جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5164


اجراي تونل بهشت‌آباد و گلاب، مساوي است با خشک‌شدن سفره‌هاي زيرزميني چهار محال و بختياري


رباط کريم؛ ميزبان مسابقات وزنه‌برداري پيشکسوتان استان تهران

رئيس پليس راهور ناجا خبر داد؛
110 گردنه برف‌گير کشور؛ زيرپوشش 25 هزار اکيپ

معاون برنامه ريزي فرمانداري بهارستان:
تمرکز بر پژوهش موجب تقويت توان ادارات مي‌شود


خبــر


در استان


 اجراي تونل بهشت‌آباد و گلاب، مساوي است با خشک‌شدن سفره‌هاي زيرزميني چهار محال و بختياري 

 شهركرد – بهار عبدالغني

عضو کميته ملي کارون گفت: اجراي طرح تونل بهشت‌آباد و گلاب نتيجه‌اي جز خشک شدن سفره‌هاي زيرزميني استان را در پي ندارد. «مهدي پژوهش» با اشاره به اين‌که تاکنون مباحث موافق و مخالف زيادي در خصوص طرح انتقال آب بهشت‌آباد و گلاب مطرح شده است، اظهار کرد: مسئولان استان اصفهان طرح اين تونل‌ها را مؤثرترين راه نجات زاينده‌رود مي‌دانند. وي افزود: مسئولان و مديران استان اصفهان براي جلوگيري از خشک‌شدن سفره‌هاي آب زيرزميني و کشاورزي اين استان طرح راه‌اندازي و احداث تونل بهشت‌آباد و گلاب را در نظر گرفته‌اند. پژوهش با بيان اين‌که طي دو ماه اخير در فصل پاييز که به آب کشاورزي نيازي نيست، آب سد زاينده‌رود هم‌چنان باز است، گفت: حجم زيادي از آب درون سفره‌هاي زيرزميني استان اصفهان رفته و سفره‌هاي زيرزميني خود چهارمحال و بختياري رو به خشکي مي‌روند. عضو هيئت علمي دانشگاه شهرکرد با بيان اين‌که مقرر است تونل انتقال آب بهشت‌آباد در دشت جونقان، شلمزار، شمس‌آباد، شهرکرد و بخشي از دشت سفيددشت - فرادنبه و فرخ‌شهر واقع شود، گفت: بخش عظيمي از آب اين مناطق در استان ما تخليه مي‌شود.

وي با اشاره به اين‌که گسل‌ها و زون زمين‌شناسي زيادي در محل احداث تونل بهشت‌آباد وجود دارد، خاطرنشان کرد: حفاري در اين مناطق به‌علت تخليه شدن آب درون گسل‌ها و خشک شدن چشمه‌ها مشکلات زيادي را براي منطقه ايجاد مي‌کند. عضو کميته ملي کارون با اشاره به کاهش بارندگي در استان در چند ماه اخير، اظهار کرد: اجراي اين طرح نتيجه‌اي به جز خشک شدن سفره‌هاي زير زميني استان را در پي نخواهد داشت.

پژوهش در ادامه با اشاره به طرح احداث تونل بيرگان در استان، خاطرنشان کرد: مسئولان استان اصفهان مديريت تونل گلاب و بهشت‌آباد را از آن خود مي‌دانند و تونل بيرگان عامل اصلي انتقال آب از سفره‌هاي زيرزميني کوهرنگ به تونل گلاب است بنابراين اصل مديريت و کنترل به عهده خود استان است. وي با اشاره به ضرورت توسعه استان و نيازمندي آن به آب، خاطرنشان کرد: مسئولان استان موظفند در اين زمينه و در راستاي حفظ منابع آبي استان اهتمام ويژه‌اي داشته باشند و به جاي منافع و مصالح شخصي به فکر منافع استان باشند و در برابر موضع‌گيري‌هاي مسئولان اصفهان مقابله کنند. عضو هيئت علمي دانشگاه شهرکرد خاطرنشان کرد: بايد از احداث تونل بهشت‌آباد جلوگيري شود، چون که پيامدي خشکي استان را در پي نخواهد داشت و متأسفانه تا زماني که مسئولان امر به نظرات دقيق کارشناسي و رعايت قوانين تمکين نکنند، اين مشکل به قوت خود باقي مي‌ماند.


 رباط کريم؛ ميزبان مسابقات وزنه‌برداري پيشکسوتان استان تهران 

 رباط کريم - ذبيح‌ا... اصغري

وزنه برداران پيشکسوت استان تهران به منظور شرکت در مسابقات انتخابي کشور در خانه وزنه‌برداري زنده ياد جندقي شهرستان رباط کريم به رقابت پرداختند. در اين دور از مسابقات که با حضور ابراهيم نکو نماينده مردم شهرستان هاي رباط کريم و بهارستان در مجلس شوراي اسلامي و رياست اداره ورزش و جوانان و همچنين اعضاي شوراي شهر رباط کريم برگزارشد وزنه‌برداران پيشکسوت استان تهران در 8 وزن به رقابت پرداختند.

رئيس هيئت وزنه برداري شهرستان رباط کريم در حاشيه اين مسابقات گفت : اين دور از رقابتها بين ورزشکاران بسيار نفس‌گير بود در نهايت در دور اول اين اوزان در 4 وزن 56-62-69و77 کيلوگرم 9 نفر به مدال طلا و يـک نفر به مدال نقره دست يافتند.

رئيس هيئت وزنه برداري شهرستان افزود: در دور اول آقايان هوشنگ محمدي – علي سيرداني-محمد رضا کرد زاده- امير حسين جباري- جعفر ذبيحي- محسن دربهشتي-حسين فرخي و اسلام اسکويي توانستند به مرحله ي انتخابي راه يابند.

جندقي که به عنوان قهرمان اسبق ايران و مدال آور پيشکسوت در اين رشته به شمار مي‌رود ضمن تقدير از همکاري شوراي اسلامي شهرو شهرداري رباط کريم در اين دوره ازمسابقات عنوان داشت :32نفر در اين مسابقات شرکت نمودند که 2تيم از شهر تهران و شهرهاي توابع به مرحله انتخابي کشور راه خواهند يافت.


 رئيس پليس راهور ناجا خبر داد؛
 110 گردنه برف‌گير کشور؛ زيرپوشش 25 هزار اکيپ 

 آبعلي - ايرج صادقعلي

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا از پوشش 110 گردنه برف‌گير کشور با استقرار 25 هزار اکيپ امدادي، خدماتي و پليس خبر داد و گفت: نيروها براي کاهش حوادث جاده‌اي به صورت شبانه‌روزي خدمات‌رساني مي‌کنند.به گزارش خبرنگارآفرينش ، سردار تقي مهري در رزمايش ترافيکي طرح زمستاني سال 1394 که در پيست اسکي آبعلي شهرستان دماوند برگزار شد، اظهار کرد: امسال توانستيم در استان‌هاي خراسان رضوي، فارس و ديگر نقاط کشور با تلاش و هماهنگي همه دستگاه‌هاي امدادي و خدماتي مراسم باشکوهي را در روز 28 صفر داشته باشيم.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا گفت: از همه کساني که در اجراي طرح اربعين حسيني به خصوص استان‌هاي خوزستان و ايلام نقش فعالي داشتند، قدرداني مي‌کنيم؛ در اين زمينه، توانستيم با اجراي طرح‌هاي ترافيکي و امکانات و تجهيزاتي که در اختيار داشتيم، از حوادث جاده‌اي پيشگيري کنيم. مهري اضافه کرد: البته در بازگشت زائران اربعين حسيني شاهد برف و کولاک بوديم، اما با هماهنگي‌هاي خوبي که در اجراي طرح اربعين حسيني صورت گرفت، خوشبختانه توانستيم از آن شرايط جوي به خوبي عبور کنيم و اين جز با هم‌دلي همه دستگاه‌ها ميسر نمي‌شد. وي تصريح کرد: با توجه به اينکه سرما بر شرايط جوي کشور حاکم شده و در آستانه فصل زمستان قرار داريم، رزمايش ترافيکي طرح زمستاني امسال را در کميسيون‌هاي مربوطه با حضور دستگاه‌ها پيگيري کرديم و قرار شد اين طرح از امروز تا 23 اسفندماه سال جاري در کشور اجرا شود.رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا ادامه داد: همه دستگاه‌هاي امدادي، خدماتي و پليس درصدد هستند تا با به کارگيري حداکثر توان و ظرفيت خود براي تسهيل در رفت و آمد تلاش و حوادث احتمالي که ممکن است در گردنه‌ها و نقاط کوهستاني و برف‌گير کشور به وجود بيايد را مديريت کنند.مهري بيان کرد: همه ما براي ايجاد تسهيل در تردد و ايمني ترافيکي کاربران ترافيک آماده مي‌شويم تا شاهد کاهش حوادث و مشکلاتي که ممکن است از شرايط نامساعد جوي در سطح گردنه و نقاط کوهستاني به وجود بيايد، باشيم.وي افزود: اين رزمايش نشانه هماهنگي و هم‌دلي همه خدمت‌گزاران به نظام است تا بتوانند خدمات بيشتري را براي مردم به خصوص کساني که در جاده‌هاي کوهستاني تردد دارند، فراهم کنند.


 معاون برنامه ريزي فرمانداري بهارستان:
 تمرکز بر پژوهش موجب تقويت توان ادارات مي‌شود 

 رباط کريم - ذبيح ا... اصغري

جلسه هماهنگي برگزاري هفته پژوهش به رياست معاونت برنامه ريزي و اداري ومالي وحضور روساي دانشگاه‌ها و ادارات آموزش وپرورش در محل فرمانداري وشهرداري‌هاي شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگارما، سيف‌ا... علامي معاون برنامه‌ريزي واداري ومالي فرمانداري در اين جلسه باخواندن فرازي از وصاياي شهدا درخصوص اهميت امر پژوهش ونقش آن در توسعه وپيشرفت در همه حوزه‌ها گفت: تمرکز دستگاهها و ادارات شهرستان بر امر پژوهش موجب تقويت توان دستگاه‌ها و رفع مشکلات آنان مي باشد.

علامي افزود: با عنايت به فرخوان به عمل آمده در خصوص مقالات پژوهشي 3000 طرح به کميته علمي شهرستان جهت بررسي تحويل گرديد که از اين تعداد 1180 طرح توسط کميته مذکور مورد تائيد قرار گرفت و از اين تعداد پذيرفته شده 7 مقاله در سطح کشوري و20 عنوان کتاب در سطح استاني و831 طرح از سطح شهرستاني مي باشد.

وي در ادامه تصريح کرد: طبق بررسي هاي بعمل آمده از مقالات برتر طي مراسمي در هفته پژوهش تجليل خواهد شد. معاون برنامه‌ريزي با اشاره به اهميت موضوع اطلاع‌رساني موضوع پژوهش افزود: از کليه دستگاهها مي‌خواهيم که در اين هفته طي تبليغات محيطي برنامه هاي مناسبي در اين زمينه در سطح شهرستان داشته باشند.


 خبــر 

 کميته ارزيابي و بررسي مراسم اربعين شهرستان ري تشکيل جلسه داد

شهرري - رضا فغاني

کميته ارزيابي و بررسي برگزاري مراسم اربعين حسيني در شهرستان ري با حضور معاون برنامه ريزي و اداري مالي فرماندار و مسوولين دستگاه هاي اجرايي ري تشکيل جلسه داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش"مهدي مجيدي" معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرمانداري ويژه شهرستان ري در کميته ارزيابي و بررسي مراسم اربعين شهرستان ري که با حضور نماينده هاي دستگاه هاي اجرايي شهرستان در سالن جلسات فرمانداري برگزار شد ضمن تشکر از تمامي دستگاه هاي مجري جهت هرچه باشکوه برگزار کردن مراسم اربعين و همچنين ميزباني شايسته از ميهمانان و عزاداران حسيني در شهرستان، اظهار داشت: هدف از تشکيل اين کميته بعد از مراسم اربعين حسيني رفع نقاط ضعف و تقويت نقاط قوت برگزاري اين مراسم مي باشد تا در سالهاي آتي شاهد نظم و هماهنگي بيشتري در بين مجريان اين مراسم باشکوه باشيم.

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي:

با اجراي 17 هزار کيلومتر شبکه گازرساني، در حال خدمات‌رساني به بيش از يک ميليون و 400 هزار مشترک هستيم

تبريز- توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي با تشريح خدمات و فعاليت‌ها گفت: شرکت گاز استان با بيش از 17 هزار کيلومتر شبکه گازرساني بيش از يک ميليون و 400 هزار مشترک را در بخش‌هاي خانگي، تجاري و صنعتي تحت پوشش قرار داده به طوري که بيش از 80 درصد سبد انرژي استان را گاز طبيعي تشکيل داده است. ولي‌اله ديني افزود: هم‌اکنون تمامي شهرها و 84 درصد خانوارهاي روستايي استان از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند هستند و با اجراي برنامه‌هاي دولت تدبير اميد در بخش گازرساني تا پايان سال 96 تمامي روستاي بالاي 20 خانوار با جمعيتي بيش از 100 نفر از نعمت گاز طبيعي برخوردار خواهند شد. وي افزود: خوشبختانه استان آذربايجان‌شرقي جزو اقليم يک آب و هواي سرد کشور محسوب شده و متوسط مصرف هر خانوار 500 الي 550 متر مکعب در ماه مي‌باشد و لازم است مشترکين محترم اصلاح الگوي مصرف را رعايت نمايند تا علاوه بر کاهش هزينه‌ها موجبات بهره‌گيري ساير بخش‌هاي زير ساختي استان از اين نعمت الهي فراهم گردد. مهندس ديني رعايت نقاط ايمني توسط مصرف‌کنندگان گاز طبيعي را بسيار ضروري دانست و افزود: متاسفانه اتفاقاتي رخ مي‌دهد که باعث نگراني و تأسف مي‌گردد لذا مشترکين هر چند يکبار وسايل گازسوز خود را کنترل نمايند تا شاهد وقوع حادثه ناشي از عدم رعايت نکات ايمني نگرديم.وي در اين خصوص بيان داشت: گرفتگي دودکش، عدم نصب درست لوله بخاري و شيلنگ استاندارد، به کار نبستن بست شيلنگ و از کارافتادن ترموکوپل را از جمله شايع‌ترين عوامل گاز گرفتگي و آتش‌سوزي و انفجار گاز مصرف‌کنندگان گاز طبيعي مي‌باشد.

مديرعامل شرکت گاز استان در بخش ديگري از سخنان خود افزود: با تلاش‌هاي کارکنان خدوم گاز و با سرويس‌هاي دوره‌اي انجام گرفته در تابستان انشاءا... هيچ مشکلي در تأمين مستمر و مداوم گاز طبيعي در فصول سرد نخواهيم داشت. وي در پايان ضمن تشکر و قدرداني از مشترکين استان، با اشاره به کانال‌هاي ارتباطي شرکت گاز استان گفت: ما با داشتن گسترده‌ترين شبکه گازرساني و مشترک ميليوني، خود را مبرا از هيچ‌گونه ايراد و نقص نمي‌دانيم و در جهت رضايت‌مندي مشترکين و بهينه‌سازي روش‌ها از انتقادات استقبال مي‌کنيم.

صنايع دانش‎بنيان ساوجبلاغ غرفه‌هاي نمايشگاه پژوهش و فناوري استان البرز را قرق کردند

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

ابوالقاسم پاليزگير در بازديد از نمايشگاه هفته پژوهش و فناوري استان البرز از غرفه‌هاي شرکت‌کننده از شهرستان ساوجبلاغ در اين نمايشگاه بازديد کرد.فرماندار ساوجبلاغ با حضور در دفتر نمايشگاه از زحمات مديران ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوري ؛ معاون استانداري البرز و دکتر رباني مدير پارک علم و فناوري استان البرز تشکر و قدر داني کرد وي با قدرداني از حضور چشمگير صنايع دانش‌بنيان از شهرستان ساوجبلاغ از صاحبان صنايع و مديران مجتمع‌هاي تحقيقاتي و دانشگاهي حاضر در اين نمايشگاه گفت : 85 درصد از غرفه‌هاي نمايشگاه امسال را صنايع دانش‎بنيان شهرستان ساوجبلاغ به خود اختصاص داده اند.

تجليل از صدا و سيماي مرکز البرز به عنوان رسانه برتر هفته پژوهش در استان

کرج - خاکپور

صدا و سيماي مرکز البرز به عنوان رسانه برتر هفته پژوهش و فناوري سال 94 اين استان انتخاب شد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي مرکز البرز در مراسم اختتاميه نمايشگاه هفته پژوهش و فناوري استان از صدا و سيماي مرکز البرز به دليل پوشش رسانه اي و حمايت از طرحهاي پژوهشي و توليد برنامه‌هاي پژوهش محور در سال 94 تجليل و از مدير کل اين مرکز با اهداي لوح قدرداني شد. خسرو پيري مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و امورفناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در مراسم اختتاميه اين نمايشگاه با اشاره به غربالگري 2 هزار و 600 ايده علمي طي ماه هاي گذشته در کشور، گفت: ايده‌هاي برتر در مراکز رشد و فناوري مورد استفاده قرار مي گيرد. وي گفت برپايي باشکوه نمايشگاه هفته پژوهش در البرز بيانگر وجود مراکز علمي و صنعتي توانمند در اين استان نوپا است. در اين آيين از 60 پژوهشگران نمونه دانشگاهها، مراکز تحقيقاتي و بخش دانش آموزي در پرديس کشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران مستقر در کرج تجليل شد.


 در استان 

 اعتراف 2 سارق حرفه اي به 650 ميليون ريال سرقت در اردکان

يزد - اکبر خيرخواه

فرمانده انتظامي شهرستان اردکان از دستگيري دو سارق حرفه اي و اعتراف متهمان به سرقت 650 ميليون ريال طلا و وجه نقد از شهروندان، خبر داد. سرهنگ سيدرضاصادقيان گفت: در پي سرقتهاي متعدد داخل خودرو در اين شهرستان که بيشتر به روش تعقيب از بانک انجام مي شد، ماموران کلانتري مرکز با تشکيل يک تيم عملياتي دستگيري عاملان اين سرقت را در دستور کار قرار دادند. وي ادامه داد: ماموران پليس در اولين قدم با توزيع بروشورهاي پيشگيري از سرقت در سطح شهر، معابر عمومي و به ويژه بانک‌ها نسبت به آگاهسازي شهروندان در خصوص پيشگيري از سرقت اقدام کردند و در اقدام بعدي با انجام کار اطلاعاتي گسترده و بازنگري دوربين‌هاي مداربسته بانک‌ها توانستند يکي از متهمان را شناسايي کنند.صادقيان ادامه داد: با توجه به تصوير به دست آمده از اين تبهکاران، ماموران کلانتري مرکز در يک اقدام غافلگيرانه سارقان را هنگامي‌که قصد سرقت وجه نقد از يک پيرمرد را داشتند دستگير و به اداره پليس منتقل کردند. وي گفت: متهمان در بازجويي هاي اداره پليس به 13 فقره سرقت پول، طلاجات، کارت بانکي، موبايل و ... به ارزش 650 ميليون ريال از داخل خودرو، مغازه و منزل شهروندان اعتراف کردند.

هيچ موردي از آنفلوانزاي H1 N1 در چهار محال و بختياري گزارش نشده

شهركرد- بهار عبدالغني

معاون دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد گفت: در استان موردي از آنفلوانزاي H1 N1 گزارش نشده است. «عبدالمجيد فدايي با اشاره به اهميت پيشگيري در ابتلا به بيماري‌ها، اظهار کرد: خوشبختانه موردي از آنفلوانزاي H1 N1 در استان مشاهده نشده است. وي افزود: لازم است مردم با افزايش ميزان آگاهي خود از اين بيماري و رعايت موارد بهداشتي، از امکان ابتلا به اين بيماري جلوگيري کنند. فدايي با اشاره به اين‌که سالمندان، زنان باردار، بيماران قلبي، افرادي با مشکلات ريوي وکبدي بيش از ديگران در معرض ابتلا به اين بيماري قرار دارند، تصريح کرد: لازم است اين افراد به‌منظور تزريق واکسن به درمانگاه‌هاي دولتي و خصوصي مراجعه کنند.

به دليل نبود بخش‌هاي متنوع درماني و پزشکي؛

بيمارستان گرمي جوابگوي نيازهاي آموزشي دانشجويان دانشکده پرستاري نيست

اردبيل – خبرنگار آفرينش

فرماندار گرمي گفت: تنها بيمارستان موجود گرمي به دليل نداشتن بخش‌هاي متنوع پزشکي و درماني نيازهاي آموزشي دانشجويان دانشکده پرستاري اين شهرستان را جوابگو نيست.ميرعلي رحيمي‌زاد در بازديد سرزده از خوابگاه دانشجويي برادران و خواهران دانشکده پرستاري گرمي در خصوص وضعيت رفاهي و معيشتي دانشجويان دانشکده پرستاري اين شهرستان اظهار کرد: طبق بررسي‌هاي انجام شده فراهم آوردن خوابگاه دانشجويي براي دانشجويان اين دانشگاه که اکثريت غير‌بومي هستند در زمان ثبت‌نام از طريق دفترچه کنکور سراسري به اطلاع دانشجويان اين دانشکده رسيده بود ولي با تدابير و تمهيدات مسئولان شبکه بهداشت و درمان گرمي در جهت اقدامات امنيتي اين دانشجويان اقدام به تاسيس خوابگاه براي برادران و خواهران اين دانشکده کرده است که اگر هم وضعيت رفاهي و معيشتي اين خوابگاه‌ها مناسب نباشد اما در حد مطلوبي اداره مي‌شود.

اقامت اعضاي شوراي مديريت بحران در محل خدمت، الزامي است

قزوين - خردمند

به گزارش خبرنگار روزنامه آفرينش در استان قزوين، فريدون همتي در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان که در استانداري برگزارشد اظهارداشت: عمليات امداد‌رساني به مسافران مانده در محورهاي مواصلاتي استان يک مانور واقعي در سطح وسيع بود که تجربه موفقي براي مديريت بحران استان محسوب مي‎شود. استاندار بيان کرد: اين حادثه که 48 ساعت مسيرهاي اصلي و فرعي استان را مسدود کرد با تلاش شبانه‎روزي همه دستگاههاي اجرايي عضو مديريت بحران بدون حادثه پشت سر گذاشته شد اما اين تجربه موفق بايد با شناسايي آسيب ها و نواقص به گونه اي برطرف شود تا در آينده آماده‎تر عمل کنيم. همتي تصريح کرد: بايد وضعيت خود را در بدترين شرايط و سختترين حوادث بسنجيم و به گونه اي برنامه ريزي کنيم تا با استفاده از امکانات موجود بتوانيم بهتر عمل کنيم.استاندار يادآورشد: براي شرايط سختتر از آنچه در روزهاي اخير بر اثر بارش برف و کولاک شديد رخ داد بايد خود را آماده کنيم و اين کار مستلزم بررسي وضعيت گذشته و نواقصي است که همه دستگاهها با آن روبرو بودند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي