جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5003


واکنش فرمانده ناجا به فراخوان تجمع بنزين


خدماتي براي ترک رايگان قليان در تهران

معاون درمان وزير بهداشت اعلام کرد:
زمان ويزيت پزشک عمومي 15 دقيقه و متخصص 20 دقيقه
بيماران حق شکايت دارند

زنگ هشدار ويژه مسئولان اجتماعي


طلاق عاطفي تحصيل‌کرده‌ها 3 برابر است!


كوتاه‌ و‌ خواندني


حوادث‌ از همه‌ جا


خبـــر


اخبار شهري


 واکنش فرمانده ناجا به فراخوان تجمع بنزين 

 
فرمانده نيروي انتظامي در مورد فراخوان منتشرشده در شبکه‌هاي اجتماعي براي تجمع در اعتراض به تک‌نرخي شدن بنزين، گفت: مردم ما هوشيارتر از آن هستند که اسير فراخوان‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي شده و تا اين لحظه نيز گزارشي از تجمع حاصل نشده است.

به گزارش ايسنا، سردار حسين اشتري در حاشيه مراسم توديع و معارفه روساي پليس راهنمايي و رانندگي و در جمع خبرنگاران، افزود: مردم هوشيارتر از آن هستند که با يک فراخوان فريب بخورند و البته مسوولان نيز به دنبال حل دغدغه‌هاي مردمي هستند.فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينکه کاهش تلفات جاده‌اي، ارتقاي فرهنگ ترافيکي و استفاده از سامانه کنترل هوشمند از اولويت‌هاي امسال پليس راهور است، در مورد چرايي پيگيري پليس براي تصويب قانون جديد راهور و برخي شايعات مبني بر اينکه پليس به دنبال جريمه بيشتر است، به ايسنا گفت: بايد فاز دوم قانون جديد راهنمايي و رانندگي نيز در مجلس مورد بررسي قرار گيرد و در صورت تصويب نسبت به اجراي آن اقدام خواهيم کرد.

اشتري با بيان اينکه هدف پليس تنها ارتقاي سطح فرهنگ ترافيکي مردم و کاهش تصادفات است، گفت: به هيچ عنوان دنبال جريمه و افزايش آن نيستيم بلکه معتقديم با وجود قانون جديد بازدارندگي و تاثير بيشتري درخصوص کاهش تصادفات ايجاد مي‌شود. وي همچنين در مورد آخرين وضعيت پليس افتخاري نيز گفت: پليس افتخاري در حال حاضر در مرحله مقدماتي قرار دارد و اميدواريم تا پايان سال حضور فعال‌تري داشته باشند. فرمانده نيروي انتظامي در مورد نقش پليس در قرارگاه سايبري انتخابات نيز گفت: هر وظيفه‌اي که قانون برعهده ما مي‌گذارد به آن عمل خواهيم کرد.


 خدماتي براي ترک رايگان قليان در تهران 

 کارشناس کنترل دخانيات مرکز بهداشت استان تهران گفت: در تهران چهار کلينيک طرح کاهش دخانيات براي ترک رايگان قليان نيز فعالند و مصرف کنندگان با دريافت خدمات مانند مشاوره و گرفتن دارو مي‌توانند مصرف دخانيات را کنار گذارند.مهندس جعفر مطهري در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: يکي ديگر از راهکارهاي جلوگيري در گرايش جوانان به دخانيات کاهش مراکز عرضه قليان است و همزمان با آن آموزش، فرهنگ‌سازي و آگاه کردن خانواده‌هاست که رسانه‌ها مي‌توانند در اين خصوص فعاليت‌هاي وسيعي انجام دهند.

کارشناس کنترل دخانيات مرکز بهداشت استان با ابراز تاسف از اينکه سن مصرف قليان بين 13 تا 15 سال رسيده است، گفت: ممنوع کردن استفاده از قليان در اماکن عمومي، مي‌تواند راهکار موثري در کاهش استفاده از دخانيات باشد.اين کارشناس بهداشت محيط يادآور شد: چهار کلينيک طرح کاهش دخانيات براي ترک قليان به صورت رايگان در سطح شهر فعاليت مي‌کنند و مصرف کنندگان دخانيات با دريافت خدمات مانند مشاوره و گرفتن دارو مي‌توانند استعمال دخانيات را ترک کنند. برقراري اين کلينيک‌ها در شهرستان‌ها نيز راهکاري مهم و اساسي در جلوگيري از افزايش مصرف دخانيات است.

مطهري در پايان اظهار کرد: با برگزاري همايش‌ها در خصوص ضررهاي مصرف دخانيات، آموزش و اطلاع رساني صحيح و دقيق به تمام افراد جامعه بويژه خانواده‌ها و طرح خود مراقبتي مي‌توانيم به داشتن جامعه سالم و آينده بهتر جوانان کمک کنيم.


 معاون درمان وزير بهداشت اعلام کرد:
 زمان ويزيت پزشک عمومي 15 دقيقه و متخصص 20 دقيقه 
 بيماران حق شکايت دارند

 
معاون درمان وزير بهداشت گفت: طبق مصوبه دولت زمان استاندارد و قانوني ويزيت هر بيمار براي پزشک عمومي 15 دقيقه و براي پزشک متخصص 20 دقيقه است، حق شکايت براي بيماران محفوظ است و اگر احساس کنند به آنان بي‌توجهي شده، مي‌توانند شکايت کنند.به گزارش فارس، محمدآقاجاني گفت: برنامه‌اي که وزارت بهداشت دنبال مي‌کند، استمرار برنامه‌هاي طرح تحول سلامت در سال گذشته و حفظ دستاوردهاي آن است.

آقاجاني گفت: برنامه‌هاي جديد در حوزه درمان، بهداشت و آموزش است. در حوزه درمان علاوه بر استمرار برنامه‌هاي گذشته، استقرار نظام ملي درمان بيماري‌ها به ويژه براي چهار بيماري مهلک در کشور که شامل سکته‌هاي قلبي، مغزي، سرطان و حوادث است، اجرا مي‌شود.معاون درمان وزير بهداشت در مورد زمان ويزيت در مطب‌ها، گفت: استاندارد زمان ويزيت در مطب‌ها در مصوبه ابلاغي تعرفه‌هاي درماني سال 94 از سوي دولت اعلام شده که براي پزشک عمومي 15 دقيقه، متخصص 20 دقيقه، فوق تخصص 25 دقيقه و روانپزشک 30 دقيقه است.

وي ادامه داد: البته برنامه‌هايي در وزارت بهداشت براي دانشگاه هاي مناطق کمتر توسعه‌يافته داريم که تعداد پزشک و متخصص کافي ندارند و نبايد صف انتظار ايجاد شود، بنابراين گاهي مجبوريم در مراکز دولتي و در بيمارستان‌هاي مناطق محروم براي دسترسي بهتر مردم، قدري از استاندارد زمان ويزيت عبور کنيم تا نوبت‌هاي طولاني رخ ندهد.

معاون درمان وزير بهداشت ادامه داد: حق شکايت براي بيماران در اين زمينه محفوظ است، اگر احساس کنند که به آنان بي‌توجهي شده و پزشک به قدر کافي براي معاينه و تشخيص وقت نگذاشته، مي‌توانند از طريق نظام‌پزشکي و معاونت‌هاي درمان دانشگاه‌ها آن را پيگيري کنند.


 زنگ هشدار ويژه مسئولان اجتماعي 

 کارشناسان معتقدندكم شدن روابط عاطفي بين انسانها وتظاهربه روشهاي زندگي غربي موجب روي آوردن افراد به نگهداري از سگ مي شود.اتفاقي که با آموزه هاي اسلامي وفرهنگ ايراني سازگاري ندارد و باعث افسردگي مي شود.

به گزارش مهر، سگ نخستين جانوري است که به دست انسان اهلي شد. و بعد از آن آدميان از اين حيوان براي شکار، گله‌داري، بارکشي، محافظت، کمک به پليس و نيروهاي نظامي، نجات جان انسانها در حوادث و بلايا و ... استفاده کردند. در بعضي فرهنگ‌ها از اين حيوان متاسفانه به عنوان يک منبع غذايي هم استفاده شده‌است

اين در حالي است که بر اساس آماري که در سال 2001 برآورد شده حدود 400 ميليون قلاده سگ در سراسر دنيا زندگي مي‌کنند.

هرچند که سابقه اي از زمان ورود سگ بعنوان عضوي از خانواده در فرهنگ غرب در دسترس نيست. اما سگ نخستين حيوان اهلي است که بيش از صدها سال است در غرب و آمريکا نه تنها به عنوان يک حيوان نگهبان يا شکاري بلکه بعنوان يک حيوان خانگي وارد زندگي آدمي شده تا جائيکه آرام آرام به دليل از هم گسستگي بنيان خانواده در غرب بيشتر شهروندان اروپايي و آمريکايي سگ را بعنوان عضوي از خانواده قبول کرده و حتي در حقوق مدني خود حق الارث هم براي اين حيوان خانگي لحاظ مي کنند. و اين اتفاق تا جايي پيش رفته که امروز سگ ها را بعنوان يک چهره سياسي و عضوي از ساکنان کاخ سفيد آمريکا يا کاخ رياست جمهوري در بسياري ازکشورها مشاهده مي کنيم!

بر اساس اين گزارش سگها و حتي گربه ها در اروپا و آمريکا داراي قبرستان، بيمارستان، شهر، کلينيک، هتل و پرستار ويژه بوده و حتي در سال گذشته يک سگ در انتخابات شهرداري شرکت کرده است! به نحوي که در جريان انتخابات سال گذشته اين شهر سگ مذکور در رقابت هاي انتخاب شهردار پيروز شد.

نقش سگ در فرهنگ ايراني هم جايگاه خودش را دارد. از سگ هاي گله که هميشه نگاهبان احشام روستائيان بوده تا سگ هاي شکاري که عصاي دست شکارچيان ايراني بوده اند. اما برخلاف غرب کمتر ديده شده که سگ ها وارد زندگي ايرانيان بعنوان عضوي از خانواده شوند. هرچند که برخي از پادشاهان ايراني سگ خانگي داشتند اما با توجه به فرهنگ اسلامي حاکم بر ايران مسلمانان ايراني بر اساس روايات و احاديث و فتواي مراجع عظام سگ را حيواني نجس دانسته و از معاشرت با آن دوري مي کنند.

اما در سالهاي اخير عواملي موجب شده تا برخي از جوانان امروزي برخواسته از تاثير اين عوامل نگهداري و زندگي با سگ را در خانه و خانواده خود تجربه کنند.

برخي جوانها با نگهداري از سگ مي خواهند خود را تجددگرا و تجدد پذير معرفي کنند

دکتر امان الله قرايي مقدم آسيب شناس و جامعه شناس واستاد دانشگاه با بيان اينکه سگ در ايران سابقه تاريخي داشته و در زندگي دامداران و عشاير نقش کليدي ايفا مي کند گفت: متاسفانه ماهواره و سريالها و فيلمهاي غربي تاثيرات منفي روي برخي جوانها گذاشته و با خريداري ونگهداري سگ هاي تزئيني و عروسکي از نژادهاي مختلف به نوعي قصد دارند خود را تجددگرا و تجددپذير معرفي کنند.


 طلاق عاطفي تحصيل‌کرده‌ها 3 برابر است! 

 طلاق عاطفي به سردي رابطه ميان زن و شوهر گفته مي‌شود که در اين رابطه، ضعف ارتباط عاطفي زن و شوهر منجر مي‌شود به سردي تمامي روابطي که يک زوج مي‌توانند با هم داشته باشند، مانند رابطه روحي، جسمي، عاطفي و حتي گفتاري. وجود اين مشکل در يک رابطه باعث بي‌مهري و کم شدن انرژي مثبت در خانواده مي‌شود. زوج‌ها در بيگانگي دنياي يکديگر گم شده‌اند و فقط براي هم حکم يک هم‌خانه که به هم عادت کرده‌اند را دارند. درک نکردن صحيح از رفتار و گفتار يکديگر، نداشتن شناخت کافي از روحيات طرف مقابل و عاقبت بي‌علاقگي و سردي نسبت به شريک زندگي خود همه و همه ‌دست به دست هم مي‌دهد تا يک طلاق عاطفي را در زندگي زوج‌ها به‌وجود آورد.دکتر مجيد ابهري، در همين راستا در گفت‌و‌گو با ايسنا ، با تاکيد بر اينکه طلاق عاطفي در بين تحصيل کرده‌ها سه برابر خانواده‌هاي عادي است، گفت: جدايي عاطفي ميان زن و شوهر به شکل زندگي در يک خانه بدون هيچ ارتباطي به غير از مکالمات ضروري، طلاق عاطفي ناميده مي‌شود. اين متخصص علوم رفتاري تصريح کرد: در اين نوع از جدايي تنها مسائل فرهنگي يا خانوادگي، وجود فرزندان و شرايط اجتماعي مانع طلاق مي‌شود و زوجين به اجبار در کنار هم زندگي مي کنند و يکي از عوارض اين نوع زندگي ايجاد روابط فراخانوادگي و فرازناشويي است. وي يادآور شد: 70 درصد از موارد طلاق عاطفي به صورت روابط فراخانوادگي و فرازناشويي ادامه مي‌يابد که خطر جدي براي پاکي خانواده و صداقت اجتماعي دارد و 30 درصد از موارد به جدايي و طلاق تن مي‌دهند.

مشاوره‌هاي خانوادگي بهترين روش پيشگيري از طلاق عاطفي

اين رفتار شناس و آسيب شناس اجتماعي بهترين روش براي پيشگيري از طلاق عاطفي و مشکلات ناشي از آن را مراجعه به مشاوره‌هاي خانوادگي و کمک گرفتن از افراد با تجربه دانست و گفت: پيش از طلاق عاطفي، طلاق رواني يعني دلخوري و ناراحتي‌هاي مختلف زوجين از يکديگر به دلايل مختلف اتفاق مي‌افتد.

غرور کاذب افراد تحصيل کرده از علل طلاق عاطفي است

وي با تاکيد بر اينکه غرور کاذب و عدم قبول نظريات منطقي زن و شوهر در ميان افراد تحصيل کرده از علل افزايش طلاق عاطفي است، افزود: عدم پذيرش راهنمايي و کمک بزرگترها از جانب افراد تحصيل کرده، عدم اعتقاد به مشاوره، اشتغال زوجين، مشکلات جنسي و اختلافات مالي ريشه‌هاي اصلي رفتاري در بروز طلاق عاطفي است.

ازدواج بر پايه تفاهم، به طلاق عاطفي نمي‌انجامد

دکتر ربابه غفار تبريزي، دکتراي روانشناسي باليني نيز ، با بيان اينکه در صورتي که ازدواج بر پايه تفاهم، محبت، صداقت و مراقبت باشد و زوجين براي رفع مشکلات خود به مشاوره مراجعه کنند؛ هرگز به طلاق عاطفي نمي انجامد، گفت: اگر ازدواج براساس ماديات و نبود محبت باشد؛ خشونت به وجود مي‌آيد و در صورت عدم مراجعه به مشاوره اين اختلافات بر روي هم انباشته و منجر به کمرنگ تر شدن روابط عاطفي مي‌شود.‌

ادامه زندگي به دليل فرزند راه اشتباهي است

اين دکتراي روانشناسي باليني کنار هم قرار گرفتن زوجين صرفا به دليل فرزند را بدترين راه حل دانست و گفت: اين گونه زندگي کردن الگوي بدي براي کودک است و طلاق عاطفي منجر به افسردگي، اضطراب، تنش و عصبانيت در زوجين مي‌شود.


 كوتاه‌ و‌ خواندني 

 مسن‌ترين دانش‌آموز جهان با 94 سال سن در کنيا!

زني در کنيا با نود و چهار سال سن در مدرسه اي ابتدايي درس مي خواند و شايد اين انگيزه بالا سرمشقي براي افرادي باشد که هنوز فرصت علم آموزي پيدا نکرده اند.

به گزارش شبکه تلويزيوني فرانس24؛ زني در کنيا با نود و چهار سال سن به دبستان مي رود و مسن ترين دانش آموز جهان محسوب مي شود. اين زن که در جواني فرصت تحصيل نداشته، اکنون پنج سال است که به اين مدرسه رفت و آمد مي کند. وي مي گويد: تصميم گرفتم به مدرسه بروم چون جوانان زيادي را مي بينم که بدون آنکه کاري داشته باشند، در خانه مي ماندند. اغلب از آنان مي پرسم چرا به مدرسه نمي روي؟ و در پاسخ مي گويند مي ترسيم.

وي آرزو دارد پس از آنکه درسش را تمام کند، پزشک شود. بااين حال هنوز پنج سال ديگر بايد درس بخواهند تا گواهينامه پايان تحصيلات ابتدايي اش را دريافت کند.

يارانه جايگزين ضامن وام خانواده هاي زندانيان مي شود

معاون اجتماعي انجمن حمايت زندانيان مرکز اعلام کرد: حساب يارانه، جايگزين ضامن وام اشتغال خانواده هاي زندانيان مي شود.

عباس سنگانيان در گفت وگو با ايرنا، افزود: براساس تفاهم نامه مشترک بين انجمن حمايت زندانيان مرکز و سازمان بهزيستي قرار شد اين سازمان ، مشاوره، وام اشتغال، توانمند سازي مادران و اسکان خانواده هاي نيازمند را برعهده بگيرد.

وي گفت: براساس اين تفاهم نامه وام اشتغال تا سقف پنج ميليون تومان به خانواده هاي زندانيان پرداخت مي شود و از آنجا که بيشتر اين افراد، ضامني براي ضمانت در قبال وام ندارند، حساب يارانه آن ها، جايگزين ضامن مي شود.

سنگانيان خاطرنشان کرد: سازمان بهزيستي براساس اين تفاهم نامه براي خانواده هايي که داراي مشکلات خاص و فرزند معلول هستند نيز اسکان تهيه مي کند. همچنين اين سازمان با فرستادن کارشناس به انجمن حمايت زندانيان مرکز ، هفته اي يک بار به خانواده هاي زندانيان خدمات مشاوره اي و خدماتي ارايه مي کند.

به گفته سنگانيان، سازمان بهزيستي هزينه هاي درماني و دارويي اين خانواده ها را نيز برعهده خواهد گرفت.

اعلام سقف مجاز واردات روغن پالم

مدير کل نظارت بر فرآورده هاي غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو، سقف مجاز واردات روغن پالم را اعلام کرد.

به گزارش مهر، دکتر هدايت حسيني، اظهار داشت: سقف واردات انواع روغن پالم در صنايع غذايي مجاز به مصرف اين نوع روغن و با رعايت ضوابط و مقررات سازمان غذا و دارو اعم از روغن نباتي و ساير محصولات 420 هزار تن مصوب گرديده است.

وي در ادامه افزود: اين ميزان روغن در چهار مقطع منطبق به فصل هاي سال به ميزان هر فصل 105 هزار تن تعيين و رعايت مي گردد که با عنايت به محموله هاي وارداتي ممکن است در يک ماه ميزان واردات کمتر و در ماه ديگر بيشتر باشد. حسيني اظهار داشت: نکته اي که در اين زمينه براي سازمان اهميت دارد کنترل و نظارت بر کيفيت و ميزان واردات در سقف تعيين شده در هر يک از فصل هاي سال و در نهايت کنترل مقداري واردات انواع روغن پالم در طول سال است.

مهلت سه روزه تامين اجتماعي به کارفرمايان براي اطلاع حادثه

مدير کل امور فني بيمه شدگان سازمان تأمين اجتماعي گفت: کارفرمايان سه روز مهلت دارند حادثه کارگر را به شعبه تامين اجتماعي اطلاع دهند.

به گزارش مهر، سيروس نصيري افزود: بر اساس ماده 65 قانون تأمين‌اجتماعي، درصورت وقوع حادثه ناشي از کار، کارفرما مکلف است اقدامات لازم اوليه را براي جلوگيري از تشديد وضعيت‌ حادثه ديده انجام دهد و مراتب را ظرف 3 روز اداري از تاريخ وقوع حادثه به صورت کتبي به سازمان تأمين‌اجتماعي اطلاع دهد. وي گفت: قانونگذار، براي جلوگيري از بروز بيماري و کاهش حوادث ناشي از کار در محيط کارگاه، کارفرما را مکلف به رعايت استانداردهاي شغلي وايمني محيط کار کرده ولي درعين حال براي حفظ سلامت جسمي و روحي بيمه‌شده در مواقع بروز حوادث ناشي از کار نيز تکاليفي برعهده کارفرما نهاده است. نصيري اظهار داشت: براساس ماده 65 قانون تأمين‌اجتماعي چنانچه کارفرما براي جلوگيري از تشديد وضع حادثه‌ديده متحمل هزينه‌هايي شود، از آنجايي که بيمه ‌شده تحت‌پوشش تأمين‌اجتماعي است و سازمان مکلف به ارائه خدمات درماني به بيمه‌شدگان است، کارفرما مي‌تواند براي دريافت هزينه‌هاي خود به سازمان تأمين‌اجتماعي مراجعه تا برابر مقررات در اين خصوص اقدام شود.


 حوادث‌ از همه‌ جا 

 آزادي طلا فروش لرستاني از دست گروگانگيران

طلا فروش گروگان گرفته شده در لرستان ، با اقدام به موقع و ضربتي ماموران انتظامي استان آزاد شد.به گزارش صدا و سيما فرمانده انتظامي لرستان گفت: گروگانگيران چند روز گذشته پس از ربودن طلا فروش ازنايي در تماس با خانواده اين فرد، طلاهاي موجود در طلا فروشي را براي آزادي وي درخواست کرده بودند.

سردارقنبري بابيان اينکه پس از تماس خانواده طلافروش با فوريت هاي پليس،با انجام کارهاي اطلاعاتي و پليسي، محل اختفاي گروگان گيران در کمتر از چهار ساعت شناسايي شد.سردارقنبري افزود: دراين عمليات 3 گروگانگير دستگير شدند و فردگروگان آزاد شد.

کشف اجساد قربانيان احتمالي قاچاقچيان انسان در مالزي

بقاياي اجساد ده‌ها قرباني احتمالي قاچاقچيان انسان در مالزي از گورهاي کم عمقي که درمناطق جنگلي هم مرز با تايلند پيدا شده بود، از خاک بيرون آورده شد. احتمال مي رود صدها جسد در اين گورها کشف شود.به گزارش برنا، تاکنون بيش از 140 گور و 28 اردوگاه در اين مناطق جنگلي پيدا شده است.آثار باقيمانده در اين اردوگاه ها نشان از زندگي موقت کودکان و خانواده هايي دارد که معلوم نيست چه سرنوشتي پيدا کرده اند و به کجا رفته اند.

بقاياي اجساد پيدا شده، به پزشکي قانوني برده مي شود تا با آزمايش هاي لازم بر روي آنها دلايل مرگ روشن شود.مقامات مالزي تحقيقاتي را در ارتباط با امکان همکاري جنگلبانان محلي با قاچاقچيان آغاز کرده اند.

اقليت مسلمان روهينگيا که در ميانمار با خشونت و تبعيض روبرو هستند در جستجوي زندگي بهتر به کشورهاي همسايه پناه مي برند و سوداگران مرگ با همکاري عواملي در اين کشورها با آرزوهايشان معامله مي کنند.

توقيف 10 تن لباس دست دوم در البرز

10 تن لباس دست دوم و غيربهداشتي به ارزش پنج ميليارد و 300ميليون ريال در البرز توقيف شد.به گزارش صداو سيما، رييس پليس آگاهي استان البرزافزود : اين ميزان البسه دراجراي طرح پاکسازي صنفي ومبارزه با عرضه انواع لباس مستعمل خارجي وغيربهداشتي، 2 هفته گذشته در استان البرز کشف شده است.سرهنگ گل صباحي افزود: در طرح هاي مبارزه با قاچاق کالا و باهدف جلوگيري از عرضه البسه مستعمل خارجي براي حفظ سلامت مردم، پاکسازي صنفي ومبارزه با عرضه اين البسه دراستان ادامه دارد .

تلفات موج گرما در هند به بيش 1100 نفر رسيد

شمار تلفات موج گرما در سراسر هند به بيش از هزار و 100 نفر رسيد.يک مقام هندي که خواست نامش فاش نشود گفت : « با افزايش تلفات موج گرما در ايالت هاي آندرا پرادش و تلانگانا در جنوب اين کشور ، شمار تلفات در سراسر هند به هزار و 100 نفر رسيد.» وي افزود حدود بيست مورد مرگ و مير نيز از ساير قسمت هاي هند از جمله ايالت گجرات در غرب اين کشور بوده است.اين مقام تاکيد کرد 852 نفر در ايالت آندرا پرادش ، 260 نفر در ايالت تلانگانا و هفت نفر در ايالت گجرات جان باخته اند.

پلمپ عطاري هاي غيرمجاز در کرج

معاون غذا وداروي دانشگاه علوم پزشکي استان البرز گفت : با عطاري هاي توزيع کننده داروهاي شيميايي و عرضه کننده داروهاي غيرمجاز به شدت برخوردمي شود .به گزارش صدا و سيما ، دکتر عزيزي در حاشيه اجراي طرح ضربتي مقابله با عطاري هاي متخلف ، افزود : تيم بازرسي ويژه نظارت برعطاري ها متشکل از اداره تعزيرات حکومتي ، بازرسي اصناف ، دانشگاه علوم پزشکي و اداره اماکن نيروي انتظامي در البرز فعاليت گسترده خود را در سطح استان آغاز کرد .

وي افزود: تيم هاي ويژه بازرسي ، بنا بر وظايف تعيين شده در چارچوب حفاظت از سلامت مردم تشکيل شده است و به صورت محسوس و نامحسوس ، نحوه فعاليت عطاري هاي استان را رصد مي کند .معاون غذا وداروي دانشگاه علوم پزشکي استان البرز با اشاره به تخلف عطاري ها در توزيع داروهاي گياهي و شيميايي ، گفت : عطاري ها تنها مجاز به توزيع گياهان دارويي هستند و حق توليد و توزيع هيچ نوع داروي گياهي و ترکيبي ندارند.


 خبـــر 

 تعرفه حق فني داروخانه ها اعلام شد

معاون وزير و رئيس سازمان غذا و دارو، به تشريح آخرين تصميمات در خصوص تعرفه خدمات دارويي پرداخت.

به گزارش مهر، دکتر رسول ديناروند، گفت: بر اساس کتاب ارزش نسبي که به تاييد هيئت وزيران رسيده است و براي سال 94 ابلاغ شده ضرايبي را به عنوان هزينه خدمات دارويي دارو خانه ها پيش بيني کرده است که اين عدد براي بخش خصوصي يک دهم ضريب K يعني مبلغي حدود 2 هزار تومان لحاظ مي گردد و بخش دولتي هم مجاز است "تعرفه خدمات دارويي" يا اگر بخواهيم با عنوان قديمش بگوييم تعرفه حق فني حدود 880 تومان دريافت نمايند.

وي همچنين با بيان اينکه در کتاب ارزش نسبي که صحبتش رفت به تفاوت تعرفه در روز يا شب اشاره نشده است افزود: در حال بررسي هستيم که در صورت نياز با ابلاغيه وزير آنرا اصلاح کنيم چرا که اين تعرفه هزينه خدمات دارويي، در گذشته براي ساعات شب متفاوت بوده است.


 اخبار شهري 

 دفن غير بهداشتي زباله هاي برخي بيمارستانهاي تهران در پاکدشت

با دفن غير بهداشتي زباله برخي بيمارستان هاي تهران در پاکدشت برخورد مي شود.به گزارش صدا و سيما رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان پاکدشت گفت: اين زباله ها ي عفوني و شيميايي به بخش راديولوژي، آزمايشگاهي و برخي وسايل مصرفي بيمارستانها اختصاص دارد که به روشي ساده در فضاي باز تخيله و کاميونها متواري مي شوند.

محمد رضا سعيد پور افزود: اين زباله ها در معادن متروکه ميان پاکدشت و تهران در منطقه فرون آباد تخليه مي شوند و با برخوردهاي نامحسوس تخليه زباله ها کمتر شده است.وي گفت: تعيين محل دفن زباله هاي بيمارستاني طبق قانون با هماهنگي محيط زيست و وزارت بهداشت است.سعيد پور افزود: تاکنون دو کاميون و دو فرد دستگير شده اند که ناشي از تخلف پيمانکاران و برخي بيمارستانها است که پرونده متخلفان در دادگاه درحال بررسي است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي