جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5156

مديركل راه و شهرسازي استان كرمانشاه:
بهسازي باند اصلي فرودگاه بين‌المللي شهيد اشرفي اصفهاني كرمانشاه در سال 95

امين بابايي:
عملکرد رسانه‌اي ادارات شهرستان ري ارزيابي مي‌شود

در دور اول آموزش جهادي محله اي انجام شد؛
آموزش چهره به چهره بازيافت به 14000 نفراز شهروندان منطقه 15


مراسم توديع و تكريم بخشدار كهريزك برگزار شد


خبــر


در استان


 مديركل راه و شهرسازي استان كرمانشاه:
 بهسازي باند اصلي فرودگاه بين‌المللي شهيد اشرفي اصفهاني كرمانشاه در سال 95 

 کرمانشاه - نوروزي

به نقل روابط عمومي اداره كل راه و شهر سازي استان كرمانشاه: مهندس بهادري پس از بازديدي كه به اتفاق مدير كل بهسازي و توسعه فرودگاه كشور و هيآت همراهش از باند فرودگاه شهيد اشرفي كرمانشاه داشت، در نشستي اعلام كرد:با اينكه وضع فعلي باند نسبت به خيلي از فرودگاههاي كشور مطلوب ارزيابي شده، اما در سال آتي بهسازي كل باند اجرايي خواهد شد.

مدير كل راه و شهر سازي استان كرمانشاه در ادامه افزود:در صورت لزوم و تصميم نهايي مي‌توان درزهاي ريز باند را با فوكسيل امولسيون و تركهاي با عمق و عرض 2 تا 5/2 سانتيمتر را با قير پليمري پر كرد. بهادري در پايان:با بيان اينكه اجراي عمليات درزگيري بايد قبل از شروع سرما باشد گفت: مشاور طرح با بهره‌گيري از معلومات و تجربيات مركز تحقيقات مي‌توان كيفيت اجرايي كار را پيش از پيش ارتقاء بخشيد. برآورد اوليه بهسازي باند فرودگاه كرمانشاه 8000 ميليارد ريال اعلام شده است.


 امين بابايي:
 عملکرد رسانه‌اي ادارات شهرستان ري ارزيابي مي‌شود 

 شهرري - رضا فغاني

امين بابايي در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اهميت اطلاع‎رساني و لزوم هماهنگي دستگاه‌هاي اجرايي در زمينه ارسال اخبار عملکرد به پورتال فرمانداري و رسانه‌هاي شهرستان ري افزود: اداراتي که در طرح کمپين خبري موفق به کسب شاخص مطلوب نشده‎اند با توجه به مصوبه شوراي اداري شهرستان ري، بايد علت عدم فعاليت خود را به فرمانداري شهرستان ري اعلام کنند تا تصميم‎گيري‌هاي لازم صورت گيرد.

وي با بيان اينکه ادارات و نهادهاي دولتي فعال شهرستان ري در زمينه روابط عمومي، اطلاع رساني و ارسال اخبار عملکرد به فرمانداري و رسانه‌ها، مربوط به دو ماه شهريور و مهر امسال معرفي شدند افزود: شهرداري باقرشهر، اداره ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامي‌ و بهزيستي از جمله ادارات فعال و مطلوب در زمينه اطلاع رساني، ارسال اخبار و انعکاس عملکرد هستند.

وي اضافه کرد: اداره صنعت و معدن، بخشداري قلعه نو، بنياد شهيد و امور ايثارگران، آبفاي منطقه 6 و آموزش و پرورش ناحيه يک از ديگر اداراتي هستند که عملکرد نسبتا مطلوبي در اين زمينه داشته‎اند. بابايي ادامه داد: متاسفانه ديگر ادارات و نهادهاي دولتي شهرستان ري در اين زمينه عملکرد ضعيفي داشتند که بايد علل و عوامل کاستي‌ها در اين زمينه مورد بررسي قرار گيرد. مسئول روابط عمومي فرمانداري ري همچنين بر ارتقاي سطح روابط عمومي‌هاي ادارات شهرستان ري تاکيد کرد و افزود: سطح عملکرد رسانه اي و نحوه تهيه و تنظيم اخبار از سوي ادارات اين شهرستان تا رسيدن به سطح مطلوب فاصله دارد و مسوولان اين بخش بايد به سرعت حرکت خود اضافه کنند.

وي از برگزاري دوره آموزشي از سوي اداره روابط عمومي‌فرمانداري ويژه شهرستان ري براي مديران و کارکنان روابط عمومي‌ادارات با هدف ارتقاي سطح رسانه‎اي آنان خبر داد و افزود: اين دوره پس از تهيه و تنظيم سرفصل‌ها و فراهم شدن مقدمات، به زودي برگزار مي‌شود.

شهرستان ري داراي 80 اداره و نهاد دولتي است که با عنوان معاونت اداره کل استان تهران و يا دفتر نمايندگي مشغول فعاليت هستند.


 در دور اول آموزش جهادي محله اي انجام شد؛
 آموزش چهره به چهره بازيافت به 14000 نفراز شهروندان منطقه 15 

 شهرري – خبرنگار آفرينش

طرح آموزش جهادي محله‎اي با محوريت آسمان آبي زمين پاک با ارائه آموزش چهره به چهره بازيافت به 14000 نفر از شهروندان منطقه اجرا شد.

به گزارش خبرنگار افرينش، دکتر انجمني شهردار منطقه با اعلام مطلب فوق افزود: طرح آموزش جهادي محله اي آسمان آبي زمين پاک با محوريت روابط عمومي و مشارکت سه معاونت اجرايي حمل و نقل و ترافيک، امور شهري و محيط زيست و اجتماعي و فرهنگي منطقه به منظور افزايش مشارکت مردم و ايجاد دغدغه در آنان و همچنين مشاهده و سنجش تغيير رفتار و گفتار آنان هر هفته در يکي از محلات نواحي هشتگانه منطقه 15 به اجرا درآمد.

به گفته وي مرحله اول اين طرح طي هشت هفته متوالي با مشارکت و استقبال خوب شهروندان، شوراياران و NGO هاي محلي برگزار شد و از ساعات ابتدايي صبح مسئولان منطقه اي و آموزشگران با حضور در منازل شهروندان به آموزش چهره به چهره پرداختند.

دکتر انجمني خاطرنشان کرد: در راستاي اجراي طرح محله جهادي، آموزشهاي تفکيک زباله از مبدا به اصناف و مالکان واحدهاي تجاري محلات نيز ارائه شد که مورد استقبال آنان قرار گرفت.

شهردار منطقه خاطر نشان کرد: در اين طرح خلاقانه علاوه بر آموزش چهره به چهره شهروندان، گروههاي نمايشي خط سفيد و بازيافت نيز به اجراي برنامه پرداخته و آموزشهاي لازم را در قالب نمايش به شهروندان و به ويژه کودکان ارائه دادند. برپايي غرفه هاي اطلاع رساني و آموزش بازيافت، حضور در مراکزي نظير مساجد و مدارس و ارائه آموزشهاي لازم به شهروندان، اجراي برنامه‌هاي ويژه براي کودکان نظير ايستگاه نقاشي و کاردستي با موضوع محيط زيست و... از جمله برنامه‎هاي اين طرح بود. شايان ذکر است دور دوم اين طرح به زودي در قالب برنامه‌هاي مدرسه محور در محلات منطقه اجرا خواهد شد


 مراسم توديع و تكريم بخشدار كهريزك برگزار شد 

 شهرري - رضا فغاني

به گزارش خبرنگار آفرينش، مراسم توديع و تكريم بخشدار کهريزک با حضور دکتر جمالي پور معاون استاندار تهران و فرماندار ويژه شهرستان ري، معاون سياسي فرمانداري، حجت‌الاسلام موسوي خطيب نماز جمعه باقرشهر، شهرداران و اعضاي شوراي اسلامي شهر كهريزك و دهياران و مسئولان ادارات بخش كهريزك و ديگر مسئولين در سالن اجتماعات بخشداري کهريزک تشکيل گرديد و ضمن تشکر از زحمات سيد همايون عباسي بخشدار سابق، ابوالفضل شيخلر به عنوان بخشدار جديد کهريزک معرفي گرديد.

در ابتداي اين مراسم سيد همايون عباسي بخشدار اسبق اين بخش به ارائه گزارش عملكرد طي دو سال فعاليت خود و همكارانش در بخشداري كهريزك پرداخت. دکتر جمالي پورمعاون استاندار تهران و فرماندار شهرستان ري طي سخناني اظهار داشت: خدا را شاکريم که با همت جهادي و تلاش اقدامات خوبي صورت گرفته است. وي افزود: بايد همه مسئولان بدون شعارگرايي و دادن شعار هرآنچه موجب پيشرفت اين مرزو بوم است را انجام دهند. عمل و کردارمان ما را معرفي مي کند و هر يک از مامسئول اعمالمان هستيم، آثاري که از خود به جاي مي گذاريم ما را به آيندگان نشان مي دهد و همچنين بايد هميشه به ياد داشته باشيم که در نظام جمهوري اسلامي خدمت مي کنيم و پي ببريم که مسئوليتمان بسيار دشوار است. دکتر جمالي‌پور بخش كهريزك را يكي از بزرگترين و استراتژي ترين بخش هاي استان دانست و آن ‌را از چند منظر به خصوص در بخش صنعت و كشاورزي حائز اهميت ذکر کرد و از همه مسئولين سخت‌کوش، باايمان و متعهد بخش كهريزك خواست تا بخشدار جديد را در ايفاي مسئوليت‌هاي خود ياري کنند و همچنين به بخشدار جديد نيز تأکيد کرد تا با تلاش مضاعف و همت و وقت‌گذاري مناسب، در جهت پيشرفت روزافزون اين بخش و حل مشکلات مردم کوشا باشد و تمامي ادارات، شوراهاي شهر و بخش و روستا و دهياري‌ها، بايد از برنامه هدفمند برخوردار باشند. فرماندار ري در پايان از زحمات مهندس عباسي بخشدار سابق کهريزک تقدير و تشکر کرد و ضمن آرزوي موفقيت براي ابوالفضل شيخلر بخشدار جديد کهريزک گفت: مهندس شيخلر چند ويژگي مثبت دارد که او را در امر مسئوليت بخشداري ياري مي‌دهد.


 خبــر 

 استاندار تهران:

طرح‌هاي عمراني بايد موجه باشند

شهرري - خبرنگار آفرينش

استاندار تهران با بيان اينکه طرحهاي عمراني بايد موجه باشد، گفت: مستند کردن طرحهاي عمراني به ميزان بودجه، زمان و چارچوبهاي فني در اقتصاد مقاومتي ضروري است. به گزارش خبرنگار آفرينش، سيد حسين هاشمي در مراسم رونمايي نرم‌افزار بانک اطلاعات مناطق محروم روستايي استان تهران، تصريح کرد: انجام طرحهاي کوچک از جمله ساخت خانه‌هاي بهداشت، جاده و همچنين آبرساني در روستاها از سوي بسيج سازندگي بايد همراه با رعايت چارچوبهاي فني تعريف شده از سوي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي کشور باشد.

وي با بيان اينکه خدمات‌رساني به مردم و حرکت به سوي ايجاد عدالت اجتماعي بدون داشتن اطلاعات دقيق و تفکيک شده امکان‌پذير نيست افزود: داشتن اطلاعات ضمن ايجاد سرعت در کار و جلوگيري از پراکنده کاري، مديران را قادر خواهد ساخت که با اولويت‌بندي تصميمات صحيحي اتخاذ کرده و حق مناطق محروم را به خوبي ادا کنند.

ساخت بزرگ‌ترين بوستان مازندران در ساري

ساري - عبدالرحيم ديوسالار

بزرگترين بوستان مازندران در ساري ساخته مي‌شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از مركز امور رسانه شهرداري ساري، مهدي عبوري با معاون فني و عمراني و تني چند از ديگر دست‌اندركاران احداث اين بوستان تشكيل جلسه داد.

وي در اين نشست با تأكيد بر ضرورت اجراي سريع و بي‌وقفه بوستان ولايت گفت: اين بوستان بايد دهه فجر افتتاح شود و براي تحقق آن هيچ عذر و بهانه اي پذيرفته نمي شود . چرا كه با تمام توان و امكانات از شما حمايت مي شود.

شهردار ساري با بيان اين مطلب كه پس از انجام كليه امور مقدماتي عمليات احداث بوستان با قدرت آغاز شده است گفت: بوستان ولايت كه بي ترديد عظيمترين و زيباترين بوستان استان بشمار مي آيد از بخشها و آيتم‌هاي متعددي برخوردار مي باشد. وي با برشمردن مهمترين بخشهاي بوستان موردنظر خاطرنشان كرد: پياده راه اصلي بوستان –سردرب اصلي آمفي تئاتر روباز؛ پيست دوچرخه سواري ؛ پاركينگ عمومي ؛ آبنما-پيست اسكيت ؛ صخره نوردي ؛ گنجينه آثار تاريخي؛ خانه دانش وران استان ، انواع بازي هاي كودكانه و امكانات ورزشي را براي بوستان ولايت در نظر گرفته ايم. ضمن آن‌كه اين بوستان از مسجدي با شكوه هم برخوردار مي‌باشد. شهردار ساري در پايان تأكيد كرد براي سرعت بخشيدن به اجراي پروژه هر روز رأس ساعت خاصي با تمامي عوامل اصلي شهرداري كه دست اندركار بوستان هستند نشستي خواهيم داشت تا بي درنگ مشكلات را مرتفع و اقدامات لازم جهت تسريع در احداث بوستان را انجام دهيم.

معاون خدمات مشترکين آبفاي اصفهان اعلام کرد؛

راه‌اندازي درگاه‌هاي نوين خدمات غير حضوري به مشترکين

اصفهان – بهمن راعي

معاون خدمات مشترکين و درآمد آبفاي استان اصفهان در همايش رؤساي ادارات خدمات مشترکين که در آبفاي لنجان برگزار شد گفت: درحال حاضر همه مناطق آبفاي استان اصفهان آمادگي کامل براي ارائه خدمات 22 گانه مشترکين به صورت غيرحضوري از طريق درگاه هاي پيشخوان دولت ، پرتال شرکت و سامانه 122 را به تمام مشترکين دارد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، رضا رضايي به استفاده از ارتباط موبايلي با مشترکين پرداخت و اعلام نمود: يکي ديگر از خدمات نوين که در قالب غيرحضوري به مشترکين ارائه مي شود استفاده از اپليکيشن USSD (ارتباط موبايلي با مشترکين) است. بدين منظور تاکنون 94 درصد شماره‌هاي مشترکين در سطح استان جمع‌آوري شده است.

وي به برگزاري اولين همايش ادارات خدمات مشترکين و درآمد استان اشاره کرد و بيان داشت: 34 نفر از رؤساي مشترکين مناطق در آبفاي لنجان حضور يافتند تا تدابيري همچون چگونگي راه اندازي درگاههاي نوين ارائه خدمات غيرحضوري به مشترکين عنوان شود که در اين زمينه مي توان به سامانه 122 اشاره کرد به طوريکه مشترکين مي توانند با برقراري ارتباط با اين سامانه از خدمات غيرحضوري آبفاي استان اصفهان بهره‌مند شوند.

رضايي اظهار داشت: مشترکين در آينده‌اي نزديک مي‎توانند با ارتباط با سامانه 122 شماره کنتور خود را اعلام نمايند تا قبوض آنها صادر شود اين درحاليست که مشترکين هر دوره نمي‌توانند شماره کنتور خود را به صورت غيرحضوري اعلام کنند بلکه بعضاً بنا به دلايلي که مشترک قادر به پاسخگويي به مأمورين کنتورخوان نباشد مي تواند در آن صورت اقدام به اعلام غيرحضوري شماره کنتور خود نمايند.

معاون خدمات مشترکين و درآمد آبفاي استان اصفهان ارائه خدمات غيرحضوري به مشترکين را بسيار حائز اهميت خواند و خاطرنشان ساخت : استفاده از ظرفيتهاي دفاتر پيشخوان بسيار مؤثر در ارائه خدمات شرکت آبفا به مشترکين به صورت غيرحضوري مي باشد و مشترکين مي توانند با بهره گيري از ظرفيت هاي دفاتر پيشخوان از خدمات شرکت آبفاي استان اصفهان بهره مند شوند .

رضايي بر کاهش مطالبات هم تأکيد نمود و خاطرنشان ساخت : کاهش مطالبات در ماههاي پاياني سال بايد محقق شود . بدين منظور بايد اخطاريه با الصاق به قبوض به مشترکين بدهکار تحويل داده شود و نظارت دقيق بر توزيع اخطارهاي بدهي و پرمصرف در دستور کار قرار گيرد. وي اعلام کرد: کشف انشعابات غيرمجاز بايد با دقت دنبال شود و با متخلفين مطابق قانون برخورد گردد و همه کنتورنويسها هم بايد با فرم کامل و کارت شناسايي اقدام به وظايف محوله نمايند.


 در استان 

 ضريب شيوع بيکاري در هرمزگان 5 در 1000 نفر است

بندرعباس - شهين صادقي

مديرکل تأمين اجتماعي هرمزگان تعداد مقرري بگيران بيمه بيکاري در اين استان را حدود 1292 نفر اعلام کرد و گفت: طبق تحليل هاي آماري انجام شده، ضريب شيوع بيکاري در هرمزگان 5 در 1000 نفر است.سيد فاضل حيدري بلوکي ضمن اشاره به فعاليت بالغ بر 25 هزار و 800 واحد کارگاه و بنگاه اقتصادي در استان هرمزگان اظهار داشت: 80 درصد از اين کارگاه ها کمتر از 10 نفر کارگر بيمه شده را تحت پوشش خود دارند.وي ادامه داد: بر همين اساس، شاخص "بُعد کارگاهي" ميانگين استاني در هرمزگان يعني ميزان بيمه‌شدگان اجباري در يک کارگاه برابر عدد 10 مي باشد. حيدري بلوکي گفت: بيشترين بعد کارگاهي متعلق به شعبه جزيره لاوان با عدد 46.8 و کمترين رقم اين شاخص به شعبه شهرستان رودان با عدد 4.2 اختصاص دارد؛ اين موضوع نشانگر آن است که به لحاظ شاخص جمعيت بيمه شدگان اجباري، کوچکترين کارگاههاي استان در شهرستان رودان مستقر هستند. مديرکل تأمين اجتماعي هرمزگان تعداد مقرري بگيران بيمه بيکاري در اين استان را يکهزار و 292 نفر اعلام کرد و گفت: تجزيه و تحليل هاي آماري حکايت از اين دارد که ضريب شيوع بيکاري در هرمزگان 5 در 1000 نفر مي باشد. وي در پايان اضافه کرد: بيشترين ضريب شيوع بيکاري مربوط به شهرستان حاجي آباد(12.7 در 1000 نفر) و کمترين رقم اين شاخص مربوط به شهرستان ابوموسي (صفر در 1000 نفر) مي باشد.

كسب رتبه سوم اجراي برنامه‌هاي تحول اداري توسط شركت توزيع برق استان كرمانشاه

کرمانشاه- نوروزي

شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه در ارزيابي عملكرد تحول اداري موفق به كسب رتبه سوم در بخش شاخصهاي عمومي ( تحول اداري )گرديد .به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه ، منوچهر تيموري معاون منابع انساني شركت در اين خصوص گفت : بر اساس اعلام نتايج ارزيابي عملكرد تحول اداري در آبان ماه سال جاري از سوي سازمان مديريت و برنامه ريزي ، شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه توانست در بين 60 دستگاه اجرايي استان رتبه سوم اين ارزيابي را كسب نمايد.وي محور هاي ارزيابي شده در حوزه تحول اداري را توسعه سرمايه انساني ، بهبود سيستمها و روشها، بهبود و ارتقاء كرامت انساني و... برشمرد و اضافه كرد: در بخش تحول اداري، فعال سازي و برگزاري جلسات كميسيون تحول اداري ، تشكيل كارگروه ارتقاء سلامت نظام اداري، شناسايي عوامل و گلوگاههاي موجود در شركت و اصلاح و رفع آنها ، ايجاد ميز خدمت در شركت مورد توجه قرار گرفته كه خوشبختانه به جهت پيگيري و انجام اين موضوعات شركت توانسته در بخش تحول اداري در ارزيابي صورت گرفته صاحب رتبه سوم گردد. وي از ديگر مقوله‌هاي مهم و تاثيرگذار در حوزه تحول اداري را توجه و ارتقاءامر مهم آموزش و نظارت دانست كه اين دو موضوع بصورت ويژه مورد توجه قرار گرفته و در حال اجرا مي‌باشد. اين مسئول در پايان اعلام كرد كه با برنامه ريزي صورت گرفته در سال‌جاري واستمرار اجراي اين برنامه‌ها ، انشاءا... شركت بتواند در ارزيابيهاي بعدي رتبه بهتري را كسب نمايد.

رئيس پليس راه اردبيل:

سبقت و سرعت؛ همچنان در خط مقدم تخلفات

اردبيل – خبرنگار آفرينش

رئيس پليس راه استان اردبيل گفت: همچنان سبقت و سرعت غيرمجاز در خط مقدم بيشترين ثبت تخلفات از سوي رانندگان قرار دارد به طوريکه بسياري از رانندگان بي‌محابا در انجام چنين تخلفاتي ورود پيدا مي‌کنند.

سيد حجت فتاحي در پاسخ به سئوالات خبرنگاران در نشست مطبوعاتي با اصحاب رسانه در اردبيل اظهار کرد: با وجود اينکه اکثر جاده‌هاي استان اردبيل به دوربين‌هاي نظارت تصويري و ثبت تخلفات سرعت مجهز شده اما همچنان رانندگان رعايت مقررات و قوانين را در اين حوزه نمي‌کنند به طوريکه بيش از نيمي از تخلفات ثبت شده در استان مربوط به سرعت و سبقت غيرمجاز است. وي از ثبت حدود 80 هزار تخلف در حوزه‌هاي مختلف و اعمال بيش از 199 هزار برگ جريمه براي رانندگان متخلف در سطح استان در سال‌جاري خبر داد و تصريح کرد: رانندگان استان با انجام اين تخلفات شش ميليارد تومان جريمه شدند. رئيس پليس راه استان با يادآوري اينکه تلاش پليس بر اعمال قانوني مقررات و جلوگيري از برخي تخلفات حادثه‌آفرين است، گفت: البته در استان اردبيل آمار مربوط به بروز تخلفات حادثه‌آفرين بسيار کمتر از رقمي است که در ساير استان‌ها رخ مي‌دهد.

صدور بيش از21 هزار سند مالکيت کاداستري

اراک - الهام فراهاني

در شش ماه ابتداي سال1394 در استان مرکزي بيش از21 هزار سند مالکيت کاداستري صادر شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مرکزي، سيدرضا صدري مديرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزي گفت: در اجراي وظايف ذاتي در سال جاري تا پايان شهريورماه سال1394 تعداد21 هزار و219 جلد سند مالکيت براي اراضي و املاک اشخاص حقيقي وحقوقي در سطح استان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته35/14 درصد رشد داشته است.وي افزود: در اجراي قانون تعيين تکليف وضعيت ثبتي اراضي وساختمانهاي فاقد سند رسمي تاکنون تعداد19607 تقاضا از طريق سامانه پذيرش شده که بيشترين آن مربوط به حوزه ثبتي شهرستان ساوه با5438 تقاضا و کمترين آن حوزه ثبتي شهرستان کميجان با120 تقاضا مي‎باشد، صدري افزود: از اين تعداد پرونده براي17521 فقره قرار کارشناسي صادر وتعداد7200 پرونده نيز منجر به صدور راي گرديده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي