جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5171

وزير راه و شهرسازي:
استقرار بيش از 1500 گروه راهداري در 600 راهدارخانه کشور

شهردار دماوند خبر داد؛
افتتاح پايانه مسافربري برون‌شهري دماوند در دهه فجر امسال

رئيس اداره مديريت بحران راه و شهرسازي آذربايجان غربي:
5 ايستگاه لرزه‌نگاري در آذربايجان غربي احداث مي‌شود


برگزاري نشست مشترک فرمانداران بهارستان و رباط‎کريم براي اجراي هرچه بهتر انتخابات


در استان


خبــر


 وزير راه و شهرسازي:
 استقرار بيش از 1500 گروه راهداري در 600 راهدارخانه کشور 

 آبعلي - ايرج صادقعلي

وزير راه و شهرسازي گفت: يک‌هزار و 533 گروه راهداري در زمستان امسال در 600 راهدارخانه کشور مستقر هستند.به گزارش خبرنگارآفرينش، عباس آخوندي در راهدارخانه مبارک‌آباد در محور هراز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اين راستا 15 هزار نفر راهدار در جاده‌هاي کشور مشغول خدمات‌رساني به مسافران هستند.

وي که با حضور در اين راهدارخانه، به بررسي فعاليت راهداران پرداخته بود، افزود: در شب يلدا به پاس زحمات راهداران که در سرماي سخت و بوران راهها و جاده‌ها به مردم خدمات‌رساني مي‌کنند، در جمع اين قشر پرتلاش حضور يافته‌ايم‌.

وي در اين بازديد ضمن تشکر از زحمات راهداران، به وجود 217 هزار کيلومتر راه در کشور اشاره کرد و گفت: از اين رقم 34 هزار کيلومتر را بزرگراه، آزادراه و راههاي اصلي با 75 درصد ترافيک جاده‌اي تشکيل مي‌دهد.

وزير راه و شهرسازي از راهها به عنوان ثروتي بزرگ ياد و بيان کرد: براي آن که بتوانيم همواره راههاي استاندارد داشته باشيم بايد سالانه هشتاد هزار ميليارد ريال اعتبار در اين بخش هزينه کنيم تا اين ثروت که متعلق به مردم ايران است، حفظ شود.

وزير راه و شهرسازي با اشاره به اهميت پلها در جاده‌هاي کشور، گفت: پلها نقش بسيار مهمي در نگهداري و توسعه راهها دارند که با توجه به وجود آبراهها و مسير سيل، همکاري با سازمان مديريت بحران درراستاي مرمت و بهسازي پل‌ها صورت گرفته است.

راهدارخانه مبارک‌آباد نخستين راهدارخانه در کشور است که به نيروي برق خورشيدي مجهز شده و امکانات اسکان اضطراري مسافران را دارد.


 شهردار دماوند خبر داد؛
 افتتاح پايانه مسافربري برون‌شهري دماوند در دهه فجر امسال 

 دماوند - ايرج صادقعلي

شهردار دماوند از افتتاح پايانه مسافربري برون‌شهري اين شهر در دهه فجر خبر داد و گفت: توسعه پايدار در حوزه حمل و نقل از اهميت بسياري برخوردار است. به گزارش خبرنگار آفرينش، عباس صفري در جمع رانندگان خطوط تاکسيراني شهر دماوند، با اشاره به اهميت حوزه حمل و نقل اظهار کرد: حوزه حمل و نقل از اهميت بسياري برخوردار است و شهر دماوند نيز از اين موضوع مستثني نيست؛ حمل و نقل از ضروريات شهري به حساب مي‌آيد.

وي ادامه داد: در سال 84 سازمان حمل و نقل دماوند تشکيل شد و در سال 94 به صورت مستقل درآمد و اميدوار هستيم در سال‌هاي آتي به مراحل بهتري دست پيدا کنيم. شهردار دماوند درخصوص توسعه حمل و نقل و موضوع ايستگاه‌هاي تاکسي تصريح کرد: در موضوع ايستگاه‌هاي تاکسي حداقل به جهت جانمايي در حوزه حمل و نقل اين اتفاق افتاده است که خط قرمزي کشيدند تا جايگاه تاکسي مشخص شود و همچنين حدود 70 درصد معابر خط‌کشي شده تا موضوع ترافيک، ساماندهي شود.

صفري با اشاره به موضوع پايانه‌هاي درون‌شهري افزود: پايانه‌هاي درون‌شهري و پراکندگي اين پايانه‌ها، چهره شهر را نامطلوب مي‌کند؛ ولي اکنون يک پايانه ترمينال درون‌شهري طراحي شده که با ارائه خدمات بهتر و مطلوب مشکلات اين حوزه کاهش مي‌يابد. وي درخصوص ايجاد پايانه مسافربري برون‌شهري در شهر دماوند افزود: در شهر دماوند پايانه مسافربري برون‌شهري وجود نداشت، اما با پيگيري‌هاي انجام شده و با عنايت خداوند متعال درصدد هستيم تا اين پايانه را در بهمن ماه و دهه فجر امسال به افتتاح برسانيم. شهردار دماوند با اشاره به پيگيري دو موضوع در حوزه حمل و نقل گفت: توسعه پايدار و عدالت اجتماعي از موضوع‌هاي مهمي است که در اين حوزه پيگيري مي‌شود. صفري اضافه کرد: توسعه پايدار يعني به ترتيبي شهر را توسعه دهيم که منابع آن شهر براي مردم باقي بماند و در نتيجه صرفه‌جويي انرژي انجام مي‌شود و آلودگي کم و به تبع آن محيط زيست نيز حفظ مي‌شود و از بين نمي‌رود و توسعه پايدار به وجود مي‌آيد

وي در خصوص عدالت اجتماعي بيان کرد: امکان استفاده از خدمات شهر را اگر ما براي تمام اقشار شهر به يک نسبت فراهم کنيم، عدالت اجتماعي نيز برقرار مي‌شود و حمل و نقل عمومي نقش بسزايي را در اين زمينه ايفا مي‌کند.


 رئيس اداره مديريت بحران راه و شهرسازي آذربايجان غربي:
 5 ايستگاه لرزه‌نگاري در آذربايجان غربي احداث مي‌شود 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

رئيس اداره مديريت بحران و پدافند غيرعامل راه و شهرسازي آذربايجان غربي گفت: پنج ايستگاه لرزه‌نگاري در سطح استان احداث مي‌شود. علي قهرماني با بيان اينکه راه‌اندازي و احداث اين ايستگاههاي لرزه‌نگاري نيازمند تأمين 37 ميليارد ريال اعتبار است؛ اظهارداشت: درصورت تأمين اين اعتبار؛ روند اجرايي اين طرح‌ها آغاز مي‌شود.وي با بيان اينكه نظرات و بازديدهاي ميداني كارشناسان از روستاهاي واقع در بخش نازلو اروميه جمعبندي شده است، افزود: اعضاي اين كارگروه به دنبال رانش زمين در اين روستا مطالعات گسترده‌اي انجام دادند.

رئيس اداره مديريت بحران و پدافند غيرعامل راه و شهرسازي آذربايجان غربي افزود: اعتبار موردنياز براي ساماندهي روستاهاي در معرض خطر رانش كه به ارزش دو ميليارد و 800 ميليون ريال برآورد شده به منظور پيشگيري از بروز تهديدات طبيعي تأمين شود.دبير كارگروه تخصصي مخاطرات زلزله، لرزش لايه‌هاي زمين، ابنيه و ساختمان و شهرسازي آذربايجان غربي اضافه کرد: پنج ميليارد و 800 ميليون ريال جهت تكميل پروژه ريزپهنه‌بندي چهار شهر استان شامل اروميه، خوي، مهاباد و سلماس موردنياز است.وي ادامه داد: بررسي محلهاي اسكان اضطراري شهر اروميه، بررسي امكان ريزش و رانش در محل ترانشه برداري ضلع غربي دبيرستان شاهد شهر سردشت و جمع بندي پيشنهادات جديد اعضا در دستور كار اين جلسه كارگروه تخصصي مخاطرات زلزله، لرزش لايه‌هاي زمين، ابنيه و ساختمان و شهرسازي از اولويت‌هاي اين اداره کل در سال جاري است.


 برگزاري نشست مشترک فرمانداران بهارستان و رباط‎کريم براي اجراي هرچه بهتر انتخابات  

 رباط‎کريم – ذبيح‌ا... اصغري

فرماندار شهرستان رباط‌كريم گفت: از ديدگاه من انتخابات مفهوم ديگر مردم‌سالاري ديني است.به گزارش خبرنگار ما علي بيگي در نشستي مشترک با حضور فرماندار شهرستان بهارستان و مسئولين حوزه انتخابيه فرعي شهرستان بهارستان از 2 مولفه مهم در انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره مجلس خبرگان ياد کرد و اظهار داشت: امروز ما امانتداران مردم شريف بايد کليه رفتارهاي خود را مراقب باشيم چون مردم نگاهها و لبخندهاي مارا در انتخابات رصد مي‌کنند و بايد در اين عرصه با عملکرد خود اعتمادسازي کنيم.

رئيس حوزه انتخابيه شهرستان رباط‎کريم با اشاره به اينکه راي مردم حق‌الناس است گفت: اين امر بايد در تمامي مراحل انتخابات از زمان ثبت‌نام کانديداها تا پايان برگزاري انتخابات مورد توجه باشد و با حفظ سلامت و برگزاري مناسب انتخابات اجازه ندهيد خدشه در راي و خواسته مردم ايجاد شود.

علي بيگي از قانونگرايي و بي‎طرفي مسئولين اجرائي و هيأتهاي نظارت و ساير مسئولين به عنوان دومين مولفه در جهت برگزاري يک انتخابات با شکوه نام برد.

در اين نشست رئيس حوزه انتخابيه اصلي شهرستان رباط‎کريم ضمن استماع نقطه‎نظرات فرماندار شهرستان بهارستان به عنوان رئيس حوزه انتخابيه فرعي بهارستان و ساير مسئولين حاضر در اين نشست توصيه‎هاي لازم را در خصوص هر چه باشکوهتر برگزار شدن انتخابات ابراز داشت.


 در استان 

 برگزاري روز جهاني کوهستان در شهرستان ساوجبلاغ

ساوجبلاغ – محمد رنجبرکهن

روز جهاني کوهستان با شعار جهاني بهبود محصولات کوهستان براي معيشت بهتر در شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.به همت دوستداران ورزش کوهنوردي و علاقمندان طبيعت، همايش بزرگداشت روز جهاني کوهستان برگزار شد. در اين مراسم دفتر نمايندگي انجمن کوه‌نوردان ايران در ساوجبلاغ و طالقان و نظرآباد، انجمن حفظ محيط کوهستان، هيئت کوه‌نوردي استان البرز، هيات کوهنوردي شهرستان ساوجبلاغ، دانشگاه آزاد واحد هشتگرد، اداره‌هاي محيط زيست و منابع طبيعي ساوجبلاغ مشارکت کردند.

مهندس حامد فرضي،سرپرست اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان البرز، ضمن تقدير از احساس وظيفه‌ حاضرين نسبت به مسائل طبيعت پيرامون خود، آمادگي اداره کل منابع طبيعي وشهرستانهاي تابعه در جهت حمايت از برنامه‌هاي فرهنگي و آموزشي جهت ارتقاء دانش منابع طبيعي در همه سطوح را اعلام نمود و از حاضرين درخواست کرد با توجه به محدوديتهاي منابع، ياريگر خدمتگزاران خود در عرصه منابع طبيعي باشند.

عباس محمدي،رئيس هيئت کوهنوردي استان البرز از ديگر سخنرانان برنامه به نقش سازمانهاي مردمي در اتخاذ تصميمات بهتر و جلوگيري از اشتباهات در بخش دولتي با ذکر چند مثال اشاره مبسوطي نمود.

امضاي دو قرارداد ساخت قطعات و تجهيزات در نمايشگاه صنعت نفت خوزستان

اهواز – خبرنگار آفرينش

دو قرارداد ساخت قطعات و تجهيزات موردنياز شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب روز دوشنبه (30 آذر) در سومين نمايشگاه تخصصي ساخت داخل تجهيزات صنعت نفت خوزستان با سازندگان داخلي امضا شد.

سومين نمايشگاه تخصصي ساخت داخل تجهيزات صنعت نفت خوزستان با حضور300 شرکت و سازنده داخلي، دانشگاهها، مراکز علمي، پژوهشي و دانش‌بنيان که در زمينه ساخت قطعات و تجهيزات مورد استفاده در صنايع نفت، گاز، پالايش، پتروشيمي و حفاري فعاليت مي‌کنند، روز اول دي ماه به كار خود پايان داد.

برگزاري دومين همايش نانو در ناحيه يك بندرعباس

بندرعباس - شهين صادقي

دومين همايش نانو با هدف معرفي و ترويج علوم نانو و با حضور مدرس ستاد نهاد نانو كشور و با مشاركت 240دانش‌آموز و120فرهنگي درآموزش وپرورش ناحيه يك بندرعباس برگزار شد.

مدير آموزش و پرورش ناحيه يك بندرعباس در حاشيه اين همايش، فناوري نانو را موج جديد علم دنيا خواند و اظهار داشت: علوم نانو در يك بازده زماني كم توانسته است در تمام گرايش‌هاي علمي جايگاه خود را تثبيت كند.

محمد قويدل اضافه كرد: امروزه جهان علم و صنعت توانسته با بهره‎گيري از علم نانو در عرصه‎هاي مختلفي همچون مهندسي مواد، پزشکي، داروسازي و طراحي دارو، دامپزشکي، زيست‌شناسي، فيزيک کاربردي، ابزارهاي نيم‎رسانا، شيمي ابرمولکول و حتي مهندسي مکانيک، مهندسي برق و مهندسي شيمي،مدارج ترقي علمي، قدرت و جذب ثروت را براي كشور خود به ارمغان بياورند.

قويدل به تجهيز آزمايشگاه نانو در پ‍ژوهش‌سراي دانش‎آموزي شهيد قاسمي اين ناحيه آموزشي اشاره كرد وگفت: آموزش و پرورش ناحيه يك بندرعباس نگاه ويژه‎اي به مقوله بسط و گسترش فعاليت نانو،آگاهي‌بخشي و جذب دانش‎آموزان مستعد دارد.

با اصلاح و يکسان‌سازي پوسته کمپرسورهاي فرآيند ناحيه آهن‎سازي؛

12 ميليارد ريال صرفه‎جويي اقتصادي در فولاد مبارکه اصفهان حاصل شد

اصفهان - راعي

با همکاري کارشناسان واحد تجهيزات دوار کارگاه مکانيک تعميرگاه مرکزي کارِ يکسان‎سازي پوسته کمپرسورهاي پروسس ناحيه آهن‌سازي شرکت فولاد مبارکه اصفهان با موفقيت انجام و به ازاي خريد هر کسينگ که بطور متوسط سالانه يک عدد از آنها قابل بازيافت است،12 ميليارد ريال صرفه‌جويي اقتصادي به عمل مي‌آيد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهدي صبوري مسئول اين پروژه و سرپرست واحد تجهيزات دوار ضمن اعلام اين خبر گفت: در واحد 06 وظيفه انتقال گاز احياء از ريفورمر به کوره ميدرکس و يا چرخش (سيرکوله) گاز داخل کوره احياء به وسيله چند دستگاه کمپرسور پروسس مدل KR100S انجام مي‌گيرد. در هر مدول دو دستگاه به صورت سري با همديگر کار کرده که در سه آيتم مختلف ((CP-XA48 ,CPXA51,CPXA71)) در هر مدول نصب گرديده‌اند.


 خبــر 

 راه‌هاي روستايي ساوجبلاغ خط کشي مي‎شود

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

رئيس اداره راه ساوجبلاغ از آغاز عمليات خط‎کشي راههاي روستايي با هدف ارتقاء ضريب ايمني در جاده‎هاي اصلي و فرعي اين شهرستان خبر داد و افزود: اين طرح به منظور کاهش تصادفات، افزايش دقت رانندگان، رعايت قوانين در مسير تردد راههاي روستايي شروع شده است.

وحيد ابراهيم‌زاده بابيان اينکه ساوجبلاغ در البرز داراي بيشترين راه روستايي است که متاسفانه شاهد تصادفات بالايي هستيم، بيان کرد: راههاي روستايي پرتردد در اولويت کاري اين طرح قرار گرفته‎اند زيرا معتقديم راههاي روستايي همانند راههاي درون‌شهري و برون‌شهري نياز به ايمني‌سازي دارند.

وي گفت: ساوجبلاغ داراي 300 کيلومتر راه روستايي است که 40 کيلومتر از آن در مسير روستاهاي تهراندشت، سهيليه، هيو، عرب‌آباد کوه، آران، زکي‎آباد، آغچه‎حصار، کهريزک به دليل داشتن تردد بالاي رفت و آمد خط‎کشي شده است. وي با اشاره به اجراي اين طرح در 260 کيلومتر ديگر در مسير راههاي روستايي، انجام عمليات خط‎کشي در راههاي ارتباطي روستايي رادرکاهش تلفات جاني و خسارات مالي موثر خواند و يادآور شد: راههاي روستايي ساوجبلاغ به خصوص در جاده‎هاي روستاههاي هدف گردشگري نياز به ايمني‎سازي در زمان کوتاه دارند که اين مهم نياز به همکاري روستائيان با کارکنان اين طرح نيز دارد.

وي تاکيد کرد: خط‎کشي کردن راههاي روستايي مانع از بروز تصادفات مي‎شود زيرا رانندگان جاده‎هاي روستايي را با پيست مسابقات اتومبيلراني اشتباه نمي‎گيرند. خاطرنشان مي‌‎شود شهرستان ساوجبلاغ 141 آبادي دارد که 82 روستاي آن داراي جمعيت بالاست.

نهايي شدن حکم ايماني براي رياست سازمان نظام مهندسي ساختمان اردبيل

اردبيل – خبرنگار آفرينش

مدير مسکن و ساختمان راه و شهرسازي استان اردبيل گفت: حکم رياست هوشيار ايماني براي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان اردبيل قطعي شد. شهرام باباخاني در جلسه معرفي هيئت رئيسه جديد سازمان نظام مهندسي در محل مسکن و شهرسازي اردبيل اظهار کرد: هوشيار ايماني با شش رأي و غريبي با 11 رأي به ترتيب رئيس و نايب رئيس شده و سيد هاشمي نيز با 10 رأي نايب رئيس دوم شد. وي با يادآوري اينکه در انتخابات هيئت رئيسه نظام مهندسي ساختمان اردبيل توحيد شفيعي نيز با 11 رأي خزانه‌دار و طاهر کيافر با 11 رأي به عنوان دبير انتخاب شدند، تصريح کرد: سازمان نظام مهندسي ساختمان در دوره جديد فعاليت تلاش مي‌کند تا با جلب نظر و همراهي اعضا بتواند کارهاي خوبي را در حوزه فعاليت‌ها و نظارتي خود انجام دهد.

رئيس جهاد کشاورزي فيروزکوه خبر داد؛

اعطاي 66 هزار و 540 ميليون ريال تسهيلات بانکي کشاورزي در فيروزکوه

فيروزكوه - ايرج صادقعلي

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان فيروزکوه گفت: درراستاي حمايت از بخش توليدات کشاورزي در سال جاري، 66 هزار و 540 ميليون ريال تسهيلات بانکي براي 215 نفر از متقاضيان اين شهرستان درنظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل از جهاد کشاورزي فيروزکوه، مسعود ايلکا درراستاي حمايت از توليد در بخش کشاورزي اظهار کرد: از ابتداي سال 1394 تاکنون مبلغ 66 هزار و 540 ميليون ريال تسهيلات بانکي در غالب سرمايه در گردش و سرمايه ثابت در بخش‌هاي دام، طيور، آبزيان، زراعت، باغباني، پرورش قارچ و مکانيزاسيون براي متقاضيان در نظر گرفته شد. وي ادامه داد: در اين زمينه تعداد 215 نفر براي دريافت تسهيلات به بانک کشاورزي معرفي شدند و متقاضيان در حال تکميل پرونده و جذب اعتبار هستند. رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان فيروزکوه بيان کرد: اين اداره درراستاي استفاده بهينه از منابع پايه توليد از جمله آب و خاک و افزايش عملکرد محصولات کشاورزي در واحد سطح، افزايش بهره‌وري در کشاورزي و افزايش راندمان آب و توسعه کشت گلخانه‌اي پرداخت تسهيلات بالغ بر 200 ميليارد ريال را در دستور کار قرار داده است.

انتخاب دو تن از اعضاي شوراي اسلامي باقرشهر به عضويت هيئت اجرايي انتخابات

شهرري - رضا فغاني

دو عضو شوراي اسلامي باقرشهر به عضويت هيئت اجرايي انتخابات شهرستان ري و کهريزک انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار آفرينش؛ حسين توکلي و حسين حبيب‌زاده عضو شوراي اسلامي باقرشهر به عنوان اعضاي هيئت اجرايي ستاد انتخابات بخش ري و کهريزک انتخاب شدند. جلسه انتخاب اعضاي هيئت اجرايي انتخابات شهرستان ري به رياست جمالي‎پور، معاون استاندارتهران و فرماندار ويژه شهرستان ري و با حضور سعيد بيات، رئيس ستاد انتخابات، حسيني، دادستان عمومي و انقلاب و سيد مهدي حسيني نماينده شوراي شهر و همچنين رئيس اداره ثبت احوال جنوب تهران از ميان معتمدين اين شهرستان و همچنين جلسه انتخاب هيئت اجرايي بخش کهريزک با حضور بخشدار کهريزک، نمايندگان شوراي اسلامي و معتمدين شهري برگزار شد. يکي از وظايف مهم هيئت اجرايي انتخابات رعايت کامل بيطرفي، اجراي دقيق قانون انتخابات است و هيئت اجرايي با انتخاب نيروهاي کاملا بيطرف و متعهد براي اجراي صندوقهاي اخذ راي و ساماندهي تعدد صندوقها براي برگزاري انتخاباتي با شکوه وسالم بايد تلاش کنند.

پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري روز هفتم اسفندماه سال جاري همزمان با انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي برگزار مي‌شود .


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي