جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5009


مراکز ترک دخانيات در شهرستان ها راه اندازي مي شود

معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي تاکيد کرد
توسعه حمايت‌هاي بيمه‌اي دولت براي مراقبت از معلولان در منزل

رئيس ستاد محيط زيست شهر تهران:
آلودگي 40درصد بيمارستان‌هاي شهر تهران آمار تهيه و به وزارت بهداشت اعلام شده است


20 هزار راننده بلاتكليف و منتظر دريافت کارت طرح ترافيک هستند


ضرب المثل ها


كوتاه‌ و ‌خواندني


حوادث‌ از همه‌ جا


 مراکز ترک دخانيات در شهرستان ها راه اندازي مي شود 

 
مسوول دبيرخانه ستاد کشوري کنترل دخانيات گفت: تا پايان سال جاري، دست کم يک مرکز مشاوره و ترک دخانيات در همه شهرستان هاي کشور راه اندازي مي شود.خديجه محصلي در گفت وگو با ايرنا: مراکز ترک دخانيات، معمولا خدمات پيشگيري و ترک مصرف دخانيات را به خانواده ها و متقاضيان ترک ارائه مي دهند و دوره هاي آموزشي خاصي براي آنان برگزار مي کنند.وي ادامه داد: اگر ميزان وابستگي فرد به دخانيات کم باشد، براي ترک از مشاوره و گروه درماني و دوره هاي آموزشي استفاده مي شود.

محصلي به وجود کارشناس بهداشتي، روان و بيماري ها و پزشک در مراکز ترک دخانيات اشاره کرد و گفت: ابتدا ميزان وابستگي فرد به دخانيات در اين مراکز سنجيده مي شود و اگر وابستگي فرد به مواد دخاني زياد باشد از جايگزين نيکوتين يعني آدامس نيکورس و اخيرا نيز از قرص ولبان استفاده مي شود.مسوول دبيرخانه ستاد کشوري کنترل دخانيات خاطرنشان کرد: داروهاي ترک دخانيات را بيمه پوشش داده و خدمات مشاوره اي آن نيز رايگان است.

محصلي در پاسخ به اين سووال که چند نفر از مراجعه کنندگان به اين مراکز تاکنون مصرف دخانيات را ترک کرده اند، گفت: طبق بررسي هاي سال 92 از مراکز مشاوره ترک دخانيات، حدود 50 درصد متقاضيان ترک دخانيات تا پايان يک ماه، آموزش هاي ترک را ادامه دادند.

وي افزود: وضعيت ترک دخانيات متقاضيان تا يک سال پيگيري مي شود و مشخص شد که 17.5 درصد مراجعه کنندگان به مراکز ترک دخانيات تا پايان يک سال، بطور کامل ترک کرده اند يا اينکه تعداد مصرف آنان در روز کاهش يافته است. محصلي تصريح کرد: اين آمار در حد خوب است زيرا در کشورها غربي معمولا تا پايان يک سال، 12 درصد مراجعه کنندگان به مراکز ترک دخانيات در ترک باقي مي مانند.وي يادآور شد: راه اندازي مراکز ترک دخانيات از سال 82 در کشور آغاز شد و اکنون 70 مرکز مشاوره ترک دخانيات در سيستم بهداشتي در سراسر کشور وجود داشته و بخش خصوصي نيز در کنار آن فعاليت دارد.

به گزارش ايرنا، اکنون هفت ميليون و 300 هزار نفر در کشور بطور مستقيم و سه برابر اين جمعيت نيز بطور غيرمستقيم با دود سيگار مواجه هستند که اين افراد 20 تا 30 سال کمتر از ساير مردم عمر مي کنند.همچنين سالانه 65 هزار نفر در کشور بر اثر مصرف سيگار جان خود را از دست مي دهند.


 معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي تاکيد کرد
 توسعه حمايت‌هاي بيمه‌اي دولت براي مراقبت از معلولان در منزل 

 
معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي کشور با بيان اينکه نگهداري از يک معلول در منزل نيازمند صرف هزينه است که مي‌تواند هزينه سرباري خانواده باشد تاکيد کرد: دولت بايد در اين زمينه رويکرد بيمه‌اي خود را توسعه دهد.حسين نحوي نژاد در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه رويکرد نوين توانبخشي در دنيا که در فرهنگ اسلامي و ملي ما نيز مورد تاييد است بر اين موضوع تکيه دارد که توانبخشي معلولان و اقدامات مراقبتي براي آنها بايد در متن جامعه صورت بگيرد، اظهار کرد: اگر بخواهيم بهترين امکانات را هم تهيه کنيم؛ اما الزام اين باشد که معلول از جامعه و خانواده دور شود و در مراکز بسر ببرد قطعا با کرامت انساني در مغايرت است.

وي افزود: نگه داري از معلولان در مراکز، در دراز مدت از کيفيت زندگي آنها خواهد کاست. همه اين ها در حالي است که ماندن معلول در کانون خانواده هم با توجه به مشکلات و مشغله‌هايي که امروز خانواده‌هاي ايراني با آن دست به گريبانند، مشکل شده است.

معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي کشور بر لزوم برنامه ريزي دولت براي حمايت از خانواده‌هاي داراي معلول تاکيد کرد و گفت: اين حمايت مي‌تواند شامل چند بخش باشد. بخش نخست حمايت‌هاي آموزشي است و نحوه برخورد با افراد معلول بايد آموزش داده شود.نحوي نژاد ادامه داد: بخش دوم تامين امکانات و تجهيزاتي است که براي بقاي سالمندان و معلولان در جامعه لازم است. مناسب سازي فضاي منزل و معابر و تهيه وسايل کمک توانبخشي بادي در اين خصوص مورد توجه قرار بگيرد.وي با بيان اينکه بخش سوم حمايت‌ها به تامين منابع مالي اختصاص دارد، عنوان کرد: نگه داري از يک معلول در منزل نيازمند صرف هزينه است که مي‌تواند هزينه سرباري خانواده باشد. دولت بايد در اين زمينه رويکرد بيمه‌اي خود را توسعه دهد.


 رئيس ستاد محيط زيست شهر تهران:
 آلودگي 40درصد بيمارستان‌هاي شهر تهران آمار تهيه و به وزارت بهداشت اعلام شده است 

 رئيس ستاد محيط زيست شهر تهران گفت: براساس پايش انجام شده حدود 40 درصد بيمارستان‌هاي شهر تهران حداقل در يک آيتم استاندارد نيستند.آلودگي 40 درصد بيمارستان‌هاي شهر تهران آمار تهيه و به وزارت بهداشت اعلام شده است

به گزارش فارس، علي‌محمد شاعري در جمع خبرنگاران از برگزاري 22 طرح پاکسازي در 22 منطقه تهران خبر داد و گفت: اجراي 400 کارگاه آموزشي با هدف آموزش شهروندان در دستور کار قرار دارد.رئيس ستاد محيط زيست شهر تهران ادامه داد: افتتاح 5 پروژه زيست محيطي در زمينه انرژي نو از جمله برنامه‌هاي اين ستاد است.وي با اشاره به اينکه امسال توسعه انرژي‌هاي نو عملياتي مي‌شود، گفت: نبايد از اين انرژي‌ها غفلت کرد.

شاعري همچنين از افتتاح دو پارک انرژي در منطقه 3 و 22 خبر داد.

وي همچنين در خصوص حوزه آلودگي آب و خاک گفت: مهمترين برنامه اين است که با وزارت نيرو توافقاتي کرده‌ايم تا با بازچرخاني و استفاده از فاضلاب، آب خام شهرداري تهران را تأمين کنيم.

وي ادامه داد: اگر آب خام را تضمين کنند و با استاندارد در اختيار شهرداري قرار دهند، به تدريج بهره‌برداري از آب‌هاي زيرزميني کاهش مي‌يابد. شاعري همچنين به بحث تفکيک زباله از مبدأ اشاره کرد و گفت: سياست‌هاي جدي در اين زمينه درنظر گرفته‌ايم. رئيس ستاد محيط زيست شهر تهران از طرح جامع ساماندهي مراکز تخليه نخاله خبر داد. وي در بخش ديگر سخنانش با اشاره به اينکه براساس پايش انجام شده حدود 40 درصد بيمارستان‌هاي شهر تهران حداقل در يک آيتم استاندارد نيستند، گفت: آمارهاي لازم را تهيه و به تفکيک به وزارت بهداشت اعلام کرده‌ايم.

شاعري در خصوص حجم آب پشت سدهاي تهران گفت: طالقان 144 ميليون مترمکعب، کرج 175 ميليون مترمکعب، لار 130 ميليون مترمکعب، لتيان 66 ميليون مترمکعب، ماملو 163 ميليون مترمکعب حجم آب جمع شده در پشت سدها هستند.

وي همچنين در پاسخ به پرسشي در خصوص آلودگي برخي سبزيجات گفت: در بخش جنوب تهران بخشي از اراضي سبزي‌هايشان آلوده است و احتمال آلودگي سبزيجات وجود دارد.


 20 هزار راننده بلاتكليف و منتظر دريافت کارت طرح ترافيک هستند 

 رييس اتحاديه موسسات توريستي و اتومبيل کرايه با بيان اين‌که تک نرخي شدن سوخت تاثيري در نرخ کرايه‌ها نخواهد داشت، گفت: حدود 20 هزار راننده در اين بخش منتظر دريافت کارت طرح ترافيک و بلاتکليف هستند.سيد حسن هاشمي تيرآبادي در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: با توجه به تک‌نرخي شدن سوخت، همه تلاش‌مان را اکرديم که نرخ کرايه‌ها در صنف اتومبيل کرايه افزايش نيابد.

وي افزود: افزايش نرخ موسسات توريستي و اتومبيل کرايه در ديگر صنوف تاثير خواهد داشت.هاشمي با بيان اين‌که حدود يک سوم از رانندگان موسسات توريستي و اتومبيل کرايه کارت سوخت داشتند، گفت: تک‌نرخي شدن سوخت تاثيري در فعاليت اکثر اعضاي ما ندارد و کساني که کارت سوخت داشتند متاثر از تک‌نرخي شدن بنزين مي‌شوند که از آنها درخواست کرديم امسال افزايش قيمت نداشته باشند.

رييس اتحاديه موسسات توريستي و اتومبيل کرايه در عين حال بيان کرد: اگر اين تعداد از رانندگان و اعضاي صنف ما بخواهند افزايش قيمت را اعمال کنند بايد مورد بررسي قرار گيرد و جزئيات آن نيز در هيات عالي نظارت بررسي شود.رييس اتحاديه موسسات توريستي و اتومبيل کرايه با بيان اين‌که حدود 60 هزار راننده داريم که در سه شيفت فعاليت مي‌کنند، گفت: معضل اصلي صنف ما بحث تردد در محدوده‌هاي زوج و فرد است و حدود 20 هزار راننده بلاتکليف هستند.هاشمي اظهار کرد: مسئولان در شوراي عالي ترافيک قرار بود نتايج بررسي اين موضوع را هفته گذشته اعلام کنند و ما هنوز منتظر نظر شورا هستيم تا مشکل اين تعداد رانندگان برطرف شود.


 ضرب المثل ها 

 دل پاك ترازخانه ي خدا

ازخون شهيد لاله ها پاك تراست

اززمزمه ي سبز دعا پاك تراست

مجذوب نشد دلم به«بتهاي هوس»

«اين خانه زخانه ي خداپاك تراست»

برگرفته ازكتاب:عجب دسته گلي برآب دادي!

نويسنده:محمدرضاسهرابي نژاد


 كوتاه‌ و ‌خواندني 

 صدور 33.5 ميليون گواهينامه رانندگي سهم 17 درصدي خانم ها

رئيس مرکز صدور گواهينامه پليس راهور ناجا گفت: شماره گواهينامه هاي صادره در کشور از مرز 33 ميليون و 500 هزار جلد گذشت.به گزارش مهر، سرهنگ هويدا تزار افزود: بر اساس آخرين آمارها از اين ميزان بيش از 6 ميليون و 700 هزار جلد گواهينامه رانندگي تنها در تهران صادر شده است.

وي تاكيد كرد: حدود 17 درصد گواهينامه هاي رانندگي در تهران براي خانم ها و 83 درصد نيز براي آقايان صادر شده است.

گرد و غبار، بحران جديِ کشورهاي عربي

موضوع شرايط کيفي آب و هوا و آلودگي اتمسفريک در کشورهاي عربي همواره در نشست‌هاي مرتبط با الگوهاي توليد و مصرف انرژي مدنظر بوده است.

به گزارش ايسنا، منابع اصلي آلودگي در اين منطقه نظير گرد و غبار و طوفان‌هاي شن، گازهاي گلخانه‌اي و ساير گازهاي آلاينده ناشي از صنايع مختلف، رئوس اصلي موضوعات مرتبط با بحران آلودگي هوا در کشورهاي عربي هستند.

منابع محلي شامل رشد شهرنشيني، رشد سيستم‌هاي حمل و نقل، صنعتي شدن، فقدان آگاهي و کمبود ظرفيت‌هاي موسساتي همگي در کاهش نسبي کيفيت هوا و کنترل ضعيف آلودگي و گرد و غبار در اين منطقه نقش دارند.

در کشورهاي عربيِ سراسر خاورميانه و منطقه شمال آفريقا، مردم هميشه با گرماي شديد، طوفان‌هاي شن و گرد و غبار، کمبود بارندگي و شرايط جغرافيايي سخت دست به گريبان هستند اما در قرن حاضر عواملي چون رشد صنعتي شدن، تغييرات جوي، مشکلات سياسي و همچنين جنگ به پيامدهاي نامطلوب محيط زيستي و مشکلات متعاقب آن براي سلامتي مردم دامن زده است.

کاهش 10 سانتي‌متري سطح آب درياچه اروميه

نادر قاضي‌پور در گفت‌و‌گو با تسنيم در خصوص آخرين وضعيت درياچه اروميه اظهار داشت: نبايد دست روي دست گذاشت تا درياچه اروميه به مرگ نزديک‌تر شود چراکه اکنون در سي سي يو و به سوي مرگ است.وي با بيان اينکه سطح آب درياچه اروميه 10 سانتي‌متر نسبت به سال گذشته پايين آمده است، گفت:‌ در حال حاضر درياچه اروميه نياز به مديريت درست و اعتبارات دارد همچنين مديريت احياي درياچه اروميه بايد برعهده مسئولان استان مربوطه باشد.

ابتکار: درياچه اروميه احيا شد؛ کلانتري: حجم آب درياچه به زودي تمام مي‌شود

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تناقض در اعلام وضعيت درياچه اروميه گفت: رئيس سازمان محيط زيست در يک روز اعلام مي‌کند درياچه احيا شد ولي در همان زمان رئيس ستاد احياي درياچه اروميه مطرح مي‌کند که سطح آب درياچه به زودي تمام مي‌شود اين امر مشکل‌ساز است و همه را سرگردان مي‌کند. قاضي‌ پور با بيان اينکه براي احياي درياچه اروميه بايد از کارشناسان مربوطه کمک گرفته شود، افزود: درخواست ما اين است که مسئولان سريعاً به دنبال احياي درياچه اروميه باشند تا دچار مشکل حاد‌تر نشويم.

ريزگرد نمک برخي شهر‌هاي اطراف را درگير کرد

وي ادامه داد: به دليل وزش باد از غرب شاهد ريزگرد‌ هاي نمک و طوفان نمک در اين منطقه هستيم که برخي از شهر‌هاي اطراف از جمله مراغه، آذربايجان شرقي و تبريز را دو بار درگير کرده است، بنابراين بايد سريعاً به دنبال انتقال آب به درياچه باشيم.

افتتاح سامانه صداي مشاور رايگان سرطان در بنياد بيماري‌هاي نادر

به گزارش پانا، سامانه صداي مشاور رايگان سرطان به شماره 66918305 براي ارائه مشاوره‌هاي تخصصي تمام سرطان‌ها در ايران راه اندازي شد. علي داووديان مديرعامل بنياد بيماري‌هاي نادر ايران با تأکيد بر اين سامانه مشاور عنوان کرد: سامانه مشاور بيماري‌هاي سرطان در راستاي فعاليت‌هاي مرکز جامع سرطان در مجموعه بيماري‌هاي نادر راه اندازي شده است.

وي ادامه داد: در فاز نخست فعاليت صداي مشاور سرطان دو کارشناس به صورت 12 ساعته به بيماران و افرادي که مي‌خواهند در حوزه رسرطان اطلاعات پيشگيري را دريافت کنند خدمات مشاور به صورت رايگان ارائه مي‌شود.

داووديان خاطرنشان کرد: در ادامه مشاوره سرطان به بيماران در صورتي که بيماري نياز به ارجاع داشته باشد کارشناسان صداي مشاور سرطان آنان را به مرکز جامع سرطان و يا مراکز و متخصصان همکار در حوزه سرطان ارجاع مي‌دهند. در ادامه مراسم افتتاح مرکز جامع و سامانه صداي مشاور سرطان مهدي حسينيان رئيس مرکز جامع سرطان بنياد بيماري‌هاي نادر نيز در تشريح سامانه صداي مشاور سرطان عنوان کرد: ما در گذشته در کشورمان چنين سامانه‌هاي مشاوري را در حوزه سرطان پستان داشتيم ولي تاکنون مشاوره تلفني تخصصي براي تمام سرطان‌ها وجود نداشت و اين براي نخستين بار در ايران است که چنين سامانه‌اي براي ارائه خدمات مشاوره رايگان در حوزه تمام بيماري‌هاي سرطان با رويکرد پيشگيري راه اندازي مي‌شود. هموطنان عزيز مي توانند با شماره هاي 66918305 و 66918285 تماس گرفته و سئوالات خود را در زمينه سرطان بپرسند.


 حوادث‌ از همه‌ جا 

 رطوبت 94 درصدي هوا در شادگان

رطوبت هوا در شادگان به 94 درصد رسيده است.

به گزارش صدا و سيما ، مديرکل هواشناسي خوزستان گفت: آبادان با 86 درصد ، هنديجان 81 و اهواز با 80 درصد به ترتيب بيشترين ميزان رطوبت را دارند. وي گفت: آسمان استان در ساعات آينده صاف ، در نوار شرقي با افزايش ابر و در مناطق غربي استان هم با وزش باد چشمگير و احتمال برخاستن گرد و غبار محلي پيش بيني مي شود.

مهار آتش در جنگل هاي ايلام

آتش سوزي در جنگل هاي ايلام مهار شد.

به گزارش صدا و سيما ، مدير کل مديريت بحران استانداري ايلام گفت : آتش سوزي در وسعت حدود 40 هکتار از جنگل هاي استان مهار و طرح عملياتي پايش در مناطق آتش سوزي نيز اجرا شد.

کرمي با اشاره به استقرار گروه هاي آماده اطفاء حريق از منابع طبيعي و حفاظت جنگل ها در مناطق آتش سوزي گفت : برآورد ميزان خسارت آتش سوزي در دست بررسي است .

پنج شنبه گذشته در پي آتش سوزي بخش عمده اي از جنگل هاي منطقه شلم و تپه اي عين خان در شهرستان ايلام و نيز جنگل هاي ايوان و ملکشاهي دچار حريق شد و با فراخوان مديريت بحران استانداري، نيروهاي مردمي ، بسيج ، هلال احمر ، نيروي نظامي و انتظامي در مهار آتش سوزي مشارکت کردند .

سي دانش آموز افغان دراستان باميان افغانستان بصورت مشکوک مسموم شدند

سي دانش آموز يک مدرسه دخترانه در استان باميان افغانستان بصورت مشکوک مسموم شدند.

به گزارش صدا وسيما ازکابل ، مسئولان بيمارستان باميان اعلام کردند : سي دانش آموز يک مدرسه دخترانه در شهرستان پنجاب باميان پس از مسموم شدن براي درمان به بيمارستان منتقل شدند و تحت مداوا قرارگرفتند . علت مسموميت اين دانش آموزان هنوز مشخص نيست ، رئيس اداره آموزش و پرورش استان باميان از آغاز تحقيقات دراين زمينه خبرداده است. مسموم کردن دانش آموزان افغان بويژه دختران دانش آموز با هدف جلوگيري آنها از تحصيل صورت مي گيرد.

درسالهاي اخير دهها مورد از مسموم شدن دانش آموزان افغان حتي در شهرکابل روي داد اما هيچ گروهي مسئوليت آن را برعهده نگرفته است.

درحال حاضر حدود يازده ميليون کودک افغان در يازده هزار مدرسه درس مي خوانند اما ناامني مهمترين مانع در برابر تحصيل آن‌هاست.

بيش از دو ميليون دانش آموز افغان به دليل مشکلات امنيتي و اقتصادي از تحصيل محروم هستند.

شمار کشته هاي حادثه کشتي در چين به سيصد و سي و يک نفر رسيد

تعداد کشته هاي حادثه غرق شدن کشتي در چين به سيصد و سي و يک نفر رسيد.

به گزارش صدا و سيما، روز شنبه در پي آن که نيروهاي امداد و نجات چين کشتي غرق شده «ايسترن استار» را از زير آب به بيرون کشيدند اجساد جديدي کشف شد و تعداد قربانيان اين حادثه افزايش يافت و به سيصد و سي و يک نفر رسيد. اين حادثه پرتلفات ترين حادثه آبي چين در طول هفت دهه گذشته است.

بسياري از مسافران اين کشتي چيني، جهانگردان سالخورده بودندکه از شهر «نانژينگ» به «چونگينگ» در جنوب شرق چين مي رفتند. مسئولان چيني علت غرق شدن کشتي مسافرکش اين کشور را در رودخانه يانگ تزه وزش باد ناگهاني و شديد اعلام کرده اند.

خودکشي؛ پايان تعقيب و گريز دزد و پليس

سارق سابقه‌داري که با يک خودروي سرقتي در حال فرار از دست مأموران بود، در لحظه دستگيري خود را از روي پل به پايين پرتاب کرد.

سرهنگ حجت‌الله مرادي در گفت‌وگو با تسنيم با اشاره به جزئيات اقدام به خودکشي يک سارق سابقه‌دار به‌دنبال دستگيري مأموران پليس، اظهار داشت: ساعت 3:32، مأموران گشت خودرويي کلانتري 161 ابوذر در حين گشت‌زني خود در خيابان سجاد شمالي، به يک دستگاه خودروي پرايد مشکي‌رنگ مشکوک شدند که پس از استعلام از مرکز فرماندهي، مشخص شد که خودروي مذکور سرقتي است.

رئيس کلانتري 161 ابوذر ادامه داد: پس از اطلاع مأموران از سرقتي بودن پرايد مشکي‌رنگ، گشت پليس با نزديک شدن به اين خودرو، از سرنشينان خودرو خواست تا خودرو را متوقف کنند ولي سرنشينان خودرو با ديدن مأموران اقدام به فرار از دست آنها کردند. وي افزود: پس از اقدام به فرار سرنشينان اين خودرو، مأموران پليس به تعقيب پرايد سرقتي پرداختند و در نهايت در بزرگراه شهيد سعيدي و روي پل بهمنيار موفق شدند پس از شليک 13 گلوله، خودروي پرايد مذکور را متوقف کنند.

مرادي در ادامه خاطرنشان کرد: به‌دنبال توقف اين خودرو، پس از شليک‌هاي پياپي اخطار مأموران، راننده پرايد که از سارقان سابقه‌دار بود، خود را از بالاي پل به پايين پرتاب کرد و با حضور عوامل اورژانس به بيمارستان هفت تير منتقل شد.

رئيس کلانتري 161 ابوذر در پايان گفت: مأموران اين کلانتري پرونده هر دو متهم دستگير شده را به‌جهت کشف ساير جرائم احتمالي در اختيار کارآگاهان پايگاه هشتم پليس آگاهي قرار دادند.

کاشيکاري با هروئين در"کرمانشاه "

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر فرماندهي انتظامي"کرمانشاه" از کشف 4 کيلوگرم هروئين خبر داد.

به گزارش ايلنا ، سرهنگ قباد خنجري گفت: بدنبال خبر واصله مبني براينکه شخصي که شغلش کاشيکاري است، در امر تهيه و توزيع مواد مخدر فعاليت و مواد مخدر خود را از شهرهاي "تهران و کرج" تهيه مي کند، بررسي خبر در دستور کارمامورن پليس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت .

وي افزود : پس از دو هفته کار اطلاعاتي وتعقيب ومراقبتهاي ويژه و شناسايي محلهاي تردد او، متهم را درحال کاشيکاري يک باب مغازه دستگير و در بازرسي از داخل يک گوني که وسايل کارش درآن قرار داشت، تعداد چهار بسته مواد مخدراز نوع هروئين به وزن 4 کيلوگرم کشف و ضبط شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي