جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/11/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5195

وزير ارشاد اسلامي در ديدار با دبير و مديران جشنواره فيلم فجر؛
پرداخت منصفانه به مسائل و معضلات اجتماعي از کارکردهاي مهم سينما


فيلم جديد «کوين اسپيسي»


تام کروز «موميايي» شد


جايزه جشنواره «داکا» در دستان معتمدآريا


«دراکولا» در مرحله ساخت موسيقي


خبر هنري


جشنواره فيلم فجر


ميز خبر


 وزير ارشاد اسلامي در ديدار با دبير و مديران جشنواره فيلم فجر؛
 پرداخت منصفانه به مسائل و معضلات اجتماعي از کارکردهاي مهم سينما  

 
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: پرداخت منصفانه به مسائل و معضلات اجتماعي از کارکردهاي مهم سينما است و فيلمسازان کشورمان به اين مهم اهتمام دارند. به گزارش آفرينش، علي جنتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در جلسه اي با حضور حجت الله ايوبي رييس سازمان سينمايي، محمد حيدري دبيرجشنواره فيلم فجر، بهروز غريب پور مدير کاخ رسانه ها در جشنواره، مهتاب کرامتي مشاور هنري جشنواره و سيد صادق موسوي مدير ارتباطات و اطلاع رساني سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر از روند برپايي اين رويداد سينمايي اظهار رضايت کرد. وي در اين باره گفت: حضور هنرمنداني همچون بهروز غريب پور و مهتاب کرامتي بر اعتبار جشنواره افزوده و هنر محمد حيدري به عنوان دبير جشنواره بوده که از اين هنرمندان براي برپايي جشنواره دعوت شده است. وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تاکيد کرد: شفاف سازي درباره جشنواره حائز اهميت است و اخبار و اطلاعات جشنواره را در حد امکان در اختيار افکار عمومي قرار دهيد. جنتي تصريح کرد: بايد بر کار خوب و صحيح اصرار داشت هرچند که ممکن است سلايق متفاوت باشد. وي با بيان اينکه دعوت از هنرمندان در تصميم سازي ها و امور اجرايي جشنواره بسيار خوب است گفت: انتشار آثار برگزيده جشنواره در ادوار مختلف و توجه به صداهاي ماندگار از ديگر اقدامات خوبي است که در جشنواره به آن توجه شده است. وي با تقدير از تلاش هاي دکتر ايوبي رييس سازمان سينمايي وستاد برگزاري جشنواره فيلم فجر، گفت: سينماي ما از نقاط درخشان فرهنگ و هنر است و در دوره 10 روزه برگزاري جشنواره فيلم فجر مي توان کارنامه سينماي ايران را بررسي کرد.

در ابتداي اين مراسم محمد حيدري دبير جشنواره گزارشي از اقدامات انجام شده در راستاي برگزاري سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر ارائه کرد. سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر 12 تا 22 بهمن به دبيري محمد حيدري برگزار مي شود.


 فيلم جديد «کوين اسپيسي» 

خبرآنلاين:کوين اسپيسي در فيلم زندگينامه جي.دي سلينجر در کنار نيکلاس هولت بازي خواهد کرد. دني استرانگ نويسندگي و کارگرداني «ياغي دشت» داستان زندگي نويسنده رمان مشهور «ناطور دشت» را برعهده دارد. اين فيلم با اقتباس از کتاب «جي.دي.سلينجر : يک زندگي» نوشته کنت اسلاونسکي ساخته خواهد شد. کوين اسپيسي در اين اثر سينمايي نقش ويت بورنت استاد دانشگاه کلمبيا و سردبير مجله استوري را بازي مي‌کند که مرشد سلينجر و نخستين الهام‌بخش او در مسير تبديل شدن به داستان‌گويي بزرگ بود.بليک ليبل مديا سرمايه‌گذار و مالي اسميت، ترنت و تاد لوکينبيل در کنار بروس کوئن، جيسون شاومن و دني استرانگ تهيه‌کنندگان اين پروژه سينمايي هستند.


 تام کروز «موميايي» شد 

 باني فيلم آنلاين: تام کروز رسماً بازيگر فيلم «موميايي» توليد شرکت يونيورسال شد.

تام کروز به طور رسمي قرارداد بازي در ريبوت فيلم "موميايي" توليد شرکت يونيورسال را امضاء کرد. اين فيلم 9 ژوئن 2017 روي پرده سينماها مي‌رود.

به گزارش ورايتي، "موميايي" جديد را الکس کورتزمن کارگرداني مي‌کند. سوفيا بوتلا در فيلم نقش هيولاي کلاسيک را بازي مي‌کند. "موميايي" ابتدا قرار بود 24 مارس 2017 اکران شود.

انتظار نمي‌رود کروز "موميايي" را تهيه کند، اما يکي از نقش‌هاي مهم فيلم را بازي مي‌کند.


 جايزه جشنواره «داکا» در دستان معتمدآريا 

 مهر: فاطمه معتمدآريا جايزه ويژه جشنواره فيلم «داکا» بنگلادش را دريافت کرد.

فاطمه معتمدآريا بازيگر تلويزيون، تئاتر و سينما در چهاردهمين جشنواره بين المللي فيلم «داکا» بنگلادش براي فيلم «نبات» به کارگرداني الچين موسي‌اوغلو، عنوان بهترين بازيگر نقش اصلي زن را به دست آورد. اين جايزه چهارمين جايزه بين المللي معتمدآريا براي اين فيلم است.

پيش از اين، معتمدآريا در چهارمين دوره جشنواره فيلم‌هاي «شرق اروپا» که در وين برگزار ‌شد، جايزه اين جشنواره ويژه را دريافت کرد.


 «دراکولا» در مرحله ساخت موسيقي 

 باشگاه خبرنگاران: جديدترين اثر سينمايي رضا عطاران مراحل پاياني فني خود را پشت سر مي‌گذارد.

علي سرتيپي تهيه‌کننده سينما گفت:«دراکولا» اين روزها کار موسيقي و تصحيح رنگ را به صورت همزمان پشت‌ سر مي‌گذارد و حدود دو هفته آينده نسخه‌ نهايي آماده نمايش آن آماده مي‌شود.

گفتني است؛ «دراکولا» جديدترين اثر بلند سينمايي رضا عطاران در مقام کارگرداني است که در آن نقش آفريني نيز مي‌کند.

در «دراکولا» لوون هفتوان، ويشکا آسايش، سيامک انصاري، ژاله صامتي، ليلابلوکات، اميد روحاني، محمود نظرعليان، نيما راد، عباس محبوب و... به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 خبر هنري 

 راديو تهران با «هاشور» جشنواره تئاتر فجر را ورق مي زند

شبکه راديويي تهران با برنامه «هاشور» سي‌وچهارمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر را پوشش مي دهد.

به گزارش آفرينش، اسماعيل باستاني، تهيه کننده برنامه با اعلام اين خبر گفت: ويژه برنامه «هاشور» در ايام برگزاري سي‌وچهارمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر از امروز به مهماني اهالي فرهنگ و هنر مي‌رود و به صورت ويژه در حوزه تئاتر حاشيه ذهن مخاطبان را هاشور مي زند.

گفت وگو با بازيگران تئاتر و صحبت درباره اجراهايي که در صحنه دارند، مصاحبه با کارگردان ها و معرفي نمايش هاي آنها و آثار راه يافته به جشنواره از بخش هاي اصلي اين برنامه است. علاوه بر اين؛ با مردم، هنرمندان و شرکت کننده ها در جشنواره تئاتر نيز گفت وگو مي شود.

باستاني با بيان اين که هاشور در قالب سري برنامه‌هاي گفت وگو محور قرار دارد، خاطر نشان کرد: اين برنامه يک روايت مستند را در قالب گفت وگو با هر آن کس که در حوزه فرهنگ و هنر فعاليت مي‌کند، اعم از بازيگران، کارگردان، تهيه کنندگان و حتي سازندگان را رقم مي‌زند.

«هاشور» از شبکه راديويي تهران يک روايت متفاوت از فرهنگ و هنر است که هر شب جز جمعه ها از ساعت 22 روي موج اف.ام رديف 94 مگاهرتز مي رود.

نمايش انيميشن‎هاي کانديد اسکار 2016 در باشگاه انيميشن رسانه

باشگاه انيميشن رسانه در طول جلسات پيش روي خود، قصد دارد با نمايش انيميشن‌هاي کانديد اسکار 2016 به تحليل و واكاوي اين آثار بپردازد.به گزارش آفرينش، بيستمين جلسه از سلسله نشست‎ها و كارگاه‎هاي نمايش تحليل و واكاوي فيلم باشگاه انيميشن رسانه، با نمايش و نقد فيلم پويانمايي «بره ناقلا» (Shaun the Sheep Movie) محصول 2015 به کارگرداني ريچارد استارزاک و مارک برتون و کانديد جايزه اسکار 2016، برگزار مي شود.

اين نشست امروز يکشنبه 4 بهمن ساعت 18با حضور امير سحرخيز انيماتور و محمدرضا مقدسيان منتقد و کارشناس سينما در فرهنگسراي رسانه برگزار خواهد شد.

باشگاه انيميشن رسانه هر هفته يکشنبه‎ها ساعت 18 به دبيري محمدرضا مقدسيان با نمايش و نقد و بررسي يکي از آثار برتر پويانمايي برگزار مي‌شود و ورود براي علاقمندان آزاد است.

علاقمندان جهت شرکت در اين نشست مي‎توانند به فرهنگسراي رسانه واقع در خيابان پاسداران،خيابان گل نبي، خيابان ناطق نوري، ميدان قبا مراجعه کنند .

«سرگيجه» در سينماتک خانه هنرمندان ايران

«سرگيجه» ساخته آلفرد هيچکاک در خانه هنرمندان ايران به نمايش در مي آيد.به گزارش آفرينش، يکصدو چهل و هفتمين برنامه سينماتک خانه هنرمندان ايران فردا دوشنبه 5 بهمن به نمايش فيلم «سرگيجه» ساخته آلفرد هيچکاک اختصاص دارد.

در اين برنامه که به موضوع «سير تحول مرد حقيقت جو در فيلم‌هاي كاراگاهي» اختصاص دارد، پس از نمايش فيلم، شادمهر راستين به صحبت درباره اين فيلم مي پردازد.فيلم، ماجراي اسکاتي فرگوسن (استيوارت)، پليسي است که در جريان يک تعقيب و گريز به دليل سرگيجه نمي‌تواند مأموريتش را درست انجام دهد و درنتيجه بازنشسته مي‌شود. رفيقي قديمي از او مي‌خواهد مراقب همسرش مادلن «نوواک» باشد که اخيراً رفتارش عجيب و غريب شده‌است. اسکاتي وارد ماجرايي پررمزوراز مي‌شود...

«سرگيجه» ساخته آلفرد هيچکاک فردا دوشنبه 5 بهمن ساعت 17:30 در سينماتک خانه هنرمندان ايران به نمايش در مي آيد.


 جشنواره فيلم فجر 

دنياي وارونه "سحر دولتشاهي"

مريم اخوان صالح

سحر دولتشاهي در دو فيلم "صاف‌کننده" به کارگرداني مصطفي کيايي و "وارونگي" به کارگرداني بهنام بهزادي در جشنواره فيلم فجر حضور خواهد داشت .

دولتشاهي سال گذشته با بازي در فيلم "عصر يخبندان" با دريافت سيمرغ بلورين براي نقش مکمل زن دستمزد تلاش خود را در سينما گرفت.

شروع فعاليت هنري وي با تئاتر بود، که البته بازي در تئاتر، موقعيت‌هاي خوبي پيش روي او گذاشت و او را با سينما و تلويزيون آشنا کرد.

به نظر مي رسد سالي كه گذشت نقطه عطفي در كارنامه اش باشد چون در اين سال در سه فيلم از جمله "دلم مي خواد" بهمن فرمان آرا بازي كرد و اين تعداد، در قياس با تعداد فيلم هايي كه بازي كرده جهشي آشكار و معنادار محسوب مي شود.

او علاوه بر "دلم مي خواد" در فيلم‌هاي "شکاف" به کارگرداني کيارش اسدي‌زاده هم به ايفاي نقش پرداخت.

بايد ديد امسال در كدام يك از دو فيلمي كه در جشنواره حضور دارد موفق تر خواهد بود.


 ميز خبر  

 تازه ترين آمار فروش فيلم هاي در حال اکران

به گزارش آفرينش، آمار فروش فيلم هاي در حال اكران اعلام شد.

1.«در مدت معلوم»: روزهاى نمايش: 36 / تعداد سينما: 70 / فروش كل: 1 ميليارد و 700 ميليون تومان

2.«شيفت شب»: روزهاى نمايش: 65 / تعداد سينما: 35 / فروش كل: 1 ميليارد و 500 ميليون تومان

3.«اين سيب هم براي تو»: روزهاي نمايش: 65 / تعداد سالن: 31 / فروش کل: 960 ميليون تومان

4.«شکاف»: روزهاى نمايش: 23 / تعداد سينما: 30 / فروش کل: 430 ميليون تومان

5.«آدم باش»: روزهاي نمايش: 14 / تعداد سالن: 34 / فروش کل: 210 ميليون تومان

6.«خبر خاصي نيست»: روزهاي نمايش: 14 / تعداد سالن: 16 / فروش کل: 139 ميليون تومان

7.«نقش نگار»: روزهاي نمايش: 9 روز / تعداد سالن: 32 / فروش کل: 110 ميليون تومان

8.«بوفالو»: روزهاي نمايش: 23 / تعداد سينما: 13 / فروش کل: 80 ميليون تومان

سيزدهمين جايزه بين‌المللي فيلم کوتاه «چشم آبي»

با کسب جايزه تماشاگران جشنواره «لاميرادا تابو» ي اسپانيا فيلم کوتاه «چشم آبي» سيزدهمين جايزه بين‌المللي خود را به دست آورد. به گزارش آفرينش، در پنجمين دوره جشنواره «لاميرادا تابو» که در کشور اسپانيا برگزار شد دو فيلم کوتاه «ماهي» به کارگرداني سامان حسين پور و «چشم آبي» به کارگرداني امير مسعود سهيلي به تهيه‌کنندگي انجمن سينماي جوانان مشهد دو جايزه اين جشنواره را دريافت کردند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي