جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5171

با انتشار ظرفيت‌هاي جديد؛
جزئيات مرحله تكميل ظرفيت كنكور دكتري 94 اعلام شد


آغاز ثبت‎نام آزمون دكتري سال 95 از فردا


جزئيات اعلام نتايج نخستين آزمون استخدامي دستگاه‎هاي اجرايي كشور


برگزاري نهمين جشنواره سراسري نشريات دانشجويي در اسفند ماه


خبر


انتصابات


يادداشــت


خبــر


 با انتشار ظرفيت‌هاي جديد؛
 جزئيات مرحله تكميل ظرفيت كنكور دكتري 94 اعلام شد 

 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور، اطلاعيه‌ اين سازمان‌ درباره‌ اعلام‌ ظرفيت‌ پذيرش‌ رشته‌محل‌هاي جديد و تكميل ظرفيت برخي از رشته‌هاي آزمون‌ ورودي‌ دوره دکتري «Ph.D» (نيمه متمرکز) سال‌ 1394 منتشر شد.

در اطلاعيه مزبور آمده است؛ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ داوطلبان‌ شرکت‎کننده در آزمون ورودي‌ دوره دکتري «Ph.D» (نيمه‌متمركز) سال 1394 مي‌رساند، نظر به‌ اينكه‌ برخي از دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي پس از اعلام نتايج نهايي آزمون براي‌ پذيرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفيت‌ نموده‌اند و يا ظرفيت برخي از كدرشته‌ محل‌هاي تحصيلي آزمون مذكور تكميل نگرديده است، لذا كليه داوطلباني که در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نموده‌ و در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي آزمون كه در شهريور ماه اعلام گرديده است قرار نگرفته‌اند (اعم از اينكه مجاز به انتخاب رشته نشده اند و يا به عنوان معرفي شده چندبرابر براي مصاحبه به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي معرفي شده و يا نشده‌اند)، براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) آزمون مذكور و همچنين اطلاعيه‌هاي ثبت‌نام مي‌توانند از تاريخ 94/10/2 لغايت 94/10/6 به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان مراجعه و با توجه به جداول پيوست اين اطلاعيه برحسب مورد نسبت به انتخاب كدرشته ‌محل‌هاي تحصيلي (حداکثر 10 کدرشته محل) مطابق رشته امتحاني خود اقدام نمايند.

موارد قابل‌ توجه:

1‌- گزينش‌ نهايي‌ در هر يك‌ از كدرشته‌‌هاي تحصيلي‌ اعلام شده در اين اطلاعيه، مطابق‌ شرايط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) و اطلاعيه‌هاي قبلي آزمون‌ مذكور انجام‌ خواهد شد.

2‌-‌ آن‌دسته‌ از داوطلباني‌ كه‌ اسامي‌ آنان‌ در شهريور ماه 94 به‌ عنوان‌ پذيرفته‌‌شده‌ نهايي‌ در يكي‌ از كدرشته‌محل‌هاي‌ تحصيلي ‌(اعم از دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غيرانتفاعي، پرديس خودگردان، پيام‌نور) اعلام‌ شده است‌ حق‌ انتخاب كدرشته محل‌هاي مندرج در اين اطلاعيه را ندارند.

3- كليه متقاضيان مي‌بايست حداكثر تا تاريخ 94/11/30 موفق به اخذ مدرك كارشناسي ارشد بشوند.

4‌- نيمسال پذيرش دانشجو در هريك از كدرشته محل‌هاي مندرج در اين اطلاعيه متناسب با امكانات و نظر دانشگاه يا مؤسسه محل قبولي، در اولين ترم تحصيلي ممکن خواهد بود.

5- نتايج چند برابر ظرفيت كدرشته محل‌‌هاي مندرج در اين اطلاعيه در هفته سوم دي‌ماه از طريق سايت اينترنتي اين سازمان براي انجام مراحل مصاحبه دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد. ضمنا فايل جداول رشته‌هاي تكميل ظرفيت دكتري 94 از طريق سايت سازمان سنجش قابل دريافت مي‌باشد.


 آغاز ثبت‎نام آزمون دكتري سال 95 از فردا  

 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت‎نام آزمون دكتري سال 95 از فردا؛ يكشنبه آغاز مي‌شود.

مهلت ثبت‌نام

به اطلاع كليه متقاضيان ثبت‌نام و شركت در آزمون ورودي دوره دكتري (نيمه‌متمركز Ph.D) سال 1395 مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً به صورت اينترنتي از روز يكشنبه مورخ 94/10/06 آغاز و در روز سه‌شنبه مورخ 94/10/15 پايان مي‌پذيرد.

زمان برگزاري آزمون

لذا كليه متقاضيان ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات موردنياز ثبت‌نام به پايگاه اطلاع‎رساني سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني:www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و شركت در آزمون مذكور اقدام نمايند.لازم به توضيح است آزمون مذكور در روز جمعه مورخ 94/12/14 برگزار خواهد شد.

هزينه ثبت‌نام

با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آن‌ها فعال مي‌باشد، با مراجعه به پايگاه اطلاع‎رساني سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 500.000 (پانصدهزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام اقدام نمايند.


 جزئيات اعلام نتايج نخستين آزمون استخدامي دستگاه‎هاي اجرايي كشور 

 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور، دومين اطلاعيه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور درخصوص نتايج نخستين آزمون استخدامي دستگاههاي اجرايي كشور منتشر شد.

با عنايت به برگزاري اولين آزمون استخدامي مشترك فراگير دستگاههاي اجرايي در تاريخ 1394/3/1، پيرو اطلاعيه مورخ 94/9/18 در خصوص اعلام نتايج نهايي تعدادي از دستگاههاي اجرايي، بدين‌وسيله نتايج اوليه آن دسته از شغل‌محل‌هايي كه نتايج آن نهايي و مورد تاييد قرار گرفته است، (شامل وزارت امور اقتصادي و دارايي، سازمان زمين‌شناسي و اكتشافات معدني كشور، سازمان امور مالياتي كشور، سازمان دامپزشكي كشور و استانداري استان خراسان شمالي) براي سير ساير مراحل استخدامي اعلام مي‌گردد. متقاضيان در صورت هرگونه سؤال لازم است با دستگاه اجرايي ذيربط تماس حاصل نموده و يا مكاتبه نمايند.

بديهي‌است ساير رشته شغل - محل‌هايي كه بدليل نقص مدارك و يا عدم درج اطلاعات درست در هنگام ثبت‌نام و همچنين رشته شغل - محل‌هايي كه فرايند مصاحبه استخدامي آنها نهايي نشده است، متعاقباً اعلام خواهد شد.


 برگزاري نهمين جشنواره سراسري نشريات دانشجويي در اسفند ماه 

 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي تيتر9، آيين اختتاميه جشنواره به همراه برگزاري نمايشگاه نشريات دانشجويي در روزهاي 11 تا 13 اسفند ماه در محل برگزاري نماز جمعه واقع در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

در اين مراسم حائزين رتبه‌هاي برتر محورهاي 24 گانه بخش آثار برتر، محورهاي 14 گانه بخش نشريات برتر و نيز چهار محور بخش ويژه معرفي و مورد تقدير قرار خواهند گرفت. بخش ديگر اين برنامه، نمايشگاه نشريات دانشجويي بوده که داراي سه بخش اصلي و يک بخش ويژه است.

در بخش اصلي هر يک از دستگاه‌ها نشريات دانشجويي دانشگاه‌ها و واحدهاي تحت پوشش خود را به نمايش خواهند گذاشت و در بخش ويژه نيز نشريات راه يافته به مرحله نهايي داوري جشنواره، در معرض بازديد عموم قرار خواهد گرفت.


 خبر 

 زمان انتشار دفترچه راهنماي ثبت‌نام آزمون ارشد گروه پزشکي سال 95

به گزارش آفرينش به نقل از مرکز سنجش پزشکي، ثبت‎نام آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي سال 95 از اول بهمن 94 آغاز خواهد شد. ثبت‎نام براي آزمون کارشناسي ارشد رشته‎هاي گروه پزشکي سال 95 از اول بهمن ماه آغاز مي‎شود و تا 10 بهمن ماه ادامه دارد.

انتشار دفترچه راهنما در تاريخ 16 دي ماه

البته دفترچه راهنماي ثبت‎نام قبل از شروع ثبت‎نام از تاريخ 16 دي ماه 94 از طريق سامانه اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي قابل دسترسي است.

داوطلبان مي‌توانند جهت دريافت دفترچه راهنماي ثبت‎نام، انجام ثبت‎نام و ارسال مدارک خود فقط از طريق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکي به آدرس sanjeshp.ir اقدام کنند.

ضمنا راهنماي منابع آزمون هم براي رشته‌هاي مختلف منتشر شده است و داوطلبان مي‌توانند با ورود به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي از اين منابع مطلع شوند.

با حضور بيش از يکصد تيم؛

برگزاري هفدهمين مسابقه‌ برنامه‌نويسي acm غرب آسيا در دانشگاه صنعتي شريف

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه شريف، هفدهمين مسابقه‌ منطقه‌اي برنامه‌نويسي acm منطقه غرب آسيا در دانشکده‌ مهندسي کامپيوتر دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد.

مسابقات برنامه‌نويسي دانشجويي acm در سال 1977 توسط انجمن معتبر acm با هدف ارتقاي توانايي برنامه‌نويسي گروهي در بين دانشجويان بنا نهاده شد.

اين مسابقه هر ساله به صورت منطقه‌اي در نقاط مختلف جهان برگزار مي‌شود و برندگان مسابقات منطقه‌اي به مرحله‌ نهايي راه مي‌يابند.

در اين دوره از رقابت‌ها نيز، حدود يکصد تيم سه نفره از دانشجويان مهندسي کامپيوتر 50 دانشگاه داخل کشور و چند تيم از کشورهاي آسيايي به مدت پنج ساعت به رقابت با يکديگر پرداختند و براساس پرسش‌هايي، اقدام به برنامه‌نويسي كردند. سرعت برنامه‌نويسي و خلاقيت فکري، دو شاخص مهم در امتيازآوري تيم‌ها بود.

سال گذشته نيز حدود 450 مسابقه‌ منطقه‌اي در سطح جهان برگزار شد که طي آنها بيش از 38 هزار دانشجو از 2500 دانشگاه 101 کشور مختلف جهان در مدت چهار ماه به رقابت پرداختند و در نهايت 120 تيم برتر به سي و نهمين مسابقه‌ جهاني در کشور مراکش راه يافتند.

در هفدهمين مسابقه‌ منطقه‌اي غرب آسيا در دانشکده‌ مهندسي کامپيوتر دانشگاه صنعتي شريف، از ميان حدود 100 تيم، در نهايت يک تا دو تيم برتر اين مسابقه به چهلمين مسابقه‌ جهاني برنامه‌نويسي acm که در ارديبهشت‌ماه 95 در کشور تايلند برگزار مي‌شود؛ راه يافتند.

مسابقه‌ جهاني acm به عنوان المپيک برنامه‌نويسان شناخته شده و در مجامع علمي از اعتبار ويژه‌اي برخوردار است.

مسابقه‌ برنامه نويسي acm در منطقه‌ي غرب آسيا که از سال 1378 در تهران و به همت دانشگاه صنعتي شريف برگزار شده است، يکي از اين مسابقات منطقه‌اي است که رشد چشمگير تعداد شرکت‌کنندگان را در کل مسابقات منطقه‌اي در سال‌هاي مختلف داشته است.

در 7 مرکز تحقيقاتي صورت مي گيرد؛

جزئيات پذيرش دانشجوي دکتري پژوهشي در دانشگاه علوم پزشکي ايران

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي ايران براي سال تحصيلي 95-1394 در هفت مرکز تحقيقاتي دانشجوي دکتري تخصصي پژوهشي مي پذيرد.

دانشگاه علوم پزشکي ايران طي ششمين فراخوان خود اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع دکتري تخصصي پژوهشي در 7 مرکز تحقيقاتي کرده و داوطلبان از اول تا سي ام دي ماه 94 فرصت دارند در اين فراخوان شرکت کنند.

اين مراکز تحقيقاتي شامل مراکز جراحي هاي کم تهاجمي، علوم سلولي و مولکولي، علوم دارويي رازي، آسيب شناسي سرطان، گوارش و کبد، قلب و عروق، چشم است.

ايده‌هاي پژوهشي نيز شامل کارآزمايي روش هاي جراحي در کنترل ديابت، جراحي چاقي و متابوليک در بيماران دچار کبد چرب يا سيروز، ترميم در سيستم عصبي، ژنتيک اپيدميولوژي، فارماکولوژي ترميمي، علوم ترميمي، مطالعات ثبت سرطان در ايران، الگوي فراگير مراقبت تسکيني در سرطان يا بيماريهاي مزمن است.

همچنين عملکرد ميکروبيوم در پاتوژنز و درمان بيماري سلياک، کانسرهاي هپاتوبيلياري، ويروس شناسي، بيوتکنولوژي، ساخت پيس ميکر بيولوژيک، راه اندازي نظام ثبت فيبريلاسيون دهليزي، بيماريهاي چشمي تيروئيد از ديگر ايده هاي پژوهشي در اين حوزه هستند.


 انتصابات 

 با حکم رئيس دانشگاه پيام نور؛

محمدعلي داوريار سرپرست دانشگاه پيام نور خراسان رضوي شد

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه پيام نور، محمد علي داوريار در حکمي از سوي علي اصغر رستمي ابوسعيدي رئيس دانشگاه پيام نور به عنوان سرپرست دانشگاه پيان نور استان خراسان رضوي منصوب شد.


 يادداشــت 

 نقش موانع ذهني در رسيدن به اهداف

زهرا كيان‌بخت

موانع ذهني، درواقع سدها و بازدارنده‌هايي هستند كه سرعت ما را در رسيدن به يك هدف، به ميزان چشمگيري تقليل مي‌دهند و به همين دليل است كه در بسياري از كتابهاي مربوط به مديريت برنامه‌ها و رشد شخصي، درمورد اين ديوارهاي نامرئي، سخن گفته شده است.

گاهي در جريان رسيدن به يك هدف، مساله و مشكلي برايمان پيش مي‌آيد كه به طور محسوس، دست‌اندازهايي را در راه رسيدن به هدف، ايجاد مي‌كند؛ اما در كنار اين موانع كه وجود واقعي دارند؛ گاهي نيز به طور حقيقي، سد و مانعي پيش روي‌مان قرار ندارد؛ بلكه سدها و موانع ذهني كه ما به دلايل مختلف و براساس تجارب متعدد قبلي، در ذهن‎مان ساخته‌ايم؛ جلوي حركت‌مان را به طرز غيرقابل باوري مي‌گيرند.

موانعي از اين قبيل كه؛ من در اين زمينه، هيچ گاه موفق نخواهم شد؛ دفعه قبلي هم كه در اين زمينه، سعي كردم، شكست خوردم؛ كسي باور نخواهد كرد بتوانم اين كار را انجام دهم؛ انجام اين كار، از عهده من خارج است، من نخواهم توانست به خوبي شخص ايكس، از عهده انجام اين پرژوه برآيم؛ در اين زمينه، استعداد ندارم؛ و...

بسياري از اين موارد، چيزهايي هستند كه ما در اثر تلقين ديگران يا خودمان، به دليل شكست خوردن‌هاي قبلي، و همين طور عدم اعتماد به نفس كافي، در ذهن‌مان به مرور زمان ايجاد كرده‌ايم.

و نكته مهم اين است كه بسياري از اين موانع ذهني، در ابتداي امر، صرفاً يك گمان و يا انديشه‌اي نه چندان قابل اعتنا بوده‌اند؛ اما به قدري آن را در چارچوب ذهني خودمان تكرار كرده‌ايم كه بالاخره، آن جوانه كوچك، تبديل به درخت تنومندي شده است كه تمام آسمان فكر و ذهن‌مان را اشغال كرده و اجازه اين را كه درمورد خودمان به گونه‌اي ديگر بينديشيم، از ما سلب كرده است.

با توجه به اين مساله است كه درمورد بسياري از افراد، زماني كه مي‌خواهند به هدفي برسند، بايد اول از آنها خواست طرز فكر و پيش‌زمينه‌هاي ذهني منفي را كه از خود در ذهن‌شان ساخته‌اند، عوض كنند و بعد، با داشتن باور نسبت به اين كه مي‌توانند به مقصودشان دست پيدا كنند؛ براي رسيدن به هدف، وارد ميدان شوند.

يكي از لازمه‌هاي اساسي در جريان رسيدن به اهداف اين است كه كمي با خودمان خلوت كرده و گنجينه ذهني خود را به خوبي وارسي كنيم و آن را كمي بتكانيم، تا اگر باورهاي منفي نسبت به خودمان در آن يافته مي‌شود، از ذهن‌مان خارج شود. چرا كه دست‌نيافتني‎‌ترين اهداف، زماني كه باور رسيدن به آنها در ذهن، فكر و قلب وجود داشته باشد، محقَق خواهند گرديد، همان طور كه سهل‌الوصول‌ترين اهداف هم تا زماني كه باورِ دست يافتن به آن وجود نداشته باشد، دور از دسترس‌تر و دست‌نيافتني‌تر خواهند شد.


 خبــر 

 رييس مرکز تحقيقات فيزيک پلاسماي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد؛

جزئيات پذيرش پژوهشگر پسادکتري در زمينه الکترونيک و برق، محيط زيست، مکانيک و مواد

مرکز تحقيقات فيزيک پلاسماي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي با حمايت صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران کشور (بنياد ملي علم ايران)، اقدام به جذب پژوهشگر پسا دکتري در زمينه الکترونيک و برق، محيط زيست، مکانيک و مواد کرده است.

به گزارش آفرينش به نقل از آنا، دکتر محمود قرآن نويس رئيس مرکز تحقيقات فيزيک پلاسماي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام اين خبر گفت: «فرصت‌هاي پسا دکتري ذکر شده در فراخوان جذب در راستاي حمايت‌هاي صندوق از کرسي پژوهشي گداخت هسته‌اي و طرح ديگري با عنوان "امحاي زباله از طريق تکنولوژي‌هاي پلاسما" است.»

رئيس مرکز تحقيقات فيزيک پلاسماي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي درباره اين مرکز گفت: «مرکز تحقيقات فيزيک پلاسما به عنوان يکي از دو مرکز فعال در ايران در زمينه گداخت هسته‌اي است که توانسته کشورمان را به‌ عنوان تنها کشور دارنده اين دانش در خاورميانه در عرصه جهاني مطرح کند.»

قرآن نويس با بيان اينکه رآکتور مدل IR-T1 به عنوان مرکز تحقيقات فيزيک پلاسماي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي است، افزود: «فعاليت‌هاي علمي و تحقيقاتي اين مرکز زير نظر آژانس بين‌المللي انرژي اتمي انجام مي‌شود.»

او در پايان خاطر نشان کرد: «پژوهشگران متقاضي مي توانند براي کسب اطلاعات بيشتر و ارائه درخواست با شماره 8-44869627 تماس بگيرند و يا از طريق ايميلghoranneviss@gmail.com مکاتبه کنند».


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي