جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5178


تاريخ و مراحل ثبت‎ نام داوطلبان آزمون استخدامي تامين اجتماعي سال 94


شرايط شرکت خارجي‌ها در کنکور دکتري اعلام شد


خبر


يادداشــت


خبــر


 تاريخ و مراحل ثبت‎ نام داوطلبان آزمون استخدامي تامين اجتماعي سال 94  

 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش كشور، اطلاعيه سازمان تامين اجتماعي درباره شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت‎نام از داوطلبان متقاضي شركت در آزمون استخدامي سازمان تامين اجتماعي سال 1394 منتشر شد.

مهلت ثبت‌نام

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون استخدامي سازمان تامين اجتماعي در سال 1394 مي‌رساندكه ثبت‌نام در اين آزمون منحصراً به صورت اينترنتي از طريق پايگاه اطلاع‌رساني سازمان تامين اجتماعي به نشاني: www.tamin.ir از روز شنبه مورخ 94/10/12 آغاز و لغايت روز جمعه مورخ 94/10/18 پايان مي‌پذيرد. مهلت تعيين شده به هيچ وجه تمديد نخواهد شد.

لذا كليه متقاضيان ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرايط و ضوابط عمومي و اختصاصي آزمون و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات موردنياز، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمايند.

مراحل ثبت‎نام:

- مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان تامين اجتماعي به نشاني :
www.tamin.ir

– تکميل فرم تقاضانامه الکترونيکي در سايت مذکور.

– ارسال عکس: داوطلب مي بايست يک قطعه عکس پرسنلي با مشخصات ذيل اسکن نموده و در قسمت مربوط بارگذاري نمايد.

با توجه به مشكلات بوجود آمده در آزمونهاي قبلي، درخصوص اشتباه در ارسال عكس داوطلبان، كه اين موضوع اكثراً براي داوطلباني كه در كافي نت ثبت‌نام مي‌كنند رخ داده است، تاكيد مي‌گردد چنانچه ثبت‎نام خود را توسط كافي نت ها انجام مي‌دهيد، علاوه بر كنترل اطلاعات ثبت‌نامي، حتماً نسبت به كنترل عكس ارسالي دقت نماييد تا اشتباهاً عكس داوطلب ديگري به جاي عكس شما ارسال نگردد. بديهي است كه در صورت ارسال عكس اشتباهي از طرف متقاضي، فرد به عنوان متخلف تلقي و مطابق مقررات با وي رفتار خواهد شد.

پرداخت وجه ثبت نام:

متقاضيان واجد شرايط، به منظور ثبت‌نام در آزمون استخدامي مي‌بايست تا روز جمعه مورخ 94/10/18 پس از مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان تامين اجتماعي به نشاني:www.tamin.ir نسبت به واريز مبلغ 500.000 ( پانصد هزار) ريال به عنوان هزينه ثبت‌نام به صورت الکترونيکي و با كارت‌هاي بانكي متصل به شبكه شتاب نسبت به تكميل تقاضانامه ثبت‌نام و ارائه اطلاعات مورد نياز اقدام نمايند.

زمان برگزاري آزمون و نحوه دريافت کارت شركت در آزمون:

کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه مورخ 94/11/14 لغايت روز پنجشنبه مورخ 94/11/15 براي مشاهده و پرينت بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان تامين اجتماعي به نشاني : www.tamin.ir خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه مورخ 16/11/94 در تهران و ساير مراکز استانها برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاري آزمون بر روي كارت شركت در آزمون درج و هنگام پرينت کارت به آگاهي داوطلبان خواهد رسيد. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تاييد اطلاعات ارسالي نمي‌باشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسي خواهد شد.


 شرايط شرکت خارجي‌ها در کنکور دکتري اعلام شد 

 اتباع غيرايراني داوطلب شرکت کننده در آزمون دکتري سال 95 مي توانند همانند سايرين در اين آزمون ثبت نام کنند اما تحصيل در رشته هاي تعهد دار، براي اين افراد ممنوع است.به گزارش خبرنگار مهر، اتباع خارجي داوطلب شرکت کننده در آزمون نيمه متمرکز دکتري سال 95 بايد علاوه بر شرايط عمومي و اختصاصي اين آزمون داراي شرايط اختصاصي اعلام شده در دفترچه ثبت نام آزمون دکتري هم باشند.افراد متقاضي بايد در فرم تقاضانامه بند مربوطه را علامتگذاري کنند.فقط اتباع غيرايراني مقيم جمهوري اسلامي ايران و داراي اقامت قانوني مجاز به شرکت در آزمون دوره هاي دکتري بوده و در صورت شرکت اتباع غيرايراني مقيم ساير کشورها، پذيرش آنان کان لم يکن تلقي مي شود.تمام متقاضيان تحصيل دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در رشته ها و مقاطع و دوره هاي مختلف تحصيلي مشمول شرايط و ضوابط اين شيوه نامه هستند.حداکثر مدت تحصيل مجاز در مقطع دکتري براي آن دسته از متقاضيان تحصيل که در چهارچوب ضوابط و مقررات سازمان سنجش آموزش کشور در دوره هاي تحصيلات تکميلي پذيرفته شده اند، 6 سال است.

ممنوعيت انتخاب رشته در مناطق غيرمجاز تردد و اسکان اتباع غيرايراني

متقاضيان تحصيل غيرايراني، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غيرمجاز تردد و اسکان اتباع غيرايراني نيستند و در صورت قبولي در کدرشته مناطق غيرمجاز، قبولي و پذيرش آنان در آزمون ورودي همان سال کان لم يکن تلقي مي شود و دانشگاهها و موسسات آموزش عالي از پذيرش اين دسته از متقاضيان معذور خواهند بود.توضيح و فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسکان براي اين داوطلبان، در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

ممنوعيت تحصيل در رشته هايي که منجر به ايجاد تعهد براي جمهوري اسلامي ايران شود

پذيرش متقاضيان تحصيل در رشته هايي که منجر به ايجاد تعهداتي براي جمهوري اسلامي ايران شود (از جمله تعهدات استخدامي) و رشته هاي خاص و غيرمجاز ممنوع است.رشته هاي ممنوعه براي داوطلبان اتباع غيرايراني که در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.پذيرش اتباع غيرايراني در رشته هايي که منجر به ايجاد تعهدات استخدامي براي جمهوري اسلامي ايران کند و همچنين رشته‎هاي تحصيلي زير ممنوع است:فيزيک اتمي، فيزيک (گرايش هسته اي)، مهندسي هسته اي، مهندسي تسليحات، مهندسي فناوري اطلاعات (گرايش امنيت اطلاعات، امنيت شبکه، مخابرات امن)، مهندسي هوافضا (کليه گرايش ها)، مهندسي شيمي (گرايش صنايع پالايش، پتروشيمي، شيميايي، معدني، گاز، عمليات پتروشيمي).مهندسي نگهداري هواپيما (هوانوردي، خلباني، مراقبت پرواز، نمايش و نگهداري هواپيما)، الکترونيک هواپيمايي، مهندسي فرماندهي و کنترل هوايي، تکنيک حوزه هاي نظامي، علوم و فنون هوانوردي، خلباني هليکوپتر، مهندسي تعمير و نگهداري هليکوپتر، اطلاعات نظامي، اويونيک هواپيما، علوم نظامي، ناوبري و فرماندهي کشتي، مديريت و کميسر دريايي.در صورت مغايرت شرايط پذيرش و ثبت‌نام متقاضيان تحصيل با مقررات و ضوابط شيوه نامه در هر مرحله از ثبت نام و تحصيل با تاييد و تشخيص اداره کل از ادامه پذيرش و تحصيل متقاضي جلوگيري به عمل مي آيد.جمهوري اسلامي ايران هيچگونه تعهدي در خصوص صدور مجوز اقامت براي خانواده متقاضيان تحصيل به استثناء همسر و فرزندان دانشجويان ندارد. متقاضيان تحصيل همانند پذيرفته شدگان ايراني تابع ضوابط و مقررات آموزشي و دانشجويي مؤسسه آموزش عالي محل قبولي خود خواهند بود.

الزام پرداخت شهريه براي تمامي اتباع غيرايراني در دوره دکتري

تمامي متقاضيان تحصيل پذيرفته شده آزمون هاي دوره کارشناسي ارشد دوره هاي روزانه موظف به پرداخت شهريه تحصيلي طبق مصوبات هيات امناي دانشگاههاي تحت پوشش وزارت علوم حداکثر تا درصد شهريه دوره‌هاي نوبت دوم و در گروه پزشکي بر اساس مصوبات وزارت بهداشت هستند. متقاضيان تحصيل غيرايراني در هر مقطع تحصيلي فقط يک بار مجاز به تحصيل بوده و تکرار مقطع تحصيلي در دوره هاي روزانه، شبانه، پيام نور فراگير، جامع علمي کاربردي، بدون آزمون و دانشگاه آزاد اسلامي و ساير موسسات آموزش عالي جمهوري اسلامي ايران ممنوع است. چنانچه در حين تحصيل متقاضيان تحصيل ورودي آزمون دکتري محرز شود که دانشجو داراي يک مدرک دکتري بوده و با گواهي مدرک مقطع تحصيلي قبلي مجدداً با شرکت در آزمون مربوطه در مقطع تحصيلي تکراري پذيرفته شده است، از تحصيل ايشان ممانعت بعمل آمده و اخراج محسوب مي شود.دانشگاه محل تحصيل در اين خصوص ملزم به اخذ تعهد از دانشجو در مرحله پذيرش و ثبت نام اوليه هستند.

ممنوعيت تحصيل همزمان در دانشگاهها با مراکز جامعه المصطفي (ص) العالميه و دانشگاه بين المللي اهل بيت(ع)

تحصيل متقاضيان در موسسات آموزش عالي و يا مراکز جامعه المصطفي (ص) العالميه و دانشگاه بين المللي اهل بيت(ع) بصورت همزمان ممنوع است. دانشجويان غيرايراني به دليل تابعيت غيرايراني مشمول قانون نظام وظيفه نيستند. دانشگاهها و موسسات آموزش عالي موظف هستند مدارک تحصيلي و هويتي متقاضيان تحصيل که از طريق آزمون دکتري پذيرش نهايي شده اند، جهت هماهنگي و اخذ مجوز نهايي به اداره کل امور دانشجويان غيرايراني ارسال کنند.ثبت نام اتباع غيرايراني در آزمون دکتري منوط به داشتن يکي از مدارک اقامتي يا شناسايي معتبر از جمله گذرنامه داراي حداقل شش ماه مجوز اقامت. دفترچه پناهندگي سياسي صادره از طرف نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، کارت هويت ويژه اتباع غيرايراني داراي اعتبار در همان سال و آخرين کارت آمايش معتبر است.پذيرش و ثبت نام اوليه متقاضيان تحصيل فرزندان طلاب مرکز جامعه المصطفي(ص) العالميه بر اساس گذرنامه و اقامت صادره آن مرکز بلامانع بوده و ثبت نام قطعي و ادامه تحصيل آنان منوط به اخذ گذرنامه و رواديد تحصيلي و اقامت قانوني هستند.اتباع خارجي متقاضي ثبت نام و شرکت در آزمون ورودي دوره دکتري سال 1395 نيز در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط اعلام شده، لازم است همانند ساير داوطلبان نسبت به تکميل اطلاعات فرم تقاضانامه اقدام کنند و هزينه ثبت نام را پرداخت کنند.


 خبر 

 انتشار كليد آزمون ورودي متقاضيان اخذ پروانه كارآموزي وكالت

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش كشور، كليد آزمون ورودي متقاضيان اخذ پروانه كارآموزي وكالت اتحاديه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري منتشر شد. به اطلاع داوطلبان شركت‎كننده در آزمون ورودي متقاضيان اخذ پروانه كارآموزي وكالت مورخ 1394/9/6 مي رساند، كليد آزمون مذكور براي مشاهده داوطلبان ذينفع در آزمون اعلام ‎گرديد.ضمناً درمورد هرگونه ابهام وسوال درکليد سوالات آزمون مراتب کتباً باقيد نشاني فرستنده حداکثر تاتاريخ 94/10/14 صرفاً از طريق نمابر شماره 88702289-021اعلام
شود.

مهلت ثبت‎نام آزمون ارشد و دکتري آزاد تمديد شد

به گزارش آفرينش به نقل از مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي، رييس مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي از تمديد مهلت ثبت‎نام با آزمون و بدون آزمون دکتري تخصصي و کارشناسي ارشد اين دانشگاه تا 16 دي ماه خبر داد.

دکتر دانشيان با اشاره به تمديد مهلت ثبت‎نام آزمون دکتري تخصصي و کارشناسي ارشد تا روز چهارشنبه 16 دي ماه، گفت:به منظور فراهم آوردن تسهيلات لازم براي آن دسته از داوطلباني که علاقمند به ثبت‎نام براي شرکت در آزمون ورودي دوره‎هاي دکتري تخصصي و کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1395 هستند اما تاکنون براي ثبت‎نام اقدام نکرده‌اند؛ مهلت ثبت‎نام تا ساعت 24 روز چهارشنبه16 دي ماه تمديد شد.

وي با بيان اينکه به دليل استقبال بسيار خوب و تقاضاي زياد داوطلبان مهلت ثبت‎نام تمديد شد، اظهارکرد: بر همين اساس به تمامي داوطلبان يادشده اکيدا توصيه مي شود که در اين مهلت تمديد شده با مراجعه به سايت مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.org و پس از مطالعه دفترچه راهنماي ثبت‎نام و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نياز نسبت به تکميل تقاضانامه اينترنتي ثبت‎نام براي شرکت در اين آزمون ها اقدام کنند.

رييس مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به توزيع کارت آزمون دکتري تخصصي از ششم تا هشتم بهمن ماه گفت: آزمون دکتري تخصصي نهم بهمن ماه سال جاري و آزمون کارشناسي ارشد ششم، هفتم و هشتم خرداد ماه سال 95 برگزار مي‎شود.

امضاي تفاهم‌نامه همکاري پرديس بين‌المللي کيش دانشگاه تهران و مرکز مطالعات عالي ليون فرانسه

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه همکاري علمي‌پژوهشي بين پرديس بين‌المللي کيش دانشگاه تهران و مرکز مطالعات عالي ليون فرانسه 18 آذرماه 1394 به امضاء رسيد.در نشستي که با حضور پروفسور «ميشلو»، رييس مرکز مطالعات عالي ليون فرانسه، دکتر سعيدآبادي، معاون بين‌الملل پرديس کيش و تعدادي از مديران در پرديس بين‌المللي کيش دانشگاه تهران برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاري علمي‌پژوهشي در پنج بند به امضاي طرفين رسيد.

در ابتداي اين نشست، دکتر سعيد آبادي، ضمن ارايه تاريخچه مختصري از پرديس بين‌الملل کيش، بر ايجاد و گسترش روابط علمي بين‌المللي با دانشگاه‌هاي مهم جهان به‌عنوان يکي از محورهاي اصلي فعاليت‌هاي پرديس کيش تاکيد کرد. وي آمادگي پرديس بين‌المللي کيش را براي هرگونه فعاليت علمي‌پژوهشي بين‌المللي با مرکز مطالعات عالي ليون فرانسه و موسسات مرتبط با اين مرکز، در زمينه‌هاي تبادل دانشجو و استاد، دوره‌هاي کوتاه‌مدت و بلند‌مدت، برگزاري دوره‌هاي زبان فارسي، مطالعات ايران، مطالعات اسلام، سياست خارجي ايران و تاريخ و فرهنگ ايران اعلام کرد.

پروفسور ميشلو نيز، در اين ديدار به برقراري ارتباطات علمي‌پژوهشي بين‌المللي با پرديس بين‌المللي کيش دانشگاه تهران در زمينه‌هاي ذکر شده ابراز علاقه‌مندي نمود. وي با اشاره به اينکه دانشجويان فرانسوي در پروسه تحصيلات تکميلي به گذراندن دوره‌هايي در خارج از کشور نياز دارند، پرديس بين‌المللي کيش دانشگاه تهران را بستر مناسبي براي جذب اين دانشجويان در سال سوم تحصيل خود دانست. وي ضمن تاکيد بر اهميت دو طرفه‌بودن اين ارتباطات، آمادگي مرکز مطالعات ليون فرانسه را براي پذيرش دانشجويان ايراني در رشته‌هاي مختلف اعلام کرد.

در تفاهم‌نامه منعقده بين دو مرکز، بر تبادل دانشجوي خارجي، انجام فعاليت‌هاي تحقيقاتي مشترک بين دانشجويان دکترا، بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي علمي دانشگاهي و استفاده از فرصت‌هاي تحقيقاتي مطالعاتي کوتاه‌مدت براي دوره دکتري، ارتباط صنعت با دانشگاه و برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي تاکيد شده است.


 يادداشــت 

 تفاوت افراد موفق و غير موفق درتوجه به نتايج كار

زهرا كيان‌‎بخت

متني بود كه در آن به بررسي و مقايسه افراد موفق و غيرموفق و تفاوتهايي كه آنها در نگرش و رفتار با هم دارند، پرداخته بود.

يكي از ويژگي‌هاي افراد موفق در اين متن، اين طور عنوان شده بود كه آنها به نتايج اهميت مي‌دهند. يعني كار هر روز و هر هفته خود را اين طور ارزيابي مي‌كنند كه؛ امروز يا در هفته جاري، به اين خروجي‌ها دست يافتم. در حالي كه افراد غيرموفق، معمولاً كارها و فعاليت‌هايشان را اين گونه ارزيابي مي‌كنند كه مثلاً: امروز هشت ساعت كار كردم. يا در هفته جاري، 40 ساعت مشغول انجام فعاليت بودم.

تفاوتها درست از همين جاست كه شروع مي‌شود. افراد موفق، با توجه به كيفيت كار و نتايجي كه به آن رسيده‌اند؛ ميزان خروجي‌هايي را كه در نتيجه فعاليتشان به آن دست يافته‌اند؛ تجزيه و تحليل كرده و فريب تعداد ساعاتي را كه به كار مشغول بوده‌اند نمي‌خورند. درواقع ممكن است ما در طول هفته، ساعات زيادي را صرف انجام پروژه يا فعاليتي نماييم و اين كميت، اين توهم را در ما به وجود بياورد كه ساعات مفيد زيادي در طول هفته داشته‌ايم؛ در حالي كه اگر خروجي‌هاي كار را بررسي كرده و نتايجي را كه به دست آورده‌ايم، مورد توجه قرار دهيم، امكان دارد متوجه شويم با وجود كار و فعاليت زياد، نتيجه قابل توجهي نگرفته‌ايم.

افراد موفق با تجريه و تحليل فعاليتهايشان، موانع كار را شناسايي مي‌كنند و درحقيقت، اگر مشكلي وجود داشته باشد كه باعث شود با وجود فعاليت زياد، به نتيجه مطلوب نرسند؛ آن را برطرف مي‌كنند. در حالي كه افراد غيرموفق با اين خيال خوش كه زمان زيادي را به فعاليت اختصاص داده‌اند؛ به نتايجي كه بايد از اين ميزان كار دريافت مي‌كردند، بي‌توجهند.

درست است كه براي موفق شدن، بايد زياد كار كرد، اما اين بدان معنا نيست كه هر زياد كار كردني، منجر به موفقيت مي‌شود. خيلي وقتها لازم است بايستيم، درمورد برنامه‌ها و نحوه پيشبرد آنها درنگ كنيم، و تغييراتي را در روند كارهايمان ايجاد كنيم تا بتوانيم نتايج بهتري دريافت كنيم.


 خبــر 

 ثبت‌نام بيش از 55 هزار نفر در آزمون دکتري 95

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ادامه فرآيند ثبت‌نام آزمون دکتري 95 تا روز سه شنبه 15 دي ماه، اظهار کرد: تاكنون 55هزار و 809داوطلب نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند. حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: ثبت‌نام براي شرکت در آزمون ورودي دوره‌هاي دکتري نيمه‌متمرکز سال 95 براي پذيرش دانشجو در هفت گروه آموزشي و 77 کد رشته امتحاني از ساعت 16 روز يکشنبه ششم دي‌ ماه از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org آغاز شده و در روز سه‌شنبه 15 دي‌ماه پايان مي‌پذيرد. وي ادامه داد: کليه داوطلبان متقاضي ضرورت دارد در مهلت تعيين شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و اطلاعيه سازمان درباره شرايط و ضوابط با تکميل تقاضانامه اينترنتي نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در پايان خاطرنشان کرد: آزمون دکتري سال 95 روز جمعه 14 اسفند 94 برگزار شده و نتيجه آن به صورت کارنامه در دهه سوم فروردين روي سايت سازمان قرار مي‌گيرد.

اعلام جزئيات آزمون دستياري تا پايان دي

قائم مقام شوراي آموزش پزشکي و تخصصي گفت: آزمون سنجش صلاحيت باليني براي فارغ التحصيلان سال 94 - 95 اجرا مي شود.دکتر سيدحسن امامي رضوي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اين آزمون براي افرادي که در سال 94 يا تا شهريورماه سال 95 فارغ التحصيل مي شوند، اجرا مي شود.امامي رضوي يادآور شد: اين آزمون براي فارغ التحصيلان سال 94 - 95 تنها جنبه مثبت دارد و براي داوطلبان آزمون دستياري دوره چهل و سوم اجرا مي شود. در واقع اجراي اين تغيير با يک شيب ملايم اجرايي مي شود.وي تاکيد کرد: فارغ التحصيلان سال هاي قبل نيازي به ارائه گواهي اين آزمون سنجش صلاحيت باليني ندارند. قائم مقام شوراي آموزش پزشکي و تخصصي درباره اجراي آزمون سنجش صلاحيت باليني گفت: اين آزمون براي داوطلبان آزمون دستياري در دانشگاه هاي علوم پزشکي به صورت قطبي با همکاري دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي عمومي برگزار
مي شود. وي در خصوص اعتراضات به تغييرات در نحوه پذيرش دستياري گفت: چهار تا پنج سال است که تغييرات در حوزه پذيرش دستيار در حال انجام است و اين تغييرات به صورت تدريجي اجرايي مي شود. در حال حاضر هم اعمال آن با تاثير کمي در واقع تنها با تاثير مثبت اجرا مي شود. امامي رضوي يادآور شد: با توجه به اينکه گفته شده بود که هر تغييري بايد سه سال قبل از آزمون اعلام شود نيز ذکر اين نکته ضروري است که آزمون سنجش صلاحيت باليني مصوبه سه سال پيش شوراي آموزش پزشکي عمومي و تغييرات در حوزه دستياري است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي