جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5148


تاثيرات نامطلوب حفر «تونل انتقال آب بهشت‎آباد» بر محيط زيست چهارمحال‌وبختياري


‏ برگزاري چهارمين ملاقات مردمي مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان ‏‏‏

شهردار اصفهان در حاشيه افتتاح پروژه‎هاي منطقه8:
شهرداري همزمان با اتمام پروژه‌هاي نيمه‌تمام، طرح‌هاي جديدي را كليد مي‌زند

فرماندار اردبيل:
70 درصد نانوايي‌هاي اردبيل جوش شيرين مصرف نمي‌کنند


خبــر


در استان


 تاثيرات نامطلوب حفر «تونل انتقال آب بهشت‎آباد» بر محيط زيست چهارمحال‌وبختياري  

 شهركرد – خبرنگار آفرينش

سلسله نشستهاي تخصصي محيط زيستي با محوريت انتقال آب و با موضوع تاثير تونل بهشت‎آباد بر منابع آبي و محيط زيست اين استان با حضور جمعي از اعضاي گروههاي مردم‌نهاد محيط زيستي در شهرکرد برگزار شد.

عضو مرکز تحقيقات و آموزش کشاورزي و منابع طبيعي چهارمحال و بختياري در اين نشست گفت: در سالهاي اخير، طرح انتقال آب بهشت‎آباد از استان چهارمحال و بختياري به فلات مرکزي ايران مطرح شده که در مطالعات آن تنها گزينه بررسي شده احداث تونل 65 کيلومتري از عمق بيش از 300 متري اراضي شرق استان چهارمحال و بختياري است.

علي محمدي ادامه داد: عمق قرارگيري زياد تونل، طولاني بودن تونل و شرايط خاص زمين‌شناسي مسير عبور تونل و برآوردهاي دست بالا در ميزان آب قابل انتقال باعث شده اين طرح در معرض انتقادهاي شديد کارشناسي قرار گيرد.

وي تصريح کرد: نامه سازمان حفاظت از محيط زيست کشور در تاريخ 23 مهر 1386، گزارش فروردين ماه 1387 و مرداد 1391 مرکز پژوهشهاي مجلس، گزارش شرکت مهاب قدس در مورد طرح بهشت‎آباد در سال 1389، عدم تاييد طرح بهشت‎آباد در کميته تخصصي آب وزارت نيرو، نامه سازمان بازرسي کل کشور به وزارت نيرو در تاريخ 13 شهريور 1390 و نامه‌هاي متعدد انتقادي از سوي مسوولان و نمايندگان استانهاي چهارمحال و بختياري و خوزستان مصاديق اين انتقادات است. عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد خاطرنشان کرد: اين در حالي است که با تلاش استاندار، مقرر شد تا تونل بهشت‎آباد از حالت زيرزميني به تونل و لوله تغيير پيدا کند و اين امر در شوراي عالي امنيت آب به تصويب رسيده و اميد مي‌رود استان همجوار نيز نسبت به آن متعهد باشد.

علي محمدي با بيان اينکه با اجراي طرح انتقال آب بهشت‎آباد 60 درصد از جمعيت استان چهارمحال و بختياري تحت‌الشعاع اثرات اين طرح قرار مي‌گيرد، گفت: 80 درصد صنعت و 56 درصد از کل دشتهاي استان نيز در همين محدوده قرار دارد.

وي ادامه داد: خشک شدن چشمه‌ها و دشتهاي استان، افزايش مشکلات اجتماعي در حوضه مقصد و بالاگرفتن منازعات محلي و بين‌بخشي در خشکسالي‌ها و به مخاطره افتادن محيط زيست از جمله مشکلات ناشي از اين طرح انتقال آب است.

علي محمدي تونلهاي اجرا شده و در حال مطالعه بر رودخانه زاينده‌رود را تونلهاي شماره 1، 2 و 3 کوهرنگ، تونل چشمه لنگان، خدنگستان، تونل 1و2 گلاب، کوگانک و بازفت دانست.

عضو مرکز تحقيقات و آموزش کشاورزي و منابع طبيعي چهارمحال و بختياري با تاکيد بر انتقال اصولي و کارشناسي آب به استانهاي همجوار، اظهار کرد: در حالي که رودخانه زاينده‌رود دورانهاي خشکسالي را در طول تاريخ پشت سر گذاشته بايد مراقب بود تا طرحهاي غيراصولي حيات منطقه و اين رودخانه را به خطر نيندازد. علي محمدي خاطرنشان کرد: انتظار مي‌رود در استانهاي همجوار در رابطه با مصرف بهينه آب و صرفه‎جويي در آن دقت بيشتري شود چراکه طبق بررسيهاي انجام گرفته اگر در حدود 10 درصد در مصرف آب در استان اصفهان صرفه‌جويي شود ديگر نيازي به اجراي طرحهاي انتقال آب نيست. در سالهاي اخير اجراي تونلهاي انتقال آب از استان چهارمحال و بختياري مخالفتهاي شديد از سوي گروههاي مردم‌نهاد و مردم و مسئولان اين استان را به دنبال داشته است.


 ‏ برگزاري چهارمين ملاقات مردمي مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان ‏‏‏ 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

تعداد 9 نفر ازکارکنان و مردم درچهارمين جلسه ديدار با مديرعامل شرکت برق منطقه‎اي خوزستان در سال جاري به بيان مسايل، ديدگاهها، مشکلات و خواسته‌هاي خود پرداختند.محمود جانقربان در اين ديدارها پس ازشنيدن اظهارات و براي رسيدگي به مشکلات ودرخواست هاي ملاقات کنندگان دستورهاي لازم را به معاونان و مديران شرکت دادند.

برگزاري ديدارهاي مردمي يکي از برنامه‌هاي کاري روابط عمومي شرکت برق منطقه‎اي خوزستان است که درراستاي تقويت ارتباطات درون و برون سازماني، تکريم ارباب رجوع و دريافت نقطه نظرات و همچنين بيان درخواستهاي ملاقات‌کنندگان بصورت حضوري از مديرعامل بوده و از ابتداي سال جاري همچون سالهاي گذشته اين ديدارها به طور مستمر ادامه داشته است.گفتني است روابط عمومي شرکت برق منطقه‎اي خوزستان روزانه پاسخگوي تعدادي از مراجعه‌کنندگان درون و برون شرکتي است و در برنامه ملاقات عمومي يادشده مواردي که در حوزه کاري روابط عمومي نباشد از طريق ملاقات عمومي متقاضيان با مديرعامل پيگيري مي‌شود.


 شهردار اصفهان در حاشيه افتتاح پروژه‎هاي منطقه8:
 شهرداري همزمان با اتمام پروژه‌هاي نيمه‌تمام، طرح‌هاي جديدي را كليد مي‌زند 

 اصفهان - راعي

شهردار اصفهان گفت: سرعت پروژه‌هاي شهري اصفهان بالا بوده و ما به تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام اكتفا نمي‌كنيم و درراستاي ايجاد پروژه‌هاي جديد نيز گام بر مي‌داريم.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دكتر مهدي جمالي‌ن‍ژاد در حاشيه افتتاح پروژه‌هاي شهرداري منطقه 8 در قالب طرح «هر هفته، چند افتتاح» در جمع خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي اظهار کرد: خوشبختانه سرعت پروژه‌هاي عمراني شهرداري اصفهان بالا بوده و با وجود شرايط اقتصادي فعلي و شيوه نامطلوب سرمايه‌گذاري در شهرها و روستاها، شرايط در اصفهان با مشاركت مردم و ساير سازمان‌ها مطلوب بوده و در حوزه‌هاي مختلف افتتاح پروژه‌ها را در دست كار داريم.

وي ادامه داد: با وجود اينكه بسياري از كلان‌شهرهاي كشور در حال تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام خود هستند اما در اصفهان همزمان با اتمام پروژه‌هاي نيمه‌تمام، طرح‌هاي جديد نيز كليد مي‌خورد و در اولين فرصت نيز افتتاح مي‌شود، البته در كنار اين فعاليت‌ها هم پروژه‌هاي محله‌محور ساخته مي‌شود كه بتواند به شهروندان كمك كند.

شهردار اصفهان تأكيد کرد: زمان‌بندي بسياري از پروژه‌هاي شهر بلند بود كه با توجه به شرايط، آن را كوتاه كرديم و خوشبختانه با شرايطي كه ايجاد شده سعي مي‌کنيم در کوتاه‌ترين زمان ممكن طرح‌ها را به اتمام برسانيم.

وي انجام پروژه‌هاي مختلف در مناطق محروم را يكي از رسالت‌هاي مهم شهرداري عنوان كرد و بيان داشت: محله‌هايي كه امروز دو فرهنگسرا و ذكرخانه شهيدان رضايي در آن افتتاح شد، به عنوان مناطق محروم به حساب مي‌آيد و به نوعي نياز به اين مکان‌هاي فرهنگي و تفريحي داشتند.

جمالي‌نژاد با اشاره به اهميت فعاليت در زمينه بانوان افزود: يكي از سياست‌هاي شهرداري ايجاد بانوكده‌ها و فرهنگسراهاي مختلف براي بانوان است كه از همين رو متناسب با اين هدف، فرهنگسراي فروغي امروز افتتاح شد.

وي با اشاره به اينکه در آينده‌اي نزديك نيز بانوكده‌اي در خيابان سروش افتتاح مي‌شود، عنوان کرد: خوشبختانه از اهداف مهم شهرداري فعاليت ويژه در زمينه بانوان بوده و از همين رو در برنامه سال آينده اهتمام ويژه‌اي نسبت به بانوان صورت گرفته است.

شهردار اصفهان درباره افتتاح زورخانه شهيدان رضايي خاطرنشان كرد: اين پروژه نيز در يكي از محلات محروم اصفهان افتتاح شد و اميدواريم با فعاليت در مناطق محروم بتوانيم ارتقاي شاخص كيفيت زندگي را در اين محلات شاهد باشيم و به نوعي فرهنگ شهروندي و مؤلفه‌هاي شهر ايراني اسلامي را در آن پايه‌گذاري كنيم.

وي به ضرورت فعاليت در تمام ابعاد زندگي مردم اشاره و اضافه کرد: سبد پروژه‌هاي عمراني استان متفاوت بوده و سعي شده پروژه‌ها در حوزه‌هاي مختلف همچون فرهنگي، اجتماعي، تفريحي و خدماتي به بهره‌برداري برسد.

شايان ذکر است؛ فرهنگسراي بانوان فروغي و ملک‌الشعراء بهار و زورخانه شهداي رضايي از جمله پروژه هايي بودند که در قالب طرح «هر هفته، چند افتتاح» در منطقه هشت مورد بهره‌برداري قرار گرفتند.


 فرماندار اردبيل:
 70 درصد نانوايي‌هاي اردبيل جوش شيرين مصرف نمي‌کنند 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

فرماندار اردبيل گفت: با آگاه‌سازي نانوايان بيش از 70 درصد نانوايان در توليد نان از جوش شيرين استفاده نمي‌کنند.جواد زنجاني در جلسه کارگروه مديريت اصلاح کيفيت آرد و نان در اردبيل اظهار کرد: ما هفته آينده و با حضور مسئولان استاني شاهد بهره‌برداري از چهار واحد نانوايي چند منظوره در اردبيل خواهيم بود تا اين مجموعه‌هاي نانوايي با توليد متنوع نان زمينه رضايتمندي مردم را فراهم آورند.وي ادامه داد: به منظور ارتقاي کيفيت نان‌هاي توليدي و رفاه حال شهروندان توسعه و گسترش نانوايي‌هاي چند منظوره از سياست‌ها و اولويت کاري فرمانداري است.

وي با تأکيد بر لزوم افزايش نظارت و بازرسي از نانوايان، اضافه کرد: تا پايان مهر ماه سال‌جاري بيش از 12 هزار و 466 مورد بازرسي از نانوايان انجام شده است.

فرماندار اردبيل تصريح کرد: ما با تدوام و جديت در اين کار قطعا در ارتقاي کيفيت نان گام‌هاي عملي برمي‌داريم به طوري که اين بازرسي‌ها تمام نانوايان صرف نظر از سهميه‌پز يا آزادپز را شامل مي‌شود.زنجاني، حفظ سلامت مردم در اين حوزه را بسياري جدي و حياتي عنوان کرد و گفت: جلسات کارگروه ارتقاء کيفيت به صورت هفتگي برگزار و تمام موارد بهداشتي در اين جلسات مورد بحث‌هاي کارشناسي قرار مي‌گيرد.


 خبــر 

 مديرکل ارشاد اردبيل بيان کرد؛

فعاليت 6 هزار نفر در بخش فرهنگ و هنر اردبيل

اردبيل – خبرنگار آفرينش

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل از فعاليت 6 هزار نفر از جوانان فعال و خوش فکر اردبيلي در مجموعه فرهنگي و هنري استان اردبيل خبر داد.

، سيد ناصر اسحاقي در جلسه شوراي اداري استان با بيان اينکه در حال حاضر 104 موسسه فرهنگي و هنري، 58 نشريه و 12 خبرگزاري در سطح استان اردبيل فعاليت مي‌کنند، اظهار کرد: 120 کانون آگهي، 88 موسسه قرآني، 452 کانون فرهنگي تربيتي، 12 آموزشگاه موسيقي و 12 انجمن تئاتر و هنرهاي تجسمي در استان اردبيل فعال است.

وي با بيان اينکه در اين موسسات فرهنگي در بخش فعاليت مثبت و اشتغالزايي مناسب فرهنگ و ارشاد اسلامي استان جايگاه مناسبي را به دست آورده است، گفت: در حوزه فعاليت‌هاي قرآني نيز جزو پنج استان برتر کشور هستيم که از سوي شوراي عالي فرهنگي مسئولان اين استان مورد تجليل و تکريم قرار گرفتند. مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل از فعاليت 6 هزار نفر از جوانان فعال و خوش فکر اردبيلي در مجموعه فرهنگي و هنري استان اردبيل خبر داد.

اسحاقي در پايان سخنان خود بيان کرد: ما در عين حال که به هنر متعهد و فاخر ارج نهاده و خواستار آن هستيم به ورود هنرمندان جوان، با خلاقيت و ايده‌هاي جديد اعتقاد راسخ داريم و بر اين باوريم اين حرکت‌ها مي‌تواند زمينه ايجاد تحول موثرتري را فراهم آورد.

در جشنواره نظام پيشنهادهاي صنعت آب کشور؛

کسب رتبه برتر توسط شرکت آبفاي جنوب‌غربي استان تهران

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

کوروش خوشحال معاون برنامه‌ريزي و منابع انساني شرکت آبفاي جنوب غربي استان تهران گفت: در دومين جشنواره نظام پيشنهادها درسطح شرکتهاي فعال درصنعت آب و فاضلاب کشور، شرکت آبفاي جنوب‌غربي بعنوان شرکت برتر معرفي و مورد تقدير قرار گرفت.

خوشحال افزود : درمراسم اختتاميه اين جشنواره که در سالن اجتماعات آبفاي مشهد مقدس برگزار شد دبيرخانه نظام پيشنهادات شرکت آبفاي جنوب‌غربي استان تهران به عنوان دبيرخانه برتر و عباس نوري به عنوان دبير برترمعرفي و مورد تجليل قرار گرفتند. در اين جشنواره، رضا گياهي معاون منابع انساني شرکت مهندسي آبفاي کشورضمن قدرداني از زحمات کليه عوامل و کارشناسان نظام پيشنهادها در صنعت آب و فاضلاب، بيان کرد: سرانه مشارکتي نظام پيشنهادها در ايران نسبت به کشورهاي پيشرفته از جايگاه پايين تري برخورداراست . وي تاکيد کرد:بايد با آسيب شناسي و رفع موانع، ارائه پيشنهادات با هدف افزايش مشارکت سازماني در راه اعتلا و افزايش کيفيت خدمات‌رساني صورت گيرد و زمينه‌هاي رضايتمندي هرچه بيشتر مشتريان بوجود آيد. گياهي با اشاره به مزاياي سامانه نظام پيشنهادها و مديريت مشارکتي، افزود : افزايش بهره‌وري،کاهش هزينه‌ها و افزايش درآمدها را مي‌توان به عنوان بخشي از مزاياي اين سيستم نام برد. وي با تاکيد بر لزوم تفکر درسازمانها گفت: نظام پيشنهادها براي بهبود عملکرد سازمانها طراحي شده، لذا بايد به زمان و نحوه پاسخگويي به پيشنهادها و همچنين سرعت عمل اجرا توجه خاصي شود.

مشكلات روستاهاي ساوجبلاغ در اثر عدم تعيين حدود حريم‌ها

ساوجبلاغ – محمد رنجبرکهن

به رغم اينکه جاذبه‎هاي توريستي و طبيعي روستاي کردان همواره مورد توجه گردشگران بوده اما متاسفانه اين همه جاذبه با بي توجهي به فراموشي سپرده مي‎شود.

عضو شوراي اسلامي شهرستان ساوجبلاغ با بيان مطلب فوق اظهار اميدواري کرد که متوليان گردشگري در جهت احياي بسترهاي توريستي بخش چندار به ويژه کردان تمهيداتي اتخاذ کنند.

وي گفت: روستاهاي ساوجبلاغ به ويژه بخش چندار از عدم تعيين حريم در رنج هستند و دهياران و شوراها برنامه‌هاي روشني براي خدمت‎رساني به حواشي خارج بافت نداشته و از اين رو مردم اين مناطق بامشکل مواجه مي‎شوند.

عباس کيايي با اشاره به اينکه کردان روستايي کهن و تاريخي ساوجبلاغ است که از گذشته خاستگاه مردان بزرگ استان البرز بوده است ادامه داد: به رغم اينکه جاذبه‎هاي توريستي و طبيعي روستاي کردان همواره مورد توجه گردشگران بوده اما متاسفانه اين همه جاذبه با بي توجهي به فراموشي سپرده مي‎شود. محمد سمائي رييس شوراي اسلامي کردان نيزدر اين بازديد گفت: کردان از روستاهاييست که براي توسعه عمراني وزيباسازي نيازمند حمايت مسوولين استاني وشهرستاني مي‌‎باشد . وي با تاکيد بر اين موضوع که کردان از روستاهاي حائز اهميت و استراتژيک استان است که شاهراه مواصلاتي روستاهاي بخش چندار به مرکز ساوجبلاغ بوده وروزانه توريستهاي بسايري براي تفريح وبازديد ازاين روستا عبور مي‌نمايند لذا خواهشمنديم در زيباسازي واقدامات رفاهي عمراني اين روستا مارا ياري نمايند، ادامه داد:اعضاي شورا با تعامل و همدلي، خدمت به اهالي روستا را مهمترين هدف خود قرار داده اند وبا اجراي اقداماتي تاکنون سعي نموديم توسعه رفاهي عمراني را براي ايشان فراهم کنيم.


 در استان 

 نماينده شهرداران کشور تاکيد کرد؛

اعمال ابلاغيه زيست‌محيطي رهبري در برنامه و بودجه سال 95 شهرداري‌ها

تبريز - توفيقي

نماينده شهرداران کشور بر لزوم اعمال سياست‌هاي ابلاغي از سوي رهبر معظم انقلاب در مورد محيط زيست در برنامه و بودجه سال 95 شهرداري‌هاي کشور تاکيد کرد.

صادق نجفي در جمع کارشناسان برنامه‌ريزي شهرداري تبريز اظهار داشت: ايجاد نظام يکپارچه ملي محيط زيست، مديريت هماهنگ و نظام‌مند منابع حياتي، جرم‌انگاري تخريب محيط زيست، تهيه اطلس زيست‌بوم کشور، تقويت ديپلماسي محيط زيست، گسترش اقتصاد سبز و نهادينه‌سازي فرهنگ و اخلاق زيست محيطي از جمله محورهاي ابلاغيه رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

وي ادامه داد: با نگاه دقيقي به اين محورها، مي‌توان به جرات گفت تحقق هر يک از مفاد ابلاغي، حلال مشکلاتي است که امروز شهرداري‌ها در حوزه‌هاي مختلف با آن‌ها دست به گريبان هستند. نجفي با اشاره به پيوستگي موضوعات زيست‌محيطي در کلان‌شهرهاي کشور اظهار داشت: براي رسيدن به شاخص‌هاي ايده‌آل اين حوزه، نيازمند برنامه‌ريزي‌هاي کوتاه‌مدت، ميان‌مدت و بلند مدت هستيم. برنامه‌هايي که از سويي مستلزم توسعه حمل‌ و‌ نقل عمومي و انتقال واحدهاي صنعتي به خارج از شهرها است و از سوي ديگر، نيازمند اصلاح برخي رفتارهاي شهروندي است.

رأي اعتماد هيأت وزيران به استانداران جديد قزوين و سمنان

قزوين - خردمند

شتاب بخشيدن به پيشرفت استان، پيگيري سياستها و برنامه‌هاي دولت،جذب سرمايه گذاري، استفاده از همه ظرفيت‌ها در دوران پساتحريم، فراهم کردن بستر انتخابات باشکوه از اولويتهاي استاندار جديد قزوين باشد.

به گزارش خبرنگار روزنامه آفرينش در استان قزوين،به نقل از پايگاه اطلاع‎رساني رياست جمهوري حجت‎الاسلام و‎المسلمين حسن روحاني رييس‌ جمهوري در جلسه هيات دولت با اشاره به رأي اعتماد هيأت وزيران به استانداران جديد قزوين و سمنان خطاب به آنان اظهارداشت: انتظار مردم اين است که با حضور شما در اين استان‌ها، پيشرفت استان و حل مسايل و مشکلات شتاب بيشتري پيدا کند.

دکتر روحاني افزود: براساس تجربه داخلي و بين‌المللي،‌ راه پيشرفت و توسعه کشور از مسير بهره‌گيري حداکثري از توان و نيروي مردم و مشارکت فعال بخش خصوصي مي‌گذرد.رييس‌ جمهوري با يادآوري اين نکته که به هر ميزان درآمدهاي مختلف دولت افزايش پيدا کند، همچنان براي کشور بزرگي مانند ايران و مسايل و مشکلاتي که با آن روبرو است ، کافي نيست، گفت: حضور فعال بخش خصوصي، مشارکت عموم مردم و جذب سرمايه خارجي با توجه به مسايل و مشکلات موجود، از ضروريات است. دکتر روحاني ادامه داد: علاوه بر اين، روابط حسنه با دنيا و مبنا قرار دادن تعامل سازنده در مناسبات بين‌المللي لازمه توسعه و پيشرفت کشور است. البته اين به آن معنا نيست که با هيچ کشوري مشکل نداشته باشيم اما مبناي ما تعامل با دنيا و روابط حسنه با کشورهاي ديگر است.

رييس‌ جمهوري از استاندار به عنوان نماينده عالي دولت در هر استان ياد کرد و تصريح نمود: استانداران بايد از همه ظرفيت‌ها براي تحقق سياست‌هاي دولتي استفاده کنند.

دکتر روحاني در ادامه، با تأکيد بر اينکه رأي مردم به دولت به معناي رأي به سياست‌ها و برنامه‌هاي دولت است، رضايت واقعي مردم را در گرو تحقق همين برنامه‌ها دانست.

نماينده مردم دماوند و فيروزکوه در مجلس تاکيد کرد؛

لزوم تسريع در اجراي طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب شرق استان تهران

دماوند - ايرج صادقعلي

نماينده مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي بر لزوم تسريع در اجراي طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب شرق استان تهران تأکيد کرد.

حميدرضا مشهدي‌عباسي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به اجراي طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب شرق استان تهران اظهار کرد: طرح جمع‌آوري فاضلاب يکي از ضرورت‌هايي به حساب مي‌آيد که بايد 10 يا 15 سال گذشته در اين منطقه پيگيري و اجرا مي‌شده است.

وي درباره علت اهميت طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب شرق استان تهران تصريح کرد: يکي از دلايلي که بحث جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب را مورد اهميت قرار مي‌دهد، بحث آب‌هايي است که براي شرب شهر تهران استفاده مي‌شود و همين مهم است که ضرورت پيدا مي‌کند تا به آبريزها و سدهاي تأمين‌کننده پايتخت از نظر بهداشتي توجه بيشتري شوند. نماينده مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس در خصوص طرح‌هاي آبريز شرق استان تهران نيز بيان کرد: يکي از طرح‌ها براي آبريزهاي بالادست شرق استان تهران به‌طور کلي تا فيروزکوه، طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب اين منطقه است.

تأخير در اجراي فاضلاب شرق استان تهران

مشهدي عباسي ادامه داد: در نقاط و شهرهاي مختلف کشور طرح جمع‌آوري شبکه‌هاي فاضلاب انجام‌شده، اما اولويت با اين شهرها نبوده است و با توجه به نزديکي شهرستان دماوند به پايتخت و وجود بحران آب، ضرورت داشت که اين اقدام سال‌ها قبل صورت مي‌گرفت و اکنون تصميم‌‌گيري صورت پذيرفته و اجراي اين طرح مهم به‌زودي انجام مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي