جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5164

درآمدي بر هفته پاياني نيم فصل
آبي پوشان در سوداي قهرماني

روياي هيجان انگيز يحيي
صدرنشيني ذوب بعد از 5 سال

مجيد جلالي:
آخرين گام را محکم بر مي‌داريم


خبــر


گوناگون از ورزش


 درآمدي بر هفته پاياني نيم فصل
 آبي پوشان در سوداي قهرماني  

سعيد ونکي

آخرين هفته از نيم فصل ليگ برتر در حالي امروز آغاز مي شود که آبي هاي تهران و خوزستان، سوداي قهرماني را در سر مي پرورانند. استقلال خوزستان که هفته گذشته صدرنشيني را ازهمتاي تهراني خود ربود، درآخرين مصاف نيم فصل و در روز جمعه، مهمان ذوب آهني خواهد بود که در انديشه ادامه روند مثبت و رسيدن به رده هاي بالاي جدول است و همين مسئله کار شاگردان ويسي را براي کسب قهرماني نيم فصل، سخت تر مي کند.

اما درديگر ديدار مهم اين هفته، جدال استقلال و صبا در وزرشگاه آزادي، فارغ از جدال براي پيروزي، از جذابيت هاي خاص خود برخوردار است.

علي دايي که اکثر اوقات، برابر استقلال ناکام مطلق بوده، در انديشه اثبات خود و تحکيم جايگاه صبا در جدول است. دايي که با پرسپوليس در فصل 90-89، دو شکست رفت و برگشت در ليگ را برابر استقلال مظلومي تجربه کرده، چشم به جبران اين نتيجه دارد. البته دايي در سال 92 با پرسپوليس، موفق شد مس کرمان تحت هدايت مظلومي را 6 تايي کند و همين نتيجه، فشار رواني ناشي از تقابل با مظلومي را کم مي کند.

علاوه بر تقابل دايي با استقلال ، تقابل اميرحسين صادقي و هاشم بيگ زاده، دو استقلالي سابق که از اين تيم کنار گذاشته شدند با تيم فصل قبل شان قابل توجه است و قطعا هر دو انگيزه هاي زيادي دارند.

استقلال اکنون با 27 امتياز در رده دوم است و صبا با 25 امتياز در جايگاه چهارم قرار دارد. استقلال و صبا با يک باخت، کم شکست ترين تيم هاي ليگ محسوب مي شوند.

در ديگر بازي امروز نفت تهران و سايپا مقابل يکديگر صف آرايي مي کنند.

نفت براي دور شدن کامل از تيم‌هاي پائين جدول و ديگري براي بقا در پنج ضلعي مدعيان و يا قرار گرفتن در جايگاه بهتر تنها به فکر گرفتن 3 امتياز اين بازي هستند.

همچنين استقلال اهواز و تراکتورسازي تبريز هم در خوزستان مسابقه مي دهند.

تراکتور که به خاطر تساوي خانگي هفته گذشته به نيمه دوم جدول صعود کرد، در آخرين بازي نيم فصل اميدوار است در زمين استقلال اهواز به پيروزي دست يافته و ليگ پانزدهم را با قرارگرفتن در جايگاه بهتر به پايان برسانند.

امير قلعه نويي نياز مبرم به کسب امتياز اين بازي پيش از جدال برابر استقلال تهران در جام حذفي دارد که اين امر با توجه به وضعين فعلي استقلال اهواز، دور از دسترس نخواهدبود.

پنجشنبه - 26 آذرماه

* استقلال اهواز - تراکتورسازي تبريز، ساعت 15، ورزشگاه غدير اهواز

* نفت تهران - سايپا تهران، ساعت 15:15، ورزشگاه تختي تهران

* استقلال تهران - صباي قم، ساعت 16:20، ورزشگاه آزادي تهران

جمعه - 27 آذرماه

* پديده مشهد - سپاهان اصفهان، ساعت 14:45، ورزشگاه ثامن مشهد

* گسترش فولاد تبريز - فولاد خوزستان، ساعت 15، ورزشگاه اختصاصي گسترش

* راه‌آهن تهران - پرسپوليس تهران، ساعت 15:15، ورزشگاه شهر قدس

* ملوان بندرانزلي - سياه‌جامگان مشهد، ساعت 15:15، ورزشگاه تختي انزلي

* ذوب‌آهن اصفهان - استقلال خوزستان، ساعت 15:15، ورزشگاه فولادشهر اصفهان


 روياي هيجان انگيز يحيي
 صدرنشيني ذوب بعد از 5 سال 

 
ذوب آهن بعد از 5 سال سخت، اين هفته مي‌تواند دوباره به صدرجدول ليگ برتر برسد.از ليگ سوم تا دهم، ذوب آهن يکي از مدعيان ثابت قهرماني بود. مدعي که بعضي اوقات نيم فصل دوم، گاهي اوقات هفته‌هاي آخر و يک بار در ليگ هشتم فقط 90 دقيقه براي قهرماني کم آورد. ذوب آهن در ليگ قهرمانان آسيا هم تا فينال جلو رفت اما نتوانست قهرمان شود.

بعد از ليگ دهم، بسياري از ستاره‌هاي ذوب آهن از اين تيم رفتند و تا قبل از حضور گل‌محمدي، آن‌ها به يک تيم انتهاي جدولي تبديل شده بودند. آخرين بار، ذوب آهن هفته بيست و ششم ليگ دهم صدرنشيني در جدول ليگ را تجربه کرد و پس از آن ميشه در يکي از رتبه‌هاي ميانه يا انتهاي جدول بود. جمعه، ذوب آهن مي‌تواند بعد از 5 سال با يحيي صدرنشين ليگ برتر شود.

ذوبي‌ها در حال حاضر، تيم سوم جدول هستند و جمعه ميزبان استقلال خوزستان صدرنشيني فعلي ليگ خواهند بود. استقلال تيم دوم هم با صبا چهارمين تيم جدول بازي مي‌کند. اگر ذوب آهن استقلال خوزستان را ببرد و استقلال در ادامه بازي‌هاي بدون بردش نتواند صبا را شکست دهد، ذوبي‌ها از رده سوم به صدر جدول ليگ مي‌رسند.

البته استقلال خوزستان ويسي اين فصل به جز باخت هفته اول به سپاهان، در بقيه بازي‌ها بي شکست بوده و ذوبي‌ها براي صدرنشيني کار بسيار سختي مقابل شکست ناپذيرترين تيم ليگ خواهند داشت.


 مجيد جلالي:
 آخرين گام را محکم بر مي‌داريم 

 سرمربي سايپا تهران با اشاره به ديدار مقابل نفت در هفته پانزدهم ليگ برتر گفت: اين بازي آخرين قدم در نيم فصل است که بايد محکم برداشته شود.مجيد جلالي در نشست خبري پيش از ديدار تيم هاي سايپا تهران و نفت تهران از هفته پانزدهم ليگ برتر اظهارداشت: اين بازي ، آخرين قدم در نيم فصل اول خواهد بود و مطمئنا ما محکم پا به ميدان خواهيم گذاشت تا بتوانيم به آنچه که مي خواهيم دست پيدا کنيم.

وي در خصوص نفت تهران نيز گفت: همه بازيهايي که ما انجام مي دهيم مشکل است و ديدار مقابل نفت نيز يکي از همين بازيهاي سخت ما در نيم فصل اول خواهد بود.

سرمربي سايپاي تهران تاکيد کرد: اصلا اعتقاد ندارم که مي گويند ديدار مقابل استقلال اهواز براي ما بسيار بازي راحتي بود؛ براي ما همه ديدارها سخت است و ما بدنبال اهداف مان هستيم تا بتوانيم تمامي بازيها را با موفقيت پشت سر بگذاريم.

جلالي با اشاره به علت عدم حضور تماشاگران در مسابقات ليگ برتر يادآور شد: در اين خصوص نمي توان با يک دقيقه صحبت کردن راجع به آن به جمع بندي رسيد. در گذشته عنوان مي کردند که بليت ها گران است و يا ساعت بازي بد است اما بليت ها ارزان شد، ساعت بازي تغيير کرد اما باز هم تماشاگر به ورزشگاه نيامد.وي تاکيد کرد: به اعتقاد من سياه نمايي در فوتبال باعث شد تا تماشاگران از اين رشته جذاب فراري شوند و مطمئنا اگر در مورد واليبال هم سياه نمايي شود همين اتفاق خواهد افتاد.


 خبــر 

 نوري بازي با ژاوي را از دست داد

بيست دقيقه بعد از آغاز مسابقه مسيمير در هفته پاياني نيم فصل اول ليگ ستارگان قطر با لخويا، محمد نوري به دليل مصدوميت ناچار به ترک زمين مسابقه شد و ادامه مسابقه را از روي نيمکت تماشا کرد. بعد از آزمايش هاي اوليه، مشخص شده است که اين بازيکن تا دو هفته، قادر به همراهي تيمش نخواهد بود و اين، به آن معني است که او ديدار برگشت با السد و رويارويي با ژاوي را از دست مي دهد. نوري در نيم فصل اول يک بار در مقابل ژاوي قرار گرفت و شکست سنگيني را پشت سر گذاشت. غيبت او در ديدار برگشت، براي تيم قعرنشين و بي ستاره زردپوش قطري، کابوس تاره اي خواهد ساخت.

بازيکن محبوب کي‌روش به ليگ يک مي‌رود

ملي‌پوش فوتبال ايران و يکي از 22 بازيکن حاضر در جام جهاني، به احتمال فراوان با پيراهن پيکان در ليگ دسته اول بازي خواهد کرد. احمد آل نعمه بازيکن سابق تراکتورسازي و فولاد که در جام جهاني سال گذشته در برزيل هم حضور داشت، در ابتداي اين فصل هيچ تيمي پيدا نکرد و يک نيم‌فصل بيرون ماند. شنيده مي‌شود او اخيرا با پيکان به توافق رسيده و در نيم‌فصل دوم اين تيم را در ليگ يک همراهي خواهد کرد.

عليرضا مرزبان، سرمربي تيم پيکان با تاييد ضمني اين خبر گفت: «در نيم‌فصل دنبال اين خواهيم بود که هم از لحاظ کيفي و هم کمي تيم‌مان را تقويت کنيم. در حال حاضر در آستانه جذب احمد آل‌نعمه قرار داريم و احتمالاً دو سه بازيکن ديگر هم به خدمت خواهيم گرفت.»

توني:

قلبم را در تبريز جا گذاشتم

توني اوليويرا تقريبا 10 روزي است که از ايران رفته اما هنوز مدت زمان زيادي نشده است دلتنگ شده.دلتنگ تبريز،تراکتورسازي و هواداران اين تيم. او که اين روزها در منزل ويلايي اش در حال استراحت است شايد اين بار ديگر هيچ وقت منتظر دعوت نامه اي از سوي باشگاه تراکتورسازي نباشد.توني پس از ترک تبريز همچنان به خاطرات خود در ايران فکر مي کند.او مي گويد:«حالم خوب است.در کنار خانواده هستم و بايد مدتي به استراحت بپردازم.در ماه هاي اخير،فشار رواني زيادي را تحمل کردم اما ديگر هيچ خاطره تلخي از تبريز را به ياد نمي آورم.همه خاطرات من خوب و شيرين است به خصوص که پس از برد مقابل ملوان توانستم با هواداران تراکتورسازي خداحافظي کنم.» توني ادامه مي دهد:«به شما مي گويم امروز پر از احساسات شيرين هستم.من قلبم را در تبريز جا گذاشتم و افتخار مي کنم هواداران تراکتورسازي اين موضوع را مي دانند. در زمان خداحافظي همه ما اشک مي ريختيم و اين هم جذابيت فوتبال است که آدم ها را تحت هر شرايطي،حتي در زمان خداحافظي مهربان مي کند.»

اعتراض باشگاه ملوان به داوري ديدار با صبا

باشگاه ملوان به اشتباهات داوري صورت گرفته عليه اين تيم واکنش نشان داد و قرار است نامه‌اي به فدراسيون ارسال کند. ديدار تيم هاي ملوان و صبا از هفته چهاردهم ليگ برتر در شرايطي با پيروزي يک بر صفر صبايي ها خاتمه يافت که ملواني ها به داوري در اين مسابقه اعتراض داشتند.

از همين رو قرار است بنا به مستندات باشگاه ملوان به اشتباهات داوري صورت گرفته در اين مسابقه و بازيهاي گذشته اين تيم، ملواني ها نامه اي به فدراسيون فوتبال ارسال کنند.

حميد استيلي در اين باره به مهر گفت: ملوان يک تيم مردمي است و هواداران زيادي دارد. شايد براي يک تيم که هوادار زيادي ندارد اشتباهات داوري چندان به چشم نيايد اما اين اشتباهات موجب ناراحتي هوادارانمان شده است.

وي افزود: در بازي مقابل صبا، بازيکن حريف در محوطه جريمه روي بازيکن ما مرتکب خطا پنالتي شد اما داور به جاي اينکه بازيکن حريف را اخراج کند خطا را به سود صبايي ها اعلام کرد و بازيکن ما را اخراج کرد. سرمربي تيم فوتبال ملوان خاطرنشان کرد: در بازي با سايپا يک پنالتي ما گرفته نشد و در بازي با تراکتور هم چندين بار داور عليه ما سوت زد. من مربي اي نيستم که بخواهم نتيجه هايم را اين گونه توجيه کنم و همه چيز را مثبت مي بينم اما داوري امسال به تيمم ضربه زده است. استيلي تصريح کرد: از همين رو قرار است باشگاه ملوان طي مستنداتي که دارد و فيلم بازيهاي اخير نامه به فدراسيون ارسال کند.

ريورپلاته به فينال جام جهاني باشگاه ها رسيد

ريورپلاته آرژانتين با نتيجه يک بر صفر در مقابل تيم سانفرسه هيروشيما ، نماينده تيم ميزبان در جام جهاني باشگاه ها غلبه کرد و به فينال مسابقات رسيد.تيم ژاپني پس از غلبه بر نماينده آفريقا به اين مرحله رسيده بود که با شکست در مقابل ريورپلاته بايد در ديدار رده بندي شرکت کند. تک گل ريورپلاته را آلاريو به ثمر رساند.

تيم هاي بارسا و گوانگژو امروز به مصاف هم مي روند تا تکليف ديگر فيناليست مسابقات مشخص شود.


 گوناگون از ورزش 

 قضاوت عليرضا فغاني در جام باشگاه هاي جهان

تيم داوري ايران ديدار تيم هاي فوتبال کلاب امه‌ريکا مکزيک و مازمبه کنگو را در جام باشگاههاي جهان قضاوت کرد.

به گزارش مهر، عليرضا فغاني داور ايراني ديدار تيم‌هاي کلاب امه‌ريکا مکزيک و مازمبه کنگو را در رقابتهاي جام باشگاه‌هاي جهان که به ميزباني ژاپن در جريان است را قضاوت کرد. اين بازي را تيم مکزيکي با حساب 2 بر يک برنده شد.

رضا سخندان و محمدرضا منصوري کمک‌هاي فغاني در اين مسابقه بودند.

«خورخه سامپائولي» در روياي مربيگري تيم ملي فوتبال آرژانتين

سرمربي حال حاضر تيم ملي فوتبال شيلي از روياي مربيگري آرژانتين خبر داده است.

به گزارش مهر، سامپائولي موفق شد شيلي را به عنوان قهرماني کوپا آمه‌ريکا برساند با اين حال وضعيت چندان مشخصي در اين تيم ندارد.اين مربي روياي هدايت تيم ملي کشورش را در سرمي پروراند.

سامپائولي 55 ساله در سال 2012 هدايت تيم ملي شيلي را عهده دار شد و در ژوييه سال 2015 اين تيم را به نخستين عنوان خود رساند.وي گفته تا زماني که انتخابات فدراسيون فوتبال شيلي در ماه آينده برگزار نشده وضعيت چندان مشخصي در تيم ملي ندارد.

سامپائولي به «پورو کونسپتو» گفت: من تا انتخابات که در چهارم ژانويه برگزار مي شود صبر مي کنم. بايد ببينم رئيس جديد فدراسيون فوتبال شيلي با طرح هاي من موافقت مي کند يا نه.

وي که مورد توجه باشگاه سوانزي انگلستان هم واقع شده، از علاقمندي خود براي مربيگري تيم ملي کشورش، آرژانتين، خبر داده است. سامپائولي گفت: هر مربي آرژانتيني آرزو دارد مربيگري تيم ملي را بر عهده بگيرد. من فکر مي کنم آرژانتين بهترين مهاجمان جهان را دارد. به نظر من اين تيم اگر به توان اصلي خود بازگردد مي‌تواند به جام جهاني راه پيدا کند و قهرمان جام جهاني 2018 روسيه شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي