جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5148


«خانه اي در خيابان چهل و يکم » کليد خورد


ادامه فيلمبرداري " عاليجناب "


فيلم جديد "مهرجويي" كليد مي خورد


دنياي هنرمندان


ميز خبر


خبر هنري


 «خانه اي در خيابان چهل و يکم » کليد خورد 

 
فيلم "خانه اي در خيابان چهل و يکم" با نام قبلي "خانه يحيي" به کارگرداني حميدرضا قرباني، به تازگي در تهران کليد خورده است.به گزارش آفرينش، اين فيلم اولين تجربه سينمايي حميدرضا قرباني است که پيش از اين فيلم تلويزيوني "سه ماهي" را كارگرداني كرده است.

فيلم "خانه اي در خيابان چهل و يکم" هفته گذشته با بازي سهيلا رضوي در لوکيشن اصلي اين فيلم آغاز شد و طي چند روز گذشته مهناز افشار و سارا بهرامي نيز جلوي دوربين رفته اند.در اين فيلم، مهناز افشار، علي مصفا، سهيلا رضوي، سارا بهرامي، آرش مجيدي و عليرضا کمالي به ايفاي نقش مي پردازند. همچنين ماني رحماني و مانيا عليجاني هم به عنوان بازيگران کودک در اين فيلم حضور دارند.ساير بازيگران:عليرضا نيکدل، بهناز نادري، بهزاد داوري، جمشيد صفري، مجيد رحمتي، بابک جعفريه، سارا نجفي، علي‌ سخنگو.


 ادامه فيلمبرداري " عاليجناب " 

 آفرينش:گروه توليد سريال "عاليجناب" در سومين ماه توليد خود روزهاي پركار و طولاني را در فرودگاه مهرآباد در هواي پاييزي تهران سپري مي کنند.

طبق برنامه از پيش بيني شده گفته مي شود تا هفته دوم آذر فيلمبرداري فاز اول اين ميني سريال 13قسمتي به پايان خواهد رسيد. در اين سريال با داستاني اجتماعي از زندگي دو رقيب در فضاي انتخاباتي روبرو هستيم كه چالش هاي زيادي را پشت سر ميگذارند و در اين ميان با اتفاقات و حوادث مختلفي روبرو مى شوند. پروژه به تهيه كنندگى مشترك مسعود ردايى و على حضرتى و نگارش و كارگردانى سام قريبيان جلوى دوربين رفته است.


 فيلم جديد "مهرجويي" كليد مي خورد 

 مهر: داريوش مهرجويي اعلام کرد فيلم جديدش با نام «سنتوري مرد پاييز» اوايل دي ماه جلوي دوربين مي‌رود.

داريوش مهرجويي با اشاره به جديدترين پروژه سينمايي خود گفت: «سنتوري مرد پاييز» در حال حاضر در مرحله پيش توليد قرار دارد و با توجه به اينکه ريتم کار و زندگي اين روزها بسيار کند است به همين دليل پيش توليد اين فيلم هم کمي طول کشيده است.

وي در پاسخ به اينکه آيا انتخاب بازيگران انجام شد؟ بيان کرد: حضور اکثر بازيگران در «سنتوري مرد پاييز» قطعي شده است اما ترجيح مي دهم درباره آن چيزي نگويم.


 دنياي هنرمندان 

پيمان قاسم خاني در سوداي كارگرداني

مريم اخوان صالح

پيمان قاسم‌خاني متولد 30 دي 1344 ، فيلمنامه‌نويس و بازيگر ايراني است. قاسم‌خاني در اکثر ساخته‌هاي مهران مديري به عنوان نويسنده و يا سرپرست نويسندگان در کنار او حضور داشته‌است.

قاسم‌خاني که در دانشکده اهواز آمار انفورماتيک خوانده‌است در سال 1370 به مرکز آموزش فيلمسازي باغ فردوس رفت و دوره فيلمنامه‌نويسي را در اولين مرکز گذرانده‌است. از جمله فيلمنامه‌هاي او: «من زمين را دوست دارم»، «بوي خوش زندگي» (بازنويسي)، «نان و عشق و موتور هزار» است که براي ابوالحسن داوودي و فيلمنامه «هتل» را نيز براي مرضيه برومند نوشته‌است.

او براي نوشتن فيلمنامه «دختري با کفش‌هاي کتاني» جايزه بهترين فيلمنامه‌نويسي را از خانه سينما دريافت کرد و بعد سناريو و سرپرست نويسندگي سريال «پاورچين» را بعهده گرفت. وي براي فيلمنامه فيلم مارمولک سيمرغ بلورين بهترين فيلمنامه را از جشنواره فيلم فجر دريافت کرده‌است.

در مصاحبه هايش خودش را خيلي جدي نمي گيرد و سعي مي كند كارشناسانه حرف نزند.

دليل فروتني افراطي اش را يا بايد در شوخ طبعي اش جست و جو كرد يا در رندي بي مثالش.

هيچ كس به اندازه او فيلم نامه پر فروش ننوشته و اين در حالي است كه شمار فيلم نامه هاي ساخته شده اش هنوز به رقم ده نرسيده است.

و هيچ كس نتوانسته به اندازه او با نوشته هايش براي سريال ها ‏ بيننده پاي تلويزيون بكشاند.

پس از بازي در عاشقانه ساخته عيرضا داود نژاد آن قدر از تصوير خودش بر پرده دل زده شد كه تا سال ها كسي نتوانست براي بازي در فيلمي متقاعدش كند.

با چهره جذابش به راحتي مي توانست براي خودش ستاره‌اي شود اما به هر دليلي از بازيگري گريزان بود و ترجيح داد همان فيلم نامه نويس درجه يك باقي بماند.

اما بالاخره به بازي در سن پترزبورگ رضايت داد و شواهد حاكي از اين است كه كار خوبي كرد!

در زندگي مشترك آقاي محمودي و بانو هم جلوي بازيگران بزرگ اصلا كم نياورد و سر اين يكي نشان داد فارغ از خوش چهرگي بازيگر قابلي هم هست.

اما باز هم در برابر پيشنهادهاي مكرر بازيگري مقاومت مي كند و ترجيح مي دهد صبر كند تا كوپنش را براي يك نقش خوب خرج كند.

فكر كارگرداني نخستين فيلم بلندش را هم در سر دارد و احتمالا به زودي به سر وقت اين مقوله هم خواهد رفت.

از آدم حسابي هاي سينماي ايران است، خلاص.


 ميز خبر 

 يکشنبه اول آذر ماه صورت گرفت؛

حضور مدير کل هنرهاي نمايشي در سومين اجراي « ترور»

مدير کل هنرهاي نمايشي و قائم مقام و معاون اجرايي مرکز عالي علمي کاربردي فرهنگ وهنر به همراه تعدادي ديگر از هنرمندان و مديران فرهنگي از سومين اجراي نمايش «ترور» در تالار اصلي تئاتر شهر ديدن کردند.

به گزارش آفرينش، مهدي شفيعي مديرکل هنرهاي نمايشي ، قادر آشنا قائم مقام و معاون اجرايي مرکز عالي علمي کاربردي فرهنگ وهنر، شهرام کرمي مدير امور نمايشي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، پيمان شريعتي معاون اجرايي اداره کل هنرهاي نمايشي از جمله افرادي بودند که يکشنبه اول آذر ماه با حضور در مجموعه تئاتر شهر از نمايش «ترور» به کارگرداني حميدرضا نعيمي در تالار اصلي ديدن کردند. مهمانان ويژه سومين اجراي نمايش « ترور» بعد از پايان اجراي اين اثر نمايشي همراه با پريسا مقتدي رييس مجموعه تئاتر شهر با حضور در پشت صحنه نمايش با کارگردان و عوامل اجرايي ديدار و با آنها پيرامون اجراي اين نمايش گفتگو کردند.

نمايش « ترور» به نويسندگي و کارگرداني حميدرضا نعيمي هر روز غير از شنبه ها ساعت 19 با بازي بهزاد فراهاني، يکتا ناصر، فريد قبادي، بهناز نازي، سعيد داخ، يعقوب صباحي، محمد ساربان، کاظم هژيرآزاد، کتانه افشاري‌نژاد، نقي سيف‌جمالي، سياوش چراغي‌پور، امير مهدي کيا، بهروز پوربرجي، رضا جهاني، بهنام شرفي، شقايق فتحي، سروش کريمي نژاد، پيروز ميرزايي، مهرداد خاني، محمد نژاد، شقايق پور علي، نيکي ابراهيم شاه، شيما جعفرزاده، هليا کريمي، نسرين پرهام در تالار اصلي تئاتر شهر به صحنه مي رود.


 خبر هنري 

 پخش "موسيقي ايراني"از راديو تهران

برنامه " موسيقي ايراني" برنامه اي براي اهالي ودوستداران موسيقي است که با رويکرد توجه به موسيقي ملي، شناخت و معرفي آواهاي اصيل ايراني از راديو تهران پخش مي شود. به گزارش آفرينش، مهم ترين هدف پخش موسيقي ايراني، معرفي و شناخت موسيقي سالم و ايجاد فضايي براي درک شعر و موسيقي ايراني است.

همچنين، اين برنامه با معرفي آثار شاخص اساتيد به همت برنامه سازان شبکه راديويي تهران هر روز جز جمعه ها، از ساعت 23 با پخش موسيقي هاي سنتي تقديم مخاطبان مي‌شود. شنوندگان راديو تهران مي توانند در اين ساعت از موج اف.ام رديف 94 مگاهرتز شنونده موسيقي هاي اصيل و سنتي ايراني از خوانندگان بنام کشور باشند.

جشنواره بين‌المللي فيلم100 ميزبان فيلم‌سازان المپيادي

منتخبي از آثار خيلي كوتاه نخستين المپياد فيلم‌سازي نوجوانان در بخشي ويژه و با اين عنوان در جشنواره بين‌المللي فيلم 100 ثانيه‌اي به نمايش درمي‌آيند.

به گزارش آفرينش، طي تفاهم به عمل آمده ميان مسئولان جشنواره بين المللي فيلم‌هاي 100 ثانيه اي و جشنواره فيلم كوتاه تهران قرار است، منتخبي از آثار خيلي كوتاه نخستين المپياد فيلم‌سازي نوجوانان در بخشي ويژه و با اين عنوان در جشنواره فيلم 100 كه اسفندماه برگزار مي شود به نمايش درآيند. اين گزارش مي افزايد: آثار المپياد فيلم‌سازي نوجوانان با همكاري انجمن سينماي جوانان ايران در سطح استان هاي كشور توليد شده است كه هدف از راه اندازي آن، حضور فعال نوجوانان مستعد و علاقه‌مند به فيلم‌سازي و كشف استعدادهاي نهفته آنان و همچنين يافتن ايده‌هاي ناب و جديد در عرصه سينماي نوجوانان است. يادآور مي شود، آخرين مهلت ارسال اثر دهمين جشنواره بين المللي فيلم هاي 100 ثانيه اي 25 دي ماه 94 در نظر گرفته شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي