جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5003


كلنگ احداث دانشگاه پيام نور اسلامشهر به زمين زده شد

توسط مدير کل روابط عمومي استانداري يزد؛
اتاق خبر و روابط عمومي استاندارد يزد افتتاح شد

معاون ميراث فرهنگي استان اردبيل:
تعيين حريم پنج اثر تاريخي اردبيل در ارديبهشت ماه سال جاري


برگزاري اولين جلسه شوراي ساماندهي مبادلات مرزي در هرمزگان


خبــر


خبـــر


 كلنگ احداث دانشگاه پيام نور اسلامشهر به زمين زده شد 

 اسلامشهر – خبرنگار آفرينش

عمليات احداث ساختمان مرکزي دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر آغاز شد.با حضور رئيس دانشگاه پيام نور استان تهران و مسئولين استاني و شهرستاني كلنگ احداث ساختمان مرکزي پيام نور واحد اسلامشهر در زميني به وسعت 20 هزار متر مربع بعداز يک وقفه طولاني مدت 2ساله به زمين زده شد.

در اين مراسم ميرزا حسن حسيني رئيس دانشگاه پيام نور استان تهران، طي سخناني اظهارداشت: دانشگاه يک مکان انسان‌سازي هست و کاري که هيئت موسس دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر انجام داده اند، باقيات صالحاتي است که براي آينده خود باقي گذاشته‌اند که اجر اخروي براي آنان ثبت خواهد شد.

حسيني بيان داشت: دردانشگاه پيام نوردانشجويان مظلوم واقع شده وکتاب محورمطالب را ياد مي گيرند ، و کل کتاب را امتحان مي دهند، در حاليکه در دانشگاههاي ديگر اين چنين نبوده وعلاوه بر تشکيل کلاسهاي حضوري، اساتيد فقط از جزوات ارائه شده آزمون مي‌گيرند و شرايط تحصيل بسيار راحتتر است.

وي افزود: اميدوارم با همت مسئولين شهرستان و تامين به موقع اعتبارات تاسال آينده شاهد بهره‌برداري از ساختمان مرکزي اين واحد دانشگاهي در سطح شهرستان اسلامشهر باشيم تا علاوه بر افتتاح اين ساختمان، شرايط و زمينه هاي ايجاد رشته‌هاي جديد در مقطع فوق ليسانس و دکتري در اين واحد فراهم شود.اميراله حقيقي فرماندار شهرستان ورئيس هئيت موسس دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر در اين مراسم اظهارداشت: براي ما قابل قبول نيست و حتي يک ذره هم به فکر خود راه نخواهيم داد، که دانشگاه پيام نور از اسلامشهر بيرون رود و به جايي ديگر انتقال يابد.

حقيقي تاکيد کرد: براي ادامه فعاليت وموفقيت اين واحد دانشگاهي هر اقدامي که از سوي مسئولين شهرستان نياز باشد، انجام خواهد گرفت تا اين واحد گسترش يابد.

فرماندار اسلامشهر بيان داشت: در سالهاي دهه شصت ورود کنکور به دانشگاه يک غول وهيولا سر راه جوانان شده بود که با تاسيس دانشگاه آزاد به عنوان يکي از يادگاريهاي حضرت امام و آيت اله هاشمي رفسنجاني اين غول از بين رفت.

وي تصريح کرد: با حضور واحدهاي دانشگاهي در اين شهرستان بعنوان مرکز علمي شاهد رشد و شکوفايي شهرستان در عرصه‌هاي مختلف هستيم که يکي از تاثيرگذارترين اين مراکز، دانشگاه پيام نور اسلامشهر است.

حقيقي افزود: مسئولين شهرستان تاکنون اقدامات موثري را براي دانشگاه انجام داده اند، که براي نمونه اگر شهرداري مي‌خواست از اين مرکز براي هزينه صدور مجوز ساخت بگيرد بايد بالغ بر 10 ميليارد ريال از دانشگاه اخذ مي نمود در حالي که به همت مسئولين با پرداخت اندک هزينه اي اين مجوز صادر شده است.

وي خاطرنشان کرد: ما از دانشگاه پيام نور طلبکاريم، چراکه اعتبار سال گذشته واحد اسلامشهر را به واحد ديگري منتقل کرده اند و بايد امسال با تامين اعتبارات مورد نياز در ساخت اين بنا تسريع کنند تا سال آينده شاهد افتتاح فاز نخست ساختمان واحد اسلامشهر باشيم و براين خواسته خود مصمم هستيم و در سفر رياست جمهوري هم مطالبه خواهيم کرد.

حسين طلا نماينده مردم اسلامشهر، ري، شميرانات و تهران درمجلس شوراي اسلامي نيز با انتقاد از عملکرد مسئولين دانشگاه پيام نور استان درجابجا نمودن اعتبارات واحد اسلامشهر به شهرستان ديگر تاکيد کرد: اميدواريم هرچه زودتر با توجه به تاخيري که در احداث ساختمان اين واحد دانشگاهي بوجود آمده، در روند ادامه ساخت آن تسريع شود.

طلا افزود: در تمامي پروژه هاي دولتي، دولت متولي اجراي پروژه‌هاست، در حالي که در شهرستان تمامي دستگاهها وارد عمل شده و ضمن تامين و هبه زمين مورد نياز در روند ساخت آن هم اقدامات موثري را انجام داده‌اند.

دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر، دي ماه سال 1375 تاسيس و از شهريورماه سال 1386 و با جذب دانشجو در 6 رشته تحصيلي در يک ساختمان استيجاري فعاليت خود را آغاز نمود، در حال حاضر بالغ بر 4000 دانشجو در مقطع کارشناسي در 20 رشته در اين واحد مشغول به تحصيل مي‌باشندو قريب به 2000 نفر نيز فارغ التحصيل شده‌اند.

كلنگ احداث ساختمان مرکزي دانشگاه پيام نور واحد اسلامشهر، در زميني به وسعت 20000 هزار متر مربع با حضور مسئولين استاني و شهرستاني و جمعي ازاساتيد و دانشجويان اين واحد دانشگاهي به زمين زده شد تا زمينه احداث يک مجتمع دانشگاهي با زيربناي 6هزار مترمربع براي استقرار 20 هزار دانشجو در مقطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا فراهم شود.

قابل ذکر است که ايجاد دانشگاه پيام در شهرستان اسلامشهر، يکي از خواستها و نيازهاي جوانان اين شهرستان بود که اميداست با همت مسئولين و تامين به موقع اعتبارات اين پروژه شاهد بهره‌برداري از ساختمان آن و افزايش رشته‌هاي تحصيلات تکميلي در اين واحد دانشگاهي، گسترش جامعه علمي اين منطقه باشيم.


 توسط مدير کل روابط عمومي استانداري يزد؛
 اتاق خبر و روابط عمومي استاندارد يزد افتتاح شد 

 يزد - اکبر خيرخواه

مدير کل روابط عمومي استانداري و رئيس شوراي هماهنگي روابط عموميهاي استان يزد، در حضور تعدادي از مديران روابط عموميها و خبرنگاران رسانه‌هاي مختلف، اتاق خبر و روابط عمومي اداره کل استاندارد استان يزد را افتتاح نمود.

داوود پاک طينت، هنگام افتتاح اين دفتر گفت: راه‌اندازي اين مکان کاربسيار در خور تقديري است، چرا که شرح وظايف و اهداف سازمان استاندارد بسيار ظريف و در جامعه از حساسيت ويژه‌اي برخوردار است. اداره اي که با جان، و امنيت بهداشتي و رواني مردم سروکار دارد بايد بتواند براحتي اخبار و اطلاعات را از سطح جامعه دريافت نموده و مخاطبين خود را از حساسيتهايي که در خصوص تامين و مصرف کالاها، خاصه در حوزه صنايع غذايي وجود دارد باخبر سازد.

مدير کل اداره استاندارد استان يزدنيز، هنگام افتتاح اين دفتر درجمع حاضرين اظهار داشت: اين اطاق، ماحصل وخروجي اطاق فکر اداره کل هست. براي اينکه هيچ مانع فيزيکي بر سر راه جريان رفت و برگشت اخبار و اطلاعات بين مسئولين اين اداره و جامعه وجود نداشته باشد، اتاق خبر در محل ورودي اداره کل طراحي و ايجاد شده ، و در نظر داريم، خبرنگاران و ارباب جرايد جهت طرح انتقادات، مسائل و مشکلات حوزه استاندارد به اين اطاق تشريف آورده، و کليه مسئولين ذيربط از مدير کل تا ديگر رده ها در محضر آنان حاضر و پاسخگوي سوالاتشان باشند.

محمد حسين ماجدي اردکاني گفت: معتقديم، خبرنگاران با طرح انتقادهايشان، قادر خواهند بود، اين اداره کل را به چالش کشيده و مسئولين و کارکنان اين دستگاه را به تکاپو جهت حل مشکلات و معضلات موجود در حوزه استاندارد وا دارند. رسانه‌ها و خبرنگاران را، چنان قواي محرکه اين سازمان، ديده‌بان جامعه و زبان گوياي مردم مي دانيم که مي‌توانند ضمن معرفي علايق و استانداردهاي موردنظر مردم و مشتريان، حرکت رو به جلو همکاران ما را تندتر نموده و زمان انجام شرح وظايف و رسيدن به اهداف اداره کل را کوتاهتر نمايند.

وي در پايان گفت: از آن جايي که روابط عموميها پل ارتباطي مردم و مسئولان هستند، از ظرفيت بسيار خوبي براي انتقال مشکلات و مسائل مردم به سازمان متبوع خويش جهت حل و فصل آنها برخوردارهستند و در ايفاي حقوق شهروندي نقش بسزايي دارند. از تمامي مسئولان روابط عموميهاي استان، خصوصاً مجتمع ادارات استان مي خواهم، اين اطاق را کانون مباحث، انتقادات و هسته تحليل و بررسي خود قرار دهند تا انشاا... در آينده نزديک شاهد برطرف شدن بسياري از موانع اداري موجود در استان باشيم. اميدوارم روابط عمومي ها با همت و تلاشي که مبذول خواهند داشت، بتوانند در اين مکان، تحقق بخش شعار امسال شوراي هماهنگي روابط عمومي استان يزد، تحت عنوان، روابط عمومي ها، آيينه همدلي و همزباني باشند.


 معاون ميراث فرهنگي استان اردبيل:
 تعيين حريم پنج اثر تاريخي اردبيل در ارديبهشت ماه سال جاري  

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

معاون صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل، منصور عاليقدري اظهار کرد: تعيين عرصه و حريم پنج اثر تاريخي حمام قاجاري ابراهيم‌آباد و يعقوبيه، پل ابراهيم‌آباد و يعقوبيه و خانه مروج به منظور جلوگيري از دخل و تصرف و ساخت و سازهاي غيرمجاز در محدوده اين آثار با ارزش تاريخي به تصويب رسيد.

وي با اشاره به ثبت اين پنج اثر تاريخي در فهرست آثار ملي کشور، افزود: پل يعقوبيه به عنوان يکي از يادگارهاي دوران صفوي طي شماره 876 در تاريخ 1348 به ثبت فهرست آثار ملي ايران رسيده است.

معاون ميراث فرهنگي استان اردبيل پل تاريخي يعقوبيه را داراي پنج چشمه، طاق و نماي آجري و موج‌شکن‌هاي سنگي که بر روي رودخانه باليخلوچاي در داخل شهر اردبيل واقع شده عنوان کرد و گفت: حمام قاجاري يعقوبيه نيز در محله‌‌اي به همين نام، مجاور رودخانه باليخلو در راستاي پل پنج چشمه يعقوبيه واقع شده و مشابه حمام‌هاي هم دوره خود همچون حمام ابراهيم‌آباد و سيدآباد جزو حمام‌هاي محله‌اي در ورودي شهر از سمت خلخال و تالش بوده است.وي پل صفوي ابراهيم‌آباد را به عنوان عامل ارتباطي دو محله قديمي اوچدکان و ابراهيم‌آباد با پايه‌هاي سنگي و طاق‌هاي آجري يادگار دوره صفويه توصيف کرد و يادآور شد: عمليات مرمتي اين پل تاريخي در سال 1381 به پايان رسيده و به شماره 6235 در تاريخ 7 آبان ماه 1381 در فهرست آثار ملي ثبت شده است.

عاليقدري به خانه قاجاري مروج اردبيلي که در خيابان 30 متري نرسيده به محله ارمنستان واقع شده اشاره کرد و افزود: بخش اصلي بنا مربوط به دوره قاجاريه و بخش الحاقي مربوط به اواخر دوره پهلوي است و اين بنا به شماره 8895 در تاريخ 10 خرداد ماه 1382 به ثبت ملي رسيده است.


 برگزاري اولين جلسه شوراي ساماندهي مبادلات مرزي در هرمزگان 

 بندرعباس - خبرنگار آفرينش

رئيس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان در اولين جلسه شوراي ساماندهي مبادلات مرزي که با حضور معاون برنامه ريزي و بودجه استانداري هرمزگان برگزار شد گفت:يکي از ظرفيتهاي اشتغال، مناطق کوچک ومرزي است که نياز به سرمايه‌گذاري ندارد و مي توانند با نگاه قانونمند و ظرفيت‌سازي مناسب، با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در منطقه فعال شوند.

خليل قاسمي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: نگاه و توجه مسئولين بيشتر به بنادر بزرگ استان بوده و از ظرفيتها و پتانسيلهاي بنادر کوچک مرزي، که در قديم مبادلات مرزي به شکل سنتي صورت مي گرفت، غافل مانده‌اند که در اين راستا بايد با استقرار نمايندگان دستگاهها و استفاده از توان و ظرفيتهاي موجود و با کمک و مشارکت مردم منطقه بتوانيم مسائل و مشکلات را شناسايي و برطرف نماييم. وي ادامه داد: از دو ظرفيتي که به شکل قانوني در سطح ملي در حال انجام است، در بحث بازارچه‌هاي مرزي و همچنين تعاوني مرزنشينان در استان مي‌توان نهايت استفاده را برد.

در ادامه محمد عباسي، معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان با بيان اينکه تا قبل از سال 91 کليه مبادلات مرزي به صورت دستي ودفترچه اي صورت مي گرفت اظهارداشت: ازابتداي فرآيند صدور کارت الکترونيکي مبادلات مرزي تا تاريخ 31/2/94 تعداد ثبت و درخواست کارت الکترونيکي مبادلات مرزي 166334 بوده که از اين تعداد148659 کارت چاپ و 114396 کارت مبادلات مرزي تحويل مرزنشينان شده است.


 خبــر 

 ظرفيت پست مالکريم در شهرستان مسجد سليمان افزايش يافت‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مجري پستهاي 132 کيلوولت شرکت برق منطقه‌اي خوزستان از افزايش ظرفيت ترانسفورماتور پست مالكريم در شهرستان مسجد سليمان خبر داد. مهر علي نجفي‎زاده افزود: هدف از اجراي اين پروژه افزايش ضريب اطمينان و پايداري و توسعه شبکه برق مناطق مرکزي شهرستان مسجد سليمان و ايجاد ظرفيت و تامين برق مشترکان جديد در بخشهايي از مرکز شهر بوده است.

وي ادامه داد: کليه امور مربوط به طراحي و خدمات مهندسي و همچنين ساخت تجهيزات و عمليات اجرايي اين پروژه توسط شرکتهاي داخلي انجام شده است.مجري پستهاي 132 کيلوولت شرکت برق منطقه اي خوزستان گفت دراجراي اين پروژه ظرفيت ترانسفورماتورهاي اين پست برق افزايش يافته است.وي اضافه کرد : شروع کار پروژه دي ماه 93 بوده که با تلاش و کوشش فراوان در ابتداي سال 94 به بهره‌برداري رسيده است.

پيک بار همزمان شهرستان مسجد سليمان در تابستان 93 در روز چهارم تيرماه سال گذشته رخ داده که 126 مگاوات بوده است.گفتني است تعداد مشترکان برق در شهرستان مسجد سليمان 36500 مشترک اعم از خانگي، تجاري، صنعتي و کشاورزي هستند.

همايش ساليانه مشتريان ،کارگزاران و شرکتهاي حمل و نقل در اصفهان برگزار شد

اصفهان - راعي

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، همايش ساليانه مشتريان،کارگزاران و شرکتهاي حمل و نقل چهارم خرداد ماه با حضور جمعي از ذينفعان، مدير عامل، معاونين و مديران به ويژه مسئولين حوزه بازاريابي و فروش ذوب‎آهن اصفهان در محل سالن بين‌المللي اتاق بازرگاني اصفهان برگزار شد.

دکتر اردشير سعد محمدي مديرعامل ذوب‎آهن اصفهان در اين همايش با بيان اينکه مسيريابي براي بخش صنعت در کشور ايران کمتر مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: ما بايد وضعيت بازارهاي داخلي را تنظيم کنيم به خصوص در بحث مواد اوليه که بر قيمت تمام شده فولاد تاثير مي‌گذارد. وي با بيان اينکه قيمت تمام شده ايران نسبت به بازارهاي جهاني متفاوت است، تاکيد کرد: بايد خود را با شرايط جهاني تطبيق دهيم. مديرعامل شرکت ذوب‎آهن اصفهان با اشاره به اينکه معادن توليد زغال سنگ کشور با استفاده از تکنيک‌هاي روز دنيا اقدام به استخراج زغال سنگ نمي‌کنند، تصريح کرد: مشکلات فولاد کشور بايد از زير بنا تا صادرات مرتفع شود.

سعدمحمدي با تاکيد بر ضرورت رقابت با کشور چين، بيان داشت: کشور چين با داشتن 52 واحد توليدي سال گذشته 822 ميليون تن فولاد توليد کرد در حالي که ايران تنها 16 ميليون تن فولاد توليد داشت که براي رقابت بايد سياست گذاري مناسبي صورت يرد.

وي ادامه داد: هم اکنون قطر 145 ميليارد دلار براي ايجاد راه آهن سرمايه‌گذاري کرده است و با توجه به اينکه ذوب‎آهن اصفهان توليدات خود را به سمت توليد ريل سوق داده بايد در راستاي جذب اين پروژه ها برنامه ريزي هاي کلاني انجام دهد. مديرعامل شرکت ذوب‎آهن اصفهان با انتقاد بر اينکه فولاد کشور متولي خاصي ندارد، گفت: متاسفانه امروز هر يک از کارخانجات توليد فولاد زير نظر مجموعه‌هاي خاص فعاليت مي‌کنند و از اين رو نمي توان سياستگذاري واحدي براي آنها اعمال کرد.

وي همچنين به اختلاف قيمت 400 توماني ذوب‌آهن با ديگر شرکت‌هاي توليد فولاد اشاره کرد و گفت: با توجه به اينکه ذوب‎آهن توليدکننده به روش کوره بلند است و ديگر شرکت هاي فولادي از روش احياي مستقيم استفاده مي‌کنند ذوب‎آهن هزينه‌هاي بيشتري را براي تامين انرژي متحمل مي‌شود و نمي تواند توليدات خود را بدون ارزش افزوده به فروش رساند.

سعدمحمدي همچنين از توليد ريل ذوب‎آهن اصفهان در آذر سال جاري خبر داد و گفت: توليد تيرآهن بال پهن نيز از آذر ماه در دستور کار خط توليد ذوب‎آهن قرار خواهد گرفت.

وي همچنين با تاکيد بر اينکه فروش تيرآهن‌هاي بال پهن سبک به صورت شاخه‌اي در بازار از معضلات ذوب‎آهن است، افزود: سازمان نظام مهندسي بايد نسبت به دستاوردهاي ذوب‎آهن در خصوص توليدات مصالح مورد نياز ساختماني توجه داشته باشد.

اولين همايش زنان كارآفرين در عرصه كشاورزي در استان البرز برگزار شد

کرج - خاکپور

اولين همايش بانوان کارآفرين در عرصه کشاورزي با هدف انتقال تجربه زنان موفق در عرصه کشاورزي و ايجاد فضاي خلاق به جهت رشد شکوفايي استعدادها در نظرآباد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‎‌رساني استانداري البرز، اين همايش با حضور بي‌بي عصمت سرفرازي مشاور استاندار و مدير کل امور بانوان و خانواده استانداري البرز وجمعي از زنان فعال و كارآفرين در عرصه هاي مختلف كشاورزي از استان برگزار شد، زنان موفق در عرصه كارآفريني كشاورزي تجارب خود در اين زمينه را ارايه كردند. مشاور استاندار و مدير کل امور بانوان و خانواده استانداري البرز در اين همايش ضمن اشاره به بحث نقش زنان در توسعه پايدار و همه جانبه نقش زنان کارآفرين در تحقق توسعه پايدار بر اين نکته تاکيد کرد: زنان کارآفرين فقط به کسب درآمد نمي‌انديشند بلکه مبناي کارشان توسعه تکنولوژي و اشتغال است.سرفرازي افزود: مسئولين و مديران نيز بايد بستر را با برنامه‌هاي آموزشي براي ارتقاي توانمندسازي زنان در عرصه‌هاي اقتصادي فراهم کنند.


 خبـــر 

 شهردار قزوين:

افق بلندي براي آينده شهر قزوين طراحي شود

قزوين - خردمند

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: بايد با اتحاد، همدلي و همفکري افق بلندي براي آينده شهر قزوين طراحي کنيم تا شهر قزوين را با عناوين ملي و بين المللي بشناسند.

نصرتي در آغاز ششمين دوره نشست کارگروه قزوين+20 در سال جديد افزود: بايد از داشته‌هاي شهرمان به نحو احسن بهره‌برداري کنيم تا شهر قزوين در سطح ملي و بين المللي مطرح شود.وي با تقدير و تشکر از همراهي اعضاي کارگروه "قزوين +20" از سال 88 گفت: تاکنون اين کارگروه براي توسعه شهر قزوين و حل مشکلات 15بيانيه صادر کرده است که قابل تقدير مي‌باشد.نصرتي با تصريح اينکه در 15بيانيه صادر شده سير تحول فعاليت اين کارگروه مشخص است، بيان کرد: بسياري از ديدگاه‌هاي اعضاي کارگروه در 5دوره گذشته کاملا براي توسعه شهر کارشناسي و تاثيرگذار بوده است.

شهردار قزوين افزود: در آغاز اين دوره فعاليت کارگروه "قزوين +20" انتظار مي‌رود اعضاي کارگروه از تجربه ساير شهرها و کشورهاي موفق براي توسعه شهر و معرفي شهر قزوين در سطح ملي و بين‌المللي استفاده کنند.

10 هزار سند املاک روستايي در استان تهران صادر مي‌شود

فيروزكوه - ايرج صادقعلي

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران از برنامه ريزي براي صدور 10 هزار سند املاک روستايي با مشارکت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران تا پايان سال جاري خبر داد.به گزارش خبرنگارآفرينش، نصرالله دهقاني در جمع مسوولان محلي و اعضاي شوراهاي اسلامي شهرها و روستاها و دهياران شهرستان فيروزکوه در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهر ارائه اسناد روستايي را از جمله وظايف اين اداره کل برشمرد و افزود: اجراي وظايف بدون تعامل و همراهي مسوولان و روستاييان امکانپذير نيست. وي با بيان اينکه بسياري از کاستي هاي مناطق روستايي استان شناسايي شده، گفت: طرح هادي که سند توسعه روستاها است هر چند ممکن است منجر به محدوديتهايي در مناطق روستايي در کوتاه مدت شود، اما در درازمدت نتايج خوبي براي روستاها به همراه دارد.

بازديد رئيس عقيدتي سياسي اداره بهداشت امداد و درمان نزاجاي سنندج از بيمارستان پيامبر رحمت

سنندج - مقصودي

حجه الاسلام علي پناهي رئيس عقيدتي سياسي اداره بهداشت امداد و درمان نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران و هيئت همراه از بيمارستان پيامبر رحمت (ص) بازديد نمودند. در اين بازديد که دکتر محمد رضا حق شناس رئيس بيمارستان و معاونين و کادر درماني نيز حضور داشتند، حجه الاسلام پناهي ابتدا از بيماران عيادت نمودند و در نشستي با رياست بيمارستان گفتند : اولين و مهمترين وظيفه بيمارستان درمان و مراقبت از بيمار مي باشد ، همچنين بايد در ارتقاي سطح علمي کارکنان بيمارستان و همچنين بينش ديني تلاش نمود . امروز در محيط بيمارستان اخلاق حسنه و حسن رفتار يکي از عوامل موفقيت در کادر پزشکي و درمان است . در دين مبين اسلام پيامبر عظيم الشان در خصوص پرستاري از بيمار و رفتار با بيمار احاديث و روايات زيادي را فرمودند و پرستاران و کارکنان بيمارستان بايد همواره رضايت خداوند متعال و بيمار را در نظر گرفته و در درمان و مراقبت از بيماران کوتاهي ننمايند دکتر حق شناس رئيس بيمارستان با اشاره به اينکه اين بازديد به منظور بررسي وضعيت بيمارستان انجام شد، گفت: اين بيمارستان در اين چند سال اخير پيشرفت هاي چشمگيري در تمام زمينه ها داشته است از جمله تعمير و بازسازي ساختمان بيمارستان ، ارتقاي سطح درمان ، دعوت و همکاري با پزشکان و متخصصان در بخش قلب و عروق ، داخلي ، اعصاب و روان و دندانپزشکي از کارهاي مفيد بوده که در راستاي خدمات رساني به کارکنان و خانواده هاي محترم ارتش جمهوري اسلامي ايران در استان کردستان بعمل آمده است .

تجليل شهرداري تهران از درگذشتگان عرصه ارتباطات

شهرري - رضا فغاني

به همت شهرداري تهران، سازمان بهشت زهرا(س) و شوراي سياستگذاري هفته روابط عمومي از درگذشتگان حوزه روابط عمومي تجليل شد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان بهشت زهرا(س) روز پنجشنبه سي‌و يکم ارديبهشت ماه، تعدادي از اعضاي شوراي سياستگذاري هفته روابط‌عمومي با حضور در منزل بازماندگان همکاران درگذشته خود ياد و نام آنها را گرامي داشتند. در ديدارهاي ياد شده، سيد غلامرضا کاظمي دينان رئيس ستاد برگزاري هفته روابط‌عمومي، آرش ظفري، معاون مرکز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران و سعيد خال، معاون امور اجتماعي فرهنگي و روابط عمومي سازمان بهشت زهرا(س) اعضاي ستاد برگزاري هفته روابط عمومي را همراهي مي‌کردند.کاظمي دينان با اشاره به سوابق حرفه‌اي ياران سفر کرده روابط‌عمومي، از نقش خانواده‌هاي ايشان در ايجاد شرايط مناسب براي حضور فعال اين درگذشتگان در زمان حياتشان تجليل کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي