جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/03/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5009

به بهانه انتخاب سرمربي استقلال
بازي با افکار عمومي ادامه دارد


عاليشاه: تيم را تقويت کنند سرخ‌پوش مي‌مانم


پرسپوليس در آستانه کسر امتياز


خبــر


دقيقه نود


 به بهانه انتخاب سرمربي استقلال
 بازي با افکار عمومي ادامه دارد 

 
در حالي که اين روزها خبرهايي مبني بر انتخاب مربي خارجي از سوي کميته فني براي استقلال به گوش مي رسد، گويا اين اقدام تا نهايي شدن تکليف مديريتي باشگاه، متوقف شده است.به گزارش آفرينش، در روزهاي گذشته از نهايي شدن گزينه هايي چون برنارد سيموندي، رودي کرول و کلاس تاپ مولر و انتخاب يکي از آنان از سوي کميته فني، به عنوان سرمربي استقلال، خبرهايي به گوش مي رسيد، اما گويا اين روند توسط وزارت ورزش و باشگاه، تا زمان روشن شدن تکليف چارت مديريتي باشگاه، متوقف شده است.

در همين رابطه، بهرام افشار زاده مديرعامل فعلي باشگاه استقلال، که شايعات زيادي مبني بر برکناري اش به گوش مي رسد، در خصوص اينکه از برخي گزينه‌ها به عنوان گزينه نهايي سرمربيگري استقلال نام برده مي‌شود، گفت: هيچ گزينه‌اي را نه من و نه اعضاي هيأت مديره باشگاه استقلال تائيد نمي‌کند چرا که اصلا روي گزينه افراد جمع‌بندي نداشته و نکرديم.

او اظهار نطر جالب توجهي هم در رابطه با انتخاب سرمربي مي کند: ما مي خواهيم سرمربي انتخاب کنيم اما انتخاب سرمربي مثل خريد نان بربري نيست که به همين راحتي باشد. ما بايد مطالعات لازم را انجام دهيم.

حسن روشن، پيشکسوت استقلال و يکي از اعضاي کميته فني اين تيم، روز گذشته از گزينه هاي اين باشگاه پرده برداشت و از افرادي چون سيموندي، کرول و تاپ مولر نام برد؛ مربياني که پا به سن گذاشته هستند و کارنامه آن ها در ساليان اخير، نه چندان پربار محسوب مي شود.

سيموندي 61 ساله که در آخرين تجربه مربيگري خود را درکنستانتين الجزاير پشت سر گذاشته است، در حالي به عنوان جدي ترين گزينه آبي پوشان مطرح شده است که تجربه هدايت تيم هاي بزرگ را در کارنامه ندارد و صرفاً فعاليت هايش، محدود به کشورهاي حوزه خليج فارس بوده است. او همچنين تجربه هدايت تيم هاي ملي گينه و بورکينا فاسو را دارد و با توجه به اين کارنامه، انتخابش از سوي کميته فني باشگاه و افرادي چون حسن روشن، منصور پورحيدري و علي جباري، علامت هاي سوال زيادي را در اذهان، برجاي مي گذارد.

ديگر گزينه مطرح، رودي کرول 66 ساله، ملي پوش اسبق تيم ملي هلند است. کرول که در دوران بازي خود، افتخارات قابل توجهي را با تيم ملي هلند کسب کرد، آخرين تجربه سرمبيگري خود را با الاهلي ليبي پشت سر گذاشت .کرول نسبت به همتاي فرانسوي اش کارنامه پربارتري دارد و سابقه هدايت تيم ملي تونس و باشگاه آژاکسيو فرانسه را نيز دارد.

اما کلاس تاپ مولر در حالي نامش به عنوان گزينه ديگر استقلال مطرح شده است که به نظر مي رسد خيلي مد نظر باشگاه نيست و صرفاً به خاطر خالي نماندن عريضه، نامش مطرح شده است.

اين اتفاقات در حالي رقم مي خورد که منصور پورحيدري، خبر از عدم اطلاع از آينده شغلي خود مي دهد و مي گويد: واقعا من نمي‌توانم به هيچ سوالي پاسخ بدهم چرا که هيچ چيزي مشخص نشده است. ظاهرا شنيده‌ام آقاي سجادي گفته‌اند مي‌خواهد تغييراتي درهيات مديره ايجاد کند که ما هم منتظر هستيم ببينيم سرانجام تکليف چه مي‌شود. شايد با تغييراتي که ممکن است رخ دهد، من هم در ترکيب باشگاه براي فصل بعد نباشم.

گفتني است مدت هاست که هواداران دو تيم پرطرفدار پايتخت، به اين گونه اتفاقات و از دست دادن فرصت ها، درتيم هاي خود عادت کرده اند و اين بار هم به روزهاي آينده چشم مي دوزند تا شايد کورسوي اميدي را درجهت اصلاح وضعيت تيم هاي محبوب خود، ببينند.


 عاليشاه: تيم را تقويت کنند سرخ‌پوش مي‌مانم 

 
اميد عاليشاه هم به جمع بازيکناني پيوست که براي ماندن يا رفتن از جمع پرسپوليسي ها، شرط گذاري کرد.به گزارش آفرينش بازيکن سالاري که تبديل به فرآيندي تاسف بار در فوتبال شده است، باعث شده است که بازيکنان براي باشگاه هاي خود شرط گذاري کنند و ماندن و رفتن خود را، منوط به تحقق خواسته هايشان بدانند. در تازه ترين اتفاق، اميد عاليشاه شرط ماندن خود در جمع پرسپوليسي ها را تقويت تيم عنوان کرده است.

بازيکن پرسپوليس گفت: اگر شرايط سال آينده پرسپوليس خوب باشد و بازيکنان خوبي جذب اين تيم شوند، در تيم مي‌مانم، وگرنه فکر ديگري خواهم کرد.او درباره اينکه در اين روزها کسي از مسئولان باشگاه پرسپوليس با وي تماس گرفته يا نه، ادامه داد: از پرسپوليس تا الان هيچ‌کس با من تماس نگرفته و خبري از مسئولان باشگاه ندارم.

بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس درباره اينکه برانکو اعلام کرده اگر پول او تا چند روز آينده به وي پرداخت نشود، از اين تيم خواهد رفت، اظهار داشت: برانکو هم مي‌داند که شرايط تيم فوتبال پرسپوليس شرايط خوبي نيست و اگر با اين شرايطي که داريم وارد ليگ برتر سال آينده شويم، قطعاً وضعيت از اين بدتر مي‌شود و برانکو هم مي‌داند که با رخ دادن چنين اتفاقي اعتبار خودش زير سؤال خواهد رفت و به همين دليل، اينطور حدس زده که البته حق هم دارد.

وي افزود: همين حالا قرارداد يازده بازيکن پرسپوليس تمام شده و اگر مسئولان باشگاه دست نجنبانند، همين بازيکنان هم از دست مي‌روند و راهي تيم‌هاي ديگر مي‌شوند. اکثر بازيکنان پرسپوليس نهايتاً 60 درصد از قراردادشان را گرفته‌اند و از سال گذشته هم طلبکار هستند، البته شرايط خود من هم همين‌طور است و مسئولان باشگاه بايد به فکر باشند و ضمن حفظ همين يازده بازيکن، بازيکنان جديدي هم جذب کنند تا پرسپوليس سال آينده به مشکل نخورد، هر چند که اگر مسئولان دير به فکر باشند، دير خواهد شد.

عاليشاه در خصوص اينکه خودش در پرسپوليس خواهد ماند يا راهي تيم ديگري مي‌شود، افزود: خودم دوست دارم در پرسپوليس بمانم، اما بايد شرايط فراهم باشد. اگر بازيکنان خوبي جذب تيم شوند، در تيم مي‌مانم وگرنه بايد فکر ديگري کنم.

عاليشاه در ادامه از دريافت پيشنهادات خارجي خود صحبت کرده است؛ در حالي که به نظر مي رسد بازارگرمي بيش نيست و اين کار تبديل به رويه اي براي بالا بردن قيمت ها در فوتبال ايران شده است.

بازيکن تيم فوتبال پرسپوليس درباره پيشنهادهاي خارجي که به وي رسيده و احتمال لژيونر شدنش در سال آينده اظهار داشت: : به هر حال احتمال لژيونر شدنم وجود دارد چرا که پيشنهادهايي از برخي تيم‌هاي خارجي دارم، اما در حال حاضر منتظر روشن شدن وضعيت پرسپوليس هستم و اگر به هر دليلي در تيم نمانم، به پيشنهادهاي خارجي‌ام فکر خواهم کرد.


 پرسپوليس در آستانه کسر امتياز 

 به گزارش آفرينش، پرسپوليس که اين روزها حال و روز خوشي ندارد، در حال حاضر سه پرونده خطرناک را پيش روي خود مي بيند که موقعيت اين تيم را در شروع فصل پانزدهم را تهديد مي‌کند.

شکايت اشپيتيم آرفي، ولاتکو گروزدانوفسکي و ممدوتال حالا به جايي رسيده که اگر رأي نهايي صادر شده و طي موعد مقرر پرداختي به آنها صورت نگيرد خطر کسر امتياز، پرسپوليس را تهديد خواهد کرد و به ازاي هر کدام از اين بازيکنان سه امتياز از پرسپوليس کسر خواهد شد و اين تيم فصل تازه را با 9- امتياز شروع خواهد کرد.

طي شکايتي که بازيکنان خارجي پرسپوليس بابت مطالباتشان از پرسپوليس به فيفا کرده بودند، فعلا هيچ حکمي به اين باشگا فرستاده نشده و قرار است مطالبات ممد توتال طي توافقي که صورت گرفته، 20 هزار دلار پرداخت و مابقي مطالباتش طي چند قسط داده شود تا اين بازيکن شکايتش را پس بگيرد.همچنين باشگاه در مورد شکايت ولاتکو و اشپيتيم آرفي در حال رايزني با فيفا مي باشد که شکايت اين دو بازيکن خارجي را هم حل کند.آرفي حدود 700 ميليون تومان از پرسپوليس طلبکار است، ولاتکو گروزدانوفسکي 55 هزار دلار مي‌خواهد و ممدوتال 105 هزار دلار از پرسپوليس طلبکار است.


 خبــر 

 تاکيد برانکو به تقويت پرسپوليس در 7 پست مختلف

برانکو ايوانکوويچ در آخرين مذاکراتي که با مسئولان باشگاه پرسپوليس داشته است تأکيد کرده که تيمش در هفت پست نياز به جذب بازيکن تراز اول دارد. خط دروازه، دفاع چپ و راست، مدافع مياني، هافبک دفاعي، هافبک طراح و مهاجم نوک پست‌هايي هستند که برانکو تشخيص داده است، تيمش بايد در آن‌ها تقويت شود.

در اين بين برانکو قصد دارد چهار بازيکن خارجي هم به تيمش اضافه کند و احتمال اينکه دروازه‌بان، دفاع چپ، هافبک طراح و مهاجم نوک جديد سرخپوشان خارجي باشند، زياد است. مسئولان باشگاه پرسپوليس به برانکو قول داده‌اند تا پايان اين ماه بازيکنان مدنظرش را به خدمت خواهند گرفت و اين در شرايطي است که هنوز تکليف اسپانسر اين باشگاه مشخص نشده است.

در اينکه بازيکنان خارجي فصل گذشته پرسپوليس ديگر جايي در اين تيم نخواهند داشت شکي نيست، چرا که برانکو به دنبال نفرات خارجي است که با آنها سابقه کار کردن دارد.

کي روش به دنبال رفع مشکل سروش رفيعي

با اينکه سرمربي تيم ملي از پيگيري پرونده مهرداد پولادي نتيجه خوبي نگرفت اما تلاش نسبتا مشابهي را براي رفع مشکل سروش رفيعي آغاز کرده است.

کارلوس کي‌روش در ماه‌هاي منتهي به جام ملت‌ها اصرار زيادي داشت تا ستاره تيمش در برزيل در استراليا هم حاضر باشد. به همين خاطر سرمربي تيم ملي پاي خود را در يک کفش کرد و فدراسيون فوتبال را هم مجاب نمود تا براي گرفتن مجوز بازي مهرداد پولادي در جام ملت‌ها تلاش کند. نتيجه اين اصرار و تلاش آن شد که پولادي با اخراج در ديدار با عراق زمينه‌ساز حذف تيم ملي از جام ملت‌ها لقب گرفت و فدراسيون فوتبال هم که خود را وارد اين ماجرا کرده بود در پي عدم بازگشت اين بازيکن به کشور و محقق نشدن قول و قرارهاي قبلي اکنون بايد به نيروهاي مسلح پاسخگو باشد.

آن تجربه منجر به شکست اما مانع از آن نشد که مرد پرتغالي يک بار ديگر رأسا براي حل مشکل غيرفوتبالي يکي از بازيکنانش وارد گود نشود زيرا از گوشه و کنار خبر مي‌رسد که کي‌روش اين روزها سخت درصدد برطرف کردن مشکل سربازي سروش رفيعي است. البته بين اين دو مورد تفاوت‌هايي هست زيرا از يک طرف رفيعي برخلاف پولادي در ايران حضور دارد و از طرف ديگر اين بازيکن سابقه چنداني در تيم ملي نداشته و مثل پولادي بازيکن کليدي به حساب نمي‌آيد.

با اين حال، تلاش دوباره کي‌روش براي رفع مشکل سربازي يک بازيکن ملي‌پوش با وجود پروژه منتهي به شکست پولادي در نوع خود جالب است.

ادامه سريال دوپينگ ورزشکاران ايراني

به گزارش روابط عمومي فدراسيون پزشکي ورزشي، دکتر رامين احمدي طباطبايي در تشريح تازه ترين اخبار حوزه دوپينگ اظهار داشت: برابر اعلام آزمايشگاه کلن آلمان تست دوپينگ سه ورزشکار رشته‌هاي ووشو و کاراته در مسابقات کشوري و فوتبال (ليگ 2) مثبت اعلام شده است که بر اين اساس جلسه بازبيني اوليه آنها روز دوشنبه هفته جاري تشکيل مي‌شود.

طباطبايي گفت: ووشوکار و کاراته‌کاي ياد شده ماده ممنوعه استروئيد آنابوليک و فوتباليست مذکور ماده ممنوعه دگزامتازون مصرف کرده‌اند.اعلام نام اين ورزشکاران پس از سپري شدن روال قانوني و صدور رأي قطعي صورت خواهد گرفت.

قائم مقام دبيرکل ستاد ملي مبارزه با دوپينگ با اشاره به پايان تور دوچرخه سواري ايران- آذربايجان بيان داشت: در جريان اين رقابت‌ها نيز از 23 رکابزن در حين و حاشيه مسابقات تست گرفته و نمونه‌هاي گرفته شده به آزمايشگاه کلن آلمان ارسال شد.

در ماه‌هاي گذشته نمونه آزمايش دوپينگ چندين ورزشکار رشته‌هاي بسکتبال، واليبال و فوتبال مثبت اعلام شده بود که متأسفانه باعث شده اعلام مثبت شدن آزمايش دوپينگ ورزشکاران ايراني به اخبار تکراري ورزش ايران در اين مدت تبديل شود.

ايران، لهستان؛ از دريچه آمار

نخستين ديدار تيم ملي واليبال ايران مقابل لهستان که با شکست سه بر يک ايران همراه بود، از نظر آماري نکات قابل توجهي را به همراه داشت که خواندن آن ها خالي از لطف نيست.

به گزارش آفرينش، شهرام محمودي در اين ديدار با 16 امتياز عنوان امتيازآوترين بازيکن کشورمان را به دست آورد و بارتُش کورک از تيم لهستان نيز با کسب 30 امتياز پرامتيازترين بازيکن ميدان بود. در مجموع چهار ست اين مسابقه لهستان 98 امتياز به دست آورد و تيم ايران 92 امتياز کسب کرد.

ملي پوشان لهستان در اين مسابقه 57 امتياز از حمله به دست آوردند و ايران در اين زمينه موفق به کسب 48 امتياز شد. در دفاع روي تور نيز لهستاني ها برتر بودند و 11 امتياز به دست آوردند و مدافعان ايران موفق به کسب چهار امتياز در اين تکنيک شدند.

ملي پوشان لهستان 6 امتياز سرويس به دست آوردند و ايران هفت امتياز از سرويس از آن خود کرد که برتر از ميزبان است. بازيکنان ايران 33 امتياز از اشتباهات لهستاني ها به دست آوردند و 23 امتياز در اين زمينه به آنان دادند.


 دقيقه نود 

 کاپيتان پرسپوليس از قطر پيشنهاد دارد

کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس براي بازي در ليگ ستارگان قطر از يک تيم قطري پيشنهاد دارد.به گزارش تسنيم، محمد نوري، کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس بعد از پايان فصل فوتبالي ايران و با آغاز رسمي فصل نقل‌وانتقالات از يک تيم قطري پيشنهادي دريافت کرده است.«المسيرات» تيمي است که تازه به ليگ ستارگان قطر صعود کرده و مي‌خواهد در اين مسابقات عملکرد خوبي داشته باشد به همين خاطر تا الان سه بازيکن خارجي خود را جذب کرده است و قصد دارد سهميه بازيکن آسيايي خود را به خريد يک هافبک اختصاص دهد. از همين رو اين باشگاه براي يک فصل به نوري پيشنهاد 450 هزار دلاري داده است که البته با موافقت کاپيتان پرسپوليس روبه‌رو نشده است.

نوري براي يک فصل به اين تيم قطري پيشنهاد 800 هزار دلار داده است که اين پيشنهاد مورد موافقت مسئولان باشگاه المسيرات قرار نگرفته است.

حدادي فر از تيم ملي کنار کشيد

هافبک درخشان ذوب آهن در فصل گذشته ترجيح داد در جمع ملي پوشان حضور نداشته باشد.حدادي فر که در اردوي تيم ملي ايران در سه مسابقه منجر به صعود به جام جهاني حضور داشت در نهايي ترجيح داده به دليل خستگي و شايد نکاتي که تنها خود مي داند، به اردوي تيم ملي نرود.حدادي فر در روزهاي اوجش در ذوب آهن، به تيم ملي دعوت مي شد اما کي‌روش ترجيح مي داد به زوج نکونام و تيموريان اعتماد کند که البته اين هم طبيعي بود. حدادي فر حالا به سن و سالي رسيده که گويا احساس مي کند شايد حضورش به تيم ملي کمک زيادي نکند. او 32 ساله است و بي شک حضورش در جام جهاني 2018 روسيه دشوار.

آن طور که خبر آنلاين نوشته حدادي فر با ديدن اين شرايط، تصميم گرفت شخصاً با کارلوس کي‌روش تماس بگيرد و به او بگويد: «بعد از حضور در فينال حذفي، شرايط خوبي ندارم.» اين توضيحي بود که کي روش به مسوولان تيم ملي داد و گفت: «دقيقا همين جمله را به خبرنگاران بگوييد و اضافه کرد: «به همين خاطر من حدادي فر را آزاد گذاشته ام.»

قاسم بازي ازبکستان و ترکمنستان را از دست داد و شانس کمي براي حضور در اردوهاي آتي ايران دارد. اين در حالي است که او در بهترين دوران فوتبالي خودش به سر مي برده است. اما هرچه که هست ديگر پرونده اين بازيکن را بايد بست. بازيکني که مي گفتند جانشين نکونام مي شود.حدادي فر که بازيکن مورد احترام همه فوتبالي ها در ايران است، با اين حرکت راه محرم نويدکيا را رفته که سالهاست از تيم ملي کنار کشيده است.

منچستر سيتي هم به جمع مشتريان استرلينگ پيوست

به گزارش آفرينش، رحيم استرلينگ مهاجم ملي پوش ليورپول که خواستار جدايي از اين باشگاه است، در تازه ترين پيشنهاد، باشگاه متمول منچستر سيتي را خواهان خود مي بيند.روزنامه سان انگليس، اظهار داشته است که منچسترسيتي بابت مهاجم ملي‌پوش و جوان ليورپول رايزني را آغاز کرده است.اين نشريه عنوان کرد آبي‌‌هاي آسماني منچستري خواهان به خدمت‌گيري گلزن 20 ساله آنفيلدي است و شرايط خريد اين بازيکن را از تيم ليورپول جويا شده است.استرلينگ باتوجه به شرايطي که تيمش در فصل گذشته داد،‌ تمايلي براي ادامه حضور و تمديد قراردادش ندارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي