جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5181


آخرين وضعيت نقل و انتقالات استقلال از زبان پرويز مظلومي


مجادله سياسي ايران-عربستان پاي ناظران امنيتي فيفا را به تهران باز مي کند


خبــر


گوناگون از ورزش


آخرين وضعيت نقل و انتقالات استقلال از زبان پرويز مظلومي


 آخرين وضعيت نقل و انتقالات استقلال از زبان پرويز مظلومي 

 
سرمربي تيم فوتبال استقلال با اشاره به فعاليت‌هاي اين تيم در فصل نقل و انتقال گفت: ديگر بازيکني را به خط حمله خود اضافه نخواهيم کرد و بدنبال هافبک هستيم.پرويز مظلومي درباره وضعيت تيمش در فصل نقل و انتقالات به سايت باشگاه استقلال گفت: پيش از هر چيز بايد بگويم در اين روزها رسانه‌‌ها اقدام به انتشار برخي گمانه زني‌ها مي‌کنند که بايد درباره آنها بگويم ما به دنبال جذب بازيکناني هستيم که هواداران را راضي کند و هر بازيکني به استقلال بيايد به صورت رسمي از طريق سايت باشگاه اطلاع رساني خواهد شد.

وي ادامه داد: تلاش ما بر اين است تا تيم را تقويت کنيم و اصلي ترين موضوع نيز خريد بازيکن در ميانه ميدان است. تعدادي بازيکن را به باشگاه معرفي کرده‌ايم و باشگاه نيز به دنبال جذب اين بازيکنان است. ديگر بازيکني را در خط حمله نخواهيم خريد و شايد تنها يک مدافع ديگر به جز بازيکنان مياني به ما اضافه شود.

سرمربي استقلال در پاسخ به سوالي درباره عدم حضور پر شور هواداران در بازي‌هاي خانگي استقلال، عنوان کرد: هواداران استقلال بايد در همه شرايط حامي تيم باشند و اکنون که استقلال در صدر جدول و فينال جام حذفي حضور دارد و روزهاي خوبي را سپري مي‌کند بايد در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند. البته دلايل اقتصادي از يک سو و برگزاري بازي‌ها در وسط هفته و ساعات مياني روز نيز تاثير گذار است ولي هواداران بدانند که منتظر آنها هستيم و توقع داريم که به ورزشگاه بيايند.

وي افزود: اگر هم مسائل مالي هواداران را اذيت مي‌کند در ادامه ليگ با مساعدت اسپانسر و مديران باشگاه تلاش مي‌کنيم تا طبقه دوم ورزشگاه آزادي نيز در بازي‌هاي ما رايگان شود تا آن دسته از هواداراني که وسع مالي کمتري دارند هم به ورزشگاه بيايند.

مظلومي در پايان درباره اردوي استقلال در نيم فصل گفت: روز چهارشنبه نامه‌اي به باشگاه زدم و خواستار برگزاري يک اردو در شهر تهران شدم. اين اردو يک هفته پس از شروع تمرينات ما در روز 26 دي ماه آغاز مي شود و تا 2 بهمن ماه نيز ادامه خواهد داشت.


  مجادله سياسي ايران-عربستان پاي ناظران امنيتي فيفا را به تهران باز مي کند 

 
ماجراي شکايت فدراسيون هاي فوتبال امارات و عربستان به کنفدراسيون فوتبال آسيا براي انجام بازيهايشان مقابل تيم هاي ملي و باشگاهي ايراني در کشوري ثالث خبر روز فوتبال آسياست. در اين ميان کنفدراسيون فوتبال آسيا هر چند موضع گرفت که طبق قانون رفتار مي کند اما نبايد فراموش کرد رئيس اين کنفدراسيون، بحريني است و بحرين هم از کشورهايي است که روابط ديپلماتيکش را با ايران درست مثل عربستان کاهش داده است.

به گزارش نود، در هر حال فدراسيون‌هاي فوتبال عربستان و امارات در نامه‌اي به کنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام کرده بودند نمي‌خواهند در ايران بازي کنند و رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا و تيم‌هاي ملي و باشگاهي آنها با تيم‌هاي ايراني بايد در کشور ثالثي برگزار شود، کنفدراسيون فوتبال آسيا نسبت به اين ماجرا واکنش نشان داده و اين در حالي است که هنوز فدراسيون فوتبال ايران در اين‌باره هيچ صحبتي نکرده و سکوت اختيار کرده است و تنها مهدي تاج رئيس سازمان ليگ در روزهاي اولي که روابط قطع شد از شکايت ايران از عربستان خبر داد در حاليکه چنين اتفاقي هنوز نيفتاده است.

همان طور که گفتيم کنفدراسيون فوتبال آسيا که رئيسش يک بحريني به نام شيخ‌سلمان آل‌خليفه است، درباره تنش سياسي بين ايران و عربستان و تاثير آن بر ليگ قهرمانان آسيا، موضع رسمي‌اش را روي خروجي سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا گذاشته اما کساني که از نزديک در جريان کارهاي اي اف سي هستند خوب مي دانند که شيخ سلمان به سمت عربها تمايل دارد.

تازه اينکه عرب‌ها خواستار اين بودند که قرعه‌کشي رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا دوباره انجام شود؛ اما کنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام کرده بود: «کنفدراسيون فوتبال آسيا شرايط سياسي ميان عربستان سعودي و جمهوري اسلامي ايران و تاثير آن بر برنامه‌ بازي‌هاي فوتبال (ميان باشگاه‌هاي دو کشور) را زير نظر گرفته است. هر تصميمي که در اين باره اتخاذ شود، ‌در چارچوب قوانين AFC و توسط کميته‌هاي مرتبط خواهد بود.»

براساس قوانين فيفا، دخالت امور سياسي در رقابت‌هاي فوتبال ممنوع است و اين نهاد اجازه تقابل نمايندگان کشورهايي که درگيري شديد سياسي دارند را بسته به وضعيت سياسي دو کشور مي‌دهد. در هر حال به‌عنوان مثال دو کشور کره‌شمالي و کره‌جنوبي هرچند با هم مشکل دارند، اما در کشور ثالث با هم بازي مي‌کنند. در هر حال عربستان و امارات دو کشوري هستند که طبق قوانين کنفدراسيون فوتبال آسيا بايد ميزبان تيم‌هاي ايراني باشند و ايران هم بايد طبق قوانين از آنها ميزباني کند. مسائل مربوط به کنسولگري و سفارتخانه مهم است که فيفا و ‌اي‌اف‌سي اين مشکلات را از طريق صدور ويزاي فرودگاهي حل
مي‌کنند.

اما اگر مشکل حاد باشد و امنيت تيم‌ها در کشور ميزبان تامين نشود، آن‌وقت کشور ثالثي ميزبان بازي‌ها خواهد شد. در اين ميان بحرين و کويت و اردن هم به ائتلاف امارات و عربستان پيوسته اند و اين شايد کار را سخت کند.

ظاهرا عرب‌ها پيشنهاد داده ‌اند که بازي‌هاي ايران به ميزباني تاشکند و بازي‌هاي خودشان به ميزباني قطر يا اردن باشد.حالا خبر رسيده که قرار است ناظران امنيتي فيفا و اي اف سي به تهران بيايند تا شرايط را بررسي کنند. اينکه چطور مي خواهند شرايط را بررسي کنند هم مهم است. آنها اگر راي به برگزاري بازيها در تهران بدهند، آن وقت بايد ويزاي فرودگاهي براي تيم ها صادر شود. البته يک چالش ديگر هم وجود دارد. اينکه داوران ايراني را نمي توانند براي بازيهاي کشورهاي عربي بگذارند و براي بازيهايي که تيم هاي ايراني با تيم هاي عربي دارند، هم داوران از شرق آسيا بايد حتما انتخاب شوند.

اما اگر راي به برگزاري بازيها در کشور ثالث داده شود، آن وقت تيم هاي ايراني ايران از نعمت تماشاگران هم محروم مي شوند و اين کار را سخت تر هم مي کند. حضور ناظران امنتي فيفا و کنفدراسيون فوتبال آسيا در ايران سابقه هم دارد.

حدود 4 سال پيش و در جريان رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا زماني که تيم هاي عربستاني به شهرهاي ايران مي آمدند، ناظران امنيتي فيفا و کنفدراسيون فوتبال آسيا هم همراه با تيم ها در شهرهايي که ميزبان تيم هاي عربستاني بودند حضور داشتند و البته در تهران، اصفهان و تبريز مشکل خاصي پيش نيامد. بايد در نهايت ناظران فيفا و کنفدراسيون فوتبال آسيا چه گزارش هايي خواهند داد و فيفا و اي اف سي چه تصميم هايي براي مشخص شدن ميزباني ها مي گيرند.


 خبــر 

 زهرا نعمتي:

هرجا نام يک زن ايراني در ميان باشد برايم افتخار است

کماندار طلايي ايران در پارالمپيک لندن به انتشار تصويرش از سوي کميته بين المللي پارالمپيک در کنار پنج کماندار ديگر به عنوان ورزشکاري که بايد در ريو 2016 عملکردش ديده شود، واکنش نشان داد.

در جديدترين رده بندي فدراسيون جهاني تير و کمان که همزمان با آغاز سال نو ميلادي منتشر شد، زهرا نعمتي با 4 پله صعود در رده 38 جهان قرار گرفت. اين صعود در حالي براي نعمتي به دست آمد که وي چندي پيش با حضور در مسابقات آسيايي تايلند و به فاصله چند روز موفق شد سهميه حضور در بازي هاي المپيک و پارالمپيک برزيل را کسب کند و اولين ورزشکار معلول ايراني لقب بگيرد که سهميه المپيک به دست آورده است.

وي طي گفتگويي با سايت کميته ملي پارالمپيک با ابراز خرسندي از موقعيت جديدش در رده بندي جهاني تير و کمان اظهار کرد: رنکينگي که به دست آوردم در ميان بانوان کماندار ايران بي سابقه بوده است و از اين حيث و اينکه توانستم به چنين رکوردي برسم، خوشحالم.

نعمتي که در پارالمپيک لندن به مدال طلاي مسابقات تير و کمان دست يافت، تصريح کرد: تعداد رويدادهايي که اخيرا در آن حضور داشتم در صعود چهار پله اي و رده جديدي که به دست آوردم، تاثيرگذار بوده است. در مجموع و به نسبت مسابقاتي که به محل برگزاري آنها اعزام شدم، توانسته ام صاحب رده خوب در رنکينگ جهاني شوم.

اين کماندار پارالمپيکي و المپيکي ابراز اميدواري کرد که از شرکت در مسابقات آتي بتواند رنکينگ جهاني خود را بهبود بخشيده و جايگاهي بهتر از سي و هشتمي جهان کسب کند.

وي که اين روزها زير نظر فدراسيون تير و کمان تمرينات خود را با ورزشکاران فعال در اين رشته پيگيري مي کند، در ادامه اين گفتگو در مورد دليل انجام اين کار، گفت: فشار تمرين در بخش المپيکي ها بيشتر است. در بخش پارالمپيک ماهيانه يک دوره تمرين يک هفته اي داريم، در حالي که در ميان المپين ها تمرينات به صورت متوالي در طول سال دنبال مي شود. به همين دليل سال گذشته با صلاحديد آقايان شجاعي و خسروي وفا، تمرينات خود را در يک بخش متمرکز کرده و بيشتر با المپين ها تمرين کردم و اين روند را همچنان دنبال مي کنم.

نعمتي با اشاره به اينکه حضور در مسابقات جهاني ترکيه (ارديبهشت 95) همراهي با تيم تير و کمان را در برنامه دارد، خاطرنشان کرد: اين مسابقات يک مرحله از رقابتهاي توزيع سهميه انفرادي و تيمي تير و کمان براي المپيک برزيل است. اميد زيادي وجود دارد که در هر دو بخش مردان و بانوان بتوانيم به سهميه تيمي دست پيدا کنيم. من هم تلاش زيادي مي کنم تا به بهترين شرايط آمادگي برسم و بتوانم در اين رقابتها مثمرثمر باشم. البته حضور در رقابتهاي بخش تيمي مسابقات جهاني ترکيه، مستلزم به حد نصاب رسيدن تعداد سهميه هاي المپيکي کسب شده است. بايد 3 سهميه انفرادي داشته باشيم تا در بخش تيمي شرکت کنيم.

اين کماندار داراي معلوليت در مورد پيش بيني خود از عملکردي که مي تواند در المپيک برزيل داشته باشد نيز اين چنين گفت: به طور حتم، کارم در المپيک خيلي مشکل است چون بايد با کساني دست و پنجه نرم کنم که به لحاظ جسماني وضعيت بهتري از من دارند و راحت‌تر کار مي کنند و اين کار من را سخت تر مي کند. من در مورد تير و کمان هيچ‌گاه پيش بيني نداشتم، اما همين که براي کسب بهترين نتيجه و ارائه بهترين عملکرد تلاش مي کنم، خوب است.

زهرا نعمتي که در پارالمپيک لندن با کسب مدال طلا خوش درخشيد، در مورد تکرار اين عملکرد در پارالمپيک ريو توضيح داد: هيچ وقت و در هيچ شرايطي قول مدال نمي دهم، اما همواره سعي من کسب بهترين نتيجه است. تمام تلاشم را در اين زمينه خواهم داشت و چه بهتر که اين تلاش به مدال آوري ختم شود. به اين مهم اميد زيادي دارم.

سايت کميته بين المللي پارالمپيک با انتشار تصويري از زهرا نعمتي، از وي در کنار پنج کماندار ديگر به عنوان ورزشکاري ياد کرد که بايد در بازي هاي پارالمپيک ريو عملکردش را به نظاره داشت.

نعمتي در بخش پاياني اين گفتگو از اين انتخاب ابراز خرسندي کرد و گفت: هر جا نام يک ورزشکار ايراني در ميان باشد افتخاري براي کشور عزيزمان است به خصوص اينکه در بخش بانوان باشد. اميدوارم بتوانم در مقابل چشماني که منتظر عملکرد من در ريو هستند، موفق باشم و براي آنها خبرهاي خوشي داشته باشم. قول مي دهم در اين زمينه سعي و تلاش لازم را داشته باشم.

تبعات اتفاقات ديدار با ملوان

حنيف عمران زاده يک جلسه از همراهي استقلال محروم شد

کميته انضباطي آراي خود را درخصوص تخلفات حنيف عمران زاده بازيکن تيم استقلال و تماشاگران تيم ملوان انزلي اعلام کرد.

با توجه به تخلفات صورت گرفته از سوي حنيف عمران زاده در ديدار دو تيم ملوان انزلي و استقلال تهران مورخ سيزدهم ديماه 94، با توجه به اينکه تخلف وي از مصاديق ماده 72 آيين نامه انضباطي بوده است، حنيف عمران زاده به استناد بند دوم ماده 72 آيين نامه انضباطي به يک جلسه محروميت از همراهي تيم مربوطه و حضور در مسابقات رسمي و پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد. راي صادره قطعي است.

همچنين با توجه به تخلفات تماشاگران تيم ملوان انزلي مبني بر فحاشي به بازيکنان تيم مقابل و پرتاب اشياء مختلف به داخل زمين مسابقه، باشگاه ملوان با توجه به تکرار اين تخلف در ديدارهاي سابق و به استناد ماده 79 آيين نامه انضباطي، به برگزاري اولين ديدار خانگي بدون حضور تماشاگران و پرداخت يکصد ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد. راي صادره قابل تجديد نظرخواهي است.


 گوناگون از ورزش 

 احتمال زياد جدايي شجاعي از الغرافه

مروري بر اخبار منتشرشده از باشگاه الغرافه قطر نشان مي‌دهد احتمال خداحافظي مسعود شجاعي با اين تيم قوت گرفته است.

روزنامه الرايه قطر ديروز خبر داد باشگاه الغرافه در حال بررسي پرونده بازيکنان حرفه‌اي اين تيم براي بستن اين پرونده در نزديک‌ترين زمان ممکن است. بر اين اساس، احتمال خداحافظي مسعود شجاعي از تيم الغرافه بسيار قوت گرفته است، به‌خصوص که قرارداد وي با اين تيم 6ماهه بوده و در نتيجه برنامه‌اي براي تمديد قرارداد اين بازيکن وجود ندارد.

کادر فني الغرافه از عصر شنبه آينده تمرينات دوباره خود را آغاز مي‌کند و اين تمرينات تا سه هفته قبل از آغاز مجدد ليگ ستارگان قطر ادامه خواهد يافت.

مخالفت رسمي نفت تهران با انتقال اميري به پرسپوليس

با مخالفت مديران باشگاه نفت تهران، انتقال وحيد اميري به پرسپوليس منتفي شد. پرسپوليس از آغاز نقل و انتقالات نيم فصل ليگ برتر وحيد اميري و عليرضا بيرانوند را زير نظر داشت. اما مديرعامل نفت تهران از منتقي شدن انتقال يکي از اين‌ ستاره‌ها به پرسپوليس خبر داد. منصور قنبرزاده در اين‌باره گفت: عليرضا منصوريان به وحيد اميري نياز دارد و اين بازيکن را نه به پرسپوليس نه به هيچ تيم ديگري نخواهيم داد

محسن ترکي داور برتر نيم فصل اول ليگ شد

محسن ترکي به عنوان برترين داور نيم فصل اول ليگ برتر انتخاب شد. ترکي در اين نيم فصل بازي هاي حساسي چون دربي پايتخت، پرسپوليس و تراکتورسازي را بدون اشتباه تاثيرگذار سوت زده بود. قرار است به عنوان داور برتر نيم فصل به او سه سکه طلا اهدا شود. البته با توجه به اينکه ترکي در چند هفته داور برتر ماه و هفته هم انتخاب شده تعداد سکه هايش پاداشش افزايش پيدا خواهد کرد. مسعود عنايت رئيس دپارتمان داوري اين خبر را تاييد کرد.

نمازي: حضور در تيم زير 18 سال آمريکا برايم اهميت داشت

سرمربي تيم ملي زير 18 سال آمريکا مي‌گويد کار کردن در اين تيم براي او مهم‌تر‌ از فعاليت در تيم ‌زير 19 ساله‌هاي اين کشور است.

به گزارش ايسنا،اميد نمازي که به عنوان سرمربي تيم ملي زير 18 ساله آمريکا انتخاب شد در گفت‌و‌گو با بي بي سي، درباره اين انتخاب گفت: حدود يک ماه قبل فدراسيون فو‌تبا‌ل آمريکا از من خواست هدايت تيم زير 19 ساله‌ها را بر عهده بگيرم، اما وقتي خاوير پرس از سرمربيگري تيم زير 18 ساله‌ها کناره‌گيري کرد و به تيم ديگري رفت، از من خواسته شد تا هدايت اين تيم را برعهده بگيرم.

وي افزود: براي من کار در تيم زير 18 سال مهم‌تر‌ از حضور در تيم زير 19 ساله‌ها است، چرا که من هم اکنون دستيار تيم زير 20 ساله‌هاي آمريکا هم هستم و بازيکنان اين تيم زير 18 سال ها در مرحله بعد به تيم زير 20 ساله‌ها مي‌روند و ما مي‌توانيم ارتباط و تعامل خوبي با هم داشته باشيم.

نمازي درباره شروع کارش در فو‌تبا‌ل ايران نيز گفت: در سال 2010 و وقتي در باشگاه شيکاگو رداستارز فعاليت مي‌کردم محمد خاکپور براي حضور در تيم استيل‌آذين به من پيشنهاد داد. يک سال پس از آن به عنوان دستيار کارلوس کي‌روش به تيم ‌ملي ايران اضافه شدم و بايد بگويم کار با کي‌روش مثل حضور در دانشگاه بود.

وي درباره جدايي‌اش از تيم ‌ملي ايران نيز گفت: هنگامي که در تيم ‌ملي ايران حضور داشتم با پيشنهاد فدراسيون فو‌تبا‌ل آمريکا براي حضور در تيم زنان روبرو شدم و چون زندگي‌ام در آمريکا بود اين پيشنهاد را پذيرفتم، چرا که فرصت بسيار خوبي را در اختيار من قرار مي داد.

نخستين واکنش بنيتس بعد از اخراج

سرمربي سابق رئال مادريد در نخستين واکنش خود بعد از اخراج گفت که براي زيدان آرزوي موفقيت مي‌کند و به خود مي‌بالد که هدايت تيم بزرگي همچون رئال مادريد را بر عهده گرفته است.رئال مادريد در فصل جاري با هدايت رافائل بنيتس نتوانست عملکرد خوبي از خود نشان دهد و انتظارات را برآورده کند. اين تيم بزرگ اسپانيايي مشکلات زيادي را تجربه کرد. از اختلاف بازيکنان با سرمربي تيم گرفته تا نتايج ضعيف در رقابت هاي ليگا و حذف شدن از جام حذفي اسپانيا.

در نهايت سران اين باشگاه اسپانيايي تصميم گرفتند که رافائل بنيتس سرمربي تيم را با وجود آن که تنها يک نيم فصل روي نيمکت تيم نشسته بود از کار برکنار کنند و زين الدين زيدان را به عنوان سرمربي جديد خود انتخاب کنند.

رافائل بنيتس در نخستين واکنش خود بعد از اخراج از هدايت رئال مادريد در گفت‌وگويي که با روزنامه مارکا داشت، گفت: مي خواهم به همه کساني که به نوعي با باشگاه رئال مادريد در ارتباط هستند بگويم که حضور من به عنوان سرمربي در رئال يک افتخار بزرگ بود. من در رئال پروش يافته‌ام و به خود مي‌بالم که موفق شدم هدايت اين تيم را برعهده گيرم.


 آخرين وضعيت نقل و انتقالات استقلال از زبان پرويز مظلومي 

 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي