جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5009


جزئيات توزيع كارت، زمان برگزاري و اعلام نتايج آزمون دستياري دندانپزشکي

آغاز امتحانات دانشگاه‌ها؛
برنامه امتحاني 9 دانشگاه اعلام شد

دكتر اخباري:
تغيير پذيرش دانشجو در دانشگاه جامع علمي کاربردي

ضرغام:
ارائه تسهيلات ويژه براي زنان نخبه ايراني خارج از کشور


خبــــر


يادداشت


خبــر


 جزئيات توزيع كارت، زمان برگزاري و اعلام نتايج آزمون دستياري دندانپزشکي  

 به گزارش آفرينش بيست و نهمين دوره آزمون پذيرش دستيار در رشته‌هاي تخصصي دندانپزشكي 25 خرداد ماه برگزار مي شود و داوطلبان از 20 خرداد مي‌توانند کارت ورود به جلسه خود را دريافت کنند.

زمان توزيع كارت

در اين دوره از آزمون دستياري در رشته‌هاي تخصصي دندانپزشكي داوطلبان در روزهاي 20 تا 24 خردادماه پس از ورود به سايت مرکز سنجش مي توانند پرينت کارت خود را تهيه کنند.

زمان برگزاري

آزمون دستياري دندانپزشکي راس ساعت 9 صبح روز دوشنبه 25 خردادماه برگزار مي‌شود.

اعلام نتايج

نتايج اوليه کليه داوطلبان و اسامي واجدان شرايط پذيرش (احراز حداقل 50 درصد) نمره آزمون پس از آماده شدن توسط مرکز سنجش آموزش پزشكي از طريق سايت اعلام خواهد شد.

کسب نمره براي کليه سهميه‌ها به جز سهميه آزاد، تابع مقررات مربوط به خود است.

متقاضيان واجد شرايط استفاده از سهميه‌هاي بومي، رزمندگان و استعداد درخشان در صورت کسب حدنصاب پذيرش داوطلبان آزاد در رشته - محل مورد تقاضا، به صورت آزاد مورد پذيرش قرار خواهند گرفت.

کارنامه حاوي نمره و رتبه کليه داوطلبان (صرف نظر از اين که داوطلب مجاز يا غير مجاز به انتخاب رشته باشد) از طريق سايت در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد و تنها داوطلباني که با در نظر گرفتن احراز حداقل 50 درصد کل نمره آزمون مجاز به انتخاب رشـته مي شوند مي‌توانند حداکثر 25 رشته - محل مورد علاقه خـود را به ترتيب اولويت مورد نظردر فرم انتخاب رشته - محلي که در سايت مرکز سنجش آموزش پزشكي همراه کارنامه به آنها ارائه مي‌شود انتخاب کنند.

داوطلب مي‌تواند يك رشته را در تمام دانشگاهها يا ترکيبي از چند رشته را در چند دانشگاه، حداکثر تا 25 رشته - محل انتخاب کند. معيار پذيرش داوطلبان ابتدا نمره كسب شده و سپس اولويت رشته - محل انتخابي داوطلب خواهد بود.

در صورتي که داوطلب اقدام به انتخاب رشته محل نکند واجد شرايط پذيرش نخواهد بود.

پس از انتخاب رشته اسامي نهايي پذيرفته شدگان 21 مردادماه اعلام مي‌شود.


 آغاز امتحانات دانشگاه‌ها؛
 برنامه امتحاني 9 دانشگاه اعلام شد 

 به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري مهر، امتحانات دانشگاههاي سراسري از نيمه دوم خرداد 94 آغاز شده و تا اوايل هفته اول تيرماه ادامه خواهد داشت. براساس تقويم آموزشي دانشگاههاي سراسري امتحانات نيمسال دوم سال تحصيلي 93-94 دانشگاه‌هاي سراسري از نيمه دوم خرداد آغاز شده است. زمان آغاز امتحانات برخي از دانشگاهها به شرح جدول است:

دانشگاه علم و صنعت

دانشگاه علم و صنعت در تقويم آموزشي خود عنوان کرده است که امتحانات آزمايشگاه از 16 خرداد آغاز شده و تا 20 خرداد ادامه خواهد داشت و امتحانات دانشگاه از 24 خرداد شروع شده و تا 6 تيرماه ادامه خواهد داشت.

دانشگاه تربيت مدرس

امتحانات دروس مدرسي دانشگاه تربيت مدرس نيز از 16خرداد 94 آغاز و تا 20 خرداد ادامه خواهد داشت، امتحانات دروس تخصصي نيز از 23 خرداد شروع و تا 3 تيرماه ادامه خواهد داشت و دانشجويان 17 تا 13 تيرماه فرصت دارند که اعتراض خود را اعلام کنند.

دانشگاه علمي و کاربردي

براساس تقويم آموزشي دوره‌هاي پودماني و ترمي دانشگاه علمي و کاربردي سال 93-94 نيمسال دوم سال تحصيلي ،24 خرداد ماه کلاسهاي دانشگاه پايان يافته و امتحانات ازيک تا 13 تيرماه 94 برگزار مي‌شود.

دانشگاه پيام نور

در دانشگاه پيام نور نيز امتحانات از 9 خرداد آغاز شده و تا 7 تيرماه 94 ادامه خواهد داشت، قرائت پاسخنامه 9خرداد تا 10 تيرماه ادامه داشته و ثبت نمرات تشريحي کارشناسي نيز 9 خرداد تا 17 تيرماه خواهد بود.


 دكتر اخباري:
 تغيير پذيرش دانشجو در دانشگاه جامع علمي کاربردي 

 به گزارش آفرينش سرپرست دانشگاه جامع علمي کاربردي در رابطه با نحوه تغيير پذيرش دانشجويان در اين دانشگاه گفت: با تغيير نحوه پذيرش دانشجو، راه‌اندازي دوره‌هاي پودماني را جزء برنامه‌هاي اساسي قرار مي‌دهيم.دكتر محمد اخباري؛ سرپرست دانشگاه جامع علمي کاربردي با اشاره به تغيير پذيرش دانشجو در اين دانشگاه گفت: تغيير پذيرش به اين صورت انجام مي‌شود که فقط به کارداني و کارشناسي بسنده نمي‌کنيم، راه‌اندازي دوره‌هاي پودماني جزء کارهاي اساسي ما است تا بحث مدرک گرايي را از بين ببريم.

وي افزود: مي‌خواهيم تمام مراکز علمي‌کاربردي در زمينه پودمان تلاش کنند تا بتوانيم دوره‌هاي پودماني را براي اقشار مردم داشته باشيم.

اخباري گفت: در همين زمينه با اتاق اصناف تهران مذاکره کرديم که براي شاغلان مشاغل مختلف دوره‌هاي پودماني برگزار شود که پس از کسب صلاحيت در پودمان به آن‌ها پروانه کسب تعلق گيرد. در اين صورت در راستاي دانش‌بنيان کردن اقتصاد قدم برمي‌داريم و اميدواريم با همکاري مجموعه‌هاي دولت و بخش خصوصي اين بحث را پيش‌ ببريم.


 ضرغام:
 ارائه تسهيلات ويژه براي زنان نخبه ايراني خارج از کشور 

 به گزارش آفرينش رئيس صندوق نوآوري و شکوفايي گفت: براي فعاليت‌هاي پژوهشي نخبگان خانم اولويت خاصي قائل هستيم و حتي کرسي پژوهش جوانان در نظر گرفته شده است.ضرغام رئيس صندوق نوآوري و شکوفايي گفت: تسهيلات صندوق نوآوري و شکوفايي براي نخبگان ايراني که در خارج از کشور مشغول ادامه تحصيل هستند، تنها مختص آقايان نيست بلکه خانم‌هاي نخبه نيز از اين تسهيلات بهره‌مند مي‌شوند.

وي افزود: براي فعاليت‌هاي پژوهشي نخبگان خانم اولويت خاصي قائل هستيم و حتي کرسي پژوهش جوانان در نظر گرفته شده است.ضرغام در ادامه در خصوص نوع تسهيلات در نظر گرفته شده براي نخبگان، اظهار داشت: اين تسهيلات که براي نخبگان در نظر گرفته شده است، متفاوت است و تمام تلاش‌ ما در اين است که از اين ظرفيت‌هاي داخل و خارج از کشور استفاده کنيم.


 خبــــر 

 برگزاري آزمون در 21 و 22 خرداد ماه؛

آغاز توزيع کارت کنکور 94 از امروز

به گزارش آفرينش تاريخ‌، نحوه‌ پرينت كارت‌ و محل رفع نقص كارت شركت در آزمون سراسري‌ سال 1394 اعلام شد. آزمون عمومي و اختصاصي داوطلبان گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني و علوم انساني در صبح پنجشنبه 21 خرداد، داوطلبان گروه آزمايشي هنر در بعدازظهر پنجشنبه 21 خرداد، داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي در صبح جمعه 22 خرداد و داوطلبان گروه آزمايشي زبانهاي خارجي در بعدازظهر جمعه 22 خرداد در 365 شهرستان و بخش مختلف كشور برگزار مي‌شود.

آغاز توزيع کارت کنکور 94 از امروز

كارتهاي‌ شركت در آزمون براي‌ كليه‌ داوطلبان‌ آزمون‌ سراسري سال 1394 از امروز يكشنبه 17 تا روز چهارشنبه 20 خرداد براساس‌ مندرجات‌ بند « الف‌» اين‌ اطلاعيه‌ بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور قرار مي‌گيرد و داوطلبان پس از پرينت كارت شركت در آزمون، در صورت وجود نقص احتمالي بايد مطابق بند «ب» اين اطلاعيه به حوزه‌هاي رفع نقص كارت مندرج در جداول اعلام شده مراجعه کنند.

نحوه‌ و زمان پرينت برگ راهنما و كارت شركت در آزمون

كارتهاي‌ شركت در‌ آزمون‌ كليه‌ داوطلبان‌ گروههاي‌ آزمايشي‌ علوم‌ رياضي‌ و فني‌، علوم‌ تجربي‌، علوم انساني‌، هنر و زبانهاي خارجي‌ به همراه برگ راهنماي شركت در آزمون از امروز يكشنبه 17 تا روز چهارشنبه 20 خرداد براي مشاهده و پرينت بر روي پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور قرار خواهد گرفت.كليه‌ داوطلبان‌ متقاضي شركت‌ در آزمون‌، براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به پايگاه اطلاع رساني مذكور مراجعه کرده و با وارد کردن شماره سريال كارت اعتباري ثبت نام (12 رقمي) و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده و كدرهگيري ثبت‌نام (16 رقمي) و نام و نام خانوادگي، كدملي و سريال شماره شناسنامه يك نسخه پرينت از برگ راهنما و كارت شركت در آزمون تهيه کنند.داوطلباني كه در 2 يا 3 گروه آزمايشي متقاضي شده‌اند بايد علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشي اصلي، برحسب مورد نسبت به پرينت كارت گروه آزمايشي دوم و يا گروههاي آزمايشي دوم و سوم (گروه هاي آزمايشي هنر و زبانهاي خارجي) خود اقدام کنند. بنابراين داوطلبان اين آزمون براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه کنند. براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است. لذا كليه داوطلبان بايد براي پرينت كارت شركت در آزمون اقدام کنند.

افرادي که اطلاعات مربوط به شماره داوطلبي، پرونده و يا كد رهگيري ندارند چه كنند؟

چنانچه داوطلبي به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبي ، پرونده و يا كد رهگيري مورد نياز، موفق به پرينت كارت شركت در آزمون خود نمي شود ، لازم است با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور و ورود به سيستم پاسخگويي و انتخاب نام آزمون و تعيين موضوع پيگيري نسبت به دريافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبي و يا كد رهگيري ثبت نام اقدام کنند. اين امكان براي داوطلباني فراهم است كه در سيستم پاسخگويي داراي عضويت باشند پس داوطلباني كه اطلاعات فوق را مفقود کرده اند با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابي اين اطلاعات اقدام کنند.

محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون

محل رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون كليه داوطلبان گروههاي آزمايشي علوم رياضي و فني‌، علوم انساني‌، علوم‌ تجربي‌، هنر و زبانهاي ‌خارجي‌ بر مبناي‌ شهرستان‌ محل‌ اقامت فعلي‌ آنان‌ كه‌ در بند 26 تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌، مشخص‌كرده‌اند در جداول مربوطه درج شده است و داوطلبان مي توانند با مراجعه به سايت سازمان سنجش از آن مطلع شوند.

در صورت وجود مغايرت در کارت ورود به جلسه آزمون، چه كنيم؟

با توجه به اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون، چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 1، 3، 4‌، 7، 12‌، 13، 14، 15، 16، 17، 18 ، 19، 20، 21 و 23 (شامل نام خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه‌، سال اخذ و نوع ديپلم، شماره ملي، سري و سريال شناسنامه، محل تولد، شماره دانش آموزي، منطقه اخذ ديپلم، سهميه، معدل كتبي نهايي ديپلم، محل اخذ مدرك ماقبل ديپلم ، محل اخذ مدرك ديپلم، سال و محل اخذ مدرك دوره پيش دانشگاهي، استفاده از بورسيه آموزگار، كارمندي، مدرك كارداني، دانشجوي دوره روزانه، دانشجوي انصرافي، اتباع خارجي و مدرك كارشناسي) كارت شركت در آزمون مشاهده کردند، لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور در سايت سازمان و در قسمت ويرايش اطلاعات حداكثر تا تاريخ 22 خردادماه 94 مراجعه و از آن طريق نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

داوطلباني كه سال اخذ مدرك ديپلم آنان سال 1384 به بعد است چنانچه خواستار ويرايش اطلاعات مندرج در بندهاي 1، 3، 4، 7، 12، 13، 15، 16 و 18 كارت شركت در آزمون خود هستند با توجه به اينكه در زمان ثبت نام اوليه نسبت به تأييد بندهاي فوق اقدام و كد سوابق تحصيلي دريافت کرده اند در اين مرحله هرگونه ويرايشي درخصوص اطلاعات فوق انجام دهند، اعمال ويرايش اطلاعات منوط به هماهنگي سازمان سنجش و تأييد مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش و محل اخذ مدرك ديپلم داوطلبان است.

داوطلباني كه سال اخذ مدرك ديپلم آنان سال 1383 و قبل از آن است، چنانچه خواستار ويرايش سال اخذ مدرك ديپلم (بند7) كارت شركت در آزمون خود به سال 1384 و بعد از آن هستند و در يكي از رشته­ هاي رياضي فيزيك، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني و علوم و معارف اسلامي ديپلم خود را اخذ کرده و يا به يكي از رشته هاي مذكور تغيير مي­ دهند بايد كد پيگيري آموزش و پرورش را از پايگاه اطلاع رساني اين سازمان دريافت و آنرا در محل مربوط در صفحه ويرايش اطلاعات وارد کنند و سپس نسبت به اصلاح سال اخذ مدرك ديپلم خود اقدام کنند. درصورت مشاهده هرگونه مشكل درخصوص نمرات آموزش وپرورش، اطلاعات سوابق تحصيلي، عدم ارسال آنها به سازمان سنجش، مشمول يا غير مشمول بودن لازم است حداكثر تا تاريخ 25 خردادماه 94 به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ ديپلم خود مراجعه کند.


 يادداشت 

 اهميتِ پرداختن به علايق، در كنار تحصيل

زهرا کيان‌بخت

يکي از مسائلي که لازم است در حين تحصيل، به آن توجه د اشته باشيم، اهميت دادن به علايق و موضوعاتي است که به فعاليت در آنها علاقمنديم. واقعيت اين است که خيلي از ما، به محض ورود به دانشگاه، رفته رفته علايق و حوزه‌هاي هنري، ورزشي و... که قبلا در آنها فعال بوديم را ترک مي‌کنيم و بعد از مدتي که به خودمان مي‌آييم، متوجه مي‌شويم غير از درس، همه علايقمان را کنار گذاشته‎ايم. اين مساله به هر دليلي که اتفاق بيفتد، اتفاق خوبي نيست.

به اين دليل که در کنار درس، ما همواره به فعاليت در حوزه‌ها و زمينه‌هاي ديگر که موجب افزايش اعتمادبه نفس، ايجاد تنوع در زندگي، و استراحت روحي و فکري مي‌شود؛ نيازمنديم.

به علاوه، يکي از آن چيزهايي که باعث مي‌شود ما در زمينه تحصيلي هم از پويايي و احساس بهتري برخوردار باشيم، فعاليت کردن در زمينه‎هاي ديگر ورزشي، هنري و... است که رشدي چندجانبه را نيز براي مان به همراه مي‌آورد.

براي اينکه گذر زمان و مشغوليتهاي مختلف و ازجمله حجم درسها، پروژه‌ها و امتحانات و همين طور روزهايي که در دانشگاه به سر مي‌بريم، باعث نشود علايقمان را فراموش کنيم، لازم است همواره براي خودمان برنامه‌هايي داشته باشيم که باعث شوند از فضاي فعاليتهاي غير درسي و موردعلاقه‌مان دور نشويم و جدا نيفتيم.

بنابراين، همواره در برنامه‌ريزي‌هايمان، درنظر گرفتن فرصتي را براي پرداختن به كارهاي غيردرسي و فعاليتهاي هنري و ورزشي و مشابه آن، فراموش نكنيم تا مصداق اين گفته‌ي معروف كه؛ «شاعري وارد دانشكده شد/ دمِ در شعرش را/ به نگهباني داد» نشويم.


 خبــر 

 اعلام نتايج آزمون کتبي رشته‌هاي تخصصي حوزه

به گزارش آفرينش نتايج آزمون کتبي رشته‌هاي تخصصي سطح 2 و 3 حوزه علميه در سال تحصيلي 95-1394 اعلام شد.معاونت آموزش حوزه‌هاي علميه کشور اعلام کرد: افرادي که قبول شده‌اند موظفند در اولين فرصت با واحد آموزشي که در آن پذيرش شده‌اند براي تعيين وقت مصاحبه تماس بگيرند.قبولي در آزمون کتبي به معني پذيرش نهايي نبوده و حقي را براي تحصيل در واحد آموزشي ايجاد نمي‌کند، پذيرش قطعي پس از مصاحبه علمي واحد آموزشي و اعلام نظر معاونت آمار و بررسي اعلام خواهد شد.

پذيرش برخي از واحدهاي آموزشي به دليل نرسيدن تعداد حداقلي به امتيازهاي مورد نياز، توسط واحد آموزشي مجري ملغي اعلام شده است.

در صورتي که داوطلب نمره قبولي از آزمون کتبي کسب کرده باشد، اما تعداد افراد حائز شرايط در يک واحد آموزشي به نصاب حداقلي نرسيده باشد برگزاري دوره در آن واحد آموزشي تا نيمسال دوم به تعويق افتاده و مصاحبه و برگزاري دوره منوط به نتيجه آزمون تکميل ظرفيت خواهد بود، اين دسته از دانش پژوهان بدون نياز به شرکت مجدد در آزمون کتبي براي مصاحبه و تحصيل در نيمسال دوم دعوت خواهند شد. هرگونه اعتراض تنها از طريق سايت معاونت آموزش و حداکثر تا اول تيرماه ارسال شود و نتيجه بررسي حداکثر تا 20 تيرماه اعلام خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي