جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5156

پايان کار توني در تبريز
اوليويرا ترمز تراکتور را کشيد


مظلومي: هنوز ليستي به باشگاه ارائه نداده‌ام

تيم کاملا بي حاشيه اي داريم
خاکپور: به مربيان باشگاهي حق مي‌دهم


خبــر


گوناگون از ورزش


 پايان کار توني در تبريز
 اوليويرا ترمز تراکتور را کشيد 

 
سرانجام سرمربي تراکتور به کار خود در تبريز پايان داد.به گزارش آفرينش، توني اوليويرا که اختلافاتش با مديران اين تيم تبريزي بالا گرفته بود، ديروز با اعلام جدايي از اين باشگاه، به فعاليت خود پايان داد.

در پي ادامه يافتن اختلافات بين مديران تراکتور و سرمربي پرتغالي توني براي بار سوم از اين باشگاه جدا مي‌شود. او که امسال نتايج خوبي را با تيمش به دست نياورده، مدام با سعيد عباسي مدير باشگاه در تقابل بود و ديروز تمايل خود را به جدايي علني کرده است. توني به عدم پرداخت مطالبات و بدقولي‌هاي مديران تيم اعتراض دارد و مديران نيز بابت نتايج ضعيف با وجود حضور ستاره‌هاي سرباز فوتبال ايران وي را سرزنش مي‌کنند.

جالب اينکه خود عباسي در نيم فصل سال گذشته در يک اقدام ناگهاني توني را جانشين رسول خطيبي کرده؛ مربي جواني که يکي از 5 گزينه مورد نظر مديرعامل تراکتور براي جانشيني توني است.

عباسي مي‌گويد: احد شيخ لاري، غلامرضا باغ آبادي و رسول خطيبي به عنوان گزينه هاي بومي و حسين فرکي و امير قلعه نوعي به عنوان گزينه هاي غيربومي مد نظر باشگاه تراکتورسازي هستند. قرار است با برنامه ريزي هاي انجام شده ابتدا وضعيت نهائي توني با باشگاه مشخص شود و سپس روي گزينه هاي فوق اقدام کنيم. شرايط و برنامه هاي هر پنج گزينه ياد شده به دقت در باشگاه بررسي شده و در نهايت بهترين گزينه را براي سرمربيگري تراکتور انتخاب خواهيم کرد.

از بين اين نفرات قلعه‌نويي، خطيبي و شيخ‌لاري سابقه هدايت تراکتور را دارند و باغ‌آبادي به عنوان دستيار روي نيمکت تراکتور نشسته است. در عين حال ناظران حضور شيخ‌لاري و باغ‌آبادي را در بين گزينه‌ها متعجب‌کننده مي‌دانند و عقيده دارند سرمربي قرمزپوشان يکي از 3گزينه خطيبي، فرکي و قلعه‌نويي خواهد بود، اگرچه يک گزينه ديگر نيز در بين نامزدهاي مربيگري تراکتور وجود دارد.

اينکه وضعيت نهايي توني با تبريزي‌ها کي مشخص مي‌شود، هنوز روشن نيست اما در تبريز شايعه اين است که توني اوليويرا روز دوشنبه تبريز را ترک مي‌کند. اينکه مديرعامل تراکتور با چه سرعتي به دنبال مذاکره با گزينه ها و انتخاب يک نفر از اين جمع است، نکته جالب توجهي است. البته جدايي توني زماني اتفاق خواهد افتاد که تکليف مطالبات او روشن شده باشد. موضوع تراکتور و توني يک اختلاف 100هزاردلاري است که عباسي ادعا مي‌کند توني پذيرفته اين پول را از باشگاه دريافت کرده است.

در صورت جدايي توني از تراکتور اين چهارمين فصل متوالي است که قرمزپوشان سرمربي خود را در نيمه راه عوض مي‌کند. اين باشگاه در روزهاي کانون اخبار بيشتري نيز خواهد بود.


 مظلومي: هنوز ليستي به باشگاه ارائه نداده‌ام 

 
سرمربي تيم استقلال پس از پايان تمرين ديروز در بين خبرنگاران حاضر شد و به سوالات مختلف آنها راجع به اين تيم پاسخ داد.پرويز مظلومي به خبرنگاران گفت: بعد از بازي که داشتيم 2 روز استراحت کرديم. از پنج شنبه تمريناتمان را شروع کرديم، صبح و بعدازظهر کار کرديم. تمام بازيکنان در اختيار تيم هستند. يکي، دو مصدوم داشتيم که به تيم مي‌رسند. داريم تلاش مي‌کنم که تيم را براي بازي با تراکتورسازي آماده کنيم.

بچه ها تلاش مي‌کنند و دست به دست هم داده‌اند همانطور که تا حالا موفق بوديم از اينجا به بعد هم همينطور خواهيم شد.

وي در مورد معاوضه آرش برهاني و ارسلان مطهري گفت: من تا الان که با شما صحبت مي‌کنم نه کسي را در ليست مازاد گذاشته‌ام و نه کسي را صحبت از آمدنشان کرده ام. آرش بازيکن بزرگي است و دارد به تيم خدمت مي‌کند. من نام مطهري را در سايت ها شنيدم، بازيکن خوبي است اما مدنظر ما نيست. ما دنبال اين هستيم بازيکناني را بياوريم که جاي ريوالدو و کرار را پر کنند اما نه تماسي داشتيم و نه ليستي چون الان وقت ارتباط برقرار کردن با بازيکنان نيست.

او در مورد گل هاي خورده استقلال گفت: ما دروازه‌بان مي‌گذاريم که گل نخوريم. اگر قرار بود که دروازه‌مان باز شود که گلر نمي‌آورديم. علاوه بر رحمتي که درون دروازه مي‌ايستد، از طالب‌لو هم تشکر مي‌کنم که نهايت همکاري را دارد و بايد بگويم اين تيم براي طالب‌لوها و برهاني‌هاست. اگر دروازه‌مان باز شود همه تيم مقصرند.

وي در مورد اردوي تيم‌هاي ملي گفت: تمام تلاشمان را مي‌کنيم تا در خدمت تيم‌هاي ملي باشيم اما آنها اصلا رعايت باشگاه‌ها را نمي‌کنند. تمرينات ما پنجشنبه شروع شد اما بازيکنان اميدمان از ما جدا شدند.

مظلومي ادامه داد: از آقايان کاشاني و مايلي‌کهن مي‌خواهم با ما همکاري داشته باشند و سازمان ليگ نيز بعضي از بازي‌هايمان را بهتر است که عقب بياندازد. ما هم مي‌خواستيم مانند نفت بازيکن ندهيم گويا دوستان اصلا برنامه بازي‌ها را نگاه نمي‌کنند. تيمي که 30 ميليون هوادار دارد، نبايد اينگونه بازيکنانش را از دست بدهد. اگر آنها با ما همکاري نکنند، ما هم با آنها همکاري نخواهيم کرد. روزبه واقعا زانويش آسيب ديده است. مي گويند بحث ملي است و ما دهانمان بسته است، دوستان پشت تيم‌ملي قايم مي‌شوند.

مظلومي در رابطه با تاثير تعطيلات بر روي بازيکنان گفت: صددرصد تعطيلات و تمرينات روي بازيکنان تاثير مي‌‌گذارد. اين وقفه‌ها علاوه بر تاثير بر بازي‌ها و دور کردن هواداران روي سلامتي بازيکنان نيز تاثير منفي دارد. بخاطر همين تعطيلات مجبور مي‌شوند خيلي بازي‌ها را برگزار کنند و مي‌بينيم که در 10 روز 3 بازي برگزار مي‌کنند. اين باعث مي‌شود تا فشار روي بازيکنان بالا برود و مصدوم شوند.

وي ادامه داد: همه جاي دنيا در روز تعطيلي‌ها بازي مي‌گذارند اما اينجا به خاطر اينکه سريع‌تر بازي‌ها را برگزار کنند، در روزهاي غيرتعطيل بازي مي‌گذارند. اين فشردگي باعث خستگي و عصبي شدن بازيکنان مي‌شود.

او درباره بازي تيم‌ها بدون بازي بازيکنان اميدشان گفت: بالاخره باشگاه‌ها روي بازيکنانشان سرمايه‌گذاري کردند و مي‌خواهند از آن استفاده کنند. هيچ جاي دنيا اينطور نيست که از نيروهاي باشگاه استفاده نشود. مي‌گويند تمريناتتان درست نيست ما تمرينات ديگران را هم ديده ايم که تفاوتي ندارد. اينکه به کسي به کارنامه من نگاه مي‌کند يا نه من توجهي ندارم.

سرمربي استقلال در مورد آمدن جباري گفت: استقلال باشگاه خودش است و ما همه همکاري بابت آمدنش مي‌کنيم. اگر مجتبي بخواهد بيايد ما استقبال مي کنيم. اما من هنوز هيچ ليستي نداده‌ام.


 تيم کاملا بي حاشيه اي داريم
 خاکپور: به مربيان باشگاهي حق مي‌دهم 

 
سرمربي تيم ملي اميد مي گويد باشگاه ها تا امروز همکاري خوبي با تيم اميد داشته اند اما من به آنها حق مي دهم و بايد قبول کنيم اين تيم چهل سال که نتيجه نگرفته است.محمد خاکپور درابتدا درخصوص برپايي اردوي ترکيه و شرايط اين گفت: با توجه به زمان کمي که تا مسابقات مرحله نهايي انتخابي المپيک باقي مانده بود و تيم ملي بزرگسالان اردو و مسابقه اي پيش رو نداشت، اين اردو را برپا کرديم تا با تمامي نفرات داخلي و البته بدون لژيونرها به مرور برنامه هاي تاکتيکي بپردازيم. اردوي ترکيه يکي از مهم ترين اردوهاي اماده سازي ما قبل از اعزام به رقابت هاي مرحله نهايي انتخابي المپيک است و خوشبختانه شرايط خيلي خوبي به لحاظ اسکان و امکانات تمريني وجود دارد و اميدوارم که در پايان اين اردو به اهدافي که داريم برسيم.

وي درباره اهداف اين اردو گفت: با توجه به اينکه بازيکنان حاضر در اردو از مسابقات فشرده ليگ آمده اند، خيلي نمي توانيم کار خاصي به لحاظ بدني و تمرينات تکنيکي با آن ها انجام بدهيم. بنابراين هدف اصلي ما مرور برنامه هاي تاکتيکي و ايجاد هماهنگي بيشتر بازيکنان و البته بالا بردن ميزان آمادگي رواني آن ها براي مسابقات پيش رو است.

سرمربي تيم ملي اميد شرايط کنوني بازيکنان و کيفيت برگزاري تمرينات را تشريح کرد: خوشبختانه بازيکنان حاضر در اردو انگيزه خيلي بالايي دارند و به لحاظ رواني به آمادگي کامل رسيده اند که خودشان را آماده حضور در رقابت هاي مهم انتخابي المپيک کنند. تمرينات تيم هم طبق برنامه ريزي صورت گرفته پيش مي رود و به لحاظ کمي و کيفي راضي کننده است.

خاکپور در خصوص نحوه همکاري باشگاه ها و مشکلاتي که در خصوص بازيکنان نفت تهران پيش آمد، تاکيد کرد: طبق روال هميشه ابتدا از همکاري باشگاه ها مربيان و همکاران داخلي تشکر مي کنم که تا به امروز همکاري خوبي با تيم اميد داشتتند. من اين حق را به مربيان باشگاهي مي دهم و کاملا اين موضوع را درک مي کنم که در شرايط سختي از ليگ قرار دارند و نياز به اين دارند که بازيکنان شان را در اختيار داشته باشند اما واقعيت اين است که ما فرصت ديگري براي آماده سازي تيم اميد نداريم.

اين تيم 40 سال است که نتوانسته نتيجه لازم را براي المپيکي شدن بگيرد و قطعا اگر نگاه و تفکر ما همان نگاه و تفکر 40 سال گذشته باشد، در اين دوره از مسابقات هم نتيجه لازم را نمي گيريم. بنابراين بايد نگاه ويژه تري به تيم اميد داشته باشيم و بيشتر گذشت کنيم تا در آينده افسوس نخوريم که اگر مي توانستيم زمان بيشتري بازيکنان را در اختيار داشته باشيم، نتايج بهتري کسب
مي کرديم.


 خبــر 

 سه‌شنبه، بازي دوستانه ذوب آهن و سايپا

ذوب آهني‌ها در نظر دارند براي اينکه در تعطيلات ليگ از شرايط آرماني خارج نشوند در هر تعطيلي بازي دوستانه‌اي با يک تيم ليگ برگزار کنند.مديرعامل ذوب‌آهن سعيد آذري در تماسي از رضايي مدير سايپا درخواست کرد که در اين تعطيلات براي انجام بازي دوستانه ه اصفهان بيايند که او هم پس از هم‌فکري با کادر فني با اين بازي موافقت کرد.بر همين اساس ساعت 14.30سه شنبه اين هفته 17 آذر دو تيم ذوب‌آهن و سايپا ديدار دوستانه‌اي را برگزار مي‌کنند.گفتني است ديدارهاي هفته چهاردهم ليگ، روزهاي يکشنبه و دوشنبه 22 و 23 آذر پيگيري خواهد شد.

در صورت در خواست گل محمدي

ذوب آهن در نيم فصل سه بازيکن جذب مي‌کند

تيم ذوب‌آهن سه جاي خالي دارد که با توجه به حضور اين تيم در سه جام حذفي ليگ و جام باشگاه‌هاي آسيا اين تيم در نيم فصل اقدام به جذب بازيکن جديد مي‌کند.

به گزارش ورزش سه، با احتساب بازي‌هاي ليگ و جام حذفي و بازي‌هاي دوستانه‌اي که بايد براي نگه‌داشتن تيم در شرايط تعطيلي ليگ برگزار کند. ذوب‌آهن بايد در حدود 30 مسابقه ديگر برگزار کند. سعيد آذري مديرعامل باشگاه ذوب‌آهن در اين زمينه گفت: تيم ما نه تنها به تمام نيروهايش نياز دارد بلکه با توجه به سه جاي خالي هم که در تيم داريم با درخواست آقاي گل محمدي براي جذب بازيکن در پست‌هاي لازم اقدام خواهيم کرد.

او ادامه داد: تيم ما در سه جام بايد حاضر شود و هنوز راه زيادي پيش داريم. در ذوب سه جاي خالي وجود دارد که با صلاحديد آقاي گل محمدي در پست‌هاي مورد نياز تيم را براي حضور در آسيا و دور برگشت ليگ و همچنين فينال حذفي، تقويت مي‌کنيم.

خداحافظي اجباري کاپيتان ليورپول از فوتبال؟

بعد از جدايي استيون جرارد از ليورپول، هواداران اين تيم نگران بازوبند کاپيتاني تيمشان نبودند زيرا بازيکني مانند جوردن هندرسون در پست جرارد بازي مي‌کرد که ويژگي‌هاي تبديل شدن به اسطوره را در اين باشگاه داشت. کاپيتان ليورپول اما اکنون با آسيب ديدگي شديدي مواجه شده و تقريبا پنج ماه است که نتوانسته براي اين تيم به ميدان برود. آسيب ديدگي هندرسون به شکلي است که بعضي از رسانه‌هاي انگليسي از احتمال خداحافظي اين بازيکن از فوتبال سخن به ميان آورده‌اند. خود اين بازيکن نيز به نوعي به اين موضوع اشاره کرده است.

هندرسون در اين زمينه گفت: متاسفانه بايد بگويم هنوز درماني براي آسيب ديدگي‌ام پيدا نکردم. پزشکان هيچ جواب روشني به من ندادند. تحمل اين درد برايم غير ممکن است. بعضي اوقات سوزشي در ناحيه مچ پا احساس مي‌کنم که خيلي اذيتم مي‌کند. اين آسيب ديدگي حتي زمان خواب هم مرا آزار مي‌دهد. پيش از اين وقتي مصدوم مي‌شدم، مي‌دانستم چه زماني قرار است به ميدان برگردم اما اکنون به هيچ وجه معلوم نيست. کمي وضعيتم بهتر شده است اما هنوز خوب نشدم و نمي‌دانم اين آسيب ديدگي تا چه زماني قرار است ادامه داشته باشد.

روزنامه گاردين انگليس نوشت آسيب ديدگي هندرسون به چند سال قبل برمي‌گردد و اکنون بار ديگر بازگشته است. حالا مشخص شده است که چرا الکس فرگوسن، سرمربي وقت منچستريونايتد در نهايت حاضر نشد اين بازيکن را جذب کند. ليورپول در فصل جاري ليگ جزيره شروع خوبي نداشت اما اکنون با آمدن يورگن کلوپ روي نيمکت اين تيم، قرمزها به روزهاي اوج‌شان برگشته‌اند.

پيشنهاد 32 ميليون پوندي منچستريونايتد براي جذب کاواني

روزنامه اکيپ از جدي شدن مذاکرات دو باشگاه منچستريونايتد و پاري‌سن‌ژرمن براي انتقال مهاجم اروگوئه‌اي و گرانقيمت اين تيم خبر داده‌ است. منچستريونايتد که در اين فصل با بحران جدي گلزني مواجه شده، آماده است با ارائه پيشنهادي 32 ميليون پوندي سران تيم پاريسي را براي صدور مجوز جدايي کاواني راضي کند. براساس گزارش اکيپ، لوئيس فن‌خال از اد وودوارد، مدير اجرايي باشگاه منچستريونايتد خواسته مراحل انجام اين انتقال را هرچه سريع‌تر بررسي کند. ستاره 28 ساله و اروگوئه‌اي پاري‌سن‌ژرمن در 15 بازي که در اين فصل براي اين تيم در لاشامپيونه انجام داده، 9 گل زده و 2 پاس گل داده و يکي از تاثيرگذارترين بازيکنان تيمش محسوب مي‌شود.

روزنامه قطري مدعي شد

تيموريان تيم ام‌صلال را ترک مي‌کند

يک روزنامه قطري از تصميم باشگاه ام صلال براي کنار گذاشتن آندرانيک تيموريان خبر داد.روزنامه الوطن قطر در خبري مدعي شد که باشگاه ام صلال به دنبال پيدا کردن بازيکناني به جاي کاپيتان تيم ملي فوتبال ايران و يکي ديگر از بازيکنان تيم ام صلال است.

اين روزنامه نوشت: ام صلال به دنبال جانشين آندرانيک تيموريان و جرمي بازيکن فرانسوي تيم است که يکي در خط هافبک و يکي در خط حمله بازي مي‌کنند و نتوانسته‌اند رضايت کادر فني تيم را برآورده کنند. به نظر مي‌رسد با اين وضعيت در نقل و انتقالات زمستاني بايد شاهد جدايي تيموريان از تيم ام صلال باشيم که اين فصل به اين تيم پيوسته است.


 گوناگون از ورزش 

 خبر خوب

ايران - ايتاليا، شايد قبل از يورو 2016

کادرفني تيم ملي ايران در صورت صعود به مرحله نهايي انتخابي جام جهاني 2018 روسيه برنامه‌هاي مختلفي را براي حضور قدرتمند تيم ملي درنظر گرفته است که از جمله آنها مي‌توان به برگزاري دو ديدار تدارکاتي با تيم‌هاي نروژ و مقدونيه در خردادماه سال آينده در کشور نروژ اشاره کرد که البته برنامه دقيق اين دو ديدار تدارکاتي در آينده نزديک مشخص خواهد شد. البته دو فدراسيون فوتبال ايران و ايتاليا نيز سال گذشته براي برگزاري يک ديدار تدارکاتي در سال 2015 به توافق

رسيده و حتي قراردادي را نيز به اين منظور امضا کردند که در همين راستا ايتاليايي‌ها به دنبال آن هستند تا اين ديدار تدارکاتي با شاگردان کي‌روش قبل از يورو 2016 برگزار شود.

يورو 2016 از تاريخ 21 خرداد تا 20 تيرماه سال آينده برگزار مي‌شود و در صورت قطعي شدن ديدار تدارکاتي بين ايران و ايتاليا، به احتمال زياد اين ديدار در يکي از دو تاريخ 13 يا 18 خرداد و به جاي يکي از دو ديدار با مقدونيه يا نروژ در سفر تيم ملي به اروپا برگزار مي‌شود.

از سوي ديگر فدراسيون فوتبال نيوزيلند همچنان به برگزاري ديدار تدارکاتي با تيم ملي اصرار دارد و آنها همچنان منتظر پاسخ فدراسيون ايران براي برگزاري ديدار دوستانه با تيم ملي ايران هستند. بر همين اساس اين موضوع به صعود تيم ملي به دور نهايي و همگروهي با استراليا در اين مرحله بستگي دارد که در صورت قطعي شدن اين همگروهي، شاگردان کي‌روش قبل از ديدار با استراليا به مصاف همسايه اين کشور در قاره اقيانوسيه خواهند رفت.

پايان قرارداد حقيقي و کازان

مقصد بعدي پرتغال؟

نيمکت نشيني حقيفي در روبين‌کازان، دروازه‌بان تيم ملي را از آمادگي خارج کرده است. بعد از اشتباهات پياپي حقيقي در بازي با عمان، ژاپن و ترکمنستان، او چند ماه بازي نکردن را عامل افت کيفيتش دانسته بود. افت کيفيتي که شايد به قيمت از دست رفتن شماره يک تيم ملي تمام شود. ابتداي فصل، حقيقي علاقه داشت به تيم ديگري برود اما مبلغ فسخ قرارداد با روبين کازان باعث شد در اين باشگاه بماند و روي سکو بنشيند.

بر اساس اعلام سايت ترانسفرمارکت، قرارداد حقيقي و کازان در تابستان سال 2016 به پايان مي‌رسد اما با توجه به سالي بودن ليگ روسيه، قراردادهاي اين کشور تا پايان سال ميلادي تنظيم مي‌شود و حقيقي در ژانويه 2016 مشکلي براي ترک اين تيم نخواهد داشت. به طور مثال، قرارداد هوندا با زسکا مسکو هم بعد از پايان سال 2013 به اتمام رسيد و او از ژانويه 2014 پيراهن ميلان را پوشيد.

حقيقي از يک ماه ديگر، بازيکن آزاد خواهد بود و مي‌تواند تيم جديدي در ليگ روسيه يا پرتغال پيدا کند. با توجه به دو فصل حضور منظم او در دسته يک و دو پرتغال، شانس حقيقي براي پيوستن به تيم‌هاي اين کشور بيشتر به نظر مي‌رسد.

بسکتبال NBA؛

ششمين باخت کليولند کاواليرز

تيم بسکتبال کليولند کاواليرز با وجود درخشش لبرون جيمز در زمين نيواورلينز پليکانز شکست خورد.

به گزارش مهر، تيم بسکتبال کليولند در ادامه رقابتهاي NBA به مصاف نيو اورلينز پليکانز رفت و برابر اين تيم شکست 114 بر 108 را متحمل شد. در اين بازي لبرون جيمز فوروارد سرشناس تيم کليولند 37 امتياز، 7 ريباند و 8 پاس منجر به امتياز داشت اما ننتوانست مانع از ششمين باخت تيمش شود. کليولند 13 برد نيز در کارنامه دارد.

در ساير بازي‌هانتايج زير به دست آمد:

* نيويورک نيکس 108 - بروکلين نتس 91

* واشنگتن ويزارز 109 - فينيکس سانز 106

* ديترويت پيستونز 102 - ميلواکي باکس 95

* آتلانتا هاوکس 100 - لس آنجلس ليکرز 87

* دالاس ماوريکس 96 - هوستون راکتس

هفته پانزدهم سري A

بانوي پير در رده پنجم

تيم فوتبال يوونتوس با پيروزي در زمين لاتزيو 3 امتياز ارزشمند خارج از خانه کسب کرد و در رده پنجم جدول سري آ قرار گرفت.

هفته پانزدهم رقابتهاي فوتبال سري آ ايتاليا جمعه شب با برگزاري ديدار حساس تيم‌هاي لاتزيو و يوونتوس آغاز شد. در اين بازي که در ورزشگاه المپيکو برگزار شد تيم يووه با حساب 2 بر صفر از سد ميزبان خود گذشت. اين پنجمين برد متوالي يوونتوس در سري آ بود.

جنتيلتي (7 - گل به خودي) و پائولو ديابالا (32) زننده دو گل تيم يوونتوس بودند. يووه که تا اواسط نيم فصل نخست سري آ جزو تيم هاي قعرنشين بود با کسب پنجمين برد متوالي 27 امتيازي شد و در رده پنجم سري آ قرار گرفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي