جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/06/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5084

بررسي بازي هاي هفته چهارم مقدماتي جام جهاني
ايران و ژاپن، چشم به صدرنشيني

وزنه برداري قهرماني آسيا - تايلند؛
مجيد عسکري در مجموع به مدال برنز رسيد


دقيقه نود


خبــر


 بررسي بازي هاي هفته چهارم مقدماتي جام جهاني
 ايران و ژاپن، چشم به صدرنشيني 

 امروز، چهارمين هفته مسابقات مرحله مقدماتي جام جهاني در قاره آسيا برگزار خواهد شد که البته برخي تيم ها به دليل استراحت در يک هفته، سومين بازي خود را برگزار مي کنند. به گزارش آفرينش ، هفته چهارم مسابقات مقدماتي جام جهاني با انجام 16 بازي در گروه هاي هشت گانه آسيا پيگيري خواهد شد و تيم ها با انجام سومين و يا چهارمين بازي خود، به ادامه مسابقات به شکل جدي تري نگاه خواهند کرد.

بر همين اساس، ورزش سه، نگاهي به برخي از ديدارهاي مهم، انداخته است:

گروه A ، عربستان و امارات، به دنبال پيروزي

دو بازي پرگل در هفته سوم اين مسابقات در اين گروه باعث عوض شدن شرايط جدول و واقعي تر شدن وضعيت تيم ها در اين گروه شده است.

اماراتي ها و عربستاني ها با 10 و 7 گل زده در بازي قبلي نشان دادند ديگر اين مسابقات براي شان جدي شده است و از اين به بعد طور ديگري به آن نگاه مي کنند.

اماراتي ها امروز به ميهماني فلسطيني مي روند که تاکنون به خوبي عمل کرده و علاوه بر سه امتيازي که به دست آورده است توانسته عربستاني ها را هم خسته کند. عربستاني ها نيز در حالي به مالزي مي روند که اين تيم هفته گذشته و در امارات ده بار دروازه خود را باز شده ديد.

اماراتي ها با 6 امتياز، 11 گل زده و بدون گل خورده صدرنشين است و عربستاني ها نيز با همان 6 امتياز و تفاضل گل پايين تر عنوان دوم را در اختيار دارند، فلسطين با 3 امتياز، تيمور شرقي و مالزي نيز با 1 امتياز در رده هاي بعدي اين گروه فعاليت مي کنند. السهلاوي از عربستان، در حال حاضر با 5 گل توانسته نام خود را به عنوان بهترين گلزن اين مسابقات مطرح کند، البته الخليل 4 گله و العبري 3 گله نيز از تيم ملي امارات را مي توان در زمره بهترين بازيکنان اين گروه دانست.

گروه B ، قهرمان جام ملت ها آغاز مي‌کند

استراليايي ها در دومين بازي خود توانستند بازي را با پيروزي پشت سر بگذراند و از زير سايه اردن صدرنشين بيرون بيايند و خود را 6 امتيازه کنند و به رده اول جدول صعود کنند، استراليايي ها اين هفته بايد در تاجيکستان به مصاف اين تيم بروند. در ديگر بازي اين گروه نيز اردني ها در بنگلادش ميهمان مي شوند و سومين بازي خود را در مقابل اين تيم برگزار کنند.

اکنون استرالياي 6 امتيازي از دو بازي صدرنشين است و اردني ها با 4 امتياز از دو بازي، قرقيزستاني ها با 4 امتياز از دو بازي و تاجيکستان و بنگلادشي ها نيز با 1 امتياز از دو و سه بازي در رده هاي بعدي اين گروه قرار دارند. به جز محمود، مهاجم تيم ملي اردن که با 3 گل در جدول گلزنان قرار دارد از اين گروه بازيکن بازيکن ديگري در جدول گلزنان قرار نگرفته اند.

گروه C ، ميزبان جام جهاني زهر چشم گرفت

قطري ها که در دومين بازي خود توانستند 15 بار دروازه بوتان را باز کنند اکنون در از دو بازي خود 6 امتياز ممکن را به دست آوردند و در رده دوم جدول خود ايستادند، اين در حالي است که هنگ کنگي ها با تساوي در مقابل چين اکنون 7 امتيازي هستند و در بازي چهارم خود فردا به مصاف قطر خواهند رفت و به نوعي فينال صدر جدول اين گروه را برگزار خواهند کرد، در بازي ديگر اين گروه نيز مالديوي ها از چين پذيرايي خواهند کرد.

در حال حاضر هنگ کنگ با 7 امتياز از سه بازي، قطري ها با 6 امتياز با دو بازي، چيني ها با 4 امتياز از دو بازي و مالديوي ها و بوتاني ها نيز بدون کسب امتيازي از دو و سه بازي انجام داده خود در اين جدول حضور دارند.

علي اسداله، محمد مونتاري از تيم ملي قطر و لي يونگ از تيم ملي چين با 3 گلي که براي تيم هاي شان به ثمر رساندند در حال حاضر در رده سوم بهترين گلزنان اين مسابقات حضور دارند.

گروه D شش گل نيز ايران را صدرنشين نکرد

اما در گروه چهارم اين مسابقات و جايي که تيم ملي کشورمان حضور دارد فعلا عماني ها با کسب حداکثر امتيازات از دو بازي خود صدرنشين است، تيم ملي ايران که بازي ابتدايي خود را در مقابل ترکمنستان به يک تساوي بسنده کرد اکنون با 4 امتياز از رده مدعيان دور شده و بايد منتظر لغزش رقيبي همچون عمان بماند. امروز هندي ها در زمين خودشان از تيم ملي کشورمان پذيرايي مي کنند و گوامي ها نيز ميزبان عمان هستند تا وضعيت صدرنشيني در اين گروه کاملا مشخص شود.

فعلا عماني ها با 6 امتياز از دو بازي خود در رده اول اين گروه قرار دارند و گوام نيز با 6 امتياز از سه بازي، ايران با 4 امتياز از دو بازي، ترکمنستان با 1 امتياز از سه بازي و هندي ها نيز بدون امتياز در دو بازي تيم هاي بعدي اين گروه را تشکيل مي دهند.

گروه E پرواز سوري ها بالاي سر ژاپن

اين گروه تا امروز يکي از گروه هاي شگفتي ساز مسابقات بود که در حضور ژاپني ها، نه تنها سوريه در صدر اين گروه ايستاده است که سنگاپوري ها نيز در رده دوم قرار دارند. فردا ژاپني ها براي رسيدن به صدر جدول با افغانستان بازي دارند و سوري ها نيز در کامبوج با اين تيم بازي دارند. نکته جالب توجه در مورد افغانستان اين است که اين تيم بازي خود در مقابل ژاپن را در تهران و در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد کرد.


 وزنه برداري قهرماني آسيا - تايلند؛
 مجيد عسکري در مجموع به مدال برنز رسيد 

 مجيد عسکري در دومين روز رقابتهاي وزنه برداري قهرماني آسيا به مدال برنز دسته 62 کيلوگرم دست پيدا کرد.

به گزارش آفرينش و به نقل از روابط عمومي فدراسيون وزنه برداري، نخستين نماينده ايران در دسته 62 کيلو گرم رقابتهاي وزنه برداري بزرگسالان آسيا در پوکت تايلند به روي تخته رفت و در حرکت يکضرب موفق شد وزنه 130کيلو گرم را مهار کند و به مدال نقره بسنده کرد و در حرکت دو ضرب نيز با بالا سر بردن 166کيلو گرم با مجموع 296 کيلو گرم به مدال برنز اين رقابتها دست يافت.

ضمنا وزنه بردار چين بامجموع 313 کليلوگرم به مدال طلا دست يافت و کره شمالي نيز با مجموع 297 کيلوگرم به مدال نقره رسيد.

لازم به ذکر است که مجيد عسکري با مهار وزنه 166 کيلو گرم در حرکت دو ضرب توانست چهار کيلوگرم رکورد ايران را به نام خود به ثيت برساند که اين رکورد متعلق به سيد مهدي پانزوان مربي فعلي تيم ملي وزنه برداري بزرگسالان کشورمان بود.

اين رقابت ها در پوکت تايلند در حال برگزاري است.


 دقيقه نود 

 در آستانه ديدار ايران و آژانتين

ولاسکو: عاشق ايران هستم

نشست خبري سرمربيان 6 تيم حاضر در مرحله نخست رقابت هاي جام جهاني 2015 واليبال در شهر هاماماتسو برگزار شد.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت فدراسيون واليبال، نشست خبري سرمربيان تيم هاي حاضر در شهر هاماماتسو که براي برگزاري مرحله نخست رقابت هاي جام جهاني 2015 واليبال به اين شهر آمده اند برگزار شد.

در اين نشست سرمربيان تيم هاي ايران، آرژانتين، روسيه، لهستان، تونس و ونزوئلا حضور داشتند.

خوليو ولاسکو، سرمربي تيم ملي واليبال آرژانتين که در بازي نخست بايد برابر ايران قرار بگيرد در اين نشست اظهار داشت: بازي اول برابر ايران براي ما دشوار است، چون همانطور که همه مي‌دانيد ايران تيم قدرتمندي است که نتايج خوبي را نيز در ليگ جهاني امسال کسب کرد. سال گذشته، آرژانتين در مسابقات جهاني 3 بر صفر از ايران شکست خورد، اما اميدوارم که اين بار شاهد پيشرفت بيشتري در تيمم باشم و بتوانيم در حد و اندازه ايران ظاهر شويم.

براي من اين بازي خيلي خاص است، چون من قبلاً مربي ايران بودم ضمن اينکه من عاشق ايران هستم و تيم ملي اين کشور تيم مورد علاقه من است. اسلوبودان کواچ، سرمربي تيم ملي واليبال ايران گفت: ولاسکو، مربي سابق ايران بود و بازيکنان من را به خوبي مي‌شناسد. به نظر من، آرژانتين تيم بسيار خوب و قدرتمندي است و واليبال را خوب بازي مي کند. به هر حال ما هم نهايت تلاش خود را به کار خواهيم گرفت تا با موفقيت زمين را ترک کنيم.

دعوت مديرعامل پرسپوليس از علي پروين

سرپرست پرسپوليس رسما از علي پروين دعوت کرد تا با حضور در پرسپوليس در امور اجرايي اين تيم همکاري کند.

علي پروين که تمام سمت هاي موجود در فوتبال باشگاهي را از بازيگري تا سرمربي و مديرعامل و عضويت در هيات مديره پرسپوليس راتجربه کرده است، با دعوت رسمي سرپرست فعلي اين باشگاه براي همکاري با اين مجموعه مواجه شده است.

پروين که پيش از اين و در زمان اعلام خصوصي سازي اين باشگاه در تلاش بود تا با ايجاد شرايط لازم و همکاري با برخي دوستان اقتصادي اش سهمي در اين باشگاه کسب کند بعد از منتفي شدن قضيه کاملا از اين باشگاه دور شده است.

او که در مراسم سالگرد برد 6 بر صفر پرسپوليس برابر استقلال حاضر شده بود در حاشيه اين مراسم با پيشنهاد سرپرست باشگاه براي همکاري مواجه شد. بايد ديد علي پروين در اين ارتباط چه تصميمي خواهد گرفت و حاضر خواهد شد در اين شرايط اقتصادي و مشکلات مالي اي که اين باشگاه دست به گريبانش است ريسک حضور در مجموعه پرسپوليس بپذيرد يا خير.

کاپيتان تيم ملي:

هند چيزي براي از دست دادن ندارد

کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران مي گويد تيم ملي هند چيزي براي از دست دادن ندارد اما ايران بايد با تمرکز کامل به مصاف اين تيم برود.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، آندرانيک تيموريان در نشست خبري پيش از ديدار ايران برابر هند اظهار کرد: هر بازي سختي‎هاي خاص خودش را دارد و هيچ وقت فوتبال به عقب بر نمي‌گردد. اکنون هند رقيب ماست و اميدوارم بتوانيم با دست پر به ايران برگرديم. هميشه ذهن مثبتي داريم تا بتوانيم بهترين نتيجه را کسب کنيم.

تيموريان با اشاره به بازي با هند گفت: براي تيم هند احترام خاصي قائل هستيم. آنها در حال پيشرفت هستند و اميدوارم با سرمايه گذاري که انجام داده اند به سطح بالايي از فوتبال برسند. به هر حال اين تيم در ديدار فردا چيزي براي از دست دادن ندارد. اميدوارم هر دو تيم بازي خوبي به نمايش بگذارند. مهمترين نکته اين است که بازيکنان دو تيم به سلامت از بازي خارج شوند و تماشاگران دو تيم از بازي لذت ببرند.


 خبــر 

 دغدغه جديد مظلومي در استقلال

به نظر مي‌رسد پرويز مظلومي در ميان محاصره مخالفان کرار براي نگه داشتن او کار بسيار سختي داشته باشد.هنوز در مورد کرار در استقلال تصميم جدي گرفته نشده اما با توجه به اينکه احتمال جدايي ريوالدو از استقلال قوت گرفته بعيد است استقلال در عرض يک هفته دو بازيکن خود را از دست بدهد.

با اين وجود اما بايد تاکيد کرد که بزرگترين مشکل پرويز مظلومي براي ادامه دادن با کرار، فرزاد مجيدي است که با توجه به جواب‌هاي سربالايي که کرار به او داده، اعلام کرده که يا جاي او در استقلال است و يا جاي کرار.

از آنجايي که جدايي فرزاد مي تواند دلخوري‌هاي فرهاد مجيدي را هم در پي داشته باشد پرويز مظلومي با مشکل ديگري هم مواجه شده است و حالا علاوه بر اعضاي هيات مديره ، مدير عامل، هواداران ، پيشکسوتان و پورحيدري بايد نظر فرزاد مجيدي را هم جلب کند. بايد ديد مظلومي که اين روزها بايد در استقلال مربيگري کند و به تاکتيک هايش و بدنسازي تيمش فکر کند اما درگير حاشيه هاست با اين مشکل چه خواهد کرد؟

مقدماتي يورو 2016

لاله هاي نارنجي در آستانه واژگوني

هلند بعد از شکست خانگي برابر ايسلند، در مقابل ترکيه با نتيجه سنگين 3-0 شکست خورد.

به گزارش آفرينش، رقابت هاي مقدماتي يورو 2016، با انجام چند ديدار ديگر پيگيري شد که طي اين بازيها، هلند در مقابل ترکيه با نتيجه سنگين 3-0 شکست خورد تا در آستانه حذف شدن قرار گيرد.

از گروه اول مسابقات، جمهوري چک با گل هاي ليمبرسکي و داريدا مقابل لاتويا به پيروزي 2-1 رسيد.

هلند در ديدار حساس گروه اول، مقابل ترکيه در حضور 41 هزار تماشاگر مشتاق و در جوي سنگين، متحمل باخت سختي شد. ترک ها سه بار توسط ازياکوپ، توران و بوراک يلماز موفق به گلزني شدند تا دومين باخت پياپي هلند طي چند روز ثبت شود.

با اين نتايج هلند در خطر حذف شدن قرار گرفت. در گروه اول مسابقات، چک با 19 امتياز از 8 بازي اول است، ايسلند با يک بازي کمتر، 18 امتيازي است، ترکيه با 12 امتياز، سوم است و هلند 10 امتيازي چهارم است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي