل خورشيد مستقر خواهند شد.- حنيف عمران‌زاده مدافع آبي‌پوشان به دليل محروميت تيمش را در اين سفر همراهي نخواهد کرد.- همچنين جاسم کرار به مسئولان استقلال اعلام کرده امروز در تمرينات اين تيم شرکت خواهد کرد. اين بازيکن روز گذشته به دليل سفرش به عراق در تمرين آبي پوشان غايب بود.ديدار تيم‌هاي صباي قم و استقلال روز جمعه در ورزشگاه يادگار امام شهر قم برگزار خواهد شد.


 سوت پايان 

 معاون حقوقي و امور مجلس وزارت ورزش و جوانان:

اين‌بار استقلال و پرسپوليس خريدار دارند

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که به احتمال فراوان باشگاه‌هاي استقلال و پر‌سپوليس در سومين مزايده به فروش خواهند رفت.

امير رضا خادم در گفت‌و‌گو با ايسنا، اظها‌ر کرد: بر اساس شنيده‌ها و بررسي‌ها به نظر مي‌رسد که به احتمال بالاي 90 درصد دو باشگاه استقلال و پر‌سپوليس در سومين مزايده به فروش خواهند رفت چرا که اين دو باشگاه اين بار خريدار دارند. وي گفت: افرادي براي خريد باشگاه استقلال و پر‌سپوليس اقدام کرده‌اند که بر اين اساس به نظر مي‌رسد مشکلي براي واگذاري اين دو باشگاه در اين مرحله وجود نداشته باشد و به احتمال فراوان دو باشگاه استقلال و پر‌سپوليس به فروش خواهند رفت. خادم تاکيد کرد: در صورت واگذاري استقلال و پر‌سپوليس قطعا هيات مديره و مديريت اين باشگاه متاثر از تغييرات جديد، تغييراتي را خواهند داشت. به‌ گزارش ‌ايسنا‌، بر اساس پيش‌بيني‌ها اگر تحت هر شرايطي اعم از قيمت نامناسب يا عدم تاييد اهليت خريداران، باشگاه‌هاي استقلال و پر‌سپوليس در مرحله سوم مزايده نيز نهايتا فروخته نشوند وزارت ورزش و جوانان اقدام به جذب اسپانسر سه ساله جديد براي اين باشگاه‌ها خواهد کرد. هم‌چنين پس از جذب اسپانسر جديد ترکيب هيات مديره و مدير‌عامل اين دو باشگاه نيز با فرمول انتخاب از سوي اسپانسر و تاييد از سوي وزارت ورزش و جوانان رقم خواهد خورد. گفتني است که در صورت وجود اسپانسر‌هاي مختلف بهترين پيشنهاد براي سه سال آينده سرخابي‌ها نهايي خواهد شد اما اگر اسپانسر‌هاي کنوني نيز پيشنهاداتي داشته باشند در صورت وجود شرايط برابر، باشگاه‌ به اين اسپانسر‌ها اجاره داده خواهد شد.

افشارزاده رفتني شد

سبک‌دست، مالک بعدي استقلال

بر خلاف برخي اخبار منتشر شده ظاهرا کار انتقال باشگاه استقلال به سبک دست نهايي شده است. در حالي که قرار است امروز چهارشنبه تکليف واگذاري استقلال و پرسپوليس مشخص شود، برخلاف برخي اخبار باشگاه استقلال ظاهرا خريداري ندارد. بعد از برگزاري سومين مزايده قرار است شاهرخ سبک‌دست، عضو هيات مديره استقلال و نماينده اسپانسر باشگاه، استقلال را به صورت اجاره‌اي در دست بگيرد و آبي‌پوشان فصل بعد با اين روند کار را جلو ببرند. از سويي ديگر برخي اخبار حاکي از مديرعاملي صاحب‌پناه به عنوان مديرعامل استقلال است که نامبرده در گفت‌وگويي کوتاه با ايسنا با رد اين خبر گفت: هنوز بحث واگذاري روشن نشده و اتفاقي نيفتاده که قرار باشد من مديرعامل استقلال شوم. به همين دليل اين خبر را تکذيب مي‌کنم و مي‌گويم که چنين صحبتي تاکنون با من نشده است. همچنين چند تن از اعضاي هيات مديره استقلال به همراه افشارزاده به ملاقات وزير اقتصاد رفتند و درباره واگذاري اين تيم مسائلي را با طيب نيا مطرح کردند. نکته جالب حضور سبک‌دست در اين ديدار بود و ظاهرا بايد کار انتقال استقلال را با او تمام شده در نظر گرفت. همچنان که کار بهرام افشارزاده هم به عنوان مديرعامل آبي‌ها با پايان فصل به پايان مي‌رسد و او هم از استقلال رفتني است.


 دقيقه نود 

 رييس کميته اخلاق:

اگر سندي مبني بر تباني باشد برخورد مي‌کنيم

رييس کميته اخلاق مي‌گويد اگر سندي مبني بر تباني در ليگ دسته اول فوتبال ايران وجود داشته باشد برخورد مي‌کنيم.علي‌اکبر محمدزاده در مورد اظهارات صادق درودگر مبني بر تباني در ليگ دسته اول فوتبال ايران گفت: برخي حدس و گمانه‌زني‌ها وجود دارد اما اين صحبت‌ها بايد مستدل و مستند باشد. در هر بازي چه در ليگ برتر و چه در ليگ دسته يک ناظران ويژه وجود دارد و اگر سندي مبني بر تباني وجود داشته باشد قطعا رسيدگي خواهيم کرد.

رييس کميته اخلاق درباره جلسه خانزاده و مکاني در کميته اخلاق خاطرنشان کرد: اين دو بازيکن براي اتفاقات قطر در جلسه حاضر مي‌شوند و کميته اخلاق وظيفه ذاتي دارد که با رفتارهاي سوء‌اخلاقي و نيز مسائل حاشيه‌اي برخورد کند مخصوصا اگر اين موضوع با توهين و ضرب و جرح نسبت به هوادار باشد.وي ادامه داد:بايد صحبت‌هاي اين دو بازيکن را بشنويم و ببينيم چه دفاعياتي ارائه خواهند کرد و پس از جمع‌بندي در اين زمينه تصميم‌گيري مي‌کنيم.

رييس کميته اخلاق همچنين در واکنش به اينکه به بازيکن توهين شده است، گفت: باخت يک موضوع متفاوت است اما دليل نمي‌شود که بازيکن نسبت به اين مسئله واکنش نشان دهد و با بي‌اخلاقي نسبت به مسائل پاسخگو باشد. کميته اخلاق فدراسيون نسبت به رفتار بازيکن با هوار بويژه هواداراني که در خارج از کشور براي تشويق تيم‌شان آمده بودند، حساس شده است و قطعا برخورد خواهيم کرد. کميته اخلاق 7 عضو دارد که من يکي از آنها هستم و بايد ببينيم همکاران هم چه نظري در اين‌باره دارند. تصاوير هم کاملا گوياست و پس از جمع‌بندي در جلسه، تصميم نهايي را مي‌گيريم.

سوشا مکاني دروازه‌بان تيم فوتبال پرسپوليس :

نه به کسي توهين کردم و نه با کسي درگير شدم

سوشا مکاني که همراه با محمدرضا خانزاده در فدراسيون فوتبال حاضر شده بود تا در جلسه کميته اخلاق فدراسيون فوتبال شرکت کند، در اين باره اظهار کرد: در قطر با کسي درگير نشدم اما گويا‌ آقاي محمدزاده به خوردبين گفته‌اند که به فدراسيون فوتبال بيايم و در جلسه کميته اخلاق شرکت کنم.وي همچنين درباره اتفاقات رخ داده در قطر نيز گفت: ديدم پليس قطر آقايي را دستگير کرده بود که به بازيکنان توهين مي‌کرد. من حتي با آن فرد روبه‌رو نشدم و حداقل 20 متر فاصله داشتم.

او در ادامه درباره صحنه ديگري که فيلم آن منتشر شده است، نيز خاطرنشان کرد: در آن صحنه يکي از هواداران که روي سکوها بود به من گفت: "چرا در پرسپوليس هستي و برو!" من هم از او خواستم که پايين بيايد تا با هم صحبت کنيم. به هيچ کس بي‌احترامي نکردم و با هيچ کس هم برخورد فيزيکي نداشتم.

دروازه‌بان تيم پرسپوليس در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود درباره حاشيه‌هايي که پيرامون باشگاه پرسپوليس وجود دارد، گفت: پرسپوليس هميشه حاشيه دارد اما نکته‌اي که مطرح است اين که بعضي از تيم‌ها بيشتر از پرسپوليس حاشيه دارند و اتفاقات بزرگ‌تري در آن‌ها رخ مي‌دهد اما کسي اين اتفاقات را نمي‌بيند. اعتقاد دارم کسي که در پرسپوليس بازي مي‌کند بايد صبر و تحمل خود را بالا ببرد. من هوادار پرسپوليس هستم اما به خانواده بازيکنان توهين نمي‌کنم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي