جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5176

شهردار قزوين:
توسعه صنعت توريسم؛ از اولويت‌هاي کشور و شهر قزوين

با تلاش يگان حفاظت منابع طبيعي اردبيل؛
200 اصله چوب‌ جنگلي کشف و ضبط شد


برگزاري جلسه کميته حمل و نقل انتخابات شهرستان رباط کريم


تلاش براي تکميل کتابخانه‎هاي نيمه‎تمام در شهرستان ساوجبلاغ


خبــر


در استان


 شهردار قزوين:
 توسعه صنعت توريسم؛ از اولويت‌هاي کشور و شهر قزوين 

 قزوين - خردمند

مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: توسعه صنعت توريسم و افزايش ارتباطات منطقه‌اي از موضوعات مهمي مي‌باشد که مديريت شهري قزوين در اجلاس جاده ابريشم در سال 2016 از آن بهره‌برداري خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار روزنامه آفرينش استان قزوين، نصرتي در نشست مشترک معاون سفير جمهوري خلق چين در ايران و هيئت همراه با شهردار و مديران شهري قزوين که با حضور محمدي نماينده مجلس شوراي اسلامي، حبيبي معاون استاندار، مديرکل صداوسيما و ساير مسوولان استاني و شهري برگزار شد، افزود: يکي از دلايل اصلي اين دعوت داشتن، پيشينه تاريخي ايران و چين در جاده ابريشم مي‌باشد که باعث ‌شده تعاملات اقتصادي، فرهنگي، گردشگري و... بين اين دو کشور برقرار و پررنگ‌تر باشد.

وي با بيان اينکه ارتباط با کشور چين در عناوين مختلف وجود دارد، بيان کرد: ارتباط با کشور چين به طور قطعي در پيشبرد اهداف تعيين شده تاثيرگذار خواهد بود. شهردار قزوين با اشاره به ميزباني اجلاس جاده ابريشم در سال 2016 اظهار کرد: دستورالعمل برگزاري اين اجلاس از سوي رئيس مجلس شوراي اسلامي به دستگاه‌هاي اجرايي و نمايندگان مجلس براي همکاري ابلاغ شده است و همچنين جلسات مربوطه با وزارت‌خانه‌ها برگزار شده است و اکنون هم نياز بود در اين راستا با سفارت چين ارتباط‌گيري برقرار شود. اين مقام مسوول گفت: دغدغه مديريت شهري در برگزاري اجلاس جاده ابريشم نحوه ادامه ارتباطات با کشورهاي حاضر در اين اجلاس است تا ارتباط‌گيري منطقه‌اي صورت گيرد و به طور مطمئن کشور چين يکي از تاثيرگذارترين کشورها در مسير جاده ابريشم براي افزايش ارتباطات است. وي بيان کرد: توسعه صنعت توريسم از اولويت‌هاي کشور و به خصوص شهر قزوين است و در برگزاري اجلاس جاده ابريشم به دنبال بهره‌برداري از اين موضوع خواهيم بود. نصرتي افزود: ارتباط قوي‌تر با کشور چين در برگزاري اجلاس جاده ابريشم، پيشنهاد براي عقد خواهرخواندگي با يکي از شهرهاي کشور خلق چين، مشارکت و همکاري با آژانس‎هاي مسافرتي براي جذب توريست و معرفي سرمايه‌گذار از اين کشور از مذاکرات اصلي اين نشست خواهد بود. شهردار قزوين اظهار کرد: اين نشست با هدف پوشش، همراهي و حمايت از برنامه برگزاري اجلاس جاده ابريشم در سال 2016 از سوي کشور خلق چين که براي شهر قزوين ارزشمند مي‌باشد، برگزار شده است.

اين مقام مسئول گفت: با ميزباني 200 کشور در مسير راهي و آبي جاده ابريشم در اجلاس سال آينده، موضوع ارتباطات بين‌المللي و جذب توريسم براي اين مجموعه بسيار مهم است که در حال پيگيري مي‌باشد.

مريم نخستين، عضو شوراي اسلامي شهر قزوين نيز در اين نشست با اشاره به پتانسيل و ظرفيت‌هاي شهر قزوين گفت: با توجه به ويژگي‌هاي شهر قزوين، اين شهر براي مشارکت دوجانبه با کشور چين در زمينه‌هاي مختلف ظرفيت‌هاي فراواني دارد. وي تاکيد کرد: بايد از پتانسيل‌هاي شهر قزوين براي معرفي اين شهر و جذب توريسم استفاده کرد.

ابوالفضل معصومي‌فر، مديرکل صدا و سيماي استان قزوين نيز در اين نشست با اشاره به جذب توريست و معرفي شهر قزوين در سطح بين‌المللي پيشنهاد داد: با توجه به اينکه مستندهاي جالبي از کشور چين تهيه و از شبکه‌هاي مختلف ايران پخش مي‌شود، پيشنهاد مي‌شود مستندي از شهر قزوين تهيه و در کشور چين پخش شود تا شهروندان چيني با شهر قزوين آشنايي بيشتري داشته باشند.

وي اضافه کرد: همکاري آژانس‌ها و تعاملات بيشتر در اين زمينه براي بازديد گردشگران کشور چين از شهر قزوين بيشتر شود. در پايان اين نشست، نشان شهروند قزويني از سوي شهردار قزوين به معاون سفير جمهوري خلق چين در ايران اهداء شد.


 با تلاش يگان حفاظت منابع طبيعي اردبيل؛
 200 اصله چوب‌ جنگلي کشف و ضبط شد 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

با تلاش يگان حفاظت منابع طبيعي و آبخيزداري استان اردبيل سه دستگاه وانت‌نيسان حامل 200 اصله چوب‌ و 250 کيلوگرم زغال قاچاق جنگلي در استان اردبيل توقيف شد.به نقل از روابط عمومي منابع طبيعي و آبخيزداري استان اردبيل، با تلاش مأموران يگان حفاظت منابع طبيعي شهرستان اردبيل سه دستگاه وانت‌نيسان حامل 200 اصله چوب‌ و 250 کيلوگرم زغال قاچاق جنگلي توقيف شد.

فرمانده يگان حفاظت منابع طبيعي استان اردبيل اظهار کرد: اين تعداد چوب‌آلات و زغال توسط سه دستگاه خودرو حمل مي‌شد که با هوشياري مأموران يگان حفاظت منابع طبيعي شهرستان اردبيل در جاده آستارا به اردبيل و اردبيل به مشگين‌شهر توقيف و ضبط شد.علي مريخي تصريح کرد: در اين رابطه سه نفر متخلف دستگير و با تشکيل پرونده به مراجع قضايي معرفي شدند.


 برگزاري جلسه کميته حمل و نقل انتخابات شهرستان رباط کريم  

 رباط کريم - ذبيح ا.. اصغري

رئيس کميته حمل و نقل انتخابات ضمن برشمردن ضرورت تامين خودروهاي موردنياز شعب اخذ راي در شهرستان و دست‎اندرکاران امر انتخابات اظهار داشت: ظرفيت ادارات و دستگاههاي اجرايي تکاپوي رفع نياز خودروهاي مورد نياز را نمي‎دهد. به گزارش خبرنگار ما، منصور سالکي بر لزوم استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومي شهرستان ( تاکسيراني و اتوبوسراني) تاکيد نمود. معاون فني عمراني فرمانداري شهرستان رباط کريم تاکيد کرد: مشخصات خودروها اعم از سواري، اتوبوس و ميني‎بوس به همراه رانندگان حد اکثر تا تاريخ 25 بهمن از طرف سازمان تاکسيراني و اتوبوسراني به کميته حمل و نقل انتخابات اعلام شود. وي در اين رابطه سازمان تاکسيراني رباط کريم را موظف کرد نسبت به تامين 110 دستگاه خودرو همگاني سواري اقدام نمايد. سازمان حمل و نقل همگاني شهر پرند و نصيرشهر نيز موظف شدند به ترتيب تعداد 65 و 20دستگاه خودروسواري را براي ستاد انتخابات تامين کنند. سالکي در پايان سخنان خود اذعان داشت: هماهنگيهاي لازم با مراجع ذيربط و شهرداريهاي مربوطه به منظور وصول هزينه کرايه خودروهاي موردنياز جهت برگزاري انتخابات صورت مي‎پذيرد.


 تلاش براي تکميل کتابخانه‎هاي نيمه‎تمام در شهرستان ساوجبلاغ 

 ساوجبلاغ – محمد رنجبرکهن

عضو شوراي اسلامي شهر چهارباغ از تلاش شورا و شهرداري در تکميل کتابخانه‎هاي ناتمام اين شهر خبر داد و بر کتابخواني و پژوهش در مدارس البرز تاکيد کرد.

حجت‏الاسلام سرشار گفت: کتابخانه‎هاي عمومي شهر نسبت به جوانان تحصيلکرده چهارباغ اندک است و شوراي اسلامي شهر و شهرداري با حمايتهاي اداره کل کتابخانه‎هاي عمومي استان در تلاش هستند شرايط را بهبود ببخشند و در همين راستا طرفين، نشستهاي مستمر و مثبتي را داشته‎اند و علاوه بر بدهي شهرداري به اداره کل کتابخانه‎ها از سهم يک درصد درآمد شهرداري اقدامات موثري در راه‎اندازي کتابخانه در مسجد جامع ملک‎آباد صورت گرفت و اکنون مردم از آن استفاده مي‎کنند.

وي گفت: دو پروژه کتابخانه ديگر در ملک‎آباد و مهدي‎آباد در حال ساخت است و کتابخانه ملک‎آباد نيز در مراحل پاياني قرار دارد و اميدواريم در دهه مبارک فجر امسال به اتمام برسد و پروژه ديگر در مهدي‎آباد است و به دليل اينکه اين پروژه هنوز از سوي اداره مسکن و شهرسازي تحويل شهرداري نشده است، ناتمام مانده و اميدواريم با پيگيريهاي اداره کل کتابخانه‎هاي عمومي و مسئولين استاني اين کتابخانه نيز تکميل و مورد بهره‎برداري جوانان و علاقمندان به کتاب قرار گيرد.

رئيس شوراي اسلامي شهرستان ساوجبلاغ با تاکيد بر اهميت ساخت کتابخانه در برخي شهرها و روستاها افزود: اعضاي شوراي اسلامي شهرستان بر اين مهم احاطه دارند و اميدواريم شهرداريها نيز با پرداخت يک درصد سهم کتابخانه‎ها از محل درآمد شهرداري، کتابخانه‎هاي عمومي را در شهرستان بسط و توسعه دهند.

وي در پايان با اشاره به اينکه از شعار دادن در حوزه کتاب و مطالعه بپرهيزيم و عملگرا باشيم گفت: يکي از پيشنهاداتي که در شوراي آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ داده‏ايم برگزاري مسابقات کتابخواني به همراه جوايز نفيس جهت اشتياق جوانان به مطالعه است و بايد در سطوح مدارس استان نيز اين اقدام با ياري اداره کل کتابخانه‎هاي عمومي استان البرز انجام شود. نبايد پژوهش و تحقيق به دانشگاهها و درس و پايان‌نامه و پروژه منتهي شود؛ زيرا در اين صورت نسل آينده ضرر بزرگي خواهد کرد و اين وظايف مسئولين را در حوزه کتاب و ارتقاي سطح مطالعه سنگين‌تر مي‌کند.


 خبــر 

 تعيين اولويت‎هاي استراتژيک فولادمبارکه اصفهان در سال 95

اصفهان - راعي

جلسه کميته عالي تحول با موضوع تدوين استراتژيهاي شرکت فولادمبارکه اصفهان در سال 95 برگزار و راهبردهاي شرکت در حوزه هاي توليد، مالي،خريد و توسعه مورد بحث و بررسي و تصميم‎گيري قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در اين جلسه که معاونين و برخي مديران ذيربط نيز حضور داشتند، دکتر بهرام سبحاني مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به شرايط بازارهاي داخلي و خارجي، کاهش قيمتهاي جهاني سنگ آهن و نفت و به تبع آن کاهش قيمتهاي جهاني فولاد گفت: چنانچه با همکاري همه کارکنان در تمامي نواحي در حوزه‎هاي ياد شده هوشمندانه عمل کنيم، به يقين خواهيم توانست شرايط بحراني فعلي را با موفقيت سپري کنيم و به اهداف کلان شرکت در سال جديد نيز دست يابيم.

دکتر سبحاني افزود: لازم است در کليه حوزه‎هاي شرکت موضوع کاهش هزينه‎ها به طور جدي در دستور کار سازمان قرار گيرد علاوه بر اين در خريد مواد اوليه به مباحث کيفي و اقتصادي آن توجه ويژه گردد چراکه لازم است در خريد مواد اوليه که قسمت عمده هزينه‎هاي شرکت را نيز شامل مي‎شود با در نظرگرفتن کيفيت مواد خريداري شده و گزينه‌هاي متعدد مرتبطي همچون حمل ريلي جاده اي و پارامترهاي تأثيرگذار بهترين خريد انجام شود. بايد در نظر داشته باشيم مقايسه بازده کيفي سنگ آهن خريداري شده نسبت به رقباي خارجي نشان مي‎دهد که در حوزه خريد مواد اوليه، بايد به عيار، کيفيت مواد و حجم مواد خريداري شده و بخصوص به هدر رفت مواد در مسيرهاي حمل و نقل توجه بيشتري داشته باشيم.

دکتر سبحاني در بخش ديگر صحبتهاي خود ادامه داد: ظرفيت توليد و فروش محصولات فولادمبارکه از يک طرف وکاهش هزينه‎هاي شرکت از سوي ديگر بايد بيش از پيش موردتوجه قرارگيرد و اين کاهش هزينه در حوزه‎هاي توليد، مواد مصرفي و قطعات يدکي نيز بايد به طور جدي عملياتي شود. مديرعامل فولادمبارکه خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه در بهره وري نيروي انساني نسبت به ساير رقبا هنوز به شرايط مطلوب نرسيده ايم بايستي به ارتقاي بهره‎وري نيروي انساني شرکت توجه کنيم. وي با اشاره به لزوم اجراي طرحهاي توسعه و بهره‎برداري هرچه سريعتر از آنها درراستاي رسيدن به 7.2 ميليون تن فولاد نيز گفت: استراتژي حوزه اجرايي پروژه‎ها، راه‎اندازي هرچه سريعتر پروژه ماشين 5 ريخته گري و اتمام طرح هاي توسعه سبا است. دکتر سبحاني، پرهيز از انحصار در مناقصات را يکي ديگر از راهبردهاي فولاد مبارکه در سال 95 برشمرد و تصريح کرد: تاکنون تلاش کرده ايم که مناقصات با حضور حداکثري شرکت هاي مختلف برگزار گردد تا از اين رهگذر قيمت تمام شده کمتر و توسعه هاي فولاد مبارکه با کيفيت بهتر انجام شود که البته اين راهبرد براي سال جديد نيز بايد با قوت بيشتر در دستور کار قرار گيرد .

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي اردبيل خبر داد؛

توليد 10 هزار تن کلزا و کسب رتبه نخست کشور

اردبيل – خبرنگار آفرينش

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل گفت: استان اردبيل با توليد بيش از 10 هزار تن کلزاي با کيفيت، رتبه نخست کشور را در توليد اين محصول به دست آورده است. از اردبيل، مير جمال‌الدين پورپيغمبر در کارگاه آموزشي توسعه و ترويج کشت زمستاني کلزا در اردبيل اظهار کرد: استان اردبيل به عنوان يکي از استان‌هاي قطب کشور در توليد محصولات دانه‌هاي روغني از جايگاه و اهميت خاصي برخوردار است به طوريکه همواره در توليد کشت کلزا توانسته‌ايم جايگاه مناسب و ممتازي را به دست آوريم.

وي تصريح کرد: در حال حاضر با استفاده از دانش فني جديد و بذر مناسب ترويج و توسعه کشت کلزا در دستور کار قرار گرفته، به طوري که زارعان نيز به کشت اين محصول رغبت بيشتري نشان داده و سعي و تلاششان بر اين است تا کشت کلزا با مطلوبيت خاص انجام شود.

شهردار منطقه 19 خبر داد؛

اجراي جشنواره‎هاي غذايي و بيش از 200 برنامه مناسبتي «بسيج همگاني تغذيه»

شهرري – رضا فغاني

برنامه‎هاي مناسبتي هفته بسيج همگاني تغذيه با شعار«سلامتي با كاهش مصرف نمك و روغن» در منطقه 19 آغاز شد. به گزارش خبرنگار آفرينش، رضا نثاري شهردار منطقه با اشاره به تدارک 220 ويژه برنامه آموزشي و فرهنگي به مناسبت اين هفته بيان کرد: برنامه‎ها به مدت 20 روز تا 14 دي ماه در مدارس، مساجد، خانه‎هاي سلامت، پايگاههاي بسيج ، جلسات تشکلهاي مردمي و پايگاههاي بهداشت اجرا خواهد شد.

وي برگزاري کلاسهاي آموزشي را با هدف نهادينه کردن الگوي صحيح تغذيه در بين شهروندان از اهم برنامه هاي اجرايي هفته بسيج همگاني تغذيه خواند و افزود: در همين راستا کلاسهاي آموزشي با موضوعات متنوعي همچون عوارض مصرف بيش از اندازه نمك و روغن، بيماري هاي ناشي از مصرف نمك وروغن، سلامتي با كاهش مصرف نمك، انتخاب و مصرف صحيح نمك، ميان وعده هاي سالم براي دانش آموزان و ذائقه‎سازي براي كاهش مصرف نمك و روغن تدارک ديده شده است که در طول هفته اجرا مي‏شود.

نثاري افزود: برپايي جشنواره‎هاي غذايي و نيز ارائه خدمات سلامت محور از ديگر برنامه‎هاي اين هفته ويژه است. طي اين برنامه ضمن ارائه مشاوره تغذيه، فعاليت اندازه گيري شاخص توده بدني (قد و وزن ) با هدف بهبود شيوه زندگي و اصلاح الگوي غذايي در مراکز ياد شده انجام مي‎شود.همچنين حوزه سلامت اين منطقه در نظر دارد جشنواره‎هاي غذايي مختلفي را به همين مناسب در راستاي ارتقاي سطح سلامت تغذيه‎اي شهروندان در سطح مدارس، مساجد و ساير اماکن عمومي برگزار کند.


 در استان 

 رئيس مجمع امور صنفي چهارمحال و بختياري:

عدم رعايت قانون ماليات بر ارزش افزوده، تضييع حقوق دولت است

شهركرد – بهار عبدالغني

رئيس مجمع امور صنفي چهارمحال و بختياري گفت: عدم رعايت قانون ماليات بر ارزش افزوده علاوه‌ بر اينکه تضييع حقوق دولت است موجب دلسردي، ضرر و زيان نيز مي‌‌شود.

اسدا... چراغيان اظهار کرد: اصناف استان چهارمحال و بختياري با داشتن 29 هزار 337 واحد صنفي داراي پروانه کسب، داراي 224 اتحاديه صنفي هستند که با مشکلات و معضلات عديده‌اي دست به گريبان‎اند.

وي با اشاره به اينکه در اين استان 6 هزار و 13 واحد توليدي داراي پروانه کسب، 8 هزار و 224 واحد خدماتي و مابقي توزيعي داريم گفت: با توجه به مجموع واحدهاي توليدي نزديک به 40 هزار اشتغال فراهم شده که به نوبه خود بار سنگيني را از دوش دولت برداشته‌اند.

اين مسئول با بيان اينکه وجود رکود در بازار و بن‌بست بودن مکان جغرافيايي اين استان که مزيد بر مشکلات ديگر شده است؛ خاطرنشان کرد: چنانچه موارد فوق ادامه پيدا کند بسياري از واحدهاي صنفي به خصوص واحدهاي توليدي مجبور به اخراج کارگران خود و تعطيلي واحدهاي صنفي مي‌شوند که تبعات جبران‌ناپذيري براي جامعه دربردارد. هاشمي افزود: با توجه به مکاتبات و درخواست‌هاي اتاق اصناف متاسفانه هنوز شاهد اين هستيم که برخي ادارات، ارگان‌ها و نهادهاي دولتي و غيردولتي خريدهاي خود را خارج از استان انجام مي‌دهند، در صورتي که واحدهاي صنفي در سطح استان قادر به تامين مايحتاج آنان هستند که از نظر کميت و کيفيت مورد تاييد اتاق اصناف است.

وي با بيان اينکه طبق گزارشات رسيده برخي نهادها و سازمان‌هاي استان در خريد کالا و خدمات از واحدهاي صنفي قانون ماليات بر ارزش افزوده را رعايت نمي‌کنند؛ افزود: اين امر علاوه‌بر اينکه تضييع حقوق دولت است موجب دلسردي، ضرر و زيان نيز مي‌‌شود. اين مسئول تاکيد کرد: اگر به موارد ذکر شده که خواسته همه واحدهاي صنفي است توجه شود هم در رفع بيکاري و هم در رشد اقتصاد تاثيرگذار خواهد بود.

در هشت ماهه سال 94؛

نيروگاه‌هاي خوزستان 22820 گيگاوات ساعت برق توليد کردند‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

سرپرست معاونت برنامه‌ريزي وتحقيقات شرکت برق منطقه‎اي خوزستان گفت: توليد برق کل استان در هشت ماهه اول سال 1394 برابر 22820 گيگاوات ساعت بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل چهاردرصد کاهش داشته است.

سيد مهرداد بلادي موسوي افزود: سهم نيروگاههاي برق آبي از ابتداي سال تا پايان آبان ماه ماه برابر 36 درصد و نيروگاههاي حرارتي 64 درصد کل انرژي توليدي بوده که نيروگاههاي حرارتي نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 3/0 درصد کاهش توليد داشته‎اند.

بلادي موسوي همچنين افزود: نيروگاههاي حرارتي و گازي استان شامل رامين، زرگان، آبادان، خرمشهر و فجر هستند که در هشت ماهه سال جاري 14590 گيگاوات ساعت توليد داشته اندکه از اين ميزان 53 درصد توسط بخش دولتي (نيروگاه رامين) و47 درصد توسط نيروگاههاي بخش خصوصي توليد و به شبکه تحويل گرديده است.

وي اظهار داشت: نيروگاههاي حرارتي و گازي استان دراين دوره به طور متوسط در هر روز بيش از 59 گيگاوات ساعت برق توليد و به شبکه تحويل داده‎اند.

سرپرست معاونت برنامه‎ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه‎اي خوزستان افزود: حداکثر بار آبان ماه سال 94 برابر 4250 مگاوات بوده که نسبت به ماه مشابه در سال قبل 39 درصد افزايش داشته است. لازم به ذکر است حداکثر بار شبکه در هشت ماه اول 1394 برابر 7521 مگاوات بوده است که نسبت به سال قبل 1/6درصد رشد داشته است.

وي اضافه کرد: انرژي مصرفي در مدت ياد شده برابر 27725 گيگاوات ساعت بوده که نشان‏دهنده حدود 5/5 درصد رشد مصرف انرژي مي‏باشد.

بلادي موسوي با تقدير و تشکر از مردم شهيدپرور خوزستان بابت همکاري در مديريت مصرف انرژي الکتريکي در طي ساليان اخير و دعوت به مشارکت بيشتر گفت: گرچه شرکت برق منطقه‎اي خوزستان تمهيدات لازم جهت تامين برق مطمئن و پايدار را براي کليه مشترکان در منطقه فراهم نموده اما به افزايش قابليت اطمينان شبکه و ايجاد بستر همگاني بهينه از انرژي الکتريکي که يکي از مهمترين منابع ملي کشور محسوب مي‏شود مديريت مصرف برق و جابجايي مصارف غيرضروري از ساعات اوج مصرف ( 13 الي 17 و 19 الي 23) به ساير ساعات شبانه‎روز توسط تمامي مصرف‎کنندگان لازم وضروري است.

دستگيري شكارچيان غيرمجاز در ساوجبلاغ

ساوجبلاغ – محمد رنجبرکهن

رئيس اداره حفاظت محيط زيست ساوجبلاغ از دستگيري سه شکارچي غيرمجاز در اين شهرستان خبرداد.

محمد جواد نيک‌كار با بيان اينکه در اجراي طرح تشديد گشت و کنترل مناطق طبيعي شهرستان و برخورد قاطعانه و بي‎وقفه با شکارچيان غير مجاز، ماموران اجرايي اين اداره موفق شدند 3 نفر متخلف را دستگير کنند؛ اظهار داشت: از اين افراد3 قبضه اسلحه جنگي و شکاري و تعداد 16 تير جنگي و 46 تير فشنگ شکاري کشف شد.

وي گفت: اکنون ماموران اجرايي اداره حفاظت محيط زيست ساوجبلاغ براساس يک برنامه‎ريزي مدون تلاش دارند تا ضمن حضور شبانه‎روزي در زيستگاهها، با متخلفين پيش از انجام هر گونه شکار برخورد کنند.

نيک‏کار از مردم فهيم شهرستان ساوجبلاغ خواست درصورت مشاهده هرگونه شکارچي در منطقه موضوع را بلافاصله به اداره حفاظت محيط زيست شهرستان با شماره تلفن 44225812-4425811-026 اطلاع دهند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي