جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5155


نارضايتي هم‌پيمانان عربستان از قيمت نفت


تعيين تکليف بدهي 800 ميليون دلاري يونان؛ تا ماه آينده

رئيس کميته بازنگري قراردادهاي نفتي تصريح کرد:
ميزان افزايش توليد، مبناي دستمزد شرکت هاي نفتي خارجي


برگزاري نخستين دور مناقصه توسعه 8 ميدان نفتي براي خارجي‌ها تا پايان امسال


معادلات انرژي


خبر


 نارضايتي هم‌پيمانان عربستان از قيمت نفت 

 
مدير امور اوپک و روابط با مجامع انرژي وزارت نفت گفت: حتي کشورهاي نزديک و همراه عربستان نيز به اين نتيجه رسيده‌اند که قيمت نفت بسيار پايين است و ممکن است اوپک سهم خود را در بازار از دست بدهد.مهدي عسلي در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به اين سوال که واکنش بازار نفت به بازگشت نفت ايران به بازار پس از تحريم‌ها چه خواهد بود، با اشاره به اين‌که بازار نفت پيش از ورود ايران واکنش‌هاي خود را به بازگشت به ايران به اين بازار نشان داده است، خاطر نشان کرد: با توجه به اين‌که وزير نفت حدود شش ماه قبل اين موضوع را اعلام کرده است اگر بازار نفت واکنشي مي‌خواست نشان دهد تا به حال نشان داده بود.

وي در اين باره تصريح کرد: الان توليد نفت در آمريکا به تدريج دارد کاسته مي‌شود و طبق گزارش‌ها در ماه گذشته نسبت به جولاي سال قبل توليد آمريکا 90 هزار بشکه کاهش پيدا کرده است.

مدير امور اوپک و روابط با مجامع انرژي وزارت نفت با بيان اين‌که به نظر مي‌رسد با ورود ايران، عربستان و عراق نيز در کوتاه‌مدت بتوانند خيلي بالاتر از سقف خود توليد کند، خاطر نشان کرد: روسيه نيز در سقف توليد خد احتمالا باقي مي‌ماند و تنها کشوري که در يکسال آينده مي‌تواند سقف توليد‌اش را يک ميليون بشکه افزايش دهد، ايران است.

عسلي با اشاره به اين‌که طبق پيش‌بيني‌ها تقاضا در سال آينده 1.2 ميليون بشکه افزايش پيدا مي‌کند، تصريح کرد: اين در حالي است که در زمينه‌ي عرضه غير از ايران اگر ساير کشورها توليد خود را 600 تا 700 هزار بشکه نيز افزايش دهند باز هم توليد از تقاضا پيشي نمي‌گيرد.

وي در اين باره توضيح داد: اگر ايران در ابتدا 500 هزار بشکه نفت توليد خود را افزايش دهد و سپس به تدريج 500 هزار بشکه ديگر به توليد‌اش بيفزايد با توجه به 600 يا 700 هزار بشکه توليد بيشتر ديگر کشورها باز هم نسبت به افزايش تقاضا عرضه جلوتر نمي‌رود.

مدير امور اوپک و روابط با مجامع انرژي وزارت نفت با اشاره به اين‌که طبق فرمول بالا بازگشت ايران نمي‌تواند در بازار نفت تاثير منفي بگذارد، ادامه داد: به اين دليل است که قبلا بازگشت ايران اعلام شده و اگر قرار بود تاثير رواني داشته باشد اين تاثير گذاشته شده است مخصوصا اگر کشورهاي اوپک به سقف تعيين شده خود پايبند باشند، قيمت‌هاي جهاني نفت به سمت بالا بر مي‌گردند.

عسلي درباره اين‌که چقدر امکان دارد کشورهاي عضو اوپک به سمت سقف تعيين شده بازگردند، با اشاره به اين امر بعيد است، گفت: با اين حال عربستان نيز به اندازه کافي از قيمت‌هاي پايين نفت آسيب ديده به خصوص که در حال حاضر کسري بودجه دارند و بايد انعطاف‌پذيرتر باشد، اما نمي‌توان پيش‌بيني کرد که هر 12 عضو اوپک بر کاهش سقف خود توافق کنند چون اين امر خيلي مشکل است.

وي ضمن اشاره به اينکه کشورهاي عضو اوپک اعلام کرده‌اند که بايد به بازار اجاز داده شود که خود قيمت‌ها را تعيين کند، خاطرنشان کرد:‌ با اين حال احساس مي‌شود که کشورهاي همراه عربستان مثل قطر نيز واقعا از پايين بودن قيمت نفت شکايت مي‌کنند.

مدير امور اوپک و روابط با مجامع انرژي وزارت نفتدر ايناره به گفتگوي يکي از وزاراي اين کشورها با وزير نفت ايران اشاره کرد و افزود: اين وزير اظهار کرده است که همه چيز در بازار نفت خوب است به غير از قيمت‌ها و اين درحالي است که اين کشور يکي از همراهان عربستان است، و زنگنه نيز پاسخ داد حتما شما خود اين کار را کرده‌ايد.

عسلي ادامه داد: اين کشورها ابتدا فکر مي‌کردند با گذشت 6 ماه قيمت ها به حالت سابق برمي‌گردد و آن‌ها سهم بازار را نيز خواهند داشت اما ديدند که يک سال گژذشته و اين اتفاق نيافتاده است.

وي خاطرنشان کرد: بنابراين کم کم دارند به اين فکر مي‌افتند که دائما کارايي چاه‌هاي آمريکا در حال افزايش است و بنابراين ممکن است اوپک سهم خود را از دست بدهد و قيمت‌ها نيز برنگردد.


 تعيين تکليف بدهي 800 ميليون دلاري يونان؛ تا ماه آينده 

 وزير نفت از تعيين تکليف پرداخت بدهي يونان ظرف چند ماه آينده خبرداد و گفت: ميزان مطالبات نفتي ايران از يونان 800 ميليون دلار است.

به گزارش ايلنا، بيژن زنگنه پس از ديدار با نيکوس کوتزياس، وزير امور خارجه يونان درباره پرداخت بدهي شرکت هلنيک پتروليوم گفت: در ديدارامروز، گفتگوهايي در اين زمينه انجام شده و قرار است مذاکرات فشرده براي بازپرداخت بدهي اين شرکت که مربوط به پيش از اعمال تحريمهاست، ادامه پيدا کند.

وي ميزان بدهي اين شرکت يوناني را 755 ميليون دلار عنوان کرد و با بيان اين که مجموع بدهي شرکتهاي يوناني به ايران 800 ميليون دلار مي شود، تصريح کرد: پيشنهادهايي در خصوص پرداخت اين ميزان بدهي مطرح شده است.

زنگنه با استناد به سخنان وزير امورخارجه يونان از سفر آلکسيس سيپراس، نخست وزيراين کشور به تهران ظرف چند ماه آينده خبرداد و تاکيد کرد: قرار شد تا پيش از سفر نخست وزير يونان به تهران مشکل بدهي اين کشور به ايران حل شود تا اين موضوع نکته منفي در روابط دو کشور ايجاد نکند. وي درباره فروش نفت به يونان پس از لغو تحريمها با اشاره به اين که آنها علاقمند به خريد نفت از ايران هستند، خاطرنشان کرد: براي ازسرگيري فروش نفت به يونان پس از لغو تحريمها ابتدا بايد موضوع پرداخت بدهي آنها حل شود چون از سرگيري معاملات جديد منوط بر روشن شدن تکليف معاملات قبلي است.

زنگنه، همکاري را در بخشهاي ديگر انرژي مستلزم حل مشکل بدهي يونان دانست و اظهار اميدواري کرد که اين مشکل هر چه سريعتر حل شود.

وزير نفت در اين باره که آيا در خصوص خريد سهام پالايشگاههاي يونان از سوي ايران نيز مذاکراتي انجام شده است، تصريح کرد: شرکت ايراني تدبير انرژي علاقمند به خريد سهام پالايشگاه يونان است که در صورت به توافق رسيدن، وزارت نفت از آنها حمايت خواهد کرد.

وي با بيان اين که وزارت نفت به صورت مستقيم دخالتي در خريد پالايشگاه ندارد، گفت: خريد پالايشگاه از سوي شرکتهاي ايراني اتفاق خوبي خواهد بود.


 رئيس کميته بازنگري قراردادهاي نفتي تصريح کرد:
 ميزان افزايش توليد، مبناي دستمزد شرکت هاي نفتي خارجي 

 رئيس کميته بازنگري قراردادهاي نفتي با اشاره به اينکه در هيچ جاي دنيا ريسک هاي اکتشافي بر عهده دارندگان ذخاير نخواهد بود ، گفت: در قراردادهاي جديد نفتي به غير از هزينه هاي پيمانکاران خارجي که طي اقساط پرداخته مي شود، دستمزد اين شرکت ها نيز به نسبت توليد افزوده شده پرداخت مي شود.

به گزارش ايسنا، سيد مهدي حسيني در پاسخ به پرسش هاي رضا پديدار - رئيس هيات مديره انجمن سازندگان تجهيزات صنعت – و احمد توکلي – نماينده مجلس- به ارائه توضيحاتي درمورد قراردادهاي جديد نفتي ايران(IPC) پرداخت.وي با اشاره به اينکه با توجه به قوانين موجود و در چارچوب قوانين جاري کشور و همچنين توجه به منافع ملي و در نظر گرفتن ظرفيتهاي داخلي تلاش شده که قراردادهايي با مبناي بين المللي که براي سرمايه گذاران خارجي جذاب باشد، طراحي کنيم، گفت: در هيچ جاي دنيا ريسکهاي اکتشافي بر عهده دارندگان ذخاير نخواهد بود و بنابراين پروژه هاي پرريسک به شرکتهاي نفتي واگذار مي شود.

رئيس کميته بازنگري قراردادهاي نفتي در پاسخ به انتقاد پديدار در مورد نحوه ارزيابي شرکت هاي داخلي بخش خصوصي، تصريح کرد: در چارچوب آي پي سي دو شانس بزرگ براي بخش خصوصي به وجود آمده است که پيش تر وجود نداشته است. حسيني در اين باره اظهار کرد: نخست هر سرمايه گذار خارجي بايد با يک شرکت ايراني همکاري مشترک داشته باشد، و همچنين لازم است طرف ايراني در عمليات به عنوان مجري حاضر باشد.

وي با تاکيد بر اينکه بايد بتوانيم بخش هاي خصوصي را به جايي برسانيم که ويژگي هاي نفتي و بين المللي داشته باشند، عنوان کرد: بسياري از کشورهاي ديگر توانسته اند با استفاده از ظرفيت داخلي و شرکتهاي خصوصي خود که نسبت به ايران ذخاير و سابقه نفتي کمتري دارند، چنين شرکتهاي بين المللي ايجاد کنند که از جمله آنها مي توان به شرکتهايي در برزيل و آرژانيتن اشاره کرد.

به گفته رئيس کميته بازنگري قراردادهاي نفتي شرکتهاي صلاحيت دار ايراني بايد در کنار شرکتهاي خارجي در چارچوب آي پي سي رشد کنند.

حسيني افزود: بايد يک شرکت مشترک عملياتي ايراني و خارجي ايجاد شود و سمتها در اين شرکتها نيز بايد چرخشي باشد.امور مهندسي وزارت و شرکت ملي نفت بايد شرکتهاي صاحب صلاحيت را انتخاب کنند.


 برگزاري نخستين دور مناقصه توسعه 8 ميدان نفتي براي خارجي‌ها تا پايان امسال 

 مدير سرمايه‌گذاري شرکت ملي نفت با بيان اينکه در مرحله نخست قصد نداريم بسياري از ميادين نفتي را به مناقصه بگذاريم و از 7 يا 8 ميدان تجاوز نخواهد کرد، گفت: در مرحله نخست مناقصات به طرف ميادين داراي ظرفيت توسعه بالا و همچنين ميادين مشترک گرايش داريم.علي کاردر در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: شرکت‌هاي بزرگ نفتي به توسعه بعضي ميادين نفت و گاز علاقه‌مند هستند و به‌ دليل اينکه بايد براي توسعه اين ميادين مناقصه برگزار کنيم نمي‌توانيم اطلاعات دقيق‌تري درباره ميادين مورد علاقه آنها ارائه کنيم.وي اضافه کرد: ما در اسفندماه يا فروردين ماه تنها مي‌توانيم مناقصه‌ها را برگزار کنيم و بسيار بعيد است در چنين زماني بتوانيم قرارداد منعقد کنيم.

چراکه خود شرکت‌هاي نفتي خارجي هم بايد مطالعات فني مفصلي انجام دهند و کارهاي فني هم زمان زيادي مي‌گيرد.مدير سرمايه‌گذاري شرکت ملي نفت افزود: ما در اسفندماه امسال يا فروردين سال آينده متن قراردادها و مناقصات را آماده مي‌کنيم و بعد از آن 3 يا 4 ماه طول مي‌کشد که به قرارداد برسيم.وي اظهار داشت: به تصميم نهايي درباره مياديني که در اسنفدماه به مناقصه گذاشته مي‌شود نرسيده‌ايم، اما در مرحله اول قصد نداريم تعداد زيادي از ميادين را به مناقصه بگذاريم و تعداد آنها احتمالاً از 7 يا 8 ميدان تجاوز نخواهد کرد.کاردر تصريح کرد: ما براي مرحله اول مناقصات بيش‌تر به طرف مياديني که پتانسيل بيش‌تري براي توسعه دارند و همچنين ميادين مشترک گرايش داريم.

وي در پاسخ به پرسشي درباره شانس ميادين مشترک براي جذب سرمايه‌گذاري خارجي با بيان اينکه شرکت‌‌هاي خارجي هم براساس علايق خود براي سرمايه‌گذاري عمل خواهند کرد،گفت: به نظر ما آنها براي سرمايه‌گذاري در ميادين مشترک هم خواهند آمد،‌ اما اگر نيايند هم مهم نيست و ما فعاليت خودمان را ادامه خواهيم داد و نگران اين موضوع نيستيم.


 معادلات انرژي 

جزئيات فروش نفت به انگليس و فرانسه

معاون وزير نفت با اشاره به توافق انجام شده با انگليس و فرانسه براي آغاز صادرات نفت به اين دو کشور، گفت: به محض لغو تحريم‌ها، فروش نفت از طريق شرکت‌ها به انگليس و فرانسه از سرگرفته خواهد شد.

رکن الدين جوادي در گفتگو با مهر درباره آخرين وضعيت از سرگيري صادرات نفت ايران به کشورهاي انگليس و فرانسه، گفت: با برخي از شرکت‌هاي انگليسي و فرانسوي به منظور صادرات نفت به اين دو کشور انگليس توافق‌هايي انجام شده است.

معاون وزير نفت با اعلام اينکه شرکت‌هاي نفتي فرانسوي و انگليسي علاقه مند به خريد نفت خام از ايران در دوران پساتحريم هستند، تصريح کرد: از اين رو به محض لغو تحريم‌ها، فروش نفت از طريق شرکت‌ها به اين دو کشور از سر گرفته خواهد شد.

مديرعامل شرکت ملي نفت ايران در پاسخ به پرسش مهر مبني بر اينکه صادرات نفت به انگليس و فرانسه صرفا از طريق شرکت‌هاي شل و توتال انجام مي‌شود؟ اظهار داشت: علاوه بر شرکت‌هاي شل و توتال، ساير شرکت‌هاي اروپايي هم به منظور انتقال و صادرات نفت خام ايران به انگليس و فرانسه اعلام آمادگي کرده و مذاکراتي در اين باره انجام شده است.

اين مقام مسئول اخيرا در خصوص امضاي قراردادهاي جديد فروش نفت خام ايران به شرکت‌هاي شل انگليس و توتال فرانسه، بيان کرده است: شرکت ملي نفت تاکنون با همه خريداران و مشتريان سنتي خود مذاکره داشته است و محدوديتي به منظور از سرگيري فروش نفت و امضاي قراردادهاي جديد نفتي با شل و توتال و ساير شرکت‌هاي نفتي وجود ندارد.

خط لوله صلح به عمان مي‌رود

معاون وزير نفت با اشاره به درخواست عراق براي خريد LNG، از ايجاد انشعابي 48 اينچي از خط لوله هفتم سراسري (خط صلح) به منظور صادرات گاز به عمان خبر داد.

حميدرضا عراقي در گفتگو با مهر در تشريح برنامه هاي جديد افزايش صادرات گاز ايران، گفت: مذاکرات نهايي با عمان به منظور امضاي قرارداد فروش گاز در حال انجام است و قرار است گاز ايران از مسير پايانه جاسک به عمان صادر شود.

معاون وزير نفت با اشاره به ايجاد انشعابي 48 اينچي از خط لوله صلح (خط لوله هفتم سراسري) به پايانه جاسک، اظهار داشت: پس از ساخت خطو لوله خشکي، ادامه خط لوله در بستر خليج فارس احداث و گاز به عمان انتقال داده خواهد شد.

مديرعامل شرکت ملي گاز ايران با تاکيد بر اينکه مسئوليت ساخت خط لوله گاز خشکي به شرکت گاز واگذار شده است، تصريح کرد: در صورت توافق نهايي و امضاي قرارداد، ساخت خط لوله به اين کشور عربي آغاز خواهد شد.

اين مقام مسئول همچنين درباره زمان بندي جديد صادرات گاز به عراق، توضيح داد: هم اکنون قراردادهايي براي صادرات گاز به عراق از دو مسير بغداد و بصره امضا شده است.

وي با اشاره به درخواست اخير عراق به منظور واردات گاز از ايران در قالب محموله هاي LNG، گفت: از مسير دريايي امکان انتقال LNG ايران به بصره وجود دارد و از اين رو صادرات گاز ايران به عراق از دو مسير خط لوله و LNG امکان پذير است.

عراقي با اعلام اينکه صادرات گاز طبيعي ايران با عراق از ابتداي فروردين ‌ماه سال آينده آغاز خواهد شد، تصريح کرد: هم اکنون ساخت خطوط لوله و تاسيسات لازم براي انتقال گاز به عراق در خاک ايران ساخته شده و در مدار بهره برداري قرار دارد.معاون وزير نفت با بيان اينکه صادرات گاز به عراق از بهار سال آينده ابتدا با تحويل روزانه 7 ميليون مترمکعب گاز آغاز مي شود، تاکيد کرد: در نهايت ميزان عرضه گاز به اين کشور همسايه به 13 ميليون مترمکعب و در نهايت تا سقف 25 ميليون مترمکعب در روز قابل افزايش است.

عضو کميسيون انرژي مجلس :

افزايش بهاي بنزين با استفاده از کارت جايگاهها وجه قانوني ندارد

عضو کميسيون انرژي مجلس با تاکيد بر اين‌که افزايش قيمت بنزين در صورت استفاده از کارت سوخت جايگاه داران کاملا غير قانوني گفت: دولت نمي تواند سليقه اي عمل کند.سيد حسين دهدشتي در گفت‌وگو با تسنيم، با بيان اينکه موضوع افزايش قيمت بنزين در صورت استفاده از کارت سوخت جايگاه دارن کاملا غير قانوني است، افزود: افزايش نرخ سوخت کارت سوخت جايگاه دارن غير منطقي است بايد طبق قانون صورت بگيرد و دولت نمي تواند سليقه اي عمل کند.

وي ادامه داد:تاکنون موضوعي در مورد افزايش قيمت کارت سوخت جايگاه داران به کميسيون انرژي مجلس ارائه نشده است .

وي اظهار داشت : در عين حال استفاده از کارت سوخت باعث مي شود آمار و اطلاعات مناسبي درباره ميزان و نحوه مصرف بنزين خودروهاي شخصي و عمومي در اختيار دولت قرار گيرد و از قاچاق نيز جلوگيري مي شود.

دهدشتي با اشاره به اينکه مردم با مراجعه به جايگاه هاي عرضه سوخت با استفاده از کارت سوخت جايگاه داران سوخت گيري مي کنند،افزود:در اين حالت، مردم انگيزه اي براي استفاده از کارت سوخت خودروي خود نخواهند داشت و به تدريج استفاده از کارت سوخت در آينده کاهش مي يابد.


 خبر 

 بررسي پوشش خط لوله 20 اينچ شاهرود- مشهد با استفاده از روش سي اسکن انجام شد

رئيس مهندسي خوردگي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالشرق گفت: بررسي پوشش خط لوله 20 اينچ شاهرود- مشهد با استفاده از روش سي اسکن انجام شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران- منطقه شمالشرق؛ عليرضا طالع‌زاري اضافه کرد: اين عمليات به منظور اطمينان از صحت عمليات تعويض پوشش انجام شده بر روي اين خط، با استفاده از روش سي‌اسکن انجام شد.

وي با اشاره به اينکه در اين روش با ارسال امواج الکترو مغناطيس از طريق لوله، همچنين رديابي شدت و نشت امواج، نقاط ضعف پوشش آشکار مي‌شود؛ اضافه کرد: بکارگيري فناوري‌هاي نوين و جديد مورد استفاده در دنيا، موجب اثر بخشي بهتر در رسيدن به وضعيت حفاظتي پوشش خطوط لوله مي‌شود.

جمشيدي سکان پالايشگاه امام خميني شازند را در دست گرفت

اراک - الهام فراهاني

شاهرخ خسرواني در اين مراسم از پالايشگاه امام خميني شازند به عنوان يکي از بزرگترين واحدهاي پالايشگاهي کشور ياد کرد و گفت: اين واحد پالايشگاهي با توليد بيش از 25 درصد بنزين و 13 درصد گازوئيل کشور در روز مطابق استانداردهاي يورو 4 سهم عمده اي در تامين سوخت مورد نياز کشور عهده دار است .

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي پالايشگاه امام خميني شازند،وي با بيان اين که پالايشگاه امام خميني شازند به عنوان مرکز ثقل توليد مواد سوختي مورد نياز زندگي مردم است اظهار کرد: اين واحد پالايشگاهي به واسطه توليد محصولات استراتژيک ، جايگاه بسيار حساسي را در بين صنايع مادر تخصصي استان مرکزي و شهر اراک دارد و توجه به اين جايگاه ،حساسيت مديران آن را در راستاي تلاش مستمر به منظور توليد مداوم اين واحد ضروري مي سازد.

خسرواني در ادامه از پالايشگاه به عنوان يک کارخانه ياد کرد و افزود: وقتي نام يک کارخانه بر واحد صنعتي گذاشته مي شود تمام فعاليت هاي آن حول محور توليد و لاغير تعريف مي شود لذا بر تمامي پرسنل مجموعه است با توجه به شرح وظايف سازماني خود در اين کارخانه مشغول به کار بوده و از دخالت در بخشهايي که خارج از حيطه کاري تعريف شده است خودداري کنند.

قائم مقام مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران در بخش ديگر سخنان بر ضرورت توجه مديريت پالايشگاه امام خميني شازند به جايگاه سازماني در اين مجموعه پالايشگاهي تاکيد کرد و افزود: متاسفانه بي توجهي به اين بخش در سالهاي گذشته باعث شده تا جايگاه سازماني در پالايشگاه شازند دچار چالش شود. مسئله اي که بايد در يک برنامه ريزي جامع و جدي بدان پرداخته شود تا بتوانيم شاهد نظم و ترتيب قابل قبول در صورت ظاهري و لايه هاي داخل سازماني باشيم. خسرواني تاکيد کرد: پالايشگاه يک مرکز سازماني است که بايد نظم حاکم در آن همچون يک پادگان باشد چرا که حاکميت، قانون، نظم و ترتيب، به تسهيل روند امور توليد نيز کمک خواهد کرد. وي در ادامه با اشاره به مشکلات مالي فراروي سازمان بيان داشت: مديران بخشهاي مختلف بايد با رعايت اصل صرفه جويي در کاهش هزينه ها کوشا باشند و با رعايت اين اصل سازمان را در پيشبرد امور ياري کنند. قائم مقام مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران تاکيد کرد: کاهش هزينه ها به شرايط مطلوب، اصل مهم سازماني است که بايد از سوي تمامي مديران بخشهاي مختلف و در راس آنها مديرعامل پالايشگاه مورد توجه قرار گيرد.

مديرعامل جديد پالايشگاه امام خميني شازند نيز در اين نشست ضمن تقدير از اعتماد مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران در واگذاري مسئوليت مديريت پالايشگاه امام خميني شازند به وي گفت: اميد است در سايه همدلي كاركنان ومجموعه مديران مياني پالايشگاه امام خميني شازند بتوانم پاسخ اين اعتماد را به خوبي بدهم. علي جمشيدي افزود: توليد سالم، توجه به محيط زيست و رعايت مقررات سه اصل مهم و اساسي است که سعي مي کنم با رعايت آنها امور مربوط به اين واحد پالايشگاهي را به پيش ببرم.گفتني است در پايان اين مراسم قائم مقام مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران ضمن تقدير از خدمات ارزنده علي شيرازي زاده با قرائت حکم مديرعامل شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران علي جمشيدي را به عنوان مديرعامل جديد پالايشگاه امام خميني شازند معرفي کرد.

برگزاري دوره آموزشي پدافند غير عامل در شرکت گاز استان مرکزي

اراک - الهام فراهاني

محمد خراساني رييس آموزش شرکت گاز استان مرکزي از برگزاري دوره آموزشي پدافند غير عامل در شرکت گاز استان مرکزي با حضور روساي واحد هاي ستادي و نواحي تابعه اين شرکت خبر داد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي شرکت گاز استان مرکزي، رييس آموزش اين شرکت هدف از برگزاري اين دوره ي آموزشي را آشنايي با مفاهيم اصول پدافند غير عامل و نحوه به کارگيري جهت کاهش تلفات و خسارات به تجهيزات و تاسيسات همچنين تقويت پايداري ملي و ارتقاء آمادگي کارکنان بيان کرد.خراساني در ادامه افزود:در اين دوره آموزشي به برخي از سرفصلها در زمينه پدافند غير عامل از جمله:آشنايي با اصول پدافند غير عامل،آشنايي با تهديدات در حوزه گاز ،پدافند غير عامل در برابر سلاح هاي نا متعارف،استتار چند طيفي و شناسايي ماهواره اي اشاره شد و توضيحاتي در مورد آنها توسط مدرس اين دوره آموزشي بيان گرديد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي