جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5009

رييس پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه:
ايجاد بانک ژنتيک گونه‌هاي درياچه اروميه


مسجد تاريخي پانخل کاشان مرمت شد

معاون استاندار آذربايجان غربي:
مطالعات پهنه‌بندي زلزله در 4 شهر آذربايجان غربي نهايي مي‌شود


خبــر


خبـــر


 رييس پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه:
 ايجاد بانک ژنتيک گونه‌هاي درياچه اروميه 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

رييس پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه از مشاهده مقداري آرتميا در آب‌هاي ورودي به درياچه اروميه خبر داد و گفت: به منظور حفظ گونه‌هاي زيستي درياچه درصدد ايجاد بانک ژني از اين گونه‌ها هستيم.

دکتر کامران زينال زاده با اشاره به وضعيت درياچه اروميه،‌ افزود: در حال حاضر به دليل آزادسازي بخشي از آب‌هاي پشت سد و بازگشايي مصب رودخانه‌ها قدري به احياي اين درياچه کمک شده است ولي اين اقدامات گام‌هاي اوليه براي احياي درياچه به شمار مي‎رود.

وي با تاکيد بر اين که اين اقدامات تأثير چنداني در روند احياي درياچه اروميه نداشته است، اظهار داشت: تراز آب درياچه نسبت به سال قبل بهبود يافته است ولي به دليل تبخير آب، بخشي از املاح به صورت رسوب در درياچه باقي مانده است که اين امر موجب شده تا بستر آب درياچه بالا بيايد و در نتيجه عمق آب کاهش يابد.

زينال‌زاده با ابراز اميدواري نسبت به اين که اقدامات صورت گرفته در راستاي احياي درياچه موجب بهبود وضعيت آن شود، ادامه داد: به دليل مصرف بي‌رويه آب در بخش کشاورزي بخشي از آب به هدر مي‌رود که لازم است با ساماندهي و سازماندهي مصرف صحيح آب در بخش کشاورزي سهم درياچه اروميه از آب رودخانه‌ها را واگذار کنيم. علاوه بر آن اختصاص بخشي از آب پشت سد به درياچه موجب بهبود وضعيت درياچه خواهد شد.

رييس پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه،‌ خاطر نشان کرد: در اين راستا اقداماتي صورت گرفته است ولي سرعت اجراي آن مطلوب نيست ضمن آن‌که اجراي برخي اقدامات نادرست در خصوص اين درياچه همچنان ادامه دارد.

وي مديريت نامناسب آب در شبکه و عدم آشنايي کشاورزان با اصول صحيح مصرف آب را بخشي از مشکلات موجود عنوان و خاطرنشان کرد: ما همچنان شاهديم که با ايجاد مسير انحرافي در مسير رودخانه‌ها، آب به مزارع هدايت مي‌شود که اين امر نياز به مديريت آب در شبکه دارد. زينال‌زاده اضافه کرد: علي رغم آن‌که قوانين مناسبي در اين زمينه وجود دارد ولي برخي از اين قوانين به طور کامل اجرا نمي‌شود و اگر سازمان‌هاي متولي چون محيط زيست و وزارت جهاد کشاورزي وظايف خود را انجام دهند بسياري از مشکلات در اين حوزه مرتفع خواهد شد.

حذف گونه‌هاي زيستي و گياهي درياچه به دليل عدم توجه به حق‌آبه

وي، آرتميا را يکي از شاخص‌هاي زيستي مهم درياچه اروميه ذکر کرد و گفت: اين گونه زيستي مقاوم به شوري در چرخه تغذيه گونه‌هاي بالادستي نقش مهمي ايفا مي‌کند که در حال حاضر به دليل کاهش آب درياچه، شوري آب از حد آستانه تحمل اين گونه زيستي درياچه اروميه بيشتر و منجر به نابودي آنها شده است.

رييس پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه در عين حال خاطرنشان کرد: تخم‌هاي آرتميا در بستر درياچه باقي مانده است که در صورت احياي درياچه به چرخه بازمي‌گردند و رشد خواهند کرد.

وي با اشاره به بازديد اخير از اين درياچه خاطر نشان کرد: در اين بازديد مقداري آرتميا در محل ورودي آب‌ها به درياچه به دليل آنکه ميزان غلظت شوري آن افزايش نيافته است مشاهده شد.

زينال‌زاده، نابودي گونه‌هاي گياهي اطراف درياچه را از ديگر معضلات اين منطقه عنوان و تصريح کرد: پوشش گياهي داخل جزاير درياچه اروميه به دليل خشکي، شن‌هاي روان و ريزگردها در معرض تهديد هستند. اين در حالي است که به دليل خشک شدن جزاير درياچه گونه‌هاي گياهي آن خشک شده‌اند و گونه کمياب گوزن زرد ايراني از جزيره خارج شده و با گم کردن راه خود از تشنگي تلف مي‌شوند و اين تهديدي براي اين گونه محسوب مي‌شود.

تلاش پژوهشکده براي نجات درياچه

اين محقق به تلاش‌هاي اين پژوهشکده براي نجات درياچه اروميه اشاره و اظهار کرد: طرح مانيتورينگ پيکره آبي در دستور کار قرار دارد و در اين طرح اقدام به اندازه‌گيري تغييرات سطح آب، غلظت شوري و ساير پارامترهاي بيولوژيکي درياچه مي‌شود.

وي طرح پايش مصوبات اجرايي را از ديگر اقدامات اين پژوهشکده عنوان کرد و گفت: از سوي ستاد احياي درياچه اروميه به پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه ماموريت داده شد تا در کنار ساير دستگاه‌ها در اجراي مصوبات قانوني در خصوص احياي درياچه اروميه مشارکت داشته باشد و اثر بخشي اين مصوبات افزايش يابد.

رييس پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه با اشاره به اجراي طرح "نکاشت" به عنوان يکي از مصوبات ستاد احياي درياچه اروميه براي نجات اين درياچه، خاطرنشان کرد: پژوهشکده در اجراي اين طرح که در حوزه رودخانه زرينه رود عملياتي مي‌شود مشارکت دارد.

تلاش پژوهشکده براي ايجاد بانک ژني گونه‌هاي زيستي درياچه

زينال‌زاده با تاکيد بر اين که از سوي پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه تحقيقات ارزشمندي در خصوص آرتميا و آبزيان اين درياچه صورت گرفته است، ادامه داد: مطالعاتي در خصوص پرورش آرتميا در مصب رودخانه‌ها و بخش‌هايي از درياچه در دستور کار قرار دارد.

وي با اشاره به ضرورت حفظ گونه‌هاي زيستي درياچه خاطرنشان کرد: در اين راستا درصدد ايجاد بانک ژني از گونه‌هاي زيستي درياچه هستيم.


 مسجد تاريخي پانخل کاشان مرمت شد 

 کاشان ـ سيد حسين صدري

رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کاشان، از مرمت و بازسازي مسجد تاريخي پانخل در قالب طرح حفاظت و مرمت بازار بافت تاريخي کاشان خبر داد.«محسن جاوري» گفت: مرمت و بازسازي اين مسجد که در بازار تاريخي کاشان و در بازار پانخل قرار دارد در مدت 4 ماه انجام شد.

به گفته وي، قدمت اين بناي تاريخي به دوره قاجاريه باز مي‌گردد و از آنجا که محل تدفين امامزاده قاسم ابن موسي ابن جعفر(ع) است، به زيارت پانخل معروف است و اين در حالي است که زمان تدفين امامزاده در اين مکان مربوط به اواخر قرن دوم هجري است.جاوري خاطرنشان کرد: بازار پانخل هسته اوليه بازار شهر بوده و بازار شهر اوليه که هم‌اکنون به بازار «پانخل» معروف است، در ضلع جنوبي ميدان کهنه قرار گرفته و حدود شهر اوليه را مي‌نماياند و بناهاي مهمي چون زيارت و حسينيه پانخل در اين راسته قرار گرفته‌اند.

وي افزود: اين مسجد در زميني به مساحت 200متر مربع بنا شده و داراي دو شبستان تحتاني و فوقاني است.جاوري،کندن لايه هاي فرسوده بام و تخليه کردن نخاله ها، درآوردن بند فرسوده گچي و مانند آن و پاک کردن درزهاي روي سقف‌هاي تخت و طاق و چشمه، برچيدن پالانه آجري يا خشتي فرسوده روي سقف‌هاي طاق و چشمه، اجراي دوغاب کف‌مال با گچ و اجراي پالانه با آجر لفتون و ملات گچ روي سقف‌هاي قوسي و طاق چشمه، اجراي اندود کاهگل بر روي سطوح قوسي و افقي بام مسجد، تخريب ديوارهاي فرسوده خشتي، اجراي پي با شفته آهک و ديوار چيني به ضخامت بيش از 5/1 آجر با آجر فشاري در قسمت‌هايي از مسجد که فروريخته بود و اجراي طاق‌ها به روش سنتي در قسمت‌هاي تخريب شده را از اقدامات عملياتي مسجد تاريخي پانخل کاشان عنوان کرد.

يادآور مي‌شود مجموعه بازار بزرگ کاشان به شماره 1284درشهريور ماه 1355 در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده است.


 معاون استاندار آذربايجان غربي:
 مطالعات پهنه‌بندي زلزله در 4 شهر آذربايجان غربي نهايي مي‌شود 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي گفت: مطالعات پهنه‌بندي زلزله در شهرهاي اروميه، خوي، مهاباد و سلماس در مراحل نهايي قرار دارد و تا تيرماه امسال به تصويب مي‌رسد. هادي بهادري در جلسه شوراهاي هماهنگي مديريت بحران آذربايجان غربي که با حضور معاون آمادگي و مقابله و مشاور رييس سازمان مديريت بحران کشور برگزار شد اظهار داشت: بر اساس نتايج اين مطالعات خطر پذيري زلزله دراستان تعيين شده است و شبکه لرزه‌نگاري بدليل کمبود اعتبارات تاکنون راه‌اندازي نشده است.

وي افزود: در بحث زيرساخت‌هاي مورد نياز مديريت بحران نيازمند توجه بيشتر سازمان مديريت بحران کشور هستيم تا با تخصيص به موقع اعتبارات روند اجراي پروژه‌ها سرعت گرفته و به بهره‌برداري برسند.بهادري تصريح کرد: آذربايجان غربي يکي از استان‌هاي پرحادثه‌اي است که سالانه براثر وقوع حوادث غير مترقبه طبيعي خسارت‌هاي زيادي به بخش‌هاي مسکوني، توليدي، خدماتي و زيرساخت‌هاي عمراني وارد مي‌شود.

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي گفت:در سال‌هاي اخير اقدامات جدي در انجام مطالعات پهنه‌بندي زلزله، سيل و رانش در استان آغاز شده است که در شناسايي مناطق پرخطرو تدوين نقشه‌هاي تفصيلي شهرها و آمادگي براي مقابله با بحران‌هاي احتمالي تاثير بسزايي خواهند داشت.

وي به مطالعات پهنه‌بندي زلزله در آذربايجان غربي اشاره کرد و افزود: اين مطالعات در شهرهاي اروميه، خوي، مهاباد و سلماس در مراحل نهايي قرار دارد و تا تيرماه امسال به تصويب خواهند رسيد.

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي اظهار داشت: با همکاري دانشگاه اروميه مرکز مطالعات مديريت بحران و زلزله تاسيس شده و با راه‌اندازي شبيه ساز زلزله در اين مرکز مي‌تواند به عنوان مرکز آموزشي و پژوهشي زلزله در شمالغرب کشور خدمات لازم را ارائه دهد.

بهادري تصريح کرد: ايجاد هماهنگي ميان دستگاه‌هاي مسئول در مديريت بحران بسيار مهم و حياتي است.

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي گفت: دوره هاي آموزشي ويژه اي در سطح مختلف مديريتي استان در سال گذشته آغاز شد که در اين دوره‌ها فرمانداران، مديران کل دستگاه‌هاي اجرايي، بخشداران، شهرداران، دهياران و شوراهاي اسلامي روستاها در امر مديريت بحران آموزش‌هاي لازم را ديده‌اند و با برگزاري مانورهاي مختلف براي افزايش سطح آمادگي نيروهاي امدادرسان نيز تلاش شده است.


 خبــر 

 معاون امور هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:

اعتماد بخش خصوصي را جلب کنيم

کرج – خاکپور

معاون امور هنري وزيرفرهنگ و ارشاد اسلامي بر ضرورت برگزاري جشنواره‌هاي ملي فرهنگي و هنري در البرز تاکيد کرد.علي مرادخاني، درآيين گشايش هنرستان هنرهاي زيباي دختران کرج اظهار داشت : هرکاري که در فرايند انجام آن قلم و کتاب به کارگرفته شود ارزش زيادي دارد.

وي افزود: افتتاح هنرستان هنرهاي زيباي دختران کرج حرکتي به سوي ارتقاي اهداف معرفتي وزارت فرهنگ و ارشاد است.

مرادخاني خاطرنشان کرد: اگر امروز درحوزه‌هاي مختلف هنري از جمله تئاتر، موسيقي ،سينما و ... مشکل داريم به خاطر اين است که شايد در بخش معرفتي اين رشته‌ها آن طور که بايد و شايد شناخت کسب نکرده‌ايم.

وي ادامه داد: دامنه دانش و علم بسيار گسترده است و اگر مي‌خواهيم درحوزه فرهنگ و هنر حرفي براي گفتن داشته باشيم بايد زمينه افزايش دانش وبينش هنرمندانمان را فراهم کنيم.

اين مسوول با اشاره به محدوديت‌هاي اعتباري وزارت ارشاد گفت: کل اعتبارات تخصيص يافته براي اين وزارتخانه 700 ميليارد تومان است که اين مبلغ از بودجه‌اي که به يکي از معاونت‌هاي شهري شهرداري اختصاص يافته نيز کمتر است.

مرادخاني تاکيد کرد: علاوه براين اين بودجه عمراني فقط صرف فعاليت‌هاي عمراني نمي‌شود و دربخش‌هاي متعددي هزينه مي‌شود .معاون امور هنري وزيرفرهنگ و ارشاد ابراز کرد:کار وزارت ارشاد ساخت و ساز نيست هرچند در مواقعي براي افزايش زيرساخت‌ها به ناچار به اين حوزه ورود مي‌کند.

وي گفت: وظيفه اصلي وزارت فرهنگ و ارشاد و نهادهاي وابسته به آن مديريت فضاي فرهنگي و هنري جامعه است.

مرادخاني اظهار کرد: براي ارتقاي وضعيت زيرساخت‌هاي حوزه فرهنگ و هنر بايد زمينه ورود بخش خصوصي را فراهم کرد.

اين مسوول تصريح کرد: بدون اعتمادسازي مشارکت بخش خصوصي در طرح‌هاي فرهنگي و هنري به سختي فراهم مي شود.وي ادامه داد:به دليل اين که مدت کمي از استان شدن البرز مي‌گذرد، شاهد برخي عقب ماندگي‌ها درحوزه زيرساختي فرهنگ و هنراين استان هستيم که اين عقب ماندگي‌ها بايد با حمايت بخش خصوصي و دستگاه‌ها و ارگان‌هاي مختلف برطرف شود.

مرادخاني افزود: استان البرز دربحث فرهنگ و هنر پتانسيل‌هاي خوبي دارد و مي‌تواند در يکي از رشته‌هاي هنري از جمله تعزيه و خوشنويسي به قطب و مرجعي درميان ساير استان‌ها تبديل شود.وي يادآورشد: براي اين که حيات فرهنگي البرز رونق پيدا کند بايد زمينه برگزاري چند جشنواره ملي فرهنگي هنري دراين استان فراهم شود .

مجتمع تزريق گاز آغاجاري با حداكثر ظرفيت عملياتي شد

اهواز – خبرنگار آفرينش

با تلاش كارشناسان ايراني مجتمع بزرگ تزريق گاز آغاجاري با حداكثر ظرفيت در مدار عمليات قرار گرفت.

مدير توليد اين شركت با اعلام اين خبر گفت: با راه اندازي فاز 12 طرح توسعه ميدان مشترك پارس جنوبي و تامين گاز كافي، حجم تزريق گاز به ميدان آغاجاري به ظرفيت اسمي حدود 56 ميليون متر مكعب در روز نزديك شده است که اين حجم گاز بيشترين توان تزريق از زمان راه اندازي ايستگاه در اوايل سال 1388 تاکنون است.

مهندس عبدالرضا دبيري با بيان اين كه ايستگاه تزريق گاز آغاجاري بزرگترين مجتمع تزريق گاز خاورميانه است، اظهار داشت: اين مجتمع داراي 6 رديف توربوكمپرسور عملياتي و يك رديف يدك است كه هم اكنون هر 6 رديف توربوكمپرسور اين ايستگاه پس از تعميرات اساسي، در عمليات قرار گرفته است.

وي گفت: گاز تزريقي به مخزن آغاجاري كه با توسعه فاز‌هاي 6، 7 و 8 ميدان مشترك پارس جنوبي از طريق خط لوله پنجم سراسري به قطر 56 اينچ و طول بيش از 500 کيلومتر و با سرمايه‌گذاري بالغ بر 10 ميليارد دلار از عسلويه تامين مي شود، موجب انتقال ذخاير هيدروكربوري مشترك به مخازن داخل كشور مي‌گردد و در نتيجه استفاده بلند مدت از بخش قابل ملاحظه‌اي از اين ذخاير (90 درصد) در آينده امكانپذير خواهد شد.

عضو هيئت مديره مناطق نفتخيز جنوب افزود: براساس مطالعات و برآوردهاي مهندسي مخازن، تزريق گاز به ميدان نفتي آغاجاري، بازيافت ثانويه نفت در مخزن آسماري اين ميدان را 3 تا 5/3 ميليارد بشکه محقق خواهد نمود و با افزايش فشار مخزن موجب توليد نفت بدون استفاده از روش‌هاي فرازآوري مي‌گردد كه صرفه جويي قابل توجهي در بر خواهد داشت.

مهندس دبيري در خصوص تلاش‌هاي صورت گرفته براي استفاده از حداكثر ظرفيت ايستگاه تزريق گاز آغاجاري گفت: با پيگيري‌هاي مستمر كارشناسان مجموعه مناطق نفتخيز جنوب درمديريت هاي توليد و تداركات و امور كالا و شركت‌هاي توربين جنوب و نفت و گاز آغاجاري ، و همچنين همكاري سازندگان داخلي قطعات مورد نياز ايستگاه تعمير و تامين شده‌اند. همچنين، اين موفقيت قطعاً متكي بر حمايت و پشتيباني مؤثر مديريت عالي و سازمان‌هاي مرتبط در شركت ملي نفت ايران بوده است.

ميدان نفتي آغاجاري از قديمي‌ترين ميدان هاي شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب است که در 90 کيلومتري جنوب شرقي اهواز واقع شده است.


 خبـــر 

 تشکيل کميته بررسي مشکلات فعالان اقتصادي البرز در دستور کار قرار گرفت

کرج - خاکپور

استاندار البرز بر تشکيل کميته اي به منظور بررسي مشکلات فعالان اقتصادي اين استان جهت طرح در نخستين سفر رياست جمهوري تاکيد کرد.به گزارش خبر نگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري البرز، سيد حميد طهايي با بيان اين مطلب در جلسه شواري گفتگوي دولت و بخش خصوصي اظهار داشت: در اين راستا کميته اي ويژه براي بررسي مشکلات اقتصادي استان البرز با حضور نخبگان، شرکت هاي دانش بنيان، مراکز تحقيقاتي و کارشناسان فعالان اقتصادي و اتاق بازرگاني به همراه دستگاه هاي اجرايي اقتصادي تشکيل شود.وي افزود: در اين کميته بايد ضمن بررسي مشکلات اقتصادي استان؛ راهکارها، نظرات و پيشنهادات نيز ارائه و جمع آوري شده و در اختيار استانداري قرار گيرد.

طهايي تصريح کرد: اين نشست در حضور رئيس جمهور فرصت خوبي است تا مسائل کلي حائز اهميت که گوياي مسائل مهم بخش هاي اقتصادي استان باشد، بازگو شود .استاندار البرز يادآور شد: در اين کميته بايد نحوه تزريق اعتبارات و دريافت مجوزهاي خاص که منتج به سرمايه گذاري در اين بخش شود؛ مورد بررسي قرار گرفته و در اولويت برنامه هاي خود در سفر رياست جمهوري به استان قرار گيرد.

وي ضمن تأکيد بر رونق توليد داخلي با محوريت بخش خصوصي گفت: آينده ايران در رونق يافتن توليد داخلي نهفته است و با توليد داخلي بيکاري در کشور نيز برطرف مي شود.طهايي افزود: با مروري بر وظايف اتاق بازرگاني مي توان اذعان کرد که قانون گذار وظايف خطير و گسترده اي را بر عهده اتاق گذاشته و اميد است با حضور رئيس اتاق بازرگاني جديد و هيئت نمايندگان شاهد تحولات چشمگيري در اتاق بازرگاني باشيم. استاندار البرز گفت: امروز شرايط اقتصادي به گونه‌اي است که ميدان‌داري اقتصاد به بخش خصوصي واگذار شده است و فعالان اقتصادي بايد اين فرصت را مغتنم شمرده و با اتحاد و همدلي با يکديگر اين فرصت را از دست ندهند.

وي اظهار اميدواري کرد: اميد که هيئت نمايندگان جديد در کنار انجمن هاي صنفي درگير به همراه دستگاه هاي اجرايي استان در اجرايي کردن مسئوليت هاي خود موفق باشند.وي گفت: مسئوليت خطير سياست‏گذاري و شتاب دادن به رشد شاخص‏هاي توسعه‏ ي اقتصادي و اجتماعي کشور، افزايش رقابت‏ پذيري کسب و کارهاي داخلي در سطح ملي منطقه ‏اي و بين‏ المللي، ارتقاي جايگاه اقتصادي و اجتماعي فعالان اقتصادي کشور، بخش خصوصي و به خصوص کارآفرينان و اعضاي اتاق بر عهده شماست که بايد بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد.

مشکل آب شرب مهمترين مسئله در شهرستان جويبار است

ساري – خبرنگار آفرينش

نماينده مردم قايمشهر ،جويبار،سوادکوه وسيمرغ در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه مشکل آب شرب مهمترين مسئله در شهرستان جويبار است ،گفت :سفر رياست جمهور به استان بعد از ماه مبارک رمضان انجام ومشکلات اين شهرستان بايد در سفر هيات دولت مطرح وبررسي شود.سيدهادي حسيني در دومين جلسه شوراي اداري شهرستان جويبار با بيان اينکه مشکل آب شرب بحران منطقه است ،اظهارداشت : در مورد افرادي که به تعهدات خود عمل نکرده اند، حمايتي از سوي ما انجام نخواهد شد چرا که طرح‌ها بايد به نفع مردم باشد. وي با بيان اينکه اين شهرستان به عنوان پايتخت خاويار جهان اعلام شده است گفت :بايد از سرمايه‌گذاران اين بخش در شهرستان جويبار حمايت شود.فرماندار جويبار نيز با بيان اينکه بايد به رونق توليد و اقتصاد توجه شود ،گفت :بسياري از دستگاههاي اجرايي از نشست با سرمايه گذار واهمه و ترس دارندومتاسفانه بيشتر وقت سرمايه گذار صرف کارهاي اداري مي‌شود.

رضا گنجي با اشاره به اينکه بايد اقدامات بايسته و شايسته اي در حوزه کسب و کار شهرستان صورت گيرد گفت: امروز يکي از بزرگترين پروژه هاي توليد ماهيان خاوياري در سطح شهرستان در حال انجام است. وي با ابراز گلايه از برخي دستگاه‌هاي اجرايي و بانک‌ها در عدم همکاري لازم با سرمايه گذار،تصريح کرد:بدليل برخي سياستهاي نادرست صدمات جبران ناپذيري به بخش خصوصي وسرمايه‌گذاري وارد شد.

گنجي به نرخ پايين بيکاري در شهرستان جويبار اشاره کرد وافزود:نرخ پايين بيکاري بواسطه علاقمندي، تلاش و کوشش جوانان مستعد در اين منطقه بوده است. فرماندار جويبار با اشاره به اينکه طرح سالم‌سازي دريا در دو منطقه چپکرود ولاريم از 15خرداد در اين شهرستان آغاز شد گفت: برنامه هاي متنوع فرهنگي در ايام تابستان برگزار خواهد شد.

وي به نزديک بودن ايام مبارک ماه رمضان اشاره کردو اظهارداشت :در بحث نظارت بر بازارو اعمال بازرسيهاي منظم بايد اقدامات مناسبي توسط دستگاههاي صنعت ،معدن ،تجارت وتعزيرات در جويبارصورت گيرد.

گنجي خاطرنشان ساخت:برخي گراني‌ها خود سرانه انجام شده که نشان از عدم نظارت درست بر قيمتها بوده است.فرماندار جويبار به دو انتخابات بزرگ مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري در سال‌ جاري اشاره کرد و گفت: اخيرا افرادي در صددتخريب دولت در بخشهاي مختلف بوده ولي دولت به صراحت اعلام کرده که هميشه موافق انتقادات سازنده خواهد بود.اين مقام ارشد شهرستان با اعلام اينکه متاسفانه برخي افراد به منظور اجراي کار توليدي و صنعتي اقدام به تغيير کاربري در سواحل بکر جويبارکردند، افزود: اين افراداز فضاي عمومي وبيت المال براي استفاده هاي شخصي بهره مي برند.

گنجي با بيان اينکه مديران دستگاه‌هاي اجرايي بايد در جذب اعتبارات استاني تلاش کنند،گفت: متاسفانه برخي ادارات در جذب اعتبارات در سال گذشته موفق عمل نکردند.َ


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي