جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5221


نيرو درماني وسيله‌اي براي مداواي بسياري از بيماري‌ها


10 نکته کليدي براي سلامت مردان

رئيس انجمن راديوتراپي آنکولوژي ايران مطرح کرد:
سالانه 45 هزار نفر در کشور به دليل سرطان فوت مي‌کنند


سالانه 1500 نفر به سرطان استرومال دستگاه گوارش مبتلا مي شوند


خبرهاازعالم علم


خبرپزشكي


 نيرو درماني وسيله‌اي براي مداواي بسياري از بيماري‌ها 

 
محيط هاي مناسب زندگي انسان ها بايد داراي هواي سالم و تميز و داراي اکسيژن و انرژي مورد نياز بصورت منظم و انواع امواج بايد منظم و رديف شده باشد . مواج نا منظم و تداخل يافته و نامنظم عامل ايجاد انواع بيماري بويژه امراض خطرناک و سرطان مي باشد و افرادي که از بيماري خطرناک سرطان رنج مي برند مي توانند از اين انرژي و امواج دوري نمايند و با انرژي منظم و رديف شده مي توان بسياري از بيماري ها را درمان کرد .

محيط هاي مختلف داراي امواج گوناگون مي باشند و انواع امواج هنگامي که به مناطق کوهستاني و داراي فلزات گوناگون برخورد مي نمايند انرژي هاي درهم ادغام شده و ممکن است بعضي از اين امواج بيماري زا شوند و دوري از اين انرژي ها ممکن است باعث شفاي بيماران شود بعضي از انرژي هاي موسيقي و نواي دلنواز براي درمان عده اي از بيماريها مهم بوده و امواج محرکي که باعث تقويت قواي مغزي مي شود مي تواند بعضي از بيماري هاي خطرناک را درمان نمايد و دفاع افراد در مقابل بيماري هاي خطرناک و سرطان با امواج محرک تقويت مي باشد و موجب شفاي بيماران مي شود .

امواج محرک مغزي و منظم شده مي تواند سلول ها را تقويت نموده و آنها را براي مبارزه با سلول هاي خطرناک آماده سازد و آنهائي که داراي خنده هاي غير ارادي و گريه هاي بي اختيار مي باشند داراي انرژي و امواج مغزي منظم نمي باشند و اختلال در افکار رفتار دفاع قابل مشاهده مي باشد و افرادي که در مصرف غذاها از نظر انرژي بيشتر مراقبت مي نمايند و بطور متناوب از غذاهاي پر انرژي و کم توان بهره مي گيرند داراي امواج مغزي متعادل مي باشند وکمتر بيمار مي شوند و هنگام ظاهر شدن مرض در نقطه اي از بدن مي توانند به منطقه مورد نظر انرژي ارسال کرده و خود را درمان نمايند. نيرو درماني وسيله اي براي مداواي بسياري از بيماري ها مي باشد و با ارسال انرژي کافي به نقطه اي از بدن مي توان بسياري از امراض را درمان کرد .

نويسنده : دکتر نجم الدين حاجي سيد حسني

گردآورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 10 نکته کليدي براي سلامت مردان 

 دانشگاه علوم پزشکي تهران به مناسبت هفته ملي سلامت مردان 10 نکته کليدي براي حفظ سلامتي و تندرستي مردان توصيه کرد.به گزارش دانشگاه علوم پزشکي تهران، ششم اسفند ماه هر سال به عنوان روز ملي سلامت مردان انتخاب شده است. روزملي سلامت مردان از سال 1385 توسط انجمن اورولوژي ايران پيشنهاد و از سال 1389 با پيشنهاد وزارت بهداشت به هفته سلامت مردان تبديل شد.

مسئوليت عادات غذايي تان رابپذيريد

با انتخاب انواع و مقدار غذاهايي که نياز داريد، مسئوليت عادات غذايي تان را بپذيريد. انتخاب هاي غذايي تان را دراولويت قرار دهيد و ازنظر فيزيکي فعال باشيد به طوري که بتوانيد يک مرد سالم که مي خواهيد باشيد.

غذاهاي جادويي وجود ندارند

هيچ غذا يا روش غذا خوردن جادويي وجود ندارد. بعضي از غذاها هستند که مردان به خوردن آن ها نياز دارند مثل سبزيجات، ميوه ها، غلات کامل، غذاهاي پروتئيني مانند حبوبات، تخم مرغ يا گوشت هاي بدون چربي و لبنيات مانند شير يک درصد مواد مغذي را که براي سلامتي نياز داريد شامل منيزيم، پتاسيم، کلسيم، ويتامين D، فيبر و پروتئين را دريافت خواهيد کرد.

يخچالتان را با هويج،سيب وپرتقال پرکنيد

غذاهاي سالم را که به آماده سازي کمي نياز دارند در يخچالتان قرار دهيد. يخچالتان را با هويج، سيب، پرتقال، ماست کم چرب و تخم مرغ پرکنيد. ميوه ها و سبزيجات تازه، کنسرو شده يا منجمد، گوشت هاي بدون چربي، کنسرو حبوبات، ماهي تن يا سالمون را در مقاديرزياد ذخيره کنيد. گزينه هاي سالم تري براي حرارت دادن و خوردن براي جايگزيني گرم کردن يک پيتزاي منجمد پيدا کنيد.

غلات کامل انتخاب کنيد

اطمينان حاصل کنيد که نيمي از غلات شما کامل است. غلات کامل مي توانند به ايجاد احساس سيري و تأمين مواد مغذي کليدي کمک کنند، به جاي برنج و نان سفيد وساير محصولات غله تصفيه شده، پاستا و نان تهيه شده از گندم کامل، برنج قهوه اي و بلغور جو دوسر را انتخاب کنيد.

عاداتي بسازيد که وزن شمارا اضافه نکنند

با صرف نظر ازغذاهايي که چربي هاي جامد و شکراضافه شده بالايي دارند، کالري را کاهش دهيد. گوشت هاي چرب مانند دنده، بيکن و هات داگ را محدود کنيد. کيک ها، کلوچه ها، آب نبات ها و بستني بايد تنها گاهي مصرف شوند. براي تنظيم مقدار غذايي که مي خوريد از بشقاب هاي کوچک تري استفاده کنيد.

آب دوست شما است

آب نسبت به بسياري از انتخاب هاي عادي نوشيدني، انتخاب بهتري است. نوشيدني ها مي توانند حدود 400 کالري در روزبه رژيم غذايي اضافه کنند؛ بنابراين نوشيدني هاي داراي کالري بالا را محدود کنيد.از نوشابه هاي انرژي زا، نوشابه هاي ورزشي و ساير نوشابه هاي شکردار، صرف نظر کنيد.

چيزهايي را که مردان نياز دارند بخورند بشناسيد

نيازهاي انرژي مردان با زنان متفاوت است. به مقدار غذا و نوع غذايي که نياز داريد بر اساس قد، وزن، سن و سطح فعاليت بدني تان پي ببريد.

از آشپزي براي بقا فراتر رويد

دفعات بيشتري آشپزي کنيد. بخارپز کردن سبزيجات، کباب کردن مرغ را امتحان کنيد و براي اسپاگتي يک سس گياهي خوشمزه از ابتدا تهيه کنيد. خوردن غذاهايي که در منزل توسط خودتان پخته شده اند به شما اجازه مي دهد مقدار و نوع چيزي را که مي خوريد کنترل کنيد.

به محتويات غذاها توجه کنيد

از برچسب اطلاعات تغذيه اي و برچسب مواد تشکيل دهنده براي پي بردن به محتواي مواد مغذي غذاها و نوشيدني ها استفاده کنيد. مصرف غذاهايي را که شکر يا چربي تشکيل دهنده اول واصلي شان است را کاهش دهيد.

عرق کردن بد نيست

در هرزماني که مي توانيد فعال باشيد. از دوستان يا خانوده تان بخواهيد زماني که براي پياده روي، دوچرخه سواري يا دويدن طولاني مي رويد به شما بپيوندند. فعاليت هايتان را متنوع کنيد تا انگيزه تان حفظ شود. براي خودتان 5 الي 2 ساعت يا بيشتر فعاليت بدني متوسط در طول هفته را هدف قرار دهيد. بازوها، پاها و عضلات هسته اي خود را حداقل دو روز در هفته تقويت کنيد. فعال بودن براي مدت 10 دقيقه نيز تفاوت ايجاد مي کند.بشقابتان را با الگو و سليقه شخصي خود و با توجه به نکات مطرح شده پرکنيد.


 رئيس انجمن راديوتراپي آنکولوژي ايران مطرح کرد:
 سالانه 45 هزار نفر در کشور به دليل سرطان فوت مي‌کنند 

 رئيس انجمن راديوتراپي آنکولوژي ايران گفت:برخي براي طبخ و نگهداري گوشت قرمز در تعدادي از استان‌ها از نمک‌سود کردن استفاده مي‌کنند و اين سبب افزايش سرطان معده در آنها مي‌شود.محمدرضا قوام نصيري در گفت‌وگو با فارس، در رابطه با موضوع سرطان اظهار داشت: سرطان سومين عامل مرگ و مير در کشور بوده و شيوع آن از نظر موارد جديد در سال 90 هزار نفر است، بنابر اين مسئولان در جايگاه خاص خودشان بايد به اين مسئله و پيشگيري از آن توجه داشته باشند.

وي با اشاره به اينکه سالانه 45 هزار نفر در کشور به دليل سرطان فوت مي‌کنند، افزود: اين آمار دو برابر تلفات جاده‌اي و سوانح در کشور بوده و مؤيد توجه هر چه بيشتر به اين مسئله است.

رئيس انجمن راديوتراپي آنکولوژي ايران با اشاره به اپيدوميولوژي سرطان يا فراگيري اين بيماري به صورت منطقه‌اي در کشور، گفت: سرطان دستگاه گوارش فوقاني شامل مري و معده در نيمه شمالي کشور و در محدوده درياي خزر و مازندران بيشتر است، همچنين در خراسان شمالي و رضوي همچنين ساري سرطان مري بيشتر بوده و در آذربايجان سرطان معده گزارش بيشتري داشته است.قوام‌نصيري با بيان اينکه سرطان مثانه در خوزستان و سرطان‌هاي لنفاوي در اصفهان و مرکزي بيشتر است، عنوان کرد: به دليل آلودگي آب انگلي به نام شيستوزوميازيس از طريق شنا کردن مي‌تواند وارد مجاري ادرار شود و سرطان مثانه را به همراه داشته باشد.


 سالانه 1500 نفر به سرطان استرومال دستگاه گوارش مبتلا مي شوند 

 دبير علمي همايش تومور استرومال دستگاه گوارش گفت: در سال حدود هزار تا 1500 نفر در کشور به سرطان استرومال گوارش مبتلا مي‌شوند که در حداقل 50 درصد بيماران به درمان قطعي رسيده‌ايم.به گزارش آفرينش،دکتر اميرشهرام يوسفي کاشي در همايش تومور استرومال دستگاه گوارش اظهار داشت: شانس عود بيماري و درمان‌هاي کمکي قبل و بعد از جراحي از مسائلي به شمار رفته که در رابطه با بيماري تومور استرومال دستگاه گوارش حائز اهميت است که در سال 2002 دارويي جهت کاهش شانس عود اين بيماري به نام ايماتينيب در جهان توليد شد که اين دارو قبل و بعد از برداشتن تومور استفاده مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه در تلاش هستيم که داروهاي جديدتر در بازار اروپا و آمريکا را در رابطه با اين سرطان‌ها همچون ساني‌تنيب و رگورافينيب را توليد و به دست بيماران برسانيم، افزود: همچنين استفاده از آخرين روش‌هاي درماني پيشرفته براي بيماران را مدنظر قرار داده‌ايم. اين مسئله در متدهاي جراحي و تشخيصي حائز اهميت است. دانشيار راديو تراپي آنکولوژي دانشگاه علوم پزشکي شهيد پزشکي با بيان اينکه در حال حاضر همه اين داروها در کشور موجود است، ادامه داد: سه سال پيش با همت وزارت بهداشت داروي ايماتينيب را در کشور توليد کرديم که خوشبختانه اين دارو از لحاظ استانداردها و ساير موارد با داروي مشابه خارجي هيچ تفاوتي ندارد. به گفته وي، در حال حاضر با اجراي طرح تحول اين دارو براي همه بيماران رايگان ارائه مي‌شود. در حالي که قبل از توليد اين دارو بيماران مجبور به تهيه آن با قيمت‌هاي گزاف بوده چرا که توليد آن تنها در انحصار شرکت‌هاي آمريکايي و انگليسي بود.

کاشي اظهار داشت:‌ درصد قابل توجهي از بيماران پس از جراحي با داروي ايماتينيب شانس عود بيماري‌شان کاهش مي‌يابد به طوري که مي‌توان گفت حداقل در 50 درصد بيماران مبتلا به درمان قطعي رسيده‌ايم. دبير علمي همايش تومور استرومال دستگاه گوارش ادامه داد: شانس عود بيماري، درمان‌هاي کمکي قبل و بعد از جراحي، اپيدميولوژي نقش مولکولار پاتولوژي در اين همايش مورد بحث قرار ‌گرفت.


 خبرهاازعالم علم 

 شايع‌ترين علت مرگ ايرانيان چيست؟

دبير علمي پنجمين کنگره بين المللي نارسايي قلب ايران گفت: بيماري‌هاي قلبي شايع‌ترين علت مرگ ايرانيان محسوب مي‌شود که با اصلاح سبک زندگي قابل پيشگيري و درمان است. به گزارش فارس، بابک شريف کاشاني در آستانه برگزاري پنجمين کنگره بين المللي نارسايي قلب ايران، اظهار کرد: بيماري‌هاي قلبي و عروقي از شايع‌ترين علت هاي مرگ و مير در ايران بوده و نارسايي قلب در صدر جدول بيماري هاي قلبي قرار دارد. وي افزود: به همين دليل در پنجمين دوره از کنگره بين المللي نارسايي قلبي ايران به مسائلي از جمله مشکلات قلبي و عروقي که منجر به نارسايي قلبي مي شود، داروهايي که به تازگي وارد بازار شده اند، روش هاي جديد درماني، يافته هاي جديد در حوزه پيوند، پرستاري قلب و غيره پرداخته خواهد شد و پزشکان داخلي فرصت مناسبي را براي تبادل اطلاعات با پزشکان خارجي بدست مي‌آورند.

دبير علمي پنجمين کنگره بين المللي نارسايي قلب ايران، يادآور شد: اين دوره از کنگره نسبت به دوره هاي گذشته داراي مطالبى با وسعت و عمق بيشتري بوده و پزشکان ايراني در حوزه قلب و عروق اقدامات ارزشمندي انجام داده اند که مي توانند به پزشکان خارجي معرفي کنند. پنجمين کنگره بين المللي نارسايي قلب ايران 15 تا 17 ارديبهشت 95 در مرکز همايش‌هاي بين المللي شهيد بهشتي برگزار مي‌شود.

کارشناسان تغذيه توصيه مي کنند؛

فوايد گنجاندن سيب زميني در رژيم غذايي کودک

مطالعه کارشناسان نشان مي دهد از آنجائيکه سيب زميني غني از پتاسيم و فيبر است حتماً بايد در رژيم غذايي کودک گنجانده شود. به گزارش مهر، به گفته محققان دانشکده پزشکي بايلور تکزاس، سيب زميني منبع خوب پتاسيم و فيبر براي کودکان يک تا سه ساله است. مطالعه اين محققان نشان مي دهد سيب زميني تامين کننده 8 درصد فيبر روزانه براي کودکان است که نقش مهمي در رشد، نمو و سلامت کلي کودک دارد. «تيرسه نيکلاس»، عضو تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «توجه به اين نکته مهم است که مصرف تمام سبزيجات، بخصوص سبزيجاتي که منبع خوب پتاسيم و فيبر هستند، در رژيم غذايي کودک گنجانده شود.»

وي در ادامه مي افزايد: «عادات غذايي در دوران کودکي معمولا تا دوران بزرگسالي ادامه مي يابند، از اينرو تشويق کودکان به خوردن سبزيجات و لذت بردن از آنها باعث مي شود که تا بزرگسالي هم از فوايد تغذيه اي آنها بهره مند شوند.»


 خبرپزشكي 

 مطالعات پزشکي نشان مي دهد؛

94 درصد سالمندان يکي از حواس پنج گانه را از دست مي دهند

طبق يک مطالعه جديد، بيش از 94 درصد از افراد مسن يکي از حواس پنجگانه خود را در دوران سالمندي از دست مي دهند.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه شيکاگو در مطالعه خود به بررسي نحوه از بين رفتن حواس چندگانه و تاثير آن بر افراد مسن پرداختند. آنها اطلاعات مربوط به يک مطالعه جمعيت محور که بر روي افراد مسن 57 تا 85 ساله انجام شده بود را مورد تحليل و بررسي قرار دادند. در اين مطالعه اطلاعات مربوط به حس بينايي، لامسه، بويايي، شنوايي و چشايي شرکت کنندگان جمع آوري شده بود. از شرکت کنندگان خواسته شد تا در مورد سلامت جسماني شان هم به خود امتياز دهند.

محققان دريافتند 67 درصد از افراد مسن دو يا چند حس پنج گانه خود را از دست داده بودند. از بين اين تعداد، 65 درصد حداقل يک حس خود را از دست داده بودند و 22 درصد از دست دادن دو يا چند حس خود را تجربه کرده بودند.

اين مطالعه نشان داد 74 درصد از شرکت کنندگان از عدم توانايي چشايي رنج مي بردند، در حاليکه 38 درصد از شرکت کنندگان داراي حس لامسه متوسط و 32 درصد داراي حس لامسه ضعيف بودند.

يافته هاي اين تحقيق نشان داد 22 درصد داراي نارسايي در حس بويايي، 20 درصد داراي نارسايي حس بينايي و 18 درصد داراي نارسايي حس شنوايي بودند.

يافته هاي اين مطالعه نشان مي دهد که افزايش سن بيشتر با عملکرد ضعيف حس هاي شنوايي، بويايي و بينايي مرتبط است.

همچنين عملکرد حس هاي شنوايي، بويايي و چشايي در مردان به مراتب بيش از زنان ضعيف مي شود، اگرچه مردان داراي حس بينايي بهتري نسبت به زنان هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي