جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5107

با اتمام جلسه کارگروه بررسي نتايج تيم ملي واليبال
احتمال برکناري کواچ قوت گرفت


مسير بسکتبال براي رسيدن به المپيک


وضعيت قرمز براي لژيونرهاي ايراني حاضر در اروپا


خبــر


گوناگون از ورزش


 با اتمام جلسه کارگروه بررسي نتايج تيم ملي واليبال
 احتمال برکناري کواچ قوت گرفت 

 
در پايان نشست رييس فدراسيون واليبال با مربيان داخلي، داورزني از احتمال برکناري کواچ گفت.

به گزارش آفرينش، نتايج تيم ملي واليبال ايران در جام جهاني عذرخواهي رييس فدراسيون و برخي از بازيکنان ملي را به همراه داشت و داورزني از ژاپن اين قول را داد که به محض بازگشت کارگروهي تشکيل دهد و دلايل اين عملکرد را مورد بررسي قرار دهد. صبح ديروز اين جلسه برگزار شد و داورزني بعد از اتمام آن به سايت فدراسيون واليبال اين چنين گفت: « اقداماتي براي تقويت تيم ملي انجام شده که شايد تيم هاي ملي ب، زير 23 سال و جوانان آسيب ديده باشند و دراين نشست برخي کارشناسان معتقد بودند که راهکارهايي بهتري نيز براي اين موضوع وجود داشته است. مهمترين موضوعي که تمامي کارشناسان شرکت کننده در نشست نيز به آن عقيده داشتند، تقويت کادر فني تيم ملي واليبال است اما کواچ با اين موضوع موافق نيست و معتقد است که کادر فني اش خوب است. بعد از جام جهاني و در توکيو نيز اين موضوع را با ايشان درميان گذاشتيم ولي قبول نکرد.»

داورزني با بيان اينکه اگر کواچ به اين باور نرسد که تغيير در کادر فني اش ايجاد شود و اين موضوع را نپذيرد، براي مسابقات انتخابي المپيک از او و کادر فني جديد استفاده خواهيم کرد، گفت: «اين تغييرات شامل دستيار، مربي بدنساز و کمک ها مي شود. البته نکته ديگر اين است که آيا 14 بازيکن اعزامي تنها گزينه هاي موجود بودند يا بازيکنان ديگري نيز شرايط حضور در جام جهاني را داشتند. اگر کواچ اين موضوع را نپذيرد، سرمربي تيم را تغيير خواهيم داد و گزينه هايي نيز براي اين موضوع مد نظر داريم که تجربه حضور در المپيک و ليگ جهاني را دارند. البته برخي از آنان اکنون در باشگاه هاي اروپا مشغول هستند و بايد اين موضوع را نيز مد نظر قرار دهيم. زيرا از زمان پايان ليگ برتر ايران تا بازي هاي انتخابي المپيک تنها 45 روز فرصت داريم.»

داورزني در پايان گفت:« نتيجه نشست هاي کارشناسي در هيات رييسه نيز مطرح خواهد شد و تلاش داريم تا قبل از شروع ليگ برتر واليبال نتايج اين نشست ها قطعي و اجرايي شود.»


 مسير بسکتبال براي رسيدن به المپيک  

 
بعد از اتمام رقابت هاي بسکتبال جام ملت هاي آسيا و با توجه به عدم کسب سهميه الميپک تيم ملي بسکتبال ايران براي رسيدن به المپيک 2016 ريو بايد سال آينده در رقابت‌هاي انتخابي دوباره المپيک حضور پيدا کند.

طبق برنامه فداسيون جهاني بسکتبال (FIBA) رقابت‌هاي انتخابي المپيک از 5 تا 11 جولاي سال 2016 (15 تا 21 تير 1395) در سه کشور برگزار مي‌شود و سه تيم برتر اين مسابقات راهي المپيک ريو خواهند شد. اين مسابقات در سه گروه و به ميزباني سه کشور برگزار مي‌شود که تيم برتر اين گروه‌ها سهميه المپيک را مي‌گيرند. نيوزلند از قاره اقيانوسيه، کانادا، مکزيک و پورتوريکو از قاره آمريکا، آنگولا،‌تونس و سنگال از قاره آفريقا، فرانسه، صربستان،‌ يونان، ‌ايتاليا و چک از قاره اروپا، ‌ايران، ژاپن و فيليپين از قاره آسيا تيم هاي حاضر در مسابقات انتخابي المپيک خواهند بود.

قرار است اين 15 تيم به سه گروه شش تيمي تقسيم شوند که با حضور سه تيم ميزبان گروه ها مجموع 18 تيم حاضر در اين رقابت ها را مشخص شود.

گفته مي شود کشورهاي کانادا،‌‌ فيليپين، ترکيه و روسيه تقاضاي ميزباني اين مسابقات را کرده‌اند که از بين آنها ترکيه و روسيه که سهميه حضور در اين مسابقات را نگرفته اند به عنوان ميزبان قصد دارند وارد رقابت‌ها شوند. با توجه به اينکه اعلام شده 18 کشور براي اين سه سهميه رقابت خواهند کرد احتمال دارد يک کشور ديگر به عنوان ميزبان انتخاب شود. تيم هاي بسکتبال آمريکا،‌ استراليا،‌ نيجريه،‌ آرژانتين، ونزوئلا، اسپانيا و ليتواني و چين تاکنون موفق به کسب سهميه المپيک شده اند.


 وضعيت قرمز براي لژيونرهاي ايراني حاضر در اروپا 

 جز تعداد معدودي از لژيونرهاي ايراني حاضر در فوتبال اروپا، بقيه به دور از ميدان هستند که اين نمي تواند خبر خوبي براي کارلوس کي روش باشد.به گزارش آفرينش و به نقل از ورزش سه ، فوتبال ايران در اين فصل فوتبال اروپا، هشت لژيونر دارد. سردار آزمون و سعيد عزت اللهي در روستوف، عليرضا حقيقي در روبين کازان، عليرضا جهانبخش در آلکمار، رضا قوچان نژاد در چارلتون، احسان حاجي صفي در اف اس وي فرانکفورت و کريم انصاري فرد در پانيونيوس يونان و دانيال داوري آرمينيا بيلفلد.

اين 8 لژونر، جز يکي دو تا از آنها جملگي از ميدلان دور هستند و به دلايلي که البته غالب آنها فني نيست نمي توانند در ترکيب تيمهايشان بازي کنند.

سردار آزمون در روستوف بازي مي کند و به ترکيب اصلي اين تيم هم رسيده است. او با روستوف در رده پنجم ليگ روسيه قرار گرفته که نتيجه اي فوق العاده براي مهاجم 20 ساله تيم ملي و باشگاهش است. در همان تيم اما سعيد عزت اللهي به دليل وجود مشکل اداري و صادر نشدن آي تي سي نمي تواند تا نيم فصل براي روستوف بازي کند. عزت اللهي که در تمرين هاي روستوف آمادگي خود را بارها نشان داده فعلا از ترکيب و بازي دور است. البته به دلايلي که هيچ کدام فني نيستند.

در همان ليگ روسيه، عليرضا حقيقي به دروازه بان ذخيره روبين کازان تبديل شده و از ابتداي فصل تاکنون فقط يک بازي در جام حذفي انجام داده است. يک بازي از 12 بازي فصل روبين کازان که آمار مناسبي براي دروازه بان اول تيم ملي نيست.

هر چند که بايد اين نکته را در نظر گرفت که سرمربي روبين کازان علاقه ويژه اي به دروازه بان اول تيمش- ريژيکوف- دارد و در هر شرايطي او را در ترکيب اصلي قرار مي دهد.

در هلند هنوز آسيب ديدگي عليرضا جهانبخش بهبود پيدا نکرده. او هر از چندگاهي به ميدان مي رود و در ترکيب آلمکمار بازي مي کند اما دوباره روز از نو و روزي از نو. جهانبخش که مقابل اتلتيک بيلبائو در ليگ اروپا 12 دقيقه بازي کرد، در ليگ هلند و برابر توئنته غيبت داشت. آن هم به دليل آسيب ديدگي که اين روزها به يکي از مشکلات هميشگي جهانبخش تبديل شده است. اگر مشکل آسيب ديدگي نبود قطعا جهانبخش به ترکيب اصلي آلکمار مي رسيد و نقشي اساسي در موفقيت هاي اين تيم ايفا مي کرد.

در انگليس هم رضا قوچان نژاد مدتي است که با آسيب ديدگي دست و پنجه نرم مي کند. مهاجم 28 ساله تيم ملي که اين فصل به چمپيونشيپ رفته تا براي چارلتون بازي کند، حدود يک ماه قبل آسيب ديد تا همچنان دوران درمان خود را سپري کند. قوچان نژاد که پيش از مصدوميت هم جايگاه مناسبي در ترکيب چارلتون نداشت بعيد است که بتواند به جمه 11 بازيکن اصلي اين تيم برسد. البته که ليگ انگليس و بازي در آن براي هر بازيکني يک موفقيت بزرگ است که گوچي بارها آن را چشيده. اين فصل و پس از مدتها در آلمان هم دو لژيونر داريم. احسان حاجي صفي که به اف اس وي فرانکفورت رفته و دنيل داوري که پيراهن آرمينيابيلفلد را پوشيده. حاجي صفي از زماني که به فرانکفورت رفته در تمام بازي هاي تيمش حضور داشته و در سه بازي قبلي نيز به ترکيب اصلي رسيده است. هر چند احسان در بازي اخير فرانکفورت گل به خودي زده اما مي توان به موفقيت او اميدوار بود. آن هم در حالي که سرمربي تيم به بازي اش اعتقاد دارد و حتي کاپيتان خود را روي نيمکت مي نشاند تا حاجي صفي بازي کند.

برخلاف حاجي صفي، اوضاع براي دنيل داوري چندان مناسب نيست. اين دروازه بان که قبل از جام جهاني 2014 به ايران آمد تا پيراهن تيم ملي را بر تن کند، پس از يک فصل نه چندان موفق در گراس هاپرز به بيلفلد پيوست تا احيا شود. در بيلفلد اما هنوز بازي به داوري نرسيده و او فقط نيمکت نشيني را تجربه کرده است. از آخرين بازي رسمي داوري چيزي حدود يک سال مي گذرد اما او همچنان اميدوار است تا در بوندس ليگاي دو بازي کند.

کريم انصاري فرد هم کج دار و مريز در يونان بازي مي کند و در ترکيب پانيونيوس به ميدان مي رود. کريم در هفته ششم سوپرليگ يونان موفق شد گل بزند و اولين موفقيت اروپايي اش را ثبت کند. گلي که توسط مهاجم 25 ساله ايراني به هادي نوروزي تقديم شد.

آمار بازي لژيونرهاي اروپايي تيم ملي کمي نگران کننده است. بخصوص براي کي روش که روي آمادگي آنها حساب ويژه اي باز کرده است. اگر آنها آماده باشند تيم ملي هم آماده خواهد بود. البته که در بازي هاي تيم ملي ، لژونرها را هميشه باصلابت و موفق ديده ايم.


 خبــر 

 حقيقي به اردوي تيم ملي پيوست

دروازه‌بان تيم ملي فوتبال کشورمان براي حضور در اردوي اين تيم به دبي رسيد.

به گزارش آفرينش، عليرضا حقيقي که به دليل بازي‌هاي روبين‌کازان در ليگ برتر روسيه نتوانسته بود در تمرينات تيم ملي شرکت کند، بالاخره به دبي رسيد.

دروازه‌بان تيم ملي پس از ورود به دبي راهي باشگاه ايرانيان شد و در صورت تشخيص کادرفني در تمرينات تيم ملي شرکت خواهد کرد.

برانکو در نقش امپراطور

قلب‌ها را بزرگ کنيد

با اتفاقات اخير، برانکو نگران‌ترين مربي ليگ است. آقاي پروفسور حالا علاوه بر اين که بايد تيم را از شرايط بحرانيِابتداي فصل خارج کند، شرايط روحي بازيکنان را هم بايد تغيير دهد. اين طور که پيش مي‌رود خيلي زود نيست روزي که شادي وشوخي به تمرين پرسپوليس برگردد.

پرسپوليس هم بدونِ بازيکنان اصلي و ملي‌پوش نمي‌تواند روي تمريناتش خيلي حساب کند.بازيکنان ملي‌پوش پرسپوليس هم فقط 72 ساعت فرصت تمرين با تيم را دارند و سپس بايد آماده مسابقات شوند. تغيير تاکتيکِ حاصلاز نبود هادي نوروزي را هم به اين مشکلات بايد اضافه کنيم و تيم پس از هفت هفته، بايد روي تاکتيکي نو کار کند. برانکو در اينشرايط تصميم گرفته که علاوه بر موضوعات فني، از نظر روحي هم بازيکنان را آماده کند.

برانکو در مصاحبه‌هاي اخيرش ازعبارت «قلب‌هاي بزرگ» به مراتب استفاده مي‌کند. واژه‌اي که افشين قطبي را به ياد مي‌آورد. قطبي هم در شرايط مختلف از اينمدل واژه‌ها استفاده مي‌کرد تا از نظر روحي بازيکنان آماده شوند. حالا تيم برانکو هم بيشتر از هر زماني نياز به يک تقويت کنندهروحي دارد.

واکنش فغاني به سلب قضاوتش در ليگ قهرمانان آسيا

داور بين‌المللي فوتبال ايران گرفته شدن قضاوت ديدار تيم هاي الهلال عربستان و الاهلي امارات در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا از سوي کميته داوران AFC را به صلاح خود دانست.

به گزارش آفرينش، به دنبال اعتراض مسئولان فوتبال عربستان مبني بر تغيير تيم داوري ايراني براي براي ديدار برگشت تيم‌هاي الهلال اين کشور و الاهلي امارات در مرحله نيمه نهايي رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا، کميته داوران AFC تصميم به تغيير تيم داوري گرفت تا بدين ترتيب عليرضا فغاني قضاوت اين بازي حساس را بر عهده نداشته باشد.

عليرضا فغاني در گفتگوي با مهر اين خبر را تاييد کرد و در پاسخ به اين پرسش که آيا فکر نمي‌کنيد قرباني مسايل سياسي اخير بين ايران و عربستان شده‌ايد؟، گفت: اين تغيير به صلاح من بوده است.

داور ايراني قضاوت کننده در فينال جام ملت‌هاي آسيا، حاضر به گفتگوي بيشتر درباره اين واکنش کميته داوران کنفدراسيون فوتبال آسيا در قبال درخواست مسئولان عربستاني نشد.

پرسپوليس چهارشنبه برابر پاراگ به ميدان مي‌رود

تيم فوتبال پرسپوليس روز چهارشنبه هفته جاري در ديداري تدارکاتي برابر تيم پاراگ به ميدان مي‌رود.برانکو ايوانکوويچ که پس از ضايعه پيش آمده براي هادي نوروزي کاپيتان تيم پرسپوليس چند جلسه تمرين را به دليل شرايط روحي بازيکنان تعطيل و بازي دوستانه روز يکشنبه را هم لغو کرد، شاگردان خود را روز چهارشنبه در ديداري دوستانه به ميدان مي‌برد تا مراحل آماده‌سازي تيم طي شود.

با توجه به شرايط تمريني، براي روز چهارشنبه تيمي از آسياويژن تهران در نظر گرفته شده است. تيم پاراگ که در مکان دوم رقابتهاي ليگ قهرماني تهران حضور دارد، از ساعت 16 روز چهارشنبه در ورزشگاه درفشي‌فر به مصاف تيم فوتبال پرسپوليس خواهد رفت.

جري بنگستون:

روزهاي اول حضورم در پرسپوليس سخت بود

مهاجم هندوراسي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: روزهاي اول حضورم در پرسپوليس سخت بود ولي الان با اين تيم و فوتبال ايران هماهنگ شده‌ام.«جري بنگستون» که براي برگزاري دو ديدار تدارکاتي تيم ملي کشور خود با آفريقاي جنوبي و گواتمالا راهي هندوراس شده است، در رابطه با حضور در پرسپوليس گفت: از اينکه به کشورم برگشته‌ام و قرار است براي تيم ملي بازي کنم، خوشحالم. در حال حاضر مي‌خواهم خوب تمرين کنم تا براي دو بازي تدارکاتي پيش رو آماده
باشم.

مهاجم تيم ملي هندوراس خاطرنشان کرد: اين دو مسابقه براي ما خيلي اهميت دارد. ما بايد خيلي سخت تلاش کنيم و بتوانيم نتيجه خوبي بگيريم. مهاجم پرسپوليس ادامه داد: من از اين بابت خيلي خوشحالم. در حال حاضر با فوتبال ايران و پرسپوليس هماهنگ شده‌ام. روزهاي اول حضورم در ايران خيلي سخت بود ولي الان همبازي‌ها، کادر فني تيم و راه و روش بازي تيم را به خوبي مي‌شناسم و از اين بابت احساس خوبي دارم.


 گوناگون از ورزش 

 گزارش ويژه

بررسي روند فلسفه مربيگري در ليورپول به بهانه اخراج راجرز

اخراج براندن راجرز پس از 3 و نيم فصل حضور درليورپول، صرفا تاوان نتايج درون ميدان نبود و به مسائل خارج از ميدان هم ارتباط تنگاتنگي داشت.

به گزارش نود، ماجرا از جايي شروع شد که سران باشگاه ليورپول پس از پايان دوران موفق، مربيان بومي و دست‌پرورده باشگاه از جمله دالگليش، سونس و اونز را روي نيمکت نشاند اما روش آن‌ها در روزهاي مدرن شدن فوتبال کاملا دمده شده بود و باشگاه با وجود ستارگان مطرحي مانند مک‌منمن، فاولر، جيمي ردنپ و بعدها مايکل اوون تا فصل 2002-2001 ليگ‌برتر توانايي روياپردازي براي قهرماني را هم نداشت.

مربي خارجي

وقتي هوليه به اولين سرمربي غير بريتانيايي ليگ‌برتر تبديل شد، انتظار تغيير رويکرد از سوي قرمزها وجود داشت.هوليه با سيستم تدافعي سرسختانه تا حدود زيادي، تيم را به جمع مدعيان بازگرداند اما چند جانبه نبودن و ضعف در استفاده از تمام ظرفيت‌هاي تهاجمي، او را به درهاي خروجي سوق داد. رافائل بنيتس، ضعف او را پوشاند و در اولين فصل حضور به رويايي‌ترين شکل ممکن، پنجمين قهرماني ليورپول در اروپا را رقم زد؛ هرچند درادامه با کم‌تدبيري و خريدهاي نه چندان موفق، تيم در آستانه قهرماني را از رسيدن به ليگ‌قهرمانان بازداشت.

دوران جديد

پس از اخراج رافا، تاکتيسين چند کاره‌اي به نام هاجسون، سرمربي ليورپول شد اما جوزدگي ناشي از زمزمه‌هاي حضور دالگليش اجازه نداد او در آنفيلد ايده‌هاي خود را عملي کند. او خيلي زود رفت و دالگليش در دوران بسررسيدن تفکرات دمده شده‌اش، بدترين نتايج ممکن را رقم زد. با آمدن راجرز به ليورپول، تلفيقي از قدرت و ظرافت به تيم آمد اما سرمربي اهل ايرلند شمالي با خريدهاي سوال برانگيزي مانند جو آلن(گفته مي‌شود راجرز در برخي خريدهاي نقش يک اينجت را ايفا کرد) و تکان دادن جدول گران‍ترين خريدهاي تاريخ باشگاه با بازيکناني مانند بنتکه، قدرت خود در حيطه فني را زير سوال برد. برنامه 200 صفحه‌اي او براي باشگاه مي‌رفت تا با تيم سرعتي فصل 201-2013 و قهرماني در ليگ نتيجه بخش شود اما در فصل بعد از هدر رفتن فرصت قهرماني ترجيح داد تا تيم را به سمت قدرتي‌تر بودن پيش ببرد که نتيجه نداد.رجعت او به ترکيب سرعتي دو فصل قبل و قدرتي فصل قبل هم در سايه کم‌تدبيري‌هايش نتيجه نداد و دفاع 3 نفره‌اي که مي‌توانست منجي ليورپول شود با تغييرات زياد هيچ‌گاه قوام نيافت. راجرز رفت و حالا احتمالا کلوپ مي‌آيد تا بلکه با شور و هيجان، ساختمان جديدي براي دومين تيم پرافتخار انگليس بسازد.

الهه احمدي:

تنها به طلاي المپيک فکر مي‌کنم

برترين تيرانداز بانوي جهان در رشته تفنگ بادي با درخواست از مسئولان براي حمايت بيشتر از رشته تيراندازي گفت: اگرچه صددرصد نمي‌توان اتفاقي را پيش بيني کرد ولي من تنها به کسب مدال طلاي المپيک فکر مي‌کنم.

الهه احمدي در گفتگو با مهر، در خصوص انتخابش به عنوان برترين بانوي تيرانداز در رشته تفنگ بادي از سوي فدراسيون جهاني تيراندازي، ضمن بيان مطلب فوق اظهارکرد: اميدوارم بتوانم عملکرد خوبم را تا المپيک 2016 - برزيل ادامه داده و موفقيت‌هاي بيشتري بدست آورم.

وي در مورد اينکه چقدر شانس کسب مدال در المپيک را دارد، تاکيد کرد: البته هيچ چيز صددرصد قابل پيش بيني نيست و نمي‌توانم بگويم در المپيک موفق مي‌شوم يا نه. ولي من تمام تلاشم را به کار مي‌بندم تا با آمادگي کامل در آن رقابتها شرکت کنم. همچنين به عنوان ورزشکار تنها به مدال طلاي المپيک فکر مي‌کنم.

برترين تيرانداز بانوي جهان در رشته تفنگ بادي در ادامه افزود: خداوند در زندگي من خيلي تاثير داشته است و ردپاي خدا را همه در زندگي‌ام ديده‌اند. من يک مادر هستم و اين خداوند بوده که در تمام مراحل زندگي به من کمک کرده است. مطمئنم در ادامه نيز خداوند مثل هميشه به من کمک مي‌کند. از مسئولان هم مي‌خواهم از ما حمايت کنند.

وي در خصوص رونمايي از دو سلاح بادي و اثر آن در ورزش تيراندازي کشور عنوان کرد: اين توليد مي‌تواند در بخش همگاني به ما کمک کند. اغلب مبتدي‌ها از اين سلاح‌ها استفاده کرده و اين کمکي به افزايش تعداد تيراندازان و در نتيجه فرصت بيشتر براي انتخاب مهره‌هاي تيم ملي خواهد بود.

احمدي درباره اردوي آماده‌سازي در شهر هانوفر آلمان هم گفت: قرار است قبل از رقابتهاي کسب سهميه کويت 10 تا 12 روز اردويي در هانوفر آلمان داشته باشيم که اميدوارم برگزار شود زيرا تاثير خوبي در روند آماده‌سازي‌مان خواهد داشت.

الهه احمدي بانوي تيرانداز کشورمان که موفق به کسب سهميه المپيک ريو 2016 در مسابقات آذربايجان و کسب عنوان نخست رقابتهاي فينال قهرمانان جهان که در مونيخ آلمان برگزار شد، در آخرين رده‌بندي فدراسيون جهاني در رده نخست رشته تقنگ بادي 10 متر جهان قرار گرفت.

کرار به ايران برگشت

هافبک عراقي استقلال که به دليل مشکلات مالي در تمرينات اين تيم غايب است، به ايران بازگشته است و منتظر تعيين تکليف باشگاه است.

جاسم کرار که از بعد از تعطيلات ليگ به دليل مشکلات مالي در تمرينات استقلال حاضر نشده است، در ايران حضور دارد اما تا باشگاه پولش را ندهد و مشکل مسکنش را حل نکند حاضر نيست در تمرينات شرکت کند.

جاسم کرار تا بدين جاي فصل بارها به خاطر مشکلات مالي تمرينات استقلال را تحريم کرده است و اين‌ بار ظاهرا جدي‌تر از گذشته به دنبال گرفتن مطالباتش است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي