جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5155

نماينده رباط كريم و بهارستان:
بهارستان با جمعيت 700 هزار نفري يک تخت بيمارستاني ندارد

فرماندار کرج در جلسه تقدير از کتابداران:
کتابخواني، يكي از شاخص‌هاي توسعه است

با هدف معرفي فرصت‌هاي سرمايه‎گذاري کاشان؛
فرش قرمز ديپلماسي اقتصاد شهري شهرداري کاشان؛ براي رايزنان بازرگاني


در استان


خبــر


 نماينده رباط كريم و بهارستان:
 بهارستان با جمعيت 700 هزار نفري يک تخت بيمارستاني ندارد 

 بهارستان - ذبيح ا... اصغري

بهارستان با جمعيت 700 هزار نفري يک تخت بيمارستاني ندارد و پيگيري راه‎اندازي بيمارستان، مرکز بهداشتي و درماني از دستاوردهاي حضور هيأت دانشگاه علوم پزشکي ايران به بهارستان و رباط کريم بود.

به گزارش خبرنگار ما در جريان سفر يک روزه هياتي از دانشگاه علوم پزشکي ايران به شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان، روند پيشرفت فيزيکي عمليات ساختمان‌سازي تنها بيمارستان شهرستان بهارستان و تجهيز و بهره‌برداري آن از سوي دانشگاه علوم پزشکي کشور و هم چنين آماده‌سازي و مکان‎يابي بيمارستان 200 تخت خوابي نسيم‌شهر که وعده آن را وزير بهداشت داده است، مورد بازديد کارشناسي قرار گرفت.

حضور اين هيات که متشکل از رئيس داشگاه علوم پزشکي و دو تن از معاونتهاي دانشگاه بود، مي‌تواند به عنوان يک نقطه عطف در راستاي برداشتن گامي بلند در حوزه بهداشت و درمان منطقه تلقي شود.

نماينده مردم شهرستان رباط کريم و بهارستان در مجلس شوراي اسلامي در اين بازديد يکي از دغدغه‌ها و مطالبات به حق مردم را تکميل و بهره‌برداري از اين بيمارستان و احداث بيمارستان 200 تختخوابي در نسيم‎شهر برشمرد و گفت: شهرستان بهارستان با داشتن جمعيتي بالغ بر 700 هزار نفر متاسفانه از داشتن يک تخت بيمارستاني در حريم پايتخت محروم است.

ابراهيم نکو اظهار داشت: بخش گلستان يکي از شهرهاي پرجمعيت جهان محسوب مي‌شود ولي به لحاظ داشتن سرانه‌هاي عمومي، آن هم در حريم پايتخت از دورافتاده‌ترين مناطق محروم، محرومتر است.

وي همچنين با اعلام اينکه امروز دولت تدبير و اميد با عزم جدي وارد شده تا اين گونه محروميتها را بزدايد، گفت: از دولت تدبير و اميد انتظار داريم که با يک نگاه کارشناسي به اين شهرستان که در واقع گلوگاه اصلي مرکز پايتخت کشور و از طرفي در حريم فرودگاه بين‌المللي حضرت امام قرار گرفته ورود پيدا کند.

نايب رئيس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي همچنين با اشاره به نهايي شدن طرح تنها بيمارستان دولتي شهرستان بهارستان افزود: مردم صبور و قدرشناس منطقه، سالها است چشم انتظار بهره‎برداري از اين مرکز درماني مي‎باشند و اين يک مطالبه بر حق و قانوني است که انتظار مي رود با تلاشهاي بي وقفه بتوان در دهه فجر امسال آن را به مردم اهدا کرد.

وي در ادامه با اشاره به وعده وزيربهداشت و درمان آموزش پزشکي براي صدور مجوز احداث بيمارستان 200 تختخوابي نيز يادآور شد: امروز يکي ديگر از مطالبات به حق مردم فهيم نسيم‌شهر نيز با حضور رياست دانشگاه علوم پزشکي و همت اعضاي شوراي شهر و شهردار نسيم‎شهر به منظور تخصيص زمين مناسب براي ساخت اين مرکز در دستور ويژه قرار گرفت که به زودي شاهد کلنگ‌زني آن خواهيم بود.

در اين نشست تخصصي، فرماندار شهرستان رباط کريم گفت: خوشبختانه مجموعه شهرستان در راستاي ارتقاي سرانه بهداشت و درمان مصمم بود و توانست با همراهي و پيگيريهاي مجدانه نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي دستاوردهاي قابل ملاحظه را نصيب شهرستان کند.

علي بيگي تخصيص اعتبار کلي براي ساخت چهار مرکز بهداشت و درمان با 16 پايگاه بهداشتي يکي از اقدامات تاريخي و ماندگار براي پرند برشمرد و اظهار داشت: ساخت چهار مرکز بهداشتي و 16 پايگاه بهداشتي خود مي‌تواند تحول عظيمي را در اين شهر در پي داشته باشد.

رييس دانشگاه علوم پزشکي ايران نيز در حاشيه اين بازديد گفت: وزارت بهداشت بودجه مورد نياز به منظور ساخت چهار مرکز بهداشتي به همراه 16 پايگاه بهداشتي را به دانشگاه علوم پزشکي لحاظ کرده که با عزم جدي مسئولين شهرستان بويژه نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي زمين مورد نظر تامين و در حال مکان‌يابي آن هستيم.

يحيي‌پور؛ شهردار پرند نيز در اين بازديد قول مساعد داد که همکاري تنگاتنگي با مجموعه مرکز بهداشت و درمان به عمل خواهد آورد.


 فرماندار کرج در جلسه تقدير از کتابداران:
 کتابخواني، يكي از شاخص‌هاي توسعه است 

 کرج - خاکپور

معاون استاندار البرز و فرماندار ويژه شهرستان کرج، در جلسه تکريم و تقدير از کتابداران و مسئولين کتابخانه‎هاي شهرستان کرج گفت: يکي از شاخصه‌هاي توسعه در جوامع امروزي، ميزان سرانه مطالعه و کتابخواني در آنهاست.

چرا که جامعه کتابخوان از بسياري از آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگي در امان خواهد بود. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان کرج،"محمد تقي ايراني"، در اين جلسه که با حضور رئيس اداره کتابخانه‎هاي شهرستان کرج و کتابداران و مسئولين کتابخانه‎هاي تجليل شده در کشور و استان البرز تشکيل شده بود، ضمن قدرداني و تکريم کتابداران و مسئولين کتابخانه‎هاي شهرستان کرج گفت: اگر مي خواهيم جامعه‌اي داشته باشيم که به صورت حرفه اي کتابخوان باشد، بايد به صورت جهادي عمل کنيم و تمامي فعالين حوزه کتاب و کتابخواني براي انجام اين مهم در کنار يکديگر و با برنامه ريزي منسجم عمل نمايند.

وي با اشاره به ضرورت ترويج مطالعه فراتر از کتب درسي و دانشگاهي تاکيد کرد: بايد علاوه بر بالا بردن سرانه مطالعه در جامعه، به دنبال ترويج کتاب خواني فراتر از مطالعه کتب درسي و دانشگاهي در ميان دانش آموزان و دانشجويان باشيم.

فرماندار کرج اضافه کرد: اداره جامعه بدون مطالعه و بصورت خام کار دشواري است و هرچه بتوانيم فرزندان مان را تشويق به مطالعه کنيم آسيبهاي اجتماعي کمتر خواهد بود. وي اضافه کرد: امروز اکثر کتابخانه‎هاي ما تبديل به قرائت خانه هايي شده اند که براي مطالعه کتب درسي مورد استفاده قرار مي گيرند و با پايان دوره تحصيلي، افراد نسبت به مطالعه علاقه اي از خود نشان نمي دهند. لذا بايد با معرفي کتاب هاي مفيد و با تنوع گسترده، علاقمندي در بين افراد جامعه ايجاد شود.ضمن اينکه مي بايست براي ترويج کتابخواني در تمام سال برنامه داشته باشيم ، نه فقط در هفته کتاب.


 با هدف معرفي فرصت‌هاي سرمايه‎گذاري کاشان؛
 فرش قرمز ديپلماسي اقتصاد شهري شهرداري کاشان؛ براي رايزنان بازرگاني 

 کاشان - سيد حسين صدري

معاون اداري مالي شهرداري کاشان از ارائه فرصت‌هاي طلايي سرمايه‌گذاري اين شهرستان به رايزنان بازرگاني ايران در کشورهاي خارجي خبر داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بين‎الملل شهرداري کاشان، سيدحسين‎علي ابريشم گفت: اين بسته پيشنهادي با تسهيلات در اختيار رايزنان بازرگاني ايران در هشت کشور شانگهاي چين، ويتنام، تونس، عراق، استان بصره و کردستان عراق، قزاقستان و اندونزي براي افزايش حضور گردشگران و سرمايه‎گذاران و ايجاد کانال صادرات و توليدات اين منطقه به ساير نقاط جهان قرار مي‎گيرد.

وي بر لزوم برنامه‌ريزي براي رونق اقتصاد گردشگري و توسعه پايدار شهري با کمک اين رايزنان بازرگاني در قالب نشستهاي هم انديشي مشترک تاکيد کرد و افزود: با تعامل و همکاري با اين رايزنان گردشگري فصل جديدي در عرصه گردشگري کاشان و رونق اقتصاد منطقه رقم خواهد خورد.

ابريشم، با اشاره به اينکه توليد در کاشان در حد استان‌هاي برتر و در شاخص‌ها و رتبه‌هاي مختلف جزو 10 شهر اول کشور است، خاطرنشان کرد: اين شهرستان با موقعيت استراتژيک و راهبردي در ترانزيت شمال به جنوب و دردسترس و نزديک بودن به قطب‌هاي اقتصادي تهران و اصفهان رتبه 11 سرانه بودجه را در کشور دارد.

به گفته وي، تاسيس شرکت گردشگري منطقه فرهنگي کاشان نيز از ديگر اتفاقات خوشايند در گردشگري اين منطقه است که تحولات چشمگيري را در حوزه گردشگري به منصه ظهور خواهد رساند. معاون اداري مالي شهرداري کاشان، گفت : اين شرکت در ماموريتها و چشم‌اندازهاي خود با کمک رايزنان مي تواند در قالب برنامه‌هاي کوتاه مدت و بلند مدت بحث صادرات را رونق دهد و به تبع آن اقتصاد شهر را غني کند. ابريشم، با تاکيد بر اينکه غني شدن اقتصاد شهري در شهرداري‌ها، کاهش بيکاري و افزايش درآمدها را به همراه دارد، افزود: اشتغال، مهم‌ترين راهکار صادرات و غني‌سازي اقتصاد است.وي، ماموريت شهرداري‌ها در مسير تازه عرصه مباحث اقتصادي را که در ايران و شهرهاي دور و بازمانده است، يادآور شد و گفت: شهرداري‌ها بويژه شهرداري کلان‌شهرها که از چارچوب عرصه‌هاي عمراني خارج شده و به سمت مباحث اقتصادي رفتند، تاثيرات مستقيم در اقتصاد شهر دارند.به گفته وي، عامل سنجش شهرداران موفق، عملکرد درآمد آنهاست. بنابراين شهرداري کاشان در راستاي افزايش درآمد سرانه و رونق اقتصاد شهري تلاش مي‌کند و در صدد است تا شهر را از طريق پروژه‌هاي عمراني، در جايگاه بالاتري قرار دهد.

معاون اداري مالي شهرداري کاشان، حفظ اقتصاد کاشان به عنوان شهري اصيل در شرايط مختلف را يادآورشد و گفت: صنعت گردشگري مي‌تواند درآمدي پايدار براي توسعه شهري کاشان رقم زند. ابريشم، در پايان با تاکيد بر اينکه امروز گردشگري، حرف اول درآمدزايي و اشتغال‌آفريني را مي‌زند، گفت: صنعت خدمات، در عرصه اقتصاد صنعت برتر است، بطوري‌که کشورهاي آسياي شرقي عملا اقتصاد خود را با صنعت خدمات بي‌بديل مي‌کنند.


 در استان 

 عضو شوراي شهر باقرشهر:

آب و فاضلاب باقر شهر پس از 16 سال به مجموعه شهرستان ري بازگشت

شهرري - رضا فغاني

حسين توکلي گفت : با تلاش هاي فراوان شرکت آب فاضلاب استان تهران، شوراي اسلامي باقرشهر و فرمانداري ري توانستيم بعد از چندين سال آب و فاضلاب باقرشهر را به زير مجموعه شهرري بازگردانيم.

به گزارش خبرنگار آفرينش؛ حسين توکلي عضو شوراي شهر باقرشهر در گفتگو با خبرنگار ما گفت : از سال 78 مجموعه آب و فاضلاب باقر شهر از زير مجموعه شهرري خارج شد و به شرکت آب و فاضلاب جنوب غربي تهران واگذار گرديد که همين امر باعث بوجود آمدن مشکلات بسياري در آب شرب باقرشهر شد.

وي با بيان اينکه آب مصرفي مردم باقر شهر قطعيهاي مکرر داشت و اين مسئله در خور شان مردم خوب باقر شهر نبود گفت: با پيگيريهاي زياد توانستيم آب شرب مردم باقرشهر را از منابع خوبي تامين کنيم و همچنين سيستم پمپاژ جديدي را که يکي از به روزترين سيستمهاي پمپاژ آب است وارد مدار کرده‌ايم.

کتاب فروشي‌هاي هرمزگان از معافيت مالياتي برخوردار مي‌شوند

بندرعباس - شهين صادقي

معاون فرهنگي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان از معافيت مالياتي همه کتاب فروشي‌ها در استان هرمزگان خبر داد. سعيد موحدي اظهار داشت: مطالعه باعث پيشرفت جامعه مي‌شود و کشورها از کتاب به منظور توسعه خود استفاده مي‌کنند لذا در عرصه‌هاي علمي، فرهنگي و اقتصادي پيشرفت‌هاي خوبي داشته‌اند.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: کتابخواني به عنوان يک نهضت عمومي مي‌تواند نقش خود را در جامعه ايفا کند و ما نيز برنامه‌هايي به همين منظور در دستور کار داريم.

موحدي همچنين اضافه کرد: يکي از مشکلاتي که پس از توسعه تکنولوژي‌ها و حضور شبکه‌هاي اجتماعي جامعه را دچار تهديد کرده کمرنگ شدن نهضت مطالعه در بين مردم است که بايد زيرساخت‌هاي فرهنگ پايدار را ايجاد کرد تا نهضت مطالعه در بين نسل جوان و نوجوان نهادينه شود. وي با اشاره به اهداي کتاب از سوي اداره کل ارشاد در استان گفت: به منظور جلب توجه دانش‌آموزان به کتاب، تا کنون 10 هزار جلد کتاب در بين مدارس استان توزيع شده و در آينده نيز اين تعداد بيشتر خواهد شد. معاون فرهنگي اداره کل ارشاد هرمزگان همچنين يادآور شد: کتابخواني بايد به عنوان يک عادت در خانواده‌ها نهادينه شود و والدين نيز فرزندان خود را به مطالعه تشويق کنند و بدين منظور مشوق‌هايي را نيز در نظر بگيرند.

مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان خبرداد؛

خريداري کارخانه ريسباف اصفهان با هدف ايجاد موزه بزرگ اصفهان و جلوگيري از تخريب

اصفهان - راعي

مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان گفت: با هدف ايجاد موزه بزرگ اصفهان و جلوگيري از تخريب، کارخانه ريسباف اصفهان خريداري مي‎شود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، حجت اله غلامي ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: تا پايان آذرماه تفاهم‌نامه نهائي اداره کل راه و شهرسازي استان با بانک ملي در خصوص تحويل و تحول کارخانه ريسباف صورت خواهد گرفت

مديرکل راه و شهرسازي استان مساحت اين کارخانه را شامل 69 هزار مترمربع عرصه به همراه سالن‌هاي موجود و اعياني برشمرد که براساس نرخ کارشناسي روز در قالب واگذاري ملک و 15 درصد بهاي تعيين شده به صورت نقدي در قالب مزايده املاک، به بانک ملي پرداخت مي‌شود. وي با اشاره به اينکه در گذشته تعدادي زيادي از کارخانه‌هائي که در محور چهارباغ بالا،حاشيه زاينده‌رود و در سطح شهر پراکنده شده بودند تخريب شده و تنها دو کارخانه ريسباف و نخ‌تاب باقي مانده است گفت: با هدف ايجاد موزه بزرگ اصفهان و جلوگيري از تخريب کارخانه و اينکه بتوان فضاهاي موجود را با معماري آن حفظ نماييم با دستور وزير راه و شهرسازي و انعقاد تفاهم‌نامه با بانک ملي و امضاء معاون وزير زمين کارخانه خريداري شد.

دو انتصاب در شرکت برق منطقه اي خوزستان‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

توسط رضا غضنفري مديرعامل و رئيس هيئت ورزش صنعت آب و برق خوزستان مسئولان انجمن رشته فوتسال و دارت صنعت آب و برق خوزستان منصوب شدند. رضا غضنفري طي حکمي عليرضا شريفي را به عنوان مسئول انجمن رشته فوتسال برادران صنعت آب و برق خوزستان منصوب کرد. همچنين طي حکم ديگري منصور رسولي به سمت مسؤول انجمن رشته دارت برادران در صنعت آب و برق خوزستان منصوب شد. گفتني است عليرضا شريفي سرپرست امور ورزش و منصور رسولي کارشناس منابع انساني شرکت برق منطقه‎اي خوزستان مي‎باشند.


 خبــر 

 مديرکل شيلات اردبيل پيش‌بيني کرد؛

توليد 8500 تن آبزيان در اردبيل

اردبيل – خبرنگار آفرينش

مديرکل شيلات و آبزيان استان اردبيل گفت: پيش‌بيني مي‌کنيم امسال بيش از هشت هزار و 500 تن ماهي گرمابي و سردابي در استان اردبيل اجرايي و عملياتي شود.مير آرمان واعظي در جريان بازديد از طرح‌هاي توسعه آبزيان در پارس‌آباد اظهار کرد: اين ميزان توليد به نسبت سال گذشته بيش از يک‌هزار و 500 تن افزايش نشان مي‌دهد.

وي با بيان اينکه استان اردبيل قطب توليد ماهيان گرمابي است، تصريح کرد: در اين بين شهرستان پارس‌آباد از جايگاه خوبي در توليد آبزيان به ويژه ماهيان گرمابي برخوردار است.مديرکل شيلات و آبزيان استان با يادآوري اينکه با صدور مجوز از توليدکنندگان آبزيان حمايت مي‌کنيم و قصدمان بر توانمندسازي اين حوزه است، گفت: امسال رقم توليد ماهيان گرمابي را تا پنج هزار تن افزايش داديم تا امکان عرضه محصولات با کيفيت به بازار فراهم آيد.فرماندار شهرستان پارس‌آباد نيز در اين بازديد افزود: شهرستان پارس‌آباد دومين قطب توليد ماهيان سردابي و گرمابي در استان است که تلاش مي‌کنيم بر اين توان مضاعف بيفزاييم.مهدي احمدي با بيان اينکه بيش از 23 مزرعه پرورش آبزيان در اين شهرستان وجود دارد که چهار مزرعه سردابي و مابقي گرمابي است، بيان کرد: اين در حالي است که ما از ظرفيت منابع آب طبيعي، نيمه طبيعي و کانال‌ها نيز در اين حوزه استفاده مي‌کنيم.

وي اضافه کرد: در شهرستان پارس‌آباد در سال گذشته از مزارع پرورش ماهي يک‌هزار و 500 تن محصول برداشت شده و تلاش مي‌کنيم تا اين توان و بضاعت بيش از هر زمان ديگر افزايش يابد.

صعود تيم کوهنوردي واحد رودهن به قله 3050متري «اشنه» دماوند

رودهن - ايرج صادقعلي

تيم کوهنوردي دانشگاه‌ آزاد اسلامي واحد رودهن قله 3050متري اشنه دماوند را فتح كرد. به گزارش خبرنگارآفرينش، تيم سه نفره هيات علمي وكاركنان کوهنوردي واحدرودهن، پس از تشکيل و هماهنگي‌هاي فراوان در صعود به قله اشنه حضور يافتند.تيم هيات علمي وكاركنان کوهنوردي واحدرودهن، صعود به ارتفاع 3050متري قله اشنه واقع در شهرستان دماوند از توابع استان تهران را با موفقيت به پايان رساندند.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي کاشان خبر داد؛

انهدام بيش از 3 تن اقلام دارويي و محصولات غذايي و آرايشي بهداشتي تاريخ گذشته و قاچاق

کاشان - سيد حسين صدري

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي کاشان، از انهدام بيش از 3 تن اقلام دارويي و محصولات غذايي و آرايشي بهداشتي تاريخ گذشته و قاچاق جمع آوري شده در بازرسي‌هاي يکسال و نيم اخير خبر داد.دکتر حميدرضا بنفشه گفت: اين محصولات تاريخ گذشته و قاچاق انواع داروهاي روانگردان، جنسي، مکمل رژيم غذايي، تجهيزات پزشکي و اقلام آرايشي و بهداشتي فاقد مجوز بودند.

وي افزود: اين اقلام در بازديدهاي سال گذشته و ماه‌هاي اخير کارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکي کاشان از مراکز عرضه‌کننده محصولات آرايشي بهداشتي و داروخانه‌هاي سطح شهرستان کشف و ضبط شد.معاون غذا و داروي دانشگاه، از شهروندان درخواست کرد تا اقلام دارويي، پودرهاي مکمل رژيمي و ورزشي خود را از داروخانه‌ها و مواد غذايي و آرايشي و بهداشتي را از مراکز مجاز تهيه نمايند و در هنگام خريد کالاهاي سلامت محور از اصالت محصول اطمينان حاصل نمايند.

روستاي لارک چهارمحال و بختياري؛ ميزبان ششمين مانور پيمايش شبکه آب

شهركرد – خبرنگار آفرينش

مانور پيمايش شبکه آب در روستاي لارک توسط شركت آب و فاضلاب روستائي استان چهارمحال و بختياري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب روستايي استان چهارمحال و بختياري ، مهندس محمد کريمي معاون نظارت بر بهره‌برداري شرکت آبفار استان در بازديد از فرآيند برگزاري ششمين مانور پيمايش شبکه روستاي لارک از توابع شهرستان بن اظهار داشت: هدف از انجام اين مانور پيمايش آب شرب در روستاهاي شهرستان بن، شناخت شبکه آب روستايي و ارزيابي وضعيت آن از لحاظ کيفيت، ارزيابي انشعابات و کنتورهاي آب روستا از لحاظ مجاز بودن و غيرمجاز بودن است.

وي افزود: بررسي وضعيت قرائت کنتورها، بررسي قبوض مشترکان، بررسي شکستگي‌هاي لوله در داخل شبکه، نحوه تامين و توزيع آب در روستا و همچنين وضعيت رضايتمندي مردم از ديگر اهداف برگزاري اين مانور است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي