جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/06/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5070


اطلاعيه مهم دولت خطاب به حذف شدگان يارانه نقدي

قائم‌مقام وزير راه‌ :
مسکن مهر ديگر افزايش قيمت نخواهد داشت


تريبون


نهادهاي مالي


خبــر


 اطلاعيه مهم دولت خطاب به حذف شدگان يارانه نقدي 

 وزارت کار اطلاعيه جديدي خطاب به حذف شدگان از دريافت يارانه نقدي صادر کرد.به گزارش مهر، وزارت کار در اطلاعيه اي خطاب به حذف شدگان از دريافت يارانه نقدي اعلام کرد: با توجه به ضرورت به روز رساني اطلاعات در سامانه، به اطلاع مي رساند که خانوارهايي که يارانه آنها از ماه هاي گذشته قطع شده از روز يکشنبه مورخ 94.6.1 و خانوارهايي که يارانه آنها از مردادماه قطع شده، از روز چهارشنبه مورخ 94.6.6 به سامانه ثبت اعتراض مراجعه کنند.

براساس اعلام علي ربيعي، يارانه حدود 2 ميليون ايراني تا پايان مردادماه قطع شده است.ربيعي همچنين گفته است که براساس معيارها و شاخص‌هاي موجود يارانه نقدي کارگران و بازنشستگان حذف نمي شود، اين در حالي است که پيگيري‌هاي خبرنگار مهر حاکي از آن است که يارانه برخي از بازنشستگان که حقوق ماهيانه آنها به يک ميليون تومان مي رسد، حذف شده است.

اين در حالي است که احمد ميدري معاون رفاهي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي از واريز يارانه‌هاي آن دسته از سرپرستان خانواري خبر داده که اعتراض آنها به حذف يارانه مورد قبول واقع شده است.

پيش از اين، محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت، تعداد يارانه بگيران را بيش از 76 ميليون نفر اعلام کرده بود.

در عين حال علي طيب نيا وزير امور اقتصادي و دارايي گفته است: روز واريز يارانه نقدي براي ما «مصيب عظما» است، زيرا با اين شرايط درآمدي بايد پرداخت‌هاي نقدي يارانه ها را انجام دهيم و اين از مشکلات جدي ما در اين دولت بوده و هست.

يارانه حق افراد غيرنيازمند نيست

علي ربيعي وزير کار با اعلام اينکه يارانه حق افراد غيرنيازمند نيست و دولت يارانه اقشار محروم، نيازمند و طبقات پايين را حذف نمي‌کند، گفت: دولت، نگاه جبراني و صدقه اي ندارد.


 قائم‌مقام وزير راه‌ :
 مسکن مهر ديگر افزايش قيمت نخواهد داشت 

 قائم‌مقام وزير راه‌ و شهرسازي در مسکن مهر گفت: دستورالعمل شماره 3، آخرين افزايش قيمت مسکن مهر بوده و ديگر هيچ افزايش قيمتي بر اين پروژه‌ها اعمال نخواهد شد. عباس اصغري مهرآبادي در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به اين سؤال که آيا احتمال دارد که دولت باز هم دستورالعمل چهارمي براي افزايش قيمت مسکن مهر را ابلاغ کند، گفت: وزارت راه و شهرسازي همچنان پيگير افتتاح واحدهاي مسکن مهر و تأمين خدمات زيربنايي اين واحدها است به طوري که مدام اين موضوع را با ساير وزارتخانه‌هاي مرتبط مثل وزارت نيرو و نفت پيگيري مي‌کند.

وي ادامه داد: طي جلساتي که در اين چند روز گذشته با مسئولان وزارت نيرو داشتيم پيگير اين هستيم که هر چه زودتر مشکل واحدهاي مسکوني فاقد آب و برق رفع و واگذار شوند.

مهرآبادي با تأکيد بر اينکه بارها اعلام کرده‌ايم که براي تکميل خدمات زيربنايي واحدهاي مسکن مهر 5600 ميليارد تومان اعتبار نياز است،‌ گفت: اميدواريم که اين اعتبارات به تدريج تخصيص يابد.


 تريبون 

 تسهيلات ويژه اي براي واحدهاي صنعتي کوچک اختصاص مي يابد

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در گردهمايي مديران عامل شرکت شهرک هاي صنعتي سراسر کشور بر کاهش نرخ سود تسهيلات بانکي تاکيد کرد و گفت: مجموعه وزارت صنعت، معدن وتجارت با برگزاري مذاکرات مستمربا بانک ها در تلاش است تسهيلات ويژه اي براي واحدهاي صنعتي کوچک در نظر گرفته شود.

به گزارش ايرنا از سازمان صنايع کوچک و شهرک هاي صنعتي، سيدمحمدعلي سيدابريشمي در اين گردهمايي يک روزه ضمن تاکيد برشفاف سازي، افزود: ارايه آمار و اطلاعات درست از وضعيت شهرک ها و نواحي صنعتي بايد اولويت اصلي مديران عامل شرکت شهرک هاي صنعتي سراسر کشور باشد.

مديرعامل سازمان صنايع کوچک و شهرکهاي صنعتي ايران خروج از وضعيت رکود و بهبود وضعيت فعلي اقتصاد را در گرو صحت آمار و اطلاعات ارايه شده توسط استانها برشمرد و گفت: پايه هر نوع تصميم گيري صحيح در کشور در گرو وجود آمار واقعي است.

سيدابريشمي همچنين به مشکلات واحدهاي صنعتي و نرخ سود تسهيلات اشاره کرد و اظهار داشت: واحدهاي صنعتي با توجه به نرخ سود تسهيلات بانکي به راحتي نمي توانند روي پاي خود بايستند، لذا بايد تدابيري اتخاذ کرد که هم بانک ها با مشکل روبه رو نشوند و هم واحدهاي صنعتي بتوانند از منابع مالي بانک ها بهره مند شوند.

80 هزار خودرو در انبار يکي از خودروسازان داخلي

عدم خريد خودرو توسط مردم باعث شده است خودروسازهاي داخلي با انباشت محصول در انبارهاي خود مواجه شوند.

به گزارش عصر ايران، مشاور ارشد رئيس جمهور و دبير شوراي هماهنگي مناطق آزاد تجاري صنعتي و ويژه اقتصادي با اعلام اين خبر گفت: هم اکنون کمبود عرضه وجود ندارد ولي به طور جدي با کاهش تقاضا مواجه هستيم.

اکبر ترکان افزود: تقاضا به حدي کم است که هم اکنون يکي از خودروسازان مجبور شده است در انبار خود 80 هزار خودرو نگهداري کند.

در هفته هاي اخير خريد خودروهاي صفر به طور جدي کاهش يافته است و متعاقب آن، اکثر خودروهاي موجود در بازار، نسبت به ماه گذشته کاهش قيمت داشته اند. با اين حال و برغم اين که خودروسازان با انباشت خودرو مواجه هستند، قيمت رسمي خود را کاهش نمي دهند و متقابلاً مردم هم تمايل سابق به خريد خودرو را ندارند.

خانه هاي خالي مشمول ماليات شد

خانه هاي خالي مشمول ماليات شدبراساس اصلاحيه قانون ماليات هاي مستقيم که رئيس جمهور به وزارت امور اقتصادي و دارايي ابلاغ کرد، خانه هاي مسکوني خالي مشمول ماليات شد. به گزارش صدا وسيما، براساس ماده 54 مکرر اين قانون، واحدهاي مسکوني واقع در شهرهاي با جمعيت بيش از صد هزار نفر که به استناد سامانه ملي املاک و اسکان کشور به عنوان واحد خالي شناسايي مي شود، از سال دوم به بعد مشمول ماليات معادل ماليات بر اجاره به اين شرح خواهد بود:

سال دوم: معادل يک دوم ماليات متعلقه

سال سوم: معادل ماليات متعلقه

سال چهارم و به بعد: معادل يک ونيم برابر ماليات متعلقه

قانون اصلاح قانون ماليات‌هاي مستقيم 29 مرداد امسال از طرف رئيس جمهور به وزارت امور اقتصادي و دارايي ابلاغ شد.

افزايش 21 هزار توماني قيمت سکه

در بازار شنبه سکه تمام طرح جديد 928 هزار تومان که 21 هزار تومان نسبت به قيمت آخرين روز هفته گذشته افزايش دارد و هر دلار آمريکا نيز با 13 تومان کاهش، 3354 تومان فروخته مي‌شود. به گزارش ايسنا، هر گرم طلاي 18 عيار حدود 95 هزار تومان عرضه مي‌شود. همچنين نيم و ربع سکه به ترتيب 480 و 267 هزار تومان داد و ستد مي‌شوند.

در بازار جهاني نيز هر اونس طلا براي تحويل در ماه دسامبر در روز جمعه به بيش از 1161 دلار رسيد که نسبت به هفته گذشته 4.2 درصد صعود کرده و بالاترين رشد هفتگي از 16 ژانويه بوده است. همچنين از ابتداي ماه جاري تاکنون 5.7 درصد رشد را نشان مي‌دهد.

نفت ايران به زير 50 دلار رسيد

قيمت نفت صادراتي ايران در حالي بشکه‌اي کمتر از 50 دلار در بازار معامله مي‌شود که وزارت نفت از کاهش 6 دلاري قيمت هر بشکه نفت ايران در طول 21 روز گذشته خبر مي‌دهد.

به گزارش مهر، سقوط قيمت جهاني نفت خام در بازار ادامه دارد و در حاليکه هنوز پاي يک ميليون بشکه طلاي سياه صادراتي ايران به بازار نرسيده که قيمت نفت رکورد بيشترين ميزان کاهش در طول چند سال اخير را تجربه مي کند.

بر اين اساس هفته گذشته قيمت نفت خام برنت در سطح 45 دلار براي هر بشکه معامله شد که از ابتداي سال جاري ميلادي تاکنون بيشترين کاهش را تجربه مي کند و قيمت نفت خام شاخص وست تگزاس آمريکا هم براي تحويل در ماه اکتبر در معاملات آتي بازار بورس نيويورک (نايمکس) با 87 سنت کاهش در سطوح بشکه اي 40 دلار معامله شد.

نکته قابل توجه آن است که شاخص قيمت نفت شيرين آمريکا هفته گذشته حتي به سطوح پائين تر از 40 دلار هم سقوط کرد به طوري‌که بهاي اين شاخص نفتي به 39 دلار و 86 سنت براي هر بشکه رسيد. همزمان با سقوط آزاد قيمت انواع نفت خام در بازار جهاني قيمت طلاي سياه صادراتي ايران هم با کاهشي چند دلاري روبرو شده به طوري‌که وزارت نفت کاهش قيمت نفت خام صادراتي ايران به بشکه‌اي کمتر از 50 دلار را تائيد کرده است.


 نهادهاي مالي 

 بانك صادرات سود سهامدارانش را در2600 شعب پرداخت مي كند

بانك صادرات ايران سود مربوط به پايان سال مالي 93 را از طريق 2600شعبه خود در سراسر كشور به سهامدارانش پرداخت مي نمايد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران،‌ براساس تمهيدات انديشيده شده اين بانك در جهت رفاه سهامدارانش سود سهام سال منتهي به پايان سال 93 را از طريق کليه شعب خود از روز شنبه 31 مردادماه پرداخت مي نمايد. در اين رابطه سهامداران حقيقي بانك متبوع مي‌توانند با ارائه مدارک هويتي نظير کارت ملي، شناسنامه، برگه سهام مربوطه به شعب اين بانک مراجعه و سود سهام خود را دريافت نمايند و يا به ساير حسابهاي خود انتقال دهند.


 خبــر 

 اوباما تحريم‌هاي نفتي ايران را تمديد کرد

رئيس‌جمهوري آمريکا تحريم‌هاي يک‌جانبه اين کشور براي خريد نفت و مشتقات نفتي از ايران را تمديد کرد.به گزارش ايلنا به نقل از روزنامه داون، «باراک اوباما» رئيس‌جمهوري آمريکا تحريم‌ها عليه نفت ايران از جمله محدود کردن شرکت‌هاي نفتي از خريد نفت خام يا محصولات فرعي آن‌ را تمديد کرد.

پروژه تامين انرژي پاکستان از گاز طبيعي ايران نيز تحت تحريم‌هاي تمديد شده اوباما متوقف شده است.

اوباما گفت که گزارش اداره اطلاعات انرژي آمريکا که در تاريخ 30 آوريل گذشته در کنگره ارائه شد، شرايط اقتصاد جهاني، افزايش توليد نفت خام توسط برخي کشورهاي مشخص و نيز سطح توانايي توزيع نفت از جمله مواردي هستند که به وي اجازه مي‌دهند تحريم‌هاي نفتي عليه ايران را تمديد کند.

رئيس‌جمهوري آمريکا تصريح کرد: «اعلام مي‌کنم صادرات کافي نفت خام و محصولات نفتي توسط برخي کشور‌ها به جز ايران وجود دارد که باعث کاهش شديد تقاضاي نفت و محصولات آن از ايران يا شرکت‌هاي مالي خارجي وابسته به آن شده است. با اين حال به دقت وضعيت فعلي را زير نظر قرار مي‌دهيم.»


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي