جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5060

معاون وزير راه و شهرسازي خبر داد؛
اتمام مطالعات متروي تهران - پرديس تا يک ماه آينده


كردستان؛ ميزبان چهارمين جشنواره منطقه‎اي تئاتر معلولان


سمن‎ها در حفاظت از منابع ملي نقش موثري دارند


دراستان


خبــر


 معاون وزير راه و شهرسازي خبر داد؛
 اتمام مطالعات متروي تهران - پرديس تا يک ماه آينده 

 پرديس - خبرنگارآفرينش

معاون وزير راه و شهرسازي از اتمام طرح مطالعاتي متروي تهران - پرديس تا يک ماه آينده و از پيش‌بيني اعتبار يک‌هزار ميليارد توماني براي تأمين خدمات زيربنايي و روبنايي مسکن مهر پرديس خبر داد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، محسن نريمان در نشست بررسي رفع مشکلات مسکن مهر پرديس که در محل شرکت عمران شهر جديد پرديس برگزار شد، اظهار کرد: براي برگرداندن فضاي آموزشي لازم در فاز چهار پرديس، بايد مديران شهرستان پرديس در اين زمينه ورود پيدا کرده و اقداماتي را براي بازپس‌گيري اين فضا انجام دهند و يا يک فضاي آموزشي را به مدت يک‌سال براي آموزش و پرورش اجاره کنند.

وي با بيان اينکه احداث 69 مدرسه را در پرديس آغاز کرده‌ايم، افزود: در بعضي از فازهاي پرديس اين مدارس به اتمام رسيده‌اند که به مرور زمان از آنها استفاده خواهد شد.

مديرعامل شرکت عمران مادر تخصصي شهرهاي جديد کشور افزود: براي اسکان در مسکن مهر تنها ساختمان لازم نيست، بلکه خدماتي نظير آب، فاضلاب، برق، گاز، راه، حمل‌و‌نقل عمومي، مدرسه، بيمارستان، کلانتري و ... نياز است که تحويل هر کدام از اين خدمات زحمات بسياري دارد.

نريمان با اشاره به احداث خط متروي تهران - پرديس ادامه داد: احداث مترو يکي از برنامه‌هاي دولت تدبير و اميد براي تمام شهرهاي جديد است تا اين شهرها را به وسيله مترو به شهر مادر متصل کنند؛ به همين منظور طرح مطالعاتي متروي شهر جديد پرديس نيز تا يک ماه آينده نهايي مي‌شود که براي اين مطالعات گروه‌هاي زبده‌اي مشغول بررسي کريدورهاي اتصال خطوط مترو از تهران به پرديس هستند.

وي افزود: براي احداث متروي تهران - پرديس مبلغي بالغ‌بر يک‌هزار ميليارد تومان پيش‌بيني شده که از بخش خصوصي نيز براي اتصال، احداث و افتتاح آن اعلام آمادگي شده است؛ اگر مشکلات اتصال هشت کيلومتري تهران‌پارس به سرخه‌حصار رفع شود، باقي مسير نيز مشخص و کار آغاز خواهد شد.

سهم 18 درصدي دولت از آزادراه تهران - پرديس

معاون وزير راه و شهرسازي در خصوص عوارض آزادراه تهران - پرديس گفت: اين آزادراه توسط شرکت خصوصي ساخته شده و فقط 18 درصد از سهام اين آزادراه به دولت تعلق دارد که دولت نيز براي مردم و افزوده نشدن بر مبلغ، از عوارض خود گذشت کرده تا به مردم فشار کمتري وارد شود. نريمان اضافه کرد: در حال حاضر شرکت آزادراه تهران - پرديس متعرض است که بايد اين مبلغ افزايش پيدا کند، چرا که جوابگوي هزينه‌هاي صورت گرفته در اين آزادراه نيست؛ اما بايد در خصوص شهروندان پرديسي کمي استثنا قائل شد که اين موضوع به مسئولان مربوطه انتقال خواهد يافت.

وي در خصوص احداث خدمات زيربنايي پرديس نيز گفت: در شهرهاي ديگر که به مرور جمعيت در آن ساکن مي‌شود، مساجد توسط خود مردم ساخته مي‌شود، اما در شهرهاي جديد اين‌گونه نيست و مردم به محض ورود و اسکان بايد خدماتي همچون بهداشت و درمان، کلانتري، مدرسه، مسجد و ... را داشته باشند، چرا که اين موضوع‌ها از اولويت‌هاي اسکان شهروندان است؛ در فاز سوم پرديس مسجد نيمه‌تمام توسط شرکت سرمايه‌گذاري مسکن به زودي افتتاح خواهد شد.

مديرعامل شرکت عمران مادر تخصصي شهرهاي جديد کشور ادامه داد: در شهر جديد پرديس با توجه به دستورات ويژه و هماهنگي‌هاي ابتدايي با بانک مسکن و در قبال دريافت زمين‌هاي شرکت عمران، مبلغي بالغ‌بر يک‌هزار ميليارد تومان براي تأمين خدمات زيربنايي و روبنايي همچون مدرسه، مصلا و... پيش‌بيني شده است.

نريمان افزود: با توجه به بيانات مقام معظم رهبري درصدد هستيم تا هرچه سريع‌تر مسکن مهر را به اتمام برسانيم و تعهدات دولت قبل را انجام دهيم.


 كردستان؛ ميزبان چهارمين جشنواره منطقه‎اي تئاتر معلولان 

 سنندج - مقصودي

معاون توانبخشي بهزيستي استان كردستان از برگزاري چهارمين دوره جشنواره تئاتر منطقه‎اي معلولان زاگرس در آذرماه جاري و به ميزباني شهر سنندج خبرداد. مژگان مشفق در جلسه برنامه‎ريزي چهارمين جشنواره منطقه‎اي تئاتر معلولان استانهاي غرب كشور كه در سنندج برگزار شد اظهار داشت: سازمان بهزيستي استان كردستان در راستاي فعاليتهاي خود در زمينه ارائه خدمات اجتماعي، فرهنگي و رفاهي به معلولان قصد دارد چهارمين جشنواره منطقه تئاتر معلولان را برگزار كند.

وي افزود: با توجه به نقش موثر و ارزشمند هنر نمايش در ايجاد ارتباطي هماهنگ، تاثيرگذار، متقابل و پويا در جهت توانمندسازي افراد معلول و گسترش همكاري هاي مشترك خلاق، جشنواره منطقه‎اي تئاتر معلولان زاگرس با حضور هنرمندان استانهاي ايلام، كرمانشاه، كردستان، همدان و لرستان در سنندج برگزار خواهد شد. معاون توانبخشي بهزيستي كردستان تصريح كرد: اين جشنواره در بخشهاي صحنه اي، خياباني، كودك و نوجوان برگزار مي شود و كارگاه هاي آموزشي و نشستهاي تخصصي نيز با حضور اساتيد مجرب كشوري در قالب برنامه جنبي اين رويداد فرهنگي و هنري داير خواهد شد.

مشفق افزود: معلولين و برابر سازي فرصت ها در تمامي عرصه هاي اجتماعي، آموزشي، فرهنگي و هنري، ارتقاي سطح آگاهي عمومي و تغيير نگرش منفي نسبت به افراد داراي معلوليت، تلفيق اجتماعي فرد معلول و كمك به مشاركت وي در جامعه و پيشگيري از تشديد معلوليت و توانمندسازي افراد داراي معلوليت از جمله محورهاي برگزاري اين جشنواره است.

وي خاطرنشان كرد: مراسم اختتاميه چهارمين جشنواره تئاترمنطقه‎اي معلولان زاگرس از 29 آذرماه در سنندج آغاز شده و با معرفي نفرات و گروههاي برتر در روز دوم دي ماه به كار خود پايان خواهد داد.


 سمن‎ها در حفاظت از منابع ملي نقش موثري دارند 

 کرج - خاکپور

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‎رساني اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان البرز،مهندس ميررجبي، مدير کل، ضمن اظهار همدردي با بازماندگان حادثه سيل اخير در کشور و استان که موجب خسارت جاني و مالي به هموطنان شده است، اعلام نمود دير پرداختن به موضوعات منابع طبيعي بعضا جبران ناپذير و يا بسيار پر هزينه مي‌‎باشد.

مدير کل منابع طبيعي البرز گفت :سمن‎ها به عنوان پل ارتباطي بين دولت ومردم نقش بسيار موثري در جهت حفاظت از منابع ملي دارندکه در صورت تعامل و هماهنگي بيشتر نمايندگان سمن‎ها و دولت اين نقش بسيار پررنگ تر خواهد شد.

وي افزود: سازمان جنگلها به نقش انکارناپذير مردم در حفظ منابع ملي اعتقاد داشته واين اداره کل در همين راستا جلسات هم‎انديشي با سمن‌ها، مجريان و بهره‌برداران،معتمدين استان، شوراها، دهياران جوامع محلي و اصحاب رسانه را برگزار نموده است.

اين مسئول توجه به مشارکت و توانمند سازي مردم و جوامع محلي را به عنوان يک اصل دانست و تصريح کرد: اين رويکرد در پروژه‌هاي بين الملي بسيار جدي و پررنگ وجود دارد.

در ادامه دکتر لقمان‌پور معاونت دفترترويج ومشارکت مردمي سازمان، سمن‎ها را چشم هاي بينايي که بايد فعاليت هاي دولت را رصد نموده و خطاي آن را گوشزد نمايند، برشمرد و تاکيد نمود: اگر سيستم دولتي از ظرفيت سمن‎ها بهره نبرد مسلما اهداف بسياري از فعاليتهاي دولتي محقق نخواهد شد.

وي اظهار داشت:در حال حاضر زمينه استفاده دولت از ظرفيت سمنهاي فعال در عرصه حفظ منابع طبيعي و محيط زيست ايجاد شده واين باعث خرسندي دلسوزان منابع طبيعي مي‌باشد، البته تشکيل کميته‌هاي تخصصي در شبکه براي بهينه شدن فعاليتهاي سمن‎ها لازمه تشکيل دبيرخانه است که اميدواريم در اين صورت با تقويت شبکه و دبيرخانه، اهداف کلان منابع طبيعي و محيط زيست کشور محقق گردد.

عملياتي بودن دبيرخانه از نکات مورد تاکيد طهماسبيان از جمعيت حاميان سبز و مسئول هماهنگي دبيرخانه هاي کشور بود که اعلام کرد: در حال حاضر سند شش صفحه اي در دست تدوين مي‌باشد، دبيرخانه مرکزي کار اجرايي ندارد، فقط هماهنگ‌کننده امور دبيرخانه‌هاي استان مي‎باشد.

مهندس طهماسبيان ادامه داد: دبير سازمان هاي مردم نهاد استان در جلسات شوراي هماهنگي استان حضور داشته و بايد پيگير برنامه هاي مدوني درخصوص احصاء چالشهاي منابع طبيعي در قالب کارگاه باشد.

در اين جلسه تعدادي از سمن هاي حاضر در جلسه موافقت خود را جهت ايجاد دبيرخانه اعلام ومخالفين نير دلايل عدم همراهي خود را بيان نمودند که از آن جمله موازي کاري شبکه و دبيرخانه، عدم نتيجه گيري مطلوب بود که توضيحات مناسب از سوي مسئول هماهنگي تشکيل دبيرخانه کشور ارائه شد.

استفاده از دانش بومي، ارتقاء آگاهي،عمل گرايي، برنامه ريزي جهت رفع موازي کاري و تشکيل کارگروه هاي تخصصي، تدوين ساختارمناسب،ارائه آموزش هاي متناسب با نياز کارگروه،عدم اعمال سليقه شخصي در فعاليت ها از پيشنهادات نمايندگان سمن‎ها بود.

در پايان بعد از تبادل نظر به اتفاق جمع مقرر شد آقايان پارسا گوهري، از جمعيت همياران بازيافت و مهران کيان از جمعيت البرز سبز و خانم حصاري مسئول انجمن زنان مبارزه با آلودگي محيط زيست با برگزاري جلسه نسبت به اعلام دبير استان سازمان هاي مردم نهاد به اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري اقدام نمايند.رضايي رئيس اداره ترويج ومشارکت مردمي از سازمان هاي مردم نهادي که زمينه فعاليت آنها در زمينه منابع طبيعي و محيط زيست مي باشد، درخواست نمود، خود را به اداره ترويج و مشارکت مردمي معرفي تا زمينه تعامل، همکاري و استفاده از ظرفيت تمامي سمنهاي فعال استان فراهم گردد.


 دراستان 

 92درصد از صنايع کشور را صنايع کوچک تشکيل مي دهد

همدان- شهناز محمدي

مدير عامل شرکت شهرک هاي صنعتي استان همدان در نشست خبري به مناسبت بيست و يکم مرداد روز حمايت از صنايع کوچک گفت: از سال 43 سازمان حمايت از صنايع کوچک تشکيل شده و در ابتدا صنايع خرد و کوچک را عهده داربود و در دنيا براي صنايع کوچک تعاريف مختلفي وجود دارد، در آخر سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي تصويب شد و سياست هاي آن حمايت از صنايع کوچک مي باشد.

مهندس کامران گردان صنايع بزرگ کشور را فقط 8 درصدبا 90 درصد صادرات عنوان کردوگفت:در کشور92 درصد از صنايع را، صنايع خرد و کوچک تشکيل مي دهد.

وي اظهار داشت:در کشور ما واحدهايي که تا 50 نفر کارکن داشته باشند صنايع کوچک محسوب مي شودکه اين صنايع نيمي از اشتغال کشور را داشته و17 درصد ارزش افزوده و10 درصد صادرات صنعت کشور را دارند.اين در حالي است که در بعضي از کشورها صنايع کوچک صادرات بيشتري انجام مي دهند.

گردان افزود:در سال جاري پيگيري 10هزار ميليارد تومان اعتبار براي صنايع کوچک در کشور توسط بانک مرکزي براي صنايع کوچکي که نياز مالي دارند انجام شده که نگراني بانک ها نيز در رابطه با صنايع کوچک به حداقل برسد.

گردان گفت:در دولت تدبير و اميد از يک سال گذشته در سازمان اقدامات خوبي انجام شده که با حداقل ها اشتغال هاي پايداري در کشور ايجاد کنيم و همچنين با توجه به 92درصد صنايع کوچک ، احساس نياز به حمايت بيشتري در زمينه هاي مالي، بيمه اي و... شد که اين واحدها به راحتي به تعطيلي کشيده مي شدند و لازم است تا حمايت هاي دولت را داشته باشند.

خبرنگاران شهرستان ري، ساماندهي مي‎شوند

شهرري-رضا فغاني

نخستين نشست ساماندهي امور خبرنگاران و فعالان رسانه با حضور مشاور فرماندار و مدير روابط عمومي فرمانداري شهرستان ري، در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ري برگزار شد.به گزارش خبرنگار آفرينش ، امين بابايي؛ سرپرست روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان ري در اين نشست اظهار داشت: اهميت حوزه خبر و اطلاع‎رساني از يک سو و تاريخ، صبغه مذهبي و جايگاه سياسي شهرستان ري از سوي ديگر، موجب مي شود که اين شهرستان در جايگاه خبري مناسب تري در سطح کشور قرارگيرد.

وي افزود: در اين حوزه بايد ساماندهي لازم صورت گيرد و پس از ساماندهي خبرنگاران و دفاتر خبري در قالب سامانه جامع، فعاليت آنان رصد و فعالان اين عرصه مشخص و مابقي از ليست فعالان خارج خواهند شد.

رئيس ستاد مديريت بحران دماوند خبر داد؛

استفاده مطلوب از ظرفيت‌هاي مديريت بحران در دماوند

دماوند - ايرج صادقعلي

رئيس ستاد مديريت مديريت بحران شهرستان دماوند از استفاده ظرفيت‌هاي مطلوب مديريت بحران براي مقابله با حوادث در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، ناصر محمودي‌فرد در حاشيه مانور طرح ولايت مديريت بحران شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد نيروهاي اين ستاد اظهار داشت: اجراي مانور طرح ولايت جهت آمادگي نيروهاي امدادي، امنيتي و خدماتي در مواقع بحراني است که خوشبختانه اين گروه‌ها در اين مانور وظايف خود را به درستي انجام دادند.

وي ادامه داد: تمام دستگاه‌هايي که در حوزه مديريت بحران وظايف ويژه‌اي دارند، در محل مانور طرح ولايت حضور پيدا کردند و هر کدام با توجه به سهم و وظيفه مشخص شده خود، کار را با برنامه‌ريزي و نظم به انجام رساندند.

مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان غربي:

اجازه اتومبيل‌راني در سطح خشكيده درياچه اروميه را نمي‎دهيم

اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرکل ورزش و جوانان آذربايجان غربي گفت: اين اداره کل به هيچ وجه اجازه اتومبيلراني و موتورسواري بر روي سطح خشکيده درياچه اروميه را به کسي نمي‎دهد.

به نقل از سايت اداره کل ورزش و جوانان استان، عبدا... چمن گلي در جلسه تخصصي هيئت اتومبيلراني و موتورسواري آذربايجان غربي افزود: ورود اتومبيل و موتورسيکلت به مناطق خشک شده درياچه اروميه موجب از بين رفتن سطح پوششي سفت شده اين پهنه طبيعي مي شود.

وي ادامه داد: سطح درياچه اروميه به علت خشک شدن آب درياچه، خشک و سفت شده و براي جلوگيري از طوفان نمک اين پوشش طبيعي بايد حفظ شود و بر همين اساس ما اجازه اتومبيلراني و موتورسواري بر روي درياچه را نمي دهيم.

چمن گلي افزود: نگاه ورزش به رشته هاي اتومبيلراني و موتورسواري نگاهي تخصصي و بازدارنده در کاهش هيجانات و ايجاد توازن در رفتارهاي جوانان علاقه مند به اين رشته است که مي تواند بسياري از ناهنجاريهاي جامعه را به هنجار تبديل کند.

وي وجود تنش و حاشيه بين روساي هيئت هاي شهرستاني و استان را موجب رکود در ورزش و صرف وقت و انرژي براي کارهاي بي اساس عنوان کرد و افزود: بايد کاري کنيم که به واسطه ورزش به صلح و دوستي واقعي برسيم نه دشمني و کدورت.

چمن گلي خواستار تدوين برنامه هاي با کيفيت ورزشي و اجراي کامل آنها توسط هيئت هاي ورزشي شد.


 خبــر 

 شهردار تبريز در همايش مديريت مصرف بهينه آب تاکيد کرد؛

بهره‌گيري از ظرفيت گروه‌هاي مردم نهاد در حل بحران درياچه اروميه

تبريز- توفيقي

شهردار تبريز، بهره‌گيري از ظرفيت گروه‌هاي مردم نهاد در حل بحران درياچه اروميه را ضرورتي قابل توجه دانست.

دکتر صادق نجفي در همايش مديريت مصرف بهينه آب که به همت معاونت برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري و با حضور فرماندار تبريز، معاون فرهنگي اجتماعي و گروه‌هاي مردم نهاد برگزار شد، ضمن اعلام اين مطلب گفت: اگر درصدد برطرف کردن مشکلات موجود در حوزه آب و حل معضل درياچه اروميه هستيم، بايد شيوه‌هاي مديريتي را ارتقاء دهيم.

وي افزود: شهرداري تبريز علاوه بر وظايف ذاتي خود، در زمينه مديريت مصرف آب نيز اقدامات مهمي انجام داده که هرکدام از اين موارد، نقش قابل توجهي در مصرف بهينه آب دارند.

شهردار تبريز با اشاره به بخشي از اين اقدامات اذعان کرد: تشکيل کميته آب در معاونت عمراني شهرداري که سال گذشته انجام گرفت و مطالعه و انتخاب گونه‌هاي گياهي مناسب براي استفاده در فضاهاي سبز شهري، از آن جمله است.

دکتر نجفي ادامه داد: درکنار اين اقدامات، به مرکز پژوهش‌ها و مطالعات شهرداري ماموريت داده شده تا تحقيقاتي فراگير و همه‌جانبه در اين زمينه داشته باشد.

وي بر استفاده از روش‌هاي مدرن آبياري در پروژه‌هاي فضاي سبز شهري تاکيد نمود و خاطرنشان کرد: علاوه بر چندين پروژه کلان فضاي سبز که در چهارگوشه شهر و با بهره‌گيري از روش‌هاي مدرن آبياري در حال اجرا هستند، بخش چشمگيري از آبياري بلوارها و رفوژهاي مياني شهر به شيوه قطره‌اي صورت مي‌گيرد.

شهردار تبريز در بخش ديگري از سخنان خود، به موضوع احياي درياچه اروميه اشاره کرد و گفت: يکي از پيشنهادات شهرداري در اين زمينه، مربوط به تصفيه فاضلاب شهري تبريز است که در صورت تصفيه و ادغام آن با آب‌هاي سطحي، ميزان قابل توجهي آب حاصل مي‌گردد و اگر اين آب به درياچه اروميه منتقل گردد، تقريبا برابر با ميزان تبخير درياچه خواهد بود و مي‌توان گفت با انتقال اين آب به درياچه، جلوي ميزان تبخير گرفته مي‌شود.

وي همچنين به لزوم همکاري تمامي شهرهاي مجاور در اين زمينه اشاره کرد و افزود: تغيير الگوي کشت در زمين‌هاي کشاورزي استان و شهرهاي مجاور، يکي ديگر از راه هاي حفظ منابع زيرزميني آب است.

شهردار تبريز همچنين نقش شهروندان درباره مديريت مصرف بهينه آب را بسيار اساسي دانست و اضافه کرد: همانند ديگر حوزه‌هاي مديريتي، در اين مورد هم مشارکت شهروندان حرف اول را مي زند و ما بايد با وارد کردن اهميت اين موضوع در متن جامعه، از پتانسيل‌هاي مردمي در حل اين معضل استفاده کنيم.

وي خاطرنشان کرد: در اين ميان، اين گروه هاي مردم نهاد هستند که حلقه ارتباطي ميان شهروندان و مسئولين بوده و مي‌توانند در جلب مشارکت شهروندان موثر باشند.

دکتر نجفي در پايان سخنان خود ضمن تأكيد دوباره بر اهميت احياي درياچه اروميه، تصريح کرد: شهرداري تبريز در حالي به اين مسئله مهم مي‌پردازد که هيچ‌گونه وظيفه رسمي بر عهده‌اش نهاده نشده؛ با اين وصف، احساس مسئوليت شهرداري تبريز در زمينه سلامت محيط زيست و سلامت شهر و شهروندان، موجب شده اين موضوع به عنوان يکي از اولويت‌هاي مديريتي مطرح باشد.

‏ مجري توسعه پست‌هاي انتقال شرکت برق منطقه‌اي خوزستان :

ظرفيت پست انتقال برق پادادشهراهواز افزايش يافت‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مجري توسعه پست هاي انتقال شرکت برق منطقه اي خوزستان گفت: ظرفيت پست برق 11/33/132کيلوولت پادادشهر اهواز با نصب يکدستگاه ترانسفورماتور به 114 مگاولت آمپر افزايش يافت.

محمد سلمان زاده ساعدي افزود : هدف ازاجراي اين پروژه ، افزايش پايداري شبکه برق وايجاد ظرفيت جديد جهت تامين برق مورد نياز مشترکان صنعتي و خانگي در منطقه پادادشهرو مرکزاهواز بويژه در فصل گرما بوده است.

وي افزود: در اين پروژه يک دستگاه ترانس 33/132 کيلوولت به ظرفيت 30 مگاولت آمپر حمل ، نصب و راه‌اندازي گرديد.

اصفهان؛ ميزبان مرحله سراسري مسابقات قرآن کريم ، نهج البلاغه و اذان شرکت ملي گاز ايران

اصفهان - راعي

بيش از 800 نفر از قرآن پژوهان، خانواده بزرگ شرکت ملي گاز ايران 18تا 26 مرداد ماه در شهر گنبدهاي فيروزه اي به رقابت مي‌پردازند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، اين رقابت بزرگ شامل؛ هشتمين دوره مسابقات سراسري بهار در بهار ويژه ي کارکنان و همسران و نوزدهمين دوره مسابقات ويژه فرزندان کارکنان در رشته هاي مفاهيم قرآن کريم ،مفاهيم نهج البلاغه ، قرائت (تحقيق وترتيل ) ،حفظ و اذان مي باشد. شايان ذکر است،شرکت کنندگان در اين مسابقات پس از گذراندن مراحل مقدماتي و کسب رتبه ي نخست موفق به شرکت در اين مرحله شده اندکه پس از طي اين دوره و رقابت با يکديگر به عنوان برگزيده انتخاب خواهند شد .اين دوره با حضور 242 نفر از برادران و215 نفر از خواهران مربوط به هشتمين دوره مسابقات سراسري بهار در بهار و 170 نفر پسر و 175 نفر دختر در مقاطع مختلف تحصيلي ويژه نوزدهمين دوره مسابقات ،برگزار خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي