جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/10 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5225

شهردار تبريز بيان کرد:
تبديل عمارت شهرداري تبريز به موزه مدرن

مديرعامل آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي:
شهروندان در روزهاي پاياني سال در مصرف آب صرفه‌جويي کنند

توسط مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان صورت گرفت ؛
بازديد از اموربهره برداري ناحيه کهگيلويه و بوير احمد ‏‏


بازديد معاون خدمات شهري و مدير اداري شهرداري اراك از نمايشگاه صنايع دستي، سنتي و دست سازه‌هاي هنري


خبــر


در استان


 شهردار تبريز بيان کرد:
 تبديل عمارت شهرداري تبريز به موزه مدرن 

 تبريز- توفيقي

شهردار تبريز گفت: عمارت شهرداري تبريز يکي از زيباترين بناهاي قديمي تبريز است که نقش مهمي در جلب گردشگر دارد و شهرداري تبريز بر آن است تا با تکميل طرح موزه در اين عمارت، آن را به يک موزه با ارزش، پويا و مدرن تبديل کند.

صادق نجفي در جلسه برنامه‌ريزي براي استقبال از نوروز، با اعلام اينکه شهرداري بايد به موضوع انتخاب تبريز به عنوان پايتخت گردشگري اسلامي در 2018، نگاهي ويژه داشته باشد، اظهار داشت: شهرداري تبريز، با توجه به اهميت اين انتخاب، بخشي از بودجه سال آينده را به اجراي ويژه برنامه‌هاي تبريز 2018 اختصاص داده است و دراجراي برنامه‌هاي خود، حتي از مشارکت نهادهاي ملي نيز استفاده خواهدکرد؛ چرا که اين انتخاب، تنها مال تبريز نيست و يک اهميت ملي دارد.

وي تصريح کرد: بر اين اساس، از هم اکنون بنا داريم برنامه‌هاي نوروز 95 را، فتح بابي براي برنامه‌هاي 2018 در نظر بگيريم و در تدوين اين برنامه‌ها، افقي وسيع را در آتيه گردشگري شهر، ترسيم کنيم.

شهردار تبريز در توضيح اين برنامه‌ها، تصريح کرد: طرح موضوعاتي که بتواند تبريز را در سطح بين‌المللي معرفي کند، نصب المان‌هايي که نشانگر هويت تاريخي و کهن شهر باشد، همچنين دعوت از نهادهاي ذيربط گردشگري مطرح در دنيا و جلب مشارکت آنان، مي‌تواند ابعاد متفاوتي از ظرفيت‌هاي گردشگري تبريز را به منصه ظهور
برساند.

نجفي، در بخش ديگري از سخنان خود، به بحث عمارت شهرداري تبريز و تبديل ان به موزه، اشاره کرد و افزود: عمارت شهرداري تبريز يکي از زيباترين بناهاي قديمي تبريز است که نقش مهمي در جلب گردشگر دارد و شهرداري تبريز بر آن است تا با تکميل طرح موزه در اين عمارت، آن را به يک موزه با ارزش، پويا و مدرن تبديل کند.

وي با تاکيد بر وجود برنامه‌اي منسجم در زمينه فعاليت‌هاي شهرداري، اضافه کرد: در بودجه‌بندي سال آينده، براي هر سازمان يا منطقه‌اي، بودجه‌اي تعلق گرفته که اين واحدها مي‌توانند به راحتي در حوزه توسعه گردشگري، فعاليت کنند.

شهردار تبريز، در ادامه با اشاره به اقدامات شهرداري تبريز براي استقبال از نوروز هم،گفت: اجراي طرح‌هاي گل کاري در سطح شهر، احداث بازارچه هاي موقت عرضه صنايع دستي، نصب تابلوهاي گردشگري در محدوده تاريخي فرهنگي تبريز و ساماندهي آسفالت معابر اصلي شهر، بخشي از اقداماتي است که شهرداري تبريز براي آماده‌سازي شهر براي ايام نوروز و استقبال شايسته از ميهمانان نوروزي انجام مي‌دهد.


 مديرعامل آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي:
 شهروندان در روزهاي پاياني سال در مصرف آب صرفه‌جويي کنند 

 تبريز- توفيقي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان‌شرقي رعايت مصرف بهينه آب آشاميدني همزمان با خانه‌تکاني روزهاي آخر سال و اجتناب از اسراف و مصرف ناصحيح آب شرب بهداشتي از سوي شهروندان و مشترکان را خواستار شد.

عليرضا ايمانلو با اشاره به هزينه هنگفت استحصال و انتقال و توزيع آب شرب بهداشتي اظهار داشت: در طول سال همکاران شرکت آب و فاضلاب براي توزيع آب بهداشتي ما بين مشترکان در 62 شهر استان به صورت شبانه‌روزي در تلاش هستند و خوشبختانه با سخت کوشي و تلاش شبانه‌روزي خدمات‌رساني در زمينه توزيع آب بدون وقفه و بروز مشکل براي شهروندان انجام شد.

وي افزود: توسعه شهرهاي استاني به خصوص کلانشهر تبريز از نظر صنعتي و شهرنشيني موجب افزايش تقاضا براي آب شرب شده است و از طرفي محدود بودن منابع آبي استان اين شرکت را ناگزير کرده است که از منابع آبي فرا استاني براي تامين نيازهاي شهري استفاده کند که بدين منظور خطوط انتقال آب و ايستگاه‌هاي پمپاژ و مخازن متعدد احداث شده است که موجب افزايش هزينه‌هاي توليد شده است.

مديرعامل آب و فاضلاب آذربايجان‌ شرقي در ادامه گفت: با توجه به اينکه در روزهاي پاياني سال شهروندان براساس يک سنت نيکو و ديرينه مبادرت به خانه تکاني و شستشو و نظافت و بهداشت منازل مي‌کنند همه ساله در اين ايام شاهد افزايش چشمگير مصرف آب به خصوص در کلانشهر تبريز هستيم که در نتيجه آن افت فشار شبکه آب در برخي از محدوده‌ها به خصوص مناطق مرتفع شهري بوجود مي‌آيد.

وي با درخواست از شهروندان براي استفاده صحيح از آب شرب افزود: در زمان پيک مصرف به خصوص در ايام آخر سال ضمن جلوگيري از بروز افت فشار شبکه آب امکان برخورداري از نعمت آب آشاميدني براي کليه همشهريان فراهم کنند.

ايمانلو با اشاره به تمهيدات در نظر گرفته شده براي ايام تعطيلات نوروز گفت: براي خدمات‌رساني مناسب به شهروندان به خصوص در زمان تعطيلات سال نو شرکت آب و فاضلاب استان نسبت به برقراري شيفت‌هاي کاري در تمام مناطق اقدام کرده است.

وي گفت: تمام مراکز امداد و رفع حوادث آب و فاضلاب به صورت شبانه‌روزي براي رفع حوادث احتمالي در خطوط توزيع آب شهري در حال آماده‌باش خواهند بود.مديرعامل آب و فاضلاب استان آذربايجان‌شرقي گفت: مرکز ارتباطات مردمي روابط عمومي آب و فاضلاب با شماره تماس 122 در تمام روزهاي سال به صورت شبانه‌روزي پاسخگوي سؤالات و راهنمايي همشهريان هستند از اين رو از شهروندان تقاضاي مي‌شود در صورت بروز و يا مشاهده هرگونه مشکل و پيشنهاد و انتقاد سازنده با اين مرکز تماس بگيرند.


 توسط مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان صورت گرفت ؛
 بازديد از اموربهره برداري ناحيه کهگيلويه و بوير احمد ‏‏ 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مدير عامل شرکت برق منطقه‏ اي خوزستان و هيات همراه در سفري يک روزه از امور بهره برداري انتقال نيرو ناحيه کهگيلويه و بويراحمد ‏‏ بازديد و در جريان فعاليت‌هاي اين ناحيه قرار گرفتند .

محمود جانقربان در اين سفر از پست هاي برق اصلي NGL 1200 ، ساران و اصلي گچساران بازديد و پس از قرار گرفتن در جريان مسايل و پيشرفت پروژه ها دستورهاي لازم جهت بهبود وضعيت پست ها و خطوط انتقال و فوق توزيع برق را صادرکرد.

وي سپس در نشست مشترک با مدير ، مسوولان و ديگر کارکنان ناحيه کهگيلويه و بويراحمد، به بررسي وضعيت شبکه انتقال و فوق توزيع برق پرداخت و از فعاليت هاي انجام شده قدرداني نموده و گفت: باتوجه به اهميت کار در نواحي بهره برداري شرکت در راستاي خدمت رساني مطمئن وپايدار به مردم شريف منطقه، تلاش ما برآن است تا از نزديک ضمن پيگيري روند کارها و همفکري براي يافتن راهکارهاي بهينه سازي شبکه برق بتوانيم آمادگي کامل براي برق رساني در تابستان سال آينده را فراهم آوريم.

جانقربان تصريح کرد: کار در صنعت برق بويژه در بهره برداري باوجود سختيها و مشکلات نيازمند رعايت اصول ايمني در تمامي مراحل کار از مرحله زيرساخت تا تعمير و بهينه سازي بوده زيرا کليه فعاليتها براي آسايش و رفاه باوجود حفظ سلامت نيروي انساني معنا پيدا مي کند و هرگونه حادثه ناگوار حين کار در صورت عدم رعايت نکات و دستورالعملهاي ايمني و بهره برداري براي نيروي انساني جبران ناپذير بوده و قابل اغماض نيست و بايد همگان تلاش کنند تا به بالاترين سطح ايمني در پست ها و خطوط برق برسيم.

مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان اظهار داشت : باتوجه به رشد بار در بعضي از شهرستانهاي ناحيه نياز است تا پيش بيني لازم جهت استفاده از ظرفيت موجود شبکه با جابجايي بار، خازن گذاري و ساير اقدامات انجام پذيرد و نيازمنديهاي شبکه در ناحيه با در نظرگرفتن اولويت‌هاي کاري در کميته برنامه ريزي و يا کميته فني شرکت مطرح و هرچه سريعتر برنامه ريزي و اجرا گردند .

در ادامه صدراله عطاپور سرپرست امور بهره برداري ناحيه کهگيلويه و بويراحمد ‏‏ گزارشي از مهمترين کارهاي انجام شده ارايه داد و گفت: از توجه و پيگيري هاي مديرعامل و ديگر مسوولان شرکت در رسيدگي به مسايل و نيازمنديهاي اين ناحيه سپاسگزاريم و اميد است با تلاش شبانه روزي کارکنان ناحيه ، انجام بموقع تعميرات پيشگيرانه در پست‌ها و خطوط برق، جابجايي مناسب بار و بهينه سازي و بهره‌برداري از پست هاي برق در حال احداث و .... در دستيابي به اهداف شرکت در اين ناحيه گامهاي ارزشمندي برداريم .

در پايان اين نشست توسط مديرعامل از زحمات مصطفايي نيا مديريت بهره­ برداري انتقال معاونت بهره برداري و مدير سابق امور بهره برداري ناحيه کهگيلويه و بويراحمد تقدير شد و عطاپور به نمايندگي از کارکنان اين ناحيه گفت: ايشان فردي دلسوز، مهربان و متخصص هستند که هميشه تمام توان خود را براي همدلي و همکاري کارکنان و بالا بردن انگيزه کاري و ... بکار مي‌برند و در زمان مسووليتشان در اين ناحيه خدمات ارزشمندي انجام دادند که اميدواريم در تمام مراحل زندگي شخصي و حرفه اي سلامت و سرآمد باشند.

گفتني است مصطفايي نيا مديريت بهره­ برداري انتقال، ذاکريان مدير امورکارکنان و رفاه ، بديع الزمان مدير برنامه‌ريزي نيروي انساني و آموزش و خانم غلامحسين مدير روابط عمومي شرکت مديرعامل را در اين سفر يک روزه همراهي کردند .


 بازديد معاون خدمات شهري و مدير اداري شهرداري اراك از نمايشگاه صنايع دستي، سنتي و دست سازه‌هاي هنري 

 اراک - الهام فراهاني

معاون خدمات شهري به همراه مدير اداري شهرداري اراك از نمايشگاه صنايع دستي، سنتي و دست سازه هاي هنري در فرهنگسراي شهر بازديد به عمل آوردند. احمد كربلايي حسني در جريان اين بازديد ضمن گفت و گويي صميمانه با هنرمندان، از مشكلات پيش روي كارآفرينان اين حوزه آگاه شد.

وي همچنين از جزييات و نحوه برگزاري نمايشگاه نيز مطلع گرديد و در پايان اين بازديد ضمن تقدير از اقدامات سازمان فرهنگي ورزشي در برگزاري نمايشگاه‌هاي مختلف مناسبتي، بر لزوم حمايت از هنرمندان و كارآفرينان تاكيد نمود.


 خبــر 

 رئيس پليس آگاهي آذربايجان غربي :

دستگيري سارق حرفه‌اي در مهاباد

اروميه- خبرنگار آفرينش

رئيس پليس آگاهي آذربايجان غربي از دستگيري سارق حرفه‌اي در شهرستان مهاباد با 13 فقره سرقت محتويات داخل خودرو خبر داد.

سامان غني‌زاده اظهار داشت: در پي وقوع چندين فقره سرقت محتويات داخل خودرو در شهرستان مهاباد، موضوع در دستور کار ماموران پليس آگاهي انتظامي اين شهرستان قرار گرفت.

وي ادامه داد: ماموران آگاهي با انجام يکسري اقدامات تخصصي پليسي هويت اين سارق را که از سارقان حرفه‌اي اين شهرستان محسوب مي‌شود را شناسايي کرده و در حين سرقت از يک خودرو دستگير کردند.

رئيس پليس آگاهي آذربايجان غربي خاطرنشان کرد: سارق پس از دستگيري جهت انجام اقدامات بعدي به مقر پليس اين شهرستان انتقال داده شد.

اين مسئول خاطرنشان کرد: اين متهم در بازجويي‌هاي فني پليسي به 13 فقره سرقت محتويات داخل خودرو از سطح شهرستان مهاباد اعتراف کرد.

غني‌زاده افزود: ماموران پليس آگاهي اين شهرستان در بازرسي از مخفيگاه اين متهم مقدار اموال مسروقه از جمله، قطعات انواع خودرو را کشف و در اين رابطه اقدام به تشکيل پرونده کردند.

وي اضافه کرد: متهم پس از تشکيل پرونده مقدماتي براي سير مراحل قانوني بعدي به مقامات قضايي شهرستان مهاباد تحويل داده شد.

رئيس پليس آگاهي آذربايجان غربي با بيان اينکه سرقت محتويات داخل خودرو جزء بيشترين سرقت‌هاي به وقوع پيوسته در اين استان به شمار مي‌رود، علت اصلي اين معضل را سهل‌انگاري بسياري از رانندگان در مراقبت از خودروهاي خويش عنوان کرد و افزود: بيشترين سرقت‌هاي که از خودروها و محتويات داخل خودروها صورت مي‌گيرد مربوط به خودروهاي مدل پايين هستند.

اين مسئول از رانندگان درخواست کرد که در نگهداري خودروهاي خويش کوشا باشند و در صورتي که صاحب خودروي مدل پايين هستند خودروي خويش را حتما به تجهيزات ايمني مجهز کنند.

غني‌زاده به مهم‌ترين عوامل زمينه‌ساز براي افزايش سرقت اشاره کرد و گفت: عدم تجهيز خودرو به لوازم ايمني، بي‌احتياطي هنگام سوار کردن مسافر و ترک خودرويي که مسافر داخل آن است، بي‌احتياطي و سهل‌انگاري، نظير باز گذاشتن در و شيشه خودرو، تحريک سارقان با قرار دادن وسايل بر روي صندلي‌هاي خودرو يا نصب تجهيزات گران قيمت بر روي خودرو و رها کردن خودرو در محل‌هاي ناامن، بدون رعايت اصول امنيتي است.

وي از رانندگان درخواست کرد بر روي خودروي خود لوازم ايمني، نظير سوئيچ مخفي، قفل سوئيچي، دزدگير، قفل پدال و فرمان، محافظ کامپيوتر خودرو و ساير وسايلي که از باز کردن درب خودرو و روشن کردن آن توسط سارقان جلوگيري مي‌کنند و يا حداقل آن را به تاخير مي‌اندازند، نصب کنند.

سرقت يکي از جرائم مهم و پرتعداد عليه مالکيت است که قدمتي به بلنداي تاريخ مالکيت بر اموال دارد.

اگر چه دولت به عنوان متولي حفظ نظم و امنيت جامعه موظف به کاربست تدابيري براي جلوگيري از سرقت است؛ اما اقدامات مالکان در حفاظت از اموال خود در پيشگيري از سرقت مؤثرتر و کارآمدتر خواهد بود.

فرمانده انتظامي ماکو :

کشف 3 کيلوگرم حشيش در ماکو

اروميه- خبرنگار آفرينش

فرمانده انتظامي ماکو از کشف سه کيلوگرم حشيش در اين شهرستان خبر داد.

حسن احمدي اظهار داشت: ماموران انتظامي ماکو حين گشت‌زني در حوزه استحفاظي در سطح شهرستان ماکو به يک دستگاه خودروي سواري پژو مشکوک شده و اقدام به توقيف اين دستگاه خودرو کردند.

وي ادامه داد: ماموران انتظامي اين شهرستان در بازرسي از اين خودرو مقدار سه کيلوگرم حشيش را کشف و ضبط کرده و ضمن تشکيل پرونده مقدماتي، متهمان را جهت سير مراحل قانوني به مقر پليس منتقل کردند.

فرمانده انتظامي ماکو خاطرنشان کرد: متهمان پس از انتقال به مقر پليس به بزه ارتکابي معترف و هدف خود را از حمل اين مقدار حشيش، فروش آن به صورت خرده در سطح اين شهرستان عنوان کردند.

اين مسئول تصريح کرد: در اين رابطه دو نفر متهم دستگير و جهت سير مراحل قانوني بعدي به مراجع قضائي شهرستان ماکو انتقال داده شدند.

احمدي از تشديد برخورد ماموران انتظامي اين شهرستان با مخلان جامعه خصوصا سوداگران جامعه خبر داد و تصريح کرد: در اين راستا از مردم انتظار مي‌رود همکاري لازم را با ماموران انتظامي اين شهرستان داشته باشند و هرگونه موارد مشکوک را از طريق پليس 110 با ماموران خدوم انتظامي در ميان بگذارند.

وي با بيان اينکه حشيش جزء مواد روان‌گردان محسوب مي‌شود، از مردم درخواست کرد که از مصرف اين ماده مخدر خطرناک پرهيز کرده و در اين راستا مراقبت‌هاي کافي را از اعضاي خانواده خويش انجام دهند.

فرمانده انتظامي ماکو با بيان اينکه حشيش از جمله مواد کندکننده فرايندهاي بدن است، بدين معني که با تاثير گذاشتن بر پيام‌رسان‌هاي عصبي، سرعت انتقال آنها از مغز به بدن را کاهش مي‌دهد، اضافه کرد: مصرف مداوم حشيش باعث توسعه يافتن بيماري اعتياد و مزمن شدن آن مي‌شود.

اين مسئول افزود: معتادان به حشيش همه وقت خود را صرف پيدا کردن، خريد و مصرف آن مي‌کنند آنها حتي در شرايطي که ساير جنبه‌هاي زندگي مانند خانواده، تحصيل و يا کارشان به شدت تحت تاثير قرار مي‌گيرد نيز نمي‌توانند اعتياد خودشان را کنترل کنند.


 در استان 

 بهينه سازي و ارتقاي سيستم مخابرات سد مسجدسليمان

اهواز – خبرنگار آفرينش

نصب يک دستگاه مرکز تلفن ديجيتالي در سيستم مخابرات سد و نيروگاه مسجدسليمان موجب افزايش راندمان و ارتقاي اين سيستم شد.

سرپرست سد و نيروگاه مسجدسليمان اعلام کرد: افزايش مشترکان داخلي سيستم مخابرات و فرسودگي سيستم قبلي باعث ايجاد مشکلاتي از قبيل اختلال در مکالمات تلفني و کاهش ارتباط تلفني بين دفاتر اداري و نيروگاه شده بود، لذا در راستاي اقتصاد مقاومتي و حمايت از توليدات داخلي، با نصب يک دستگاه مرکز تلفن ديجيتالي ساخت شرکت کاملاً ايراني، وضعيت ارتباطات تلفني در کليه نقاط سد و نيروگاه مسجدسليمان بهبود چشمگيري يافت.

"سيد حميد صالحي" اضافه کرد: با نصب اين دستگاه جديد، علاوه بر افزايش تعداد مشترکان داخلي به بيش از 200 شماره، امکان ايجاد بيش از 30 شماره شهري جديد نيز وجود دارد. همچنين با نصب اين دستگاه مسيرهاي مخابراتي از طريق فيبر نوري بين دفاتر اداري و نيروگاه که پيشتر فقط يک خط بود به بيش از 60 خط افزايش يافت.

وي همچنين خاطرنشان کرد: با نصب اين مرکز تلفن ديجيتالي جديد که مجهز به تابلوي هشدار و سيستم اپراتور خودکار است، تعمير و نگهداري اين سيستم نيز بهبود يافت.

از ديگر قابليت هاي اين سيستم مي توان به امکان ارتباط از طريق شبکه Lan، پارازيت کمتر و سيستم ID کالر اشاره کرد.

فرمانده انتظامي استان اصفهان خبرداد؛

افزايش 13 درصدي کشفيات مواد مخدر در استان اصفهان

اصفهان- محسن راعي

فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينکه در سال‌جاري موج عظيمي بر عليه توزيع کنندگان مواد مخدر در شبکه‌هاي مواد مخدر و توزيع کنندگان خرد ايجاد شده است، گفت: در سال جاري کشفيات در اين خصوص نسبت به سال گذشته حدود 13 درصد افزايش يافته است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخاني در جمع خبرنگاران با اشاره به تدابير لازم براي چهارشنبه سوري، گفت: سال گذشته در اين خصوص سال خوبي بود زيرا مردم با نيروي انتظامي جهت ايجاد آرامش همکاري کردند و شاهد يك شادي کنترل شده در چهارشنبه آخر سال بوديم. انتظار مي‌رود سال‌جاري نيز اين روز را با کمترين حادثه پشت سر بگذاريم.

وي تصريح کرد: در مأموريت چهارشنبه آخر سال و مأموريت نوروزي بالغ بر 10 هزار نيرو در امور مربوط به ترافيکي، انتظامي، خدماتي، امنيتي، مشاوره‌اي و کنترل اماکن به کار گرفته خواهند شد.

فرمانده انتظامي استان اصفهان با بيان اينکه در ايام نوروز فضاي شاد و مناسبي بر اي مردم استان و مهمانان نوروزي سراسر کشور فراهم مي‌شود، اضافه کرد: نيروي انتظامي در ايام نوروز مأموريت ويژه تأمين امنيت جاده‌اي را برنامه ريزي مي‌کند و تسهيل در تردد مرکز استان با توجه به پروژه‌هاي عمراني توسط نيروي انتظامي در حال پيگيري است.

آقاخاني گفت: تدارک وسيعي در خصوص تأمين امنيت جاده‌اي، ترافيک درون شهري، امنيت منازل، پيشگيري از سرقت در دستور کار نوروزي نيروي انتظامي است و 10 هزار نيروي به کارگرفته شده با لباس شخصي و کارت شناسايي انجام وظيفه مي‌کنند.

وي با بيان اينكه تعداد يازده هزار نيرو در انتخابات به کار گرفته شد، افزود: تمامي مراکز تصميم‌گير در موضوع انتخابات مانند فرمانداري‌ها، بخشداري‌ها و دهياري‌ها در چتر امنيتي نيروي انتظامي قرار گرفتند.

وي با اشاره به كاهش جرائم در سطح استان ادامه داد: در بهمن ماه سال جاري 14 درصد افزايش دستگيري مجرمان داشتيم که شامل دستگيري مجرمان مواد مخدر، جرائم اقتصادي، سرقت‌ها و افراد شرور بوده است.

فرمانده انتظامي استان اصفهان گفت: تصادفات درون شهري با 13 درصد کاهش فوتي و برون شهري با چهار درصد و در مجموع هفت درصد کاهش فوتي در بهمن ماه اتفاق افتاده است.

وي با بيان اينکه 41 درصد از تصادفات به دليل خستگي و خواب آلودگي بوده است، گفت: 14 درصد از تصادفات منجر به فوت به دليل تجاوز از سرعت معين و در بازه زماني 16 تا 18 بعد از ظهر بوده است و در 67 درصد موارد وسايل نقليه سواري مقصر بوده‌اند.

فرمانده انتظامي استان اصفهان به تصادفات موتور سيکلت‌ها اشاره و خاطر نشان کرد: با کاهش 26 درصدي تصادفات فوتي و 18 درصدي تصادفات جرحي در استان و به ويژه شهر اصفهان روبرو بوديم.

وي با اشاره به افزايش كشفيات 43 درصدي سرقت‌ها، هفت درصدي سارقان و سه درصدي قتل‌ها در استان گفت: هم‌چنين يک باند سرقت منزل با 100فقره سرقت در شهرستان منهدم شد و يك باند سارق ديگر با 110 فقره سرقت خودرو نيز شناسايي و منهدم شد.

فرمانده انتظامي استان اصفهان به موضوع مواد مخدر اشاره کرد و ادامه داد: در سال‌جاري موج عظيمي بر عليه توزيع کنندگان مواد مخدر در شبکه‌هاي مواد مخدر و توزيع‌کنندگان خرد ايجاد شده است. در سال جاري کشفيات در اين خصوص نسبت به سال گذشته حدود 13 درصد افزايش يافته است. کل کشفيات حدود 34 تن مواد مخدر بوده است که در بهمن ماه حدود دو تن کشفيات صورت گرفت. استان اصفهان در کشف موا مخدر در رتبه سوم قرار دارد.

وي به کشف سه مورد زمين خواري اشاره کرد و گفت: يكي از موارد 336 هزار و 714 مترمربع در شهرستان‌هاي غرب استان، مورد دوم سه هزار و 822 متر مربع در مرکز و مورد سوم يك زمين 10 هزار متر بوده است.

وي در خصوص آخرين وضعيت پرونده اسيد پاشي گفت: اين پرونده هنوز در دست اقدام و بسته نشده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي