جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5181


ايران آماده ميزباني بزرگترين کشتي‌هاي نفتکش جهان شد

نظرسنجي رويترز:
قيمت نفت در سال 2016 افزايش زيادي نمي‌يابد


واردات بنزين متوقف مي‌شود


معادلات انرژي


خبر


 ايران آماده ميزباني بزرگترين کشتي‌هاي نفتکش جهان شد 

 
يک مقام مسئول با بيان اينکه هم اکنون امکان پهلوگيري همزمان 9 کشتي نفتکش در پايانه خارگ وجود دارد، گفت: در خارگ حتي بزرگترين کشتي‌هاي نفتکش با ظرفيت 360 هزار بشکه هم مي‌توانند پهلوگيري کنند.

به گزارش مهر، غلامحسين گرامي درباره آخرين وضعيت آماده‌سازي اسکله و تاسيسات پايانه خارگ به‌عنوان بزرگترين پايانه صادرات نفت خام ايران در دوران پساتحريم، گفت: در شرايط فعلي حدود 94 درصد نفت خام ايران از پايانه خارگ به بازارهاي جهاني صادر مي‌شود.

رئيس اداره عمليات صادرت شرکت پايانه‌هاي نفتي با اعلام اينکه نفت توليدي در مناطق نفت‌خيز از طريق پنج خط لوله زير دريايي 30 اينچ (سه خط)، 42 اينچ و 52 اينچ پس از پمپاژ از تلمبه خانه گوره به خارگ ارسال مي‌شود، تصريح کرد: اين نفت در مخازن 140 هزار تا يک ميليون بشکه‌اي ذخيره‌سازي مي‌شود، علاوه بر نفت خام سبک و سنگين که از مناطق نفت‌خيز توليد و فلات قاره توليد مي‌شود، به اسم نفت خام مخلوط فروزان توليدي سکوهاي ابوذر، فروزان و درود صادر مي‌شود.

اين مقام مسئول با يادآوري اينکه مخازن ذخيره سازي در پايانه خارگ مي‌تواند يک نوع نفت و برخي دو نوع نفت سبک و سنگين را در خود ذخيره‌سازي کنند، اظهار داشت: در حال حاضر ظرفيت اسمي ذخيره‌سازي نفت خام در پايانه خارگ 28 ميليون بشکه است.

وي در خصوص وضعيت پهلوگيري کشتي‌هاي نفتکش در پايانه نفتي خارگ، توضيح داد: در ترمينال شرقي يا اسکله T به طور همزمان مي‌توان 6 کشتي نفتکش را پهلودهي کرد و به هر نفتکش به طور همزمان 67 هزار 500 بشکه در ساعت انتقال داد.

گرامي با يادآوري اينکه در ترمينال شرقي يا اسکله T هر سه نوع نفت خام سبک، سنگين و فروزان را مي توان بارگيري کرد، يادآور شد: آب خور اين اسکله 21 متر بوده و کشتي‌هاي نفتکش با ظرفيت 275 هزار تن مي‌توانند پهلودهي داده شوند.

وي همچنين با بيان اينکه اسکله غربي که تحت عنوان آذر پاد هم شناخته مي‌شود، مي‌تواند همزمان سه کشتي نفتکش بارگيري کند، گفت: در مجموع در اين اسکله امکان تحويل 360 هزار بشکه نفت خام به سه کشتي نفتکش وجود دارد.

اين مقام مسئول با يادآوري اينکه عمق آبخور اسکله غربي پايانه نفتي خارگ حدود 30 متر است، خاطرنشان کرد: از اين رو امکان پهلودي به بزرگترين کشتي‌هاي نفتکش مي‌توانند در اين اسکله پهلودهي داده شوند.


 نظرسنجي رويترز:
 قيمت نفت در سال 2016 افزايش زيادي نمي‌يابد 

 
نظرسنجي از تحليلگران نفتي نشان مي‌دهد قيمت نفت خام بعيد است که در سال 2016 افزايش قابل ملاحظه‌اي داشته باشد.

به گزارش ايسنا، نظرسنجي رويترز از تحليلگران بازار نفتي حاکي از آن است که به رغم کاهش احتمالي توليد خارج از اوپک، از آنجا که رشد تقاضاي نفت بعيد است که عرضه در حال افزايش از سوي کشورهاي ايران و عراق را جذب کند، قيمت نفت در سال 2016 احتمالاً افزايش قابل توجهي نخواهد داشت. نظرسنجي رويترز از 20 تحليلگر نشان مي‌دهد که متوسط قيمت نفت برنت در سال 2016 برابر با 52 دلار و 52 سنت در هر بشکه پيش‌بيني شده که 5 دلار و 43 سنت کمتر از نظرسنجي ماه قبل است. اين هفتمين نظرسنجي ماهانه اوپک است که در آن تحليلگران قيمت نفت را کاهش مي‌دهند.تحليلگران در نظرسنجي ماه مي پيش‌بيني کرده بودند که متوسط قيمت نفت برنت در سال 2016 برابر با 70 دلار و 90 سنت خواهد بود اما اين پيش‌بيني را از آن زمان تاکنون کاهش داده‌اند.

اين تحليلگران مي‌گويند که متوسط قيمت نفت آمريکا در سال 2016 برابر با 49 دلار و 75 سنت خواهد بود، در حالي که در ماه نوامبر آن را 53 دلار و 73 سنت پيش‌بيني کرده بودند. متوسط قيمت نفت آمريکا در سال 2015 حدود 48 دلار و 90 سنت بود.

13 نفر از 18 تحليلگري که در نظرسنجي اخير و همچنين نظرسنجي ماه نوامبر حضور داشتند، پيش‌بيني خود را درخصوص متوسط نفت برنت در سال 2016 کاهش داده‌اند. متوسط قيمت نفت برنت در سال گذشته ميلادي 53 دلار و 79 سنت در هر بشکه بود.

بهاي نفت پس از سقوط به پايين‌ترين سطح از اواسط سال 2004 در اواخر ماه دسامبر در محدوده پايين‌ترين سطح 11 سال گذشته داد و ستد شده است، چرا که توليد نزديک به سطوح بي‌سابقه به نظر مي‌رسد که باعث مازاد عرضه جهاني خواهد شد.


 واردات بنزين متوقف مي‌شود 

 مدير امور بين‌الملل شرکت ملي نفت ايران مي‌گويد که ايران براي افزايش صادرات نفت خود سهام پالايشگاههاي خارجي را خريداري خواهد کرد و در مورد قيمت به خريداران تخفيف نمي‌دهد.

به گزارش ايسنا، محسن قمصري، مدير امور بين‌الملل شرکت ملي نفت ايران در گفتگو با رويترز خاطرنشان کرد: ايران پس از لغو تحريم‌ها براي اجتناب از فشار بيشتر روي قيمت‌ها عرضه و صادرات نفت خود را متعادل خواهد کرد.

مقامات ايران بارها از اوپک خواسته اند که فضا را براي افزايش صادرات نفت ايران باز کنند و متعهد شده‌اند که صادرات نفت خود را به محض لغو تحريم‌ها افزايش خواهند داد.

اکنون وعده ايران براي صادرات متعادل و متناسب يک تغيير بزرگ در سياست‌هاي اين کشور در شرايطي است که بيشتر توليد‌کنندگان اوپک و غيراوپک به رغم اشباع روز‌افزون بازار جهاني نفت براي سهم بازار مي‌جنگند.

قمصري اظهار کرد: ما نمي‌خواهيم يک نوع جنگ بر سر قيمت را شروع کنيم.

قمصري افزود: ما در رويکردمان نرمش بيشتري خواهيم داشت و احتمالا عرضه نفت خود را به‌طور تدريجي افزايش خواهيم داد. بايد بگويم با توجه به سطوح کنوني قيمت نفت هيچ امکاني براي کاهش بيشتر قيمت‌ها وجود ندارد.

وي به جزييات يا ميزان آمادگي ايران براي متعادل‌کردن صادرات نفت خود اشاره نکرد.

ايران بارها اعلام کرده که قصد دارد صادرات نفت خود را پس از تحريم‌ها روزانه 500 هزار بشکه و کمي بعد 500 هزار بشکه ديگر افزايش دهد تا جايگاه خود به عنوان دومين توليد‌کننده بزرگ اوپک را پس بگيرد.

بيژن زنگنه وزير نفت ايران چند روز پيش اعلام کرد که ايران به دنبال منحرف کردن بازار نخواهد بود و فقط به دنبال پس گرفتن سهم بازار خود است.

نفت در حال حاضر دليل اشباع عرضه و کاهش تقاضا به ميزان دو سوم کمتر از سطوح قيمتي بالاي اواسط 2014 معامله مي‌شود و توليد‌کنندگان را از ميليارد‌ها دلار درآمد نفتي محروم کرده است.

قمصري خاطرنشان کرد که انتظار دارد بهاي نفت در سال جاري در سطوح کنوني باقي بماند.

مدير امور بين‌الملل شرکت ملي نفت ايران افزود: اين شرکت براي فروش نفت بيشتر به بازار‌هاي جهاني به دنبال خريد سهام در پالايشگاه‌هاي موجود و جديد در کشورهاي خارجي است. وي به نام کشور يا شرکت خاصي اشاره نکرد.

اين استراتژي به نوعي شبيه استراتژي توليد‌کنندگان خليج فارس همچون عربستان و کويت است، اگرچه چالش براي ايران بالا بردن داراييها به منظور خريد سهام خواهد بود.

تحريم‌هاي غرب عليه ايران صادرات نفت اين کشور را نصف کرده و به حدود يک ميليون و 200 هزار بشکه در روز رسانده و باعث انسداد درآمد نفتي ايران در کشورهاي خارجي شده است.

قمصري که ماه گذشته سفري به هند داشت، گفت: پالايشگاه‌هاي هندي از جمله صنايع ريلاينس علاقه‌مند به واردات نفت بيشتر از شرکت ملي نفت ايران هستند.

صنايع ريلاينس که بزرگ‌ترين مجموعه پالايشگاهي جهان را در هند اداره مي‌کند، در سال 2010 تحت فشار تحريمهاي غرب واردات نفت ايران را متوقف کرد.

قمصري همچنين اظهار کرد: ايران براي جذب مشتري تخفيف نخواهد داد. در حال حاضر ايران نفت خود را با دوره بازپرداخت 90روزه، حمل‌ونقل رايگان و يک سري تخفيف‌ها در زمينه قيمت به خريداران هندي مي‌فروشد.

قمصري گفت: پالايشگاه‌هاي هندي علاقه‌مند به خريد نفت کارون غربي هستند. پالايشگاه‌هاي هندي دومين مشتري بزرگ نفت ايران پس از چين حدود شش ميليارد دلار بدهي به ايران دارد.

قمصري خاطرنشان کرد: ايران خواهان دريافت طلب نفتي خود به ارزهاي خارجي و ترجيحا يورو است اگرچه مکانيسم دريافت اين طلبها هنوز تعيين نشده است.

تحريم‌ها به اقتصاد ايران لطمه زده و ايران را به واردات بنزين مجبور کرده است. ايران سال گذشته روزانه حدود پنج ميليون ليتر بنزين اوکتان بالا وارد کرد تا آن را با بنزين توليدي در داخل ترکيب کند.

قمصري گفت: ايران سرمايه‌گذاري‌هايي را در بخش پالايشگاهي انجام داده و اميدوار است ظرف يکسال آينده واردات بنزين را متوقف کند.


 معادلات انرژي 

 مدير امور اوپک و روابط با مجامع انرژي وزارت نفت:

تاثير تنش ايران و عربستان بر بازار نفت کوتاه‌مدت است

مدير امور اوپک و روابط با مجامع انرژي وزارت نفت تاثير تنش ميان ايران و عربستان را بر بازار نفت کوتاه مدت دانست و گفت: مازاد عرضه بيش از 2 ميليون و 500 هزار بشکه نفت بزرگترين تهديد براي بازار نفت است.

به گزارش ايسنا، مهدي عسلي درباره تنش‌هاي اخير ميان ايران و عربستان و تاثير آن بر بازار نفت گفت: تاثير اين گونه تنش سياسي بر بازار نفت کوتاه مدت خواهد بود و به محض اين که بازار نسبت به عرضه نفت مطمئن شود ديگر واکنشي نشان نخواهد داد.

وي با اشاره به اين که اين اختلافها بارها ميان اعضاي سازمان کشوهاي صادرکننده نفت (اوپک) به وجود آمده و حتي در برخي موارد منجر به جنگ نيزشده است، تاثير اتفاق اخير ميان ايران و عربستان را يک موضوعي سياسي دانست و تصريح کرد: اين موضوع تاثير کوتاه مدت در بازار نفت خواهد شد.

عسلي با بيان اين که مازاد عرضه بيش از 2 ميليون و 500 هزار بشکه اي هم اکنون بزرگترين تهديد براي بازار نفت است، به تفاوت نگاه ايران و عربستان درباره نفت اشاره کرد و گفت: در حالي که ايران از نفت به عنوان ابزار توسعه استفاده مي کند، عربستان با نفت هويت پيدا مي کند بنابراين سعي مي کند با هر قيمتي هويتش را نگه دارد.

وي درباره اين که آيا تنش اخير سبب اختلاف نظر بيشتر ايران و عربستان در نشست آينده اعضاي اوپک و مقابله عربستان با ايران براي افزايش توليد نخواهد شد، تصريح کرد: ايران بارها اعلام کرده که بلافاصله پس از لغو تحريمها 500 هزار بشکه به توليد نفت خود مي افزايد و در فاصله کمتري اين ميزان را به يک ميليون بشکه در روز خواهد رساند.

به گفته عسلي، با توجه به کاهش يک ميليون و 500 هزار بشکه اي توليد نفت ايران ضرورتي به کاهش توليد نفت ايران وجود ندارد و برخي اعضاي اوپک که در دوران تحريم اقدام به افزايش توليد بايد براي ثابت در بازار نفت توليد خود را کاهش دهند.

براساس گزارش وزارت نفت، عربستان در سال گذشته ميلادي توليد خود را به بالاترين حد در تاريخ صنعت نفت خود رساند و ديگر اعضا را نيز تشويق به اين کار کرد در حالي که اين سياست در تقابل با سياستهاي پيشين اين کشور بود که هر گاه قيمت با افت روبرو مي شد، توليد و عرضه را کاهش مي داد تا بازار متوازن شود.

ژاپن بدنبال افزايش واردات نفت از ايران در پساتحريم

رئيس پالايشگاه نفت «کازمو» ژاپن گفت: با رفع تحريم‌ها از جمهوري اسلامي ايران بدنبال افزايش واردات نفت از اين کشور هستيم.

به گزارش مهر به نقل از پايگاه خبري «پلاتس»، «هيساشي کوباياشي» رئيس پالايشگاه نفت «کازمو» ژاپن گفت: با رفع تحريم ها از جمهوري اسلامي ايران به دنبال افزايش صادرات نفت از اين کشور هستيم.

در همين حال «کوباياشي» به اين نکته اشاره کرد که البته شرايط اقتصادي عامل کليدي براي ما به منظور افزايش صادرات نفت از ايران خواهد بود؛ اما اين احتمال وجود دارد که در سال جاري ميلادي با رفع تحريم ها واردات نفت خود را از ايران افزايش دهيم.

همچنين «کوباياشي» تصريح کرد: با حاصل شدن شرايط، به دنبال افزايش صادارت نفت از ايران خواهيم بود و پيش از اين با مقامات ايراني در مورد افزايش حجم صادرات صحبت کرده ايم.

صرفه جويي 16 ميليارد ريالي با تعمير خطوط لوله عبوري از جاده انديمشك

اهواز – رسول محمدي

شانزده ميليارد ريال سود و صرفه اقتصادي با تعمير خطوط لوله انتقال نفت چاه هاي واحد بهره برداري شماره سه اهواز در تقاطع با اتوبان پرترافيك اهواز – انديمشك، حاصل شد.به گزارش آفرينش ،سرپرست اداره نگهداري و تعميرات خطوط لوله اين شركت ، گفت: تعداد 5 رشته از خطوط لوله انتقال نفت چاه هاي غرب اين اتوبان به واحد بهره برداري شماره 3 اهواز به دليل فرسودگي دچار نشتي شده بود كه تعمير آنها جهت پيشگيري از كاهش توان توليد چاه ها ضروري بود.

مهندس محمد عباسي، گفت: با توجه به اينكه اتوبان اهواز - انديمشك يكي از محورهاي مواصلاتي اصلي كشور است، به منظور پيشگيري از انسداد جاده وجلوگيري از آلودگيهاي زيست محيطي ، اين عمليات دركمترين زمان ممكن و طي مدت 10 روز انجام شد.

وي گفت: پيش از اجراي اين عمليات قرار بود 5 رشته خط لوله جديد بوسيله حفاري زير زميني احداث گردد، كه هزينه آن 16 ميليارد ريال برآورد شده بود اما با اجراي يك طرح ابتكاري، از خط لوله جرياني موجود به عنوان غلاف به اندازه عرض اتوبان استفاده شد و سپس خط لوله اصلي از درون آن عبور داده شد.

مهندس عباسي، دليل استفاده از دو خط لوله با قطر متفاوت را تسهيل عمليات تعمير خطوط در آينده عنوان كرد و گفت: در واقع لوله هاي 8 اينچ به عنوان محافظ براي خطوط لوله هاي جرياني مورد استفاده قرار گرفته است و در صورت بروز نشتي در آينده به راحتي مي توان با ايجاد برش، خط لوله آسيب ديده را جدا و تعمير نمود.

وي، گفت: اين عمليات توسط متخصصان اداره نگهداري و تعميرات خطوط لوله با همكاري اداره هاي ترابري، بهره برداري ، HSE ، حراست و روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز كارون انجام شد.

وي در پايان با اشاره به اينكه شركت كارون حدود 6 هزار كيلومتر خط لوله جرياني را راهبري مي كند، نوع سيال، ميزان فشار، گاز هيدروژن سولفوره، نمك، شرايط محيطي، نوع پوشش را از جمله عوامل تاثير گذار در خوردگي خطوط لوله عنوان كرد.


 خبر 

 برگزاري دوره آموزشي قانون و آيين نامه مناقصات در شركت نفت و گاز كارون

اهواز – رسول محمدي

دوره آموزشي "قانون و آيين نامه مناقصات" با هدف ارتقاء سطح دانش مديران و رؤسا، پياده سازي نظام سلامت اداري و مقابله با فساد، در شركت بهره برداري نفت و گاز كارون برگزار شد.به گزارش آفرينش ،رئيس آموزش اين شركت در اين باره گفت: اين دوره آموزشي توسط دكتر مصطفي بهاري زاده از مدرسان واحد برنامه ريزي و توسعه آموزش هاي مديريت برگزار شد.سيد محسن زرگر مرادي، طبقه بندي معاملات، انواع ارزيابي ها، انواع مناقصه و تشريح وظايف كميته فني بازرگاني را از جمله سرفصل هاي اين دوره آموزشي دو روزه عنوان كرد.وي افزود: اميدواريم با اجراي اين دوره هاي آموزشي، فرهنگ سازي مطلوبي جهت رشد تعهد و وفاداري منابع انساني نسبت به اهداف سازماني داشته باشيم.زرگر مرادي در پايان گفت: اين دوره آموزشي در روزهاي دوازدهم تا چهاردهم دي ماه در سالن كنفرانس آموزش ناحيه صنعتي كارون برگزار شد.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران :

راه نجات صنعت ارتباط با دانشگاه است

اهواز – رسول محمدي

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران راه نجات صنعت را ارتباط با دانشگاه عنوان کرد و با تأکيد بر لزوم ايجاد هماهنگي کامل در کشور براي حمايت از نخبگان، گفت: اگر مي‌خواهيم کشور در مسير توسعه قرار گيرد راهي جز حمايت از نخبگان، کارآفرينان و فن‌آوران نداريم .

به گزارش آفرينش ،مهندس حيدر بهمني مدير عامل شرکت ملي حفاري ايران در آيين افتتاحيه جشنواره منطقه‌اي رويش خليج فارس (جشنواره ابداعات و اختراعات منطقه‌اي) ويژه استان‌هاي خوزستان، فارس، بوشهر و کهگيلويه و بويراحمد که در آمفي تئاتر دانشکده کشاورزي دانشگاه شهيد چمران اهواز برگزار شد، با تبريک ميلاد پيامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، به تجارب خود در صنعت نفت اشاره و اظهار کرد : واقعيت اين است که يکي از دلايل پيشرفت‌هايي که در سطح دنيا شاهد آن هستيم، توجه خاص به تجربه است .

وي بابيان اين‌که حفاري تنها صنعتي است که بعد از انقلاب به فرمان امام (ره) تشکيل شد گفت : در ابتداي کار هيچ‌چيز در اختيار نداشتيم و حتي پيش از انقلاب يک پيچ و مهره ساده نيز در کشور ساخته نمي‌شد .

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران افزود: در آن زمان افراد نخبه‌اي در کنار يکديگر جمع شدند که بسياري از آنها سواد چنداني نداشتند،اما به فکر افتادند که خلأ نبود صنعت حفاري و توليد نفت در کشور را جبران کنند و باهمت همين افراد اکنون صنعت حفاري کشور به‌جايي رسيده است که در عرصه جهاني حرف براي گفتن دارد.

بهمني راه نجات صنعت را ارتباط با دانشگاه عنوان کرد و افزود: اکنون صنعت حفاري با حدود 10 دانشگاه قرارداد منعقد کرده و با تأسيس دفاتر پژوهش و فناوري در دانشگاههاي کشور حضور فيزيکي و فعالي دارد. اين ارتباط راه نجات صنعت است. اکنون در صنعت حفاري هيچ گونه وابستگي مالي به دولت و وزارت نفت نداريم.

وي تصريح کرد : زماني که وارد اين صنعت شدم تنها 90 نفر با مدرک ليسانس در صنعت حفاري وجود داشت اما اکنون 6 هزار تحصيل‌کرده دانشگاهي در اين مجموعه صنعتي بزرگ فعاليت مي‌کنند که از اين تعداد نزديک به هزار نفر کارشناسي ارشد و 120 نفر دکترا هستند.

مدير عامل شرکت ملي حفاري ايران بيان کرد : بنياد نخبگان و مقررات را به گونه اي تعريف کرده‌ايم که اگر فردي داراي فلان معدل يا اختراع باشد موظف به جذب اين فرد در سيستم دولتي هستيم. تا به امروز هم سيستم همين بوده است؛ اگر بخواهيم از نخبگان حمايت کنيم بايد همه کشور هماهنگ عمل کند و اگر مي‌خواهيم به شکوفايي برسيم راهي جز حمايت از نخبگان، کارآفرينان و فن‌آوران نداريم.

وي با تأکيد بر اين‌که نخبگان بايد تحت حمايت واقعي و عملي بنياد قرار بگيرند،افزود: کارگري را مي‌شناسم که اختراعي با هزينه شخصي و فروختن خودروي خود انجام داد اما هيچ حمايتي از طرح او نشد درحالي‌که آن اختراع کاملا کاربردي بود و اگر مي‌خواستيم چنين کاري را در صنعت انجام دهيم به‌مراتب بايد سرمايه‌گذاري بسيار بيشتري انجام مي‌داديم اما با توجه به شرايط و ضوابط نتوانستيم از او حمايت کنيم.

بهمني اظهار کرد: اگر واقعاً به خصوصي‌سازي اعتقاد داريم بايد همه مجموعه کشور با تمام توان از نخبه‌اي که اختراعي انجام داده است، حمايت کند. اگر غرب توسط بخش خصوصي اداره مي‌شود به اين دليل است که واقعاً از بخش خصوصي حمايت مي‌شود.

بهمني بابيان اين‌که مخترع به حمايت جدي نياز دارد، تصريح کرد: بسياري از مسيرها در روند حمايت از اختراعات و طرح‌هاي نوآورانه ضرورت ندارد؛ بايد نخبگان را به مسيري هدايت کنيم که کارآفريني و شغل ايجاد کنند.

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران با اشاره به پروژه ميادين مشترک خاطرنشان کرد : براي اينکه بتوانيم به توليد مطلوب در اين مخازن برسيم نياز به سرمايه گذاري زيادي داريم.

وي ادامه داد : هيچ‌وقت کسي از ما نمي‌پرسد که شما قرار بود 200 حلقه چاه حفاري کنيد چرا 150 حلقه چاه ايجادشده است؟ بايد به سازمان‌ها و وزارت نفت کمک کنند تا در اين شرايط محدوديت بتوانند به وظايفش به درستي عمل کند.

بهمني تأکيد کرد: اگر بخواهيم مسائل نخبگان به‌طورجدي حل شود، بايد حرف‌ها در مقام عمل تحقق پيدا کند. اثرگذاري اين مباحث زماني است که جوانان در خوزستان ببينند چهار نخبه توانسته‌اند به افراد برجسته و موفقي تبديل شوند و به طور مثال 100 شغل ايجاد کرده اند.

بهمني با بيان اينکه در دنيا هر کس دنبال علم مي رود تنها به دليل علم است، ادامه داد : اين موضوع در کشور ما به گونه‌اي نهادينه شده است که هرکس بخواهد نان در آورد بايد مدرک بياورد اکنون براي جذب يک نيرو که مدرک دانشگاهي نداشته بايد مجوز بگيريم در حالي که در دنيا تشخيص مدير، قانون است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي