جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5171


آغاز دور برگشت ليگ برتر

قوي ترين مردجهان دوپينگي از آب در آمد
بازگشت رکورد رضازاده!


فهرست خريد استقلال در نيم فصل


خبــر


گوناگون از ورزش


 آغاز دور برگشت ليگ برتر 

 سعيد ونکي

هفته شانزدهم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور در شرايطي امروز شنبه آغاز مي شود که ديدار تيم هاي پديده و پرسپوليس آغازگر دور برگشت پانزدهمين دوره ليگ، خواهد بود.

نيم فصل دوم ليگ، با مصاف پديده و پرسپوليس در مشهد آغاز خواهد شد.

کسب سه امتياز براي پرسپوليس، باعث تثبيت جايگاه سرخپوشان پايتخت در بالاي جدول رده بندي خواهد شد. همچنين پرسپوليس در صورت برد، به دومين برد متوالي خود در مشهد دست پيدا خواهد کرد. پيروزي قبلي پرسپوليسي ها در مقابل سياه جامگان در مشهد به دست آمده بود.

برنامه کامل هفته شانزدهم ليگ برتر به شرح زير است:

شنبه 5 دي 94

* پديده خراسان - پرسپوليس، ساعت 14:30، ورزشگاه ثامن مشهد

* استقلال خوزستان - سپاهان، ساعت 15، ورزشگاه غدير اهواز

* ذوب‌آهن - ملوان، ساعت 15، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

* راه‌آهن - فولادخوزستان، ساعت 15، ورزشگاه شهداي شهر قدس

يکشنبه 6 دي 94

* گسترش - سايپا، ساعت: 14:30 ورزشگاه اختصاصي گسترش

* استقلال اهواز - صباي قم - ساعت 15 ، ورزشگاه تختي

* نفت تهران - تراکتورسازي - ساعت 15 ، ورزشگاه تختي

* استقلال تهران - سياه جامگان - ساعت 16:25 ورزشگاه آزادي


 قوي ترين مردجهان دوپينگي از آب در آمد
 بازگشت رکورد رضازاده! 

 
آلکسي لوچف وزنه بردار روسي در خطر از دست دادن مدال طلاي فوق سنگين وزنه برداري جهان قرار دارد.جهاني نمونه اوليه دوپينگ اين وزنه بردار روس که رکورد حسين رضا زاده را در مسابقات اخير وزنه برداري جهان شکسته است مثبت اعلام شده و وي احتمالا با محروميتي طولاني دست و پنجه نرم خواهد کرد.

خبرگزاري خبر آنلاين که اين خبر را منتشر کرده ، در توضيح آن نوشته است :اين قهرمان روس در بازي هاي جهاني هيوستون دست به کار بزرگي زد و در حرکت يک ضرب وزنه 210 کيلوگرمي را بالاي سر برد. اين اما تنها وزنه بزرگي نبود که لوچف زد. او در دو ضرب فوق العاده بود و توانست وزنه 265 کيلو گرمي را بالاي سر برد و توانست رکورد دنيا را بشکند.

او بعد از سال 2006 که حسين رضازاده توانسته بود وزنه 264 کيلوگرم را بالاي سر ببرد ، سنگين ترين وزنه اي را که يک ورزشکار بالاي سر مي برد را توانست مهار کند و هم رکورد دو ضرب و هم مجموع را که پيش از اين در اختيار رضازاده بود از آن خود کرد. با اين حال با مثبت اعلام شدن نمونه اوليه رضازاده کماکان قويترين وزنه بردار و صاحب رکورد باقي مي ماند .


 فهرست خريد استقلال در نيم فصل 

 
تيم فوتبال استقلال براي تقويت در نيم فصل دوم تنها 2 بازيکن خارجي را به مجموعه خود اضافه خواهد کرد.به گزارش ورزش سه، در حالي که در سال‌هاي گذشته روال بر اين بود که آبي‌پوشان تغييرات زيادي در نيم فصل انجام بدهند و ترکيب تيم به شدت تغيير کند، پرويز مظلومي از شرايط کلي تيم راضي است و حداقل حضور را در فصل نقل و انتقالات خواهد داشت.

استقلالي‌ها براي نيم فصل در دو پست هافبک وسط (بازيساز) و هافبک چپ به دنبال بازيکن هستند. نکته اينکه پست بازيگردان در نيم فصل اول در اختيار جاسم کرار هافبک عراقي بود که او چندي قبل ليگ ايران را ترک کرد. همچنين علت استخدام يک چپ پا که قابليت بازي در دو پست دفاع و هافبک را داشته باشد، به دليل نياز تيم در اين پست است. چراکه در حال حاضر استقلال در صورت مصدوميت ميثم مجيدي يا يعقوب کريمي با دشواري مواجه مي‌شود.

هر چند استقلالي‌ها براي پست هافبک پشت مهاجم به دنبال بازيکناني مثل بختيار رحماني و سروش رفيعي بودند، اما با منتفي شدن حضور آنها پرويز مظلومي در ليستي که به باشگاه داده است، از آنها خواسته که يک بازيکن با کيفيت خارجي جذب شود. مديران استقلال به خوبي مي‌دانند که در نيم فصل جذب بازيکن داخلي که در تيم‌هايشان موفق بوده‌اند کاري در حد محال است و به همين دليل تصميم بر آن شده که يک بازيکن خارجي جذب شود.

همين اتفاق در مورد پست مدافع ـ هافبک چپ هم وجود دارد. آبي‌ها به دنبال اين هستند که يک بازيکن خارجي کارنامه‌دار را جذب کند تا با توجه به مصدوميت احتمالي مجيدي و يعقوب کريمي اين تيم به مشکل نخورد.با وجود اينکه در چند روز گذشته شايعاتي در مورد پيوستن آندرانيک تيموريان به استقلال شنيده مي‌شد بعيد است اين اتفاق رخ بدهد.


 خبــر 

 پرسپوليس و 100 روز بي شکستي

پرسپوليس هم از ورز 100 روز بي شکستي در مسابقات فوتبال ليگ کشور گذشت. پرسپوليس که در 6 بازي ابتدايي در مسابقات فوتبال ليگ برتر 4 بار بازنده شده بود،در 9 بازي اخير در مسابقات فوتبال ليگ برتر بي شکست ماند تا بر اين اساس به 100 روز بي شکستي برسد،پرسپوليس آخرين بار در بازي برابر تيم فوتبال سايپا بازنده شد وديگر هيچ گاه در مسابقات فوتبال ليگ برتر بازنده نشد هر چند با توجه به کيفيت باخت اين تيم برابر سايپا(باخت چهارم در روز 25 شهريور)وذوب آهن(باخت سوم در روز 29 مرداد ) که با اشتباه داوران در اعلام پنالتي برابر اين 2 حريف واقرار به اشتباه داوران مورد نظر ومحروميت آنها بر اساس تصميمات اشتباهشان از سوي مراجع رسمي داوري فوتبال بايد گفت آخرين باخت واقعي پرسپوليس برابر تيم فوتبال سپاهان ودر روز 22 مرداد رخ داده است.

تمجيد مهاجري از برانکو

بايد او را الگو قرار دهيم

رضا مهاجري در نشست خبري پيش از بازي پديده و پرسپوليس، از برانکو تمجيد کرد. او به خبرنگاران گفت اگر قرار است مربي خارجي به ايران آورده شود، بايد امثال برانکو باشند: «يک مربي جنتلمن در پرسپوليس حضور دارد اگر قرار است. مربي خارجي بياوريم فردي مثل برانکو را بايد جذب کرد تا او را الگو قرار دهيم. پرسپوليس روز به روز شرايط بهتري پيدا مي‌کند در 4-5 هفته اول اين تيم جزو تيم‌هاي پائيني بود اما با آرامشي که داشتند خود را بالا کشيدند 2 هفته تا پايان نيم فصل مجازي مانده و پرسپوليس مدعي شده است.» با اين وجود، مهاجري و تيمش اميدوار هستند با شکست پرسپوليس بتوانند اوضاع‌شان در جدول را تغيير دهند: «بازي مقابل پرسپوليس سخت است اما ما شرايط لازم را براي کسب 3 امتياز داريم. مي‌توانيم به وضعيت خود در جدول بهبود ببخشيم. در ديدار مقابل سپاهان مساوي شديم اما بازگشتي که به مسابقه داشتيم از لحاظ روحي وضعيت ما را براي ديدار با پرسپوليس بهتر کرد.»

استيلي: پورقاز را به پرسپوليس نمي‌دهيم

حميد استيلي در نشست خبري پيش از ديدار با ذوب آهن اصفهان گفت: «اميدوارم بازي خوبي انجام بدهيم. هم ما و هم ذوب آهن خوب بازي مي‌کنند. ملوان در سه بازي از اشتباه داوري ضرر کرده و اميدوارم شرايط داوري به گونه‌اي باشد که ضرر نکنيم». استيلي در مورد درخواست پرسپوليس براي جذب عزت‌الله پورقاز گفت: «به حضور پورقاز احتياج داريم و او تا آخر فصل که با ما قرارداد دارد در تيم ما مي‌ماند. با جدايي او موافق نيستيم».

سازمان ليگ مخالفت کرد

ملوان - استقلال به تعويق نمي افتد

در حالي که گفته مي‌شود مسئولان باشگاه استقلال به خاطر زمان بازي با ملوان به سازمان ليگ نامه درخواست تعويق يک روزه اين بازي را دارند نوشته‌اند و معتقدند که ملوان يک روز بيشتر از آنها استراحت مي‌کند.

غلامرضا بهروان رئيس کميته مسابقات سازمان ليگ گفت: من هنوز چنين درخواستي را نديده‌ام اما اگر استقلال خواهان تغيير زمان بازي باشد اين درخواست را بررسي مي کنيم ولي با توجه به حضور روزبه چشمي و بهنام برزاي در تيم اميد ايران بعيد است که بتوانيم ديدار استقلال و ملوان را يک روز به تعويق بيندازيم.

استقلال و ملوان در هفته هفدهم ليگ برتر روز پنج‌شنبه هفته پيش‌رو در انزلي به مصاف يکديگر خواهند رفت.

فغاني نامزد قضاوت در جام جهاني شد

دبيرکل موقت فيفا با ارسال نامه اي به فدراسيون هاي عضو، اسامي داوراني که پتانسيل قضاوت در جام جهاني 2018 روسيه (آقايان) و جام جهاني 2019 فرانسه (بانوان) را دارند، اعلام کرد. کميته داوران فيفا در راستاي برگزاري جام جهاني 2018 آقايان – روسيه و جام جهاني 2019 بانوان – فرانسه در نشستي که 29 آبان 94 برگزار کرد، داوراني از کنفدراسيون‌هاي فوتبال آسيا، آفريقا و اقيانوسيه که پتانسيل قضاوت در مسابقات فوق را دارند انتخاب کرد که در اين ميان نام عليرضا فغاني به عنوان داور وسط نيز به چشم مي‌خورد.

اين سمينار از 23 لغايت 27 فروردين 94 در دوحه برگزار خواهد شد. گفتني است در ليست منتشر شده و در کنار نام نماينده ايران، اسامي داوران انتخابي از قاره آسيا شامل: عبدالرحمان الجاسم (قطر)، فهد الميرداسي (عربستان)، روشن ايرماتوف (ازبکستان)، محمد عبداله محمد (امارات) ريوجي ساتو (ژاپن) و نواف عبداله شکراله (بحرين) بوده و همچنين محمد بن جهري (سنگاپور)، مهد اميرالزوان بن يعقوب (مالزي) و جونگ هيوک کيم (کره جنوبي) به عنوان داوران ذخيره نيز معرفي شده‌اند.

پزشک پرسپوليس: نوراللهي با نظر برانکو مي‌تواند بازي کند

پزشک تيم فوتبال پرسپوليس مي‌گويد احمد نوراللهي در صورت صلاحديد برانکو مي‌تواند در ترکيب تيمش قرار بگيرد.

به گزارش ايسنا، عليرضا حقيقت درباره آخرين وضعيت مصدوميت احمد نوراللهي اظهار کرد: آخرين معاينات را انجام داديم و از نظر ما مشکل مصدوميت احمد نوراللهي به طور صددرصد برطرف نشده اما در تلاش هستيم هرچه زودتر وضعيت او را بهبود ببخشيم. او در پاسخ به اين سوال که آيا نوراللهي مي‌تواند تيمش را در ديدار با پديده همراهي کند گفت: اين موضوع به نظر کادر فني و برانکو ايوانکوويچ برمي‌گردد. همان طور که گفتم او از نظر پزشکي هنوز صددرصد بهبود نيافته است اما اگر برانکو صلاح بداند مي‌تواند براي تيمش بازي کند. بازي کردن نوراللهي به نظر برانکو ايوانکوويچ برمي‌گردد.


 گوناگون از ورزش 

 گوندوگان در آستانه تمديد قرارداد با دورتموند

تابستان گذشته يوونتوس با پيشنهادي 40 ميليون يورويي براي به خدمت گرفتن ايلکاي گوندوگان تلاش کرد ولي بروسيا دورتموند راضي به از دست دادن هافبک طراح خود نشد اما اکنون و در زمستان، بانوي پير تلاش خود را دوباره از سر گرفته است. با اين وجود گوندوگان که زمزمه‌هاي تمديد قراردادش به گوش مي‌رسد، گفت: من هيچگاه نگفته‌ام که در اينجا راحت نيستم. بر عکس، من پنجمين سال حضورم را تجربه مي‌کنم و به خوبي جا افتاده‌ام. بنابراين بايد بگويم که مي‌توانم بيشتر هم اينجا بمانم. سايت بوندسليگا در اين باره نوشت: حقوق فعلي او سالانه 6.5 ميليون يورو است و دورتموند مي‌خواهد قرارداد او را که تا سال 2017 اعتبار دارد، سه يا چهار سال ديگر و با افزايش دستمزد تمديد کند. گفتني است علاوه بر يوونتوس، بارسلونا، منچستر يونايتد و پاريسن ژرمن هم علاقه مند به جذب او هستند.

گوارديولا، پردرآمدترين مربي دنيا

بعد از اينکه نشريه آلماني کيکر از قطعي بودن حضور گوارديولا در منچسرسيتي از ابتداي فصل آينده ليگ برتر انليس داد، روزنامه انگليسي سان هم به افشاي مبلغ دستمزد اين مربي که در حال حاضر جذاب ترين گزينه مربيگري براي همه تيم‌هاي بزرگ ليگ برتر انگليس به حساب مي آيد پرداخته است.

اين روزنامه نوشته دستمزد پپ در سيتي 18 ميليون يورو در سال خواهد بود و به اين ترتيب او تبديل به پردرآمد ترين مربي تاريخ فوتبال مي شود. جنگ بين چلسي و منچسترسيتي براي جذب گوارديولا ممکن است حتي به افزايش رقم پرداختي به او نيز منجر شود چرا که رومن آبراموويچ مالک روس چلسي به هيچ وجه نمي خواهد گوارديولا را از دست بدهد و به همين دليل با صراحت به پپ گفته که رقم درخواستي اش را اعلام کند.

پيشنهاد يک ميليون دلاري تيم روسي به طارمي

تيم فوتبال ترک گروژني روسيه با پيشنهادي يک ميليون دلاري قصد دارد مهدي طارمي را به خدمت بگيرد.مهدي طارمي مهاجم جوان پرسپوليس و تيم ملي ايران که توانست عنوان آقاي گل نيم فصل فوتبال ايران را به خود اختصاص دهد توانسته خودش را به عنوان يک استعداد برتر نشان دهد.مهاجم 23 ساله که آقاي گل فوتبال ايران است اين فصل در 14 ديداري که به ميدان رفته، 11 گل به ثمر رسانده است.باشگاه ترک گروژني که در منطقه چچن فعاليت مي‌کند و اکنون در رده هفتم جدول ليگ برتر روسيه قرار دارد، براي جذب اين بازيکن پيشنهاد يک ميليون دلاري داده است.

در حال حاضر سردار آزمون و سعيد عزت اللهي در روستوف و عليرضا حقيقي در روبين کازان فعاليت مي‌کنند و در صورتي که طارمي نيز به ليگ روسيه برود تعداد لژيونرهاي ايران در اين ليگ به عدد 4 مي رسد.طارمي که در تابستان 2014 به پرسپوليس پيوسته تاکنون واکنشي به اين انتقال نداشته و به نظر مي رسد تمايل دارد تا پايان فصل در اين تيم بماند.

سپاهان هافبک چپ و بازيساز جذب مي کند

باشگاه سپاهان قصد دارد براي تقويت تيم خود در تعطيبلات نيم فصل يک هافبک بازي ساز و يک مدافع چپ جذب کند.

به گزارش ورزش سه ، ايگور استيماچ سرمربي کروات سپاهان ليست بازيکنان مورد نظر خود را به باشگاه داده است و درخواست کرده که 2 بازيکن در پست هافبک چپ و يک هافبک بازي ساز جذب شود. اصغر باقريان مديرعامل باشگاه سپاهان در اين باره مي گويد: ما دو جاي خالي داريم که طبق تصميم سرمربي تيم قرار است در پست هاي دفاع راست و هافبک بازي ساز اين دو پست را پرکنيم.

او در پاسخ به اين سوال که آيا اين بازيکنان خارجي هستند يا ايراني هم گفت: هنوز چيزي مشخص نيست. بايد ببينيم کدام بازيکن بيشتر مي تواند به ما کمک کند. در حال حاضر نام چند گزينه را به آقاي استيماچ داده ايم تا ببينيم ايشان کدام يک از آنها را مي پسندد.

شماره 10 تيم ملي در تيررس پرسپوليس

پرسپوليسي ها همزمان با آغاز نقل و انتقالات فعاليت خود را براي جذب بازيکن شروع کرده اند و در اين ارتباط مذاکراتي نيز با گزينه هاي مدنظرشان داشته اند.به گزارش ورزش سه، جدي ترين گزينه اي که پرسپوليس به دنبال جذب وي براي تقويت تيمش در نيم فصل دوم است شماره 10 تيم ملي و کارلوس کي روش است.

وحيد اميري که بازيکن مورد اعتماد کارلوس کي روش محسوب مي شود و پيراهن شماره 10 تيم ملي نيز بر تن کرده جدي ترين گزينه اي است که پرسپوليس باب مذاکره را با وي طي روزهاي آتي آغاز خواهد کرد و با توجه به اتمام قرارداد اين بازيکن با نفت تهران در پايان ليگ پانزدهم بايد ديد منصوريان و مسوولان نفت با اين انتقال موافقت خواهند کرد يا خير.

وحيد اميري که در ديدار حساس تيم ملي برابر عراق با هدر دادن پنالتي حساسش به چهره اي ويژه در ترکيب ايران تبديل شده اکنون در يکقدمي پوشيدن پرسپوليس قرار دارد و به دنبال اين است تا موافقت نفتي ها را جلب کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي