جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5060

وزير کار:
بخشي از مسکن مهر بايد تخريب شود

با ارسال نامه‌اي به ادارات و دستگاه‌هاي دولتي :
استانداران خواستار صرفه‌جويي جدي در مصرف برق شدند


مشاور مرسدس بنز و پورشه در ايران


بازار سكه و ارز


نهادهاي مالي


تريبون


خبــر


 وزير کار:
 بخشي از مسکن مهر بايد تخريب شود 

 وزير کار با بيان اينکه در طرح مسکن مهر افراد را به اسم تعاون سامان داده‌اند، اعلام کرد که بخشي از ساختمان‌هاي اين طرح تا چند سال آينده بايد به دليل بنيان ضعيف و مصالح نامناسب تخريب شوند.

به گزارش مهر، علي ربيعي در جمع خبرنگاران در حاشيه افتتاحيه پانزدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت ساختمان با اشاره به اينکه صادرات افزايش يافته و با برخي کشورهاي اروپايي در اين حوزه قابليت رقابت داريم، اظهار داشت: ساخت مسکن توسط بخش تعاون قابل رقابت با توليد ساير بخش ها است و ما هم اکنون مشکل بين المللي کردن برخي برندهاي ايراني را داريم.

وي در خصوص ساخت مسکن مهر توسط شرکت هاي تعاوني عنوان کرد: به دليل وجود نظارت در ساخت مسکن تعاوني، اين بخش سرجمع توانسته توليدات قابل قبولي را ارائه دهد که از نظر مقاومت نيز ساختمان ها استحکام بيشتري دارند و از سويي هزينه تمام شده کمتري نيز داريم.وزير کار با اعلام اينکه تعاوني ها 900 هزار واحد مسکوني ساخته و تحويل دادند، اظهار داشت: همچنين 400 هزار واحد ديگر نيز در دست ساخت داريم.ربيعي با انتقاد از اينکه در طرح مسکن مهر افراد را به اسم تعاوني ها سامان دادند و اصلا کار تعاوني نبوده است، افزود: در بخشي از اين موارد تا چند سال آينده بايد ساختمان هاي ايجاد شده به دليل بنيان ضعيف و مصالح نامناسب تخريب شوند.

املاک مسکوني تا 150 متر معاف از ماليات هستند

رئيس سازمان امور مالياتي شهر و استان تهران با بيان اينکه املاک مسکوني تا 150 متر معاف از ماليات هستند، جزئيات معافيت‌هاي مالياتي املاک در تهران را تشريح کرد.به گزارش مهر ،حسين بني صفار‌ با بيان اينکه در تهران مالکان املاک مسکوني اجاري تا 150 متر معاف از ماليات هستند، گفت: با اين حال همه مالکان بايد اظهارنامه مالياتي ارائه دهند تا بتوانند از اين معافيت استفاده کنند.

اين مقام مسئول افزود: از نظر سازمان امور مالياتي همه موجرها مشمول ماليات نيستند، اما همه ‌آنها موظفند براي استفاده از معافيت هاي مالياتي اظهارنامه مالياتي خود را ارائه دهند.رئيس سازمان امور مالياتي شهر و استان تهران با بيان اينکه مالکان بايد تا آخر تير اظهارنامه هاي خود را ارائه مي‌دادند و اگر مالکي تا کنون اين کار را نکرده مي تواند همچنان با مراجعه به سازمان امور مالياتي اظهارنامه خود را ارائه دهد، تصريح کرد: اگر اين کار انجام نشود ما پرونده ها را رسيدگي و حتماً ماليات را مطالبه خواهيم کرد.

رئيس سازمان امور مالياتي شهر و استان تهران با تاکيد بر اينکه از نظر اين سازمان املاکي که در اختيار غيرمالک است اعم از مسکوني و تجاري اجاره اي تلقي مي شود، تصريح کرد: البته املاکي که به بخش تجاري و اداري به اجاره داده شده اند شامل معافيت مالياتي نيستند.بني صفار با اعلام اينکه اگر مستاجر شخصيت حقوقي يا مشمولان بند الف و يا ادارات باشد در پرداخت ماليات به صورت علي الحساب ماليات اجاره را محاسبه و آن را از مبلغ اجاره کم کرده و به نظام مالياتي خواهند پرداخت، تبيين کرد: اما خود موجر در پايان سال تکليف دارد که اظهارنامه مالياتي را ارائه دهد.

250 هزار خانه خالي در تهران داريم

مديرکل مسکن و شهرسازي استان تهران خبر داد: تعداد واحد‌هاي خالي در تهران 250 هزار واحد مسکوني است.فريبرز واحدي در مراسم افتتاح پانزدهمين نمايشگاه صنعت ساختمان اظهار کرد: مسکن پنج درصد از توليد ناخالص کشور را به خود اختصاص مي‌دهد لذا بايد بسيار جدي گرفته شود.وي افزود: ما تا سال 1405 ساليانه به 950 هزار مسکن نياز داريم. واحدي با بيان اين‌که ما همواره در کشور سري‌سازي کرده‌ايم و کمتر صنعتي‌سازي انجام گرفته است، گفت: از حدود دو ميليون واحد مسکن مهر حدود سه هزار واحد آن صنعتي‌سازي شد. بايد به سمت‌وسوي صنعتي و مدرن در بخش ساخت‌وساز برويم.

مدير کل مسکن و شهرسازي استان تهران بر ضرورت تکميل ساختمان‌هاي نيمه‌تمام تاکيد و اظهار کرد: 250 هزار خانه خالي در تهران داريم که قبلا 350 هزار واحد بود که در مدت رکود حدود 100 هزار واحد به فروش رفت.


 با ارسال نامه‌اي به ادارات و دستگاه‌هاي دولتي :
 استانداران خواستار صرفه‌جويي جدي در مصرف برق شدند 

 همزمان با نزديک شدن دوباره برق به خط قرمزهاي مصرف تابستاني، استانداران با ارسال نامه‌اي به ادارات و دستگاه‌هاي دولتي خواستار صرفه‌جويي جدي در مصرف شده اند.به گزارش مهر، پيک مصرف برق ايران بار ديگر به خط قرمزهاي مصرف تعيين شده از سوي مسئولان وزارت نيرو نزديک شد و پيش بيني مي‌شود در هفته جاري با تداوم گرماي هوا در اکثر استان‌هاي کشور بار ديگر رکورد مصرف برق ايران جا به جا شود.شرکت مديريت شبکه برق ايران با انتشار گزارش کوتاهي، اعلام کرد: بالاترين ميزان پيک مصرف روزانه برق کشور شنبه 17 مرداد ماه در ساعت 14:23 بعد ازظهر و به ميزان 49 هزار و 69 مگاوات به ثبت رسيده که حدود هفت هزار مگاوات بيش از مدت مشابه سال گذشته است.

بر اين اساس پيک مصرف برق شبانه هم در ساعت 21:41 شامگاه گذشته به ميزان 44 هزار و 749 مگاوات به ثبت رسيده ضمن آنکه روز شنبه ميزان ذخيره برق نيروگاه‌هاي برق کشور بين 558 تا يکهزار و 784 مگاوات در نوسان بوده است.

علاوه بر اين روز گذشته در حالي صنايع کشور بيش از سه هزار و 245 مگاوات برق مصرف کرده اند که با وجود جهش دوباره مصرف در ساعات اوج، کل مبادلات برق ايران حدود يکهزار و 552 مگاوات بوده که از اين ميزان سهم واردات 365 مگاوات و صادرات برق سهمي يکهزار و 187 مگاواتي داشته است.

در همين حال توانير هم اعلام کرده است: بررسي آمار مصرف روز گذشته همزمان با پيش بيني هاي سازمان هواشناسي مبني بر افزايش دما، نشان مي دهد كه پيك مصرف برق به 49 هزار و 69 مگاوات رسيده است كه با توجه به گزارش‌هاي اعلامي، تا چند روز آينده نيز دماي هوا همچنان گرمتر خواهد شد.

در اين گزارش تاکيد شده است: با توجه به اين كه در فصل گرما، بيشترين ميزان مصرف برق مربوط به وسايل سرمايشي و سپس روشنايي است، به ويژه در ساعت هاي پيك كه بهتراست كولرهاي آبي روي دور كند و كولرهاي گازي روي درجه 24 تا 26 درجه تنظيم شود.

در اين بين با اوج گيري دوباره مصرف برق در کشور، برخي از استانداران با ارسال نامه هايي به ادارات و سازمان هاي دولتي خواستار صرفه جويي ويژه در مصرف برق و انرژي به ويژه در ساعات پيک مصرف شده اند.

وزارت نيرو با انتشار گزارش کوتاهي اعلام کرده است: استانداران برخي از استان‌هاي کشور با ابلاغ بخشنامه‌اي، تمامي نهادها، ‌ سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي را ملزم به صرفه‌جويي و مصرف بهينه برق براي گذر از پيك تابستان سال جاري كردند.

استانداران در اين بخشنامه تاکيد کردند با توجه به پيش‌بيني وزارت نيرو مبني بر رشد و افزايش مصرف برق از تير تا شهريور ماه سال جاري به دليل افزايش دما، تمامي دستگاه‌ها و نهادها و سازمان‌ها ضمن پرهيز از هر گونه اسراف و زياده روي در مصرف برق، ضمن مديريت بهينه مصرف در ايام تابستان و اوج بار، به گونه‌اي برنامه‌ريزي نمايند كه تأمين نياز مشترکان و مصرف کنندگان با مشكل و محدوديت مواجه نشود.

در اين بخشنامه‌ها آمده است: «نظر به اينكه بخش مهمي از مصارف برق در دوره زماني مذکور، مربوط به ساختمان‌هاي اداري و به ويژه ساعات ظهر و بعداز ظهر (11 تا 16) صرف سيستم‌هاي سرمايشي مي‌شود همکاري و مساعدت همه سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در مديريت مصرف برق تاثير بسزايي خواهد داشت. لذا با توجه به اهميت موضوع انتظار مي‌رود، مديران ضمن درک حساسيت شرايط و توجه ويژه در جهت بهينه‌سازي مصرف برق و کاهش مصارف غير ضروري با تنظيم سيستم‌هاي سرمايشي و نظارت جدي برنحوه مصرف در جهت مديريت اين مهم که از ارکان اقتصاد مقاومتي است، اقدام نموده و نهايت همکاري را با وزارت نيرو براي عبور از فصل گرما به عمل آورند.»


 مشاور مرسدس بنز و پورشه در ايران 

 مديرعامل شرکت بازرسي کيفيت و استاندارد ايران از آغاز مجدد عمليات اجرايي مرکز آزمون جاده‌اي خودرو به دستور وزير صنعت، معدن و تجارت با مشاوره شرکت طراحي آلماني خبر داد.به گزارش ايسنا، اشکان گلپايگاني اظهار کرد: عمليات اجرايي مرکز آزمون جاده‌اي خودرو پس از مدتي وقفه به دستور وزير صنعت، معدن و تجارت مجددا از سر گرفته شد.

وي با بيان اين‌که با تاکيدات وزير صنعت هم‌اکنون يک شرکت طراحي آلماني وظيفه مشاوره در اجراي اين طرح را برعهده گرفته است، خاطرنشان کرد: شرکت طراحي آلماني اوون‌ماير پيش از اين طراحي مرکز آزمون جاده‌اي خودرو براي خودروسازاني مانند مرسدس بنز و پورشه را بر عهده داشته است.

مديرعامل شرکت بازرسي کيفيت و استاندارد ايران ادامه داد: پيش‌بيني مي‌شود فاز اول اين پروژه شامل جاده تست سرعت تا پايان سال جاري به بهره‌برداري برسد و در صورت تامين بودجه نيز تا انتهاي سال 1395 کل اين پروژه به بهره‌برداري خواهد رسيد.

مديرعامل شرکت بازرسي کيفيت و استاندارد ايران در رابطه با حادثه چندي پيش شهر بازي ارم، خاطرنشان کرد: در اين حادثه شرکت بازرسي کيفي که وظيفه بازرسي از استاندارد‌هاي اين مجموعه تفريحي را برعهده داشت مقصر شناخته شده و مجوز آن لغو شده است.

وي خاطرنشان کرد: در مواردي ديده شده با وجود آنکه سازمان ملي استاندارد و شهرداري ابلاغيه عدم استاندارد ‌بودن و فعاليت شهربازي خاصي را ابلاغ و آن را پملپ مي‌کنند، صاحب مجموعه اقدام به شکستن پلمپ کرده و فعاليت خود را ادامه مي‌دهد.


 بازار سكه و ارز 

 در بازارسکه تمام طرح جديد نسبت به روز شنبه روند افزايشي يافته و 877 هزار و 500 تومان عرضه مي‌شود،همچنين هر دلار آمريکا 3344 تومان فروخته مي‌شود.

به گزارش ايسنا، هر گرم طلاي 18 عيار 89 هزار و 716 تومان عرضه مي‌شود. همچنين نيم سکه و ربع سکه به ترتيب 473 و 265 هزار تومان عرضه مي‌شود.


 نهادهاي مالي 

 نسخه ويندوزفون همراه بانک سپه در دسترس عموم قرار گرفت

رئيس اداره کل خدمات فن آوري اطلاعات و توسعه بانکداري نوين گفت: نسخه ويندوز فون همراه بانک سپه در دسترس عموم قرار گرفت.

به گزارش آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع رساني بانک سپه ، حسين صلواتي گفت: در راستاي اجراي پروژه هاي نرم افزاري همراه بانک سپه (نسخه مشتري محور)، نسخه ويندوز فون همراه بانک سپه با تمامي امکانات موجود بر روي آخرين نسخه اندرويد تهيه و روي سايت اين بانک قرار گرفته است. وي افزود: اين نسخه قابل نصب بر روي گوشي هايي است که داراي سيستم عامل ويندوز نسخه هاي 8.0 ، 8.1 و 10 است.

مدير روابط عمومي بانک مسکن طرح "رها" را تشريح كرد

با اجراي طرح "رها" در بانک مسکن، امکان فروش آپارتمان هاي وام دار در سال هاي پاياني دوره بازپرداخت، فراهم شد.به گزارش آفرينش به نقل روابط عمومي بانک مسکن، طرح "رها"، عنوان يک خدمت جديد در بانک مسکن است که در قالب آن، مالکان آپارتمان هاي مسکوني در رهن بانک، بعد از طي زمان معين از پروسه بازپرداخت وام مربوطه، مي توانند در ازاي سپرده گذاري معادل 110 درصد مبلغ اقساط باقي مانده، واحد مسکوني خود را از رهن بانک مسکن خارج کنند.

جزئيات اين طرح حاکي است: مالکان آپارتمان هاي وام دار ( واحدهايي که بواسطه دريافت وام خريد يا وام جعاله، در رهن بانک مسکن هستند ) به کمک اين خدمت جديد، قادر مي شوند طي 5 سال آخر دوره بازپرداخت تسهيلات ، بدون آنکه وام خود را تسويه کنند، واحد را فک رهن کرده و از مزاياي اين آزادسازي استفاده کنند. مسعود ايزدي مدير روابط عمومي بانک مسکن در اين باره اعلام کرد: "رها" داراي اين مزيت براي وام گيرنده ها است که مالکان آپارتمان هاي رهني قادر مي شوند آپارتمان خود را در عين باقي ماندن بخشي از اقساط وام آن، فک رهن کرده و آن را بفروشند . ايزدي تصريح کرد: در اين طرح افرادي که معادل 110 درصد اقساط باقي مانده وام خود ، حساب در بانک مسکن افتتاح مي کنند، از سود 20 درصدي سالانه بهره مند مي شوند بنابراين با سود دريافتي، مي توانند بخشي از اقساط باقي مانده وام خود را پرداخت کنند.مدير روابط عمومي بانک مسکن افزود: در حالت طبيعي و بدون استفاده از طرح "رها"، يک مالک آپارتمان وام دار، چنانچه بخواهد به هر دليل ملک خود را فک رهن کند، بايد کل اقساط باقي مانده را يکجا تسويه کند که اين کار از توان اکثر وام گيرنده ها خارج است اما با "رها" ، افراد مي توانند در عين آزادسازي ملک خود از رهن بانک مسکن، کماکان اقساط باقي مانده وام را بصورت تدريجي و ماهانه پرداخت کنند.

اهداي تنديس مدير شايسته ملي به مديرعامل شرکت خدمات و پشتيباني اقتصادنوين

اهداي تنديس مدير شايسته ملي به مديرعامل شرکت خدمات و پشتيباني اقتصادنوينمديرعامل شركت خدمات پشتيباني اقتصادنوين در دومين اجلاس مدير شايسته حايز کسب عنوان برگزيده گرديد و تنديس مدير شايسته ملي به وي اهداء شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، مهندس محمد رضا اميني مديرعامل شرکت خدمات و پشتيباني اقتصادنوين به دليل توجه به سرمايه انساني، نوآوري وخلاقيت، اثربخشي و تفكر استراتژيك در اين شرکت مورد تقدير قرار گرفت.

مديرعامل بانک رفاه کارگران :

بازاريابان احساس نياز را خلق مي کنند

مديرعامل بانک رفاه کارگران گفت: در دنياي امروز بازاريابي به گونه اي است که بازاريابان احساس نياز به کالا و خدمات در مشتري را خلق مي کنند.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک رفاه کارگران دکتر صدقي با اعلام اين مطلب در نشست حوزه بازاريابي بانک نقش بازاريابي در ميزان فروش و سودآوري کالا و خدمات را تعيين کننده دانست و اظهار داشت: بانک رفاه با بيش از نيم قرن تجربه ارتباط تنگاتنگي با اقشار وسيعي از جامعه برقرار کرده اما در شرايط جديد لازم است با اتخاذ رويکردهاي نوين بازاريابي ساير مشتريان و ظرفيت ها هم به کار گرفته شوند.


 تريبون 

 دلايل حذف يارانه برخي بازنشستگان عادي

معاون وزير کار با اعلام دلايل حذف يارانه برخي بازنشستگاني که حقوق و مزاياي عادي دريافت مي‌کنند، گفت: اگر دارايي ديگران به نام بازنشستگان است، حتما بايد تعيين تکليف شود.احمد ميدري در گفتگو با مهر از قطعي شدن حذف يارانه 2 ميليون نفر تا پايان مردادماه سال جاري خبر داد و درباره دلايل قطع يارانه نقدي برخي گروه‌هاي کم درآمد مانند بازنشستگان تامين اجتماعي گفت: ما بازنشستگاني داريم که هم اکنون ماهيانه 10 ميليون تومان حقوق دريافت مي‌کنند.معاون وزير کار درباره حذف بازنشستگاني که حقوق و مزاياي عادي دريافت مي کنند، اظهارداشت: ممکن است برخي افراد بازنشسته باشند که دارايي هاي ديگران به نام آنها باشد. به عنوان نمونه، ممکن است بازنشسته اي باشد که خودروي فرد ديگري به نام وي باشد و اين جزو دارايي بازنشسته محسوب مي‌شود.ميدري خاطرنشان کرد: در حال حاضر افرادي که اينگونه حذف شده اند و اعتراض دارند، زياد داريم. مي گويند دارايي به نام ما است ولي مالک آن فرد ديگري است؛ بنابراين اين فرد بايد برود و دارايي را قانونا به نام صاحب اصلي آن کند تا يارانه وي برگردد. اين مقام مسئول در وزارت کار با رد حذف يارانه نقدي برخي افراد بازنشسته با حقوق و مزاياي ماهيانه 600 تا 700 هزار تومان با فرض اينکه فرد مالک منزل مسکوني نيز باشد، بيان کرد: براساس شاخص‌هايي که وزارت کار در حذف يارانه بگيران دارد، مطمئنا فرد با شرايط موصوف چيزي داشته که يارانه وي قطع شده است.اين در حالي است که در ماه‌هاي اخير يارانه نقدي برخي بازنشستگان قانون کار که دريافتي آن زير يک ميليون تومان است، قطع شده است.

معاون رفاه وزير کار درباره روند بررسي اعتراضات افرادي که فعلا يارانه آنها قطع شده است، گفت: اين کار در حال انجام است و تاکنون نيز يارانه حدود 17 هزار نفري که به حذف يارانه هاي خود معترض بودند، دوباره برقرار شده است. ميدري درباره حذف يارانه 6 ميليون نفر اظهارداشت: قانون گفته بود يارانه 6 ميليون نفر حذف شود اما ما در حال کار و بررسي يارانه بگيران هستيم تا ببينيم آمار نهايي به چند ميليون خواهد رسيد.وي درباره احتمال حذف يارانه 6 ميليون نفر تا پايان سال جاري گفت: نمي دانم ولي در دوران فعاليت دولت، تلاش مي کنيم به آمارها برسيم.

مردم از سفرهاي غيرضرور به ترکيه خودداري کنند

يک مقام مسئول با ارايه توصيه‌هايي براي تردد به ترکيه، گفت: به دولت ترکيه اعلام کرده‌ايم که بايد امنيت اتوبوس‌هاي ايراني را تامين کند،ضمن اينکه مردم حتي المقدور از سفرهاي غيرضرور به ترکيه خودداري کنند.

محمدجواد عطرچيان در گفتگو با مهر در خصوص حمله به اتوبوس ايراني ، گفت: اين اتوبوس ساعت 5 صبح از مرز بازرگان با 15 نفر مسافر به سمت وان حرکت کرد و پس از عبور از مرز ترکيه در منطقه‌اي به نام چالدران مورد حمله افراد نانشناس قرار گرفت و راننده کشته شد.

مديرکل تعرفه و ترانزيت سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با بيان اينکه خوشبختانه قبل از اين سانحه 10 نفر از مسافران پياده شده بودند، افزود: راننده از ناحيه سر مورد شليک گلوله قرار گرفت و اتوبوس توسط کمک راننده منتقل شد و الان در حال انجام مقدمات براي بازگرداندن پيکر راننده هستيم. وي با اشاره به اينکه همزمان دو کاميون ترک هم در اين منطقه آتش زده شد، اظهار داشت: در حال حاضر اين منطقه براي هيچ يک از اتوبوس‌ها و کاميون‌ها امن نيست و ما از شرکت‌هاي حمل و نقل خواستيم که موارد ايمني را رعايت کنند از جمله اينکه به صورت گروهي تردد کرده و در شب به طرف اين منطقه حرکت نکنند.


 خبــر 

 9 هزار واحد توليدي استان تهران در شهرک‌هاي صنعتي ساماندهي مي‌شود

مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان تهران گفت: 9 هزار واحد توليدي استان تهران در شهرک‌هاي صنعتي ساماندهي مي‌شوند.به گزارش آفرينش، علي سليماني در نشست خبري در شهرک صنعتي شهريار با اشاره به ممنوعيت ايجاد واحد توليدي در شعاع 120 کيلومتري کلان‌شهر تهران بيان کرد: بسياري از افراد در کلان‌شهر تهران اين سئوال را مطرح مي‌کنند که اگر قرار است در شعاع 120 کيلومتري اين کلان‌شهر صنعت جديدي ايجاد نشود پس ساخت شهرک صنعتي جديد به چه معنايي است.مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان تهران تصريح کرد: آنها به عبارت ديگر اين سئوال را مي‌پرسند که مگر ساخت شهرک صنعتي جديد ممنوع نيست و ساخت اين شهرک‌ها چه جايگاه قانوني دارد.

وي خاطرنشان کرد: در پاسخ به اين عزيزان بايد گفت که شهرک‌هاي صنعتي و واحدهاي صنعتي جديد دو مقوله کاملاً مجزا از هم هستند، ما در استان تهران مجوز ساخت هيچ واحد صنعتي جديدي نداريم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي