جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5088

مقدماتي المپيک قرعه کشي شد
هم گروهي شاگردان خاکپور با چين، قطر و سوريه


خبــر


گوناگون از ورزش


 مقدماتي المپيک قرعه کشي شد
 هم گروهي شاگردان خاکپور با چين، قطر و سوريه  

 سعيد ونکي – خبرنگار

بالاخره تکليف حريفان تيم ملي فوتبال اميد ايران، براي صعود به مرحله نهايي المپيک 2016 ريودوژانير مشخص شد.به گزارش آفرينش، قرعه‌کشي تيم‌هاي آسيايي حاضر در مرحله دوم انتخابي المپيک 2016 برزيل ديروز در محل برگزاري اين مسابقات در قطر برگزار شد و 16 تيم آسيايي حريفان خود را شناختند.

مسير صعود به المپيک، به اين شکل است که از هر گروه دو تيم به مرحله يک چهارم نهايي صعود مي‌ کنند و از بين 8 تيم، 3 تيم برتر به المپيک ريو صعود خواهند کرد. بازي هاي مرحله يک چهارم نهايي حذفي خواهد بود و سپس 4 تيم پيروز در دو مسابقه مقابل هم قرار خواهند گرفت که از اين بين دو تيم برنده به المپيک ريو مي‌ رسند، تيم سوم هم در مسابقه رده‌بندي انتخاب خواهد شد. همچنين مرحله دوم اين رقابت‌ها دي ماه در کشور قطر برگزار مي‌شود.

پيش از مشخص شدن گروه بندي، سيد بندي رقابت ها اعلام شد و در سيد اول تيم‌هاي قطر، عراق، عربستان، اردن قرار گرفتند. در سيد دوم کره جنوبي، سوريه، استراليا، ژاپن در سيد سوم امارات، ايران، کره شمالي و ازبکستان و در سيد چهارم چين، يمن، تايلند و ويتنام حضور دارند.

نتايج قرعه‌کشي اين رقابت‌ها به شرح زير است:

گروه اول

قطر- سوريه- چين - ايران

گروه دوم

تايلند- کره شمالي- ژاپن- عربستان سعودي

گروه سوم

يمن- ازبکستان- کره جنوبي- عراق

گروه چهارم

ويتنام- امارات- استراليا- اردن

در گروه A؛ ايران در مرحله اول اين رقابت ها در کنار تيم ميزبان به اضافه دو تيم ديگر آسياي قرار گرفته که همواره در رده هاي پايه خطرناک بوده اند.

گروه B؛ عربستان، کره شمالي، ژاپن و تايلند گروهي نسبتا متعادل را تشکيل دادند و گروه C؛ عراق، کره جنوبي، ازبکستان و يمن قرار دارند. در گروه D اين مسابقات هم اردن، استراليا، امارات و ويتنام از گلدان ها بيرون آمدند.

تيم‌ملي فوتبال ايران با مربيگري خاکپور خود را آماده حضور در اين رقابت خواهد کرد .

ايران از سال 1976 در هيچ المپيکي شرکت نکرده است اگرچه ملي‌پوشان ايران در سال 1980 با مربيگري حسن حبيبي به دور نهايي مسابقات در مسکو صعود کردند اما به دليل تحريم از حضور در اين مسابقات جا ماندند. تيم خاکپور که پرستاره و با استعداد است از بخت هاي صعود به شمار مي‌ آيد و اميدواريم طلسم 39 ساله ناکامي حضور المپيک ، شکسته شود.


 خبــر 

 جدال هاي جذاب در يک هشتم نهايي جام‌حذفي

قرعه کشي چهار مسابقه از مرحله يک هشتم نهايي جام‌حذفي با لبخند رضايت استقلالي ها به پايان رسيد.حساس ترين بازي اين مرحله را دو تيم استقلال و فولاد در شهر تهران برگزار خواهند کرد، مسابقه اي که با توجه به ميزباني هر دو تيم در دور قبلي جام‌حذفي مي‌ بايست با قرعه نام ميزبان شناخته مي‌ شد که ديروز در قرعه کشي اي که در سازمان ليگ برگزار شد نام استقلال به عنوان ميزبان اين مسابقه اعلام شد.

در بازي هاي حساس ديگر تيم صبا در قم از تراکتورسازي پذيرايي خواهد کرد که با توجه به حضور علي دايي روي نيمکت صبا اين مسابقه از اهميتي فراتر از قبل برخوردار خواهد شد. دايي که غالبا در جام هاي حذفي خوب کار کرده با صبا اميدوار است تا مراحل نهايي پيش برود.

در يک مسابقه حساس ديگر هم گسترش فولاد ميزبان ذوب‌آهن و يحيي گل‌محمدي خواهد بود.گسترشي ها که امسال تيم خوب و پرنفسي را آماده رقابت هاي ليگ کرده اند، اميدوارند از پس قهرمان دوره قبل جام‌حذفي بربيايند همچين در مسابقه ديگري که امروز قرعه کشي شد راه‌آهن ميزبان استقلال‌خوزستان شد. راه‌آهني ها که به دوريک هشتم نهايي راه يافتند با تمام قوا مقابل شاگردان ويسي صف آرايي خواهند کرد.

صعود نيما عالميان به فينال تور جهاني بلژيک

نماينده تنيس روي ميز ايران در مسابقات جهاني بلژيک با پيروزي برابر حريف مجارستاني به فينال اين رقابتها راه يافت.به گزارش مهر، در ادامه رقابتهاي انفرادي تورجهاني بلژيک و در نيمه نهايي، نيما عالميان برابر آدام سزودا از مجارستان به ميدان رفت که اين بازي با نتيجه 4 بر يک به سود نماينده ايران به پايان رسيد.

نيما عالميان با اين پيروزي به فينال اين مسابقات راه يافت تا در بخش انفرادي و دونفره نمايندگاني از کشورمان حضور داشته باشند.عالميان گيم اول را با نتيجه 3بر11 به حريف خود واگذار کرد وساير گيم‎ها را 11بر6 و11بر7 و11بر6و13بر11 به سود خود به پايان رساند.


 گوناگون از ورزش 

 کفاشيان: کي‌روش هم موافق بازي با آلمان است

علي کفاشيان چند روزي است که در مورد بازي با آلمان صحبت مي‌کند. کفاشيان در جديدترين گفت‌وگو اعلام کرد: «قرار شد در رده‌هاي مختلف با تيم ملي آلمان ديدارهاي دوستانه داشته باشيم که زمان و مکان آن در آينده مشخص خواهد شد.

رئيس فدراسيون آلمان تمايل خود را براي سفر به تهران نشان داد و قرار شد در اين مورد هم در آينده هماهنگي‌هاي لازم بوجود بيايد. قطعاً کي‌روش تمايل زيادي دارد تيم ملي با تيم‌هاي بزرگ دنيا بازي کند مخصوصاً اينکه با توجه به جوانگرايي که در تيم صورت گرفته نياز است تا تيم‌ملي بازي‌هاي تدارکاتي بيشتري مخصوصاً با تيم‌هاي خوب دنيا انجام دهد.

دو مدال برنز، سهم کشتي ايران از رقابت هاي جهاني

رده‌بندي انفرادي چهار وزن نخست رقابتهاي کشتي آزاد قهرماني جهان و گزينشي المپيک در حالي اعلام شد که نمايندگان ايران تنها موفق به کسب به دو مدال برنز و يک عنوان پنجمي شده اند. تيم کشتي آزاد ايران در حالي به کار خود در چهار وزن نخست رقابتهاي کشتي آزاد قهرماني جهان و گزينشي المپيک 2015 - لاس وگاس آمريکا خاتمه داد که نمايندگان ايران موفق به کسب دو مدال برنز توسط احمد محمدي و عليرضا کريمي و يک عنوان پنجمي و در مجموع 22 امتياز شدند.

کاروان کشتي آزاد و فرنگي ايران تا به اينجاي کار در اين رقابت ها، نتوانستند عملکرد درخشاني داشته باشند.

برنامه هاي مانچيني براي داربي ميلان

مانچيني در مورد ترکيب تيمش براي داربي دلا مدونينا صحبت کرده است.

به گزارش نود، روبرتو مانچيني سرمربي اينتر پيش از داربي حساس شهر ميلان، در مورد شرايط تيمش و بازيکنان نراتزوري صحبت کرده است:

ترکيب تيمم تقريباً در ذهنم چيده شده است، ترديدهاي کوچکي در چند پست وجود دارد که بايد در مورد آن تامل بيشتري کرد، در صورت بازي نکردن ميراندا به دليل مصدوميت، بايد رانوکيا يا مدل را در پست دفاع وسط بازي دهم. اميدوارم ميراندا به اين بازي برسد، ولي هنوز ترديدهايي وجود دارد، با اين حال مشکل بزرگي وجود ندارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي