جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5148

پاسخ محمدرضا داورزني در خصوص شايعات مطرح شده
لوزانو براي عقد قرارداد به ايران مي‌آيد


خبــر


گوناگون از ورزش


 پاسخ محمدرضا داورزني در خصوص شايعات مطرح شده
 لوزانو براي عقد قرارداد به ايران مي‌آيد 

 
رئيس فدراسيون واليبال در واکنش به اين اظهار نظر لوزانو که هنوز با ايران قراردادي امضا نکرده است، گفت: در فاصله زماني که بازي‌هاي اروپايي برگزار مي شود لوزانو براي عقد قرارداد به ايران مي آيد.محمدرضا داورزني در نشست خبري که بعد از ظهر ديروز دوشنبه در هتل آکادمي فوتبال برگزار شد با اشاره به نقش سرمربي در ايجاد آرامش تيم گفت: در تيم نقش انگيزه بسيار مهم است ولي اگر اين کار صورت نگيرد و مربي با خودش مشکل داشته باشد يا در ايجاد ارتباط با مشکل مواجه شود و تعامل خوبي با ديگر اعضاي کادر فني بوجود نيايد که تيم نمي تواند موفق عمل کند. يکي از سوالاتي که در جلسات مختلف مطرح شده بود اين بود وقتي نيمکت تيم ما آرامش نداشته باشد چطور تيم مي تواند به آرامش برسد؟

وي ادامه داد: ما هم از تلويزيون بازي‌ها را مي ديدديم و از خودمان مي پرسديدم که چرا در فلان صحنه سعيد معروف به مربي مي گويد تعويض کن! تيم ملي شادابي قبلي را نداشت که همه اينها به نيمکت تيم بر مي گشت. در همه ورزش هاي گروهي کاپيتان با سرمربي تعامل دارد و اگر اين اتفاق نيفتد تيم به مشکل بر مي خورد. شما بازي‌ها را مي ديديد که يک جايي سعيد فعال بود و جاي ديگر نه. اين مشکلات در تيم ملي وجود داشت.

رئيس فدراسيون واليبال افزود: ما بحث هاي مختلفي با کواچ داشتيم. حتي درباره بازي تدارکاتي با آمريکا هم بحث داشتيم. به جرات در دوران کواچ هيچ بازيکني را فدراسيون به آقاي کواچ تحميل نکرده بود. سرمربي تيم ملي اختيار تام در انتخاب بازيکن داشت. اگر دقت مي کرديد در آن تيم چندين بازيکن حضور نداشتند ولي باز هم به نظر سرمربي احترام گذاشتيم.

داورزني در خصوص انتخاب همکاران کواچ نيز گفت: ما در خصوص همکاران وي هم هيچ وقت نگفتيم که کدام مربي روي نيمکت بنشيند يا فلان مربي نباشد. تنها به وي مي گفتيم که نگران اين هستيم کادر انتخاب شده توانايي لازم را براي کمک به سرمربي نداشته باشد. حتي دوستان مثال مي زدند که تيم صربستان را ببينيد که گربيچ از چه کسي روي نيمکت استفاده مي کند يا کادري که آنتيگا براي تيم ملي لهستان برگزيده است.

وي در بخشي از صحبت هايش درباره انتخاب سيچلو در کنار لوزانو گفت: ما به اين دليل که سيچلو سه سال در واليبال ايران کار کرده بود وي را انتخاب کرديم. از طرفي بازيکنان هم عملکرد وي را قبول دارند. ايشان کمک بسيار خوبي است و مي‌تواند واقعا به لوزانو کمک کند. در جلساتي که برگزار کرديم به اين نتيجه رسيديم ترکيب لوزانو و سيچلو مي تواند براي تيم ملي ايران خوب باشد. با اين حال راضي نشديم و از افشاردوست خواستيم به همراه خوش خبر از نزديک تمرينات و بازي‌هاي تيم باشگاهي لوزانو را ببينند تا ديسيپلين وي را زير نظر بگيرند.

رئيس فدراسيون واليبال با بيان اينکه رسيدن به اين مرحله براي ما دشوار بود گفت: ما در سه مرحله براي رسيدن به هدف خود تلاش کرديم. در مرحله اول سال 2008 بود که با زوران گاييچ حمله کرديم به هدف خودمان. در مرحله دوم به نتايج خوبي رسيديم و در مرحله سوم نتايج تمام تيم هايي که با آنها بازي داريم را زير نظر گرفتيم و نتايج آنها براي ما مهم بود که اينگونه شد.

داورزني درباره اينکه چه زماني قرارداد رسمي با لوزانو امضا خواهد شد، بيان کرد: در فاصله زماني که مسابقات اروپايي برگزار مي شود لوزانو براي عقد قرارداد به ايران سفر خواهد کرد. آنها خودشان سعي بر اين دارند هر چه سريعتر قرارداد امضا شود.


 خبــر 

 کرار خيال استقلال را راحت کرد

ديگر به ايران برنمي‌گردم

هافبک عراقي استقلال ديگر نمي‌خواهد به ايران برگردد و از طريق مديربرنامه‌هايش پيگير فسخ قرارداد خواهد بود.

بر خلاف صحبت‌هاي ضد و نقيض مسئولان استقلال، کرار اعلام کرده ديگر قصد بازگشت به ايران را ندارد. قرار است مديربرنامه‌هاي کرار به باشگاه استقلال برود، کارهاي اداري براي فسخ قرارداد را انجام بدهد و بعد هم او با يکي از تيم‌هاي عراقي (احتمالا نيروي هوايي) قرارداد ببندد. البته همه اين‌ها، مشروط به اين است که اين بار هافبک جنجالي استقلال روي حرفش بماند. کرار که مثل هميشه از دست مسئولان استقلال عصباني است، بر خلاف گفته‌هاي چند هفته قبلش در تلويزيون عراق به تسنيم گفته نه تنها در استقلال که ديگر در هيچ تيم ايراني بازي نخواهد کرد: «استقلالي‌ها آنقدر من را اذيت کردند که تصميم گرفتم تا آخر عمرم در ايران بازي نکنم. به چه دليلي بايد به ايران بيايم؟ مديربرنامه‌هايم کارهايم را انجام مي‌دهد. حالا من هستم که نمي‌خواهم ديگر در استقلال بازي کنم.» او از توهين‌هاي طرفداران استقلال در صفحه اينستاگرامش هم ناراحت است: «کدام بازيکن استقلال سابقه قهرماني آسيا را دارد؟ چه کسي عنوان سومين بازيکن برتر آسيا را دارد؟ من سال 2009 سومين بازيکن برتر آسيا شدم. نمي‌دانم چرا برخي از هواداران استقلال در صفحه اينستاگرام به من ناسزا مي‌گويند. مدام مي‌گويند کرار در حاشيه است ولي پيش خودشان سوال نمي‌کنند که چرا نمي‌خواهم در استقلال بازي کنم؟ مسلماني کجا رفته است که به من ناسزا مي‌گويند؟ پدرم شيخ است و از من مي‌پرسد که چرا ايراني‌ها به تو ناسزا مي‌گويند. من هم گفتم که به خاطر باشگاه استقلال ناسزا مي‌شنوم.»

مظلومي ريسک نمي‌کند

استقلال با تمام قوا مقابل نفت

رسيدن جام حذفي به مراحل پاياني، برنامه تيم‌هاي حاضر در اين تورنمنت را فشرده‌تر از قبل کرده و آن‌ها کار سختي براي رقابت همزمان در هر دو جام دارند. استقلال صدرنشين فعلي ليگ جمعه اين هفته روبروي فولاد قرار گرفت، چهارشنبه در جام حذفي با نفت بازي مي‌کند و دوشنبه هفته آينده مقابل سايپا قرار مي‌گيرد.

پرويز مظلومي که در اهواز خسرو حيدري، ابراهيمي و مجيدي را در اختيار نداشت مقابل نفت تهران ريسک نمي‌کند و با تمام قدرت به ميدان مي‌رود. آبي‌هاي تهران بعد از رويارويي با نفت، 5 روز فرصت آماده‌سازي براي بازي با سايپا در اختيار دارند و با توجه به برگزاري هر دو مسابقه در تهران، مظلومي و دستيارانش اين زمان را براي ريکاوري کافي مي‌دانند. نفت منصوريان که از موفقيت در ليگ نااميد شده هم با تمام ستاره‌هايش در جام حذفي بازي خواهد کرد.

علاقه آنجلوتي براي بازگشت به رئال

سرمربي ايتاليايي علاقمند به بازگشت به رئال مادريد است. کارلو آنچلوتي درباره آينده مربيگري‌اش گفت: امکان دارد در فصل آينده به رئال مادريد بازگردم، يا به چلسي و يا به پاري سن ژرمن بروم. در همه اين تيم‌ها دوست دارم مربيگري کنم.

سرمربي پيشين رئال مادريد درباره رابطه رونالدو با رافائل بنيتس اظهار کرد: من هفته گذشته با رونالدو صحبت کردم و هيچ چيزي درباره رابطه بدش با بنتيس نشنيدم.

او درباره نحوه چينش بازيکنان رئال مادريد توسط بنيتس گفت: زماني که من سرمربي تيم بودم نيز مي‌گفتند بازيکنان را فلورنتينو پرس در ترکيب اصلي قرار مي‌دهد. هر مربي بازيکني که مدنظرش است را در ترکيب اصلي قرار مي‌دهد.

آنچلوتي وضعيت رئال مادريد را پس از ال کلاسيکو که منجر به شکست سنگين چهار بر صفر شد بحراني نمي‌داند. او در اين رابطه اظهار کرد: مادريد تحت فشار است و براي من مشکل است که از بيرون درباره وضعيت رئال قضاوت کنم.

استيماچ: سبک فوتبال ذوب آهن با تيم‌هاي ديگر ايران متفاوت است

سرمربي سپاهان سبک فو‌تبا‌ل ذوب آهن را با تيم‌هاي ديگر ايران متفاوت مي‌داند. ايگور استيماچ ،سرمربي تيم فو‌تبا‌ل سپاهان در کنفرانس خبري پيش از بازي نيمه نهايي جام حذفي در خصوص ‌مقابل ذوب آهن، گفت: به ما گفته شده که برد مقابل ذوب آهن آسان نيست. سبک فو‌تبا‌ل ذوب آهن با مابقي تيم‌هاي ايراني متفاوت است و از خط دفاعي و کناري حمله‌اي و استقامتي کار مي‌کند.

وي افزود: اميدوارم با توجه به اهميت بازي براي هر دو باشگاه، شهر و منطقه حمايت‌هاي هو‌اد‌ا‌ران را داشته باشيم. بعد از برد مقابل نفت تهران جو مثبت در تيم و رختکن وجود دارد و همه به بازي مقابل ذوب آهن خوش بين هستند. بر اساس اطلاعات و آمار و آناليز‌هايمان ذوب آهن يکي از بهترين تيم‌هاي ايران است. سعي مي‌کنيم بازي خوبي مقابل آنها به نمايش بگذاريم و با نظم و تمرکز در بازي از حداکثر توانمان براي برد استفاده کنيم. ما هم تيم سپاهان هستيم و انتظار هو‌اد‌ا‌ران از ما پيروزي است. از اين جهت خود را آماده کرده‌ايم.

استيماچ افزود: اکثر بازي‌هاي آنها را بررسي کرده‌ايم . سطح بازي آنها بعد از بازي‌هايي که مصدوم داشتند متفاوت شده است. بازيکناني همچون رجب زاده و کامراني بازيکنان با کيفيت و با تجربه‌اي هستند. مهم اين است که بتوانيم آنها را کنترل کنيم و با مهار آنها فضا را در اختيار مهاجمان خود قرار دهيم تا بازي را خوب به جريان بيندازند.

سرمربي تيم فو‌تبا‌ل سپاهان در ادامه در خصوص غيبت عبدالله کرمي و استفاده از علي احمدي، خاطر‌ نشان کرد: علي احمدي هنوز شرايط ايده‌آل را ندارد و بايد شرايط سازگار خود را طي کند. روند درماني ايشان هنوز ا‌د‌ا‌مه‌ دارد و در صورت رسيدن به شرايط ايده‌آل از او استفاده خواهيم کرد. هادي عقيلي و عبدالله کرمي دو هافبک ما هستند. پشت سر آنها بازيکنان جواني قرار دارند که نياز شديد به حضور علي احمدي در اين پست داريم که قطعا بعد از بازگشت احمدي به تيم، وي شرايط اين را دارد که در هر جاي زمين بازي کند و شرايط بازي را به سود سپاهان به پايان برساند.


 گوناگون از ورزش 

 چهارمين قهرماني جوکوويچ در تور جهاني تنيس

نواک جوکوويچ، تنيسور شماره يک جهان توانست براي چهارمين بار پياپي قهرمان فينال تور جهاني (ATP) شود. نواک جوکوويچ توانست با نتيجه‌ دو بر صفر، راجر فدرر سوئيسي را شکست دهد. اين مسابقه در دو ست با نتايج 6 – 4 و 6 – 3 به پايان رسيد. با اين پيروزي، جوکوويچ که تا به حال 10 بار قهرمان گرند اسلم شده است، فصل درخشان خود را تکميل کرد. فدرر که در بخش گروهي اين مسابقات، جوکوويچ را شکست داده بود، اين بار حرفي براي گفتن نداشت. جوکوويچ در نيمه نهايي تور جهاني نيز توانسته بود نادال را شکست دهد. اندي ماري نيز بعد از گذراندن مسابقات امسال به عنوان تنيس باز شماره دو جهان ارزيابي شد.

سرجي روبرتو؛ کشف بزرگ لوئيس انريکه

سرجي روبرتو اگر بهترين بازيکن ال کلاسيکو نبود، بي شک يکي از سه مرد برتر بارسلونا در ميدان به حساب مي آمد. وقتي فصل جديد شروع شد، کمتر کسي تصور مي کرد که سرجي روبرتو بتواند حتي در نيمي از بازي هاي بارسا فرصت حضور در ميدان را پيدا کند اما مصدوميت غيرمنتظره ي دني آلوس سبب شد تا انريکه از روبرتو در جناح راست، بجاي ستاره برزيلي خود استفاده کند. نمايش روبرتو در مقابل بيلبائو متقاعد کننده بود و انريکه ترجيح داد او را در پست دني آلوس حفظ کند.

پس از بازگشت آلوس، روبرتو به نيمکت تبعيد شد ولي اين بار مصدوميت مسي بار ديگر روبرتو را به ميادين بازگرداند. انريکه با تغيير سيستم تيمش به 2-4-4، روبرتو را در ميانه زمين بکار گرفت و اين بار او در پست اصلي خود، نمايش هايي درخشان تر ارائه داد.

تا بدينجاي فصل، سه بازي استثنايي از روبرتو مشاهده کرده ايم. در پيروزي 2-1 بارسا بر اتلتيکو در ويسنته کالدرون، تساوي 1-1 در زمين رم و نيز پيروزي 4-0 دو روز پيش بارسا بر رئال در برنابئو.اگر زماني فان خال جواناني چون ژاوي، اينيستا، پويول و والدس را به تيم اول بارسلونا تزريق کرد؛ اگر رايکارد مسي را به دنياي فوتبال معرفي کرد و اگر گوارديولا به پدرو، پيکه، بوسکتس و تياگو ميدان داد؛ سرجي روبرتو را نيز مي توان اولين کشف لوئيس انريکه از زمانيکه هدايت بارسلونا را بر عهده گرفته بدانيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي