جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5009

آخرين فرصت ثبت اعتراض به حذف يارانه
بانك مركزي :هيچ حساب بانکي براي حذف يارانه چک نشد


تريبون


نهادهاي مالي


 آخرين فرصت ثبت اعتراض به حذف يارانه
 بانك مركزي :هيچ حساب بانکي براي حذف يارانه چک نشد 

 
با گذشت حدود 11 روز از راه‌اندازي سامانه ثبت اعتراض به حذف يارانه نقدي، حذف شدگان حدود 20 روز ديگر فرصت دارند تا در صورت تمايل با مراجعه به سامانه yaraneh10.ir اعتراض خود را نسبت به اين موضوع اعلام کنند.

به گزارش ايسنا، در حالي در چند ماه اخير دولت بنا بر تکليف قانون بودجه سال گذشته و امسال نسبت به غربالگري يارانه بگيران اقدام و حذف يارانه پردرآمدها را هر چند به طور محدود آغاز کرده است که در بين حذف شدگان هستند گروههايي که يا به دليل خطاي احتمالي در حذف و يا عدم آگاهي نسبت به دليل حذف از يارانه نسبت به اين موضوع معترض شدند.بر اين اساس وزارت کار و رفاه اجتماعي به عنوان مامور اصلي در شناسايي دهک هاي درآمدي با راه اندازي سامانهyaraneh10.ir از روز پنجم خرداد ماه اعلام کرد که حذف شدگان مي توانند با مراجعه به اين سامانه در يک فرصت يکماهه با ورود اطلاعات خود مشمول بررسي مجدد قرار گرفته و دليل حذف آنها اعلام شود.

اين در حالي است که شنبه -16 خرداد ماه- يازدهمين روز بازگشايي سامانه بوده و حذف شدگان تا پنجم تير ماه حدود 20 روز ديگر براي درج اطلاعات خود فرصت دارند. که بنابر اعلام وزارت کار و رفاه اجتماعي نتيجه بررسي ها در دوره زماني 15 روزه بعد از ثبت اطلاعات به سرپرست خانوار اعلام خواهد شد.

با ورود به سامانه و بعد از درج شماره حساب بانکي که يارانه نقدي در هر ماه به آن واريز مي شود متقاضي بايد در چند مرحله اطلاعاتي در رابطه با موقعيت جغرافيايي، وضعيت اشتغال، خودرو، معاملات و دارايي تمامي اعضاي خانواده را وارد کند که بعد از بررسي به دفاتر پيشخوان فرا خوانده شده و در جريان دلايل حذف قرار خواهد گرفت. در عين حال که اگر خطايي شکل گرفته باشد مجددا به ليست يارانه بگيران اضافه خواهد شد.

اين در حالي است كه ،قائم مقام بانک مرکزي هرگونه مراجعه دولت براي چک کردن حساب‌هاي بانکي مردم را رد کرد.

از اواخر سال گذشته که حذف يارانه بگيران شروع شده و در دو ماه اخير نيز تعدادي از اين جمع خارج شده اند ظاهرا حسابهاي بانکي جزئي معيار حذف يارانه بگيران نبود به گونه اي که حتي در فرم مربوط به ثبت اعتراض حذف شدگان از يارانه نقدي هم اشاره اي به اين موضوع نشده است. اما اعلام اخيرا صالح معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي مبني بر اينکه " دولت تنها يارانه تعداد50 هزار نفر از تهراني‌هايي را که درآمد بالا و ميلياردي داشتند، قطع کرد"، ابهاماتي را در رابطه با بانکهاي اطلاعاتي شناسايي ميزان درآمد اين ميلياردرها ايجاد کرد.در حالي اشاره معاون نوبخت به حذف شدگاني با معيار ميلياردري و درآمد بالا که هر کدام منابع مالي را دربر مي گيرد احتمال بررسي حساب هاي بانکي براي شناسايي ميزان درآمد و منابع ورودي به آن را پيش از پيش افزايش داد که آنطور که قائم مقام بانک مرکزي اعلام کرده هرگونه ترديدي در اين رابطه قابل رد است.

کميجاني با ابراز بي اطلاعي از اعلام حذف 50 هزار ميلياردر تهراني از يارانه نقدي تاکيد کرد که تا حالا هيچ پيشنهادي براي سرکشي به حسابهاي بانکي نداشتيم و حسابي چک نشده است. وي در اين مورد که بانک مرکزي تضمين مي‌دهد که هيچ دسترسي به حسابهاي بانکي براي حذف يارانه نقدي وجود نداشته باشد؟ گفت: سياست بانک مرکزي از ابتدا هم همين بوده و آن را ادامه خواهد داد.

قائم مقام بانک مرکزي با بيان اينکه اين سياست شفاف دولت است که هيچ نوع مراجعه اي نبايد به حسابهاي بانکي مردم شود، يادآور شد: اين اطلاعات، اطلاعات محرمانه‌اي است که در اختيار شبکه بانکي قرار داشته و کسي نمي تواند از آن استفاده کند.همانطور که بارها رييس جمهور اعلام کرده که براي شناسايي پردرآمدها هيچ سرکشي به حسابهاي بانکي نخواهد شد، پيش تر رييس کل بانک مرکزي نيز در اين رابطه تضمين داده بود. وي گفته بود که طور جدي و محکم تاکيد مي کنم براي شناسايي افراد پردرآمد به منظور غربالگري ثبت‌نام کنندگان يارانه نقدي، دولت به حساب‌هاي بانکي مردم ورود پيدا نمي کند.


 تريبون 

 قول مساعد وزير کار براي تصويب 40 هزار تومان حق مسکن

هادي ابوي يک فعال کارگري ، با اشاره به آخرين اخبار حق مسکن 40 هزار توماني کارگران، گفت: طبق گفته آقاي ربيعي وزير کار، تعاون و رفاه اجتماعي، حق مسکن کارگران که در شوراي عالي کار با افزايش 20 هزار توماني تصويب شده است، در هيات دولت ابلاغ خواهد شد.به گزارش ايرنا ،وي افزود: وزير کار وعده کرده که با توجه به شرايط زماني حق مسکن تصويب شود و اين موضوع به طور کامل انجام خواهد شد.ابوي درباره زمان بعدي نشست شوراي عالي کار، گفت: نمايندگان کارگري، کارفرمايي و وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي در ژنو هستند و براي شرکت در اجلاس ILO اواخر خرداد ماه به ايران باز خواهند گشت. بنابر اين جلسه بعدي با کمي فاصله نسبت به بازگشت آنان برگزار خواهد شد.

تعيين تکليف قيمت جديد لبنيات تا پايان خرداد

دبير انجمن صنايع فرآورده‌هاي لبني ايران از تعيين تکليف قيمت جديد لبنيات تا پايان خرداد ماه خبر داد و گفت: محصولات لبني با 15 درصد تخفيف در فروشگاه هاي طرح ضيافت عرضه خواهد شد.رضا باکري در گفت و گو با تسنيم، اظهار داشت: به نظر مي‌رسد دولت براي جلوگيري از افزايش نرخ تورم در جامعه فقط با افزايش تک رقمي برخي محصولات غذايي موافقت کند.وي با بيان اينکه انجمن صنايع لبني درخواست افزايش 5 درصدي قيمت محصولات لبني را به سازمان حمايت از مصرف کنندگان و توليدکنندگان ارائه کرده است، افزود: به احتمال زياد دولت قبل از آغاز ماه مبارک رمضان اين موضوع را بررسي خواهد کرد.

دبيرانجمن صنايع فراورده‌هاي لبني ايران در ادامه از عرضه محصولات لبني با 15 درصد تخفيف در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: اين تخفيفات در فروشگاه هاي طرح ضيافت در اختيار خريداران قرار خواهد گرفت.


 نهادهاي مالي 

 مديرعامل بانک مسکن مطرح كرد:

راه حل خروج از تنگناي مالي بانك ها

تحقق بستر اوراق بهادار سازي و تامين شرکت هاي رتبه بندي اعتباري و حل مشکل مطالبات غير جاري بانک ها راه حلي براي خروج از تنگناي مالي است که خوشبختانه اين امر، هم در دولت و هم در قانون رفع موانع توليد رقابت پذير و ارتقاي نظام مالي کشور پيش بيني شده است.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک مسکن،دکتر محمدهاشم بت شکن مديرعامل بانک مسکن افزود: در يکي از مفاد اين قانون به انتشار اوراق بهادار با اتکا به مطالبات جاري و تسهيلات اعطايي سررسيد نشده، اشاره شده که اين اوراق ابزار خوبي براي ورود منابع تازه به بانک هاست؛ بدون آنکه آثار تورمي داشته باشد.

گردهمايي سراسري منطقه چهار استان‌هاي بانک اقتصادنوين برگزار شد

گردهمايي سراسري منطقه چهار استان‌هاي بانک اقتصادنوين با حضور کارکنان اين منطقه و مدير امور شعب استان‌هاي اين بانک برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، در اين مراسم مسعود آذر سرپرست منطقه چهار استان‌هاي اين بانک طي گزراشي عملکرد شعب تحت پوشش اين سرپرستي را سال گذشته تشريح کرد.

تقدير بانک مرکزي از بانک تجارت به خاطر اجراي طرح چکاوک

معاون اول رئيس‌جمهور با اهداء لوح تقدير بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران به رئيس هيات مديره بانک تجارت از عملکرد اين بانک در اجراي طرح چکاوک قدرداني کرد .به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت، طي مراسمي با حضور معاون اول رئيس‌جمهور و رئيس کل بانک مرکزي، سامانه چکاوک يا انتقال تصوير چک، رونمايي و به طور کامل در بانک‌هاي سراسر کشور عملياتي شد.

نرخ حق الوکاله بانک ملي اعلام شد

نرخ حق الوکاله به کارگيري سپرده هاي سرمايه گذاري بانک ملي ايران در سال 94، اعلام شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانك ملي ،بر اين اساس نرخ حق الوکاله دريافتي بانک ملي ايران از سپرده گذاران در سال جاري، 5ر2 درصد تعيين شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي