جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/05/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5060

ماحصل دو هفته اول ليگ پانزدهم
30 گل و 26 گلزن، همه جذابيت ليگ

ماريچ - نورمحمدي به جاي سيدجلال- بنگر
برانکو به دنبال اولين کلين شيت

جشن قهرماني ژاپن در تهران
ايران نايب قهرمان آسيا شد


دقيقه نود


يادداشت


خبــر


 ماحصل دو هفته اول ليگ پانزدهم
 30 گل و 26 گلزن، همه جذابيت ليگ 

 در دو هفته ابتدايي ليگ پانزدهم و در 16 ديدار برگزار شده، 30 گل بين تيم ها رد و بدل شده است که سهم مهاجمين در به ثمر رساندن آنها تنها 13 گل بوده است.

به گزارش آفرينش و به نقل ازورزش سه، مهاجمين حاضر در تيم هاي ليگ برتري، در دو هفته ابتدايي تنها 13 گل براي تيم هايشان به ثمر رساندند، در ميان هافبک ها توانستند 14 گل و مدافعين نيز تنها 3 گل به ثمر رساندند.

11 مهاجم و 1+12 گل

سيزده گلي توسط مهاجمان تيم هاي مختلف در دو هفته ابتدايي ليگ برتر به ثمر رسيده است که البته اين تعداد گل به تعداد حضور دو مهاجم دو گله، توسط 11 مهاجم به ثمر رسيده است.

مهاجمان تيم هاي ليگ در هفته اول ليگ پرکارتر بودند، آنها 7 گل در بازي اول و 6 گل نيز در بازي دوم به ثمر رساندند. سجاد شهباززاده و حسن بيت سعيد، دو مهاجم دو گله ليگ هستند، البته شهباززاده که هر دو گل خود را در بازي اول و در مقابل سياه جامگان به ثمر رساند و در بازي دوم تيمش به دليل مصدوميت در بازي حضور نداشت، بيت سعيد نيز در بازي دوم تيمش هر دو گل خود را در مقابل سرخ پوشان پايتخت به ثمر رساندند.

ديگر مهاجمان گلزن ليگ، علي عليپور با يک ضربه سر فني، آرش افشين از روي يک توپ برگشتي پنالتي، يونس شاکري با يک ضربه سر، امين منوچهري از روي يک ضربه ايستگاهي، مهدي شريفي با يک ضربه سر شيرجه اي، محمد غلامي از روي يک ضربه پنالتي، مهدي طارمي با يک حرکت پا به توپ در محوطه جريمه، ميلاد ميداودي با تمام کردن يک پاس رو به بيرون و داريوش شجاعيان نيز با يک شوت فني از داخل محوطه جريمه گل هاي خود را براي تيم هايشان به ثمر رساندند.

همه هافبک هاي گلزن

هافبک هاي حاضر در ليگ، بيشترين سهم را در بين بازيکنان پست هاي ديگر در به ثمر رساندن گل تيم هايشان دارند، سيزده هافبک در اين دو بازي توانستند چهارده گل به ثمر برسانند و از اين نظر در صدر قرار بگيرند.

اميد ابراهيمي تنها هافبک دو گله ليگ برتر است که هر دو گل خود را در بازي دوم تيمش در مقابل ملوان به ثمر رساند. يک شوت از راه دور زيبا و يک ضربه سر حاصل عملکرد ابراهيمي براي تيمش بود تا سه امتياز بازي دوم را به حساب تيمش واريز کند.

از نکات جالب در گلزني هافبک ها مي توان به شوت هاي فوق العاده اي که توسط آنها به گل تبديل شد اشاره کرد، علاوه بر اميد ابراهيمي، هادي نوروزي در بازي اول سرخپوشان، يک شوت محکم و زيبا از پشت محوطه جريمه، ماتياس چاگو در بازي ابتدايي فولادي ها، يک ضربه استثنايي از روي خط محوطه جريمه، مهرداد محمدي در ديدار اول راه آهني ها، از داخل محوطه جريمه، مهدي بدرلو در دقايق پاياني رقابت ابتدايي تيمش يک ضربه ايستگاهي زيبا و محکم، عباس بوعذار نيز در بازي دوم نفتي با شوت از راه دور، جلال الدين علي محمدي از روي يک ضربه ايستگاهي فوق العاده براي صبايي ها، علي کريمي در دربي اصفهان از روي يک شوت پشت محوطه جريمه و سامان نريمان جهان نيز براي تراکتورسازان از درون محوطه جريمه گل هايشان را به ثمر رساند، گل هايي که همگي از روي شوت براي تيم هايشان به ثمر رسيد، البته در ميان گل هاي ماتياس چاگو در بازي با راه آهن و نريمان جهان در بازي با گسترش فولاد شوت هايي بودند که به صورت چيپ و به زيبايي به ثمر رسيدند.

حسين ابراهيمي با ضربه اي بغل پا و تمام کننده، جواد نکونام با ضربه سر ، حسين بادامکي با ضربه سر در بازي مقابل پرسپوليس و علي رضا نقي زاده نيز در بازي اول تيمش، ديگر هافبک هايي بودند که گل به ثمر رساندند.

تنها دو مدافع و سه گل

از ميان 30 گل به ثمر رسيده در دو هفته اول ليگ تنها سه گل سهم مدافعين بود که توسط دو مدافع به ثمر رسيد، شجاع خليل زاده که در بين آقاي گل هاي فعلي ليگ به سر مي برد، در اول بازي که براي تراکتورسازان به ميدان رفت توانست دو بار از روي ضربه سر براي تيمش گلزني کند. البته شجاع بازي اول تراکتورسازان را به دليل مصدوميت از دست داده بود.

محمدحسين مرادمند مدافع جوان تازه به پديده پيوسته نيز در بازي دوم تيمش توانست با يک ضربه سر دروازه فولادي ها را باز کند.


 ماريچ - نورمحمدي به جاي سيدجلال- بنگر
 برانکو به دنبال اولين کلين شيت 

 پرسپوليس که مي‌ توانست در دفاع مياني با جلال حسيني و محسن بنگر ليگ را شروع کند بعد از 2 بازي با زوج نورمحمدي و ماريچ بازي قابل انتقادي را از خود در خط دفاع به جاي گذاشت.برانکو که در ساختن خطوط دفاعي منسجم، به طور آشکار قدرتمند بوده است حالا نشان مي‌ دهد که تحليلش در خط دفاع امسال پرسپوليس فعلا با اشتباه توام بوده است.

اصولا کروات ها، بازيکنان خط مياني را با توان بالاي بازي با توپ، دوست دارند. تجربه استفاده از گل‌محمدي، رحمان رضايي، محمد نصرتي و سهراب بختياري زاده و ترجيح آنها در دوران حضور برانکو در تيم‌ملي فوتبال نسبت به هاشمي نسب، رهبري‌فر، کريم باقري (که در سال هاي 82 تا 85 دفاع آخر پرسپوليس بود) نشان دهنده اين واقعيت است.

شايد در بين 16 سرمربي ليگ‌برتر، تنها برانکو باشد که زوج نورمحمدي، ماريچ را به زوج بنگر و جلال حسيني ترجيح دهد.

يادتان باشد که پرسپوليس در سال 93 ـ 92، در 30 بازي تنها 15 گل خورد. آماري رويايي در زماني که جلال حسيني و بنگر زوج خط دفاع پرسپوليس بودند. نشانگر اين امر بود، همين يکسال و سه ماه قبل بود که ليگ سيزدهم با چنين آمار فوق العاده اي براي پرسپوليس تمام شد. نيلسون گلر بود و بنگر و جلال حسيني دفاع مياني بودند.

برانکو مدافع با مدل ماريچ را به مدافعي با مدل جلال حسيني ترجيح مي‌ دهد، مدافعي که خوب دفاع مي‌ کرد و برخي اوقات گل هم مي‌ زد، شايد اشکال جلال حسيني اين بود که بازي هاي پرسپوليس را کم گل مي‌ کرد و از جذابيت مي‌ انداخت.

مي‌ گويند برانکو يک مربي سيستم گرا است و بازيکنان را بر حسب سيستم برمي گزيند و شايد به همين علت است که در 2 تيم آخر باشگاهي، شاهد کسب نتايج ضعيف او با الوحده امارات و ديناموزاگرب بوده ايم.برانکو در 12 بازي سرمربي پرسپوليس بوده است واين 12 بازي بدترين مقطع فعاليت حرفه اي او را در فوتبال ساخته است؛ البته با کمي انصاف بايد گفت حق تيم پرسپوليس بيشتر از اين بوده ک تنها 1 امتياز از دوبازي بگيرد.


 جشن قهرماني ژاپن در تهران
 ايران نايب قهرمان آسيا شد 

 تيم واليبال ب ايران با قبول شکست 3 بر يک مقابل ژاپن از کسب عنوان قهرماني آسيا بازماند.بالاخره 7 بازي حساس و نفسگير براي کسب عنوان قهرماني آسيا به اتمام رسيد و بازي هشتم که مدال طلا را به همراه داشت ، با قهرماني چشم بادامي ها به پايان رسيد.

به دليل طولاني شدن بازي رده بندي بين تيم هاي قطر و چين که با پيروزي 3 بر 2 چين همراه بود، بازي فينال با نيم ساعت تاخير آغاز شد.

ست اول:

ايران بازي را ترکيب محمد طاهر وادي، فرهاد پيروت پور، مسعود غلامي، مصطفي شريفات، فياضي و زريني آغاز کرد و علي حسني ليبرو تيم بود. ژاپن با 3 شکست راهي بازي نهايي شده بود اما 4 بازي خود توانسته بود با پيروزي پشت سر بگذارد که 2 برد آنها در مراحل حذفي بوده است و اين موضوع نشان مي دهد اين تيم براي مسابقات مهم و حساس هميشه آماده است.

با توجه به جو سنگين ورزشگاه آزادي گمان مي رفت که حريف مثل ساير تيم ها به مشکل بربخورد اما آنها با آرامش و تسلط بازي را آغاز کردند و توانستند 3 امتياز از ايران در اواسط ست نخست پيش بيافتند.

چند اشتباه پي در پي در دريافت و حمله ژاپن را پيش انداخت تا جايي که پيمان اکبري مجبور به تعويض حمزه زريني و فرهاد پيروت پور شد اما اختلاف آن قدر زياد شده بود که کاري از دست هيچ يک از بازيکنان بر نمي آمد و همان اختلاف دليلي شد تا ژاپن ست نخست بازي را با امتياز 25 بر 17 به سود خود به پايان برساند.

ست دوم:

شروع بد براي ايران به يک عادت تبديل شده است و ست دوم مثل ست نخست با اختلاف امتيازي زيادي آغاز شد. بازي نه چندان خوب ايران از يک سو و نمايش کم نقص ژاپني ها از سوي ديگر بازي را براي شاگردان پيمان اکبري سخت کرده بود.

آنها در توپگيري، دفاع و حمله عالي بودند و کمتر پيش مي آمد اشتباهي را مرتکب شوند. بازي با اختلافي دو امتيازي جريان داشت و هيچ يک از دو تيم کاري براي کاهش و يا افزايش اختلاف امتيازات انجام نمي دادند و در يک بازي بدون ريسک فقط به فکر ادامه شرايط عادي بازي بودند. مربي دو تيم دست به نعويض هايي زندند که شايد اين اختلاف 2 امتياز بين تيم ها کمي افزايش يا کاهش پيدا کند اما اين اتفاق رخ نداد و ژاپن موفق شد ست دوم بازي فينال را هم با امتيازات 25 بر 22 پيروز شود تا علاقه مندان به واليبال دلخوش به اتفاقاتي مثل بازي روز گذشته با چين شوند.

ست سوم:

بعد از پيروزي ايران مقابل چين در بازي روز گذشته پوريا فياضي علت تبديل شدن شکست به پيروزي را بيدار شدن غيرت ايراني بازيکنان عنوان کرد. ست سوم بازي امروز با ژاپن هم به نظر مي رسد اين موضوع در بازيکنان ايران به وجود آمده است و سفيد پوشان تصميم به برد گرفته اند. ايران در ست سوم تبديل به تيمي بدون شباهت به تيم ست اول و دوم شد و از آن طرف ژاپن هم ديگر تيم متحد و شکست ناپذير ست هاي گذشته نبود.

رحمان داوودي جايگزين حمزه زريني شد که در اين بازي مثل ساير مسابقات درخشش چشمگيري نداشت. داوودي توانست دريافت اول را به خوبي روي پنجه هاي پاسور برساند و در حمله هم عالي بود. با برطرف شدن مشکل دريافت و حمله ايران شاگردان پيمان اکبري توانستند يکي از ست هاي باخته را جبران کنند و با امتيازات 25 بر 18 ست سوم را به سود خود ببرند تا به بازي و قهرماني بازگردند.

ست چهارم:

ژاپن تيمي متفاوت از چين بود و اين توانايي را داشت که به بازي شکست خورده بازگردد و جريان بازي را تغيير دهد. همين موضوع و آمادگي براي بازي هاي بزرگ بود که اين تيم را تا فينال مسابقات کشانده بود و تاثيرات اين تفکر را به خوبي مي شد در ست حساس و نفس گير چهارم مشاهده کرد. ژاپن توانست بدون ترس و استرس بازي را آغاز کند و تسلط آنها بر بازي دليلي شد تا بازيکنان ايران به اشتباه بيافتند.

اختلاف رو به افزايش بود که دو دفاع به موقع از مسعود غلامي اختلاف دو تيم را کمتر کرد اما بازهم ژاپن تيم برتر ميدان بود. ايران در امتيازاتي به ژاپن نزديک مي شد اما نمي توانست خود را به آنها برساند. حريف بسيار با تمرکز و کم اشتباه بازي را ادامه مي داد و گرفتن امتياز برگشت از آنها سخت بود. پيمان اکبري دست به هر تعويضي که زد جواب نداد و در نهايت ژاپن ست چهارم با نتيجه 25 بر 22 و در مجموع با نتيجه 3 بر يک برنده بازي فينال قهرماني آسيا شد و توانست براي هشتيمن بار مدال طلاي اين مسابقات را بر گردان بندازد و ايران دومين نقره خود را به دست آورد..


 دقيقه نود 

 يوونتوس فاتح سوپرکاپ ايتاليا شد

ديدار سوپرکاپ ايتاليا با برتري يوونتوس مقابل لاتزيو به پايان يافت.

يوونتوس موفق شد با نتيجه 2 بر صفر و با گل هاي ماريو ماندژوکيچ و پائولو ديبالا لاتزيو را شکست دهد و فاتح سوپرکاپ ايتاليا شود. در اين بازي که در شانگهاي چين برگزار شد، هر دو گل را بازيکنان تازه وارد يووه زدند.

اميدواري قرمزها

ITC بن‌سون رسيد

ITC مهاجم هندوراسي تيم فوتبال پرسپوليس به دست مسئولان اين باشگاه رسيد تا جري بن‌سون مشکلي براي بازي کردن در اين تيم نداشته باشد.

ITC اين بازيکن از کشور آرژانتين به دست سرخپوشان رسيده است. با توجه به اينکه مجوز بازي‌ اين مهاجم هندوراسي صادر شده او مي‌تواند مقابل سپاهان در هفته سوم ليگ برتر بازي کند.

وعده برانکو

پرسپوليس را بعد از تعطيلات ببينيد

عملکرد پرسپوليس در دو بازي گذشته حداقل در بعد نتيجه گيري اصلا باب ميل هواداران اين تيم نبوده. البته نتيجه نگرفتن تيم ها در هفته هاي ابتدايي اتفاقي طبيعي است اما داستان استقلال و پرسپوليس با بقيه تيم ها متفاوت است و هواداران اين دو تيم به جز پيروزي به چيز ديگري راضي نمي شوند.

نکته اي که برانکو هم به خوبي آن را مي داند. او در گفتگو با ايسنا درباره اينکه از چه هفته اي بايد منتظر پرسپوليس واقعي بود، گفته: ان‌شاءالله طي روزهايي که به خاطر اردوي تيم ملي ليگ تعطيل است، سعي مي‌کنيم تيم‌مان را آماده‌تر کنيم تا پس از آن با آمادگي کامل در ليگ شرکت کنيم.

البته ما مشکل ديگري هم داريم و آن اين است که بازيکنان را براي حضور در مسابقه آماده مي‌کنيم اما تيم ملي اين بازيکنان را از شما مي‌گيرد. به طور مثال ما ميلاد کمنداني را براي حضور در مسابقه آماده مي‌کنيم اما او بايد به تيم ملي اميد برود.

مهدوي‌کيا: بايد به برانکو فرصت داد

کاپيتان پيشين تيم فوتبال پرسپوليس گفت: بايد به برانکو ايوانکوويچ فرصت داد تا بتواند تفکرات خود را در پرسپوليس پياده کند.

به گزارش آفرينش و به نقل از تسنيم مهدي مهدوي‌کيا، در مورد شروع بد پرسپوليس در ليگ برتر و انتقاد برخي افراد در مورد جوانگرايي بيش از حد در اين تيم اظهار داشت: متأسفانه فرصت نشد تا من بازي‌ها را ببينم، اما در هر صورت بايد اين موضوع را پذيرفت که جوانگرايي تاوان هم دارد، خصوصاً در تيم‌هاي بزرگ که رسانه‌ها و هواداران‌شان انتظار دارند که نتيجه بگيرند. حالا که پرسپوليس نتيجه نگرفته است، هواداران هم ناراحت هستند، ولي نبايد در مورد اين تيم خيل زود قضاوت کرد.

وي در ادامه افزود: من اطمينان دارم که پرسپوليس برمي‌گردد و باز هم مي‌گويم که جوانگرايي در تيم‌هاي بزرگ قطعاً چنين تبعاتي هم مي‌تواند داشته باشد. ليگ تازه شروع شده و بايد صبر کرد و به پرسپوليس زمان داد. طبيعي است که نتيجه گرفتن در ابتدايي ليگ و اينکه يک تيم بازي‌ها را با نتايج خوب شروع کند مهم است، ولي نبايد با يک باخت همه چيز را به هم ريخت.

گزارش آماري از دوبازي پرسپوليس و استقلال در هفته دوم

پرسپوليس-استقلال خوزستان:

اولين پيروزي استقلال خوزستان مقابل پرسپوليس

برانکو همچنان بدون پيروزي در خارج از تهران

پرسپوليس در 7 فصل گذشته در هفته دوم موفق به پيروز نشده است.

ششصدمين گل پرسپوليس در تاريخ ليگ برتر

اولين پيروزي استقلال خوزستان در ليگ در سال 94

هادي نوروزي اولين کارت قرمز فصل

در تمام بازيهايي که خالقي فر در ترکيب اصلي پرسپوليس قرار گرفته پرسپوليس پيروز نشده

استقلال-ملوان:

ملوان در ليگ برتر در تهران موفق به شکست استقلال نشده است.

استقلال با مظلومي براي اولين بار دو بازي ابتداي فصل را با پيروزي پشت سر گذاشت.

سومين شکست متوالي قلعه نويي در آزادي

امتيازات پرويز مظلومي در ليگ برتر از 300 گذشت

ملوان در 5 بازي اخير خارج از خانه مغلوب شده
است.

استقلال 4 گل توسط 2 بازيکن به ثمر رساند.

قلعه‌نويي به مظلومي خوب مي‌بازد

امير قلعه‌نويي تا به حال 4بار در حالي به پرويز مظلومي باخته که پرويز مظلومي سرمربي تيم فوتبال استقلال بوده است.

قلعه‌نويي در تمام ديدارهايي برابر استقلال ايستاده، آبي‌پوشان مربياني مثل جواد زرينچه (موقت)، فيروز کريمي، صمد مرفاوي و پرويز مظلومي را داشته است. در اين ميان و بين مربيان مورد اشاره ما، پرويز مظلومي توانسته قلعه‌نويي را 4بار با شکست مواجه سازد.

قلعه‌نويي 2بار با سپاهان، يک بار با تراکتورسازي و يک بار هم با تيم فوتبال ملوان بندرانزلي، برابر تيم فوتبال استقلال و پرويز مظلومي باخت را تجربه کرده است.


 يادداشت 

 استقلال و مسير سخت پيش رو

سعيد ونکي

استقلال در دو بازي گذشته، نشان داد که تيمي است متفاوت با دو فصل گذشته. دو فصلي که دستاورد آن دو مقام پنجمي و ششمي و ناکامي در صعود به ليگ قهرمانان آسيا بود.

امسال پس از ورود مظلومي، بسياري از هواداران استقلال، نگراني هايي نسبت به آينده اين تيم در ليگ پانزدهم داشتند و پس از گمانه زني هايي که درخصوص انتخاب مربي خارجي براي اين تيم وجود داشت، بسياري انتخاب مظلومي را نوعي سقط تلقي مي کردند.

اما دو بازي سپري شده در ليگ مقابل سياه جامگان و ملوان، اميدهايي را در دل هواداران اين تيم زنده کرده است.

مبناي اصلي بازي آبي پوشان، حمله همه جانبه و يکپارچه تا تحت فشار قرار دادن کامل تيم حريف بوده است و تا به اينجاي کار براي آن ها موفقيت آميز بوده است.

نمايشي که در اين دو بازي از سوي شاگردان مظلومي ارائه شد، نوعي اعتماد به نفس کاذب را ايجاد کرده است. اعتماد به نفسي که از عدم توانايي حريفان رو در رو، نشات مي گيرد.

سياه جامگان مشهد و ملوان، تيم هايي نبوند که بتوانند در طول بازي استقلال را با چالشي جدي در فاز دفاعي مواجه کنند و بايد اين سوال را پرسيد که مدل ارائه شده بازي استقلال، برابر تيم هايي چون ذوب آهن و سپاهان و پرسپوليس، تا چه اندازه کارگشا است.

تا زماني که تيم مظلومي تحت چالشي جدي براير قدرت هاي ليگ قرار نگيرد، قضاوت درباره سرنوشت آن ها بيهوده خواهد بود.


 خبــر 

 ذوب آهن و شکست ناپذيري 3 ساله

استقلالي ها بعد از کسب 2 نتيجه خوب، اين هفته بايد با ذوب‌آهن بازي کنند . آبي ها در صورت پيروزي ، 9 امتيازي خواهند شد و مهمتر اينکه طلسم خود را هم برابر اين حريف مي‌ شکنند. آبي‌پوشان پايتخت که در بازي هاي گذشته سياه جامگان و ملوان را برده است از روز 10 مرداد 91 و ديگر هيچگاه در ليگ‌ برابر ذوب‌آهن برنده شدند. آنها در 5 بازي گذشته در ليگ 2 باخت و 3 مساوي برابر ذوب‌آهن اصفهان داشته اند.

ذوب‌آهن در 26 دي 91 با استقلال مساوي کرد، روز 21 شهريور 92 حريف را 2 ـ صفر، روز 6 بهمن 92 با حريف يک ـ يک کرد. سال گذشته هم استقلال در روز 4 مهر 93 به ذوب‌آهن 2 ـ يک باخت و در بازي برگشت که روز 21 فروردين برگزار شد با حريف يک ـ يک کرد.

در واکنش به کناره گيري سرمربي آرژانتيني

مدير مارسي:از استعفاي بيلسا شوکه هستم

پس از شکست خانگي مارسي از کان در اولين بازي فصل جديد، مارسلو بيلسا، سرمربي مارسي پس از 15 ماه از سمت خود کناره گيري کرد.

اين اتفاق در شرايطي رخ داد که بيلسا، دو هفته پيش بر سر تمديد قراردادش با مديران مارسي به توافق رسيده بود اما به يکباره در نشست خبري خود، استعفايش را اعلام کرد. وينيست لابرون، مدير مارسي در واکنش به اين اتفاق گفت: من هم مثل همه هواداران از اين تصميم بيلسا شوکه هستم و زبانم بند آمده است. ما همين دو هفته پيش بر سر تمديد قرارداد به توافق رسيده بوديم. چهارشنبه نيز پس از جلسه با هيئت مديره و سهامداران باشگاه، کارهاي مربوط به تمديد قرارداد بيلسا را نهايي کرديم و واقعا نمي دانم چه اتفاقي افتاد که بيلسا به يکباره تصميم به استعفا گرفت.

حتي در اخرين نشست خبزري او نيز صحبتي از استعفا به ميان نيامد. فعلا "فرانک پاسي"، دستيار او هدايت تيم را بر عهده خواهد داشت.

با 646 گل در 15 دوره

استقلال وبهترين خط حمله تاريخ ليگ

در پايان ليگ پارسال استقلال با 646 گل زده در 432 بازي همه ادوار بعد از سپاهان 643 گله دوم بود اما در 2 بازي ابتدايي ليگ امسال، استقلال اين معيار برتري را هم گرفت.

به گزارش ورزش سه، با 4 گلي که آبي ها در 2 بازي اخير زده اند 646 گله شده اند و سپاهان با 2 برد يک ـ صفر که به دست آورد آمار 645 گل را به دست آورد و دوم شد. پرسپوليس با 599 گل، ذوب‌آهن با 531 گل، سايپا با 503 گل، فولاد با 496 گل و ... در مقام هاي بعدي قرار دارند.

استقلال يک گل از سپاهان و 47 گل از پرسپوليس و 115 گل از تيم فوتبال ذوب‌آهن بيشتر، گل زده است.

برخورد سرد ژنرال با استقلالي‌ها در بين دو نيمه

روز جمعه خيلي‌ها منتظر تقابل امير قلعه‌نويي و شاگردان سابقش در ورزشگاه آزادي بودند. مي‌‌خواستند ببينند امير با شاگردان سابقش چطور برخورد خواهد کرد.

اما به گزارش آي اسپورت، سرمربي ملوان از عملکرد تيمش به ويژه در نيمه اول بسيار ناراحت بود. او در رختکن تيمش بازي را نگاه کرد و در بين دو نيمه، سگرمه‌هايش شديدا درهم بود. بازيکنان استقلال پس از پايان نيمه وقتي قصد داشتند به رختکن بروند، در رختکن ملوان باز بود و قلعه‌نويي را ديدند. اکثر بازيکنان استقلال با ديدن امير براي اين مربي دست تکان دادند و قصد داشتند با او خوش و بش کنند که اين مربي که بسيار ناراحت بود، خيلي سرد با بازيکنان استقلال برخورد کرد و تنها برايشان دست تکان داد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي