جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5050

رييس اتحاديه فروشندگان لبنيات خبر داد؛
افزايش 6 درصدي قيمت شير در سه روز اخير


تشکيل کارگروه پساتحريم در سازمان خصوصي‌سازي

معاون اول رئيس جمهور اعلام کرد؛
دولت اجازه خروج بي‌جهت ارز از کشور را نمي‌دهد


پنجره واحد تجارت فرامرزي؛ اولويت اول گمرکات سراسر کشور


نهادهاي مالي


تريبون


 رييس اتحاديه فروشندگان لبنيات خبر داد؛
 افزايش 6 درصدي قيمت شير در سه روز اخير 

 به گزارش آفرينش رييس اتحاديه فروشندگان لبنيات گفت: در سه روز اخير قيمت فروش شير در برخي برندها به طور ميانگين پنج تا شش درصد افزايش يافته و برخي فرآورده‌ها مثل دوغ نيز در بعضي برندها حدود 200 تومان افزايش قيمت داشته‌اند.

ضرورت اختصاص يارانه به لبنيات و شير

علي رجبي بر ارائه يارانه به شير و لبنيات تاکيد و اظهار کرد: با توجه به بالا بودن هزينه‌هاي تمام شده توليد و نبود قدرت خريد ضروري است يارانه به توليد اختصاص يابد.وي با بيان اينکه پرمصرف‌ترين لبنيات شامل شير کم‌چرب، پنير و ماست مي‌شود، گفت: با وجود اينکه قرار بود از دامداران حمايت شود اين کار صورت نگرفت؛ بنابراين قيمت خريد شير خام از دامداران از 1260 تومان به 1450 تومان افزايش يافت.

کاهش مصرف لبنيات در بين مردم

رجبي با بيان اينکه با توجه به نوسان بازار لبنيات و تغييرات صعودي آن شاهد کاهش مصرف لبنيات در بين مردم هستيم، تاکيد کرد: اگر دولت از دامداران بيشتر حمايت کند و يارانه بيشتري به دامداران در قالب علوفه و خوراک دام ارائه دهد، طبيعي است که وضعيت بهتر مي‌شود و بازار لبنيات نيز رونق مي گيرد.

رييس اتحاديه فروشندگان لبنيات بابيان اينکه براساس آمار ارائه شده مصرف نوشابه در کشورمان افزايش يافته و اين در حالي است که مصرف نوشيدني‌هاي مفيد مثل شير کاهش يافته است، اظهار کرد: بحث دادن يارانه به لبنيات مطرح شده و هفته گذشته نيز در مجلس مورد تاکيد قرار گرفت که اميدواريم اين موضوع هر چه زودتر به نتيجه برسد تا مصرف شير و بقيه اقلام لبني افزايش يابد.

وي يکي ديگر از موضوعات مهم و تاثيرگذار در بازار لبنيات را شايع شدن بيماري تب مالت و مباحثي اين‌چنيني عنوان کرد که در مصرف لبنيات تاثير منفي گذاشته و تمايل مردم را براي خريد کاهش داده است.رجبي در عين حال توصيه کرد که بايد در ارائه اين گونه اخبار دقت و بررسي هاي لازم صورت گيرد تا بازار لبنيات را با شوک‌هاي رواني مواجه نکند.


 تشکيل کارگروه پساتحريم در سازمان خصوصي‌سازي 

 به گزارش آفرينش، به نقل از وزارت امور اقتصادي و دارايي، رئيس سازمان خصوصي‌ سازي گفت: اخيراً کارگروهي در فضاي پساتحريم شکل گرفت تا بتواند به ابهام ها، اشکالات و سوالات در زمينه ورود سرمايه‌گذاران خارجي به مزايده واگذاري شرکت‌هاي دولتي پاسخگو باشد و راهکار منطقي دهد.

ميرعلي اشرف پوري حسيني افزود: درصدد هستيم تا بتوانيم پاسخگوي کساني که مي خواهند سرمايه خود را وارد مزايده سازمان خصوصي سازي کنند باشيم و بتوانيم از اين سرمايه ها براي توسعه کشور استفاده کنيم. وي گفت: در فضاي پساتحريم انتظار هست که با تقاضاي سرمايه گذاران خارجي و يا ايرانيان مقيم خارج از کشور براي شرکت در مزايده هاي سازمان خصوصي سازي مواجه باشيم.

پوري حسيني افزود: اين عزيزان متمايل هستند سرمايه شان امنيت کافي در قبال مواردي نظير مصادره شدن داشته باشد که البته خوشبختانه در اين موضوع در قانون تشويق و حمايت از سرمايه خارجي به صراحت حکم شده است.

وي گفت: در طول 14 سال فعاليت سازمان خصوصي سازي تا امروز هيچ متقاضي خارجي مستقيماً از سازمان خصوصي سازي سهم نخريده است در حالي که قانون هيچ منعي براي ورود خارجي ها پيش بيني نکرده است.

رئيس سازمان خصوصي سازي افزود: البته در يک مورد يک ايراني در مزايده ما شرکت مي کند و بعد يک کنسرسيوم را به جاي خود معرفي مي کند که در اين کنسرسيوم يک شرکت خارجي هم وجود داشته است.

پوري حسيني با بيان اين که بايد از اين پس در برگزاري مزايده هاي سازمان خصوصي سازي اطلاع رساني براي جذب سرمايه گذاران خارجي نيز انجام شود، گفت: بايد تسهيلاتي براي کساني که مي خواهند سرمايه خود را از خارج کشور بياورند قائل شويم.معاون وزير امور اقتصادي و دارايي و رئيس سازمان خصوصي سازي افزود: البته فعلاً سپرده هاي ما ريالي است و نمي توانيم دلار قبول کنيم که اين موضوع و موضوعاتي نظير چگونگي مالکيت سرمايه گذاران خارجي در داخل کشور بايد در کارگروهي که ذکر شد رفع ابهام شود.

120 شرکت در فهرست واگذاري

معاون وزير اقتصاد گفت: امسال، 120 شرکت دولتي در فهرست واگذاري به بخش خصوصي قرار دارد.

وي افزود: در طول 14 سال گذشته 1103 شرکت دولتي در فهرست واگذاري سازمان خصوصي سازي قرار گرفت که تاکنون 550 شرکت يعني حدود 49 درصد واگذار شده است که به نظر ما قسمت خوب و شيرين ماجراست.

وي گفت: حدود 13 درصد اين شرکت ها هم مصوبه انحلال داشته اند و واگذار نشده اند. پوري حسيني افزود: حدود 20 و خورده اي درصد از اين شرکت ها نيز از فهرست واگذاري خارج شده است و تنها 11 درصد اين شرکت ها در فهرست واگذاري سازمان خصوصي سازي باقي مانده است. معاون وزير امور اقتصادي و دارايي در پاسخ به اين سوال که چه تعداد از اين شرکت ها به بخش خصولتي واگذار شده است گفت: کلمه خصولتي مصداق قانوني ندارد و بيشتر يک کلمه من درآوردي است که از ترکيب دو کلمه دولتي و خصوصي بوجود آمده است و منظور ابداع کنندگان آن شرکت هايي هستند که نمي توان به صراحت درباره آنها اعلام کرد که خصوصي يا دولتي هستند.

وي گفت: در بين مزايده هاي سازمان خصوصي سازي حدود 12 درصد و در بين کل واگذاري ها حدود 17 درصد به بخش خصوصي اي که اين ويژگي ها را ندارد فروخته شده است و الباقي به بخشي که از آنها به عنوان خصولتي ياد مي شود واگذار شده است و بدين ترتيب سهم بخش خصوصي واقعي متأسفانه در واگذاري ها خيلي بالا نبوده است.

پوري حسيني درباره زمان اجراي مزايده هاي امسال نيز افزود: معمولاً واگذاري ها به علت مجامع عمومي شرکت ها در خرداد و تير برگزار نمي شود و معمولاً چرخ خصوصي سازي از شهريور و مهر به بعد به چرخش درمي آيد.


 معاون اول رئيس جمهور اعلام کرد؛
 دولت اجازه خروج بي‌جهت ارز از کشور را نمي‌دهد 

 به گزارش آفرينش، اسحاق جهانگيري؛ معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه دولت اجازه خروج بي جهت ارز از کشور را نمي دهد، گفت: ما اجازه نمي‌دهيم بازار ايران محل تاخت و تاز کالاهاي بُنجل خارجي شود.

اسحاق جهانگيري در جمع نمايندگان اتحاديه‌ها و تعاوني‌هاي برتر کشور با اشاره به اينکه ما اجازه نمي‌دهيم ارز بي جهت از کشور خارج شده و امکان اشتغال خارجي‌ها را فراهم کند، افزود: ‌ما در گذشته اين تجارب تلخ را داشته‌ايم اما در مقطع فعلي برنامه دقيقي داريم و دنبال ايجاد رونق اقتصادي و اشتغال هستيم.معاون اول رئيس جمهور اظهارداشت: اجازه نمي‌دهيم بازار ايران محل تاخت و تاز کالاهاي بنجل خارجي شود.

وي با اشاره به اينکه دولت براي دوره پس از تحريم برنامه دقيق دارد، گفت: دولت با مشکلات زيادي کار خود را آغاز کرد اما تلاش کرد به صورت عالمانه و کارشناسانه و فارغ از جنجال‌ها و حاشيه‌ها مسائل اصلي کشور و مردم را حل کند.

معاون اول رئيس جمهور ادامه داد: اگر گاهي هم از شرايط موجود کشوري مطلبي گفته مي‌شد، صرفا براي تبيين شرايط کشور بود اما در همين مدت اتفاقات مهمي افتاد. من تعجب مي‌کنم که مقامات آمريکايي مي‌گويند ايراني‌ها تحت فشار تحريم‌ها به مذاکره آمدند در حالي که ما با سياست‌هاي دقيق که متکي به نظر کارشناسان و نخبگان بود، توانستيم تورم را کاهش داده، وارد دوره رونق اقتصادي شده و حدود 6 ميليون تن گندم از کشاورزان بخريم.

جهانگيري تصريح کرد: همچنين بيش از 8 هزار واحد صنعتي را به بهره‌برداري رسانده و در حوزه خودرو رشد 50 درصدي داشته باشيم.

وي با اشاره به اينکه اکنون بخش خصوصي و تعاوني بايد به صحنه بيايند، خاطرنشان کرد: براي افزايش سرمايه‌گذاري و توليد بايد دولت سياستگذاري کند که ما در حال تهيه اين برنامه‌ها هستيم اما بخش خصوصي و تعاوني هم بايد سرمايه‌گذاري کرده و کارخانجات را وارد عرصه توليد کند.

معاون اول رئيس جمهور افزود: پس از رفع تحريم‌ها کشور با هجمه کشورهاي خارجي مواجه مي‌شود اما مهم‌ترين جهت‌گيري ما بايد افزايش توليد و صادرات باشد؛ بنابراين بايد با هر عاملي که توليد داخلي را به مخاطره مي‌اندازد مقابله کرد.

وي با بيان اينکه پس از رفع تحريم‌ها شرکت‌هاي خارجي در کشور ما حضور مي‌يابند، تاکيد کرد: ‌لازمه استفاده مطلوب از اين موقعيت، تدوين سياست‌هاي حمايت از توليد داخلي است.


 پنجره واحد تجارت فرامرزي؛ اولويت اول گمرکات سراسر کشور 

 به گزارش آفرينش، به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني وزارت امور اقتصادي و دارايي، نشست معاونين فني و امور گمرکي گمرکات سراسر کشور با موضوع مناطق آزاد و ويژه اقتصادي در حالي برگزار شد که مسعود کرباسيان رئيس‌کل گمرک ايران در اين نشست توسعه پنجره واحد تجارت فرامرزي را اولويت اول گمرکات سراسر کشور عنوان کرد.

مسعود کرباسيان در اين نشست به مصوبه مجلس شوراي اسلامي در رابطه با قانون رفع موانع توليد رقابت‌پذير اشاره کرد و گفت: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در ماده 7 قانون رفع موانع توليد پذيرفتند که گمرک پياده‌سازي پنجره واحد تجارت فرامرزي را برعهده بگيرد و دليل آن هم مشخص است، چون اين گمرک است كه کالاها را مي‌بيند و بايد بپذيريم که همه زير يک پنجره تجميع شوند.

وي در ادامه با تأکيد بر اينکه قبل از مصوبه مجلس گمرک ايران اجراي طرح پنجره واحد تجارت فرامرزي را شروع کرده بود، افزود: سامانه جامع گمرکي که در پنجره واحد تجارت فرامرزي تعريف شده قبل از مصوبه مجلس در گمرکات سراسر کشور پياده‌سازي شد.

کرباسيان با اشاره به چگونگي اعمال قوانين و مقررات امور گمرکي در مناطق آزاد و ويژه اقتصادي اظهارداشت: فرمان مقام معظم رهبري در زمينه اقتصاد مقاومتي تکليف مناطق آزاد و ويژه اقتصادي را روشن کرده و مناطق آزاد بايد پايگاه‌هاي صادرات و سرمايه‌گذاري باشند.

بنابراين گزارش محمدرضا نادري معاون فني و امور گمرکي نيز در اين نشست گفت: هم‌اکنون مجموع واردات و صادرات کشورمان از طريق مناطق آزاد و ويژه اقتصادي رقم بسيار بالايي است.وي ادامه داد: گمرک قوانين متعددي را در اين مناطق اجرا مي‌کند که شامل برخي معافيت‌ها نيز در اين مناطق هست .معاون فني و امور گمرکي در ادامه تأکيد کرد: گمرک در اين مناطق بر حسن اجراي قوانين و مقررات نظارت مي‌کند و مي‌بايست اين نظارت افزايش يابد.


 نهادهاي مالي 

 امضاي موقت اساسنامه بانک آسيايي؛

ابلاغيه جديد دولت به وزارت اقتصاد

به گزارش آفرينش، با تصويب هيات وزيران، به وزارت اقتصاد اجازه داده شد تا به نمايندگي از دولت جمهوري اسلامي ايران نسبت به امضاي موقت اساسنامه بانک سرمايه گذاري زير ساخت آسيا اقدام کند. در مصوبه هيات وزيران آمده است: به وزارت امور اقتصادي و دارايي اجازه داده مي شود تا به نمايندگي از دولت جمهوري اسلامي ايران و با هماهنگي معاونت حقوقي رئيس جمهور (امور توافق هاي بين المللي) و وزارت امورخارجه نسبت به امضاي موقت اساسنامه بانک سرمايه گذاري زير ساخت آسيا اقدام و مراحل قانوني را تا تصويب نهايي پيگيري کند.

بازار خودرو در قبضه 25 تا 50 ميليون توماني‌ها

عمده بازار خودروهاي سواري ايران در اختيار خودروهاي در سطح قيمتي بين 25 تا 50 ميليون تومان است.

به گزارش ايسنا، براساس آمارهاي ارائه شده از ترکيب بازار خودروهاي سواري کشور در نيمه دوم سال گذشته، خودروهاي با سطح قيمتي بين 25 تا 50 ميليون تومان معادل 58.1 درصد اين بازار را در اختيار دارند. 19 مدل خودرو در اين سطح قيمتي در بازار ايران عرضه شده است.

اما پس از 25 تا 50 ميليون توماني‌ها، 36.4 درصد بازار خودروهاي سواري ايران در اختيار خودروهاي در سطح قيمتي کمتر از 25 ميليون تومان بوده است. پنج مدل سواري در اين سطح قيمتي در بازار ايران عرضه شده است.

پس از اين خودروها معادل 3.6 درصد بازار خودروهاي سواري ايران در اختيار خودروهاي در سطح قيمتي بين 50 تا 75 ميليون تومان بوده است. معادل 9 مدل سواري در اين سطح قيمتي در بازار ايران عرضه شده‌ است.

خودروهاي در سطح قيمتي بين 75 تا صد ميليون تومان نيز معادل 1.3 درصد بازار خودروي ايران را در اختيار داشته‌اند. تعداد 11 مدل سواري در اين سطح قيمتي در بازار ايران عرضه شده است. همچنين 0.4 درصد بازار خودروهاي سواري ايران نيز در اختيار خودروهاي با سطح قيمتي بيش از 125 ميليون تومان بوده است. تعداد 10 مدل سواري در اين سطح قيمتي در بازار عرضه شده است. معادل 0.2 درصد بازار خودروي ايران نيز در اختيار خودروهاي در سطح قيمتي بين 100 تا 125 ميليون تومان بوده است. دو خودرو در اين سطح قيمتي در بازار عرضه شده است.

ادامه افزايش قيمت طلا در بازار

قيمت سکه تمام طرح جديد در بازار ديروز - سه‌شنبه - به روند افزايشي خود ادامه داد و به 879 هزار تومان رسيد. هر دلار آمريکا نيز با مقداري افزايش، 3308 تومان عرضه مي‌شود. به گزارش آفرينش، هر گرم طلاي 18 عيار بيش از 89 هزار تومان فروخته مي‌شود.

همچنين نيم سکه 479 هزار تومان و ربع سکه 268 هزار تومان در بازار مصرف عرضه مي‌شود.

در بازار جهاني نيز هر اونس طلا از روند نزولي قيمت ايستاده و براي تحويل در ماه دسامبر بيش از 1097 دلار معامله مي‌شود.

باحضور شخصيت‌هاي طراز اول حوزه مديريت؛

برگزاري دومين اجلاس ملي مديران شايسته کشور

دومين اجلاس ملي مديران شايسته کشور با هدف معرفي چهره هاي شاخص ملي و بيان عوامل موفقيت آنان در حوزه مديريت 7 مردادماه در سالن همايش هاي بين المللي صدا و سيما برگزار مي شود. به گزارش آفرينش ، غزاله ذوالفقاري، دبير دومين اجلاس ملي مديران شايسته کشور ضمن بيان اهميت جايگاه مديريت در کشور اظهار کرد: پس از برگزاري با شکوه اولين اجلاس مدير شايسته ملي در سال 93 در نظر گرفتيم بزرگترين رويداد مديريتي کشور در سال جاري را برگزار کنيم.

وي افزود: اين اجلاس با همکاري مرکز آموزش و پژوهش مجمع متخصصين ايران و با همراهي دفتر نمايندگي برنامه شايستگي مديريت اتحاديه اروپا در ايران به تاريخ 7 مرداد سال 1394 با عنوان "مدير شايسته ملي" در مرکز اجلاس بين المللي سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي برگزار مي شود. دبير دومين اجلاس ملي مديران شايسته کشور ، حضور مديران عالي رتبه سازمان ها، نهادها و شرکت ها را نقطه عطف اين همايش دانست و تصريح کرد: بهروز نعمتي، سخنگوي هيئت رييسه مجلس، حاج ابراهيم نکو، دبير کميسيون اقتصادي مجلس، حسينعلي تقي تهراني، مدير ارتباطات و هماهنگي هاي بين المللي مجمع تشخيص مصلحت نظام، سيد جواد قوام شهيدي، دبيرکل شوراي عالي امور ايرانيان خارج از کشور، کريم زارع، نائب رييس کانون نمايندگان ادوار مجلس شوراي اسلامي از جمله سخنرانان اين مراسم به شمار مي روند.

تجارت 400 ميليارد دلاري چين با آفريقا

به گزارش آفرينش، حجم معاملات تجاري چين با قاره آفريقا در سال گذشته ميلادي به 222 ميليارد دلار رسيد، ضمن اينکه مقامات چيني بر اين باور هستند که تا سال 2020 ميلادي اين رقم به 400 ميليارد دلار افزايش خواهد يافت.براساس اعلام پايگاه خبري «الجزيره»، چين از سال 2009 ميلادي به بعد توانسته از آمريکا سبقت بگيرد و به عنوان بزرگترين شريک تجاري قاره آفريقا تبديل شود.

در همين حال، حجم تجارت آمريکا با آفريقا در سال 2014 ميلادي به 73 ميليارد دلار رسيد، اين درحالي است که اين رقم براي سال 2012 ميلادي 125 ميليارد دلار ثبت شده بود.بر اين اساس، حجم معاملات تجاري چين با قاره آفريقا در سال گذشته ميلادي به 222 ميليارد دلار رسيد و مقامات چيني بر اين باور هستند که تا سال 2020 ميلادي، اين رقم به 400 ميليارد دلار افزايش يابد.


 تريبون 

 بلومبرگ پيش‌بيني کرد؛

ورود ايران به بازارهاي بين‌المللي تا يک سال آينده

بلومبرگ در گزارشي به بهانه سفر يک سرمايه‌گذار آمريکايي به تهران به بررسي بازار اقتصادي ايران در دوران پساتحريم پرداخته و با اشاره به 36 سالي که از انقلاب اسلامي در ايران گذشته دفعات درخواست وام از سوي ايران از بازارهاي بين‌المللي را دو بار اعلام کرده است. به گزارش خبرنگار ايسنا به نقل از بلومبرگ قراردادهاي منعقد شده مالي از سوي ايران جمعا يک ميليارد يورو است که پيش‌بيني مي‌شود پس از توافق و با برطرف شدن تحريم‌ها براي اجراي طرح هاي توسعه و جذب سرمايه افزايش يابد.

درحالي که مقامات ايراني در وين بر سر توافق هسته‌اي مذاکره مي‌کردند، هومز، مدير سرمايه گذاري ساکن نيويورک براي بررسي بازار ايران به تهران سفر کرد. در اين سفر 10 روزه جمعيت با سواد و نشانه هايي از اقتصاد مدرنيزه شده ايران منجر به ابراز تمايل او براي خريداري بدهي هاي پروژه هاي مالي ايران که در زمان تحريم قابل پرداخت نبود شده است.

موسس شرکت مديريت سرمايه گذاري لاک با اشاره به اينکه ايران نياز به "زمان تقريبي يک ساله" براي ورود به بازارهاي بين‌المللي دارد،گفت: تمايل بازار براي هر چيزي که مربوط به ايران باشد بالاست.البته تا قبل از آن که ايران وارد بازارهاي خارجي شود، ايالت متحده آمريکا و اتحاديه اروپا نيازمند آن هستند تا شبکه ي پيچيده ي تحريم ها را که بخش اعظم آن مشمول ممنوعيت معامله با ايران و دسترسي بانک هاي ايراني به سيستم جهاني پيامکي مالي معروف به سوئيفت است برچينند.

برچيده شدن چنين محدوديتهايي زماني است که سازمان اتمي اتحاديه اروپا محدود شدن فعاليتهاي اتمي ايران را تاييد کند و گمانه زني‌هايي که در گذشته از تلاش ايران براي ساخت بمب هسته اي وجود داشته را فرونشاند.گفته مي شود که اين تاييديه از سوي سازمان اتمي اتحاديه اروپا تا 15 دسامبر امسال اعلام خواهد شد هرچند که مسوولان آمريکايي پيش‌بيني کردند که زمان بيشتري براي بررسي طول خواهد کشيد.

يکي از مديران بانک سرمايه گذاري اگزاتيک ال تي دي خبر از عزم آمريکا براي آغاز افزايش نرخ بهره در سال 2015 مي دهد و مي گويد که ايران احتمالا هرچه زودتر بدنبال اخذ وام با هزينه هاي زير 10 درصد است.

بيريتيش پتروليوم و شل

ايران که داراي چهارمين منبع بزرگ نفت خام در جهان است بدنبال جذب سرمايه براي بخش هايي از اقتصادي است که در پي تحريم ها بيش ترين آسيب را ديده است. براي تبديل شدن اين سرمايه هاي خارجي که شرکت هاي رويال شل هلند، بيريتيش پتروليوم و توتال اس اي تاکنون بدان اشاره کردند، جمهوري اسلامي بايد به بهبود زيربناي صنعتي خود بيانديشد.

طبق گزارش شرکت تحليلي دينا عنب، حجم بزرگ بدهي ايران حدود 6.5 ميليارد دلار است که از وام هاي دوجانبه اي کشورهاي آسيايي اخذ شده است. ايران هم چنين به صورت داخلي اقدام به اخذ وام مي کند و تاکنون هيچ گاه الزامات تجاري را نقض نکرده است.

اين مدير سرمايه گذاري با پيش بيني افزايش درخواست هاي سرمايه گذاران از اقصي نقاط دنيا در زمان تصميم ايران براي فروش اوراق بهادار گفت: بصورت مالي بازار ايران محتاط است و من مطمئنم زماني که تحريم ها برداشته شوند درخواستهاي قابل توجهي براي بازار بوجود مي آيد.اقتصاد ايران که هم اکنون 15 تا 20 درصد کوچک تر از زماني است که مي توانست بدون اعمال تحريم باشد در سال گذشته سه درصد رشد داشته است.

در ادامه اين گزارش به تصميم بانک مرکزي مبني بر تک نرخي کردن تورم تا دو سال آينده و تقويت طرح هاي توسعه‌ اي تا برداشته شدن تحريم ها اشاره شده است و به نقل از بانک سرمايه‌گذاري رنسانس کاپيتال لندن اقتصاد ايران را مهمترين بازار براي سرمايه‌گذاران موسسه اي دانسته و پيش بيني کرده که سود سرمايه‌گذاري در آن تا سال آينده بطور هيجاني افزايش يابد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي