جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/07/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5119

پيش بازي سياه جامگان – پرسپوليس
سياه جامه يا سياه پوش؟

نوستالوژي
هيچ کس آن گل جادويي را نديد


خاکپور: احترام مربي ايراني بايد حفظ شود


خبــر


گوناگون از ورزش


 پيش بازي سياه جامگان – پرسپوليس
 سياه جامه يا سياه پوش؟ 

 
در بازي پرسپوليس – صبا، طلسم قرمزها در اين فصل شکسته نشد.

به گزارش نود، در آن بازي که تحت تاثير جو احساسي درگذشت هادي نوروزي قرار داشت پرسپوليس بالاخره موفق نشد طلسم برنده نشدن در ورزشگاه آزادي را بشکند. از طرفي برانکو نتوانست براي دومين هفته متوالي پيروز شود تا به وضعيت خود در جدول سروسامان دهد. به هر حال پرسپوليس براي اينکه در اين فصل خود را به جمع مدعيان اضافه کند بايد بردهايش را شروع کند. البته قرمزها اصلا کار ساده اي در مشهد ندارند. سياه جامگان در بازي قبلي خود موفق شد در اصفهان، سپاهان مدعي را متوقف کند تا ثابت کند با فرهاد کاظمي جان تازه اي گرفته است. پرسپوليس براي اين بازي با مشکلات ديگري هم روبرو است. سوشا مکاني محروم شده تا برانکو مجبور شود از ايمان صادقي در درون دروازه استفاده کند.از طرفي رضا نورمحمدي هم به دليل اخراج در بازي قبلي نمي تواند تيمش را همراهي کند و احتمالا جاي او ماريچ بازي خواهد کرد. در اين ميان شايد غيبت نورمحمدي چندان براي قرمزها مشکل ساز نشود اما قرمزها قطعا نگران دروازه شان هستند.در سه بازي اول فصل که صادقي دروازه بان اين تيم بود قرمزها 8 گل دريافت کردند. بازي امروز تقابل دو تيمي است که تا اينجاي کار خوب باخته اند. سياه جامگان پنج باخت در کارنامه اش دارد و پرسپوليس چهار شکست. اين بازي اولين ملاقات دو تيم به شمار مي رود. يکي ديگر از نکات جالب اين بازي به رنگ پيراهن دو تيم بر مي گردد. از آنجا که پرسپوليسي ها به دليل درگذشت مرحوم نوروزي قرار است سياه بپوشند مسوولان باشگاه سياه جامگان قبول کردند آنها از پوشيدن پيراهن اولشان در اين بازي که به رنگ مشکي است صرف نظر کنند. در اين ميان يک نکته جالب براي پرسپوليس وجود دارد؛ اين تيم در اين فصل هر وقت خارج از خانه قرمز نپوشيده پيروز شده است.

نتايج قبلي: هر دو تيم در هفته هشتم به تساوي يک – يک رسيدند. پرسپوليس برابر صبا و سياه جامگان مقابل سپاهان در مشهد.

وضعيت در جدول: سياه جامگان با هفت امتياز سيزدهم است و پرسپوليس با هشت امتياز در رده دوازدهم ديده مي شود.

آمار ويژه: پرسپوليس تنها تيم ليگ است که در همه بازيهايش گل زده است . در آن سو بازيهاي سياه جامگان کم گل ترين بازيهاي اين فصل بوده است.

بهترين سناريو: پرسپوليس با يک برد خوب مي تواند تا رده هشتم بالا بيايد.سياه جامگان حداکثر با يک برد مي تواند حداکثر نهم شود.

بدترين سناريو: سياه جامگان در صورت باخت شايد به رده پانزدهم سقوط کند. پرسپوليس در بدترين حالت ممکن به رده چهاردهم سقوط مي کند.

تيم داوري: اشکان خورشيدي - سعيد قاسمي - حسن يوسفي - محمدحسين ترابيان ناظر داوري: ايرج نظري


 نوستالوژي
 هيچ کس آن گل جادويي را نديد 

 
مهر ماه سال 1370 روزي بود که پرسپوليس با پيروزي در بازي برگشت فينال رقابت‌هاي جام در جام آسيا المحرق بحرين را شکست داد و مقام قهرماني را از آن خود کرد. در آن سال‌ها از هر کشور آسيايي قهرمان ليگ به رقابت‌هاي قهرماني باشگاه‌هاي آسيا و و قهرمان حذفي به رقابت‌هاي جام در جام آسيا راه مي‌يافت که بعدها اين مسابقات در يکديگر ادغام شده و تحت عنوان ليگ قهرمانان آسيا برگزار شد.

به گزارش آي اسپورت، ديدار رفت پرسپوليس – المحرق 12 مهر ماه در منامه برگزار شده بود که دو تيم در آن مسابقه به تساوي بدون گل دست يافتند. در حالي که اکثر نفرات پرسپوليس يک هفته قبل از بازي برگشت در تهران مقابل الجزاير و در قالب تيم ملي به ميدان رفته بودند، بازي پاياني دو هفته بعد، در تهران برگزار شد. بيش از يکصد هزار تماشاگر مشتاق ورزشگاه آزادي را لبريز از جمعيت کرده بودند. هدايت تيم در اختيار علي پروين بود که چند ماه قبل از آن تيم ملي ايران را به قهرماني بازي‌هاي آسيايي پکن رسانده بود.

پروين آن روزها همزمان سرمربي تيم ملي ايران و پرسپوليس بود. يک هفته قبل از اين مسابقه هم بازي برگشت مقابل الجزاير در جام بين قاره‌اي برگزار شده و تيم ملي در يک بازي فوق‌العاده زيبا و خاطره انگيز قهرمان آفريقا را شکست داده بود تا فقط يک قهرماني باشگاهي در آسيا در ويترين افتخارات سلطان سرخ‌ها خالي باشد. در همان بازي برگشت با الجزاير محمد پنجعلي کاپيتان تيم ملي، پرسپوليس و منتخب آسيا از فوتبال ملي خداحافظي کرده اما با بازوبند کاپيتاني پرسپوليس مقابل المحرق به ميدان رفت.

در ترکيب آن روز پرسپوليس 7 بازيکن حضور داشتند که در قهرماني تيم ملي در بازي‌هاي آسيايي سهم داشتند. اين 7 نفر عبارت بودند از؛ محمد پنجعلي، فرشاد پيوس، محمد حسن انصاري فرد، ناصر محمدخاني، مرتضي کرماني مقام، مجتبي محرمي و محسن عاشوري. در کنار آنها سعيد عزيزيان، مرتضي فنوني‌زاده، حسين عبدي و حميد درخشان - که دوباره به تيم برگشته بود- بازي مي‌کردند. روي نيمکت هم وحيد قليچ، حسن شيرمحمدي، مصطفي قنبرپور، سعيد نعيم آبادي و رحيم يوسفي حضور داشتند.

بازي در حالي آغاز شد که مجتبي محرمي در بازي مقابل الجزاير مصدوم شده بود. آن روز محرمي در دفاع راست بازي مي‌کرد و محمد حسن انصاري فرد جناح چپ را در اختيار داشت اما محرمي در دقيقه 20، به دليل تشديد آسيب ديدگي نتوانست بازي را ادامه بدهد و به اين ترتيب سعيد نعيم آبادي جاي او را گرفت. دو تيم نيمه اول را بدون گل به پايان رساندند اما پرسپوليس که در نيمه دوم آمده بود تا کار را تمام کند در دقيقه 52 صاحب يک ضربه کاشته غير مستقيم شد. کاشته‌زن اول پرسپوليس در آن روزها حميد درخشان بود اما اين بار کار به عهده محمد حسن انصاري‌فرد گذاشته مي‌شود که ضربات پاي چپ سنگين و دقيقي داشت. کرماني مقام و پيوس هم رفته بودند تا اگر توپ برگشت، کار را يکسره کنند. محمدخاني و عاشوري هم که از بهترين پاسورهاي تاريخ فوتبال ايران به حساب مي‌آمدند، پشت آنها منتظر ريباند بودند. درخشان توپ را قل داد و انصاري فرد هم آن ضربه تاريخي را زد. پرسپوليس با همين گل قهرمان آسيا شد در حالي که محمود سلطان دروازه‌بان المحرق اصلا نفهميد توپ چگونه درون دروازه‌اش جاي گرفت.

متأسفانه اين بازي هم مثل بازي تاريخي 16 شهريور 1352 که با زدن 6 گل در دربي همراه بود توسط تلويزيون ايران پخش نشد تا سال بعد بالاخره طلسم شکست و تلويزيون اقدام به پخش بازي کرد.

دليل عدم پخش اين بازي درج تبليغات روي پيراهن پرسپوليس بود. پرسپوليس مانند بسياري موارد ديگر در اين ارتباط هم سدشکن بود. عباس انصاري فرد مدير وقت باشگاه تاکيد داشت که بايد بحث اسپانسرينگ وارد فوتبال ايران شود و پرسپوليس از حق قانوني خود استفاده کند. «ايران ياسا» که شرکت توليدي لاستيک دوچرخه و موتورسيکلت بود، اسپانسر پرسپوليس شد. ارزش قرارداد 5 ميليون تومان بود که بنابر اعلام مديران وقت پرسپوليس تمام هزينه‌هاي تيم در جام در جام آسيا را پوشش مي‌داد اما اختلاف مالي با صداوسيما بر سر اين مساله باعث شد تا اين بازي پخش نشود. هر چند آنچه در آن زمان مطرح شد.

اين بود که درج تبليغات روي لباس، با ارزش‌هاي انساني در تضاد است اما مقاومت پرسپوليس در نهايت منجر به آن شد که چنين مباحثي وارد فوتبال ايران شود.

ماجراي اين بازي به همين جا ختم نشد. مسوولان باشگاه براي جشن قهرماني، مراسمي را در هتل اوين تدارک ديده بودند. قرار بود در اين مراسم از سوي مسوولان وقت باشگاه و سازمان تربيت بدني، اعلام شود که از آن پس نام «پرسپوليس» به تيم باز گردد اما در نهايت با توجه به بعضي توصيه‌ها، موضوع منتفي شد.


 خاکپور: احترام مربي ايراني بايد حفظ شود 

 سرمربي تيم ملي اميد ايران با تاکيد بر رعايت احترام مربيان ايراني مي‌گويد او به خاطر پول و منافع شخصي از سمتش استعفا نداده بود.محمد خاکپور پس از جلسه با رييس فدراسيون فوتبال اظهار کرد: از مردم عذرخواهي مي‌کنم اگر صحبتهاي من کام آنها را تلخ کرد و شيريني قهرماني ما در رقابت‌هاي غرب آسيا کمتر کرد.

وي افزود: بعضي‌ها پس از استعفاي من گفتند که به خاطر پول و منافع شخصي استعفا داده‌ام اما به اين خاطر نبود. قصد باج‌خواهي نداشتم و فقط خواستم احترام کادر فني حفظ شود.

خاکپور اضافه کرد: احترام مربي ايراني بايد حفظ شود. من در جلسه با کفاشيان نقطه نظراتم را گفتم و مهمترين مساله‌اي که مطرح کردم موضوع کادر فني و اجرايي‌ام از جمله پزشکان، آناليزورها و بقيه کادر فني‌ام بود که با آنها تا به امروز قراردادي امضا نشده است. اعضاي کادرفني من نياز به انگيزه دارند اما يک سال است که قرارداد آنها امضا نشده و اين کار اصلا حرفه‌اي نيست.

وي درباره اينکه پيش قراردادها در فدراسيون تنظيم مي‌شد و به اعضاي کادر داده مي‌شد گفت: در يک سال گذشته تقاضا داشتم و گفته‌ام که در قرارداد بايد دو طرف باشند نه اينکه قرارداد در فدراسيون تنظيم شود و براي امضا به مربي داده شود. اين کار حرفه‌اي نيست. فکر مي‌کنم اين کار تحقير آميز است.

سرمربي تيم ‌ملي فو‌تبا‌ل اميد گفت: از همه همکاران و دوستانم بابت اين که حقايق را گفتند تشکر مي‌کنم، اما نبايد قبل از محاکمه کسي را اعدام کنيم. در روزهاي گذشته بدون اين که صحبتي کرده باشم درباره من قضاوت کردند که از آنها تشکر مي‌کنم. حداقل اجازه مي‌دادند صحبت کنم و سپس در مورد من حکم صادر مي‌کرد‌ند.

او با بيان اين که از زمان حضور کاشاني در تيم ‌ملي توجه‌ها نسبت به تيم ‌اميد افزايش يافته است، ا‌دا‌مه‌ داد: در اين مدت ما اردوها و بازي‌هاي تدارکاتي بسيار خوبي داشته‌ايم و نمي‌خواهم چيزي را کتمان کنم. فراموش نکنيد که کادرفني براي ادامه حيات فقط نياز به توپ و لباس و زمين تمرين ندارد،‌ بلکه بايد اهميت بيشتري به تيم‌هاي پايه داده شود و اميدوارم توانسته باشم گام بزرگي در اين راه بردارم و نگاه‌هاي بيشتري به تيم‌هاي پايه شود. خاکپور در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اين که آيا منظور شما اين است که کا‌ر‌لوس کي‌روش به تيم‌هاي پايه بايد توجه کند، توضيح داد: وظيفه کي‌روش رسيدگي به تيم‌هاي پايه نيست و فدراسيون بايد به تيم‌هاي پايه رسيدگي کند و از تيم‌هاي پايه بازيکنان را براي تيم ‌ملي پرورش دهد.

سرمربي تيم ‌ملي اميد در واکنش به اين که آيا رابطه تيم ‌ملي اميد با تيم ‌ملي بز‌ر‌گسالان را دوستانه مي داند يا نه، پاسخ داد: به شخصه هيچ موقع چالشي با تيم ‌ملي بز‌ر‌گسالان نداشته‌ام و تا به حال هم کسي در اين باره با من صحبتي نکرده است. هدف ما اين است که بازيکنان را براي رده‌هاي بالاتر پرورش دهيم.


 خبــر 

 دي ماريا:

به رئال گل بزنم خوشحالي نمي‌کنم

بازي روز چهارشنبه رئال و پاري سن ژرمن براي پي اس جي خيلي مهم است. آنها پس از 490 ميليون هزينه و دو فصل قهرماني در ليگ فرانسه حالا مي خواهند در اروپا هم حرفي براي گفتن داشته باشند. به همين خاطر براي بازيکني مثل دي ماريا در اين تابستان 63 ميليون هزينه کردند.

بازيکن آرژانتيني پي اس جي که سابقه حضور در رئال را هم دارد درباره اين بازي گفت:« به محض پيوستن به پاريس به همسرم گفتم که مطمئنم مقابل رئال قرار خواهم گرفت. اشتباه نکردم. اگر گل بزنم خوشحالي نمي کنم چرا که در اعماق قلبم لحظاتي که در رئال داشتم و قهرماني اروپا (دسيما) را فراموش نکرده ام. فراموش نشدني بود. با بازيکناني که در پي اس جي داريم مي خواهيم قهرمان شويم. بازي کردن مقابل رئال زيباست چرا که در آخرين حضورم در برنابئو پيش از پيوستن به منچستريونايتد کل ورزشگاه مرا تشويق کرد.»

تشريح آخرين وضعيت کواچ از زبان رئيس فدراسيون واليبال

محمدرضا داورزني رئيس فدراسيون واليبال ايران در خصوص آخرين وضعيت اسلوبودان کواچ گفت: تا کنون سه جلسه در مورد تعيين تکليف سرمربي تيم ملي برگزار کرده‌ايم و منتظر بازگشت وي به ايران هستيم که تصميم نهايي را پس از برگزاري يک جلسه رودرو با وي اتخاذ نماييم.

او که با بخش خبري 13:15 شبکه سه صحبت مي‌کرد گفت: در اين جلسه رودرو قرار است در مورد مسائل روحي و رواني و بدني و تمرين با ايشان صحبت کنيم و پس از شنيدن صحبت‌هاي کواچ تصميم خواهيم گرفت که آيا در کادر فني تغييراتي ايجاد کنيم يا خود سرمربي تيم ملي را تعويض يا تثبيت نماييم البته اين مساله را بازهم تاکيد مي‌کنم که نبايد عجولانه تصميم بگيريم.

رئيس فدراسيون واليبال گفت: سعي مي‌کنيم به زودي تکليف تيم ملي را مشخص کنيم اما به دنبال بهترين تصميم هستيم و با توجه به آغاز مسابقات ليگ برتر از روز چهارشنبه کم کم بايد تکليف تيم ملي هم مشخص شود.

هفته دهم ليگ هلند؛

جهانبخش آماده جدال با فاينورد

ملي پوش ايراني باشگاه آلکمار با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت از اين هفته مي تواند براي آلکمار به ميدان برود و مقابل فاينورد بازي کند.

به گزارش ورزش سه، عليرضا جهانبخش مهاجم ايراني آلکمار به خاطر مصدوميتي کهنه که پس از بازي يوروليگ مقابل اتلتيک بيلبائو دوباره گريبانگيرش شد به چند روز استراحت نياز داشت تا بار ديگر شرايط بازگشت به تمرينات را به دست بياورد. به همين خاطر کادر فني و مديريتي باشگاه هلندي اجازه حضور او در اردوي تيم ملي ايران را ندادند تا جهانبخش زير نظر کادر پزشکي باشگاه تمرينات اختصاصي و فيزيوتراپي را انجام بدهد. بنا به ادعاي مدير باشگاه آلکمار جهانبخش بهبودي اش را به دست آورده و مشکلي براي بازي ندارد. جهانبخش از چند روز قبل در تمرين هاي آلکمار حضور فعال داشته و پا به پاي ساير بازيکنان دويده و جنگيده. آسيب ديدگي جهانبخش مشکلي براي او بوجود نياورده و اين را کادر پزشکي آلکمار نيز تاييد کرده است. بر همين اساس بال ايراني آلکمار با صلاحديد کادر فني مي تواند مقابل فاينورد در ورزشگاه فاينورد اشتاديون به ميدان برود. اين بازي روز يکشنبه آينده و از هفته دهم اردي ويزه برگزار خواهد شد.

مهاجمي که هنوز در ليگ گل نزده است؛

مظلومي از پروپئيچ راضي نيست

پروپئيچ که با سر و صداي بسياري به استقلال آمد و هزينه زيادي باشگاه براي او پرداخت کرد، هنوز نتوانسته حتي يک گل براي استقلال در ليگ به ثمر برساند و با ادامه اين روند بايد ديد مظلومي او را نگه مي دارد؟

به گزارش مهر، پروپئيچ که با تبليغات فراوان و مشکلات دردسرساز زياد به استقلال پيوست، تاکنون در ليگ برتر نتوانسته براي استقلال عملکرد مثبتي داشته باشد و شايد بايد زمزمه‌ها را پيرامون او باور کرد که اگر تا نيم فصل نتواند خواسته کادر فني را برآورده کند، او را در ليست فروش مي گذارند و به جاي او يک مهاجم ديگر خواهند گرفت.

آقاي گل آلباني در ليگي نتوانسته مفيد باشد که اتفاقا ضعيف ترين ليگ همه سال هاي اخير است و به دليل تعطيلي هاي شديد ليگ برتر که اجازه رشد را به باشگاه ها نمي‌دهد، به اين ترتيب او هم با همين مشکل هماهنگي مواجه است اما با اين وجود پرويز مظلومي علي رغم دفاع‌هايي که از بازيکنانش در کنفرانس‌هاي خبري دارد، از پروپئيچ راضي نيست.

البته هستند بازيکنان ديگري که از منظر آماري از پروپئيچ هم ضعيف تر بوده‌اند اما مظلومي سطح توقع بالاتري از پروپئيچ داشت. بايد ديد اين مهاجم بالاخره در ليگ مي تواند گل بزند و در جمع گلزنان استقلال قرار بگيرد يا در فهرست مورد نظر مظلومي براي فروش قرار خواهد گرفت.

احسان حدادي: به طلاي ريو فکر مي‌کنم

نايب قهرمان پرتاب ديسک المپيک با بيان اينکه بعد از بيست و چهارم شدن در جهان انگيزه‌اش بالا رفته گفت: الان فکر مي‌کنم که توان اين را دارم که به دوران اوجم برگردم و از اين به بعد براي کسب طلاي المپيک ريو تلاش مي‌کنم.

حدادي با تاکيد بر اينکه بيست و چهارمي در جهان انگيزه او را بالا برده، گفت: من اين قول را مي‌دهم و تمام سعي‌ام را مي‌کنم که به روزهاي اوجم برگردم. من تمرين درست انجام ندادم و نتيجه خوبي هم نگرفتم. بارها ثابت کرده‌ام که اگر خوب تمرين کنم، نتيجه مناسبي هم مي‌گيرم. پس از آنکه در مسابقه‌هاي جهاني چين به رده بيست و چهارمي رسيدم انگيزه‌ام بيشتر شد و الان براي طلاي المپيک ريو تلاش مي‌کنم. فکر من بازتر شده و به توانايي خودم ايمان دارم و مي‌دانم که مي‌توانم موفق باشم.


 گوناگون از ورزش 

 مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا؛

آرسنال-بايرن؛ توپچي‎ها در آستانه حذف تاريخي

تيم فوتبال آرسنال چنانچه سه شنبه شب در زمين خود مقابل بايرن مونيخ به پيروزي نرسد چه بسا حذفي تاريخي و زودهنگامي را از رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا تجربه کند.

هفته سوم از رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا از حساسيت بيشتري برخوردار است. چه بسا تکليف بعضي از تيم ها در پايان دور رفت مرحله گروهي مشخص شود.

يکي از اين تيم ها که به شدت خطر حذف را احساس مي کند تيم آرسنال است. آرسنال در دو بازي نخست خود مقابل تيم هاي ديناموزاگرب و المپياکوس شکست خورده و اکنون بي امتياز در قعر جدول قرار دارد. چنانچه آرسنالي ها در ورزشگاه امارات ببازند و بازي دينامو - المپياکوس برنده داشته باشد، اتفاقي تاريخي براي توپچي‌ها رقم خواهد خورد. اين تيم همواره در سال هاي اخير به مرحله بعدي رقابتهاي ليگ قهرمانان اروپا راه يافته اما اين بار شايد مجبور باشد در پايان سه بازي بدون امتياز، شرايط نااميدکننده اي را در ادامه رقابتها تجربه کند.

بايرن در اين بازي آرين روين، ماريو گوتزه و فرانک ريبري را به دليل مصدوميت به خدمت ندارد و آرسنال در مقابل از خدمات جک ويلشر محروم است.

ديگر بازي مهم سه شنبه شب را تيم هاي باته بوريسف و بارسلونا برگزار مي کنند. بارسا اگر اين بازي را ببرد با توجه به اينکه از دو بازي قبلي خود چهار امتياز کسب کرده تقريبا صعودش قطعي مي شود. بارسا البته در اين بازي هم ليونل مسي را به خدمت ندارد و بايد ديد آيا اين موضوع مي تواند مثل بازي با رم براي آنها پيامدهاي منفي داشته باشد يا خير.

نکته مهم در خصوص کشور بلاروس برنده شدن سوتلانا الکسيويچ در نوبل ادبيات است. تا پيش از اين کسي کمتر خبري از بلاروس به گوشش مي خورد اما آنها اکنون يک برنده نوبل دارند که نقل محافل خبري شده اند.

برنامه بازي‌ها:

* باته بوريسف بلاروس - بارسلونا اسپانيا

* بايرلورکوزن آلمان - رم ايتاليا

* آرسنال انگلستان - بايرن مونيخ آلمان

* ديناموزاگرب کرواسي - المپياکوس يونان

*ديناموکي‌يف اوکراين - چلسي انگلستان

* پورتو پرتغال - مکابي تل آويو

* والنسيا اسپانيا - خنت بلژيک

* زنيت روسيه - ليون فرانسه

آغاز دور جديد تمرينات تيم ملي فوتسال بانوان از 30 مهر

ملي‌پوشان فوتسال بانوان ايران مرحله جديد تمرينات خود را از 30 مهر در کمپ تيم‌هاي ملي آغاز مي‌کنند.

به گزارش آفرينش و به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، اردوي تدارکاتي تيم ملي فوتسال بانوان از 30 مهر ماه تا 6 آبان ماه در کمپ تيم هاي ملي برگزار مي شود. فروزان سليماني اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي آماده سازي تيم ملي فوتسال را به شرح زير اعلام کرد:

فرشته کريمي، نغمه مرادي، فرزانه توسلي، نسيمه غلامي، سپيده زرين راد، نيلوفر اردلاني، نسترن مقيمي، فاطمه اعتدادي از تهران

فاطمه پاپي، سحر پاپي، زهره ميثمي، سهيلا ملمولي، فهيمه زارعي، فرشته خسروي، طاهه مهدي پور و اعظم آخوندي از خوزستان

مهسا نظري از کرمانشاه

سارا شيربيگي و ليلا خدابنده لو از گيلان

اردوي فوق به منظور برگزاري دو ديدار دوستانه با تيم ملي فوتسال بانوان روسيه برگزار مي شود.

استيلي: امکان دارد در نيم فصل دو مهاجم به ملوان اضافه کنيم

سرمربي تيم فوتبال ملوان بندرانزلي مي‌گويد با توجه به زمان کمي که داشته، نتوانسته است خيلي خوب هم روي دفاع و هم روي حمله تيم کار کند.به گزارش ايسنا، حميد استيلي در نشست خبري قبل از بازي سپاهان و ملوان گفت: بازي گذشته ما با استقلال خوزستان بود. در آن بازي سعي کرديم به تيم حريف موقعيت ندهيم و از تمام بازيکنانم به خاطر آن بازي تشکر مي‌کنم.

او در مورد بازيکناني که به بازي با سپاهان نمي‌رسند، اظهار کرد: آرش افشين مصدوم است و دو روز است شروع به تمرين کرده. همچنين مازيار زارع سه کارته است و نمي‌تواند در بازي شرکت کند. محمد آبشک هم محروم است.وي در پاسخ به سوال خبرنگاري که در مورد هجومي نبودن تيم ملوان پرسيد تشريح کرد: من از هفته چهارم به تيم اضافه شدم و در اين زمان خيلي کوتاه موقعيت چنداني نداشتيم که هم روي کار دفاعي کار کنيم و هم خط حمله خوبي بسازيم. اين موضوع يک مقدار خارج از زماني که ما داشتيم بود. در حمله نياز به آمادگي جسماني زيادي است و ما سعي مي‌کنيم آمادگي دفاعي‌مان خوب باشد. البته اين ضعف حمله‌اي نبودن ما باعث شد که در بازي با پرسپوليس نتيجه نگيريم. در هر حال بايد روي فاز حمله‌ تيم بيشتر کار کنيم البته امکان دارد در نيم فصل دو مهره تهاجمي به تيم اضافه کنيم.

کشتي فرنگي پيشکسوتان ايران قهرمان جهان شد

تيم ايران به مقام قهرماني کشتي فرنگي پيشکسوتان جهان در يونان دست يافت. رقابت هاي کشتي پيشکسوتان قهرماني جهان روزهاي 21 تا 26 مهرماه در شهر آتن يونان برگزار شد. در پايان رقابت هاي کشتي فرنگي تيم ايران با کسب 7 مدال طلا، 8 نقره و 14 برنز به مقام قهرماني دست يافت. تيم هاي روسيه و يونان نيز پس از ايران سوم شدند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي