جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5203

رقابتهاي کشتي بين‌المللي جام پاريس
آزادکاران برتر اوزان هشتگانه معرفي شدند

هفته هجدهم ليگ برتر
نبرد پايتخت با نصف جهان

برانكو:سوشا درفهرست 18نفره حضور دارد
استيماچ: به دنبال پيروزي برابر پرسپوليس هستيم

جودو گراند اسلم پاريس
ملايي و محجوب پنجشنبه راهي پاريس مي شوند


گوناگون از ورزش


 رقابتهاي کشتي بين‌المللي جام پاريس
 آزادکاران برتر اوزان هشتگانه معرفي شدند 

 
رده بندي انفرادي رقابتهاي بين المللي کشتي آزاد جام پاريس اعلام شد. در پايان رقابتهاي بين المللي کشتي جام پاريس، تيم منتخب ايران موفق شد با کسب پنج مدال طلا، يک نقره و يک برنز به کار خود خاتمه دهد.

بر اين اساس رده‌بندي انفرادي اوزان هشتگانه اين مسابقات به شرح زير است:

57 کيلوگرم: 1- رضا اطري(ايران) 2- لوان مترولي (اسپانيا) 3- لواني مورتس خاوالادزه(گرجستان) و احمد داياتا(سنگال) 5 – جونيور(برزيل) و باتبولد سودنومداش(مغولستان)

61کيلوگرم: 1- حسن رحيمي(ايران) 2- شوتا فارتينادزه (گرجستان)3-گئورگي ريوازيشولي(گرجستان) و عادل عديلي(مقدونيه)5- ايمان صادقي(ايران) و رندي ووک(سوئيس)

65 کيلوگرم: 1- گئورگي بريگادزه(گرجستان) 2- نارمانداخ لاماگارما(مغولستان) 3- ايوري سي ماکين(فرانسه) و بالات ماگني بات چولون(مغولستان) 5 – نوربرت لوکاس(مجارستان) و ماکسيم اريک(فرانسه)

70 کيلوگرم: 1- سيد احمد محمدي(ايران) 2- آوتاندل کنتچادزه(گرجستان)3- جاني بار(فرانسه) و عظمت نوريکايف(بلاروس)5- بالاژ کالمان (مجارستان) و آرچيل گي گاري(گرجستان)

74 کيلوگرم: 1- علي شعبان اف(بلاروس) 2- حسن يزداني(ايران) 3 – کريس فري(آمريکا) و اميرخان ويساليموف(اتريش) 5 – علي رضا قاسمي(ايران) و آلبرتو مارتينز(اسپانيا)

86 کيلوگرم: 1- علي رضا کريمي(ايران) 2- استفان ورب(مجارستان) 3- الکساندر هوشتين(بلاروس) و تورتوگ توخ(مغولستان) 5- آدام عبدالوهابوف(روسيه) و نيب ايلال دايف(سوئد)

97 کيلوگرم:1- دورج خاند خودربولگا(مغولستان) 2- دانيل روبرت(ونزوئلا) 3- عباس طحان(ايران) و ايماناتس لاگود کيس(لتوني) 5 – آتيلا اسميک(مجارستان) و پائولو سوزا( برزيل)

125 کيلوگرم: 1- کميل قاسمي (ايران) 2- لوئيز فيليپ(ونزوئلا) 3-ترول دلاگنف(مجارستان) و چولونبات جارگالسيخان(مغولستان) 5- آنتونيو آبو(برزيل) و دانيل ليگتي(مجارستان)


 هفته هجدهم ليگ برتر
 نبرد پايتخت با نصف جهان 

 سعيد ونکي

هفته هجدهم ليگ برتر فوتبال، امروز با برگزاري سه ديدار، به پايان مي رسد.يکي از مصاف هاي حساس اين هفته، نبرد ذوب آهن و استقلال در اصفهان است. استقلال که با طلسم سه سال و نيم نبردن ذوب آهن روبرو است، به دنبال پيروزي و تثبيت صدر نشيني است. اما آماري که يحيي گل محمدي در مقابل استقلال به ثبت رسانده، خبر از راه دشوار استقلال براي تحقق اين امر مي دهد.

گل‌محمدي تا پيش از حضور روي نيمکت پرسپوليس در فصل 92-91‏، هيچ گاه به عنوان سرمربي مقابل استقلال قرار نگرفته بود. او در همان سال و در بازي اول برابر استقلال، دربي‌ را با نتيجه بدون گل مساوي به پايان برد.

يحيي فصل بعد به نفت تهران رفت و يک پيروزي و يک تساوي برابر استقلال قلعه نويي کسب کرد.

گل محمدي پس از حضور در ذوب آهن، ديدار رفت را برد و در ديدار برگشت آبي‌ها را متوقف کرد. همچنين استقلال و ذوب آهن در جام حذفي به مصاف هم رفتند که با برد ذوبي‌ها در ضربات پنالتي همراه بود. آخرين دوئل يحيي با استقلال، مصادف با برد دو گله ذوبي‌ها در بازي رفت بود که همين برد، شاگردان گل محمدي را از نتايج بد ابتداي فصل به سمت روند صعودي و رسيدن به رده هاي بالاي جدول، سوق داد.

حالا پس از سپري شدن 5 ماه، مظلومي و شاگردانش به دنبال شکستن طلسم استقلال برابر ذوب آهن و گل محمدي هستند تا جايگاه خود در صدر جدول را تثبيت کنند.

ذوب آهن هم در پي کسب سه امتياز و حضور در رده دوم و کنارزدن استقلال خوزستان است تا گام بلندي را براي قهرماني بردارد.

اما ديگر مصاف حساس هفته، رقابت جنجالي و سنتي پرسپوليس و سپاهان است. حساسيت اين بازي در ساليان اخير به حدي رسيده که از آن به عنوان دربي ايران ياد مي شود و بازي امروز در ورزشگاه آزادي به دليل تقابل مربيان کروات دو تيم، حساسيت‌هاي سنتي اين بازي را بيش از پيش کرده است.

بازي امروز تقابل انديشه هاي دو سرمربي خوش فکر کروات ليگ برتر است. استيماچ پس از آمدن به سپاهان نتوانسته انتظارات را برآورده کند و اين بازي، فرصت خوبي براي جبران نتايج هفته هاي اخير سپاهان است. اما در ديگر طرف، برانکو ازاهميت پيروزي در اين دربي به خوبي آگاه است و به دنبال کم کردن فاصله با صدرجدول است.

پرسپوليس در صورت کسب سه امتياز، 32 امتيازي خواهد شد و گام بلندي را در جهت نزديک شدن به روياي قهرماني برمي دارد.

در مسابقه ديگر اين هفته، پديده و سايپا در مشهد به مصاف هم مي روند.

ذوب آهن – استقلال، ورزشگاه فولاد شهر، ساعت 14:30

پديده – سايپا، ورزشگاه ثامن مشهد، ساعت 14:30

پرسپوليس – سپاهان ، ورزشگاه آزادي، ساعت 17


 برانكو:سوشا درفهرست 18نفره حضور دارد
 استيماچ: به دنبال پيروزي برابر پرسپوليس هستيم 

 سرمربي تيم فوتبال سپاهان در نشست خبري پيش از ديدار سپاهان برابر پرسپوليس گفت: ما يک بازي خوب با يک تيم بزرگ داريم. اميدوارم که فوتبال خوبي ارائه بدهيم. من، دوستم برانکو ايوانکوويچ را خيلي خوب مي‌شناسم. خوشحالم که دوباره او را مي‌بينم. مي‌دانم آخر بازي مي‌توانيم هر دوي‌مان راضي باشيم. بايد بگويم آمده‌ايم اينجا تا بازي را ببريم.

وي درباره حضور بازيکنان برزيلي تيمش در ترکيب سپاهان هم گفت: بازيکنان برزيلي ما آماده هستند. اين براي ما يک فرصت بسيار خوب است. البته خيلي وقت است که آن‌ها بازي نکرده‌اند.

سرمربي سپاهان درباره اينکه برانکو گفته استيماچ از دوستان قديمي‌اش است هم گفت: البته ما دوستان خوبي براي هم هستيم. من براي آقاي برانکو احترام زيادي قائلم. چند سال با هم کار کرديم. بايد بگويم پرسپوليس بايد خوشحال باشد که برانکو سرمربي‌اش است اما در اين بازي هر دو تلاش مي‌کنيم که به پيروزي برسيم.

او در پاسخ به اينکه چقدر از تيم پرسپوليس شناخت دارد، گفت: من آن‌ها را خيلي خوب مي‌شناسم و مي‌دانم برانکو در شروع فصل دشواري‌هاي خيلي زيادي داشته است. در اين دو ماه اخير براي ما هم چنين اتفاقاتي رخ داده اما برانکو الان با تجربه‌اي که دارد نتيجه مي‌گيرد. من انتظار دارم اين موضوع هم براي ما خيلي زود اتفاق بيفتد و نتيجه بگيريم.

استيماچ افزود: پرسپوليس در حال حاضر تيمي است که در بهترين شکل ممکن حضور دارد و 11 بازي است که شکست نخورده است. اين تيم 7 برد و 4 مساوي به دست آورده و يک نامزد براي قهرماني است. ما هم در تلاشيم که بردهايمان را شروع کنيم.

نقاط قوت پرسپوليس را مي‌شناسيم. طارمي موفق‌ترين مهاجم ليگ، عاليشاه، احمدزاده و نوراللهي هم از عملکرد خوبي برخوردار بودند. اميدوارم يک بازي بسيار عالي داشته باشيم. او زماني که به سالن کنفرانس خبري سازمان ليگ آمد و با برانکو ايوانکوويچ روبه‌رو شد خوش و بش گرمي با يکديگر داشتند.گفتني است سپاهان در اين ديدار به احتمال زياد از وجود بازيكن‌هاي خارجي غايب خود در ديدارهاي قبلي استفاده مي كند.

اما سرمربي پرسپوليس در کنفرانس مطبوعاتي پيش از بازي اظهار کرد که سوشا مکاني در فهرست 18 نفره اين تيم مقابل سپاهان حضور دارد. وي همچنين ابراز اميدواري کرد تماشاگران با حضور در ورزشگاه، يار دوازدهم تيم خود باشند.

برانکو ايوانکوويچ در خصوص اين بازي گفت: لوکا ماريچ و انصاري دو بازيکن خوب ما هستند که نمي توانيم در اين بازي از آنها استفاده کنيم. ساير بازيکنان در فهرست هستند. همانطور که باشگاه هم اعلام کرده سوشا مکاني هم در فهرست 18 نفره حضور دارد.

سرمربي پرسپوليس با اشاره به حضور طرفداران اين تيم در بازي با سپاهان افزود: هواداران در بازي با استقلال خوزستان نشان دادند که چقدر تيم خود را دوست دارند و طبيعي است که در بازي با سپاهان هم هواداران يار دوازدهم ما باشند چون بازي سنتي و حساسي است.


 جودو گراند اسلم پاريس
 ملايي و محجوب پنجشنبه راهي پاريس مي شوند 

 جودوکاران کشورمان در راه کسب سهميه المپيک بامداد پنجشنبه جهت حضور در رقابتهاي گراند اسلم فرانسه راهي پاريس مي شوند.به گزارش مهر، رقابتهاي گراند اسلم پاريس يکي از سه گراند اسلم بزرگ سال طي رزوهاي 17و 18 بهمن ماه با حضور جمعي از بهترين هاي جهان از جمله دو نماينده کشورمان برگزار خواهد شد.

جواد محجوب و سعيد ملايي با مربيگري مجيدزارعيان و سرپرستي رشيد خدابخش بامداد پنجشنبه تهران را به مقصد پاريس ترک خواهند کرد تا از روز شنبه در اين مسابقات شرکت کنند. اين تيم بعد از پاريس در سه هفته متوالي در رقابتهاي جام اروپا در اتريش و گرندپريکس دوسلدورف در آلمان نيز شرکت مي کند. رواديد سفر به فرانسه براي هر چهار عضو تيم اعزامي کشورمان از سوي سفارت اين کشور در تهران صادر شده و اين تيم با پروازي مستقيم راهي پاريس خواهند شد. رشيد خدابخش سرپرست فدراسيون جودو بعد از حضور در رقابتهاي پاريس به تهران بازمي گردد.


 گوناگون از ورزش 

 هفته بيست و يکم ليگ برتر واليبال

جواهري گنبد از جدال با شهرداري اروميه انصراف داد

تيم بازرگاني جواهري گنبد از مسابقه با تيم شهرداري اروميه در هفته بيست و يکم ليگ برتر انصراف داد.

هفته بيست و يکم مسابقات واليبال قهرماني باشگاه‌هاي مردان ايران يادواره 200 شهيد واليباليست امروز چهارشنبه 14 بهمن ماه در شهرهاي تهران (دو ديدار)، اردکان و مشهد پيگيري خواهد شد.

بر اساس برنامه اين رقابت‌ها تيم شهرداري اروميه اين هفته ميزبان تيم بازرگاني جواهري گنبد بود که باشگاه بازرگاني در نامه‌اي به سازمان ليگ از حضور در اين مسابقه انصراف داده است. بر اساس اعلام سازمان ليگ نتيجه ديدار دو تيم شهرداري اروميه و بازرگاني جواهري گنبد سه بر صفر (باخت فني) به سود نماينده اروميه خواهد بود.

تصميم تاکتيکي مظلومي براي پرس ذوب آهن

چرا برهاني از ليست 18 نفره استقلال خط خورد؟

سرمربي استقلال براي بازي با ذوب‌آهن در هفته هجدهم ليگ‌برتر ترجيح داد نام بازيکن باتجربه خود را از ليست 18 نفره تيمش خط بزند.به گزارش ورزش سه، آرش برهاني پيش از اين هم چند بار از ليست استقلال خط خورده بود اما اين ماجرا وقتي کمي عجيب به نظر مي‌رسد که بدانيد براي بازي با ذوب‌آهن آبي‌ها حنيف عمران‌زاده را به خاطر محروميت و خسرو حيدري را به دليل مصدوميت در اختيار ندارند و اينکه پرويز مظلومي ترجيح داده نام آرش برهاني را از ليست خود خارج کند، يک اتفاق عجيب پيش از بازي حساس با ذوب‌آهن به حساب مي‌آيد.

گفته مي‌شود مظلومي ترجيح داده براي اين بازي بيشتر به بازيکنان جوانش در خط حمله ميدان بدهد تا آنها بتوانند با استفاده از دوندگي بالا ذوبي‌ها را از جلوي زمين خودشان پرس کند و اجازه شکل‌گيري خطرناک به آنها ندهند.آرش برهاني با دو گل و 3 پاس گلي که در اين فصل داده است، يکي از موثرترين بازيکنان استقلال بوده اما مظلومي ترجيح مي‌دهد در اين بازي از بهنام برزاي، محسن کريمي، يعقوب کريمي و يا عليرضا رمضاني در پست هافبک چپ و راست خود استفاده کند تا بدين وسيله پرس را از خط دفاع حريف آغاز کند.

قرعه کشي دور پنجم جام حذفي انگلستان

قرعه کشي جام حذفي انگلستان انجام شد و برهمين اساس چلسي در دور پنجم رقابت‌هاي جام حذفي انگلستان در استمفوردبريج ميزبان منچسترسيتي خواهد بود.

منچستريونايتد با تيم رده پايين شروزبري ديدار خواهد کرد و آرسنالي ها در ورزشگاه امارات با هال سيتي بازي خواهند کرد. نتيجه قرعه کشي دور پنجم رقابتهاي جام حذفي به اين شرح است:

* چلسي - منچسترسيتي

* ردينگ - وست بروم يا پيتربورو

* واتفورد - ليدزيونايتد

* شروزبري تاون - منچستريونايتد

* بلکبرن روورز - ليورپول يا وستهام

* تاتنهام - کريستال پالاس

* آرسنال - هال سيتي

* بورنموث - اورتون

براي فصل آينده ليگ برتر

«پپ گوارديولا» با قراردادي سه ساله سرمربي منچسترسيتي شد

باشگاه منچسترسيتي از حضور پپ گوارديولا در اين تيم براي فصل آينده خبر داد.

سرمربي حال حاضر بايرن مونيخ با انعقاد قراردادي سه ساله جايگزين مانوئل پلگريني در تيم فوتبال من سيتي خواهد شد. در بيانيه اي که بر روي سايت باشگاه من سيتي قرار گرفته آمده است: منچسترسيتي اعلام مي کند که قرارداد خود را با پپ گوارديولا ظرف هفته هاي اخير نهايي کرده است و اين مربي از آغاز فصل 17-2016 هدايت تيم را بر عهده خواهد گرفت.

در ادامه اين بيانيه آمده است: قرارداد من سيتي با گوارديولا سه ساله است. ضمن احترام به پلگريني و بازيکنان، باشگاه اين خبر را براي جلوگيري از شايعات بي پايه و اساس اعلام مي کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي