جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5003


«در راه خانه عروس» آماده نمايش


بازگشت آرنولد پس از 30 سال با «افسانه کونان»

پرونده «لاله» باز مي‌شود
مذاکره براي ادامه فيلمبرداري


انصراف نيکي کريمي از "عادت نمي کنيم"


اکران"فردا" از 16 خردادماه


بازگشت "عمو پورنگ" به تلويزيون


اكران "وروجک‌ها" در مهرماه


ميز خبر


دريچه هنر


 «در راه خانه عروس» آماده نمايش 

افشين صادقي کارگردان سينما و تلويزيون گفت: اين فيلم در مرحله تدوين است و طي روزهاي آينده آماده نمايش خواهد شد.

به گزارش آفرينش، صادقي خاطر نشان كرد : اين فيلم مشکلات و دعواهاي زوج ها را در زندگي زناشويي مطرح مي کند و به نظرم مي تواند اثري جذاب براي مخاطب باشد.

وي افزود: شهرام قائدي، فتحعلي اويسي، فريبا نادري، نفيسه روشن و کيوان محمودنژاد بازيگران اصلي اين فيلم هستند و محمد نورايي در مقام تصويربردار، مريم کرمي به عنوان چهره پرداز، محمد صادقي در مقام طراح لباس و وحيد فعال به عنوان تدوينگر در ساخت اين فيلم سينمايي با ما همکاري کردند.

اين کارگردان خاطرنشان کرد: علاوه بر کارگرداني، تهيه کنندگي اين اثر نيز بر عهده من بود اما در ساخت «در راه خانه عروس» سازمان زيباسازي شهرداري تهران با ما همکاري و مشارکت داشت.

وي در ادامه اظهار داشت: براي ساخت يک فيلم سينمايي نيز اقدام کرده ام که «اينجي» نام دارد و به قلم سعيد نعمت الله مراحل پاياني نگارش را سپري مي کند که انشاالله پس از اتمام نگارش «اينجي» و صدور پروانه ساخت قصد داريم تابستان امسال تصويربرداري آن را آغاز کنيم.

صادقي در پايان افزود: اين فيلم قصه دختري را روايت مي کند که پدرش به قتل رسيده و وي از دادگاه تقاضاي قصاص دارد.در خلاصه داستان «در راه خانه عروس» آمده: وقتي که توي يه شهر ميليوني قاطي هشتاد درصدي هستي که همه يه آرزوي مشترک دارند.


 بازگشت آرنولد پس از 30 سال با «افسانه کونان» 

آرنولد شوارتزنگر 30 سال پس از فيلم «کونان بربر»، ياد اين شخصيت را زنده مي‌کند.به گزارش مهر به نقل از د رپ، «افسانه کونان» فيلم جديدي است که آرنولد شوارتزنگر 30 سال پس از ساخته شدن قسمت اول آن، در آن ظاهر مي‌شود.«افسانه کونان» که ادامه‌اي بر فيلم «کونان بربر» است حداقل با سه شخصيت از آن فيلم قبلي، جلوي دوربين مي‌رود. کريس مورگان تهيه کننده اين فيلم که نويسنده آن نيز هست، با گفتن اين خبر، ساخته شدن اين فيلم را مسجل کرد. اين در حالي است که آرنولد پيش از اين تنها احتمال ساخته شدن فيلم را تاييد کرده بود.

در فيلم اصلي گري لوپز در کنار آرنولد جلوي دوربين رفته بود. جيمز ارل جونز، ساندال برگمن، بن ديويدسون، ماکو ايواماتسو، ويليام اسميت و مکس فون سيدو ديگر بازيگران فيلم بودند.

مورگان در توضيح اين خبر افزود: در فيلم جديد با گسترش منطقي شخصيت‌هاي فيلمي که سال 82 خلق شدند، جلو مي‌رويم.

او که در وبسايت طرفداران شوارتزنگر با آنها گفتگو مي‌کرد همچنين يادآور شد که وقتي ما کونان را دوباره مي‌بينيم، او چيزهاي زيادي را در زندگي‌اش پشت سر گذاشته: يک دزد، يک سلحشور، يک دزد دريايي، يک شاه، يک افسانه- و امروز مردي سالخورده است. «نابخشوده» را تصور کنيد با يک شمشير بربر...

فيلم «کونان بربر» در سال 1982 اکران شد و کمک کرد تا آرنولد شوراتزنگر به عنوان يکي از بزرگترين بازيگران اکشن شناخته شود. اين فيلم بر مبناي رمان‌هاي مصور رابرت اي.هاوارد شکل گرفت. جان ميليوس آن فيلم را کارگرداني کرد و با همکاري اوليور استون فيلمنامه‌اش را نوشت.«افسانه کونان» را يونيورسال پيکچرز مي‌سازد و هنوز تاريخ اکرانش اعلام نشده است.


 پرونده «لاله» باز مي‌شود
 مذاکره براي ادامه فيلمبرداري 

مقرر شده پرونده فيلم سينمايي «لاله» به کارگرداني اسدالله نيک نژاد که مدت‌هاست در حالت تعليق است، بازگشايي و صحنه‌هاي باقيمانده آن فيلمبرداري شود.به گزارش مهر، فيلم سينمايي «لاله» تيرماه سال 1391 به کارگرداني اسدالله نيک نژاد کليد خورد و با برآورد بودجه اي معادل 2.5 ميليارد تومان توسط مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي به عنوان مجري طرح از همان ابتدا با چالش رو به رو شد.

اين جنجال در درازمدت رنگ سياسي به خود گرفت و با تغيير دولت و به دستور حجت الله ايوبي حل اين مساله به حکميت گذاشته شد و عليرضا رضاداد مشاور عالي رييس سازمان سينمايي به عنوان حَکَم مسئول رسيدگي به امور اين فيلم سينمايي شد و در نهايت راي به تعليق اين پروژه سينمايي داده شد.

پس از گذشت چند ماه از حکم تعليق، شنيده شده که گفتگوهايي به تازگي بين طرفين اختلاف صورت گرفته و مذاکرات اوليه براي حل اختلاف فيلم «لاله» از سر گرفته شده اما مجموع اين مذاکرات هنوز روي کاغذ نيامده و رنگ عملي به خود نگرفته است.همچنين آخرين صحبت‌ها درباره پروژه سينمايي «لاله» مبني بر اين است که در صورت پيش نيامدن اختلافي جديد، تا آغاز ماه مبارک رمضان بخش پاياني اين فيلم سينمايي ساخته شود.

فيلم سينمايي «لاله» برداشتي از زندگي لاله صديق قهرمان اتومبيل‎راني ايران است که به نويسندگي جليل عرفان منش نوشته شده و اسدالله نيک‌نژاد اين اثر سينمايي را کارگرداني کرده و پروانه پرتو به عنوان تهيه کننده در اين فيلم سينمايي حضور داشته
است.


 انصراف نيکي کريمي از "عادت نمي کنيم" 

 ايسنا: فيلم سينمايي «عادت نمي کنيم» به کارگرداني ابراهيم ابراهيمان امروز پنج شنبه کليد مي خورد.اولين پلان هاي اين فيلم درحالي قرار است دو روز ديگر جلوي دوربين برود که يکي از بازيگران اصلي «عادت نمي کنيم» از اين پروژه انصراف داده است. روز سه شنبه ايسنا خبر داد که نيکي کريمي از بازي در فيلم ابراهيميان کنار کشيده است. اين درحالي است که اين بازيگر در کنار بازيگراني چون محمدرضا فروتن، ساره بيات و حميدرضا آذرنگ طي روزهاي گذشته در جلسات دورخواني فيلمنامه نيز شرکت کرده بود. با اين حال بازيگر جايگزين نيکي کريمي طي روزهاي آينده انتخاب مي شود .


 اکران"فردا" از 16 خردادماه 

 ايسنا: فيلم «فردا» ساخته مشترک ايمان افشاريان و مهدي پاکدل به زودي در گروه سينمايي «هنر و تجربه» اکران مي‌شود.اين فيلم که در سي و دومين جشنواره فيلم فجر در بخش نگاه نو (فيلمهاي اول)حضور داشت از 16خرداد ماه اکران خود را آغاز خواهد کرد.بازيگران اين فيلم عبارتند از:صادق صفايي،امير رضا دلاوري،علي دهکردي،مجيد آقا کريمي ،سوده شرحي،محمدرضا عليمرداني و ستاره اسکندري و با حضور عليرضا شجاع نوري.


 بازگشت "عمو پورنگ" به تلويزيون  

 آفرينش: عمو پورنگ و دوستانش از اول ماه مبارک رمضان با «محله گل و بلبل» ميهمان خانه مخاطبان خود مي شوند. سري جديد برنامه عمو پورنگ در 90 قسمت 60 دقيقه اي توليد مي شود و طي آن 15 بازيگر در قالب كاراكترهاي جديد اين برنامه تلويزيوني را همراهي مي كنند.

آغاز پخش برنامه « محله گل و بلبل» در ماه مبارک رمضان خواهد بود و برنامه اين گروه در تعطيلات تابستان هم ادامه خواهد داشت.

« محله گل و بلبل» كاري از گروه كودك و نوجوان شبكه دو است و در ايام ماه مبارك رمضان هر شب از ساعت 19 پخش مي شود.


 اكران "وروجک‌ها" در مهرماه 

 مهر: فيلم سينمايي «وروجک‌ها» به کارگرداني فرزاد اژدري مهر ماه اکران مي شود.

فرزاد اژدري کارگردان سينماي کودک و نوجوان گفت: فيلم سينمايي «وروجک ها» که به تازگي پروانه نمايش دريافت کرده است، مهر ماه در سينماهاي کشور اکران مي شود.

«وروجک ها» يک فيلم سينمايي با موضوع کودک است که داستان آن درباره خواهر و برادري به نام هاي ساينا و سينا است که پدر و مادرشان را با رفتارهاي ناشايست و نادرست به ستوه آورده اند. يک روز صبح که از خواب بيدار مي شوند متوجه مي شوند که پدر و مادرشان ناپديد شده اند و... .

عليرضا خمسه، سيما تيراندازط وفان مهرداديان و ... در اين فيلم سينمايي حضور دارند.


 ميز خبر 

 همه فعالان رسانه اي زير چتر حمايت بيمه اي ارشاد

مدير کل مطبوعات و خبرگزاري هاي داخلي گفت: بيمه هيچ خبرنگاري قطع نشده و با توجه به سياست هاي معاونت مطبوعاتي هيچ فعال رسانه اي بدون بيمه نخواهد ماند.

به گزارش آفرينش، حسن محرابي در حاشيه مراسم اختتاميه هشتمين جشنواره مطبوعات غرب کشور در خرم‌آباد اظهار داشت:مشکل بيمه خبرنگاران حل شده به اين صورت که بخشي از بيمه خبرنگاران برعهده مديران مسئول و صاحبان امتياز نشريات و خبرگزاري‌ها قرار گرفته است. بخشي ديگر از خبرنگاران مي‌توانند با مراجعه به سايت سمان ثبت نام و کارت حرفه‌اي خبرنگاري و روزنامه‌نگاري را دريافت کنند که از آن طريق وزارت ارشاد بيمه آن‌ها را پرداخت مي کند.

اين مسئول خاطرنشان کرد: همچنين براي پالايش ليست صندوق اعتباري هنر، فعالان رسانه اي که به صورت پاره وقت با رسانه ها همکاري مي کنند و توسط هيچ رسانه اي بيمه نيستند، مي توانند به سايت صندوق اعتباري مراجعه و در بخش فعالان غير حرفه اي ثبت نام کنند تا از خدمات بيمه اي بهره مند شوند. وي همچنين به تفاهم نامه با بيمه سلامت اشاره کرد و گفت:با اعلام آمادگي «بيمه سلامت» براي بيمه کردن فعالان مطبوعاتي، آن دسته از افرادي که از طريق رسانه هايشان بيمه نشده اند، بويژه افرادي که ميزان همکاري شان با يک رسانه مشخص به حدي نيست که در زمره همکاران اصلي آن رسانه قرار بگيرند، مي توانند از اين طريق اقدام کنند.اين افراد مي توانند به سايت بيمه سلامت مراجعه و براي انجام بيمه، نام نويسي کنند تا بعد از استعلام لازم از وزارت ارشاد و سازمان تأمين اجتماعي، بيمه شوند. با کمک وزارت رفاه، بيمه اين افراد رايگان مي شود و با همراهي سازمان تأمين اجتماعي و بازپرداخت مابه التفاوت توسط خود فرد يا مسيرهاي جايگزين، موضوع بازنشستگي اين افراد نيز سامان مي گيرد.

محرابي همچنين از بسته حمايتي سال 94 معاونت مطبوعاتي در خصوص حمايت ويژه از فعالان رسانه اي خبر داد و گفت: رايزني ها در خصوص پرداخت يارانه بيمه تکميلي انجام شده تا رسانه ها بدون پرداخت هزينه، بيمه تکميلي همکاران خود را نيز انجام دهند.

پايان فيلمبرداري "شيراز ، شهر شعر و شعور و شريعت "

فيلمبرداري فيلم مستند شيراز ، شهر شعر و شعور و شريعت به کارگرداني عليرضا منشي زادگان به پايان رسيد. به گزارش آفرينش، اين مستند از بهار سال گذشته کليد خورد و با توجه به چهار فصل بودن شيراز و جاذبه هاي گردشگري اين شهر در اين فصول، فيلمبرداري آن يک سال بطول انجاميد.مستند شيراز، به سفارش شوراي اسلامي شهر و شهرداري شيراز تهيه مي شود و شرکت فيلمسازي جام جم شيراز مجري طرح مي باشد.

اين مستند با هدف معرفي جاذبه هاي گردشگري شهر شيراز و معرفي توسعه زير ساخت هاي اين شهر تهيه شده است. اين مستند با صداي زيباي استاد ناصر طهماسب به عنوان گوينده متن و اجرا ي سرکار خانم روشنک عجميان تزيين گرديده است.

اكران و نقد "دردنياي تو ساعت چنداست ؟ "

فيلم" دردنياي توساعت چنداست" به کارگرداني صفي يزدانيان شنبه 9خرداد ساعت 18 درسيصد و شصت و دومين نشست باشگاه فيلم تهران با حضور عوامل اکران و نقد مي شود. به گزارش روابط عمومي فرهنگ سراي ارسباران، داستان فيلم روايتي از بازگشت گلي است که بعد از سال ها به ايران بازمي گردد. اين زن که چند سال در فرانسه زندگي مي‌کرد، تصميم مي‌گيرد به ايران و زادگاهش شهر رشت بازگردد .

صفي يزدانيان ( کارگردان و نويسنده)، علي مصفا( مديرفيلمبرداري) همايون پايور( تدوين ) ،کريستف رضاعي (موسيقي)، پگاه جهاندار(تصويربردار)، ليلا حاتمي، علي مصفا، زهرا حاتمي، ابراهيم ضمير، کريستف رضاعي، لي‌لي ساعدسميعي، پيام يزداني، زينب شعباني، اردشير کاظمي، آيدين بهنامي، عفت جمالي‌پور، محمد فتحي، حبيب پورسيفي، محمد دزفولي‌زاده، سيده‌نيلوفر يزدان‌پرست، سيده‌نرگس يزدان‌پرست، اِلدار اَرکاک، کتايون صابرفخر، آرمين زائرثابت (بازيگران) و عوامل اين فيلم هستند. صفي يزدانيان و علي مصفا ميهمان سيصد وشصت و دومين جلسه نشست نقد فيلم باشگاه فيلم تهران در ارسباران هستند.


 دريچه هنر 

 مذاکره تعدادي از سينماگران با رئيس سازمان صدا و سيما

جمعي از تهيه‌کنندگان و کارگردانان سينماي ايران، روز گذشته 6 خرداد ماه با سرافراز رئيس سازمان صدا و سيما ديدار کردند.

طبق پيگيري ايسنا، در اين جلسه عليرضا رئيسيان، سيد ضياء هاشمي، حبيب‌الله کاسه‌ساز، حسين فرحبخش، علي سرتيپي، محمد خزاعي،محمدرضا شرف‌الدين، مسعود اطيابي، پوران درخشنده، تينا پاکروان، احمدرضا معتمدي و... حضور داشتند.

بنا بر اين گزارش، در اين نشست که محمد سرافراز و پورمحمدي معاون سيما حضور داشتند، درباره‌ي وضعيت تيزرهاي تلويزيوني فيلم‌ها که اين روزها بحث داغ محافل سينمايي است که برخي از فيلم‌ها در تلويزيون تيزر ندارند و همچنين خريد و پخش فيلم‌هاي ايراني بحث و گفت‌وگو شده است و گفته مي‌شود مسوولان سازمان صداو سيما در اين زمينه به اهالي سينما قول همکاري دادند.

حکم احتمالي 10 سال زندان براي «جاني دپ»

«جاني دپ» به خاطر حمل غيرقانوني سگ‌هايش به استراليا، در صورت محاکمه، احتمال دارد تا 10 سال زندان برايش بريده شود.

به گزارش فارس، «جاني دپ»، بازيگر نامزد اسکار که براي حضور سر صحنه فيلمبرداري فيلم «دزدان دريايي کارائيب: مرد مرده هيچ داستاني نمي‌گويد» اوايل اين ماه با هواپيماي جت شخصي‌اش به استراليا سفر کرد، در اين سفر، سگ‌هايش را بدون گرفتن مجوز قانوني همراه خود برد ولي به دليل نقض قوانين قرنطينه اين کشور اکنون تحت تعقيب قانوني قرار گرفته است.

به گفته مقامات قضايي استراليا، «جاني دپ» در صورت متهم شدن در دادگاه ممکن به حداکثر 10 سال زندان و يا جريمه نقدي تا 172 هزار پوند محکوم شود. همچنين گفته مي‌شود که حتي خلبان هواپيماي «جاني دپ» به خاطر نقشي که در اين اتهام داشته است ممکن است به دو سال زندان محکوم شود. اين مقامات تأکيد کرده‌اند که اين مورد اين پرونده بسيار جدي است.

بنا بر اين گزارش، زماني‌که «جاني دپ» پس از سفر به استراليا عکسي از خودش و سگ‌هايش را در صفحه فيس بوکش گذاشت، مقامات استراليا از اين ماجرا خبردار شدند و به وي تذکر دادند که يا ظرف حداکثر 2 روز اين سگ‌ها را از کشور خارج مي‌کند يا در اولين فرصت دولت استراليا براي کشتن سگ‌ها وارد عمل خواهد شد که پس از اين ماجرا «آمبر»، همسر «جاني دپ» به سرعت به همراه اين سگ‌ها کشور استراليا را به مقصد کاليفرنيا ترک کرد.

اجراي نمايش "سومين جمعه ارديبهشت" در نياوران

نمايش "سومين جمعه ارديبهشت" به نويسندگي و کارگرداني مهدي روبوشه از فردا جمعه 8 خرداد ماه در سالن گوشه فرهنگسراي نياوران به روي صحنه مي رود.به گزارش آفرينش، "سومين جمعه ارديبهشت" با بازي محمد علي نجيمي ، سارا لاهوت ، عاطفه جلالي ، مهدي روبوشه و بهزاد حاجي حسني نمايشي است اجتماعي که تلاش مي کند روايت تازه اي از رابطه هاي نافرجام جوانان در دنياي مجازي ارائه کند. داستان درباره دو زوج است که هيچ يک از اين دو زوج نمي توانند رابطه شان را با هم حفظ کنند و آدم هاي اين قصه اساسا سرانجام روشني ندارند. اتفاقات طبق دلخواه آنها پيش نمي رود.تفاوت هاي يکديگر را نمي پذيرند و در نهايت جز تنهايي چيزي نصيبشان نمي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي